Menu

Κύπελλο Ανδρών 2018-2019

                          Κύπελλο Ελλάδας Ανδρών 2018-2019


1η Αγωνιστική - Σάββατο 15/09/2018


1ος ΟΜΙΛΟΣ
01. ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ - ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ   52-76
02. ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ - ΓΣ ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ   89-78
03. ΓΣ ΜΑΝΔΡΑΣ Ο ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ - ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ  81-68 
04. ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ - ΑΕΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ   71-53
05. ΑΕ ΠΕΝΤΕΛΗΣ - ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ ΑΣ   79-74
06. ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ - ΑΟ ΓΛΑΥΚΟΣ   72-64
07. ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ - ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ ΑΟΚ   76-71
08. ΟΙΑΞ ΝΑΥΠΛΙΟΥ - ΠΟΚ ΕΣΠΕΡΟΣ   64-60

2ος ΟΜΙΛΟΣ 
09. ΜΑΣ ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ - ΣΑ ΣΤΡΑΤΩΝΙΟΥ   63-71
10. ΓΣ ΦΑΡΣΑΛΩΝ - ΚΣ ΓΕΦΥΡΑΣ   71-64
11. ΣΑΑΚ ΑΝΑΤΟΛΙΑ - ΓΣ ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ   76-60
12. ΓΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΑΣ ΜΑΧΗΤΕΣ ΔΟΞΑ ΠΕΥΚΩΝ   68-45
13. ΑΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ - ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ   60-72
14. ΑΜΣ ΠΡΟΠΟΝΤΙΣ ΧΑΛ. - ΑΣ ΕΥΡΩΠΗ 87 ΠΕΥΚ.   52-59

Κυριακή 16/09/2018

15. ΓΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ - ΑΟ ΑΓΡΙΝΙΟΥ   70-74
16. ΚΕ ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ - ΑΟΚ ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ   64-61

Α' Φάση - 2η Αγωνιστική - Τετάρτη 19/09/2018

17. ΑΟ ΑΓΡΙΝΙΟΥ - ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ   69-72
18. ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ - ΓΣ ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚΟΥΠΗΣ   76-73
19. ΚΕ ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡ - ΑΙΟΛΟΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ   20-0
20. ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ - ΑΣΚ ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ   62-72
21. ΑΣ ΕΥΡΩΠΗ 87 ΠΕΥΚ - ΑΣΑ ΚΟΡΟΙΒΟΣ   55-63
22. ΓΣ ΦΑΡΣΑΛΩΝ - ΓΣ ΕΡΜΗΣ ΑΓΙΑΣ ΛΑΡ.   74-83
23. ΓΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΕΚ ΚΑΒΑΛΑΣ   67-74
24. ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ - ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ   74-104
25. ΟΙΑΞ ΝΑΥΠΛΙΟΥ - ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ   60-71
26. ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡ - ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ   70-58
27. ΑΕ ΠΕΝΤΕΛΗΣ - ΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΑΣ   48-74
28. ΣΑ ΣΤΡΑΤΩΝΙΟΥ - ΗΡΑΚΛΗΣ 2017   66-98
29. ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ - ΑΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ   63-75
30. ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ - ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ   82-74
31. ΓΣ ΜΑΝΔΡΑΙΚΟΣ - ΑΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ   71-74
32. ΣΑΑΚ ΑΝΑΤΟΛΙΑ - ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ   83-72

Α' Φάση - 3η Αγωνιστική - Σάββατο 22 ή Κυριακή 23/09/2018

33. ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ – ΕΚ ΚΑΒΑΛΑΣ   68-75
34. ΣΑΑΚ ΑΝΑΤΟΛΙΑ – ΑΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ   71-61
35. ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ – ΑΣΚ ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ   81-82
36. ΚΕ ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ – ΓΣ ΕΡΜΗΣ ΑΓΙΑΣ ΛΑΡ.   70-69
37. ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ – ΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΑΣ   74-63
38. ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ – ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ   78-74
39. ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ – ΗΡΑΚΛΗΣ 2017   96-86
40. ΑΣΑ ΚΟΡΟΙΒΟΣ – ΑΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ   67-65

Α' Φάση - 4η Αγωνιστική - Τετάρτη 26/09/2018

41. ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ - ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ 
42. ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ – ΚΕ ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ
43. ΣΑΑΚ ΑΝΑΤΟΛΙΑ - ΑΣΑ ΚΟΡΟΙΒΟΣ
44. ΕΚ ΚΑΒΑΛΑΣ – ΑΣΚ ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ

Α' Φάση - 5η Αγωνιστική - Σάββατο 29/09/2018

45. ΝΙΚΗΤΗΣ Α41 - ΝΙΚΗΤΗΣ Α44
46. ΝΙΚΗΤΗΣ Α42 - ΝΙΚΗΤΗΣ Α43

B' Φάση - Τετάρτη 03/10/2018

47. ΡΕΘΥΜΝΟ - ΓΣ ΚΥΜΗΣ
48. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ - ΑΕ ΧΟΛΑΡΓΟΥ
49. ΝΙΚΗΤΗΣ Α46 - ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ
50. ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ - ΑΡΗΣ
51. ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΛΗΜΝΟΥ
52. ΑΟ ΚΟΛΟΣΣΟΣ ΡΟΔΟΥ - ΓΣ ΛΑΥΡΙΟΥ
53. ΠΑΟΚ 2004 - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ
54. ΝΙΚΗΤΗΣ Α45 - ΑΕΚ ΝΕΑ 2014


Σάββατο 3 ή Κυριακή 4/11/2018

55. ΝΙΚΗΤΗΣ Α47 - ΝΙΚΗΤΗΣ Α51
56. ΝΙΚΗΤΗΣ Α53 - ΝΙΚΗΤΗΣ Α54
57. ΝΙΚΗΤΗΣ Α50 - ΝΙΚΗΤΗΣ Α49
58. ΝΙΚΗΤΗΣ Α48 - ΝΙΚΗΤΗΣ Α52

Τετάρτη 13/02/2019
59.  - 
60.  - 


Ε' Φάση - Τελικός - Κυριακή 17/02/2019 

61. ΝΙΚΗΤΗΣ Α60 - ΝΙΚΗΤΗΣ Α61

Διαβάστε περισσότερα...

Κύπελλο Ανδρών: Αποτελέσματα – Αγώνες (Α’ Φάση, 3η αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής της Α’ Φάσης του Κυπέλλου Ελλάδας Ανδρών και το πρόγραμμα για τη συνέχεια:
Σάββατο 22/09/18

Ιωνικός Νικαίας – Ιπποκράτης  Κω 81-82
Διαιτητές: Διαμαντής-Κώτσου-Χριστινάκης
Δεκάλεπτα: 20-22, 35-41, 66-61, 81-82
Ιωνικός Νικαίας (Γούναρης): Δημητριάδης 7 (1), Βασιλόπουλος 12 (2), Κανονίδης 20 (1), Καράμπουλας 4 (1), Μπατής, Πετροδημόπουλος 2, Λιακόπουλος 7, Τσαγκαράκης 3, Κομποδιέτας 10 (2), Σάφτενααρ 16 (1), Κατούφας, Παπαδόπουλος
Ιπποκράτης Κω (Συμεωνίδης): Λάανε 5 (1), Μαστόρος 9 (2), Σκουφής 12 (2), Τρύπας, Ναούμης 13 (1), Καραθωμάς, Ασημακόπουλος 7 (1), Χατζηνικόλας 25 (1), Χαρίσης 11 (1), Μαντάς, Λάμπρου, Δρόσος

Φίλιππος Βέροιας – Καβάλα 68-75 
Διαιτητές: Τζίμα-Τσιρτσιμάλης  
Δεκάλεπτα: 25-17, 38-37, 54-56, 68-75
Φίλιππος Βέροιας (Γκίμας – Μπλατσιώτης): Παπαδόπουλος, Τσεσμετζίδης, Σισμάνης 9, Βάλλιος, Καβαργύρης, Τσιακλάγκανος, Πονόπουλος, Κοθράς 34 (4), Παραπούρας 6 (2), Σουτζόπουλος 12 (1), Καντάρκος 4
Καβάλα (Καραπιπερίδης): Ερεμπενάζιε 15, Μίτροβιτς 11 (1), Παπαζούδης, Καμάρας 10 (1), Ναούμης, Προδρόμου 18, Σταματογιάννης 10, Κουμλελής, Πιεβάλιτσα 6 (1), Φλιάτης, Σκλήβας 2 Παπάς 3 (1)

Διαγόρας Δρυοπιδέων – Ηρακλής 96-86
Διαιτητές: Βαρδάλος-Χαλαμπαλάκης-Καρπάνος
Δεκάλεπτα: 31-20, 61-37, 84-62 , 96-86
Διαγόρας Δρυοπιδέων (Σαμόλης): Νίκου 10 (2), Νοέας 5 (1), Μάρτζος 3 (1), Κόκκαλης 25 (7), Τσιώκος 4, Μοτσενίγος 6, Καρασταμάτης, Παπαδολιάς 9 (1), Κουκάς 10 (2), Περσίδης 10 (2), Μαχαίρας 14.
Ηρακλής (Χατζηκυριακίδης): Αγγελακόπουλος, Αθανασούλας 18 (2), Σοκ 23 (7), Γιαννακίδης 11 (3), Σέσκους 4 (1), Κακαρούδης 20, Τζουγκαράκης 3, Μπένας 2, Καλαϊτζίδης 5 (1).

Κυριακή 23/09/18

Φαίακας Κέρκυρας –Ερμής Αγιάς 80-69
Διαιτητές: Παφίλης-Τσιαπλής
Δεκάλεπτα: 15-17, 34-40, 48-54, 70-69
Φαίακας (Κοντογιάννης): Ψαρράς, Γρίψιος 3, Ματενίδης 10, Νελδέκος 3, Σιώπης 9 (2), Σπιτιέρης, Πεταλωτής 20 (1), Περούλης 15, Νίκας 2, Μαγκανάς, Χατζόπουλος 6, Ταουσάνης 2
Ερμής Αγιάς (Πέρκος): Τσιαμπαλής 3 (1), Μηλιώνης, Τσιλούλης 15 (3), Σπυρόπουλος 14, Τζόλος 17 (3), Τόζιος 3 (1), Βρέττας, Τριανταφύλλου 14 (4), Τσιούλκας, Τσούμας 3, Λώλας

Ανατόλια –Καστοριά 71-61
Διαιτητές: Πιτσίλκας-Φακίτσας 
Δεκάλεπτα: 19-15, 40-35, 53-54, 71-61
Ανατόλια (Γκαϊτατζής): Νικολαϊδης 4, Στεφανίδης 3(1), Αράπης 2,Γαλανίδης 12(2), Μουρατίδης , Κωνσταντινίδης 3, Ξενιτίδης 10, Κιγμέτογλου 8, Ζώτος 10(1), Μπρόζος 20(3), Κατάνος 
Καστοριά (Καραγιάννης): Αμπαράς 12(2), Πετρόπουλος 15, Μελισσαράτος 2,  Χονδρογιάννης 10(2),Βλάχος, Τερσενίδης 7(1), Μπεχλιβανίδης, Δαραβίγκας, Καραμανώλης 7(1), Τζακόπουλος 8(2).

Τρίτων –Απόλλων Πάτρας 74-63
Διαιτητές :Παντελίδης-Ντάνος
Δεκάλεπτα : 21-14, 37-32, 63-52, 74-63
Τρίτωνας (Μιχελάκος) : Τσούτσος 15 (3), Χανιώτης, Ψαρόπουλος 15 (3), Καλατζής 7 (1), Σπυριδάκης, Ντιμπ, Μαλτέσιος 28, Ζησόπουλος, Κουκουνιάς 2, Βερτούδος 3 (1).
Απόλλων Πατρών (Βουρνάς) : Κατσουλάκος 6 (2), Καραμαλέγκος 10 (2), Μπελ 8, Εζόμο 4, Πολυδωρόπουλος, Τζαϊδας 2, Παπαβασιλόπουλος 2, Μπέμπης 14 (3), Κασπίρης 6 (2), Παρασκευόπουλος, Δημακόπουλος, Βλάχος 7.

Παγκράτι – Ψυχικό 78-74
Διαιτητές : Καραβίτης-Σκαλτσής
Δεκάλεπτα : 16-9, 41-37, 57-50, 78-74
Παγκράτι (Λιόγας) : Τζιβελέκας 12 (2), Μαγιντόμπε 5, Κούτρας, Κατωπόδης 3 (1), Λυτόπουλος 3, Τζατζάς 11 (3), Δερμιτζάκης 15 (4), Δόξας 4, Ροδοστόγλου 14 (1), Μπένος 11, Αρμάος
Ψυχικό (Ρεμεντέλας) : Ιορδάνου 7(1), Παναγιωταράς 2, Παπανικολάου 10 (2), Παπαδημητρίου 4, Παπαντωνάκος 6, Μάντζαρης 8 (2), Αρσενόπουλος 13 (3), Μπασδέκης, Παασόγια 22 (1), Θεοδώρου 2.

Κόροιβος –Καρδίτσα 67-65
Διαιτητές : Θεονάς-Σκούτας-Γιακείμη
Δεκάλεπτα: 14-16, 27-31, 50-51, 67-65.
Κόροιβος (Σορώτος) : Γραβάνης, Λαμπρόπουλος 4, Καπώνης 5, Λεϊμάνις 17, Θεοδωράκος, Χείλαρης 21, Μαραγκάκης 2, Κελαιδής, Γκιουζέλης, Τσιάκος 18.
ΑΣ Καρδίτσας (Τζήμας): Νάκης 2, Ερμείδης 1, Γράβας 17, Παπαχρήστος 7, Μαυρόγιαννης 6, Παπάς, Κακλαμάνος 18,  Μοκφορντ, Παπαδόπουλος 9, Μαγκούνης 5, Σαριμπαλίδης.

Α’ Φάση – 4η Αγωνιστική – Τετάρτη 26/09/2018

41. ΑΟ Τρίτων – Διαγόρας Δρυοπιδέων 
42. ΑΟ Παγκράτι– ΚΕ Φαίακας Κέρκυρας 
43. ΣΑΑΚ Ανατόλια – ΑΣΑ Κόροιβος Αμαλιάδας 
44. ΕΚ Καβάλας – ΑΣΚ Ιπποκράτης

Διαβάστε περισσότερα...

Κύπελλο Ανδρών: Αποτελέσματα – Αγώνες (Α’ Φάση, 3η αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα και οι αγώνες της 3ης αγωνιστικής της Α’ Φάσης του Κυπέλλου Ελλάδας Ανδρών και το πρόγραμμα για τη συνέχεια:

Σάββατο 22/09/18

Ιωνικός Νικαίας – Ιπποκράτης  Κω 81-82
Διαιτητές: Διαμαντής-Κώτσου-Χριστινάκης
Δεκάλεπτα: 20-22, 35-41, 66-61, 81-82
Ιωνικός Νικαίας (Γούναρης): Δημητριάδης 7 (1), Βασιλόπουλος 12 (2), Κανονίδης 20 (1), Καράμπουλας 4 (1), Μπατής, Πετροδημόπουλος 2, Λιακόπουλος 7, Τσαγκαράκης 3, Κομποδιέτας 10 (2), Σάφτενααρ 16 (1), Κατούφας, Παπαδόπουλος
Ιπποκράτης Κω (Συμεωνίδης): Λάανε 5 (1), Μαστόρος 9 (2), Σκουφής 12 (2), Τρύπας, Ναούμης 13 (1), Καραθωμάς, Ασημακόπουλος 7 (1), Χατζηνικόλας 25 (1), Χαρίσης 11 (1), Μαντάς, Λάμπρου, Δρόσος

Φίλιππος Βέροιας – Καβάλα 68-75 
Διαιτητές: Τζίμα-Τσιρτσιμάλης  
Δεκάλεπτα: 25-17, 38-37, 54-56, 68-75
Φίλιππος Βέροιας (Γκίμας – Μπλατσιώτης): Παπαδόπουλος, Τσεσμετζίδης, Σισμάνης 9, Βάλλιος, Καβαργύρης, Τσιακλάγκανος, Πονόπουλος, Κοθράς 34 (4), Παραπούρας 6 (2), Σουτζόπουλος 12 (1), Καντάρκος 4
Καβάλα (Καραπιπερίδης): Ερεμπενάζιε 15, Μίτροβιτς 11 (1), Παπαζούδης, Καμάρας 10 (1), Ναούμης, Προδρόμου 18, Σταματογιάννης 10, Κουμλελής, Πιεβάλιτσα 6 (1), Φλιάτης, Σκλήβας 2 Παπάς 3 (1)

Διαγόρας Δρυοπιδέων – Ηρακλής 96-86
Διαιτητές: Βαρδάλος-Χαλαμπαλάκης-Καρπάνος
Δεκάλεπτα: 31-20, 61-37, 84-62 , 96-86
Διαγόρας Δρυοπιδέων (Σαμόλης): Νίκου 10 (2), Νοέας 5 (1), Μάρτζος 3 (1), Κόκκαλης 25 (7), Τσιώκος 4, Μοτσενίγος 6, Καρασταμάτης, Παπαδολιάς 9 (1), Κουκάς 10 (2), Περσίδης 10 (2), Μαχαίρας 14.
Ηρακλής (Χατζηκυριακίδης): Αγγελακόπουλος, Αθανασούλας 18 (2), Σοκ 23 (7), Γιαννακίδης 11 (3), Σέσκους 4 (1), Κακαρούδης 20, Τζουγκαράκης 3, Μπένας 2, Καλαϊτζίδης 5 (1).

Κυριακή 23/09/18

ΕΑΚ Κέρκυρας 15.00 ΚΕ Φαίακας Κέρκυρας – ΓΣ Ερμής Αγιάς Λάρισας 
Ανατόλια 17.00 ΣΑΑΚ Ανατόλια – ΑΣ Καστοριάς
Στρέφη 17.00 ΑΟ Τρίτων – ΑΣ Απόλλων Πάτρας
ΜΕΤΣ 17.00 ΑΟ Παγκρατίου – ΑΕ Ψυχικού
Ήλιδας 17.00 ΑΣΑ Κόροιβος – ΑΣ Καρδίτσας

Α’ Φάση – 4η Αγωνιστική – Τετάρτη 26/09/2018

41. Διαγόρας Δρυοπιδέων – ΑΟ Τρίτων ή ΑΣ Απόλλων Πατρών
42. ΑΟ Παγκράτι ή ΑΕ Ψυχικού – ΚΕ Φαίακας Κέρκυρας ή ΓΣ Ερμής Αγιάς
43. ΑΣΑ Κόροιβος Αμαλιάδας ή ΑΣ Καρδίτσας – ΣΑΑΚ Ανατόλια ή ΑΣ Καστοριάς
44. ΕΚ Καβάλας – ΑΣΚ Ιπποκράτης 


 

Διαβάστε περισσότερα...

Κύπελλο Ανδρών: Αποτελέσματα – Αγώνες (Α’ Φάση, 1η αγωνιστική)

Με τρεις αγώνες ολοκληρώθηκε την Κυριακή 16 Σεπτεμβρίου η πρώτη αγωνιστική της Α’ Φάσης του Κυπέλλου Ελλάδος Ανδρών. Αναλυτικά: 

ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ – ΣΤΡΑΤΩΝΙ 63-71
Δεκάλεπτα: 19-17,32-45,49-55,63-71  
Διαιτητές : Ντούρας – Μπακάλης
Ερμής Λαγκαδά (Τσούρμας) : Μήνου 8(1), Τσιρογιάννης 7, Μάρουσιτς 7, Νώτης 22(3), Παρίτσης 3(1), Πλιούκας 3, Γκαμούρας 13, Χριστοδούλου
Στρατώνι (Χατζούλης)  : Δοξάκης 11(3), Μπουρδάνος 13(3), Κόκκιος, Σιδηροηλιάς 2,Φλιάτης 6, Κοτζαγιάννης 8, Μπέγας 1, Πολιτόπουλος 6(2), Δασκαλόπουλος 12, Δημητράκας 12(1).

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ – ΑΟ ΑΓΡΙΝΙΟΥ 70-74
Τα δεκάλεπτα: 14-20, 30-30, 50-56, 70-74
Διαιτητές : Φουτζήλας-Γαζέτας
Νίκη Βόλου (Πρέκας): Καραγεώργος, Φρουσκλιάς 20 (2), Αναγνωστόπουλος, Γιωτόπουλος 2, Κουτίνας 19 (2), Τσαβές 2, Τσώλης 9 (2), Διγενής, Τάσσος 3, Τασιούδης 15
Α.Ο. Αγρινίου (Διαμαντάκος): Τασόπουλος 4, Μιχαλόγλου 17 (1), Καπινιάρης 12 (1), Γκρέκας 12 (1), Τσάτας 4 (1), Σταμούλης 3 (1), Μήτσου 15 (3), Ψαράς 3 (1), Σαρρής 4

ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ – ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ 64-61
Δεκάλεπτα: 20 – 21, 34 – 40, 44 – 50, 64 – 61.
Διαιτητές :  Τσιαπλής-Κατωτικίδης  
Φαίακας Κέρκυρας (Κοντογιάννης) : Γρίψιος 8 (1), Ματενίδης 4, Νεδέλκος 4, Σιώπης 3 (1),Σπιτιέρης 6, Πεταλωτής 12, Περούλης 16 (2), Νίκας 3 (1),Μαγκανάς, Χατζόπουλος 7, Ταουσάνης 1 , Ψαρράς.
Ίκαροι Σερρών (Σίσκος) : Δαλαγκόζης 5 (1), Σιδερίδης 6 (2), Δούκας, Γεωργιανός 9 (2), Κάτος 3, Παυλίδης 3 (1), Φώτογλου, Γκουτζιάς 2, Παπαδόπουλος 8, Καραμπέκης 16 (1 ), Θολιώτης 9 (1 ).

Τα ζευγάρια της δεύτερης αγωνιστικής της Α’ Φάσης (Τετάρτη 19/9): 

ΑΟ Αγρινίου – ΑΣ Διαγόρας Δρ. 
ΑΟ Τρίτων – ΓΣ Χαρίλαος Τρικούπης 
ΚΕ Φαίακας Κέρκυρας – Αίολος Τρικάλων 
ΑΟ Ένωση Ιλίου – ΑΣΚ Ιπποκράτης 
ΑΣ Ευρώπη Πευκοχωρίου – ΑΣΑ Κόροιβος 
ΓΣ Φαρσάλων – ΓΣ Ερμής Αγιάς Λαρ. 
ΓΣ Ελευθερούπολης – ΕΚ Καβάλας 
ΓΣ Δάφνη Δαφνίου – ΑΟ Ιωνικός Νίκαιας 
Οίαξ Ναυπλίου – ΑΕ Ψυχικού 
ΑΠΣ Φίλιππος Βέροιας – Εθνικός ΟΦΠΦ
ΑΕ Πεντέλης – Απόλλων Πάτρας 
ΣΑ Στρατωνίου – Ηρακλής 2017 
ΑΣΕ Δούκα – ΑΣ Καρδίτσας 
ΑΟ Παγκρατίου – ΑΟ Αμύντας 
ΓΣ Μάνδρας – ΑΣ Καστοριάς 
ΣΑΑΚ Ανατόλια – ΓΣ Αμαρουσίου 

*Το αναλυτικό πρόγραμμα θα ανακοινωθεί προσεχώς.

Διαβάστε περισσότερα...

Κύπελλο Ανδρών: Αποτελέσματα – Αγώνες (Α’ Φάση, 1η αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα και οι αγώνες της 1ης αγωνιστικής της Α’ Φάσης του Κυπέλλου Ελλάδας Ανδρών:

Τα αποτελέσματα
Δάφνη Δαφνίου-Πρωτέας Βούλας 71-53
ΚΑΟ Κορίνθου-Δούκας 52-76
Παγκράτι-Κρόνος Αγίου Δημητρίου 89-78
Μανδραϊκός-Παπάγου 81-68
Ένωση Ιλίου-Γλαύκος 72-64
Τρίτων-Πανελευσινιακός 76-71
Οίαξ Ναυπλίου-Έσπερος Καλλιθέας 64-60
Πεντέλη-Πανερυθραϊκός 79-74 
Χαλκηδόνα Προποντίς-Πευκοχώρι 52-59
Φάρσαλα-Γέφυρα 71-64
Ανατόλια-Έσπερος Λαμίας 76-60
Ελευθερούπολη-Μαχητές Πειραματικό Πεύκων 68-45
Μακεδονικός-Φίλιππος Βέροιας 60-72

Κυριακή 16 Σεπτεμβρίου
Ν. Ιωνίας Βόλου 15.00 Νίκη Βόλου-Αγρίνιο Φουτζήλας-Γαζέτας (Τσιργούλας)
Κέρκυρας 15.30 Φαίακας-Ίκαροι Σερρών Τσιαπλής-Κατωτικίδης (Καραλής)
Λαγκαδά 12.00 Ερμής Λαγκαδά-Στρατώνι Ντούρας-Μπακάλης (Γκούμας)

Οι αγώνες αναλυτικά:
ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ – ΓΛΑΥΚΟΣ 72-64
Διαιτητές: Κοτσίμπος-Ντάνος
Δεκάλεπτα: 13-21,33-31,49-49,72-64
Ένωση Ιλίου (Κτιστάκης): Βαρσαμούλης 3, Τσακίρης 17(1), Μανταλβάνος 8, Μπολάτογλου 2, Χαϊκάλης 11(2), Φουντας 12(2), Μπέλλας Γ. 3, Πανουσόπουλος 6(1),Μπέλλας Οδ. 10(3),Παπαγεωργίου, Γεροκώστας, Τσορμπατζόγλου
Γλαύκος (Μυριούνης): Σακελλαρόπουλος 14(3), Σπυράκος 2, Μοσχοβάκης 15(2), Εφέπουλος 6(2), Καρακωνσταντάκης 2, Σερέτης 17(3), Αγγελόπουλος 6, Δαβάνης 2, Μοίραλης, Κούτρας 

ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ – ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ 71-53
Δεκάλεπτα: 19-15, 38-26, 53-30, 71-53
Διαιτητές: Πολυχρόνης- Μηλαπίδης
Δάφνη Δαφνίου (Κωνσταντινίδης): Γκάτζο 10 (2), Κουφόπουλος 5 (1), Γοργόνης 13 (2), Σαλέχ 25 (3), Δομπρογιάννης 4, Μουστόπουλος 2, Παπαδιονυσίου 10, Αρνόκουρος, Νεκτάριος 2
Πρωτέας Βούλας (Βλάχος): Παπαρέγκας 13 (1), Αυγενικός 7(1), Γάργαλης 6 (2), Καματερός 15 (1), Ματσάγγος 3 (1), Μπουρλακής 2, Καραμολέγκος 2 , Ματαλιωτάκης 5, Μόρφης

ΠΑΓΚΡΑΤΙ – ΚΡΟΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 89-78
Διαιτητές  : Θεοδωρόπουλος-Φραγκούλη
Δεκάλεπτα : 22-16, 40-36, 69-59, 89-78
Παγκράτι (Λιόγας) : Τζιβελέκας 22 (3), Μαγιντόμπε 11 (3), Κούτρας 2, Κατωπόδης 6 (2), Λυτόπουλος 2, Τζατζάς 8, Δερμιτζάκης 5 (1) Δόξας 2, Ροδοστόγλου 18 (2), Μπένος 13.
Κρόνος Αγίου Δημητρίου (Καρακώστας) : Στραγανιώτης 14 (1), Κεφαλάς 2, Ξιούρας 6 (2), Ζαραϊδώνης 21 (3), Κόης 4 (1), Σολωμός 12, Καρακεχαγιάς 6, Στέφος 12, Ανδρεάτος 1.

ΤΡΙΤΩΝΑΣ – ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ 76-71
Διαιτητές : Αποστολίδης Β.-Αναστασίου
Δεκάλεπτα : 18-20, 40-40, 53-59, 76-71
Τρίτωνας (Μιχελάκος) : Τσούτσος 10 (2), Χανιώτης, Ψαρόπουλος 20 (1), Καλατζής 6 (1), Σπυριδάκης, Ντιμπ 14 (1), Υμέρι, Δαμιανάκος, Μαλτέσιος 15, Ζησόπουλος 3 (1), Κουκουνιάς 8, Βερτούδος.
Πανελευσινιακός (Καλογήρου) : Κυριακόπουλος 7, Καράμπελας 5 (1), Μουρατίδης, Βούλγαρης 12 (1), Σταθόπουλος 7, Μπάλας 15 (3), Κεφαλάς, Δούκας 5 (1), Μαύρος 2, Ψαρόπουλος 18 (2).

ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ – ΔΟΥΚΑΣ 52-76
Διαιτητές : Κωνσταντινίδου-Λογοθέτης
Δεκάλεπτα : 17-10, 27-30, 34-51, 52-76
ΚΑΟ Κορίνθου (Νικητόπουλος) : Νιφόρας 8, Γεωργίου 4 (1), Σακελλαράκης 1, Μακρής 8 (1), Θεοδωρίδης 3 (1), Κεφαλάς 6, Αρσένης 5 (1), Περρωτής 7, Δανιήλ 6 (2), Κωνσταντίνου 5 (1).
Δούκας (Χούμπαυλης) : Δενδρινός 6 (2), Καρακατσάνης 2, Λάκκας 2, Μποχωρίδης 11 (2), Ευστρατίου 15 (1), Βουγιούκας 13, Μήτσιαλος 2,, Αποστολίδης 6 (1), Τσιτσιγιάννης 2, Πέτς 4 (1), Ξύδης 13 (3).

ΟΙΑΚΑΣ ΝΑΥΠΛΙΟΥ – ΠΟΚ ΕΣΠΕΡΟΣ 64-60
Διαιτητές: Ρίζος Π – Νάστος Λ.  
Δεκάλεπτα: 15-13, 29-33, 46-49, 64-60.
Οίαξ Ναυπλίου (Κουλουριώτης): Ραζής 3(1), Κουμπούρας 6, Πασολάρι, Πελεκάνος 14 (2), Παπαντωνίου 10 (1), Χάσα, Γεωργιάδης 7, Ευστρατίου, Μανάκας 3, Μπουρτζουκλής 2, Σκορδάς 1, Αναγνωστόπουλος 18 (1).
Π.Ο.Κ. Έσπερος (Μάντζαρης – Γράψας): Αγγελόπουλος 7 (1), Βάρσος 3 (1), Χατζηκίδης, Καρλάφτης 2, Θεοδοσίου 5 (1), Σκουλούδης 13, Παπαρλωράτος 9 (1), Βλασσόπουλος 8, Χαρούνι Κ. 6, Γραμματικός, Μπούσι, Χαρούνι Νικ. 7 (1).  

ΜΑΝΔΡΑΙΚΟΣ – ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ 81-68
Διαιτητές: Τσαχάκης-Τσολάκος
Δεκάλεπτα: 16-20, 32-48, 48-64, 81-68
Μανδραϊκός (Κουστένης): Σιμιτζής 2, Παπανικολάου, Γεωργοπαπαδάκος Σ. 29 (5), Δέδες 8, Γκαϊτάσοφ, Δαμίγος, Φωτόπουλος, Ρεκουνιώτης 19, Χάλαρης 2, Γεωργοπαπαδάκος Ν. 11 (2), Βασιλόπουλος 9 (3)
Παπάγου (Κατσούνης): Πίνης 10 (1), Πρισκομάτης 5, Λεκάκης 2, Χρυσός 8 (1), Ζώρζος 19 (1), Παπαπέτρου 10 (1), Κουτρούλιας 12 (1), Αγγελόπουλος 2, Πλαστήρας, Μάνδαλος, Μακρίδης.

ΧΑΛΚΗΔΟΝΑ-ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ 52-59
Διαιτητές: Ταρενίδης Στ. – Ταρενίδης Κ. 
Δεκάλεπτα: 17-13, 31-29, 46-44, 52-59
Χαλκηδόνα (Τουλούμης): Σπύρας 2, Μαρκίδης 5, Δανάκης , Τσακαλέρης 13(1), Παπαδόπουλος , Λαΐδης 5(1), Μυλωνίδης 14, Κουτέ , Λαζαρίδης, Δελίδης 5(1), Σικαλίδης 8. 
Πευκοχώρι (Μελετιάδης): Αμπατζίδης , Τζουβάρας , Ακεψιμαΐδης , Ελευθεριάδης 8, Βελισσαρίου 7(1), Σαββίδης , Κιτσούλης 15(1), Καμπουρίδης 2, Γκάτζιας 14(2), Θεοδωρίδης , Μανούσος  13

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ – ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ 60-72
Διαιτητές: Γερακίνης, Καρακώστας
Δεκάλεπτα: 11-28, 22-40, 44-55, 60-72

Μακεδονικός (Μύθου): Χαλάτσης 6, Κόντσες 7(1), Μπαρζού, Κουτουραντζόγλου 15(1), Τσινόπουλος 5, Κομμάτας, Καραθανάσης 8(2), Ουλουσίδης 8(1), Καλογεράτος 11(1).
Φίλιππος Βέροιας (Γκίμας): Παπαδόπουλος 2, Τσεσμέτζίδης, Σισμάνης, Βάλιος 5(1), Τσιακλάγκανος 8(2), Καβαργυρης 4, Κοθρας 10 (1), Παραπούρας 9(3), Σουτζόπουλος 20 (1), Καντάρκος 11, Ποταμόπουλος, Πανόπουλος 3.

ΑΝΑΤΟΛΙΑ – ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ 76-60
Διαιτητές: Ελευθεριάδης – Εκίζογλου
Δεκάλεπτα: 18-18,37-34,62-44,76-60
Ανατόλια (Γκαϊτατζής): Νικολαϊδης 6, Στεφανίδης 11(1), Αραμπατζής, Αράπης 7(2),Γαλανίδης 21(5), Νικήτας, Κωνσταντινίδης, Ξενιτίδης 4, Κιγμέτογλου 14, Μουρατίδης, Μπρόζος 13, Ζώτος
Εσπερος Λαμίας (Σοφογιάννης): Στογίλκοβιτς, Ρούζιος 9(2),Μπερτσιμάς, Πάππος, Παπανικολάου, Φύκας 13, Φούντας, Αργύρης, Τεπετίδης 14(3), Ολύμπιος 4(1), Παπαργυρόπουλος 9, Ρετσινάς 11 (3)

ΦΑΡΣΑΛΑ – ΓΕΦΥΡΑ 71-64
Διαιτητές: Παπαγερίδης-Παπανικολάου
Δεκάλεπτα: 21-19, 44-3, 54-48, 71-64
Φάρσαλα (Φόρος): Λεπενιώτης 16 (1), Χαιρετίδης 4, Αναγνωστόπουλος 13 (1), Συνετός 8 (2), Τσιόγκας 12 (3), Φιλιππόπουλος 10, Γκιουλέκας 2, Δέσπος 6, Λιούπης, Αλεξόπουλος, Λούτας, Φαρμάκης
Γέφυρα (Κουγιουμτζίδης): Ψευτόγκας 2, Πουλιανίτης 4, Καταβαίνης 5 (1), Αποστολίδης 25 (2), Κουτουζίδης 15 (1), Κοτσάνος 7, Παπαδόπουλος 6 (2), Βούλτσος, Καραγιαννάκης, Ευσταθιάδης

ΓΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ – ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟΥ ΠΕΥΚΩΝ  68-45
Διαιτητές: Παπαγεωργίου-Δημάδης 
Δεκάλεπτα: 10-12, 25-26, 53-36, 68-45 
Ελευθερούπολη (Παπαδόπουλος): Κελεσίδης 11 , Στυλίδης 15(2), Μπέσας 3(1) , Μποκάκτση, Ιωάννου 3(1), Απαζίδης 4, Σταμπουλής 21(2), Λαζαρίδης 3(1), Βοϊβατόπουλος 8 
Μαχητές Πειραματικού Πεύκων (Γεροφώτης): Βογιατζής 3(1), Καραγιαννίδης 1 , Παλιαχάνης 1 , Δήμας 9 , Μαυρίδης 6(1), Χατζημιχαηλίδης 6(2), Κλωνάρας 6 , Στόλης 8(1), Τσιμίδης 5, Βαϊντερλής, Λαζάρου, Ελευθεριάδης

Τα ζευγάρια της δεύτερης αγωνιστικής της Α’ Φάσης (Τετάρτη 19/9): 

ΓΣ Νίκη Βόλου ή ΑΟ Αγρινίου – ΑΣ Διαγόρας Δρ. 
ΑΟ Τρίτων – ΓΣ Χαρίλαος Τρικούπης 
ΚΕ Φαίακας Κέρκυρας ή ΑΟΚ Ίκαροι Σερρών – Αίολος Τρικάλων 
ΑΟ Ένωση Ιλίου – ΑΣΚ Ιπποκράτης 
ΑΣ Ευρώπη Πευκοχωρίου – ΑΣΑ Κόροιβος 
ΓΣ Φαρσάλων – ΓΣ Ερμής Αγιάς Λαρ. 
ΓΣ Ελευθερούπολης – ΕΚ Καβάλας 
ΓΣ Δάφνη Δαφνίου – ΑΟ Ιωνικός Νίκαιας 
Οίαξ Ναυπλίου – ΑΕ Ψυχικού 
ΑΠΣ Φίλιππος Βέροιας – Εθνικός ΟΦΠΦ
ΑΕ Πεντέλης – Απόλλων Πάτρας 
ΜΑΣ Ερμής Λαγκαδά ή ΣΑ Στρατωνίου – Ηρακλής 2017 
ΑΣΕ Δούκα – ΑΣ Καρδίτσας 
ΑΟ Παγκρατίου – ΑΟ Αμύντας 
ΓΣ Μάνδρας – ΑΣ Καστοριάς 
ΣΑΑΚ Ανατόλια – ΓΣ Αμαρουσίου 

*Το αναλυτικό πρόγραμμα θα ανακοινωθεί προσεχώς. 

Διαβάστε περισσότερα...
Συνδρομή σε αυτήν την τροφοδοσία RSS