Menu

Πανελλήνιο Εφήβων (Β' Φάση): Α' Όμιλος, 3η αγωνιστική

Άνετα επικράτησε ο Αστέρας Καβάλας, όπως φαίνεται και από το τελικό 81-45 με αντίπαλο τον ΠΟ Νέων Μουδανιών στα προκριματικά Βορρά για το Πανελλήνιο εφήβων. Αντίθετα το δεύτερο παιχνίδι ήταν ντέρμπι με την Φαλώρεια να επιβάλεται στο τέλος με 55-53 του ΑΣ Καστοριάς. Αναλυτικά:

Φαλώρεια –ΑΣ Καστοριάς 55-53

Δεκάλεπτα: 10-19, 22-30, 43-45, 55-53

Διαιτητές: Τσούλης-Γραικός

Φαλώρεια (Ευαγγελακόπουλος): Καλαμαράς, Πίτσιαρης 2, Ζιάκας 10, Βλαχοκώστας 4, Κουτσούκης 6, Σούλκος 13, Πρεμέτης 10, Βάλλας 2, Θεοδώρου, Χουτέας 8.

ΑΣ Καστοριάς(Καραταγλίδης): Μάντσος 1, Σίσιου 12(3), Τούσκας 3(1), Αναστασίου, Μπασακύρος 7(1), Τσαούσης 18(1), Αντωνίου 8(2), Δαμιανού 4.

Αστέρας Καβάλας-ΠΟ Νέων Μουδανιών 81-45

Δεκάλεπτα: 21-14, 41-25, 60-37, 81-45

Διαιτητές: Λολουδιάδης-Παζόλης

Αστέρας Καβάλας (Μαγιάννης): Μαραβέγιας 5(1), Τεμεκονίδης 6(2), Μπόζης Χ. 14(4), Μαρκόπουλος 16(2), Μπόζης Ε., Ακιόζογλου 2, Ιωαννίδης 10(2), Θανάση, Αργυρίου 13, Μύζιου 4, Μανδαλης 2, Τσάμης Π. 9.

ΠΟ Νέων Μουδανιών (Παναγιωτόπουλος): Φιλοξενίδης 10, Μπακρατσάς 2, Βάρβαρος, Σούρλας 4, Μουλίκας 2, Ξεφτέρης, Παπαγιάννης, Κοκκίνης 20(4), Χατζηγιοβάννης , Καμπούρης, Δερλάμπας, Γιανναρίδης 2.

Η βαθμολογία

1. Αστέρας Καβάλας 5

2. Πιερικός Αρχέλαος 4

3. Φαλώρεια 3

4. ΠΟ Νέων Μουδανιών 3

5. ΑΣ Καστοριάς 3

*Πιερικός Αρχέλαος, Φαλώρεια και ΠΟ Νέων Μουδανιών έκαναν το ρεπό τους.

Το αυριανό πρόγραμμα

13:00 ΠΟ Νέων Μουδανιών-Φαλώρεια

15:00 ΑΣ Καστοριάς-Πιερικός Αρχέλαος

Διαβάστε περισσότερα...

Πανελλήνιο Εφήβων (Β’ Φάση): 3η αγωνιστική, Γ’ Όμιλος

Ο Εργοτέλης και η Μύκονος κέρδισαν στην 3η αγωνιστική της Β’ Φάσης του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Εφήβων, για τον Γ’ Όμιλο, που διεξάγεται στο ΚΓ του Μετς

Αναλυτικά τα παιχνίδια:

 Βροντάδου-Μύκονος 56-68

Διαιτητές: Κοτσώνης, Δημουλάς

Δεκάλεπτα: 16-23, 23-37, 37-51, 56-68

Βροντάδου (Αμέντας): Κιρκινέζης 17 (1), Καρύτας, Λεωδής 7 (1), Γανιάρης 2, Κοκκινάκης , Αχλαδίτης 2, Φραγκομίχαλος 8, Παιδούσης 3 (1), Μάμαλης 13, Λυμπέρης 4.

Μύκονος (Σκόρδος): Μπούλια, Σκουλαξινός, Σώχος 3, Ξενάριος, Βίγκου 3 (1), Μονογυιός 7, Κοντομήτρος 8, Βουτσίνος, Κολιούλης 13 (1), Κονταρίνης 28, Ρουμελιώτης 2, Κωνσταντάρας 4.

 

 Εργοτέλης-Κολοσσός Ρόδου 65-44

Διαιτητές: Καλογριάς-Τηγάνης

Δεκάλεπτα:13-8, 25-16, 43-27, 65-44

Εργοτέλης (Τζανής): Γαλανάκης 7 (1), Ξενάκης, Καραταράκης, Νησωτάκης 9, Τερζάκης 9 (1), Βασιλείου, Χασάπης 19 (2), Μανιάδης 5 (1), Πετροσιάν 5, Κεφαλογιάννης 3 (1), Αναστασάκης, Μαρκογιαννάκης 8.

Κολοσσός Ρόδου (Γρεμμενάς): Τσούλος 3 (1), Φεσάκης, Γεωργαλλής 2, Χατζηγεωργίου 7 (1), Μόραλης, Βασιλαράκης 3, Γκίνης, Παπαδόπουλος 7 (1), Χάρης 2, Οθείτης 10 (1), Γανωτάκης, Εγγλέζος 10.

 

Βαθμολογία: 1. Κολοσσός Ρόδου (2-1), 2. Εργοτέλης (2-0), 3. Ιτέα (1-1), 4. Μύκονος (1-1), 5. Βροντάδου (0-3).

 

Το υπόλοιπο πρόγραμμα των αγώνων:

Μ. Τρίτη 11 Απριλίου

12.00 Μύκονος-Εργοτέλης

14.00 Κολοσσός Ρ.-Ιτέα

 

Μ. Τετάρτη 12 Απριλίου

10.00 Εργοτέλης-Βροντάδου

12.00 Ιτέα-Μύκονος

Διαβάστε περισσότερα...

Πανελλήνιο Εφήβων (Β' φάση): Α' Όμιλος, 2η αγωνιστική

Με νίκες συνέχισαν τις υποχρεώσεις τους ο Πιερικός Αρχέλαος και ο Αστέρας Καβάλας στα προκριματικά Βορρά για το Πανελλήνιο εφήβων, καθώς επικράτησαν ο πρώτος με 66-52 της Φαλώρειας και ο δεύτερος με 50-57 του ΑΣ Καστοριάς. Αναλυτικά:

Πιερικός Αρχέλαος-Φαλώρεια 66-52

Δεκάλεπτα: 21-11, 31-26, 45-35, 66-52

Διαιτητές: Παπαθανασίου - Πλατέλλα

Πιερικός Αρχέλαος (Χατζηιωάννου): Σουκάρας, Ταβαντζής, Πολυχρόνης, Ζησόπουλος 18 (4), Παρμακτσίδης 11 (1), Τζιοβάρας, Χατζηλάμπρου 8 (2), Τσιλιγγαρίδης, Τσιρογιάννης, 21 (3) Βαβατσιούλας 8 (2), Ζιώγας, Φανούλης.

Φαλώρεια (Ευαγγελακόπουλος): Καλαμαράς, Πίτσιαρης 4, Ζιάκας 6, Βλαχοκώστας 13 (1), Λιατίφης, Κουτσούκης 1, Σούλκος 15, Πρεμέτης 6, Μπέης 1, Βάλλς, Θεοδώρου 1, Ζουτέας 5.

ΑΣ Καστοριάς-Αστέρας Καβάλας 50-57

Δεκάλεπτα: 9-12, 28-22, 40-43, 50-57

Διαιτητές: Μαλτέσιος-Δέλλας

ΑΣ Καστοριάς(Καραταγλίδης): Λαγγιώτης, Μιχαλόπουλος, Μάντσος 3, Σίσιου 20(4), Τούσκας 1, Αναστασίου, Μπασακύρος 9(1), Τσαούσης 10, Αντωνίου 7(1), Δαμιανού.

Αστέρας Καβάλας (Μαγιάννης): Μαραβέγιας 19(3), Τεμεκονίδης, Μπόζης Χ. 11(2), Μαρκόπουλος 10, Ιωαννίδης 6(1), Αργυρίου 7, Μύζιου 4, Μανδαλης 5(1), Τσάμης.

Η βαθμολογία

1. Πιερικός Αρχέλαος 4

2. Αστέρας Καβάλας 3

3. ΠΟ Νέων Μουδανιών 2

4. ΑΣ Καστοριάς 2

5. Φαλώρεια 1

*Φαλώρεια και ΠΟ Νέων Μουδανιών έκαναν το ρεπό τους.

Το αυριανό πρόγραμμα

13:00 Αστέρας Καβάλας - ΠΟ Νέων Μουδανιών

15:00 Φαλώρεια -ΑΣ Καστοριάς

Διαβάστε περισσότερα...

Πανελλήνιο Εφήβων (Β’ Φάση): 2η αγωνιστική, Γ’ Όμιλος

Οι Εργοτέλης και Κολοσσός Ρόδου νίκησαν στην 2η αγωνιστική της Β’ Φάσης του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Εφήβων, για τον Γ’ Όμιλο, που διεξάγεται στο ΚΓ του Μετς.

Αναλυτικά τα παιχνίδια:

Ιτέα-Εργοτέλης 64-81

Διαιτητές: Αθανασόπουλος, Δαβιδέλης

Δεκάλεπτα: 3-23, 24-44, 43-62, 64-81

Ιτέα (Μωραΐτης): Κουτρόγιαννος 7, Παγώνης 25 (2), Κοντογιάννης 10, Βουτσίνος, Σανούδος 10, Κρικέλας 2, Δημητρίου 2, Παπαδρόσος 4, Σκούρας 4.

Εργοτέλης (Τζανής): Γαλανάκης 3, Ξενάκης 4, Καραταράκης, Νησωτάκης 11, Τερζάκης 12 (2), Βασιλείου 6, Χασάπης 30 (2), Μανιάδης 7 (1), Πετροσιάν 8, Κεφαλογιάννης, Αναστασάκης, Μαρκογιαννάκης.

 

 

 

Κολοσσός Ρ.-Βροντάδου 63-58

Διαιτητές: Αυγερινός, Φακώνας

Δεκάλεπτα: 8-15, 24-23, 39-42, 63-58

Κολοσσός Ρόδου (Γρεμμενάς): Τσουλλός 8 (2), Φεσάκης, Γεωργαλλής, Χατζηγεωργίου 19, Μόραλης 4, Βασιλαράκης 5 (1), Γκίνης 6 (2), Παπαδόπουλος 8, Χάρης 2, Οθείτης 8, Γανωτάκης, Εγγλέζος 3.

Βροντάδου (Αμέντας): Κιρκινέζης 41 (4), Καρύτας, Λεωδής , Γανιάρης 2, Κοκκινάκης 1, Αχλαδίτης, Φραγκομίχαλος 7 (1), Παιδούσης, Μάμαλης 7, Λυμπέρης.

 

Βαθμολογία: 1. Κολοσσός Ρόδου (2-0), 2. Ιτέα (1-1), 3. Εργοτέλης (1-0), 4. Βροντάδου (0-2), 5. Μύκονος (0-1)

 

Το υπόλοιπο πρόγραμμα των αγώνων:

 

Μ. Δευτέρα 10 Απριλίου

14.00 Βροντάδου-Μύκονος

16.00 Εργοτέλης-Κολοσσός Ρ.

 

Μ. Τρίτη 11 Απριλίου

12.00 Μύκονος-Εργοτέλης

14.00 Κολοσσός Ρ.-Ιτέα

 

Μ. Τετάρτη 12 Απριλίου

10.00 Εργοτέλης-Βροντάδου

12.00 Ιτέα-Μύκονος

Διαβάστε περισσότερα...

Πανελλήνιο Εφήβων (Β’ Φάση): Στα τελικά ο Προμηθέας

Ο Προμηθέας Πάτρας πήρε την πρόκριση για την τελική φάση του Πανελληνίου Εφήβων που θα διεξαχθεί στη Σκάλα της Λακωνίας (19-23/4) μετά το 69-47 επί της Δόξας Λευκάδας.

Δόξα Λευκάδας – Προμηθέας Π. 47 – 69

Διαιτητές: Δημόπουλος-Τσακαλογιάννης

Δεκάλεπτα: 12-18, 25-29, 39-51, 47-69

Δόξα Λευκάδας (Κόγκας): Σολδάτος 5 (1), Κοντοπριας, Ιωακειμίδης 11, Κατωπόδης, Δόνος 8, Ροντογιάννης 5, Λάζαρης, Κονιδάρης 13 (3), Ζαβιτσάνος 3, Ζακυνθινός, Κελαριου 2

ΑΣΠ Προμηθέας (Κεσαπίδης): Αναστασόπουλος 6, Κατσουλάκος, Τσιακμάς 13 (3), Κυριλής 7 (1) Δατσιάδης, Μαντζούκας, Γκάτζιος 10, Σανδραμάνης 18 (2), Μπαρδάκας, Βύρλας 15

Βαθμολογία: 1. Προμηθέας 2-0, 2. Δόξα Λευκάδας 1-1, 3. Άρατος Κιάτου 0-2

Διαβάστε περισσότερα...

Πανελλήνιο Εφήβων (Β' Φάση): Α' Όμιλος, 1η αγωνιστική

Με το δεξί ξεκίνησαν τις υποχρεώσεις τους ο Πιερικός Αρχέλαος και ο ΠΟ Νέων Μουδανίων στα προκριματικά Βορρά για το Πανελλήνιο εφήβων, καθώς επικράτησαν ο πρώτος με 60-78 του Αστέρα Καβάλας και ο δεύτερος με 56-54 του ΑΣ Καστοριάς. Αναλυτικά:

Αστέρας Καβάλας-Πιερικός Αρχέλαος 60-78

Δεκάλεπτα: 14-15, 25-36, 43-56, 60-78

Διαιτητές: Τσούλης-Βασιλόπουλος

Αστέρας Καβάλας (Μαγιάννης): Μαραβέγιας 10, Τεμεκονίδης, Μπόζης Χ. 8, Μαρκόπουλος 16 (1), Μπόζης Ε., Ακιόζογλου, Ιωαννίδης, Θανάση, Αργυρίου 10, Μύζιου 14 (2), Μανδαλης 2, Τσάμης.

Πιερικός Αρχέλαος (Χατζηιωάννου): Σουκάρας, Ταβαντζής 7, Πολυχρόνης, Ζησόπουλος 4 (1), Παρμακτσίδης 3, Τζιοβάρας 4 (1), Χατζηλάμπρου 2, Τσιλιγγαρίδης 11 (1), Τσιρογιάννης 30 (3), Βαβατσιούλας 17 (5), Ζιώγας, Φανούλης.

ΠΟ Νέων Μουδανιών-ΑΣ Καστοριάς 56-54

Δεκάλεπτα: 14-13, 31-31, 48-45, 56-54

Διαιτητές: Πράττος-Πλατέλλα

ΠΟ Νέων Μουδανιών (Παναγιωτόπουλος): Φιλοξενίδης 17(3), Βάρβαρος 5(1), Σούρλας, Μουλίκας 4, Παπαγιάννης, Κοκκίνης 19(3), Χατζηγιοβάννης 11, Καμπούρης, Βερλάμπας, Γιανναρίδης.

ΑΣ Καστοριάς(Καραταγλίδης): Λαγγιώτης 9(1), Μιχαλόπουλος 3, Μάντσος 4, Σίσιου 11(3), Τούσκας, Αναστασίου, Μπασακύρος 4, Τσαούσης 21(1), Αντωνίου 2, Τζίμας.

Διαβάστε περισσότερα...

Πανελλήνιο Εφήβων (Β’ Φάση): B’ Όμιλος, 2η αγωνιστική

Ο Προμηθέας Πάτρας επιβλήθηκε του Άρατου Κιάτου 92-37 και αύριο (12.00) θα αντιμετωπίσει τη Δόξα Λευκάδας για την πρώτη θέση.

Ο αγώνας αναλυτικά:

Άρατος 1893 Κιάτου-Προμηθέας Π. 37-92

Διαιτητές: Μαντήλας-Λιότσιος

Δεκάλεπτα: 9-27, 22-53, 27-72, 37-92

Άρατος ΑΟ Κιάτου: (Ζαρρής): Θωμαΐ 2, Νταής, Μαθιόπουλος 3 (1), Ανδριανάκος 7, Κωνσταντόπουλος 5 (1), Ψυχογιός 5, Κουλουκάκης 6 , Νίκας 7 (1), Γιοσμάς, Τσεμεντζής, Ζάρκος 2.

ΑΣΠ Προμηθέας (Κεσαπίδης): Αναστασόπουλος 4, Κατσουλάκος 14 (1), Τσιακμάς 8 (1), Γραμματικός 6, Δατσιάδης 4, Μαντζούκας 6, Γκάτζιος 6, Σανδραμάνης 15 (1), Μπαρδάκας 17, Βύρλας 12.

 

Διαβάστε περισσότερα...

Πανελλήνιο Εφήβων (Β’ Φάση): 1η αγωνιστική, Γ’ Όμιλος

Ιτέα και Κολοσσός Ρόδου  ξεκίνησαν με νίκες την  Β’ Φάση του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Εφήβων, για τον Γ’ Όμιλο, που φιλοξενείται στο ΚΓ του Μετς.

Αναλυτικά τα παιχνίδια:

Βροντάδου-Ιτέα 49-75

Διαιτητές: Σιδέρης-Τηγάνης

Δεκάλεπτα: 14-19, 25-37, 37-59, 49-75

Βροντάδου (Αμέντας): Κιρκινέζης 26, Καρύτας, Λεωδής 3, Γανιάρης 2, Κοκκινάκης, Αχλαδίτης, Φραγκομίχαλος 1, Παιδούσης, Μάμαλης 17, Λυμπέρης.

Ιτέα (Μωραΐτης): Κουτρογιάννος 8 (1), Παγώνης 9 (1), Κοντογιάννης 20, Βουτσίνος, Σανούδος 9, Κρικέλας 7, Δημητρίου, Παπαδρόσος, Σκούρας 22 (1).

 

Μύκονος- Κολοσσός Ρόδου 37-46

Διαιτητές: Παπαδόπουλος Χ., Πηλοϊδης Λ.

Δεκάλεπτα: 7-9, 16-24, 27-34, 37-46

Μύκονος (Σκόρδος): Μπούλια, Σκουλαξινός, Σώχος, Ξενάριος, Βίγκου, Μονογυιός 2, Κοντομήτρος 2, Βουτσίνος, Κολιούλης 16 (1), Κονταρίνης 12 (1), Ρουμελιώτης 3 (1), Κωνσταντάρας 2.

Κολοσσός Ρόδου (Γρεμμενάς): Τσουλλός, Γεωργαλλής, Χατζηγεωργίου 11, Μόραλης, Βασιλαράκης 6 (2), Γκίνης 6, Παπαδόπουλος 2, Χάρης, Οθείτης 10, Γανωτάκης 2, Εγγλέζος 9 (2).

 

Το υπόλοιπο πρόγραμμα των αγώνων:

 

Κυριακή 9 Απριλίου

14.00 Ιτέα-Εργοτέλης

16.00 Κολοσσός Ρ.-Βροντάδου

 

Μ. Δευτέρα 10 Απριλίου

14.00 Βροντάδου-Μύκονος

16.00 Εργοτέλης-Κολοσσός Ρ.

 

Μ. Τρίτη 11 Απριλίου

12.00 Μύκονος-Εργοτέλης

14.00 Κολοσσός Ρ.-Ιτέα

 

Μ. Τετάρτη 12 Απριλίου

10.00 Εργοτέλης-Βροντάδου

12.00 Ιτέα-Μύκονος

 

Διαβάστε περισσότερα...

Πρόγραμμα Β΄ Φάσης Πανελληνίου Κορασίδων

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ B’ ΦΑΣΗΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ 2016-2017

Α΄ ΟΜΙΛΟΣ

 

ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ (ΝΕΑΠΟΛΗΣ)

 

ΣΩΜΑΤΕΙΑ

 

1.  ΠΡΩΤ/ΤΗΣ ΕΚΑΣΑΜΑΘ

2.  ΠΡΩΤ/ΤΗΣ ΕΣΚΑΘ

3.  ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ

4.  ΑΣ ΠΑΝΕΔΕΣΣΑΙΚΟΣ

5.  ΠΡΩΤ/ΤΗΣ ΕΚΑΣΧ

 

ΗΜ/ΝΙΕΣ

ΓΗΠΕΔΟ

ΩΡΕΣ

ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ

19/04/2017

 ΝΕΑΠΟΛΗΣ

 

ΑΣ ΠΑΝΕΔΕΣΣΑΙΚΟΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΤ.

ΕΚΑΣΑΜΑΘ – ΕΚΑΣΧ

20/04/2017

 ΝΕΑΠΟΛΗΣ

 

ΕΚΑΣΧ – ΕΣΚΑΘ

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΤΟΛ. – ΕΚΑΣΑΜΑΘ

21/04/2017

 ΝΕΑΠΟΛΗΣ

 

ΕΚΑΣΑΜΑΘ – ΑΣ ΠΑΝΕΔΕΣΣΑΙΚΟΣ

ΕΣΚΑΘ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ

22/04/2017

 ΝΕΑΠΟΛΗΣ

 

ΑΣ ΠΑΝΕΔΕΣΣΑΙΚΟΣ – ΕΣΚΑΘ

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΤΟΛ. – ΕΚΑΣΧ

23/04/2017

 ΝΕΑΠΟΛΗΣ

 

ΕΣΚΑΘ – ΕΚΑΣΑΜΑΘ

ΕΚΑΣΧ – ΑΣ ΠΑΝΕΔΕΣΣΑΙΚΟΣ

 

                       

 

 

Β΄ ΟΜΙΛΟΣ

 

ΣΩΜΑΤΕΙΑ

 

1.  ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ

2.  ΠΡΩΤ/ΤΗΣ ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ  

3.  ΑΡΑΤΟΣ 1893 ΑΟ ΚΙΑΤΟΥ

4.   ΠΡΩΤ/ΤΗΣ ΕΣΚΑΒΔΕ

 

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΕΣ

ΓΗΠΕΔΟ

ΩΡΕΣ

ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ

 

21/04/2017

 

 

17.00

19.00

 

ΑΟ ΑΡΑΤΟΣ ΚΙΑΤΟΥ- ΕΣΚΑΒΔΕ

ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ - ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ

 

22/04/2017

 

 

16.00

18.00

 

ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ – ΑΟ ΑΡΑΤΟΣ ΚΙΑΤΟΥ

ΕΣΚΑΒΔΕ – ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ

 

23/04/2017

 

 

10.00

12.00

 

ΑΟ ΑΡΑΤΟΣ ΚΙΑΤΟΥ – ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ

ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ - ΕΣΚΑΒΔΕ

 

                                                                                            Γ΄ ΟΜΙΛΟΣ

 

 

ΑΘΗΝΑ (ΧΑΙΔΑΡΙ)

 

ΣΩΜΑΤΕΙΑ

1.  ΠΡΩΤ/ΤΗΣ ΕΣΚΑΣΕ

2.  ΠΡΩΤ/ΤΗΣ ΕΚΑΣΚ

3.  ΠΡΩΤ/ΤΗΣ ΤΕ ΔΩΔ/ΣΟΥ

4.   ΠΡΩΤ/ΤΗΣ ΕΣΚΚ

5.   ΑΣ ΑΙΓΕΑΣ ΧΙΟΥ

 

ΗΜ/ΝΙΕΣ

ΓΗΠΕΔΟ

ΩΡΕΣ

ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ

19/04/2017

ΧΡΗΣΤΟΣ ΑΓΓΟΥΡΑΚΗΣ

11.00

13.00

ΑΙΓΕΑΣ ΑΣ – ΤΕ ΔΩΔ/ΣΟΥ

ΕΣΚΑΣΕ – ΕΣΚΚ

20/04/2017

ΧΡΗΣΤΟΣ ΑΓΓΟΥΡΑΚΗΣ

11.00

13.00

ΕΣΚΚ – ΕΚΑΣΚ

ΤΕ ΔΩΔ/ΣΟΥ – ΕΣΚΑΣΕ

21/04/2017

ΧΡΗΣΤΟΣ ΑΓΓΟΥΡΑΚΗΣ

11.00

13.00

ΕΣΚΑΣΕ – ΑΙΓΕΑΣ ΑΣ

ΕΚΑΣΚ – ΤΕ ΔΩΔ/ΣΟΥ

22/04/2017

ΧΡΗΣΤΟΣ ΑΓΓΟΥΡΑΚΗΣ

10.00

12.00

ΑΙΓΕΑΣ ΑΣ – ΕΚΑΣΚ

ΤΕ ΔΩΔ/ΣΟΥ – ΕΣΚΚ

23/04/2017

ΧΡΗΣΤΟΣ ΑΓΓΟΥΡΑΚΗΣ

10.00

12.00

ΕΚΑΣΚ – ΕΣΚΑΣΕ

ΕΣΚΚ – ΑΙΓΕΑΣ ΑΣ

Διαβάστε περισσότερα...

Πρόγραμμα Β΄ Φάσης Πανελληνίου Παίδων

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ B’ ΦΑΣΗΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΠΑΙΔΩΝ 2016-2017 

Α΄ ΟΜΙΛΟΣ

ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ (ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ)

ΣΩΜΑΤΕΙΑ

                                             1.   ΠΡΩΤ/ΤΗΣ ΕΚΑΣΑΜΑΘ

                                             2.   ΠΡΩΤ/ΤΗΣ ΕΣΚΑΘ

                                             3.   ΑΦΣ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΓΡΕΒΕΝΩΝ

                                             4.  ΠΡΩΤ/ΤΗΣ ΕΚΑΣΚΕΜ

                                             5.  ΠΡΩΤ/ΤΗΣ ΕΚΑΣΧ

ΗΜ/ΝΙΕΣ

ΓΗΠΕΔΟ

ΩΡΕΣ

ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ

19/04/2017

ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ

 

ΕΚΑΣΧ – ΑΦΣ ΚΕΡΑΥΝΟΣ

ΕΚΑΣΚΕΜ – ΕΚΑΣΑΜΑΘ

20/04/2017

ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ

 

ΕΚΑΣΑΜΑΘ – ΕΣΚΑΘ

ΑΦΣ ΚΕΡΑΥΝΟΣ – ΕΚΑΣΚΕΜ

21/04/2017

ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ

 

ΕΚΑΣΚΕΜ – ΕΚΑΣΧ

ΕΣΚΑΘ – ΑΦΣ ΚΕΡΑΥΝΟΣ

22/04/2017

ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ

 

ΕΚΑΣΧ – ΕΣΚΑΘ

ΑΦΣ ΚΕΡΑΥΝΟΣ – ΕΚΑΣΑΜΑΘ

23/04/2017

ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ

 

ΕΣΚΑΘ – ΕΚΑΣΚΕΜ

ΕΚΑΣΑΜΑΘ - ΕΚΑΣΧ

 

                                                                                           Β΄ ΟΜΙΛΟΣ

 

 

ΣΩΜΑΤΕΙΑ

                                             1.   ΠΡΩΤ/ΤΗΣ ΕΣΚΑΗ

                                             2.   ΑΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑ 80

                                             3.   ΠΣ ΑΓ. ΑΔΡΙΑΝΟΥ «Η ΔΟΞΑ»

                                         4.   ΠΡΩΤ/ΤΗΣ ΕΣΚΑΒΔΕ

ΗΜ/ΝΙΕΣ

ΓΗΠΕΔΟ

ΩΡΕΣ

ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ

 

29/04/2017

 

 

17.00

19.00

 

 

ΕΣΚΑΗ – ΑΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑ

ΠΣ ΔΟΞΑ ΑΓ. ΑΔΡΙΑΝΟΥ -ΕΣΚΑΒΔΕ

 

30/04/2017

 

 

17.00

19.00

 

ΕΣΚΑΒΔΕ – ΕΣΚΑΗ

ΑΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑ - ΠΣ ΔΟΞΑ ΑΓ. ΑΔΡΙΑΝΟΥ

 

01/05/2017

 

 

10.00

12.00

 

ΕΣΚΑΗ - ΠΣ ΔΟΞΑ ΑΓ. ΑΔΡΙΑΝΟΥ

ΕΣΚΑΒΔΕ – ΑΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑ

 

 

Γ΄  ΟΜΙΛΟΣ

ΑΘΗΝΑ (ΜΕΤΣ)

 

ΣΩΜΑΤΕΙΑ

1.    ΠΡΩΤ/ΤΗΣ ΕΣΚΑΣΕ

2.    ΑΟ ΚΥΔΩΝ

3.    ΠΡΩΤ/ΤΗΣ ΕΣΚΚ

4.    ΓΑΣ ΙΑΛΥΣΟΣ

5.    ΕΓΣ ΑΙΟΛΟΣ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ

ΗΜ/ΝΙΕΣ

ΓΗΠΕΔΟ

ΩΡΕΣ

ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ

19/04/2017

ΜΕΤΣ

15.00

17.00

ΕΓΣ ΑΙΟΛΟΣ – ΓΑΣ ΙΑΛΥΣΟΣ

ΕΣΚΚ – ΕΣΚΑΣΕ

20/04/2017

ΜΕΤΣ

14.00

16.00

ΕΣΚΑΣΕ – ΑΟ ΚΥΔΩΝ

ΓΑΣ ΙΑΛΥΣΟΣ – ΕΣΚΚ

21/04/2017

ΜΕΤΣ

14.00

16.00

ΕΣΚΚ – ΕΓΣ ΑΙΟΛΟΣ

ΑΟ ΚΥΔΩΝ – ΓΑΣ ΙΑΛΥΣΟΣ

22/04/2017

ΜΕΤΣ

12.00

14.00

ΕΓΣ ΑΙΟΛΟΣ – ΑΟ ΚΥΔΩΝ

ΓΑΣ ΙΑΛΥΣΟΣ – ΕΣΚΑΣΕ

23/04/2017

ΜΕΤΣ

10.00

12.00

ΑΟ ΚΥΔΩΝ – ΕΣΚΚ

ΕΣΚΑΣΕ – ΕΓΣ ΑΙΟΛΟΣ

Διαβάστε περισσότερα...

Πρόγραμμα Β΄ Φάσης Πανελληνίου Νεανίδων

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ B’ ΦΑΣΗΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΝΕΑΝΙΔΩΝ 2016-2017

Α΄ ΟΜΙΛΟΣ

ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ (ΝΕΑΠΟΛΗΣ)

 

ΣΩΜΑΤΕΙΑ

                                                1.  ΠΡΩΤ/ΤΗΣ ΕΚΑΣΑΜΑΘ

                                                2.  ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ

                                                3.  ΑΣ ΠΑΝΕΔΕΣΣΑΙΚΟΣ

                                                4.  ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ 1037

                                                5.  ΠΡΩΤ/ΤΗΣ ΕΚΑΣΧ

                                               

 

ΗΜ/ΝΙΕΣ

ΓΗΠΕΔΟ

ΩΡΕΣ

ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ

08/04/2017

ΝΕΑΠΟΛΗΣ

 

ΑΣ ΠΑΝΕΔΕΣΣΑΙΚΟΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΤΟΛ.

ΕΚΑΣΧ – ΕΚΑΣΑΜΑΘ

09/04/2017

ΝΕΑΠΟΛΗΣ

 

ΕΚΑΣΑΜΑΘ – ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΤΟΛ. -  ΕΚΑΣΧ

10/04/2017

ΝΕΑΠΟΛΗΣ

 

ΕΚΑΣΧ - ΑΣ ΠΑΝΕΔΕΣΣΑΙΚΟΣ

ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ - ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΤΟΛ.

 

11/04/2017

ΝΕΑΠΟΛΗΣ

 

ΑΣ ΠΑΝΕΔΕΣΣΑΙΚΟΣ - ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΤΟΛ. -  ΕΚΑΣΑΜΑΘ

 

12/04/2017

ΝΕΑΠΟΛΗΣ

 

ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ – ΕΚΑΣΧ

 ΕΚΑΣΑΜΑΘ - ΑΣ ΠΑΝΕΔΕΣΣΑΙΚΟΣ

 

 

 

Β΄ ΟΜΙΛΟΣ

ΕΡΜΙΟΝΗ

 

ΣΩΜΑΤΕΙΑ

                                                1.  ΠΡΩΤ/ΤΗΣ ΕΣΚΑΗ

                                    `           2.  ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ

                                                3.  ΑΟ ΕΡΜΙΟΝΗΣ

                                                4.  ΦΙΜΠΑ ΠΗΓΑΣΟΣ ΑΓΡΙΝΙΟΥ

                                               

ΗΜ/ΝΙΕΣ

ΓΗΠΕΔΟ

ΩΡΕΣ

ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ

 

10/04/2017

 

ΕΡΜΙΟΝΗ

 

16.00

18.00

 

 

ΕΣΚΑΗ – ΦΙΜΠΑ ΠΗΓΑΣΟΣ ΑΓΡ.

ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ – ΑΟ ΕΡΜΙΟΝΗΣ

 

11/04/2017

 

ΕΡΜΙΟΝΗ

 

16.00

18.00

 

 

ΑΟ ΕΡΜΙΟΝΗΣ – ΕΣΚΑΗ

ΦΙΜΠΑ ΠΗΓΑΣΟΣ – ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ

 

12/04/2017

 

ΕΡΜΙΟΝΗ

 

10.00

12.00

 

 

ΕΣΚΑΗ – ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ

ΑΟ ΕΡΜΙΟΝΗΣ – ΦΙΜΠΑ ΠΗΓΑΣΟΣ

 

 

 

                                                                                           Γ΄ ΟΜΙΛΟΣ

 

ΑΘΗΝΑ (ΧΑΙΔΑΡΙ)

 

ΣΩΜΑΤΕΙΑ

                                                1.  ΑΠOΛΛΩΝ ΠΑΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

                                                2.  ΠΡΩΤ/ΤΗΣ ΕΚΑΣΚ

                                                3.  ΕΝΩΣΗ ΑΤΤΑΛΟΥ & ΚΑΛΥΜΝΟΥ

                                                4.  ΕΓΣ ΑΙΟΛΟΣ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ

 

ΗΜ/ΝΙΕΣ

ΓΗΠΕΔΟ

ΩΡΕΣ

ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ

 

07/04/2017

 

ΧΡΗΣΤΟΣ ΑΓΓΟΥΡΑΚΗΣ

 

11.00

13.00

 

ΑΠΑΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ – ΕΚΑΣΚ

ΕΝ. ΑΤΤΑΛΟΥ & ΚΑΛ.- ΕΓΣ ΑΙΟΛΟΣ

 

08/04/2017

 

ΧΡΗΣΤΟΣ ΑΓΓΟΥΡΑΚΗΣ

 

12.00

16.00

 

ΕΓΣ ΑΙΟΛΟΣ – ΑΠΑΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

ΕΚΑΣΚ – ΕΝ. ΑΤΤΑΛΟΥ & ΚΑΛΥΜΝΟΥ

 

09/04/2017

 

ΧΡΗΣΤΟΣ ΑΓΓΟΥΡΑΚΗΣ

 

10.00

12.00

 

 

ΑΠΑΣ ΧΑΛΚ.–ΕΝ. ΑΤΤΑΛΟΥ & ΚΑΛ.

ΕΓΣ ΑΙΟΛΟΣ - ΕΚΑΣΚ

 

 

 

 

Διαβάστε περισσότερα...

Πρόγραμμα Β΄ Φάσης Πανελληνίου Εφήβων

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ Β’ ΦΑΣΗΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΕΦΗΒΩΝ 2016-2017 

 

 

Α΄ ΟΜΙΛΟΣ

 

ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ (ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ)

 

ΣΩΜΑΤΕΙΑ

                                             1.   ΠΡΩΤ/ΤΗΣ ΕΚΑΣΑΜΑΘ

                                             2.   ΠΡΩΤ/ΤΗΣ ΕΣΚΑΘ

                                             3.   ΑΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ

                                             4.   ΣΦΚ ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧ. ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ          

         5.   ΠΡΩΤ/ΤΗΣ ΕΚΑΣΧ

 

ΗΜ/ΝΙΕΣ

ΓΗΠΕΔΟ

ΩΡΕΣ

ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ

08/04/2017

ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ

 

ΠΟ Ν. ΜΟΥΔΑΝΙΩΝ – ΑΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ

ΕΚΑΣΑΜΑΘ – ΣΦΚ ΠΙΕΡΙΚΟΣ

09/04/2017

ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ

 

ΣΦΚ ΠΙΕΡΙΚΟΣ - ΕΣΚΑΘ

ΑΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ – ΕΚΑΣΑΜΑΘ

10/04/2017

ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ

 

ΕΚΑΣΑΜΑΘ - ΠΟ Ν. ΜΟΥΔΑΝΙΩΝ

ΕΣΚΑΘ - ΑΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ

11/04/2017

ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ

 

ΠΟ Ν. ΜΟΥΔΑΝΙΩΝ - ΕΣΚΑΘ

ΑΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ - ΣΦΚ ΠΙΕΡΙΚΟΣ

12/04/2017

ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ

 

ΕΣΚΑΘ - ΕΚΑΣΑΜΑΘ

ΣΦΚ ΠΙΕΡΙΚΟΣ - ΠΟ Ν. ΜΟΥΔΑΝΙΩΝ

 

 

                      

 

Β΄ ΟΜΙΛΟΣ

 

 

ΣΩΜΑΤΕΙΑ

 

                                             1.   ΠΡΩΤ/ΤΗΣ ΕΣΚΑΗ

                                             2.   ΑΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑ 80

                                             3.   ΑΟ ΚΙΑΤΟΥ «ΑΡΑΤΟΣ 1893»

                                             4.  ΑΕ ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ

 

ΗΜ/ΝΙΕΣ

ΓΗΠΕΔΟ

ΩΡΕΣ

ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ

 

08/04/2017

 

 

 

 

ΑΕ ΔΟΞΑ ΛΕΥΚ. – ΑΟ ΑΡΑΤΟΣ ΚΙΑΤΟΥ

ΕΣΚΑΗ – ΑΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑ

 

 

09/04/2017

 

 

 

 

ΑΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑ – ΑΕ ΔΟΞΑ ΛΕΥΚ.

ΑΟ ΑΡΑΤΟΣ ΚΙΑΤΟΥ – ΕΣΚΑΗ

 

 

10/04/2017

 

 

 

 

ΑΕ ΔΟΞΑ ΛΕΥΚ. – ΕΣΚΑΗ

ΑΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑ – ΑΟ ΑΡΑΤΟΣ ΚΙΑΤΟΥ

 

 

 

 

 

 

                                                                                        Γ΄ ΟΜΙΛΟΣ

 

ΑΘΗΝΑ (ΜΕΤΣ)

 

ΣΩΜΑΤΕΙΑ

 

  1. ΓΣ ΙΤΕΑΣ
  2. ΓΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ
  3. ΑΟ ΜΥΚΟΝΟΥ
  4. ΑΟ ΚΟΛΟΣΣΟΣ ΡΟΔΟΥ
  5. ΦΟ ΒΡΟΝΤΑΔΟΥ

     

ΗΜ/ΝΙΕΣ

ΓΗΠΕΔΟ

ΩΡΕΣ

ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ

 

08/04/2017

 

ΜΕΤΣ

15.00

17.00

 

ΦΟ ΒΡΟΝΤΑΔΟΥ – ΓΣ ΙΤΕΑΣ

ΑΟ ΜΥΚΟΝΟΥ – ΑΟ ΚΟΛΟΣΣΟΣ Ρ.

 

 

09/04/2017

 

ΜΕΤΣ

 

14.00

16.00

 

ΓΣ ΙΤΕΑΣ – ΓΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ

ΑΟ ΚΟΛΟΣΣΟΣ Ρ. – ΦΟ ΒΡΟΝΤΑΔΟΥ

 

10/04/2017

 

ΜΕΤΣ

14.00

16.00

ΦΟ ΒΡΟΝΤΑΔΟΥ – ΑΟ ΜΥΚΟΝΟΥ

ΓΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ – ΑΟ ΚΟΛΟΣΣΟΣ Ρ.

 

11/04/2017

 

ΜΕΤΣ

12.00

14.00

ΑΟ ΜΥΚΟΝΟΥ – ΓΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ

ΑΟ ΚΟΛΟΣΣΟΣ Ρ. – ΓΣ ΙΤΕΑΣ

 

12/04/2017

 

ΜΕΤΣ

10.00

12.00

ΓΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ – ΦΟ ΒΡΟΝΤΑΔΟΥ

ΓΣ ΙΤΕΑΣ – ΑΟ ΜΥΚΟΝΟΥ

 

 

Διαβάστε περισσότερα...

Κύπελλο Γυναικών: Αποτελέσματα Β΄ Φάσης

Το Κύπελλο Γυναικών συνεχίστηκε σήμερα με τις αναμετρήσεις της Β’ Φάσης. Ο Άρης πέρασε στα προημιτελικά μετά τη νίκη του με 62-55 επί του ΠΑΟΚ, ενώ ο Πανιώνιος είχε εύκολο έργο απέναντι στην Ελευθερία Μοσχάτου κερδίζοντας με 79-49.

Διαβάστε περισσότερα...

Κύπελλο Ανδρών: Το πρόγραμμα της 2ης αγωνιστικής της Β’ Φάσης

Το πρόγραμμα των αγώνων της 2ης αγωνιστικής της Β’ Φάσης του Κυπέλλου Ελλάδας Ανδρών, είναι:

Σάββατο 24 Σεπτεμβρίου

Α.Κ. Δαϊς 17.00 ΑΣΕ Δούκα-ΑΣΠ Προμηθέας

ΔΑΚ Βόνιτσας 17.00 ΑΜΣ Αίολος Αστακού-Πανιώνιος ΓΣ

Τετάρτη 28 Σεπτεμβρίου

ΚΓ Περιβόλας 17.00 Απόλλων Π.-Κόροιβος

ΚΓ Κανήθου 17.00 ΓΣ Κύμης-Ρέθυμνο

Διαβάστε περισσότερα...

Κύπελλο Ανδρών: Οι αγώνες της 1ης αγωνιστικής της Β’ Φάσης

Οχτώ ομάδες σφράγισαν το εισιτήριό τους για τη 2η αγωνιστική της Β’ Φάσης του Κυπέλλου Ελλάδας Ανδρών.

Ο Δούκας απέκλεισε ομάδα της Α1 Ανδρών, το Λαύριο, εντός έδρας μετά από ένα συναρπαστικό αγώνα που σφραγίστηκε με το τελικό 74-73. Εντός έδρας νίκη πήρε και ο Αίολος Αστακού με το 79-69 επί του Αμύντα. Όλα τα άλλα θετικά αποτελέσματα σημειώθηκαν εκτός έδρας: Ο Πανιώνιος επιβλήθηκε των Μαχητών 76-55, το Ρέθυμνο δεν αντιμετώπισε κανένα πρόβλημα απέναντι στην εφηβική ομάδα της Δόξας Λευκάδας, φτάνοντας στην επικράτηση εκτός έδρας με το τελικό 31-93, η Κύμη πήρε τη νίκη από τον Ηρακλή με 73-69, ο Προμηθέας Πάτρας μετά από έναν αγώνα με αρκετές διακυμάνσεις πήρε την πρόκριση με 70-67, ο Απόλλωνας Πάτρας έφυγε νικητής από την Καβάλα με 65-61, όπως και ο Κόροιβος από το Ηράκλειο με 70-60.

Η συνέχεια θα δοθεί το Σάββατο 24 Σεπτεμβρίου με τις αναμετρήσεις Κύμη-Ρέθυμνο, Δούκας-Προμηθέας, Αίολος Αστακού-Πανιώνιος, Απόλλωνας Π.-Κόροιβος

 

Τα αποτελέσματα

Μαχητές Δόξας Πεύκων-Πανιώνιος 55-76

Δόξα Λευκάδας-Ρέθυμνο 31-93

Ηράκλειο-Κόροιβος  Αμαλιάδας 60-70

Ηρακλής-Κύμη 69-73

Δούκας-Λαύριο 74-73

Τρίκαλα-Προμηθέας Πατρών 67-70

Αίολος Αστακού-Αμύντας 79-69

Καβάλα-Απόλλων Πατρών 61-65

 

Οι αγώνες αναλυτικά:

ΑΕ Δόξα Λευκάδας-Ρέθυμνο 31-93

Διαιτητές:Παφίλης-Διαμαντής-Τσούνας (Κανελόπουλος)

Δεκάλεπτα: 8-29, 18-51, 21-66, 31-93

Δόξα Λευκάδας (Κόγκας): Σολδάτος 4, Θέρμος, Ιωακειμίδης 6(1), Μπορσάνος 2, Κοψίδας, Ροντογιάννης 4, Λάμπρης 1, Λάζαρης, Κονιδάρης 6(2), Ζαβιτσάνος 5(1), Ζακυνθινός, Κελαρίου 3

Ρέθυμνο (Κωνσταντινίδης): Παναρετάκης 2, Κώττας 20, Ραζής 2, Χριστοδούλου 12, Άρνολντ 3(1), Φιτζπάτρικ 11(1), Θεοδωρίδης 4, Τάλτον 6, Καμπερίδης 14(2), Ζάμπας 6, Γιαννόπουλος 4, Έντουαρντς 9.


ΑΕ Καβάλας-Απόλλων Π. 61-65

Διαιτητές:Πουρσανίδης Γ.-Συμεωνίδης-Ταρενίδης Στ. (Μπακάλης)

Δεκάλεπτα: 17-16, 35-35, 43-52, 61-65

Καβάλα (Μωσαϊδης): Μανάκας 2, Αναστασάκης 2, Ματζουρεζάκ 7(2), Σαββίδης 1, Κελαΐδης 17(2), Κυριακού, Κουλέλης 2, Γκέλιος 13 (1), Μούκας 5, Σκάνδας 11

Απόλλων Πατρών (Μέξας): Τζόουνς 14(1), Μαστρογιαννόπουλος 4, Βεργίνης 11(3), Κόμπινς 7, Σλαφτσάκης 2, Τσιάρας 7, Διαμαντάκος 3, Καλινόσκι 8, Μπάβτσιτς 2, Ράσελ 7 (1)


ΑΣ Μαχητές Δόξα Πεύκων-Πανιώνιος ΓΣ 55-76

Διαιτητές:Σταματόπουλος-Παγώνης-Πιτσίλκας Β. (Παπαγεωργίου)

Δεκάλεπτα: 6-22, 18-37, 39-54, 55-76

Μαχητές (Χατζηκυριακίδης):Νικολόπουλος 19 (5), Ιακωβίδης, Γερομιχαλός 13 (1), Ευαγγελόπουλος, Καλαμπάκας 12 (1), Βαρδής, Στόλης, Τσίτσος, Τάταρης 11, Παγωνίδης

Πανιώνιος (Οικονόμου):Μπάρλος 10, Νοέας, Αλίχοτζιτς 22, Πελεκάνος 9 (1), Κάπρης, Σακελλαρίου 10 (1), Καρύδας, Μίχαλος 5 (1), Μπιλλής 4, Ματαλών 8, Μελισσαράτος, Δημητριάδης 8


Ηράκλειο ΟΑΑ-Κόροιβος 60-70

Διαιτητές:Ψαριανός-Μπίκας-Θεονάς (Μαγκανάς)

Δεκάλεπτα: 17-20, 26-37, 38-54, 60-71

Ηράκλειο (Ράλλης):Γεωργόπουλος, Κυπριωτάκης, Παπαδάκης 3, Τσερκιτσόγλου 12 (2), Μαραγκάκης 7, Πετράκης 3 (1), Πάνου 7, Λόλας 10, Λιανός 18 (2), Πάλλης

Κόροιβος (Καλαμπάκος):Γκότσερ 4 (1), Μακ Έλραθ 3, Μιχαλόγλου 3 (1), Σαχπατζίδης 5, Χατζηνικολάου 3, Σπυριδωνίδης 4 (1), Μπράουν 22 (3), Μιλουτίνοβιτς 21 (1), Αποστολίδης 6 (2), Μπεκρής


ΓΣ Ηρακλής- ΓΣ Κύμη 69-73

Διαιτητές: Δεσλής-Τζαφλέρης-Καλογερόπουλος (Δροσόπουλος)

Δεκάλεπτα: 10-21, 21-41, 41-57, 69-73

Ηρακλής (Αλεξανδρής):Γιαννακίδης 6 (2), Τότσιος 11, Ονάσογλου, Χρυσόπουλος 8 (1), Γκαγκαλούδης 14, Ρουτκάουσκας 8, Χείλαρης 12 (1), Δέσπος 4, Αγγελακόπουλος 6 (2)

Κύμη (Μπρατσιάκος):Αμπντούλ Αλίμ 14 (3), Γκριν 5 (1), Τουτζιαράκης 2, Κατράνας 6 (2), Τζόλος 2, Κωνσταντακόπουλος 3 (1), Σιγκούνας, Τσούπκοβιτς 7 (1), Μόργκαν 14, Σταμάτης 10 (2), Ελ Αμίν 10 (2), Ψαθάς


ΑΣΕ Δούκας-Λαύριο ΓΣ 74-73

Διαιτητές:Μάνος-Μαγκλογιάννης-Σκούτας (Ορφανός)

Δεκάλεπτα: 16-16, 40-41, 54-49, 74-73

Δούκας (Συμεωνίδης): Κουκάς 6 (2), Καυκής 15 (2), Κυρίτσης 29 (2), Κανονίδης 12 (1), Ρούμπιο 10, Ράπτης 2, Κομποδιέτας, Μιλεντίγιεβιτς, Καρράς, Μαστόρος, Αγραβάνης

Λαύριο (Σερελής): Γιάνγκ 10 (1), Πάντερ 24 (2), Χάμιλτον 12 (2), Μπόλντς 2, Κακλαμανάκης 2, Γιαννακόπουλος 3, Κοκ 10, Περράκης, Ψαρόπουλος, Αθανασούλας 10 (2), Τσίρος


Τρίκαλα-ΑΣΠ Προμηθέας 67-70

Διαιτητές:Παπαπέτρου-Πουρσανίδης Κ-Ξενικάκης (Μιναρετζόπουλος)

Δεκάλεπτα: 13-23, 35-38, 52-48, 67-70

Τρίκαλα (Καστρίτης):Κάφεϊ 2, Μακ Μίλαν 13, Λίποβι 10 (2), Καλογιαννίδης, Καραθανάσης, Τσαγκαράκης 11 (3), Βαρυτιμιάδης 7, Μπάρλοου 15 (3), Καλλές 9

Προμηθέας Π. (Βετούλας):Κάρτερ 4, Μουρ 8, Γιαννικόπουλος, Γκίκας 14 (4), Πέττας 9 (2), Φαγιέ 27 (4), Τσάμης, Σαρικόπουλος, Τζόνσον 8


ΑΜΣ Αίολος Αστακού-ΑΟ Αμύντας 79-69

Διαιτητές:Παναγιώτου-Βαρδάλος-Καρακάσης (Πίγκας)

Δεκάλεπτα: 21-20, 41-43, 60-56, 79-69

Αίολος Αστακού (Κουταλιανός):Μπρόζος 7 (1), Θεοδωράκος 4, Κουμπούρας 6, Παπαδιονυσίου 2, Κατσαρές 5 (1), Κακλαμάνος 14 (4), Κιτσούλης 18 (1), Κασαμπαλής 4, Χαρισμίδης, Λυμπάρης 10, Γκιζόγιαννης 9 (1)

Αμύντας (Ζαβός): Αγγελόπουλος 18 (2), Τοπάλι 2, Βογιατζής 6, Διαμαντόπουλος 11 (1), Σκορδάς, Κουκουνιάς 7 (2), Μανσαράι 5 (1), Δορκοφίκης, Παπαδούλης 6 (2), Μπάρμπας 14 (3), Ρούσσος

Η συνέχεια

Β’ Φάση, 2η αγωνιστική

Σάββατο 24 Σεπτεμβρίου

17.Κύμη-Ρέθυμνο

18. Δούκας-Προμηθέας

19.Αίολος Αστακού-Πανιώνιος

20.Απόλλωνας Π.-Κόροιβος

Β’ Φάση, 3η αγωνιστική (1/10)

21.Νικητής 20-Νικητής 18

22.Νικητής 17-Νικητής 19

Γ’ Φάση (Προημιτελικοί, 5/10)

23. ΑΕΚ-Νικητής 21

24. Άρης-Νικητής 22

25. Παναθηναϊκός-ΠΑΟΚ

26. Ολυμπιακός-Κολοσσός Ρόδου

Δ΄Φάση (Ημιτελικοί, 15/1)

Τελικός (19/2)

Διαβάστε περισσότερα...

Διαιτητές-Κομισάριοι Κυπέλλου Ανδρών (Β’ Φάση)

1η αγωνιστική

Τετάρτη 21 Σεπτεμβρίου

ΔΑΚ Πεύκων 17.00 ΑΣ Μαχητές Δόξα Πεύκων-Πανιώνιος ΓΣ Σταματόπουλος-Παγώνης-Πιτσίλκας Β. (Παπαγεωργίου)

Λευκάδας 14.00 ΑΕ Δόξα Λευκάδας-Ρέθυμνο Παφίλης-Διαμαντής-Τσούνας (Κανελόπουλος)

Δύο Αοράκια 17.00 Ηράκλειο ΟΑΑ-Κόροιβος Ψαριανός-Μπίκας-Θεονάς (Μαγκανάς)

Ιβανώφειο 17.00 ΓΣ Ηρακλής- ΓΣ Κύμη Δεσλής-Τζαφλέρης-Καλογερόπουλος (Δροσόπουλος)

Δαϊς 17.00 ΑΣΕ Δούκας-Λαύριο ΓΣ Μάνος-Μαγκλογιάννης-Σκούτας (Ορφανός)

ΔΚΓ Τρικάλων 17.00 Τρίκαλα-ΑΣΠ Προμηθέας Παπαπέτρου-Πουρσανίδης Κ-Ξενικάκης (Μιναρετζόπουλος)

ΔΑΚ Βόνιτσας 17.00 ΑΜΣ Αίολος Αστακού-ΑΟ Αμύντας Παναγιώτου-Βαρδάλος-Καρακάσης (Πίγκας)

ΔΑΚ Καλαμίτσας 16.00 ΑΕ Καβάλας-Απόλλων Π. Πουρσανίδης Γ.-Συμεωνίδης-Ταρενίδης Στ. (Μπακάλης)

Διαβάστε περισσότερα...

Αήττητος στο Πανελλήνιο εφήβων ο Πιερικός Αρχέλαος

Ολοκληρώθηκαν στηνΣταυρούπολη οι αγώνες του Α' ομίλου για την ημιτελική φάση του Πανελληνίου εφήβων με τον Πιερικό Αρχέλαο να επικρατεί με 64-32 των Νέων Μουδανιών και να εξασφαλίζει αήττητος την πρόκριση στην τελική φάση (Καστοριά 4-8 Μαϊου).

Διαβάστε περισσότερα...

Πανελλήνιο Νεανίδων, Β' Φάση

Οι νεάνιδες του Απόλλωνα Πτολεμαϊδας γνώρισαν την ήττα από την ΑΓΕ Πιερίας με 47-56, αλλά δεν τους κόστισε, αφού είχαν ήδη εξασφαλίσει την πρόκριση στην τελική φάση του Πανελληνίου Πρωταθλήματος. Στο άλλο παιχνίδι, η Ασπίδα Ξάνθης επικράτησε με 59-46 των Τιτάνων Παλαμά και ισοβάθμησε στην κορυφή με την ομάδα από την Δυτική Μακεδονία. Αναλυτικά τα παιχνίδια της τελευταίας ημέρας:

ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ 46 ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ 59

Δεκάλεπτα : 12-11, 25-32, 34-46, 46-59

Διαιτητές: Πετανίδου-Παπαθανασίου

ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ(Χαντζιάρας): Μπακαβέλου , Εκκλησιάρχη, Τσερέπη, Μαγαλιού 13(2) Μουτσούνα, Μπενέκη Χ. 3(1), Μπενέκη Μ. 19, Πατούνη 7, Τζέλλα 4, Τσιμούρτου.

ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ (Καρά Αχμέτ): Μεχμέτ Ουστά 16(2), Παυλάκη 4, Κουτσουβέλη 12(2), Βουδούρη, Μαμαλίκατζη 23(3), Χατζηχαλήλ, Αραμπατζή Ε., Χαλκίδου 4, Αντικουλάκη, Μπονόβα, Μωϋσένκου, Αραμπατζή Ζ.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ 47 ΑΓΕ ΠΙΕΡΙΑΣ 56

Δεκάλεπτα: 16-16, 27-30, 36-47, 47-56

Διαιτητές: Πράττος-Σελεβός

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ (Παπαδημητρίου): Τρυφωνίδου 11(3), Κοτζαϊτση 3, Καραφουλίδου, Κουρτίδου 9(1), Βύρλιου 12(2), Παπαγρηγορίου, Σιδέρη 1, Χαϊνταρη 5(1), Γρηγοριάδου, Περπέρογλου, Καρακούλα 6, Αθανασιάδου.

ΑΓΕ ΠΙΕΡΙΑΣ (Χρυσανθόπουλος): Τσενεκίδου 21, Εξίζογλου 10(2), Χατζηαγοράκη 6(2), Τρυγώνη, Τζημαγιώργη, Ηλιάδου 10(2), Πάσχου, Κατσαμάγκα, Βουλγαράκη, Γιαλλίδη 9(1).

Η ΤΕΛΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ

1.ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ 5

2.ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ 5

3.ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ 4

4.ΑΓΕ ΠΙΕΡΙΑΣ 4

Διαβάστε περισσότερα...

Κύπελλο Γυναικών: Β’ Φάση

Την πρόκριση για τα προημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας πήρε ο Πρωτέας Βούλας. Μετά από ένα συγκλονιστικό ματς που κρίθηκε στην παράταση επικράτησε με 73-71 (κ.α. 58-58) του Κρόνου Αγίου Δημητρίου στο ματς με το οποίο άνοιξε η αυλαία της Β΄Φάσης της διοργάνωσης.
 
Πρωτέας Βούλας – Κρόνος Αγίου Δημητρίου 73-71 παρ. (58-58κ.α.)
 
Διαιτητές: Ζακεστίδης-Μηλαπίδης
 
Δεκάλεπτα: 13-15, 30-22, 43-38, 58-58 (κ.α.), 73-71 παρ.
 
ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ (Κτιστάκης): Ρούταν 10(2), Κωστάκη 2, Τσιχλάκη, Σπυριδοπούλου 18, Σπηλιώτις, Πολιτοπούλου 6(1), Νικολοπούλου 15(1), Ράντολφ 19, Χατζηγιακουμή 3(1), Αναστασοπούλου, Δανδουλάκη.
 
ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ. (Μαυρίδης): Καμμένου, Πανταζή 16, Οικονομίδου 2, Μίχου 6, Μαγκλάρα 10, Τζανετάτου, Σπαθάρη 3, Γκέργκι , Ξάνθου 5, Παναγιωτοπούλου, Άνταμς 6, Ντέϊ 23(2).
 
Αύριο Κυριακή θα διεξαχθούν τα υπόλοιπα ματς της Β’ Φάσης του Κυπέλλου Γυναικών. Το πρόγραμμα έχει ως εξής:
Σπόρτιγκ 17.00 Σπόρτιγκ-Ολυμπιακός Παπαθανασίου-Αποστολίδης (Ελευθεριάδης)
ΔΑΚ Πανοράματος 13.30 Πυλαία-Αγ. Παρασκευή Κατωτικίδης-Παπανικολάου (Φωτιάδης)
Εργάνης 13.00 Αθηναϊκός-Νίκη Λευκάδας Δαρλαμήτσος-Καρακάσης (Παλάτος)
Αλεξάνδρειο 12.00 Άρης-ΠΑΟΚ Θεοδώρου-Κοϊτζόγλου (Σακελλαρίου)
Εσπέρου 12.00 Ίκαρος Καλ.-Παναθηναϊκός Σκούτας-Ραχιώτης (Καρούσης)
Νεάπολης Λάρ. 14.00 Ολύμπια Λάρ.-Τερψιθέα Κέτουλας-Δολγύρας
 
Κω 12.00 Ιπποκράτης-Άρης Πετρούπολης Κάρδαρης-Σπυρόπουλος Σπ.
Διαβάστε περισσότερα...

Πανελλήνιο Κορασίδων (Β' Φάση, Α' Όμιλος): Δεύτερη θέση οι Τιτάνες Π.

Χωρίς ενδιαφέρον ήταν τα σημερινά παιχνίδια στα προκριματικά Βορρά για το Πανελλήνιο κορασίδων, καθώς ο Απόλλων Πτολεμαΐδας είχε εξασφαλίσει από χθες την παρουσία του στην τελική φάση της Καλαμπάκας.

Διαβάστε περισσότερα...

Πανελλήνιο Κορασίδων (Β' Φάση, Α' Όμ.):Αήττητος ο Απόλλων Πτ.

Χωρίς να συναντήσουν ιδιαίτερα προβλήματα οι κορασίδες του Απόλλωνα Πτολεμαΐδας επικράτησαν με 55-44 της Ασπίδας Ξάνθης και προκρίθηκαν αήττητες στην τελική φάση του Πανελληνίου Πρωταθλήματος.

Διαβάστε περισσότερα...

Πανελλήνιο Παίδων (Β' Φάση, A' Όμ.): Ένα ακόμη ντέρμπι ο Πιερικός Αρχέλαος

Καλύτεροι σε όλο το παιχνίδι οι παίδες του Πιερικού Αρχέλαου επικράτησαν με 66-60 του Πρωτέα Γρεβενών και πήρε προβάδισμα για την τελική φάση του Πανελληνίου Πρωταθλήματος που θα διεξαχθεί στην Πάτρα.

Διαβάστε περισσότερα...