Menu

Πανελλήνιο Κορασίδων (Β' Φάση,Β' Όμ.):Έσπερος και Νίκη τα ροζ φύλλα

Ο Έσπερος και η Νίκη Λευκάδας είναι οι δύο ομάδες που πήραν τα πρώτα ροζ φύλλα αγώνα στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής του Β' Ομίλου της Β' Φάσης του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Κορασίδων στο Κιάτο.

Διαβάστε περισσότερα...

Πανελλήνιο Παίδων (Β' Φάση, Γ' Όμιλος): Ο Εργοτέλης ζευγάρωσε τις νίκες του

Ο Εργοτέλης στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του Γ' Ομίλου για τη Β' Φάση του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Παίδων, νίκησε και τον Διαγόρα (81-50) και πλέον βρίσκεται ένα βήμα πριν την πρόκριση στην τελική φάση. Στον άλλο αγώνα της ημέρας η Έξω Παναγίτσα επικράτησε άνετα με 80-42 του Αίολου Μυτιλήνης.

Έξω Παναγίτσα- Αίολος Μυτιλήνης 80-42

Διαιτητές: Γρίβα-Τσάτσης

Δεκάλεπτα: 26-12, 51-19, 63-26, 80-42

Έξω Παναγίτσα (Μιχαήλ): Κιακής 7, Μπαρμπούρης 3, Καραγιάννης Ν. 3, Τσάλλας 4, Καρυστινός 6, Καψάλος Σ. 12, Μιχαήλ 2, Τσάκος 18, Καψάλος Μ. 10(2), Χοτζάζι 8, Σμπρίνης 3.

Αίολος Μυτιλήνης (Στανίκος): Κομνηνός 6(2), Κοκιούσης, Τσαχιρίδης, Τεντολούρης, Μισαηλίδης 18(1), Λούκος 8(2), Χασαπάκης 1, Γιαννίκος, Φωτσινός, Συνοδινός , Αλεξίου 4, Πλακωτάρης 5.

Εργοτέλης-Διαγόρας Ρόδου 81-50

Διαιτητές: Ουσταμπασίδης-Λαζαρίδης

Δεκάλεπτα: 16-12, 36-22, 59-35, 81-50

Εργοτέλης (Καρκανάκης):  Αθαναηλίδης 15(1), Μανουσάκης, Μαχαιριανάκης 27(4), Νησωτάκης 2, Μέτα, Μάρης 3(1), Χασάπης 11(1), Βαρβεράκης, Καλλέργης 2, Καβαλαράκης 13(1), Μανιάδης 4, Μαρκογιαννάκης 4.

Διαγόρας Ρόδου (Τσακίρης): Τσακίρης Δ. 12(3), Σαβόλε 7(1), Μαλατέστας 7(1), Στεφανάκης 4, Σάρρας 5(1), Κουλουμπράκης, Πίτσης, Ράμος 11, Παληγιάννης 4

H βαθμολογία

1. Εργοτέλης 2-0    4

2. Διαγόρας Ρόδου 1-1    3

3.Έξω Παναγίτσα 1-1    3

4.Αίολος Μυτιλήνης 0-2   2

Το αυριανό πρόγραμμα (18/4): 14.00 Διαγόρας Ρόδου-Έξω Παναγίτσα 16.00 Αίολος Μυτιλήνης-Εργοτέλης

Διαβάστε περισσότερα...

Πανελλήνιο Κορασίδων (Β' Φάση,Α' Όμ.):Κοντά στον τίτλο ο Απόλλωνας

Καλύτερες στην επανάληψη οι κορασίδες του Απόλλωνα Πτολεμαΐδας επικράτησαν με 32-43 των Τιτάνων Παλαμά και είναι πάρα πολύ κοντά στο να σφραγίσουν και τυπικά το εισιτήριο για το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα.

Διαβάστε περισσότερα...

Πανελλήνιο Κορασίδων (Β' Φάση,Α' Όμ.):Δεύτερη νίκη ο Απόλλων Πτ.

Τη δεύτερη νίκη του σε ισάριθμα παιχνίδια πέτυχε ο Απόλλων Πτολεμαΐδας στα προκριματικά κορασίδων Βορρά, καθώς επικράτησε 54-33 του ΠΟ Νέων Μουδανιών με καλή απόδοση στην τελευταία περίοδο.

Διαβάστε περισσότερα...

Πανελλήνιο Εφήβων (Β' Φάση, Α' Όμιλος): Αήττητος ο Αρίων Ξάνθης

Μια αγωνιστική πριν την ολοκλήρωση των αγώνων ο Αρίων Ξάνθης πανηγύρισε τη συμμετοχή του στην τελική φάση του Πανελληνίου Εφήβων, καθώς τελείωσε τις υποχρεώσεις του, επικρατώντας με 92-46 του ΠΟ Νέων Μουδανιών.

Διαβάστε περισσότερα...

Πανελλήνιο Εφήβων (Β’ Φάση, Γ’ Όμιλος): Νίκη για το Διαγόρα

Πανελλήνιο Εφήβων (Β’ Φάση, Γ’ Όμιλος): Νίκη για το Διαγόρα

Ο Διαγόρας επιβλήθηκε 57-66 του Εσπέρου ΓΣ Λαμίας στο Μαρούσι, για την τρίτη και τελευταία αγωνιστική της Β’ φάσης του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Εφήβων, για τον Γ’ Όμιλο.

Διαβάστε περισσότερα...

Πανελλήνιο Εφήβων (Β' Φάση, Β' Όμιλος): Στην παράταση ο Άτλας

Ο Άτλας Καλαμάτας πήρε το ντέρμπι της πρώτης ημέρας στο Ναύπλιο, καθώς χρειάστηκε η παράταση για να επιβληθεί 51-47 της οικοδέσποινας ομάδας του Ναυπλίου 2010. Στον δεύτερο αγώνα της ημέρας, στο πλαίσιο της Β' Φάσης του Πανελληνίου Πρωταθλήματος και του Β' Ομίλου, ο Απόλλωνας Πάτρας νίκησε τον ΠΑΣ Ναυπάκτου 80-68. Αναλυτικά:

Ναύπλιο 2010-ΣΑΚ Ο Άτλας 47-51

Διαιτητές: Σοφιανόπουλος, Καρπάνος

Δεκάλεπτα: 7-11, 14-6, 16-14, 2-8, 8-12

Ναύπλιο 2010 (Μαρκόγιαννης): Στεργίου 23 (1), Χρήστου, Παλαδινός 7, Τζωρτζιόπουλος, Αντωνιάδης, Μιχόπουλος 4 (1), Ζιμπίδης 1, Ευδοκίου 12 (1), Γκουριώτης

ΣΑΚ Ο Άτλας (Κορογώνας): Βουγιούκας 4, Μπούνας 3, Πολίτης 8, Μελάς Π 3 (1), Παναγιωτακόπουλος 17 (4), Ρούσσος 4, Κατσαρέας 8, Μαυροειδής, Μελάς Δ, Μπαριακτάρης 4, Κομπότης

ΠΑΣ Ναυπάκτου-ΑΣ Απόλλων Π. 68-80

Διαιτητές: Κυριακόπουλος, Ζιώγας

Δεκάλεπτα: 14-26, 15-20, 22-21, 17-13

ΠΑΣ Ναυπάκτου (Σταθάτος): Αδαμόπουλος 12, Δούρος 24 (1), Χουλιάρας 27 (1), Πέτσας 4, Σαπλάνης 1, Μαλέλης, Ασημακόπουλος, Χασανάι, Κροκιδάς, Κουμαράτος, Ζαμπάρας, Αλεξανδρής

ΑΣ Απόλλων Π. (Καπερώνης): Αζαριάς 5, Κούτρας Χ. 16, Μαστρογιαννόπουλος 4, Κούτρας Α 13, Σπυράκος 6, Στάνκοβιτς 2, Τατάρης 6, ΠΟλυδωρόπουλος 2, Γοργόνης 20, Κασπίρης 6, Ντρέου, Σακελλαρίου

Η βαθμολογία

1. Απόλλων Π. 1-0 80-68 2

2. Άτλας 1-0 51-47 2

3. Ναύπλιο 2010 0-1 47-51 1

4. ΠΑΣ Ναυπάκτου 0-1 68-80 1

Η αυριανή αγωνιστική: 17.00 ΑΣ Απόλλων Π.-Ναύπλιο 2010, 19.00 ΣΑΚ Ο Άτλας-ΠΑΣ Ναυπάκτου

Διαβάστε περισσότερα...

Πανελλήνιο Εφήβων (Β' Φάση, Α' Όμιλος): Aήττητος ο Αρίων Ξ.

Την τρίτη κατά σειρά νίκη σημείωσε ο Αρίωνας Ξάνθης, καθώς επιβλήθηκε 64-48 της Φαλώρειας Τρικάλων για τον Α' Όμιλο της Β' Φάσης του Πανελληνίου πρωταθλήματος Εφήβων. Το δεύτερο παιχνίδι ήταν συναρπαστικό καθώς οι Διόσκουροι Κοζάνης παρά το άσχημο ξεκίνημα έκαναν την ανατροπή και επικράτησαν στο τέλος με 73-72 του Πιερικού Αρχέλαου. Αναλυτικά οι αγώνες:

ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙΚΟΖΑΝΗΣ73 ΠΙΕΡΙΚΟΣΑΡΧΕΛΑΟΣ72

Δεκάλεπτα: 11-31, 38-49, 55-59, 73-72

Διαιτητές: Γραικός-Λουλουδιάδης

ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖΑΝΗΣ (Χωλόπουλος): Μανακίτσας 2, Τσακιρίδης Γ. 16, Τσακιρίδης Π. 7(1), Ατματζίδης 5, Γκοβεδάρος 25(3), Ζαχαριάδης, Ζολώτας 1, Τόττας, Μαυρόπουλος, Γκλιάνας 13, Μπράχος 4, Γιαννάκης.

ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ (Χατζηιωάννου): Γεωργαντάς 4, Μπούσμπουρας 7(1), Ταρενίδης 2, Ζησόπουλος 24(3), Βατός, Παρμαξίδης 9, Σαββίδης 4(1), Παπανικολάου, Τσιλιγκαρίδης 7, Ψαρού, Βαβατσιούλας 15(5), Γκιουμίδης.

ΦΑΛΩΡΕΙΑ ΤΡΙΚΑΛΩΝ 48 ΑΡΙΩΝ ΞΑΝΘΗΣ 64

Δεκάλεπτα: 15-15, 30-33, 37-47, 48-64

Διαιτητές: Καρκαλέτσης-Τζιοπάνος

ΦΑΛΩΡΕΙΑ ΤΡΙΚΑΛΩΝ (Ευαγγελόπουλος): Πάτρας 7(1), Αντριτς 7, Αλεξίου, Μπέφας 7(1), Παπαευθυμίου, Κατσαδούρος 5, Καρατάσιος 6, Μπαντάνης, Πολύζος 4, Σταμούλης 9, Παπαγεωργίου, Μουζακιάρης 3(1).

ΑΡΙΩΝ ΞΑΝΘΗΣ (Παπαδόπουλος): Τάσσος, Καρίμποφ, Ερμείδης Δ. 3(1), Κοτανίδης, Θεοδωρόπουλος 9(1), Σαβουλίδης 14(3), Ερμείδης Π. 26(2), Καρτάλης 12, Παπαδόπουλος Χ., Πολυχρονίδης, Παρίμογλου, Παπαδόπουλος Λ.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΡΙΩΝ ΞΑΝΘΗΣ 200-170 6

ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖΑΝΗΣ 187-192 5

ΠΟ ΜΟΥΔΑΝΙΩΝ 106-118 3

ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ 142-145 2

ΦΑΛΩΡΕΙΑ ΤΡΙΚΑΛΩΝ 104-124 2

*Η Φαλώρεια Τρικάλων, ο ΠΟ Μουδανιών και ο Πιερικός Αρχέλαος έκαναν το ρεπό τους.

ΤΟ ΑΥΡΙΑΝΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

15.30 Πιερικός Αρχέλαος- ΑΣΚ Φαλώρεια Τρικάλων

17.15 ΓΑΣ Αρίων Ξάνθης-ΠΟ Ν. Μουδανιών

Διαβάστε περισσότερα...