×

Προειδοποίηση

JUser: :_load: Αδυναμία φόρτωσης χρήστη με Α/Α (ID): 947
Menu

Β’ Εθνική: Αποτελέσματα – Βαθμολογίες (7η αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα στον 1ο και τον 2ο Όμιλο της Β' Εθνικής έχουν ως εξής

1ος Όμιλος
ΕΦΑΟΖ -    Μαρούσι             68-62
Κρόνος Αγίου Δημητρίου - Περιστέρι     94-87
Πρωτέας Βούλας - Πανελευσινιακός     60-44
Απόλλωνας Σμύρνης - ΑΕΝ Κηφισιάς     76-80
Πανερυθραϊκός - Αγία Παρασκευή     85-81
Μανδραϊκός - Κορωπί             55-60
ΑΣ Παπάγου - Εργοτέλης             73-64
Τρίτωνας - Ιωνικός Νικαίας         78-85

ΕΦΑΟΖ - Μαρούσι 68-62
Διαιτητές: Τσαχάκης - Γιακειμη
Δεκάλεπτα: 18-9, 31-28, 44-45, 68-62
ΕΦΑΟΖ (Ζήβας): Παπαδημητρίου 14(2), Γκοντγουίν, Γκαβασιάδης 2, Γεωργοπαπαδάκος 17(5), Βαρναβάς 12, Κύδης 3, Καστανιώτης, Λέγκικας 20(1), Γεωργιάδης.
Μαρούσι: Στασινός 2, Ξυδας 8(2), Χρονόπουλος 2, Μπαλάφας 9(1), Καννέλης, Στούκας 3(1), Σολωμός 13, Σουρλής 17(2), Παπαγεωργόπουλος 8.

Μανδραϊκός - Κορωπί 55-60
Διαιτητές: Παπαθανασίου - Ραχιώτης
Δεκάλεπτα: 7-8, 15-25, 36-43, 55-60
Μανδραίκός (Μπεκές): Τζιβελέκας 17 (1), Κωτσόπουλος 5, Λυτόπουλος 8 (1), Κούρτης 6 (1), Ζαφείρης, Παπαπέτρος, Γεωργοπαπαδάκος 13 (1), Ντότσι, Βαφειάς, Ψυλέας 6 (1)
Κορωπί (Κατσούνης): Δήμας 11 (1), Αγόρης 8 (2), Θεοδωράκος, Παναγιώτου 5 (1), Καραδολάμης 5 (1), Αμπαράς 15 (2), Αγγελόπουλος 4, Ντάλης, Σταθόπουλος 2, Μαύρος 10.

Πανερυθραϊκός - Αγ. Παρασκευή 85-81
Δεκάλεπτα: 24-16, 42-37, 58-57, 85-81
Διαιτητές: Αποστολίδης - Φραγκούλη
Πανερυθραϊκός (Χουχούλης): Δέλιος 6, Πρισκομάτης, Καλουδάς, Πρίτσος 12 (1), Σοφρωνάς 17 (3), Κούσουλας 5, Γιαουρτόγλου 13 (2), Τοπάλης 9 (1), Υφαντής, Αντωνίου 12 (4), Αλεξίου, Γιανναλέτσος 11.
Αγ.Παρασκευή (Καρακώστας): Σκάνδαλος 11 (2), Γραμματίκας 11 (2), Κόκκας 1, Γαπκιάδης 16 (1), Πανταζής 2, Καρτέρης, Καραμπάς 21 (3), Ροδοστόγλου 13 (2), Μαλτέζος 6, Παπαθανασόπουλος, Μαργιέλης, Θεοδώρακης.

Κρόνος Αγίου Δημητρίου - Περιστέρι     94-87
Διαιτητές: Παπαφωτίου-Κάρδαρης
Δεκάλεπτα: 27-26, 51-50, 70-69, 94-87
Κρόνος Αγ.Δημ.(Χατζηπανηγύρης): Μπάλλας, Στραγανιώτης 10,  Ξιούρας 3 (1), Άρχος 7 (1), Ζούκας 20, Κόης 8 (2), Φρουσκλιάς 26 (3), Ηλιόπουλος 3 (1), Γιαννόπουλος 5 (1), Γκαϊτάσοφ 4, Μπέλης 8.
Περιστέρι (Καραγιάννης): Παππάς 9 (1), Ντακούλιας 16 (2), Γοργόνης 6, Μαγκουνής 21 (3), Παπαντωνάκος 6 (2), Μάντζαρης, Λυκογιάννης 5 (1), Κατιάκος 14, Kαπώνης 6 (1), Τασσόπουλος 2, Γκιουζέλης 2.

Τρίτωνας - Ιωνικός Νικαίας 78-85
Διαιτητές: Πολυχρόνης-Τσολάκος
Δεκάλεπτα: 20-25, 40-45, 58-69, 78-85
Τρίτωνας (Μιχελάκος): Γρύλλης, Κούτουλας 20 (5), Πετρόπουλος 4, Κουκούνιας 2, Ντιπ 16 (2), Καλατζής, Θυμνιός 10, Γεωργίου 5, Γκαβανόπουλος 12 (2), Ανδρεόπουλος 5, Βερτούδος 4 (1).
Ιωνικός Ν. (Σκαραφίγκας): Βασιλόπουλος 6 (1),  Καπινιάρης 2, Παλαιοχωρίτης 7 (1), Βουγιούκας 16, Σπανός 11 (2), Περδικάρης, Βουρλιωτάκης 6, Πάντσιος 11 (1), Πετρόπουλος 16 (2), Περσίδης 10 (2).

Πρωτέας Βούλας - Πανελευσινιακός     60-44
Διαιτητές: Ζακεστίδης-Μηλαπίδης
Δεκάλεπτα: 18-14, 31-23, 47-38, 60-44
Πρωτάς Β. (Μανουσέλης): Πλουμής 2, Εμμανουηλίδης 19 (2), Αθηνιώτης 9 (2), Σκουλούδης 9, Βαρδαβάς 14, Μόρφης 5, Αυγενικός 2, Βλάχος.
Πανελευσινιακός (Τσαουσίδης): Ματζιώρης 14 (1), Ζούμπος 8 (1), Δούκας 4, Πέτρουλας 3, Αβραμίδης 2, Ρεκουνιώτης 5, Μούκας 8 (2).

Παπάγος - Εργοτέλης     73-64
Διαιτητές: Φάκαρος-Καρπάνος
Δεκάλεπτα: 29-18,42-38,63-51, 73-64
ΑΣ Παπαγου( Σορωτος): Φωτητζογλου, Σιμοπουλος, Αποστολιδης, Δέδες 16(2), Ζωρζος 10(1), Αρσενης 1, Φακοπουλιδης 17(2), Καμπούρης 2, Γκατζο, Χαικαλης, Κακιούζης 27
Εργοτελης( Μακρακης): Γεωργούτσος 16, Καρακωνσταντακης 10, Βερτουδος 6, Χουχούμης 15(2), Σταματης 4, Σαρρης 5(1), Καράλης 8(1).

ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ - ΑΕΝΚ 76-80

Διαιτητές: 20-28, 39-44, 55-62, 76-80

Δεκάλεπτα: Πόντας - Μαγκουνής

Απόλλωνας (Σταθούλης): Μπάρδας 9 (2), Σπυρόπουλος 6, Μπασδέκης 14 (1), Αρναουτάκης 5 (1), Κυπριτζόγλου 2, Ζανιάς 4, Παπουλίδης 12, Δενδρινός 12 (1), Σιώμος 9, Παπουτσής 3 (1)

ΑΕΝΚ (Λιόγας): Μοσχοβίτης 35 (2), Χατζηνικόλας 13 (2), Ψαρόπουλος 7, Καράμπελας 3 (1), Οικονομόπουλος 4, Καμαριανός 11, Κεφάλας 5 (1), Δρακάκης 2

 


Η βαθμολογία
 
1.Πανερυθραϊκός     13
2.Περιστέρι         12
3.Παπάγου         12
4.Μανραϊκός         11
5.Μαρούσι        11
6.Κορωπί        11
7.Νέα Κηφισιά        11
8.ΕΦΑΟΖ         11
9.Ιωνικός Νικαίας     11
10.Πανευσινιακός     10
11.Τρίτωνας         10
12.Κρόνος Αγ. Δημ.     10
13.Πρωτέας Βούλας    10
14.Εργοτέλης        9
15.Απόλλωνας Σμύρνης    8
16.Αγία Παρασκευή    8
 
Η επόμενη (8η) αγωνιστική (20/11)
 
Περιστέρι-Φιλαθλητικός
Πανελευσινιακός-Κρόνος Αγ. Δημητρίου
Ν. Κηφισιά-Πρωτέας Βούλας
Αγ. Παρασκευή-Απόλλων Σμύρνης
Πανερυθραϊκός-Μανδραϊκός
Μαρούσι-Παπάγος
Εργοτέλης-Τρίτωνας
Ιωνικός Νικαίας-Κορωπί

2ος Όμιλος
 

2ος Όμιλος

Τα αποτελέσματα

Στρατώνι-Αγρίνιο 92-69

Πιερικός Αρχέλαος-Πευκοχώρι 71-77

Καστοριά-Γέφυρα 86-58

Ερμής Αγιάς-Αίας Ευόσμου 64-53

Χαρίλαος Τρικούπης-Ερμής Λαγκαδά 77-69

ΧΑΝΘ-Ανατόλια 80-68

Καρδίτσα-Ασπίδα Ξάνθης 84-75

Φίλιππος Βέροιας-Πολύγυρος 75-65

Οι αγώνες

Στρατώνι-Αγρίνιο 92-69

Διαιτητές: Τζίμα, Ξέρας

Δεκάλεπτα: 20-16, 39-32, 70-47, 92-69

Στρατώνι (Χατζούλης): Κελεσίδης 17 (4), Δελίδης 17 (4), Σουτζόπουλος 19 (1), Θωμαΐδης 2, Φλιάτης 2, Πολιτόπουλος 6, Δασκαλόπουλος 16, Γρηγοριάδης 3, Ζύγουρας 2, Σαμαράς 6, Πονόπουλος 2

Αγρίνιο (Μυριούνης): Μπερερής 13 (1), Τασόπουλος 20 (1), Πουρνάρας, Τάσσος 6, Σταμούλης 2, Γκρέκας 6, Μήτσου 8, Γκόβας 10, Μακρής 4

Φίλιππος Βέροιας – Πολύγυρος 75-65

Διαιτητές: Μαντήλας και Κοϊμτζόγλου

Δεκάλεπτα : 19-14, 37-30, 50-51, 75-65

Φίλιππος (Γκίμας - Μπλατσιώτης) : Πάρος 3(1), Τσούκας 9(2), Τσιμίδης, Βάλλιος 5(1), Παπαδόπουλος Νίκος 7, Γεωργιάδης 3, Κοθράς 24(1), Σιόλογκας 14(1), Θεοδωρίδης 8, Σταυριανίδης 2, Τσεσμετζίδης

Πολύγυρος (Παπαδόπουλος): Πιπιλιάρης 17, Ζαγορίτης, Πετρίδης 1, Παπασαραφιανός , Αράπης 14(2), Βούλγαρης, Χρηστίδης, Νησιώτης 12, Νούκαρης 6, Ακριτίδης 1, Μίκιτς

Καρδίτσα – Ασπίδα Ξάνθης 84-75

Διαιτητές: Κατωτικίδης-Παπανικολάου

Δεκάλεπτα: 14-21, 34-33, 57-55, 84-75

Καρδίτσα (Ρουμελιώτης): Σκορδάς 2, Δόγρανλης, Πανταζής 6, Λάκκας, Μαυρογιάννης 13(2), Κ. Παππάς 2, Κουρέπης, Καμαριώτης 16(2), Παπαδόπουλος 12, Τριχόπουλος 17(3), Θέος 12(2), Παππάς Γ. 4

Ασπίς Ξάνθης (Ιωαννίδης): Παπαδάκης 4, Γρούδος, Τσιόγκας, Στεφανίδης 4(1), Καραμπίνης, Τσιαβές 9(2), Κουτσογιάννης 12(4), Ασημάκης 18(2), Παπαθανασίου, Μανδαλάκης 17(1), Πετς 11(1)

ΧΑΝΘ-Ανατόλια 80-68

Διαιτητές: Θεοδώρου, Τσιόκολης

Δεκάλεπτα: 20-25, 39-44, 55-52, 80-68

ΧΑΝΘ (Νικολαΐδης): Ιορδάνογλου, Αμπατζάς 8(1), Βλάχος 9(3), Σταματέλος, Ελευθεριάδης 6, Ζιάκας 19 (1), Ερμείδης 9(1), Γεωργάκης 7(1), Παπαζούδης, Μελίδης, Λευκαδίτης 22(2)

Ανατόλια (Γκαϊτατζής): Πρωτούλης 2, Βρεττάς, Σιώπης 6(1), Γαλανίδης 29(5), Τριανταφυλλίδης 4, Συμεωνίδης 5, Αζίζης, Σταματογιάννης 8(1), Τζουβάρας 8(2), Βεργίνης 3, Κοτσάνος 2

Χαρίλαος Τρικούπης-Ερμής Λαγκαδά 77-69

Διαιτητές: Τσαρούχα-Κωνσταντινίδου

Δεκάλεπτα: 18-14, 29-33, 46-49, 77-69

Χαρίλαος Τρικούπης (Ζωντός): Ιωάννου 11 (2), Βουρνάς 3, Παπαδιονυσίου 9 (2),Τοπουζίδης 13 (3),Μουράτογλου 17,Σταυρόπουλος,Παπαρέγκας 15 (4), Γεωργιάδης 9 (1),Μουρίκης

Ερμής Λαγκαδάς (Αγγέλης): Καϊκλής 7 (1), Ράπι, Ακεψεμαϊδης 18 (5), Μάρουσιτς 20 (1), Νώτης 2, Παρίτσης 2, Πιλκούδης, Ελευθεριάδης 3 (1), Καντάρκος 17

Καστοριά – Γέφυρα 86-58

Διαιτητές: Φακίτσας-Ζάχαρης

Δεκάλεπτα: 29-14, 53-28, 71-43, 86-58

Καστοριά (Σούλιος): Κυριακόπουλος 24(6),Χονδρογιάννης 4, Ματενίδης 6, Απιδόπουλος 2, Ελευθεριάδης 3(1), Μπέγος 2, Τερσενίδης 1, Τασιούδης 8, Τεπετίδης 8(1), Αντωνιάδης 4, Μπένας 20(1), Τσότσος 4

Γέφυρα (Τουλούμης): Ταραμάς 14(2), Δανάκης 6, Χαρτσόπουλος, Κολοκοτρώνης 3, Δέτσικας 5, Καζαμιας 2, Μυλωνίδης 8, Βογιατζής 14(3), Ιατρίδης, Μπίσκας 4, Καρούζος

Eρμής Αγιάς – Αίας Ευόσμου 64-53

Δεκάλεπτα: 14-11, 29-33, 45-39, 64-53

Διαιτητές: Ταρενίδης Κ.-Σαρακενίδης

Ερμής Αγιάς (Γιασσάρης): Τσιαμπαλής, Μηλιώνης, Χαλκιάς 5(1), Κόμματος 17(2), Περρωτής 12, Τριανταφύλλου 17(1), Βαβάτσικος 11(1), Γούλας, Νταλός 2, Φαρμάκης Θ. , Φαρμάκης Β., Αγαπίου

Αίας Ευόσμου (Τσούρμας): Αμουτζιάς 12(3), Τσιμπής 18(3), Τεντζος, Καδής 3(1), Δεληγιάννης 2, Τσιακλαγκάνος, Σπύρας, Καραμανώλης 6(1), Δεμερτζής 5(1), Μπαλτζόπουλος, Σεκαδάκης, Κόκουρας 7.

Πιερικός – Πευκοχώρι 71-77

Δεκάλεπτα: 16-25, 31-48, 49-66, 71-77

Διαιτητές: Τζιοπάνος Ν.-Δαμίγος

ΣΦΚ Πιερικός/Αρχέλαος (Χατζηιωάννου): Τζιοβάρας, Ταβαντζής, Γκοντόπουλος 11 (1), Καλτσουνάς, Γκογκίδης 13 (2), Καραγκιολίδης 10, Χανέλλι, Τοπούζης 6, Κωνσταντινίδης 12, Τσιρογιάννης 18 (3), Τσιλιγγαρίδης, Παπαμιχαήλ

ΑΣ Ευρώπη Πευκοχωρίου (Καραμανλής): Αμπατζίδης 8 (2), Μητσάκης 2, Λεμονάκης, Μουρατίδης 21 (2), Μαυρίδης 16, Γαρέζος 5 (1), Καραϊσκάκης, Καραθανάσης, Κιγμέτογλου 10 (2), Σταύρου 15 (1), Μάρκου, Βαϊντερλής

Η βαθμολογία

(Σε 7 αγώνες)

1. Πευκοχώρι 13 (6-1)

2. Καστοριά 13 (6-1)

3. Ερμής Λαγκαδά 12 (5-2)

4. Γέφυρα 11 (4-3)

5. Αγρίνιο 11 (4-3)

6. Ανατόλια 11 (4-3)

7. Ερμής Αγιάς 11 (4-3)

8. Χαρίλαος Τρικούπης 11 (4-3)

9. Καρδίτσα 11 (4-3)

10. Ασπίδα Ξάνθης 10 (3-4)

11. ΧΑΝΘ 10 (3-4)

12. Στρατώνι 10 (3-4)

13. Φίλιππος Βέροιας 9 (2-5)

14. Πιερικός Αρχέλαος 9 (2-5)

15. Πολύγυρος 9 (2-5)

16. Αίας Ευόσμου 7 (0-7)

H επόμενη αγωνιστική (20/11):

Γέφυρα - Πιερικός Αρχέλαος
Αίας Ευόσμου - Καστοριά
Ερμής Λαγκαδά - Ερμής Αγιάς
Ανατόλια - Χαρίλαος Τρικούπης
ΧΑΝΘ - Καρδίτσα
Πευκοχώρι - Φίλιππος Βέροιας
Πολύγυρος - Στρατώνι
Αγρίνιο - Ασπίς Ξάνθης



 

Διαβάστε περισσότερα...

Β' Εθνική - 6η αγωνιστική

Τα αποτελέσματα της 6ης αγωνιστικής στον 1ο και τον 2ο Όμιλο της Β' Εθνικής έχουν ως εξής:

1ος Όμιλος
Εργοτέλης-Φιλαθλητικός           75-81
Μαρούσι-Κρόνος                   73-68
Περιστέρι-Πρωτέας Βούλας        69-59
Πανελευσινιακός-Απόλλωνας        81-69
Ν. Κηφισιά-Πανερυθραϊκός      64-68
Αγία Παρασκευή-Μανδραϊκός     61-79
Ιωνικός Νίκαιας BB-Παπάγος     81-77
Κορωπί-Τρίτωνας                    74-63

Εργοτέλης-Ζωγράφου 75-81
Διαιτητές: Αναστόπουλος Αν.-Κρεσταινίτης
Δεκάλεπτα: 12-24, 33-46, 49-61, 75-81
Εργοτέλης (Μακράκης): Γεωργούτσος 13, Καρακωνσταντάκης 13 (3), Σταράκης 5 (1), Βερτούδος 4, Χουχούμης 21 (4,) Σταμάτης 9 (2), Χασάπης, Δόσπρας, Σαρρής, Καραλής 10.
ΕΦΑΟΖ (Ζήβας): Παπαδημητρίου 7 (1), Γκαβασιάδης 8, Γεωργοπαπαδάκος 8 (2), Βαρνάβας 12, Ξύδης 6 (2), Καστανιώτης 10 (2), Λεγκίκας 34 (5), Γεωργιάδης, Νάκης.


Μαρούσι-Κρόνος Αγ. Δημητρίου 73-68
Διαιτητές: Μαγγουνής-Ορφανός Ιορ.
Δεκάλεπτα: 24-23, 42-35, 50-54, 73-68
Μαρούσι (Κεραμιδάς): Σεργιένκο, Στασινός 11 (3), Κουτσούγερας, Ξύδας 7, Χρονόπουλος 10 (2), Μπαλάφας 8 (1), Κανέλλης 4, Στούκας 4 (1), Σολωμός 11, Σουρλής 12 (2), Παπαγεωργόπουλος 6, Κουτσούγερας, Καπετάνιος.
Κρόνος Αγ.Δημ. (Χατζηπανηγύρης): Στραγανιώτης 11, Δανάς, Ξιούρας 3 (1), Άρχος, Ζούκας 14, Κόης 5 (1), Φρουσκλιάς 13 (1), Μπέλη, Γιαννόπουλος 8 (1), Γκαϊτάσοβ 6, Ματαλιωτάκης 8, Μπάλας.

Περιστέρι-Πρωτέας Βούλας 69-59
Διαιτητές: Πόντας-Γιακείμη
Δεκάλεπτα: 13-17, 34-29, 54-43, 69-59
Περιστέρι (Καραγιάννης): Παππάς 11(1), Ντακούλιας 10, Γοργόνης, Μαγκουνής 8(2), Πολυτάρχου 2, Μάντζαρης 7(1), Λυκογιάννης 10(1), Κατιάκος 4, Τασόπουλος 5, Γκιουζέλης 6(2), Δομπρογιάννης 3(1), Καπώνης 3(1).
Πρωτέας Β.(Μανουσέλης): Μόρφης 2, Βλάχος 2, Λάτσης, Εμμανουηλίδης 10(1), Αθηνιώτης 2, Αυγενικός 9, Βαρδαβάς 12, Πλούμης 1, Μούτσα 1, Σκουλούδης 20, Μπούρας .

Κηφισιά-Πανερυθραϊκός 64-68
Διαιτητές: Παπαθανασίου-Παυλόπουλος
Δεκάλεπτα: 22-26, 37-47, 53-56. 64-68
Κηφισιά (Λιόγας): Καμαριανός 9, Μοσχοβίτης 14 (1), Κεφάλας, Μαρίνος, Καράμπελας, Αλετράς, Παπανικολάου 2, Χατζηνικόλας 5 (1), Καραβανάς 9, Οικονομόπουλος 10, Δρακάκης 6, Ψαρόπουλος 9 (1)
Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Δέλλιος 7, Πρισκομάτης, Τσικόπουλος, Πρίτσος 5, Σοφρωνάς 2, Κούσουλας 12, Γιαουρτόγλου 18 (1), Τοπάλης 4 (1), Υφαντής 2, Αντωνίου 5 (1), Αλεξίου, Γιανναλέτσος 13


ΚΑΠ-Μανδραϊκός 61-79
Διαιτητές: Παπαφωτίου-Στρέμπας
Δεκάλεπτα: 13-19, 27-40, 47-57, 61-79
ΚΑΠ (Καρακώστας): Σκάνδαλος 2, Γραμματικας 4 (1), Κόκκας 2, Γαπκίδης 11 (2), Πανταζής 6, Καρτέρης, Καραμπάς 12 (1), Παπαθανασόπουλος, Μαλτέζος 2, Ροδοστόγλου 14 (1), θεοδωράκης, Μαργέλης 8 (2)
Μανδραϊκός:  Τζαβέλας 10, Παπανικολάου, Λυτόπουλος 12, Κούρτης Ν. 8 (1), Ζαφείρης 8 (2), Παπαπέτρος, Γεωργοπαπαδάκος 13 (3), Βαφέας 7 (1), Ψυλέας 21(1)

Ιωνικός Ν. - Παπάγου 81-77
Διαιτητές: Μηλαπίδης-Μαραμής
Δεκάλεπτα: 23-23, 45-48, 62-60, 81-77
Ιωνικός Ν. (Σκαραφίγκας): Βασιλόπουλος, Παπαγεωργίου, Καπινιάρης 13 (2), Παλαιοχωρίτης 5 (1), Βουγιούκας 4, Πετρόπουλος 15, Σπανός, Περδικάρης 16, Πάντσιος 13, Μπολάτογλου, Περσίδης 15, Καλογερίας
Παπάγου (Σορώτος): Γεωργούλης, Σιμόπουλος, Αποστολίδης 3 (1), Δέδες 20 (4), Ζώρζος 13 (1), Αρσένης 5 (1), Φακοπουλίδης 13, Γκάτζο, Χαΐκάλης 2, Κακιούζης 21



Πανελευσινιακός-Απόλλωνας Σμ. 81-69
Διαιτητές: Καλογερόπουλος Φ., Γρίβα
Δεκάλεπτα: 20-11, 45-26, 68-66, 81-69
Πανελευσινιακός (Τσαουσίδης): Αβραμίδης 9, Μιχαλούτσος 4, Ντορμπάρης, Πέτρουλας 2, Μούκας 9 (1), Μουμπάρακ 6, Σιδέρης 4, Δούκας, Ρεκουνιώτης 20, Μαντζιώρης 11, Ζούμπος 16 (1), Τσαντές.
Απόλλων Π. (Σταθούλης): Νασόπουλος 2, Μπάρδας 16 (1), Σπυρόπουλος 2, Μπασδέκης 18 (1), Κουτσούμπας, Αρναουτάκης 2, Κυπριτζόγλου, Χανιάς-Πανταζής 2, Παπουλίδης 10, Δενδρινός 12 (2), Σιώμος 3, Παπουτσής 2


Κορωπί-Τρίτων 74-63
Διαιτητές: Μπούκας-Ζακεστίδης
Δεκάλεπτα: 11-14, 34-41, 56-47, 74-63
Κορωπί (Κατσούνης): Δήμας 19 (2), Αγόρης, Θεοδωράκος, Καραμπούλας, Καραδολάμης 22 (4), Κερασοβίτης 3 (1), Αμπαράς 11 (3), Αγγελόπουλος 2, Ντάλλης 2, Σταθόπουλος 8, Μαύρος 7
Τρίτωνας (Μιχελάκος): Γρύλλης, Κούτουλας 11 (2), Πετρόπουλος 2, Καλατζής 2, Κουκουνιάς 6, Θυμνιός 15, Γεωργίου 6, Γκαβανόπουλος 15 (2), Ανδρεόπουλος 6, Βερτούδος.


Η βαθμολογία

1.Πανερυθραϊκός    11
2.Περιστέρι    11
3.Παπάγου    10
4.Μανδραϊκός    10
5.Μαρούσι    10
6.Τρίτων    9
7.Νέα Κηφισιά    9
8.Κορωπί    9
9.ΕΦΑΟΖ    9
10.Πανελευσινιακός    9
11.Ιωνικός Νικαίας    9
12.Πρωτέας Βούλας    8
13.Κρόνος Αγίου Δημητρίου    8
14.Εργοτέλης    8
15.Απόλλωνας Σμύρνης    7
16.Αγία Παρασκευή    7


Η επόμενη (7η) αγωνιστική (13/11)

ΕΦΑΟΖ - Μαρούσι
Κρόνος Αγ. Δημητρίου - Περιστέρι
Πρωτέας Βούλας - Πανελευσινιακός
Απόλλων Σμύρνης - Ν. Κηφισιά
Πανερυθραϊκός - Αγ. Παρασκευή
Μανδραϊκός - Κορωπί
Παπάγος - Εργοτέλης
Τρίτωνας - Ιωνικός Νικαίας

 

2ος Όμιλος

Τα αποτελέσματα

Ασπίδα Ξάνθης - Στρατώνι 71-64

Αίας Ευόσμου - Χαρίλαος Τρικούπης 56-64

Πολύγυρος - Πιερικός 67-72

Ευρώπη Πευκοχωρίου - Καστοριά 69-58

Γέφυρα - Ερμής Αγιάς 91-81

Ανατόλια - Καρδίτσα 64-61

Ερμής Λαγκαδά - ΧΑΝΘ 70-65 (παρ.)

Αγρίνιο-Φίλιππος Βέροιας 78-65 (5/11)

 

Οι αγώνες αναλυτικά

Ασπίδα Ξάνθης - Στρατώνι 71-64

Διαιτητές:Δημάδης, Παπαγεωργίου

Δεκάλεπτα: 14-19, 34-33, 61-44, 71-64

Ασπίδα Ξάνθης (Ιωαννίδης):Παπαδάκης 2, Γρούδος 11 (1), Τσιώγκας, Στεφανίδης 11, Καραμπίνης, Τσιαβές 9 (1), Κουτσογιάννης 14, Ασημάκης 12 (1), Παπαθανασίου 2, Μανδαλάκης 2, Πετς 8 (2)

Στρατώνι (Χατζούλης):Κελεσίδης, Ζυγούρας 2, Δελίδης 8, Σουτζόπουλος 5, Σαμαράς 12 (3), Φλιάτης Ι., Θωμαΐδης 15, Πολιτόπουλος 3 (1), Δασκαλόπουλος 19

 

Αίας Ευόσμου-Χαρίλαος Τρικούπης 55-64
Διαιτητές:Παρθενόπουλος-Τομαχείδης
Δεκάλεπτα: 17-9, 29-29, 43-47, 55-64
Αίας Ευόσμου (Μπεχλιβάνης): Αμούτζιας 10, Τσιμπής 7 (1), Κάδης 5 (1), Δεληγιάννης 3 (1), Τσιακλαγκάνος 2, Σπύρας, Καραμανώλης 3, Δεμερτζής 10 (1), Σικαλίδης 6, Κόκουρας 9, Ματζόπουλος
Χαρίλαος Τρικούπης (Ζωντός): Ιωάννου 2, Βουρνάς, Παπαδιονυσίου 26 (3), Τοπουζίδης 5 (1), Μουράτογλου 2, Παπαρέγκας 14 (2), Γεωργιάδης 3, Μουρίκης, Ψάλτου 12

Πολύγυρος-Πιερικός Αρχέλαος 67-72
Διαιτητές: Σιμητόπουλος-Θεοδώρου
Δεκάλεπτα: 18-15, 28-34, 48-55, 67-72
Πολύγυρος (Παπαδόπουλος): Πιπιλιάρης 14 (1), Ζαγορίτης, Πετρίδης, Παπασαραφιανός 3 (1), Αράπης 16 (2), Βούλγαρης 4, Χρηστίδης, Νησιώτης 8, Νούκαρης 15 (1), Ακριτίδης 2, Μίκιτς 2
Πιερικός Αρχέλαος (Χατζηιωάννου): Τζοβάρας, Ταβαντζής, Γκοντόπουλος 21 (3), Καλτσουνάς 2, Γκογκίδης 14 (2), Καραγκιολίδης 20 (4), Χανέλλι, Παπαμιχαήλ 4, Κωνσταντινίδης 8, Τσιρογιάννης 3 (1), Τσιλιγγαρίδης, Χατζηλάμπρου

Ευρώπη Πευκοχωρίου - Καστοριά 69-58

Διαιτητές:Παπαγερίδης, Ντούρας

Δεκάλεπτα: 20-8, 36-24, 47-39, 69-58

Πευκοχώρι (Καραμανλής):Παπαδόπουλος, Μητσάκης 18(4), Λεμονάκης 5(1), Μουρατίδης 11(3), Μαυρίδης 11(3), Γαρεζος 3, Καραισκάκης, Καραθανάσης, Κιγμέτογλου 9(1), Σταύρου 12(2), Μάρκου, Βαϊτερλής

Καστοριά (Σούλιος):Κυριακόπουλος 11(2), Ματενίδης 4, Απιδόπουλος 6, Ελευθεριάδης 6, Τερσενίδης 8(1), Τεπετίδης, Αντωνιάδης 14, Μπένας 7, Τσότσος 2

Γέφυρα – Ερμής Αγιάς 91-81

Διαιτητές:Παπαδόπουλος Θ., Μελανίδης

Δεκάλεπτα: 21-24, 47-43, 70-65, 91-81

Γέφυρα (Τουλούμης):Κρομήδας 2, Δανάκης 24, Βάσκος 5(1), Κολοκοτρώνης 4, Δέτσικας, Καζαμίας, Μυλωνίδης 18 (3), Βογιατζής 8(2), Ταραμάς 9, Ιατρίδης, Μπίσκας 16 (2), Καρούζος 5(1)

Ερμής Αγιάς (Γιασσάρης):Βαβάτσικος 11(2), Τσαμπαλής 10(2) , Τριανταφύλλου 17(3), Αγαπίου, Ντάλος, Μηλιώνης 5(1), Χαλκιάς 8(2), Κόμματος 10, Περρωτής 17, Γούλας 3(1), Φαρμάκης Β., Φαρμάκης Θ.

Ανατόλια-Καρδίτσα 64-61

Διαιτητές: Ευφραιμίδης-Ταρανίδης Κ.

Δεκάλεπτα: 18-13 , 34-26, 46-44, 64-61

Ανατόλια (Γκαϊτατζής):Γραβάνης, Πρωτούλης 5 , Βρέττας, Σιώπης 4, Γαλανίδης 20 (5), Τριανταφυλλίδης 9 (1), Συμεωνίδης 8, Αζίζης, Σταματογιάννης 3, Τζουβάρας 7 (1), Βεργίνης 7, Κοτσάνος 1

Καρδίτσα (Ρουμελιώτης):Σκορδάς, Δοργάνης, Πανταζής 5, Λάκκας 4, Μαυρογιάννης 6 , Παππάς Κ. 2, Κουρέπης, Καμαριώτης 12 (1), Παπαδόπουλος 13, Τριχόπουλος 13 (3),Θέος 4, Παππάς 2

Ερμής Λαγκαδά-ΧΑΝΘ 70-65 (παρ.)

Διαιτητές: Τσιρτσιμάλης-Κοϊμτζόγλου

Δεκάλεπτα: 11-11, 27-32, 40-51, 55-55, 70-65

Ερμής Λ. (Αγγελής): Καϊκλής, Ράπι, Μήνου, Ακεψιμαΐδης 7, Μάρουσιτς 24 (2), Νώτης 4, Παρίτσης 17 (1), Πιλκούδης, Μέλλιος, Σπουργίτης, Ελευθεριάδης 3, Καντάρκος 15 (1)

ΧΑΝΘ (Νικολαΐδης): Ιορδάνογλου 1, Αμπατζάς 15 (3), Βλάχος 12 (2), Σταματέλος, Ελευθεριάδης 9 (1), Ζιάκας 12 (2), Ερμείδης 6, Παπασούσης, Παπααχρήστου 1, Λευκαδίτης 9 (1), Φυλακτός, Καμπίτσης

Η βαθμολογία

(σε 6 αγώνες)

1.Ευρώπη Πευκοχωρίου 11

2.Ερμής Λαγκαδά 11

3.Καστοριά 11

4.Ανατόλια 10

5.Γέφυρα 10

6.Αγρίνιο 10

7.Ασπίς Ξάνθη 9

8.Χαρίλαος Τρικούπης 9

9.Ερμής Αγιάς 9

10.Καρδίτσα 9

11.Πιερικός Αρχέλαος 8

12.Πολύγυρος 8

13.Στρατώνι 8

14.ΧΑΝΘ 8

15.Φίλιππος Βέροιας 7

16.Αίας Ευόσμου 6

 

Η επόμενη αγωνιστική (7η, 13/11)

Πιερικός Αρχέλαος-Ευρώπη Πευκοχωρίου

Καστοριά-Γέφυρα

Ερμής Αγιάς-Αίας Ευόσμου

Χαρίλαος Τρικούπης-Ερμής Λαγκαδά

ΧΑΝΘ-Ανατόλια
Καρδίτσα-Ασπίδα Ξάνθης

Φίλιππος Βέροιας-Πολύγυρος

Στρατώνι-Αγρίνιο

Διαβάστε περισσότερα...

Αποφάσεις Αθλητικού Δικαστή (31/10)

Το πρωτοβάθμιο Μονομελές Δικαιοδοτικό Όργανο της ΕΟΚ, επιβάλλει ποινή αποκλεισμού δύο αγωνιστικών ημερών στον Ευθύμη Κοθρά, παίκτη του Φίλιππου Βέροιας και στον Ηλία Λαζό, έφορος της ομάδας, απαγόρευση εισόδου στον κύριο αγωνιστικό χώρο του γηπέδου όπου αγωνίζεται οποιαδήποτε ομάδα του σωματείου. Οι ποινές αφορούν γεγονότα που διαδραματίστηκαν στην αναμέτρηση Καρδίτσα-Φίλιππος Βέροιας (16/10) της Β’ Εθνικής.

Διαβάστε περισσότερα...

Β’ Εθνική: Αποτελέσματα – Βαθμολογίες (5η αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα της 5ης αγωνιστικής στον 1ο και στον 2ο Όμιλο της Β' Εθνικής έχουν ως εξής:

1ος Όμιλος

Ζωγράφου - Ιωνικός Νικαίας        86-77
Κρόνος Αγίου Δημητρίου - Εργοτέλης    77-57
Πρωτέας Βούλας - Μαρούσι          68-79
Απόλλωνας Σμύρνης - Περιστέρι          57-83
Πανερυθραϊκός -    Πανελευσινιακός     82-64
Αγία Παρασκευή - Νέα Κηφισιά         83-99
Μανδραϊκός - Τρίτωνας             80-83
Παπάγου - Κορωπί            82-75


Ζωγράφου - Ιωνικός Νικαίας 86-77
Διαιτητές: Αναστασίου - Σκαλτσής
Δεκάλεπτα: 25-17, 56-39, 75-56, 86-77
Ζωγράφου (Ζήβας) : Παπαδημητρίου 22(3), Γκοντγουίν, Γκαβασιάδης 7(1) ,Γεωργοπαπαδάκος 3(1), Κοψιάς, Βαρνάβας 18(2), Ξύδης 8(2), Καστανιώτης 8(2), Λεγκίκας 15(3),Τσιτσιγιάννης, Γεωργιάδης 5(1), Νάκης
Ιωνικός Ν. (Ταυροπουλος) : Βασλόπουλος, Πετρόπουλος 5, Καπινιάρης 10 (1), Παλαιοχωρίτης 18 (1), Βουγιούκας 7, Κοντραφούρης, Σπανός, Περδικάρης 24, Πάντσιος 11 (2), Μπολάτογλου, Περσίδης 2.


Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Εργοτέλης 77-57
Διαιτητές: Κωνσταντινίδου-Σταθόπουλος
Δεκάλεπτα: 26-10, 40-26, 65-40, 77-57
Κρόνος Αγ.Δημ. (Χατζηπανηγύρης): Μπάλλας 2, Στραγανιώτης 9, Δανάς, Ξιούρας 6 (2), Άρχος 3, Ζούκας 4, Κόης, Φρουσκλιάς 18 (1), Γιαννόπουλος 10 (2), Μπέλη 2, Γκαϊτάσοφ 6 (1), Ματαλιωτάκης 17.
Εργοτέλης (Μακράκης): Γεωργούτσος 14, Σταράκης 8 (2), Βερτούδος 3, Χουχούμης 16 (2), Χασάπης 2, Σκανδαλάκης, Δόσπρας 9, Πετροσιάν, Σαρρής 3, Καραλής 2 .

Πρωτέας Β.-Μαρούσι 68-79
Διαιτητές: Σπυρόπουλος-Κονταράτος
Δεκάλεπτα: 18-17, 36-35, 51-63 , 68-79
Πρωτεας Βούλας (Μανουσελης, Ποδαρας)   Παραγυιός 6 , Πλουμής, Εμμανουηλιδης 2 , Αθηνιωτης 13(3), Σκουλούδης 6 , Βαρδαβας 12 , Μορφης 6(2),  Αυγενικός 17(2),  Μούτσα 2, Αντωνόπουλος 4, Λάτσης.
Μαρούσι (Κεραμιδάς,Περσίτσας)  Παπαγεωργόπουλος 11 , Στασινός 13(3) , Σουρλής 4 , Σολωμός 16 , Κανέλης 6(2) , Στολυκας 10(1) , Μπαλάφας 17(2) , Χρονόπουλος 2 , Ξυδας.


Απόλλων Σμύρνης-Περιστέρι 57-83
Διαιτητές: Πολυχρόνης-Τσάτσης
Δεκάλεπτα: 15-28, 29-47, 41-67, 57-83
Απόλλων Σμ. (Χαντζής): Μπάρδας 14(2), Σπυρόπουλος 9, Μπασδέκης 7(1), Δενδρινός 4, Αρναουτάκης, Παπουλίδης 4, Σιώμος 3, Χανιάς 6, Παπουτσής 3(1), Κυπριτσόγλου 7(1).
Περιστέρι  (Καραγιάννης): Παππάς 11(2), Ντακούλιας 3(1), Γοργόνης 3, Μαγκουνής 15, Πολυτάρχου 12(2), Παπαντωνάκος 5(1), Μάντζαρης 10, Λυκογιάννης 6 , Κατιάκος 3, Τασόπουλος 9, Δομπρογιάννης, Καπώνης 6(1).


Πανερυθραϊκός-Πανελευσινιακός 82-64
Διαιτητές: Παπαφωτίου-Στρέμπας
Δεκάλεπτα: 21-12, 22-16, 21-17, 18-14
Πανερυθραϊκός (Χουχούλης): Δέλλιος 9, Πρισκομάτης, Τσικόπουλος, Πρίτσος 16(4), Σοφρωνάς 17(2), Κούσουλας 5(1), Γιαουρτόγλου 3(1), Τοπάλης 20(6), Υφαντής, Αντωνίου 5(1), Αλεξίου, Γιανναλέτσος 7(1).
Πανελευσινιακός (Τσαουσίδης): Αβραμίδης 10, Μιχαλούτσος, Ντόρμπαρης, Δρακωτός, Πέτρουλας, Μούκας 3(1), Μουμπάρακ 17(1), Σιδερής, Ζούμπος 8, Δούκας, Ρεκουνιώτης 13, Μαντζιώρης 13

ΚΑΠ - Κηφισιά 83-99
Διαιτητές: Χρηστίδης Ηλ. - Φασόλης
Δεκάλεπτα: 20-29, 38-52, 64-75, 83-99
ΚΑΠ (Καρακώστας):Σκάνδαλος 9 (1), Γραμματικάς 5 (1), Κόκκας 2, Γαπκιάδης 17 (3), Πανταζής, Καρτέρης 7 (1), Καραμπά 23 (3), Ροδοστόγλου 9, Μαλτέζος 5, Παπαθανασόπουλος 4, Μαργέλης 2, Θεοδωράκος.
Ν.Κηφισιά (Λιόγας): Χατζηνικόλας 11, Οικονομόπουλος 13, Καραβανάς 21, Ψαρόπουλος 19 (1), Καράμπελας 6 (1), Μοσχοβίτης 11 (1), Δρακάκης 6, Κεφαλάς 6 (1), Καμαριανός 6.



Μανδραϊκός-Τρίτων 80-83
Διαιτητές: Τσαχάκης-Καλαϊτζάκης
Δεκάλεπτα: 15-24, 34-36, 56-53, 24-30
Μανδραϊκός (Μπεκές): Τζιβελέκας 13(3), Κωτσόπουλος, Παπανικολάου Δ., Λυτόπουλος 14, Κούρτης 9(2), Ζαφείρης 7(1), Παπαπέτρος 5, Γεωργοπαπαδάκος 10, Βαφιάς 5, Ψυλέας 17.
Τρίτωνας: Κούτουλας 19(3), Πετρόπουλος 2, Καλατζής, Κουκούνιας 2, Ντιμπ 25(4), Θυμνιός 11, Γεωργίου 2, Γκαβανόπουλος 13, Ανδρεόπουλος 8, Βερτούδος 1.


Παπάγου-Κορωπί 82-75
Διαιτητές: Αποστολίδης Β.-Γιακείμη
Δεκάλεπτα:27-12, 13-18, 19-23, 23-22
Παπάγου (Σορώτος): Γεωργούλης, Χαϊκάλης 7(1), Σιμόπουλος 5, Αποστολίδης 3(1), Δέδες 14(3), Ζώρζος 18(3), Αρσένης, Φακοπουλίδης 22(1), Γκάτζο 3(1), Κακιούζης 10
Κορωπί (Κατσούνης): Δήμας 13(2), Αγόρης 3(1), Θεοδωράκος, Παναγιώτου, Καραδολάμης 8(1), Κερασοβίτης 11, Αμπαράς 10(2), Αγγελόπουλος 6, Ντάλλης 19(1), Σταθόπουλος, Μαύρος 5.


Τετάρτη 2 Νοεμβρίου
Αγ. Θωμά 19.00 Μαρούσι-ΚΑΠ
Στρέφη 18.00 Τρίτων-Παπάγου


Η επόμενη (6η)αγωνιστική (6/11)

Εργοτέλης-Φιλαθλητικός
Μαρούσι-Κρόνος
Περιστέρι-Πρωτέας Βούλας
Πανελευσινιακός-Απόλλωνας Σμύρνης
Ν. Κηφισιά-Πανερυθραϊκός
Αγία Παρασκευή-Μανδραϊκός
Ιωνικός Νίκαιας-Παπάγος
Κορωπί-Τρίτωνας


Η βαθμολογία
1. Πανερυθραϊκός 9
2. Περιστέρι 9
3. Μανδραϊκός 8
4. Κηφισιά 8
5. Κορωπί 7
6. Πρωτέας Βούλας 7
7. Ιωνικός Νικαίας 7
8. Πανελευσινιακός 7
9. Εργοτέλης 7
10.*Παπάγου 7
11.*Τρίτωνας 7
12.Κρόνος Αγ. Δημητρίου 7
13.Φιλαθλητικός 7
14.Απόλλωνας Σμύρνης 6
15.*Μαρούσι 6
16.*Αγία Παρασκευή 5

*Έχουν έναν αγώνα λιγότερο.

2ος Όμιλος

Πιερικός Αρχέλαος-Αγρίνιο     64-73
Καστοριά-Πολύγυρος          80-70
Ερμής Αγιάς-Πευκοχώρι          81-87
Χαρίλαος Τρικούπης-Γέφυρα     62-63
ΧΑΝΘ-Αίας Ευόσμου          68-60
Ανατόλια-Ερμής Λαγκαδά          73-72
Καρδίτσα-Στρατώνι          81-68
Φίλιππος Βέροιας-Ασπίδα Ξάνθης     63-65

 

Οι αγώνες

ΧΑΝΘ-ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ 68-60

Διαιτητές:Φουτσήλας, Κοεμτζόγλου.

Δεκάλεπτα: 21-9,43-24, 51-45,68-60

Χ.Α.Ν.Θ. (Νικολαϊδης):Ιορδάνογλου, Αμπατζάς13(1), Βλάχος 8(1), Σταματέλος 3(1),Ελευθεριάδης 7,Ζιάκας, Ερμείδης 1794),Παπαχρήστου 10(2),Λευκαδίτης 10(2), Φυλακτός

Αίαντας Ευόσμου (Μπεχλιβάνης):Αμούτζιαςν 4, Τσιμπής, 2, Καβής 3, Δεληγιάννης 13(1),Τσιακλαγκάνος, Σπύρας, Καραμανώλης 11(1),Δεμερτζής 8(2),Σικαλίδης 17(2),Κοκούρης 2

ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ - ΑΓΡΙΝΙΟ 64-73

Διαιτητές:Τσιρτσιμάλης-Τσοκόλης

Δεκάλεπτα: 15-15, 30-37, 42-55, 64-73

Πιερικός Αρχέλαος (Χατζηϊωάννου): Τζιοβάρας, Χατζηλάμπρου, Γκοντόπουλος 9 (2), Καλτσούνας, Γκογκίδης 13 (2), Καραγγελίδης 9 (1), Χανέλλης, Παπαμιχαήλ 4, Κωνσταντινίδης 10, Τσιρογιάννης 19 (1), Τσιλιγγαρίδης, Ζιώγας

Αγρίνιο (Μυριούνης):Τασόπουλος, Μπερερής 20 (1), Παπαντζόπουλος, Τάσσος 10, Πουρνάρας, Σταμούλης 6 (2), Γκρέκας 1, Μήτσου 5, Γκόβας 23 (3), Μακρής 8, Κουσιάντζας.

ΚΑΣΤΟΡΙΑ-ΠΟΛΥΓΥΡΟΣ 80-70

Διαιτητές: Παπαδόπουλος - Ταρενίδης

Δεκάλεπτα: 28-22, 44-35, 63-50, 80-70.

Καστοριά (Σούλιος):Κυριακόπουλος 17(3), Απιδόπουλος, Ματενίδης 1, Μπέγος, Ελευθεριάδης 12, Χότζα, Τερσενίδης 3(1), Τασιούδης 1, Τεπετίδης 7(1), Αντωνιάδης 8, Μπένας 17, Τσότσος 14(1).

Πολύγυρος (Παπαδόπουλος-Πεγιάς):Πιπιλιάρης 18(2), Ζαγορίτης, Πετρίδης 7(1), Παπασαραφιανός 2, Αράπης 7(1), Βούλγαρης 8(2), Χρηστίδης, Ακριτίδης 2, Νουκάρης 17(2), Νησιώτης 2, Νίκιτς 7.

Ερμής Αγιάς – Ευρώπη Πευκοχωρίου 81-87

Διαιτητές: Λόρτος-Τζίμα

Δεκάλεπτα: 18-21, 38-44, 65-70, 81-87

Ερμής Αγιάς (Γιασσάρης): Βαβάτσικος 19(1), Τσαμπαλής 7(1), Ντάλος 3, Τριανταφύλλου 10(1), Αγαπίου, Νταλός, Μηλιώνης 8(2), Χαλκιάς 2, Κόμματος 14 (2), Περρωτής 18, Γούλας

Ευρώπη (Καραμανλής): Αμπατζίδης 1, Μητσάκης 16(3), Λεμονάκης 2, Μουρατίδης 22(2), Μαυρίδης 7(1), Γαρέζος 12(2), Καραϊσκάκης, Καραθανάσης, Κιγμέτογλου 17 (1), Σταύρου 10(2), Μάρκου, Βαϊντερλής

 

ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚΟΥΠΗΣ - ΓΕΦΥΡΑ 62-63 (60-60 κ.α.)

Διαιτητές:Πόντας-Τσολάκος

Δεκάλεπτα: 18-27, 39-42, 51-51, 60-60, 62-63

Χαρίλαος Τρικούπης (Ζωντός):Ιωάννου 15 (4), Βουρνάς, Τοπουζίδης 11 (3), Μουράτογλου 2, Σταυρόπουλος, Παπαρέγκας 10 (1), Γεωργιάδης 5 (1), Μουρίκης 2, Ψάλτου 17

Γέφυρα (Τουλούμης):Δανάκης 16 (1), Βάσκος 4, Κολοκοτρώνης, Δέτσικας, Μυλωνίδης 15, Βογιατζής 14 (3), Ταραμάς 4, Μπίσκας 7 (1), Καρούζος 3.

ΑΝΑΤΟΛΙΑ-ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ 73-72

Δεκάλεπτα: 16-12 , 39-33, 55-47, 73-72

Ανατόλια (Γκαϊτατζής):Ζαφειρούδης, Πρωτουλης 9, Βρεττας, Σιώπης 15 (1), Γαλανιδης 12 (1), Τριανταφυλλιδης 9 (1), Συμεωνιδης 6 , Αζιζης, Σταματογιαννης 6, Βεργίνης 14, Τζουβάρης 2, Γραβανης

Ερμής Λαγκαδά (Αγγέλης):Καϊκλής, Ράπι, Μέλλιος, Ακεψιμαϊδης 22 (4), Μάρουσιτς 11, Νώτης 8, Παρίτσης 5 (1), Πιλκούδης 2, Σπουργίτης, Ελευθεριάδης 7 (1), Κανταρκός 15

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ-ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ 63-65

Διαιτητές: Παργιανόπουλος-Τσουμαχίδης

Δεκάλεπτα: 20-13, 26-33, 55-46, 63-65

Φίλιππος Βέροιας (Γκίμας):Πάρος 6, Τσούκας 23 (3), Βάλλιος 10 (3), Παπαδόπουλος Ν., Γεωργιάδης 2, Σιόλογκας 13, Θεοδωρίδης 8, Σταυριανίδης 1, Παπαδόπουλος Νίκος του Σάββα

Ασπίδα Ξάνθης (Ιωαννίδης):Μασμανίδης, Παπαδάκης 2, Γρούδος, Στεφανίδης 5 (1), Καραμπίνης, Τσιαβές 8 (1), Κουτσογιάννης 19, Ασημάκης 16 (2), Παπαθανασίου 4, Μανδαλάκης 6 (2), Πετς 5 (1).

ΚΑΡΔΙΤΣΑ-ΣΤΡΑΤΩΝΙ 81-68

Διαιτητές: Κατωτικίδης-Παπανικολάου

Δεκάλεπτα: 19-23, 42-40, 62-54, 81-68

ΑΣ Καρδίτσας (Ρουμελιώτης): Σκόρδας 2, Δογρανλής, Κουρέπης, Λάκκας 8, Μαυρογιάννης 18, Παππάς Κ. 5(1), Πανταζής 5(1), Καμαριώτης 10(1), Παπαδόπουλος 12, Τριχόπουλος 11(2), Θέος 3, Παππάς Γρ. 7(1)

Στρατώνι (Χατζούλης): Κελεσίδης 5(1), Πολιτόπουλος 5, Συμεών, Δελίδης 15(3), Σαμαράς 4, Ζυγούρας, Γρηγοριάδης, Θωμαΐδης 4, Σουτζόπουλος 15(1), Δασκαλόπουλος 20(1)

Η βαθμολογία

(σε 5 αγώνες):

1. Καστοριά 10
2. Ερμής Λαγκαδά 9
3. Ευρώπη Πευκοχωρίου 9

4. Αγρίνιο 8
5. Ανατόλια 8
6. Καρδίτσα 8
7. Ερμής Αγιάς 8
8. Γέφυρα 8
9. Χαρίλαος Τρικούπης 7
10. Πολύγυρος 7
11. Ασπίς Ξάνθης 7
12. Πολύγυρος 7
13. ΧΑΝΘ 7
14. Φίλιππος Βέροιας 6
15. Πιερικός Αρχέλαος 6
16. Αίας Ευόσμου 5

Η επόμενη (6η) αγωνιστική (6/11)
Πολύγυρος-Πιερικός Αρχέλαος
Πευκοχώρι-Καστοριά
Γέφυρα-Ερμής Αγιάς
Αίας Ευόσμου-Χαρίλαος Τρικούπης
Ερμής Λαγκαδά-ΧΑΝΘ
Ανατόλια-Καρδίτσα
Αγρίνιο-Φίλιππος Βέροιας
Ασπίδα Ξάνθης-Στρατώνι


Σε λίγο περισσότερα...

Διαβάστε περισσότερα...

Ανακοίνωση Επιτροπής Πρωταθλημάτων (24/10)

Ο αγώνας Παναθηναϊκός-Άρης Θεσσαλονίκης για την 3η αγωνιστική της Α1 Εθνικής Κατηγορίας Γυναικών, ο οποίος θα διεξαχθεί στις 29/10/2016, θα τελεσθεί κεκλεισμένων των θυρών μετά την υπ΄αριθ. 722/12-05-2016 απόφαση του Πρωτοβάθμιου Μονομελούς Δικαιοδοτικού Οργάνου ΕΟΚ.

Δικαίωμα εισόδου στο γήπεδο έχουν συνολικά τριάντα άτομα από το κάθε σωματείο και συγκεκριμένα οι αθλήτριες, οι δύο προπονητές, ο γιατρός, ο φυσιοθεραπευτής και 14 ακόμη άτομα που αναγράφονται σε ειδική κατάσταση (άρθρο 82, Ομαδικές Ύβρεις – 8, Κανονισμών ΕΟΚ).

Σας ενημερώνουμε πως λόγω κωλύματος του γηπέδου, ο αγώνας ΑΕ Πυλαίας-ΕΟ Σταυρούπολης για την 4η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Α2 Εθνικής Κατηγορίας Γυναικών (2ος Όμιλος) της 6/11/2016 αντί ώρας 13.30 και του ΔΑΚ Πυλαίας, θα διεξαχθεί ώρα 18.00, στο ΔΑΚ Πανοράματος.

Επίσης, ο εξ ‘αναβολής αγώνας ΑΟ Τρίτων-ΑΣ Παπάγου, για την 4η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών (1ος Όμιλος) ορίστηκε να διεξαχθεί στις 2/11/2016 και ώρα 18.00 στο ΚΓ Στρέφη.

Διαβάστε περισσότερα...

Β' Εθνική - 4η αγωνιστική

Τα αποτελέσματα της 4ης αγωνιστικής στον 1ο και τον 2ο όμιλο της Β΄Εθνικής έχουν ως εξής:

 

1ος ΄Όμιλος

Τα αποτελέσματα

Κορωπί – Ζωγράφου                                      64-63

Ιωνικός Ν. - Κρόνος Αγ. Δημητρίου          87-70

Εργοτέλης - Πρωτέας Β.                                74-76

Μαρούσι - Απόλλων Σμύρνης                     81-62

Περιστέρι – Πανερυθραϊκός                       62-72

Πανελευσινιακός – ΚΑΠ                                91-76

Κηφισιά – Μανδραϊκός                                59-65

Τρίτων - Παπάγου                                           Αναβλήθηκε

 

Κορωπί - Ζωγράφου

Διαιτητές: Χρηστίδης Π.-Ουσταμπασίδης

Δεκάλεπτα: 19-26, 33-41, 47-48, 64-63.

Κορωπί (Κατσούνης): Δήμας 1, Αγόρης 3 (1), Θεοδωράκος, Παναγιώτου, Καραδολάμης 16 (3), Κερασοβίτης 11, Αμπαράς 15 (2), Αγγελόπουλος 6, Ντάλλης 2, Σταθόπουλος 2, Μαύρος 8

Φιλαθλητικός (Ζήβας): Παπαδημητρίου 13 (1), Γκόντγουιν, Γκαβασιάδης 7 (1), Γεωργοπαπαδάκος 7 (1), Καπετζόγλου 2, Βαρνάβας 6, Ξύδης, Καστανιώτης 5 (1), Λεγκίκας 23 (5), Γεωργιάδης, Νάκης.

 

Ιωνικός Ν.- Κρόνος Αγ. Δημητρίου 87-70

Διαιτητές: Ραχιώτης-Γρίβα

Δεκάλεπτα: 25-16, 43-36, 63-55, 87-70
Ιωνικός Ν. (Ταυρόπουλος): Καπινιάρης 9 (1), Κοντραφούρης, Μπολάτογλου, Καλογερίας, Παλαιοχωρίτης 2, Βουγιούκας 6, Περδικάρης 12, Πάντσιος 29 (4), Περσίδης 16, Πετρόπουλος 13 (2)
Κρόνος Αγ.Δημ. (Χατζηπανηγύρης): Μπάλλας 4, Στραγανιώτης 18(3), Ηλιόπουλος 3(1), Ξιούρας, Άρχος 2, Ζούκας 4, Κόης 3(1), Φρουσκλιάς 14(1), Μπέλη, Γιαννόπουλος 13(1), Γκαϊτάσοφ 3(1), Ματαλιωτάκης 6.

 

Εργοτέλης – Πρωτέας 74-76

Διαιτητές: Β. Λιότσος-Καρπάνος

Δεκάλεπτα: 20-18, 37-44, 51-59, 74-76

Εργοτέλης (Μακράκης): Γεωργούτσος 15, Καρακωνσταντάκης 8(2), Μαχαιριανάκης, Βερτούδος 2, Χουχούμης 25(5), Σταράκης 3(1), Χασάπης, Μανιαδής, Σκανδαλάκης, Δόσπρας 4, Σαρρής, Καραλής 17(2).

Πρωτέας Β. (Μανουσέλης): Αντωνόπουλος, Βλάχος, Λάτσης, Μπούρας, Εμμανουηλίδης 13 (3), Αθηνιώτης 5 (1), Αυγενικός 11 (2), Βαρδαβάς 12, Σκουλούδης 10, Μόρφης 12 (1), Πλόχμης 7, Μούτσα 6. 

 

Μαρούσι - Απόλλων Σμύρνης

Διαιτητές: Μηλαπίδης-Λαζαρίδης

Δεκάλεπτα: 14-21 , 40-32, 60-50, 81-62
Μαρούσι (Κεραμιδάς): Σεργιένκο 8, Στασινός 11(2), Ξύδας  7(1), Χρονόπουλος 3 (1), Μπαλάφας 8(2), Κανέλλης 1, Στούκας 11(1), Σολωμός 10, Σουρλής 11(1),  Παπαγεωργόπουλος 11 (1), Κουτσούγερας, Καπετάνιος
Απόλλων Σμύρνης (Χαντζής): Μπάρδας 7(1), Σπυρόπουλος 4, Μπασδέκης 11, Δενδρινός 7, Αρναουτάκης 8(1), Παπουλίδης 21, Σιώμος 4, Χανιάς  Πανταζής, Νιότης, Παπουτσής, Κοντούδης, Κυπριτσόγλου

 

Περιστέρι – Πανερυθραϊκός 62-72

Διαιτητές: Ζακεστίδης-Ορφανός Ι.

Δεκάλεπτα: 17-17, 34-30, 44-49, 62-72

Περιστέρι  (Καραγιάννης): Παππάς 22(5), Ντακούλιας 6, Γοργόνης, Μαγκουνής 8, Πολυτάρχου 2, Παπαντωνάκος 4, Μάντζαρης 3(1), Λυκογιάννης, Κατιάκος 14, Γκιουζέλης 3, Δομπρογιάννης , Καπώνης.

Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Δέλλιος 15, Προισκομάτης, Πρίτσος 2, Σοφρωνάς 3(1) Κούσουλας 23(2), Γιαουρτόγλου 16(1), Τοπάλης 7(1), Υφαντής, Αντωνίου 2, Γιανναλέτσος 4, Τσικόπουλος, Αλεξίου.

 

Πανελευσινιακός – ΚΑΠ 91-76

Διαιτητές: Μπούκας-Φραγκούλη

Δεκάλεπτα: 29-27, 46-45, 76-60, 91-76

Πανελευσινιακός (Τσαουσίδης): Αβραμίδης 12, Ντορμπάρης, Πέτρουλας 7, Μούκας, Μουμπάρακ 12 (1), Σιδέρης, Δούκας 3, Ρεκουνιώτης 17, Μαντζιώρης 23, Δρακωτός 2, Ζούμπος 15 (1).

Αγία Παρασκευή (Καρακώστας): Σκάνδαλος 12 (2), Γραμματίκας, Κόκκας 6, Γαπκιάδης 8, Πανταζής, Καρτέρης 9, Καραμπάς 17 (3), Ροδοστόγλου 17 (3), Μαλτέζος 7, Θεοδωράκης, Μπάρτζης, Μαργέλης.

 

Κηφισιά – Μανδραϊκός59-65

Διαιτητές: Μαραμής-Τσολάκος

Δεκάλεπτα: 25-24, 36-36, 50-48, 59-65

Διαιτητές: Μαραμής, Τσολάκος

Κηφισιά (Λιόγας): Καμαριανός 4, Μοσχοβίτης 5 (1), Κεφαλάς 6, Χατζηνικόλας 5 (1), Καραβανάς 7, Οικονομόπουλος 14, Αρακάκης 4, Ψαρόπουλος 14 (1).

Μανδραϊκός (Μπεκές): Τζιβελέκας 3 (1), Λυτόπουλος 7, Κούρτης 11 (3), Ζαφείρης 7, Μουστόπουλος 9, Ψυλέας 22 (2), Γεωργοπαπαδάκος 6 (1)

 

Η βαθμολογία:

1. Περιστέρι 7

2. Μανδραϊκός 7

3. Πανερυθραϊκός 7

4. Κηφισιά 6

5. Ιωνικός Νικαίας 6

6. Κορωπί 6

7. Πανελευσινιακός 6

8. *Παπάγου 5

9. *Τρίτωνας 5

10.Απόλλωνας Σμύρνης 5

11.Φιλαθλητικός 5

12.Κρόνος Αγίου Δημητρίου 5

13.Πρωτέας Βούλας 5

14.*Εργοτέλης 5

15.*Μαρούσι 4

16.**Αγία Παρασκευή 2

 

*Έχουν έναν αγώνα λιγότερο.

** 'Εχει δύο αγώνες λιγότερους

 

Η επόμενη (5η) αγωνιστική (30/06)

Ζωγράφου – Ιωνικός Ν.

Κρόνος Αγ. Δημ. – Εργοτέλης

Πρωτέας Β. – Μαρούσι

Απόλλων Ν.Σμ. – Περιστέρι

Πανερυθραϊκός – Πανελευσινιακός

ΚΑΠ – Κηφισιά

Παπάγου - Κορωπί

2ος Όμιλος

Τα αποτελέσματα

Ασπίδα Ξάνθης - Πιερικός Αρχέλαος        72-51

Αγρίνιο – Καστοριά                                       66-73

Πολύγυρος - Ερμής Αγιάς                             94-96 (β' παρ.)

Πευκοχώρι - Χαρίλαος Τρικούπης             77-75

ΚΣ Γέφυρας – ΧΑΝΘ                                        77-72  (παρ.)

Αίας Ευόσμου - Ανατόλια                            56-68

Ερμής Λαγκαδά - ΑΣ Καρδίτσας                 74-69

Στρατώνι - Φίλιππος Βέροιας                      79-54

Οι αγώνες αναλυτικά:

ΑΓΡΙΝΙΟ - ΚΑΣΤΟΡΙΑ 66-73
Διαιτητές: Γερακίνης-Φακίτσας
Δεκάλεπτα:17-22, 35-40, 48-63, 66-73
Αγρίνιο (Μυριούνης):Τασόπουλος 5(1), Μπερερής 6(1), Τάσσος 11, Πουρνάρας 2, Σταμούλης 6(2),Γκρέκας 9(1), Μήτσου 12(2), Γκόβας 13(3), Μακρής 2, Κουσιαντζάς, Πατσαντζόπουλος
Καστοριά (Σούλιος): Κυριακόπουλος 13(3), Ματενίδης 1, Απιδόπουλος 4, Ελευθεριάδης 20(2),Χότζα, Τερσενίδης 7(1), Τασιούδης, Μπένας 6, Τσότσος 6, Αντωνιάδης 11(3), Τεπετίδης 5(1)
 
 
ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ - ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚΟΥΠΗΣ 77-75 
Διαιτητές: Ευφραιμίδης-Ντούρας 
Δεκάλεπτα: 19-19, 33-41 55-44, 77-75 
Πευκοχώρι (Καραμανλής): Αμπατζίδης,Νητσάκης 12(2),Λεμονάκης 4,Μουρατίδης 21(3),Μαυρίδης 2,Γαρέζος 12(2),Κιγμέτογλου 13(1),Σταύρου 13(1),Βαιντέρλης. 
Χαρίλαος Τρικούπης (Ζωντός): Ιωάννου 3(1),Βουρνάς 2,Παπαδιονυσίου 15(2),Τοπουζίδης 11(3),Μουράτογλου 12(2),Σταυρόπουλος 5,Παπαρέγκας 3(1),Γεωργιάδης 2,Μουρίκης 11,Ψάλτου 11.
 
 
ΣΤΡΑΤΩΝΙ-ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ 79-54
Διαιτητές: Ξέρας-Καρακώστας
Δεκάλεπτα: 21-15, 42-27, 63-37, 79-54
Στρατώνι (Χατζούλης): Κελεσίδης 5 (1), Γρηγοριάδης 3, Ζυγούρας 3 (1), Συμεών, Δελίδης 21 (6), Σουτζόπολος, Σαμαράς 4 (1), Φλιάτης Ι. 4, Θωμαϊδης 12, Πον΄λοπουλος, Πολιτόπουλος 7, Δασκαλόπουλος 19
Φίλιππος Β. (Γκίμας): Πάρος 2, Τσούκας 4, Παπαδόπουλος Ν., Τσιμίδης 3 (1), Βάλλιος 6 (1), Παπαδόπουλος Ν. 7, Γεωργιάδης 6, Μόρας 2, Σιόλογγας 7, Θεοδωρίδης 4, Σταυριανίδης 13 (1).
 

ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ-ΚΑΡΔΙΤΣΑ 74-69

Διαιτητές: Τσιαπλής-Ταρενίδης Κ.
Δεκάλεπτα: 17-21, 33-34, 57-50, 74-69
Ερμής Λ. (Αγγέλης): Μέλιος 3 (1), Ακεψιμαΐδης 12 (2), Μάρουσιτς 21 (3), Νώτης 3 (1), Παρίτσης 10, Πιλκούδης 2, Ράπι, Σπουργίτης, Ελευθεριάδης 5 (1), Μήνου, Καντάρκος 18.
Καρδίτσα (Ρουμελιώτης): Σκορδάς, Δόγρανλης, Πανταζής, Λάκκας 2, ΜΑυρογιάννης 5 (1), Παππάς Κ. 3, Καμαριώτης 4 (2), Παπαδόπουλος 9, Τριχόπουλος 10 (2), Θέος 17 (2), Παππάς Γ. 9 (1).

ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ - ΑΝΑΤΟΛΙΑ 56-68

Διαιτητές: Θεοδώρου-Τσιρτσιμάλης

Δεκάλεπτα: 12-12, 26-28, 45-48, 56-68

Αίας Ευόσμου (Μπεχλιβανης): Αμουτζιας 4, Τσιμπης 16 (4), Τεντσος, Καδης, Δεληγιαννης 8 (2), Τσιακλαγκανος 7 (1), Σπυρας, Καραμανώλης 4, Δεμερτζης 2, Σικαλιδης 9 (1), Σεκαδακης, Κοκουρας 6

Ανατολια (Γκαιτατζής) : Ζαφειρούδης, Πρωτουλης 2, Βρεττας 4, Σιώπης 9 (1), Γαλανιδης 20 (4), Συμεωνιδης 27(1), Αζιζης, Σταματογιαννης 1, Τζουβαρας 1, Βεργίνης 3, Γραβανης 1.

ΓΕΦΥΡΑ-ΧΑΝΘ 77-72

Διαιτητές: Λόρτος-Κοϊμτζόγλου

Δεκάλεπτα: 23-17, 39-35, 56-58, 68-68 (κ.δ.), 77-72.

Γέφυρα (Τουλούμης): Κρομήδας 17, Δανάκης 9, Βάσκος 2, Κολοκοτρώνης 7, Δέτσικας, Καζαμίας, Μυλωνίδης 18 (3), Βογιατζής 9 (1), Ιατρίδης, Ταραμάς, Μπίσκας 6, Καρούζος 7 (1).

ΧΑΝΘ (Νικολαΐδης): Ιορδάνογλου 5 (1), Αμπατζάς 16 (2), Βλάχος 2), Σταματέλος, Ελευθεριάδης 15 (1), Ζιάκας 13 (4), Ερμείδης 5, Γεωργάκης 2, Παπαχρήστου 2, Λευκαδίτης 11 (3), Καραθάνάσης.

AΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ - ΠΙΕΡΙΚΟΣ/ΑΡΧΕΛΑΟΣ 72-51

Διαιτητές: Δημάδης - Μπακάλης

Δεκάλεπτα: 17-10, 31-28, 48-42, 72-51

Ασπίδα Ξάνθης (Ιωαννίδης): Μασμανίδης, Παπαδάκης, Γρούδος 2, Τσιώγκας, Στεφανίδης 12 (2), Καραμπίνης, Τσιαβές 17 (1), Κουτσογιάννης 8, Ασημάκης 9 (2), Παπαθανασίου 6 91), Μανδαλάκης 18 (1), Πετς, Ιωαννίδης.

Πιερικός Αρχέλαος (Χατζηιωάννου): Πολυχρόνης, Χατζηλάμπρου, Γκοντόπουλος 10 (1), Καλτσουνάς 1, Γκογκίδης 3 (1), Καραγκιολίδης 11 (1), Χανέλλι, Τοπούζης 1, Κωνσταντινίδης 15, Τσιρογιάννης 4, Παπαμιχαήλ 6, Ζιώγας.

ΠΟΛΥΓΥΡΟΣ-ΕΡΜΗΣ ΑΓΙΑΣ 94-96

Διαιτητές: Σιμητόπουλος-Φουτζήλας

Δεκάλεπτα: 19-19, 37-40, 52-58, 70-70 (κ.δ.), 84-84 (Α’ παρ.), 94-96

Πολύγυρος (Παπαδόπουλος - Πεγιάς): Πιπιλιάρης 30, Ζαγορίτης, Πετρίδης 6, Παπασαραφιανός 7 (1), Αράπης 15 (2), Βούλγαρης 5 (1), Χρηστίδης, Νησιώτης 26, Νουκάρης, Ακριτίδης 5, Νίκιτς.

Ερμής Αγιάς (Γιάσαρης): Αγαπίου, Τσιαμπαλής 12 (2), Φαρμάκης, Μηλιώνης 13 (3), Ντάλος 1, Χαλκιάς 1, Κόμματος 3, Περρωτής 23, Τριανταφύλλου 8 (1), Βαβάτσικος 22, Βούλας 13 (3).

Βαθμολογία (σε 4 αγώνες):

1. Ερμής Λαγκαδά 8 (4-0)
2. Καστοριά 8 (4-0)
3. Ερμής Αγιάς 7 (3-1)
4. Πευκοχώρι 7 (3-1)
5. Αγρίνιο 6 (2-2)
6. ΑΣ Καρδίτσας 6 (2-2)
7. Στρατώνι 6 (2-2)
8. Πολύγυρος 6 (2-2)
9. Ανατόλια 6 (2-2)
10. Χαρίλαος Τρικούπης 6 (2-2)
11. ΚΣ Γέφυρας 6 (2-2)
12. Ασπίς Ξάνθης 5 (1-3)
13. Φίλιππος Βέροιας 5 (1-3)
14. ΧΑΝΘ 5 (1-3)
15. Πιερικός Αρχέλαος 5 (1-3)
16. Αίας Ευόσμου 4 (0-4)

 

H επόμενη (5η) αγωνιστική (30/10)
Πιερικός Αρχέλαος-Αγρίνιο
Καστοριά-Πολύγυρος
Ερμής Αγιάς-Πευκοχώρι
Χαρίλαος Τρικούπης-Γέφυρα
ΧΑΝΘ-Αίας Ευόσμου
Ανατόλια-Ερμής Λαγκαδά
Καρδίτσα-Στρατώνι
Φίλιππος Βέροιας-Ασπίδα Ξάνθης

 

Διαβάστε περισσότερα...

Β’ Εθνική: Αποτελέσματα, αγώνες, βαθμολογίες (3η αγωνιστική)

Το Περιστέρι μόνο πρώτο, παραμένοντας αήττητο μετά τις τρεις πρώτες αγωνιστικές της Β’ Εθνικής, καθώς Παπάγου και Τρίτωντας ηττήθηκαν. Με νίκες προχωρά και ο Εργοτέλης, ο οποίος όμως έχει έναν αγώνα λιγότερο. Στο Βορρά με νίκες προχώρησαν η Καστοριά και ο Ερμής Λαγκαδάς που μετρούν μόνο θετικά αποτελέσματα με τις υποχρεώσεις τους στην τρίτη αγωνιστική να έχουν ολοκληρωθεί.

1ος Όμιλος

Τα αποτελέσματα

Ζωγράφου-Τρίτων 80-72 (παρ)

Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Κορωπί 78-77

Πρωτέας Βούλας-Ιωνικός Νίκαιας 76-69

Πανερυθραϊκός-Μαρούσι 62-51

ΑΕ Ν. Κηφισιάς-Πανελευσινιακός 85-76

Μανδραϊκός-Παπάγου 76-67

Απόλλων Σμύρνης-Εργοτέλης 70-78

Αγ. Παρασκευή-Περιστέρι 62-77

 

Οι αγώνες

Ζωγράφου-Τρίτων 80-72 (παρ.)

Διαιτητές:Πόντας-Ορφανός Ιορ. (Πετράκης Μιχ.)

Φιλαθλητικός (Ζήβας):Παπαδημητρίου 9 (2), Γκόντγουϊν, Γκαβασιάδης 7, Γεωργοπαπαδάκος 18 (2), Καπετζόγλου 2, Βαρνάβας 9, Ξύδης 5 (1), Καστανιώτης 9, Λεγκίκας 21 (3), Τσιτσιγιάννης, Γεωργιάδης, Νάκης
Τρίτωνας (Μιχελάκος): Γρύλλης, Κούτουλας 6, Πετρόπουλος, Καλατζής 4, Κουκουνιάς 4, Ντιμπ 10 (2), Θυμνιός 8, Ασπρόπουλος, Γεωργίου 5 (1), Γκαβανόπουλος 19 (3), Ανδρεόπουλος 13, Βερτούδος 3 (1)

Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Κορωπί 78-77

Διαιτητές: Μηλαπίδης-Τσαχάκης (Ντίνος)

Δεκάλεπτα:19-31, 20-9, 16-16, 23-21
Κρόνος Αγ. Δημητρίου (Χατζηπανηγύρης): Μπάλας 3 (1), Στραγανιώτης 12 (1), Δανάς 2, Ξιούρας, Άρχος, Ζούκας 14, Κόης 4 (1), Φρουσκλιάς 12, Γιανν/οπουλος 5 (1), Μπελλής 13, Γκαϊτάσοφ 9, Ματαλιωτάκης 4
Κορωπί (Κατσούνης): Δήμας, Αγόρης 6 (2), Θεοδωράκος, Παναγιώτου, Καραδολάμης 16 (4), Κερασοβίτης 15, Αμπαράς 24 (4), Αγγελόπουλος 4, Ντάλλης 2, Σταθόπουλος 6, Μαύρος 4

Πρωτέας Βούλας-Ιωνικός Νίκαιας 76-69

Διαιτητές:Παπαφωτίου-Χρηστίδης Ηλ. (Τζουβάρας)

Πρωτέας Βούλας (Μανουσέλης):Παραγυιός 20 (1), Πλουμής 8 (1), Εμμανουηλίδης 6, Αθηνιώτης 5, Σκουλούδης 5, Βαρδαβάς 15, Μόρφης 10, Αυγενικός 2, Βλάχος 2, Μούτσα 3 (1), Μπούρας, Λάτσης
Ιωνικός Ν. (Ταυρόπουλος): Περσίδης 6 (1), Καπινιάρης 10 (1), Πάντσιος 11 (1), Πετρόπουλος 13 (3), Βουγιούκας 6, Βουρλιωτάκης 14, Παλαιοχωρίτης 7 (1), Βασιλόπουλος 2

Απόλλων Σμύρνης-Εργοτέλης 70-78

Διαιτητές:Ελευθεριάδης-Φάκαρος (Παπαδόπουλος Στ.)

Δεκάλεπτα: 18-21,24-40, 42-66, 70-78

Απόλλων Σμύρνης (Χατζής):Κοντούδης 2, Μπάρδας 6 (1), Σπυρόπουλος 1, Μπασδέκης 17, Δενδρινός 14 (1), Αρναουτάκης 2, Κυπριτζόγλου 8 (2), Χανιάς, Παπουλίδης 14, Νιώτης, Σιώμος 6, Παπουτσής
Εργοτέλης (Μακράκης): Γεωργούτσος 14, Καρακωνσταντάκης 6 (1), Τερζάκης, Βερτούδος 7 (1), Χουχούμης 19 (3), Σταράκης 3 (1), Χασάπης 3 (1), Μανιαδής, Δόσπρας 2, Σκανδαλάκης, Σαρρής 7 (1), Καραλής 17 (3)

Πανερυθραϊκός-Μαρούσι 62-51

Διαιτητές: Μπούκας-Τσολάκος (Παπαδόπουλος Κ.)

Δεκάλεπτα: 6-12, 28-28, 44-38, 62-51
Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Δέλλιος 11, Πρισκομάτης 2, Καλλιανιώτης 2, Πρίτσος 7, Σοφρωνάς 3, Κούσουλας 7 (1), Γιαουρτόγλου 17 (3), Τοπάλης 11 (1τρ. 10ρ.), Αντωνίου 2, Τσικόπουλος.
Μαρούσι (Κεραμιδάς): Σεργιένκο, Στασινός 6 (2), Κουτσουγέρας, Ξυδάς, Χρονόπουλος 2, Μπαλάφας 11 (1), Κανέλλης 6 (2), Στούκας, Σολωμός 15, Σουρλής 9 (1), Παπαγεωργόπουλος 2, Καπετάνιος.

ΚΑΠ-Περιστέρι 62-77

Διαιτητές: Ραχιώτης-Πολυχρόνης (Κορασίδης)

Δεκάλεπτα: 16-19, 32-42, 50-63, 62-77

ΚΑΠ (Λέκκας): ΚΑΠ (Λέκκας): Σκανδάλος 12 (2), Γραμματικάς 4, Θεοδωράκης, Γαπκιάδης 2, Καρτέρης 2, Πανταζής, Καραμπάς 4, Παπαθανασόπουλος 5, Μαλτέζος 2, Ροδοστόγλου 16 (2), Κόκκας 13 (1), Μαργέλης 2

Περιστέρι (Καραγιάννης): Παππάς 6 (1), Ντακούλιας 11 (1), Γοργόνης 2, Μαγκουνής 12, Πολυτάρχου 8 (1), Παπαντωνάκος 9 (1), Μάντζαρης 11 (3), Λυκογιάννης 8, Κατιάκος 5, Γκιουζέλης 2, Δομπρογιάννης, Παγώνης 3

 

ΑΕ Ν. Κηφισιάς-Πανελευσινιακός 85-76

Διαιτητές:Αναστασίου-Σπυρόπουλος (Ζώης)

Δεκάλεπτα: 17-29, 41-43, 58-61, 85-76

ΑΕ Ν. Κηφισιάς (Λιόγας):Καμαριανός 2, Μοσχοβίτης 23 (3), Κεφαλάς, Μαρίνος 3 (1), Παπανικολάου 5 (1), Χατζηνικόλας 8 (1), Καραβανάς 13, Οικονομόπουλος 11, Αρακάκης, Ψαρόπουλος 20 (1)

Πανελευσινιακός (Τσαουσίδης):Αβραμίδης 10, Μιχαλούτσος 14 (3), Πέτρουλας 2, Μούκας 11 (3), Μουμπάρακ 8 (1), Σιδέρης, Ζούμπος 4, Δούκας, Ρεκουνιώτης 6, Ματζιώρης 21 (4)

 

 

Μανδραϊκός-Παπάγου 76-67

Διαιτητές:Θεοδωρόπουλος-Στρέμπας (Παππάς)

Δεκάλεπτα:11-20, 31-33, 54-47, 76-67
Μανδραϊκός (Μπεκές): Τζιβελέκας 4, Παπανικολάου Δ., Λυτόπουλος 1, Κούρτης 8 (1), Ζαφείρης 6 (2), Παπαπέτρος, Γεωργοπαπαδάκος 12, Μουστόπουλος 33, Βαφιάς, Ψυλέας 12
Παπάγου (Σορώτος): Γκάτζο 2, Σιμόπουλος 4, Αποστολίδης 2, Δέδες 20 (4), Ζώρζος 7, Αρσένης, Φακοπουλίδης 17 (2), Χαϊκάλης 6, Κακιούζης 9

 

Η βαθμολογία

1. Περιστέρι 3-0 6

2. Μανδραϊκός 2-1 5

3. Πανερυθραϊκός 2-1 5

4. Τρίτωνας 2-1 5

5. ΑΕΝΚ 2-1 5

6. Παπάγου 2-1 5

7. Εργοτέλης 2-0 4

8. Κρόνος Αγ. Δημητρίου 1-2 4

9. Ιωνικός Ν. 1-2 4

10. Πρωτέας Βούλας 1-2 4

11. Απόλλων Σμύρνης 1-2 4

12. Ζωγράφου 1-2 4

13. Πανελευσινιακός 1-2 4

14. Κορωπί 1-2 4

15. Μαρούσι 0-2 2

16. ΚΑΠ 0-1 1

 

Η επόμενη αγωνιστική (23/10)

Κορωπί-Ζωγράφου

Ιωνικός Νίκαιας -Κρόνος
Εργοτέλης-Πρωτέας Βούλας
Μαρούσι-Απόλλων Σμύρνης
Περιστέρι-Πανερυθραϊκός
Πανελευσινιακός-Αγία Παρασκευή
ΑΕ Ν. Κηφισιάς-Μανδραϊκός
Τρίτωνας-Παπάγου

2ος Όμιλος

 

Τα αποτελέσματα

Χαρίλαος Τρικούπης-Πολύγυρος 69-63

Καστοριά-Ασπίς Ξάνθης 85-71

Ερμής Αγιάς-Αγρίνιο 75-79

ΧΑΝΘ-Ευρώπη Πευκοχωρίου 65-70

Ανατόλια-Γέφυρα 73-68

Ερμής Λαγκαδά-Αίας Ευόσμου 71-61

Καρδίτσα-Φίλιππος Βέροιας 70-59

Πιερικός Αρχέλαος-Στρατώνι 51-58

 

Οι αγώνες

Πιερικός Αρχέλαος-Στρατώνι 51-58

Διαιτητές: Παριανόπουλος-Ζαχαρής (Γιαμούζης)

Δεκάλεπτα: 14-12, 30-29, 34-43, 51-58

Πιερικός Αρχέλαος ( Χατζηιωάννου) Κοντόπουλος 10 (1), Καλτσούνας, Κογκίδης 16 (4), Παπαμιχάηλ 4, Χανέλλι, Τοπούζης 5, Κων/νιδης 3, Τσιρογιάννης 11 (1), Τσιλιγκαρίδης 2

Στρατώνι (Χατζούλης): Κελεσίδης 4, Γρηγοριάδης 1, Δελίδης 11 (3), Σουτζόπουλος 5, Σαμαρας 2, Φλιάτης Ι. 6, Θωμαϊδης 4, Φλιάτης Γ. 6 (1), Πολιτόπουλος 4, Δασκαλόπουλος 15

Καστοριά-Ασπίδα Ξάνθης 85-71

Διαιτητές:Ξέρας-Καρακώστας (Κηπουρίδης)

Δεκάλεπτα: 22-14, 46-31, 70-49, 85-71

Καστοριά (Σούλιος): Κυριακόπουλος 12(1), Χονδρογιάννης, Ματενίδης 11(2), Απιδόπουλος 10, Ελευθεριάδης 9(1), Μπέγας 3(1), Τερσενίδης 8(2), Τασιούδης 2, Μπένας 16, Αντωνιάδης 2, Τσότσος, Τεπετίδης 12 (2)

Ασπίς Ξάνθης (Ρουμελιώτης): Μασμανίδης 1, Παπαδάκης 9(1), Τρούδος 6, Τσιόγκας 5(1), Στεφανίδης 7(1), Καραμπίνης 4, Τσιαβές 15(2), Κουτσογιάννης 8, Ασημάκης 7, Παπαθανασίου 2, Μανδαλάκης 5(1), Πετς 2

Ερμής Αγιάς-Αγρίνιο 75-79

Διαιτητές:Παπαδόπουλος Θ.-Παπαγεωργίου (Μπεκιάρης)

Δεκάλεπτα: 24-17, 46-42, 62-58, 75-79

Ερμής Αγιάς (Γιάσαρης): Αγαπίου, Τσιαμπαλής, Φαρμάκης Β., Μηλιώνης, Ντάλος 4, Χαλκιάς 5(1), Κόμματος 15(2), Περρωτής 10, Τριανταφύλλου 17(3), Βαβάτσικος 24(1), Φαρμάκης Α., Γούλας

Αγρίνιο (Μυριούνης): Τασόπουλος, Μπερερής 6, Πατσαντζόπουλος, Τάσσος 16, Πουρνάρας, Σταμούλης, Γκρέκας 13(2), Μήτσου 12(2), Γκόβας 22(3), Μακρής 10, Κουσιάντζας

 

Χαρίλαος Τρικούπης-Πολύγυρος 69-63

Διαιτητές: Κοτσιμπός-Κωνσταντινίδου (Ρόζης)

Δεκαλέπτα:16-14, 38-27, 47-43, 69-63

Χαρίλαος Τρικούπης (Ζωντός): Ιωάννου 4(1),Βουρνάς,Παπαδιονυσίου 16(1),Τοπουζίδης 3(1),Μουράτογλου 16(1),Σταυρόπουλος 8,Παπαρέγκας 8,Γεωργιάδης 4,Μουρίκης 4,Ψάλτου 6

Πολύγυρος (Παπαδόπουλος - Πέγιας):Πιπιλιάρης 19(1),Πετρίδης 4,Παπασαραφιανός 6(2),Αράπης 5(1),Βούλγαρης,Νησιώτης 12,Νούκαρης 13(3),Ακριτίδης 2,Μίκιτς 2.

ΧΑΝΘ-Ευρώπη Πευκοχωρίου

Διαιτητές:Παγώνης-Πιτσίλκας Β. (Γκούμας)

Δεκάλεπτα: 15-16, 34-23, 47-42, 55-55, 65-70

ΧΑΝΘ (Νικολαΐδης): Ιορδάνογλου 4, Αμπατζάς 6, Βλάχος 7(1), Σταματέλος 1, Ελευθεριάδης 2, Ζιάκας 4, Γεωργάκης 5, Λευκαδίτης 32 (1), Μελίδης 2

Ευρώπη (Καραμανλής): Αμπατζίδης, Μητσάκης 16(3), Λεμονάκης 3, Μουρατίδης 17(2), Μαυρίδης 13(1), Γαρέζος 1, Καραϊσκάκης, Κιγμέτογλου 10, Σταύρου 10(1), Βαϊντερλής

 

Ανατόλια-Γέφυρα 73-68

Διαιτητές: Τσιρτσιμάλης-Τσιομπάνος (Μήτσιου)

Δεκάλεπτα: 11-17, 27-38, 50-54, 73-68
Ανατόλια (Γκαϊτατζής): Ζαφειρούδης, Πρωτούλης 6 (1), Βρεττάς, Σιώπης 14 (1), Γαλανίδης 11 (2), Τριανταφυλλίδης 14 (1), Συμεωνίδης10, Αζίζης, Σταματογιάννης, Τζουβάρας 14 (1), Βεργίνης 4, Γραβάνης
Γέφυρα (Τουλούμης): Κρομήδας 8, Δανάκης 9, Βάσκος 5, Κολοκοτρώνης 1, Δέτσικας 3, Καζαμίας, Μυλωνίδης 20, Βογιατζής 16 (1), Ιατρίδης, Ταραμάς, Μπίσκας 3 (1), Καρούζος 3

 

Ερμής Λαγκαδά-Αίας Ευόσμου 71-61

Διαιτητές:Σιμητόπουλος-Πετανίδου (Φωτιάδης)

Δεκάλεπτα: 28-23, 40-38, 57-49, 71-61
Ερμής Λ. (Αγγέλης): Καϊκλής, Καμπέρης, Μέλιος 1, Ακεψιμαΐδης 13 (3), Μάρουσιτς 16 (1), Νώτης 2, Παρίτσης 13 (1), Πιλκούδης 4, Ράπι, Ελευθεριάδης 8 (2), Μίνου, Καντάρκος 14 (1)
Αίας Ευόσμου (Πεχλιβάνης): Αμούτζιας 8 (2), Τσιμπής 16 (3), Τέντζος, Καδής 2, Δεληγιάννης 10 (2), Τσιακλάγκανος 5 (1), Σπύρας 2, Καραμανώλης 5 (1), Δεμερτζής 5, Σεκαδάκης Γ. 1, Σεκαδάκης Δ. 2, Κόκουρας 5

Καρδίτσα-Φίλιππος Βέροιας 70-59

Διαιτητές:Κοϊμτζόγλου-Γαζέτας (Κουσαϊτης)

Δεκάλεπτα : 22-20, 37-35, 54-47, 70-59

Καρδίτσα (Ρουμελιώτης): Σκορδάς 2, Δόγρανλης, Πανταζής, Λάκκας 7, Μαυρογιάννης 6, Παππάς Κ., Πάσσας, Καμαριώτης 10(2), Παπαδόπουλος 6, Τριχόπουλος 18(1), Θέος 21, Παππάς Γ.

Φίλιππος Βέροιας (Γκίμας - Μπλατσιώτης): Πάρος 5(1), Τσούκας 3(1), Τσιμίδης 2, Βάλλιος, Παπαδόπουλος Νίκος 5, Γεωργιάδης 8(1), Κοθράς 11, Σιόλογκας 11, Θεοδωρίδης 4, Σταυριανίδης 10(3), Μόρας, Παπαδόπουλος Νικος του Σάββα.

Η βαθμολογία

1. Ερμής Λαγκαδά 3-0 6
2. Καστοριά 3-0 6
3. Αγρίνιο 2-1 5
4. Χαρίλαος Τρικούπης 2-1 5
5. ΑΣ Καρδίτσας 2-1 5
6. Πευκοχώρι 2-1 5
7. Ερμής Αγιάς 2-1 5
8. Πολύγυρος 2-1 5
9. Ανατόλια 1-2 4
10. Φίλιππος Βέροιας 1-2 4
11. Στρατώνι 1-2 4
12. ΧΑΝΘ 1-2 4
13. ΚΣ Γέφυρας 1-2 4
14. Πιερικός Αρχέλαος1-2 4
15. Ασπίς Ξάνθης 0-3 3
16. Αίας Ευόσμου 0-3 3

 

Η επόμενη αγωνιστική (23/10)

Ασπίς Ξάνθης-Πιερικός Αρχέλαος

Αγρίνιο-Καστοριά

Πολύγυρος-Ερμής Αγιάς

Ευρώπη Πευκοχωρίου-Χαρίλαος Τρικούπης

Γέφυρα-ΧΑΝΘ

Αίας Ευόσμου-Ανατόλια

Ερμής Λαγκαδά-Καρδίτσα

Στρατώνι-Φίλιππος Βέροιας

 

 

*Περισσότερα σε λίγο...

Διαβάστε περισσότερα...

Ανακοίνωση Επιτροπής Πρωταθλημάτων (11/10)

Σας ενημερώνουμε ότι, λόγω κωλύματος του γηπέδου, ο αγώνας ΣΦΚ Πιερικός Αρχέλαος – ΑΕ Πυλαίας, για την 1η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Α2’ Εθνικής κατηγορίας Γυναικών (2ος Όμιλος) της 16/10/2016 και ώρας 14.00 αντί του κλειστού γυμναστηρίου Σιδηροδρομικού Σταθμού Κατερίνης, θα διεξαχθεί στο Β’ ΔΑΚ Κατερίνης.

Για τον ίδιο λόγο και μετά από συμφωνία των δύο Σωματείων, ο αγώνας ΣΦΚ Πιερικός Αρχέλαος – ΣΑ Στρατωνίου, για την 3η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (2ος Όμιλος) της 16/10/2016 αντί ώρας 17.00, θα διεξαχθεί ώρα 20.00, στο κλειστό γυμναστήριο Σιδηροδρομικού Σταθμού Κατερίνης.

Επίσης, για συγκοινωνιακούς λόγους και μετά από συμφωνία των δύο Σωματείων, ο αγώνας ΓΣ Χαρίλαος Τρικούπης – ΑΟ Πολυγύρου, για την 3η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (2ος Όμιλος) της 16/10/2016 αντί ώρας 17.00, θα διεξαχθεί ώρα 16.00, στο ΔΑΚ Μεσολογγίου.

Για συγκοινωνιακούς λόγους ο αγώνας Πανναξιακός ΑΟΝ - ΑΣΚ Ιπποκράτης Κω για την 1η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Γ' Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών (2ος Όμιλος Νότου) της Κυριακής 16/10/2016 αντί της 17.00 θα διεξαχθεί στις 10.30.

 

Διαβάστε περισσότερα...

Ζιάγκος: «Πρωτόγνωρη εναλλαγή συναισθημάτων»

Η εμπειρία της ανόδου στην Α2 με έναν ιστορικό σύλλογο δεν είναι πρωτόγνωρη για τον Βαγγέλη Ζιάγκο. Όμως με τον Πανιώνιο έμελε να τη ζήσει με πολύ πιο δραματικό τρόπο από ό,τι ως προπονητής της ΑΕΚ το 2013. Η ήττα του Πανιωνίου από τον Ιωνικό Νικαίας συνοδεύτηκε από εκείνη του Αμύντα από τον Κρόνο και έτσι οι «κυανέρυθροι» τερμάτισαν πρώτοι στο νότιο όμιλο της Β’ Εθνικής. 
 
«Ήταν μια εναλλαγή συναισθημάτων πρωτόγνωρη. Ο αγώνας μας με τον Ιωνικό Νικαίας τελείωσε νωρίτερα από αυτόν του Αμύντα. Ήμασταν απογοητευμένοι από το δικό μας αποτέλεσμα, αλλά όταν ενημερωθήκαμε για τη νίκη του Κρόνου ζήσαμε μια έκρηξη χαράς στα αποδυτήρια», δηλώνει ο 40χρονος τεχνικός. 
 
«Είναι μια δικαίωση για τους κόπους μιας χρονιάς. Η Β’ Εθνική είναι ένα πολύ δύσκολο πρωτάθλημα, αλλά καταφέραμε να φτάσουμε στο στόχο μας. Αξίζουν συγχαρητήρια σε όλους, πρωτίστως στους παίκτες που υπερέβαλαν εαυτούς, από τους παλιούς, τον Τσιάκο, τον Μίχαλο και τον Κόκκαλη, μέχρι και τους νεότερους. Μεγάλη ήταν και η συμβολή της διοίκησης που παρά τα περιορισμένα οικονομικά μέσα αποτελείται από αγνούς Πανιώνιους που μάτωσαν για να έχει η ομάδα μια εύρυθμη λειτουργία», προσθέτει. 
 
Το δικό του έργο δεν ήταν εύκολο. Ανέλαβε τα ηνία της ομάδας στα τέλη του Νοέμβρη, χωρίς περιθώρια μεγάλων παρεμβάσεων ή πολλών στραβοπατημάτων. «Ήταν ένα ιδιαίτερο εγχείρημα. Ο Πανιώνιος έχει τεράστια ιστορία, πολύ κόσμο, αλλά βρέθηκε στη Β’ Εθνική και σαν προπονητής εγώ αυτό που είχα ως πρώτη αποστολή ήταν να διαχειριστώ αυτή την απογοήτευση και την απαισιοδοξία που συνεπάγεται ο υποβιβασμός ενός ιστορικού συλλόγου. Με τη βοήθεια των τριών έμπειρων παικτών της ομάδας, των συνεργατών μου και της διοίκησης, τα καταφέραμε». 
 
Φυσικά το δικό του ρόλο έπαιξε και ο κόσμος του Πανιωνίου: «Ο κόσμος ήταν μια σταθερά, ένα σημείο αναφοράς στην πορεία μας. Ήταν καθ’ όλη τη διάρκεια της χρονιάς ένας παράγοντας ψυχικής τόνωσης. Δεν μας προκάλεσε έξτρα πίεση ποτέ». 
 
Τέλος καλό, όλα καλά λοιπόν, αλλά υπάρχει και μέλλον. «Φυσικά ο στόχος του Πανιωνίου δεν μπορεί να είναι άλλος από την ταχύτερη δυνατή επιστροφή στην Α1. Χρειάζεται, ωστόσο, να γίνουν αρκετές κινήσεις για να ενισχυθεί η ομάδα σε όλα τα επίπεδα, καθώς το πρωτάθλημα της Α2 είναι εντελώς διαφορετική ιστορία και θα είναι πάρα πολύ ανταγωνιστικό και την επόμενη περίοδο. Από την πλευρά μου και από εκείνη της διοίκησης υπάρχει θετική προδιάθεση να συζητήσουμε τη συνεργασία μας, αλλά θα πρέπει να συζητήσουμε πρώτα», καταλήγει. 
 
Διαβάστε περισσότερα...

Β΄ Εθνική: Αγώνες κατάταξης

Σας ενημερώνουμε ότι σύμφωνα με την Ειδική Προκήρυξη Β’ Εθνικής Κατηγορίας ανδρών (άρθρο 12 παρ. Γα), θα διεξαχθεί αγώνας κατάταξης στις 22/05/2016 μεταξύ των Σωματείων που κατέλαβαν την 2η θέση στον 1ο και 2ο όμιλο αντίστοιχα της κατηγορίας, όπου θα αναδειχθεί ο νικητής ο οποίος θα ανέλθει στην Α2 Εθνική κατηγορία ανδρών για την αγωνιστική περίοδο 2016 – 2017.  Ο ηττημένος του εν λόγω αγώνα έχει την πρώτη προτεραιότητα για κάλυψη ενδεχόμενη κενή θέση στην Α2 Εθνική κατηγορία ανδρών.

Κυριακή 22 Μαϊου

Αταλάντης 17.00 ΑΟ Αμύντας-ΑΕ Λάρισας

Επίσης, σύμφωνα με την Ειδική Προκήρυξη Β’ Εθνικής Κατηγορίας ανδρών (άρθρο 12 παρ. Γε), θα διεξαχθούν αγώνες κατάταξης στις 22/05/2016 μεταξύ των ομάδων που κατέλαβαν την 3η και 4η θέση στον 1ο και 2ο όμιλο αντίστοιχα, για τον καθορισμό της σειράς προτεραιότητας για κάλυψη τυχόν κενών θέσεων στη Α2’ Εθνική Κατηγορία για την αγωνιστική περίοδο 2016 – 2017. Την πρώτη προτεραιότητα έχει ο ηττημένος του αγώνα κατάταξης μεταξύ των σωματείων που κατέλαβαν την 2η θέση στους δύο ομίλους.

Κυριακή 22 Μαϊου

Παπάγου 17.00 Ηράκλειο ΟΑΑ-ΓΣ Λαρισαίων

Ν. Ιωνίας Βόλου 17.00 ΑΟ Ιωνικός Ν.-ΑΣ Καστοριάς

 

Διαβάστε περισσότερα...

Β’ Εθνική: Αποτελέσματα – Βαθμολογίες (30η αγωνιστική)

Ολοκληρώθηκε το πρωτάθλημα της Β' Εθνικής.  Πανιώνιος και Αίολος Αστακού πήραν την άνοδο για την Α2 τερματίζοντας στις πρώτες θέσεις του 1ου και του 2ου Ομίλου αντίστοιχα. Αμύντας και ΑΕΛ θα παίξουν σε μπαράζ ανόδου.

1ος Όμιλος


Έσπερος-Προμηθέας Χαλ. 93-59
Κορωπί-Εργοτέλης 73-77
Ιωνικός Ν.-Πανιώνιος 74-72
Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Αμύντας 93-85 (77-77 κ.α)
Ίκαρος Ν. Σμύρνης-Πανελευσινιακός 81-84
Ηράκλειο-Ένωση Ιλίου 80-72 (66-66 κ.α)
Νίκη Αμαρουσίου-Χολαργός 53-76
Παπάγος-Φιλαθλητικός 79-61

ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ-ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 74-72
Δεκάλεπτα: 22-25, 35-39, 50-54, 74-72
Διαιτητές: Σκούτας-Διμπινούδης
Ιωνικός Νικαίας (Οικονόμου): Γιαννίκος 7 (1), Κούτουλας 5 (1), Γεωργοπαπαδάκος 1, Ντιπ 15 (2), Μούκας 5 (1), Ρεκουνιώτης 12, Γκιουζέλης 6, Λυκογιάννης 8 (2), Βεσκούκης 15 (2).
Πανιώνιος (Ζιάγκος): Γαρμπής 4, Παπαρέγκας, Τσουράκης, Κόκκαλης 18 (2), Ζώρζος, Μανσαράι, Μίχαλος 20 (3), Φιλιππάκος 20 (1), Μουρίκης 2, Τσιάκος 4, Αναγνωστάκης 4.

ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ – ΧΟΛΑΡΓΟΣ 53-76
Δεκάλεπτα: 6-14, 16-34, 40-56, 53-76
Διαιτητές: Πόντας, Μαγκουνής
Νίκη Αμαρουσίου (Χρυσόγελος): Τσέκενης Γ. 3, Σταύρος, Θωμόπουλος 2, Παβλίσεβιτς 7, Κοντογιάννης 14, Κυπριτζόγλου 4, Καράμπελας, Σταθόπουλος 7 (1), Σαλτουρίδης 2, Μπαζίνης, Μούγιος 4, Μαύρος 10.
Χολαργός (Παπαμάρκος): Τσουβελέκακης, Λάππας 15 (1), Δρόσος 5 (1), Παπαντωνίου, Αγόρης 3 (1), Καρτέρης, Παπάς 16 (1), Μουμπάρακ 30 (4), Καραμπάς 5 (1), Κιαπέκος, Δαρμής, Γιανναλέτσος 2.

ΠΑΠΑΓΟΣ-ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ 79-61
Δεκάλεπτα: 20-17, 39-28, 56-48, 79-61
Διαιτητές: Παυλόπουλος-Μπούκας
Παπάγος (Πουλίδης): Οικονομάκης 2, Βιδάλης 9 (1), Σιμόπουλος, Αποστολίδης 8, Δέδες 12 (4), Σιούτης 20 (2), Υφαντής 5 (1), Δορκοφίκης 8, Αρσένης 5 (1), Τζιβελέκας 10, Ρουμπέας.
Φιλαθλητικός (Ζήβας): Παπαδημητρίου 4, Κελαϊδής 14 (3), Γκαβασιάδης 4, Κεφάλας 4, Λιακόπουλος 2, Θειακούλης, Αγγελόπουλος 8 (1), Λεγκίκας 14 (3), Πανταζής 8 (1), Ζαρμακούπης 3, Οκεκοουϊέν.

ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ-ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 93-59
Διαιτητές: Κουτσοδήμος και Μαυρατζάς.
Δεκάλεπτα: 24-13, 41-26, 71-42, 93-59
Έσπερος ΑΟΠΑ: Κατσαϊτης 2, Φραντζής 6, Στυλίδης 16, Κελεσίδης 2, Τρυφωνόπουλος 19, Αγγελόπουλος 2, Καραβανάς 12, Γκόβας 4, Ψαρόπουλος 16, Μακρής 8, Γιαλελής 6.
Προμηθέας Χαλανδρίου: Ανδρικόπουλος 17, Κορομηλάς 6, Αντύπας, Σαμιώτης 8, Ξύδης 18, Σπυρόπουλος, Σιδέρης 4, Ανδρεαδέλης 2, Γούναρης 4, Νικολάου.


ΚΟΡΩΠΙ – ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ 73-77
Δεκάλεπτα: 17-25, 36-37, 52-56, 73-77
Διαιτητές: Κοντίλης-Ξάνθος
Κορωπί (Κατσούνης): Ντάσης 2, Κάτσαρης, Κούσουλας 15 (5), Καράμπελας 9 (1), Υφαντής 14 (1), Τύρλας, Κερασοβίτης 8 (1), Αμπαράς 12 (2), Σκλάβος 8 (1), Χρύσης 1, Σαρλής 4
Εργοτέλης (Μακράκης): Δόστρας 6, Κριθανάκης, Τσερκιτζόγλου 6, Χασάπης, Σακελλαράκης 12 (2), Καρακωνσταντάκης 5, Αρναουτάκης 4, Βασιλειάδης, Πετράκης 13 (1), Καραλής 31 (3)

ΗΡΑΚΛΕΙΟ – ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ 80-72
Δεκάλεπτα: 22-15, 35-34, 52-58, 66-66. Παρ: 80-72
Ηράκλειο (Β.Ράλλης): Πρωτογεράκης, Αγαπιάδης 2, Παπαδάκης 7, Αυγενικός 3, Σπυριδάκης 15 (1), Καραδολάμης 15, Κουπίδης 14 (2), Μαραγκάκης, Λιανός 20, Πάλλης 4.
Ένωση Ιλίου (Γ.Ζαφειράκης) : Βαϊδάκης 3 (1), Μπέλλας Ι. 3(1), Καπινιάρης 8 (1), Φούντας 20 (5), Τσολάκης 10, Μπασδέκης 6 (1), Μπέλλας Ο. 5 (1), Πανουσόπουλος 3 (1), Στρατομήτρος 6 (2), Σκορδάς 2, Κόκκας 6.

ΚΡΟΝΟΣ – ΑΜΥΝΤΑΣ 93-85 (παρ)
Δεκάλεπτα: 17-15, 38-39, 57-63, 77-77, 93-85 (παρ.)
Κρόνος Αγίου Δημητρίου (Σαββάτης): Μπάλλας 8 (2), Στραγανιώτης, Μητσάκης 10 (2), Ξιούρας 3 (1), Νικατζάμ 15 (2), Ζούκας 10, Κόης, Φρουσκλιάς 11, Περαντωνάκης, Γιαννόπουλος 13 (3), Ανδρεάτος 2, Ματαλιωτάκης 21
Aμύντας (Ζαβός): Ζούπας 16, Αγγελόπουλος 21 (1), Τοπάλι 2, Διαμαντόπουλος 13 (2), Ματζούρος, Βαρδιάνος 9 (3), Πίνης 5, Κουκουνιάς 6, Αλεξάνδρου, Μπάρμπας 9 (1), Βογιατζής 2, Καμπούρης 2




Η βαθμολογία:

1.Πανιώνιος 54
--------------------------
2.Αμύντας 53

---------------------------------------
3.Ηράκλειο 53
4.Ιωνικός Νικαίας 53
5.Χολαργός 48
6.Πανελευσινιακός 48
7.Παπάγος 45
8.Κορωπί 45
9.Φιλαθλητικός 45
10.Κρόνος Αγ.Δημητρίου 44
11.Έργοτέλης 43
12.Έσπερος 42

----------------------

13.Ένωση Ιλίου 41
14.Νίκη Αμαρουσίου 36
15.Ίκαρος Νέας Σμύρνης 35
16.Προμηθέας Χαλανδρίου 32

2ος Ομιλος

Αίολος Αστακού-Πιερικός 79-57
Αγρίνιο-Άργος Ορεστικό 80-64
ΕΑΚ Θεσσαλονίκης-Στρατώνι 54-61
ΑΕΛ-ΓΣΛ 70-80
Ερμής Λαγκαδά-Καστοριά 43-63
Ανατόλια-Ιωνικός Ιωνίας 88-80
Πολύγυρος-Τιτάνες Παλαμά 20-0 α.α.

Αίολος Αστακού - Πιερικός/Αρχέλαος 79-57
Διαιτητές: Κατωτικίδης-Παπανικολάου Γ.
Δεκάλεπτα: 28-14, 42-22, 63-40, 79-57
Αίολος Αστακού (Κουταλιανός): Μπρόζος 16 (4), Καλισώρας 2, Μπεκατώρος, Παππάς, Θανόπουλος 8 (2), Κακλαμάνος 8 (2), Κιτσούλης 17 (1), Καλαντζής, Χαρισμίδης 6, Λυμπάρης 12, Μακρής 4, Κατσαρές 6.
Πιερικός Αρχέλαος (Χατζηϊωάννου): Tσιλιγγαρίδης, Καλτσουνάς 2, Παρμακτσίδης 2, Γκογκίδης 9 (3), Παπαδόπουλος 12, Ασημάκης 24 (4), Ζησόπουλος 6, Οικονόμου 2.



ΑΕΛ-ΓΣΛ 70-80
Διαιτητές: Καλογερόπουλος, Ζαχαρής.
Δεκάλεπτα: 11-29, 29-46, 43-63, 70-80.
ΑΕΛ (Παπαδόπουλος): Βλαχούλης 8 (1), Αθανασόπουλος 5, Σαριμπαλίδης 10 (3), Τζήμας, Τσούτσος 6 (1), Παπαϊωάννου, Κονδυλόπουλος, Παπανικολάου 13 (1), Μαλτέσιος 9, Πολίτης 8, Παπακώστας 11, Φιλιππόπουλος.
ΓΣΛ (Ζαφειρούδης): Δερμιτζάκης 15, Παπαχρήστος 6, Λαμπρόπουλος 12 (3), Τσιαβές 15 (2), Νταλός 9, Βαβάτσικος 15 (2), Χανέλλι, Σπανούλης 8 (1).

Αγρίνιο-Άργος Ορεστικό 80-64
Διαιτητές: Κοτσίμπος, Ντάνος.
Δεκάλεπτα: 28-11, 48-31, 63-51, 80-64.
Αγρίνιο (Μυριούνης): Μπερερής 12, Δασκαλάκης 2, Παραπούρας 6 (2), Σκαρλάτος 12, Μπαρούχας 12, Σαπαλούρας, Κοκκιός 2, Μήτσου 13 (3), Αναστασάκης 12, Πουρνάρας 9.
Άργος Ορεστικό (Καραταγλίδης): Γιαγκόπουλος 5 (1), Μπέλλος, Τσουμάνας, Μιχαηλίδης 19 (6), Μαυρίδης 8, Τράντας 8 (2), Κώττας 10 (2), Μανδαλάκης 14 (1).


ΕΑΚ Θεσσαλονίκης-Στρατώνι 54-61
Διαιτητές: Θ. Παπαδόπουλος, Μελανίδης.
Δεκάλεπτα: 15-8, 27-22, 44-34, 54-61.
ΕΑΚ Θεσσαλονίκης (Τσούρμας): Καλπαξίδης 10 (1), Γαϊτανίδης 6 (2), Παπαθανασίου 7 (1), Γιαννουζάκος 6 (1), Μπέγας 6, Γιαννούλης 19.
Στρατώνι (Νικολαΐδης): Κολοκοτρώνης 2, Αρνίδης 9 (3), Τζουβάρας 2, Δεληγιάννης 9 (1), Γεωργάκης 17 (2), Φλιάτης Ι. 5 (1), Φλιάτης Γ. 1, Χαντζίδης 3, Δασκαλόπουλος 13.

 

Η βαθμολογία:

1. Αίολος Αστακού 55
-----------------------
2. ΑΕΛ 48

-------------------------------
3. ΓΣΛ 47
4. Καστοριά 47
5. Ερμής Λαγκαδά 45
6. Αγρίνιο 44
7. Στρατώνι 43
8. Άργος Ορεστικό 41
9. Ανατόλια 41
10. Πιερικός 41
11. Πολύγυρος 39
---------------------------
12. Ευκαρπία 37
13. ΕΑΚ Θεσσαλονίκης 36
14. Ιωνικός Ιωνίας 35
15. Τιτάνες Παλαμά 29

Σε λίγο περισσότερα...

Διαβάστε περισσότερα...

Αναβολή: Β' Εθνική ανδρών (1ος όμιλος)

Με απόφαση της Ε.Ε. του Δ.Σ. της Ε.Ο.Κ.,λόγω των απεργιών και της βαθμολογικής σημασίας των αγώνων η 29η αγωνιστική του Πρωταθλήματος του 1ου ομίλου της Β’ Εθνικής κατηγορίας ανδρών αναβάλλεται και αντί 8/05 θα διεξαχθεί στις 11/05/2016.

 

Διαβάστε περισσότερα...

Διαιτητές-Κομισάριοι Β’ Εθνικής Ανδρών (29η αγων, 8-9/5)

Οι διαιτητές και κομισάριοι της 29ης αγωνιστικής της Β’ Εθνικής Ανδρών, είναι:

1ος Όμιλος

Τετάρτη 11/5

Ζωγράφου 17.00 Φιλαθλητικός-Κορωπί Πολυχρόνης, Πλιάκας (Ηπιώτης)

Ν. Περκίζας 17.00 Προμηθέας Χαλ.-Παπάγου Φραγκούλη, Καλογερόπουλος (Τζουβαράς)

Λίντο 17.00 Εργοτέλης-Ιωνικός Ν. Λιότσιος, Μαντήλας (Μαχαιριανάκης)

Ν. Σμύρνης 17.00 Πανιώνιος-Κρόνος Αγ. Δημ. Αναστασίου, Σπυρόπουλος (Τεφτίκης)

Υμηττού 17.00 Αμύντας-Ίκαρος Ν. Σ. Πόντας, Μπούκας (Ζερδεβάς)

Β’ Ελευσίνας 17.00 Πανελευσινιακός-Ηράκλειο Κυριακόπουλος, Ρίζος (Αλετράς)

Β’ Κλ. Ιλίου 17.00 Ένωση Ιλίου-Νίκη Αμαρουσίου Ραχιώτης, Ορφανός Μ. (Δραμεσιώτης)

Αντ. Τρίτσης (Χολ.) 17.00 Χολαργός-Έσπερος Κοτσιμπός, Κώτσου (Γολεγού)

2ος Όμιλος

Κυριακή 8/5

Παλαμά Τιτάνες 17.00 Παλ.-Αίολος Αστ. Θεοδώρου, Τζιβελεκίδου (Κουσαϊτης)

Άργους Ορεστικού 17.00 Άργος Ορ.-ΕΑΚ Θεσ/νίκης Φακίτσας, Ξέρας (Βόντζας)

Αρναίας 17.00 Στρατώνι-ΑΕΛ Κοϊμτζόγλου, Δαμίγος (Μήτσιου)

Νεάπολης Λαρ. 17.00 ΓΣΛ 1928-Ερμής Λαγκαδά Τσιάπλης, Κατωτικίδης (Σταμάτης Γ.)

Καστοριάς 17.00 Καστοριά-Ευκαρπία Τσουμαχίδης, Ζάχαρης (Κηπουρίδης)

Ιωνίας Διαβατών 17.00 Ιωνικός Ιωνίας-Πολύγυρος Ελευθεριάδης, Ρούκας (Πολυχρονίδης)

Δευτέρα 9/5

Σιδ/κου Σταθμ. 17.00 Πιερικός Αρχέλαος-Αγρίνιο Φουτζήλας, Σιταρίδης (Βάτσιος)

 

Διαβάστε περισσότερα...

Ανακοίνωση Επιτροπής Πρωταθλημάτων (4/4)

Σας ενημερώνουμε ότι, λόγω ακαταλληλότητας του γηπέδου, ο αγώνας ΑΟ Πολυγυρου – ΓΣΛ 1928 για την 26η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (2ος όμιλος) της 10/04/2016 και ώρα 17.00 αντί του γηπέδου Πολυγύρου, θα διεξαχθεί στο κλειστό γυμναστήριο Αρναίας.

Διαβάστε περισσότερα...

Αποφάσεις του ΜΔΟ της ΕΟΚ (1/4)

Το Πρωτοβάθμιο Μονομελές Δικαιοδοτικό της ΕΟΚ μετά από συνεδρίαση του επιβάλλει τις παρακάτω ποινές:

 

-Στο αθλητικό σωματείο Πανιώνιος Γ. Σ. (Β' Εθνική Κατηγορία Ανδρών), επιβάλλει την ποινή της διεξαγωγής μίας (1) αγωνιστικής ημέρας κεκλεισμένων των θυρών.

-Στον Κανέλλο- Ανάργυρο Γαρμπή, αθλητή του Πανιωνίου, επιβάλλει την ποινή του αποκλεισμού της μίας αγωνιστικής ημέρας.

-Στον Διονύση Καπινιάρη, αθλητή της Ένωσης Ιλίου, επιβάλλει την ποινή του αποκλεισμού της μίας αγωνιστικής ημέρας.

Διαβάστε περισσότερα...

Β’ Εθνική: Αποτελέσματα – Βαθμολογίες (23η αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα της 23ης αγωvιστικής στον 1ο και τον 2ο Όμιλο της Β' Εθνικής έχουν ως εξής...

1ος Όμιλος

Φιλαθλητικός-Έσπερος ΑΟΠΑ 79-60
Παπάγου-Νίκη Αμαρουσίου 83-70
Κορωπί-Ηράκλειο 89-93
Ιωνικός Ν.-Ίκαρος Ν. Σμύρνης 78-65
Προμηθέας Χαλ.-Κρόνος Αγ. Δημητρίου 75-89
Εργοτέλης-Χολαργός 75-72
Πανιώνιος-Ένωση Ιλίου 79-74
Αμύντας-Πανελευσινιακός 84-63


ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ - ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ 79-60
Διαιτητές: Καλογερόπουλος Λ-Μαντήλας
Δεκάλεπτα: 26-15, 42-32, 55-46, 79-60
ΦΙΛΑΘΗΛΗΤΙΚΟΣ (Ζήβας): Παπαδημητρίου 32(6), Κελαϊδής 8(2), Γκαβασιάδης 7(1), Κεφαλάς, Λιακόπουλος, Βαρνάβας 9(2), Αγγελόπουλος 10(2), Λεγκίκας 13(3), Πανταζής, Ζαρμακούπης, Οκεκόουιεν.
ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ (Κεσαπίδης): Φραντζής 3(1), Στυλίδης 2, Μαγιντόμπε 9, Κελεσίδης 2, Τρυφωνόπουλος 3, Αγγελόπουλος 2, Καραβανάς 13, Γκόβας 11(2), Ψαρόπουλος 8, Μακρής 7(1).
 

AMYNTΑΣ - ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ 84-63
Διαιτητές: Μαγκλογιάννης-Μπούκας
Δεκάλεπτα: 23-10, 37-30, 67-43, 84-63
ΑΜΥΝΤΑΣ (Ζαβός): Ζούπας 2, Αγγελόπουλος 20 (2), Τοπάλι 5 (1), Διαμαντόπουλος 9 (1), Μέλος, Μαντζούρος, Βαρδιάνος 5 (1), Πίνης 18 (1), Κουκουνιάς 5 (1), Αλεξάνδρου, Μπάρμπας 12 (4), Βογιατζής 6, Καμπούρης 2.
ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ (Τσαουσίδης): Ηλιάδης Ηλ. 11, Μιχαλούτσος 9, Ηλιάδης Β. 8 (2), Μποχωρίδης 9 (2), Ντέντα 2, Σπηλιόπουλος, Σιδέρης, Δούκας 4, Μπένος 7, Μαντζιώρης 13 (2).


ΚΟΡΩΠΙ - ΗΡΑΚΛΕΙΟ 89-93
Διαιτητές: Κοντίλης - Φακίτσας
Δεκάλεπτα: 24-16, 49-48, 69-71, 89-93
ΚΟΡΩΠΙ (Κατσούνης): Ντάσης, Μελάς 14 (2), Κούσουλας 12 (2), Στούκας, Υφαντής 12 (2), Τύρλας 4, Κερασοβίτης 13 (2), Αμπαράς 7 (1), Σκλάβος 12, Χρύσης 15 (1), Καράμπελας, Κάτσαρης
ΗΡΑΚΛΕΙΟ (Ράλλης): Πρωτογεράκης 2, Αγαπιάδης 11 (2), Παπαδάκης 14 (2), Αυγενικός 5 (1), Σπυριδάκης, Καραδολάμης 2, Κουπίδης 30 (4), Μαραγκάκης 2, Λιανός 12 (1), Πάλλης 15.
 
 
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ - ΧΟΛΑΡΓΟΣ 75-72
Διαιτητές: Μπούσιας, Λογοθέτης.
Δεκάλεπτα: 15-19, 32-36, 52-56, 75-72.
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (Μακράκης): Δόσπρας, Κριθινάκης, Μαχαιριανάκης, Τσερκιτσόγλου 11 (1), Σακελλαράκης, Καρακωνσταντάκης 6, Βασιλειάδης 23 (1), Αρναουτάκης 5 (1), Πετράκης 11, Καραλής 19.
ΧΟΛΑΡΓΟΣ (Παπαμάρκος) : Λάππας 9 (1), Δρόσος 3 (1), Παπάς 2, Αγόρης 11(1), Καρτερής 1, Ομάρ-Μουμπάρα 13, Καραμπάς 9 (1), Γραμμάτικας 13 (2), Μπούργανος, Γιανναλέτσος 11
 
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ-ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ 79-74
Διαιτητές: Πόντας-Πολυχρόνης
Δεκάλεπτα: 17-14, 37-27, 57-44, 79-74
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Ζιάγκος): Γαρμπής 10 (1), Παπαρέγκας 8 (2), Βλάχος 2, Τσουράκης, Κόκκαλης 13 (1), Ζώρζος 3 (1), Μανσαράι, Μίχαλος 8 (1), Φιλιππάκος 15 (1), Τσιάκος 16, Αναγνωστάκης 4.
ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ (Ζαφειράκης): Βαϊδάκης 3 (1), Μπέλλας Γ. 5 (1), Καπινιάρης 13, Φουντάς 9 (1), Τσολάκης 7, Μπασδέκης 21 (2), Μπέλλας Οδ. 13 (2), Κόκκας, Στρατομήτρος 3 (1), Σκορδάς.
 
ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ-ΙΚΑΡΟΣ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ 78-65
Διαιτητές: Φραγκούλη-Σπυρόπουλος Σπ.
Δεκάλπετα: 23-13, 42-26, 56-51, 78-65
ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ (Οικονόμου): Γιαννίκος 4, Κούτουλας 10 (1), Βανδώρος, Γεωργοπαπαδάκος 8 (1), Ντιμπ 7 (1), Μπολάτογλου 3 (1), Ρεκουνιώτης 3, Μούκας, Γκιουζέλης 4, Λυκογιάννης 24 (2), Βεσκούκης 15 (1).
ΙΚΑΡΟΣ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ (Παπαδάτος): Σημαιόπουλος 19 (1), Χριστόπουλος, Παπαζαφειρόπουλος, Σταμάτης 3, Βούζας, Βουρλίτης 8 (1), Δορκοφίκης 9 (1), Μιχαλόπουλος 10, Δαρμογιάννης 8, Αντωνούσος 8 (2), Γιαννακοδήμου.
 
 
ΠΑΠΑΓΟΥ - ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 83-70
Διαιτητές: Ραχιώτης-Γκαμήλη
Δεκάλεπτα: 35-17, 50-34, 66-49, 83-70
ΠΑΠΑΓΟΣ (Πουλίδης): Οικονομάκης, Βιδάλης 11 (3), Σιμόπουλος 2, Αποστολίδης 14 (4), Δέδες 15 (3), Σιούτης 12 (1), Κώτσος, Δορκοφίκης 25 (1), Αρσένης 3 (1), Κατσαντώνης, Τζιβελέκας 1, Ρουμπέας.
ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ (Χρυσόγελος): Τσέκενης Ι. 8 (2), Οικονομόπουλος 18, Θωμόπουλος, Παβλίσεβιτς 7 (1), Κοντογιάννης 2, Κυπριτζόγλου 8 (1), Καράμπελας, Σταθόπουλος 6, Σταύρος, Τσέκενης Α., Μούγιος 5, Μαύρος 16.

ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ - ΚΡΟΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 75-89
Διαιτητές: Μηλαπίδης-Τσολάκος
Δεκάλεπτα: 18-29, 36-51, 52-74, 75-89
ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ (Νικητόπουλος): Ανδρικόπουλος 7 (2), Κορομηλιάς, Τσακαλάκης, Μιμάνι, Σαμιώτης 4, Ξύδης 15 (3), Καρούζος 20 (4), Παπαθανασόπουλος 9, Ζερβός 9, Σιδέρης 3 (1), Μαλούκος 8
ΚΡΟΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ (Σαββάτης): Μπάλλας 6 (2), Στραγανιώτης 8, Μητσάκης 12 (2), Ξιούρας 4, Νικατζάμ 12, Ζούκας 12 (1), Κόης, Φρουσκλιάς 7, Χαλβατζής 1, Γιαννόπουλος 14 (4), Ματαλιωτάκης 13 (1), Περαντωνάκης.


Βαθμολογία (σε 23 αγώνες):

1. Ηράκλειο 42
2. Αμύντας 41
3. Πανιώνιος 41
4. Ιωνικός Νικαίας 40
5. Πανελευσινιακός 36
6. Χολαργός 36
7. Κορωπί 35
8. Παπάγος 35
9. Φιλαθλητικός 35
10. Κρόνος Αγίου Δημητρίου 34
11. Ένωση Ιλίου 32
12. Εργοτέλης 31
13. Έσπερος Πατρών 31
14. Νίκη Αμαρουσίου 29
15. Ίκαρος Νέας Σμύρνης 28
16. *Προμηθέας Χαλανδρίου 24
*Έχει έναν μηδενιδμό

Η επόμενη (24η) αγωνιστική (27/3)
Νίκη Αμαρουσίου-Φιλαθλητικός
Ηράκλειο-Παπάγος
Ικαρος Ν. Σμύρνης-Κορωπί
Κρόνος-Ιωνικός Νικαίας
Πανελευσινιακός-Προμηθέας Χαλ.
Εσπερος ΑΟΠΑ-Εργοτέλης
Χολαργός-Πανιώνιος
Ενωση Ιλίου-Αμύντας

2ος Όμιλος

Πιερικός Αρχέλαος-Πολύγυρος      80-62
Αίολος Αστακού-Ανατόλια      83-62
Αγρίνιο-Ευκαρπία      83-79
ΕΑΚ Θεσσαλονίκης-Ερμής Λαγκαδά      51-70
Τιτάνες Παλαμά-ΑΕΛ      61-84
Αργος Ορεστικό-Ιωνικός Ιωνίας      71-59
ΓΣ Λάρισας-Καστοριά      60-71
Ρεπό: Στρατώνι


ΑΙΟΛΟΣ ΑΣΤΑΚΟΥ-ΑΝΑΤΟΛΙΑ 83-62
Διαιτητές: Τσιαπλής-Κατωτικίδης
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 28-13, 49-31, 67-46, 83-62
ΑΙΟΛΟΣ ΑΣΤΑΚΟΥ (Κουταλιανός): Μπρόζος 16 (3), Καλισώρας, Μπεκατώρος, Παππάς 16 (3), Κακλαμάνος 3, Κιτσούλης 21 (1), Θανόπουλος 4, Καλαντζής, Χαρισμίδης 8, Λυμπάρης 11, Κατσαρές 4, Μακρής.
ΑΝΑΤΟΛΙΑ (Γκαϊτατζής): Γκάτζιας 10, Δοξάκης 12 (2), Σιώπης 4, Γαλανίδης 11 (3), Τριανταφυλλίδης, Θεοδωρίδης 10, Καραμανώλης 2, Βρεττάς 2, Σιώμος 5, Βεργίνης 6.

ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ-ΑΕΛ 61-84
Διαιτητές: Τζιβελεκίδου-Κοϊμτζόγλου
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 18-14, 28-39, 42-59, 61-84
ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ (Μάμμος): Τριανταφύλλου 5 (1), Αρχοντής 2, Γεωργαντζάς 14 (1), Παπαϊωάννου 2, Χουχούμης 11 (1), Σταυρόπουλος 13 (4), Ζαγανάς, Τσιάκας, Φαλιάκης, Αποστολάκης 14.
ΑΕΛ (Παπαδόπουλος): Βλαχούλης 5 (1), Αθανασόπουλος 6, Σαριμπαλίδης, Τζήμας 3, Τσούτσος 2, Κουτίνας 12, Κονδυλόπουλος 2, Παπανικολάου 18 (4), Μαλτέσιος 19, Πολίτης 12 (2), Φιλιππόπουλος 5.

ΓΣ ΛΑΡΙΣΑΣ-ΚΑΣΤΟΡΙΑ 60-71
Διαιτητές: Παπαδόπουλος Θ.-Ταρενίδης Κ.
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 16-25, 31-29, 40-51, 60-71
ΓΣ ΛΑΡΙΣΑΣ (Ζαφειρούδης): Παπαχρήστος 3, Βαβάτσικος 17 (2), Μπόγδανος 3, Αγγελόπουλος 2, Λαμπρόπουλος 9 (1), Τσιαβές 14 (2), Νταλός 4, Λεπενιώτης 4, Δερμιτζάκης 4, Χανέλλι, Γοργόλης.

ΆΡΓΟΣ ΟΡΕΣΤΙΚΟ - ΙΩΝΙΚΟΣ ΙΩΝΙΑΣ 71-59
Διαιτητές: Τσουμαχίδης, Ζαχαρής.
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 19-19, 35-34, 63-44, 71-59.
ΆΡΓΟΣ ΟΡΕΣΤΙΚΟ(Καραταγλίδης): Γιαγκόπουλος, Σαββίδης 3, Κίτσιου 3, Μιχαηλ΄θδης 25 (5), Μπέλλος, Μαυρίδης 21 (1), Τράντας 11 (3), Κώττας, Μανδαλάκης 3, Χαντζόπουλος 5, Μποζίνης.
ΙΩΝΙΚΟΣ ΙΩΝΙΑΣ (Μπαξεβάνης): Μυτακίδης, Πρωτούλης 8, Παναγιώτου 7 (1), Τάκης, Βάλλιος, Πονόπουλος, Σιδηροηλίας 10, Μαυροκεφαλίδης 2, Πριμεράκης, Μούκας 12 (1), Κρομμύδας 20.

Πιερικός-Πολύγυρος 80-62
Διαιτητές: Θεοδώρου, Φουτζήλας.
Δεκάλεπτα: 29-12, 42-27, 62-41, 80-62
Πιερικός (Χατζηϊωάννου): Τσιλιγγαρίδης, Καλτσουνάς, Γκοντόπουλος 27 (7), Παρμακτσίδης 10 (1), Γκογκίδης 15 (3), Παπαδόπουλος 4, Σουκάρας, Ασημάκης 13 (1), Ζησόπουλος 3 (1), Μουρίκας, Οικονόμου 6,Τοπούζης 2.
Πολύγυρος (Παπαδόπουλος, Πέγιας): Πιπιλιάρης 15 (1), Τσιμπής 2, Τσιούντος 2, Παπασαραφιανός 6, Χαριστός Κ., Ταουκίδης 7, Βούλγαρης 5 (1), Ζεϊμπέκης 10 (2), Χρηστίδης, Νουκάρης 11 (2), Κοτζαγιάννης 4, Χαριστός Στ.

 

 

ΕΑΚ Θεσσαλονίκης - Ερμής Λαγκαδά 51-70

Διαιτητές: Τσιρτσιμάλης, Τζιοπάνος.

Δεκάλεπτα: 13-23, 23-42, 42-58, 51-70.

ΕΑΚ (Τσούρμας): Δικταπανίδης 4, Καλπαξίδης 4, Γιαννουζάκος, Γαϊτανίδης 3 (1), Γαρέζος 2, Καραϊσκάκης, Παπαθανασίου 2, Δάλπας 1, Τσουτσούκας, Μπέγας 4, Πολιτόπουλος 8, Γιαννούλης 13.

Έρμης Λ. (Αγγέλης): Καϊκλής 3 (1), Ελευθεριάδης 8 (1), Ακεψιμαΐδης 11 (1), Γεωργιάδης 5, Νώτης 7 (1), Παρίτσης 10 (2), Πιλκούδης 4, Βενετίδης 2, Γκαμούρας 10, Ράπι, Καντάρκος 10 (1). 

 

Αγρίνιο-Ευκαρπία 83-79
Διαιτητές: Δαρλαμήτσος, Καρακάσης
Δεκάλεπτα: 22-17, 42-36, 65-53, 83-79.
Αγρίνιο (Μυριούνης): Κυριλής 13 (3), Μπερερής 19, Παραπούρας 4, Ναούμης 6 (1), Μπαρούχας 9 (1), Σκαρλάτος 4, Μήτσου 5, Γεωργούλας 15 (2), Αναστασάκης 8, Πουρνάρας, Δασκαλάκης, Κόκκιος
Ευκαρπία (Αμοιρίδης): Ματενίδης 2, Τσινόπουλος 16 (1), Δώδος 7, Κουντουρατζόγλου 13 (1), Γκουτζομήτρος 6, Κολότσιος, Γκαβέζος 10 (1), Απιδόπουλος 3 (1), Σουτζόπουλος 13 (1), Κόκουρας 9.

 


Η βαθμολογία
1. Αίολος Αστακού     42
2. ΑΕΛ     38
3. ΓΣ Λάρισας     36
4. Ερμής Λαγκαδά     35
5. Καστοριά     35
6. Αργος Ορεστικό 33
7. Αγρίνιο 33
8. Στρατώνι     32
9. Πιερικός Αρχέλαος     31
10. Ανατόλια  31
11. Πολύγυρος  31
12. Ευκαρπία     29
13. Ιωνικός Ιωνίας     27
14. Ε.Α.Κ. Θεσ/κης     25
15. Τιτάνες Παλαμά     25

Η επόμενη (24η) αγωνιστική (27/3)
Ανατόλια-Πιερικός Αρχέλαος
Ευκαρπία-Αίολος Αστακού
Ερμής Λαγκαδά-Αγρίνιο
ΑΕΛ-ΕΑΚ Θεσσαλονίκης
Καστοριά-Τιτάνες Παλαμά
Πολύγυρος-Αργος Ορεστικό
Ιωνικός Ιωνίας-Στρατώνι
Ρεπό ο ΓΣ Λάρισας

Σε λίγο περισσότερα...

Διαβάστε περισσότερα...

Ανακοίνωση Επιτροπής Πρωταθλημάτων (16/3)

Σας ενημερώνουμε πως ο αγώνας της 21ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών μεταξύ των σωματείων ΑΜΣ Αίολος Αστακού-ΣΑΑΚ Ανατόλια θα διεξαχθεί στις 20/3/2016 και ώρα 14.00 αντί 17.00 για συγκοινωνιακούς λόγους και έπειτα από συμφωνία των δύο σωματείων.

Για συγκοινωνιακούς λόγους και μετά από συμφωνία των δύο Σωματείων, ο αγώνας ΑΟ Κύδων– ΓΣ Αμαρουσίου για την 21η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (2ος όμιλος) της 20/03/2016 αντί ώρας 17.00, θα διεξαχθεί ώρα 16.00 στο κλειστό γυμναστήριο ΔΑΚ Κλαδισού.

Σας ενημερώνουμε ότι, για συγκοινωνιακούς λόγους και μετά από συμφωνία των δύο Σωματείων, ο αγώνας Πανναξιακός ΑΟΝ – ΑΕΟ Πρωτέας Β. για την 21η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (2ος όμιλος) της 20/03/2016 αντί ώρας 17.00, θα διεξαχθεί ώρα 15.00 στο κλειστό γυμναστήριο Νάξου «Δ. Περιστεράκης».

Σας ενημερώνουμε ότι, για συγκοινωνιακούς λόγους και μετά από συμφωνία των δύο Σωματείων, ο αγώνας Έσπερος ΑΟΠΑ – ΓΣ Εργοτέλης για την 24η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (1ος όμιλος) της 27/03/2016 αντί ώρας 17.00, θα διεξαχθεί ώρα 14.00 στο κλειστό γυμναστήριο Παν. Αλεξιώτισσας.

Διαβάστε περισσότερα...

Β’ Εθνική: Αποτελέσματα – Βαθμολογίες (22η αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα της 22ης αγωνιστικής στον 1ο και τον 2ο Όμιλο της Β' Εθνικής έχουν ως εξής...

1ος Όμιλος

Ηράκλειο- Ιωνικός Ν. 67-61
Ένωση Ιλίου-Εργοτέλης 76-60
Χόλαργος-Φιλαθλητικός 69-55
Έσπερος-Παπάγος 69-64
Νίκη Αμαρουσίου-Κορωπί 81-80
Ίκαρος Ν. Σμύρνης-Κρόνος Αγ. Δημ 61-66 (κ.α. 59-59)
Αμύντας-Προμηθέας 82-60
Πανελευσινιακός-Πανιώνιος 61-72

Έσπερος-Παπάγος 69-64
Δεκάλεπτα: 27-15, 49-34, 61-46, 69-64
Διαιτητές: Κατραχούρας-Χαλαμπαλάκης
Έσπερος Πατρών (Κεσαπίδης): Φραντζής 12 (3), Στυλίδης 7 (1), Μαγιντόμπε 5 (1), Κελεσίδης 6, Τρυφωνόπουλος 2, Αγγελόπουλος 15, Καραβανάς 11, Γκόβας 8 (1), Ψαρόπουλος 3, Μακρής, Γιαλελής.
Παπάγος (Πουλίδης): Οικονομάκης, Βιδάλης 10 (1), Σιμόπουλος, Αποστολίδης 9 (1), Δέδες 5 (1), Σιούτης 12 (2), Δορκοφίκης 20 (1), Αρσένης 3, Τζιβελέκας 5 (1), Ρουμπέας.


Αμύντας-Προμηθέας 82-60
Διαιτητές: Μαγκουνής-Ουσταμπασίδης
Δεκάλεπτα: 16-17, 38-28, 59-44, 82-60
Αμύντας (Ζαβός): Ζούπας, Αγγελόπουλος 9, Τοπάλι 13, Διαμαντόπουλος 17 (3), Μέλος, Βαρδιάνος 8 (2), Πίνης 4, Κουκουνιάς, Αλεξάνδρου, Μπάρμπας 7, Βογιατζής 10, Καμπούρης 14 (1).
Προμηθέας (Νικητόπουλος): Ανδρικόπουλος 4 (1), Κορομηλιάς, Σερμπάν, Αλεξόπουλος 6, Σαμιώτης, Ξύδης 6 (1), Καρούζος 12 (1), Παπαθανασόπουλος 8, Ζερβός 7 (1), Τσακαλάκης, Σιδέρης, Μαλούκος 17.

Νίκη Αμαρουσίου-Κορωπί 81-80
Δεκάλεπτα: 20-21, 37-35, 62-55, 81-80
Διαιτητές: Παπαθανασίου, Γιακείμη
Νίκη Αμαρουσίου (Χρυσόγελος): Τσέκενης Γ. 9 (3), Οικονομόπουλος 6 (2), Θωμόπουλος, Παβλίσεβιτς 23 (3), Κοντογιάννης 15 (1), Κυπριτζόγλου 12 (1), Καράμπελας, Σταθόπουλος 2, Σταύρος, Τσέκενης Α. 1, Μούγιος 6, Μαύρος 7.
Κορωπί (Κατσούνης): Ντάσης, Μελάς 5 (1), Κούσουλας 16 (3), Στούκας, Υφαντής 6, Τύρλας 10, Κερασοβίτης 5, Αμπαράς 15 (2), Σκλάβος 13 (1), Χρύσης 10, Καράμπελας, Σαρλής.

Χόλαργος-Φιλαθλητικός 69-55
Διαιτητές:Καραβίτης-Παπαφωτίου
Δεκάλεπτα: 21-12, 36-26, 51-39, 69-55
Χολαργός (Παπαμάρκος): Τζουβελεκάκης, Δρόσος 3, Φωτητζόγλου 2, Παππάς 8, Αγόρης 5 (1), Καρτέρης, Μουμπάρακ 15 (3), Καραμπάς 4, Γραμμάτικας 9 (1), Κιαπέκος 1, Μπουργανός, Γιανναλέτσος 22.
Φιλαθλητικός (Ζήβας): Παπαδημητρίου 2, Κελαΐδης 2, Γκαβασιάδης 10, Κεφαλας 15 (2), Λιακόπουλος 2, Βαρνάβας, Αγγελόπουλος, Λυμπερόπουλος 2, Λεγκίκας 17, Πανταζής 1, Ζαρμακούπης, Οκεκουοϊέν 4.

Ένωση Ιλίου-Εργοτέλης 76-60
Διαιτητές: Μαντήλας-Λιότσος
Δεκάλεπτα: 16-17, 33-28, 53-44, 76-60
Ένωση Ιλίου (Ζαφειράκης): Βαϊδάκης 9, Μπέλλας Γ. 9 (2), Καπινιάρης 4, Φουντάς 11 (2), Ραλλάκης, Τσολάκης 13, Μπασδέκης 20 (4), Μπέλλας Ο. 4, Κόκκας 2, Στρατομήτρος, Σκορδάς 4
Εργοτέλης (Μακράκης): Δόσπρας 2, Κριθανάκης, Μαιχαιριανάκης 1, Τσερκιτσόγλου 11 (2), Χασάπης, Σακελλαράκης 3, Καρακωνσταντάκης 10 (1), Βασιλειάδης 15 (1), Αρναουτάκης 4, Πετράκης 5, Καραλής 9 (1)

Ηράκλειο- Ιωνικός Ν. 67-61
Διαιτητές: Συμεωνίδης-Τζίμα
Δεκάλεπτα: 23-19, 45-36, 55-50, 67-61
Ηράκλειο (Ράλλης): Πρωτογεράκης, Αγαπιάδης 3 (1), Παπαδάκης 4, Αυγενικός 14 (2), Σπυριδάκης 4 (1), Καραδολάμης 2, Κουπίδης 10 (2), Μαραγκάκης 2, Λιανός 20 (2), Πάλλης 8
Ιωνικός Νικαίας (Οικονόμου): Γιαννίκος 2, Κούτουλας 7 (1), Γεωργοπαπαδάκος, Ντιμπ 11 (1), Μούκας 5 (1), Ρεκουνιώτης, Γκιουζέλης, Λυκογιάννης 15 (1), Βεσκούκης 21 (2)

Ίκαρος Ν. Σμύρνης-Κρόνος Αγ. Δημ 61-66 (κ.α. 59-59)
Δεκάλεπτα: 15-21, 37-41, 46-47, 59-59, 61-66 (παρ.)
Διαιτητές: Αποστολίδης-Χρηστίδης Π
Ίκαρος Νέας Σμύρνης (Παπαδάτος): Σημαιόπουλος 6, Χριστόπουλος, Σταμάτης 9 (2), Βούζας 9 (2), Βουρλίτης 1, Δορκοφίκης 12, Μιχαλόπουλος 11, Δαρμογιάννης 6 (1), Αντωνούσος 3, Γιαννακοδήμος 4
Κρόνος Αγίου Δημητρίου (Σαββάτης): Μπάλλας 2, Στραγανώτης 15 (1), Μητσάκης 3, Ξιούρας 3 (1), Περαντωνάκης, Ζούκας 12, Κόης, Φρουσκλιάς 8, Νικατζάμ 11 (2), Γιαννόπουλος, Ματαλιωτάκης 8, Ανδρεάτος 4 (1)



Πανελευσινιακός-Πανιώνιος 61-72
Δεκάλεπτα: 14-26, 35-41, 47-52, 61-72
Διαιτητές: Θεοδωρόπουλος-Ζακεστίδης
Πανελευσινιακός (Τσαουσίδης): Αβραμίδης 13 (1), Μιχαλούτσος, Μποχωρίδης 20 (2), Ντέντα, Ζούμπος 9 (2), Δούκας, Μπένος 6, Μαντζιώρης 11 (1), Ηλιάδης Ηλ. 2, Σπηλιόπουλος.
Πανιώνιος (Ζιάγκος): Γαρμπής, Παπαρέγκας 14 (2), Βλάχος 2, Τσουράκης 8, Κόκκαλης 5 (1), Ζώρζος, Μανσαράι, Μίχαλος 24 (4), Μουρίκης, Φιλιππάκος, Τσιάκος 17 (1), Αναγνωστάκης 2.

 

H βαθμολογία
1. Ηράκλειο 40
2. Αμύντας 39
3. Πανιώνιος 39
4. Ιωνικός Νικαίας 38
5. Πανελευσινιακός 35
6. Χολαργός 35
7. Κορωπί 34
8. Παπάγος 33
9. Φιλαθλητικός 33
10. Κρόνος Αγίου Δημητρίου 32
11. Ένωση Ιλίου 31
12. Έσπερος Πατρών 30
13. Εργοτέλης 29
14. Νίκη Αμαρουσίου 28
15. Ίκαρος Νέας Σμύρνης 27
16. *Προμηθέας Χαλανδρίου 23
*Εχει έναν μηδενισμό

Επόμενη (23η) αγωνιστική (23η)
Φιλαθλητικός-Εσπερος
Παπάγος-Νίκη Αμαρουσίου
Κορωπί-Ηράκλειο
Ιωνικός Ν.-Ικαρος Ν.Σμ
Προμηθέας Χ.-Κρόνος
Εργοτέλης-Χολαργός
Πανιώνιος-Ενωση Ιλίου
Αμύντας-Πανελευσινιακός

2ος Όμιλος

Πολύγυρος-Αίολος Αστακού 58-83
ΓΣΛ 1928-Τιτάνες Παλαμά 97-61
Ιωνικός Ιωνίας-Πιερικός Αρχέλαος 79-83
Ανατόλια-Αγρίνιο 81-55
Ευκαρπία-ΕΑΚ Θεσσαλονίκης 64-61
Ερμής Λαγκαδά-ΑΕΛ 46-53
Καστοριά-Στρατώνι 82-77

ΠΟΛΥΓΥΡΟΣ-ΑΙΟΛΟΣ ΑΣΤΑΚΟΥ 58-83
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 15-23, 34-43, 52-66, 58-83
Διαιτητές: Τζιοπάνος Ν.-Κοϊμτζόγλου
ΠΟΛΥΓΥΡΟΣ (Παπαδόπουλος-Πέγιας): Πιπιλιάρης 9, Τσιμπής 13, Χαριστός Κ., Παπασαραφιανός 4, Μυλωνάς, Ταουκίδης 6, Βούλγαρης 3 (1), Ζεϊμπέκης, Κοτζαγιάννης 8, Χρηστίδης, Νουκάρης 15 (2), Χαριστός Σ.
ΑΙΟΛΟΣ ΑΣΤΑΚΟΥ (Κουταλιανός): Μπρόζος 11 (1), Καλισώρας, Παππάς 13 (1), Κακλαμάνος 23 (6), Κιτσούλης 21 (2), Θανόπουλος, Μπεκατώρος, Καλαντζής, Χαρισμίδης 5, Λυμπάρης 5, Κατσαρές 5, Μακρής.

ΓΣ ΛΑΡΙΣΑΣ-ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ 97-61
Διαιτητές: Τσουμαχίδης-Ζαχαρής
ΓΣ ΛΑΡΙΣΑΣ (Ζαφειρούδης): Βαβάτσικος 22 (2), Δερμιτζάκης 8 (2), Τσιαβές 9 (1), Αγγελόπουλος 11, Λεπενιώτης 15 (3), Λαμπρόπουλος 6, Παπαχρήστος 9 (1), Μπόγδανος 9, Γοργόλης 5 (1), Χανέλλι 3 (1).
ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ (Μάμμος): Σταυρόπουλος 6 (2), Τριανταφύλλου 20 (3), Γεωργατζάς 20 (1), Ζαγάνας 4, Αποστολάκης 3, Χουχούμης 3, Ξένος 5 (1).

ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ-ΑΕΛ 46-53
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 10-16, 23-25, 41-39, 46-53
Διαιτητές: Παπαγερίδης-Ντούρας
ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ (Αγγέλης): Καϊκλής 6 (2), Ελευθεριάδης 3, Ακεψιμαΐδης 3, Γεωργιάδης, Νότης, Παρίτσης 6, Πιλκούδης, Βενετίδης 2, Γκαμούρας 13, Καντάρκος 13 (1).
ΑΕΛ (Παπαδόπουλος): Βλαχούλης 3 (1), Αθανασόπουλος, Σαριμπαλίδης 6 (2), Τζήμας, Τσούτσος 8 (1), Κουτίνας 2, Κονδυλόπουλος, Παπανικολάου 2, Μαλτέσιος 18, Πόλιτης 10 (2), Παπακώστας 4, Φιλιππόπουλος.

ΕΥΚΑΡΠΙΑ-ΕΑΚ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ 64-61
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 14-16, 25-41, 43-52, 64-61
Διαιτητές: Λόρτος-Δαμίγος
ΕΥΚΑΡΠΙΑ (Αμοιρίδης): Ματενίδης 9 (1), Τσινόπουλος 3, Δώδος 10 (1), Κουντουρατζόγλου 5, Γκουτζιομήτρος 7 (2), Κολότσιος, Γκαβέζος, Απιδόπουλος 3 (1), Σουτζόπουλος 20 (3), Κόκουρας 7.
ΕΑΚ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Τσούρμας): Δικταπανίδης, Καλπαξίδης 8, Γιανουζάκος 12 (2), Γαϊτανίδης 9 (2), Παπαθανασίου 12 (1), Δάλπας 6 (2), Μπέγας 2, Πολιτόπουλος, Γιαννούλης 12.

ΑΝΑΤΟΛΙΑ-ΑΓΡΙΝΙΟ 81-55
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 25-16, 43-35, 65-42, 81-55
Διαιτητές: Ταρενίδης Κ.-Ελευθεριάδης
ΑΝΑΤΟΛΙΑ (Γκαϊτατζής): Γκατζιάς 12 (2), Δοξάκης 3 (1), Σιώπης 6, Γαλανίδης 16 (3), Τριανταφυλλίδης 7 (1), Θεοδωρίδης 2, Καραμανώλης 7. Βρεττάς 4, Σιώμος 15 (1), Βεργίνης 9 (1).
ΑΓΡΙΝΙΟ (Μυριούνης): Μπερερής 9, Παραπούρας 11 (1), Ναούμης 5 (1), Μπαρούχας 2, Σκαρλάτος 4, Κυριλής 2, Μήτσου 7, Γεωργούλας 3, Αναστασάκης 9, Πουρνάρας 3.

ΚΑΣΤΟΡΙΑ-ΣΤΡΑΤΩΝΙ 82-77
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 18-21, 39-41, 60-59, 82-77
Διαιτητές: Σιμητόπουλος-Τσιρτσιμάλης
ΚΑΣΤΟΡΙΑ (Σούλιος): Αντωνιάδης 15 (3), Κρανιάς, Ματενίδης 20 (2), Γυμνόπουλος 10 (3), Τερσενίδης 4, Ζυγούρας 6 (2), Τασιούδης, Ντάλλης 5 (1), Τεπετίδης, Τσαούσης, Τσότσος 13, Βοϊβατόπουλος 9.
ΣΤΡΑΤΩΝΙ (Νικολαΐδης): Κωλοκοτρώνης 2, Αμπατζάς 5 (1), Τζιουβάρας 2, Δεληγιάννης 8, Γεωργάκης 15 (1), Αρνίδης 12 (1), Φλιάτης Ι. 2, Φλιάτης Γ. 9 (1), Χαντζίδης 6, Δασκαλόπουλος 16 (1).

Ιωνικός Ιωνίας - Πιερικός Αρχέλαος 79-83

Διαιτητές:Παπαγερίδης,Ντούρας
Δεκάλεπτα:15-21,29-38,50-57,67-67 (παράταση),79-83

Ιωνικός Ιωνίας (Μπαξεβάνης):Πρωτούλης 24(1), Παναγιώτου 16(3), Βάλλιος 13(3), Σιδηροηλίας 3(1),Τάκης 6,Μούκας 12(1), Κρομήδας 5.

Πιερικός (Χατζηϊωάννου):Γκοντόπουλος 12(1),Παρμακτσίδης 10, Γκογκίδης 22(5), Ασημάκης 12(1), Οικονόμου 10, Παπαδόπουλος 5,Τοπούζης 9,Ζησόπουλος 1,Τσιλιγγαρίδης,Καλτσουνάς 2, Σουκάρας, Μουρίκας

 



Η βαθμολογία:
1. Αίολος Αστακού 40
2. ΑΕΛ 36
3. ΓΣΛ 35
4. Ερμής Λαγκαδά 33
5. Καστοριά 33
6. Στρατώνι 32
7. Άργος Ορεστικό 31
8. Αγρίνιο 31
9. Πολύγυρος 30
10. Ανατόλια 30
11. Πιερικός 29
12. Ευκαρπία 28
13. Ιωνικός Ιωνίας 26
14. ΕΑΚ Θεσσαλονίκης 24
15. Τιτάνες Παλαμά 24

Η επόμενη αγωνιστική (23η, 20/3)
Πιερικός Αρχέλαος-Πολύγυρος
Αίολος Αστακού-Ανατόλια
Αγρίνιο-Ευκαρπία
ΕΑΚ Θεσσαλονίκης-Ερμής Λαγκαδά
Τιτάνες Παλαμά-ΑΕΛ
Αργος Ορεστικό-Ιωνικός Ιωνίας
ΓΣ Λάρισας-Καστοριά
Ρεπό: Στρατώνι

Διαβάστε περισσότερα...

Β’ Εθνική: Αποτελέσματα – Βαθμολογίες (21η αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα στον 1ο και τον 2ο Όμιλο της 21ης αγωνιστικής της Β' Εθνικής έχουν ως εξής:

1ος Όμιλος

Φιλαθλητικός-Ένωση Ιλίου 58-51
Παπάγου-Χολαργός 60-52
Κορωπί-Έσπερος 92-83
Ιωνικός Ν.-Νίκη Αμαρουσίου 89-70
Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Ηράκλειο 91-93 (80-80 κ.α.)
Προμηθέας Χ.-Ίκαρος Ν. Σμύρνης 60-79
Εργοτέλης-Πανελευσινιακός 89-90
Πανιώνιος-Αμύντας 54-59

Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Ηράκλειο 91-93 (80-80 κ.α.)
Διαιτητές: Καρακάσης-Λιότσος
Δεκάλεπτα: 17-23, 39-42, 59-59, 80-80 Παρ: 91-93
Κρόνος Αγ.Δημ. (Σαββάτης): Μπάλας 7 (1), Στραγανιώτης 3, Μητσάκης 15(3), Ξιούρας 3(1), Νικατζάμ 7, Ζούκας 14, Κόης, Φρουσκλιάς 15 (2), Περαντωνάκης, Γιαννόπουλος 11(1), Ματαλιωτάκης 16, Ανδρεάτος.
Ηράκλειο (Ράλλης): Πρωτογεράκης, Παπαδάκης 5, Αυγενικός, Σπυριδάκης, Καραδολάμης 17(2), Κουπίδης 36(5), Μαραγκάκης 5, Λιανός 21(1), Κυρίτσης, Πάλλης 9.

Παπάγος-Χολαργός 60-52
Διαιτητές: Θεοδωρόπουλος-Κάρδαρης
Δεκάλεπτα: 18-11, 36-26, 45-42, 60-52
Παπαγος (Πουλίδης): Οικονομάκης 3(1), Βιδάλης 3(1), Σιμόπουλος 3, Αποστολίδης 14(1), Δέδες 14(1), Σιούτης 13(2), Δορκοφίκης, Αρσένης 4, Τζιβελέκας 6(1), Ρουμπέας.
Χολαργός(Παπαμάρκος): Δρόσος 4, Τσουβελέκακης, Φωτητζόγλου 11(1), Παππάς 2, Αγόρης 7(1), Καραμπάς3 (1), Καρτέρης, Μουμπάρακ, Γραμματίκας 11(1), Κιαπέκος 8, Μπουργανός, Γιανναλέτσος 6.


Εργοτέλης-Πανελευσινιακός 89-90
Διαιτητές: Δημόπουλος - Σοφιανόπουλος.
Δεκάλεπτα: 25-24, 45-44, 61-70, 89-90.
Εργοτέλης (Μακράκης): Δόσπρας, Μαχαιριανάκης, Τσερκιτσόγλου 21 (4), Σακελλαράκης 10 (1), Καρακωνσταντάκης 5 (1), Βασιλειάδης 12, Πετράκης 13 (1), Αρναουτάκης 2, Καραλής 24 (4).
Πανελευσινιακός (Τσαουσίδης): Αβραμίδης 8 (1), Μιχαλούτσος 11 (2), Μποχωρίδης 27 (5),  Ζούμπος 16 (2), Σπηλιόπουλος 3 (1), Ηλιάδης 3 (1), Δούκας 4, Μπένος, Ματζιώρης 18 (2).

Φιλαθλητικός-Ένωση Ιλίου 58-51
Διαιτητές: Μαγκλογιάννης-Διμπινούδης
Δεκάλεπτα: 11-18, 30-28, 42-44, 58-51.
Φιλαθλητικός (Ζήβας): Παπαδημητρίου 10(2), Κελαϊδης 1, Γκαβασιάδης 4, Κεφαλάς 11(1), Λιακόπουλος, Βαρναβάς 8, Αγγελόπουλος, Λυμπερόπουλος 14(4), Λέγκικας 10(2), Πανταζής.
Ένωση Ιλίου (Καράμπελας): Βαϊδάκης 2, Γ.Μπέλλας 8(2), Καπινιάρης 10(1), Φούντας 3(1), Τσολάκης 7, Μπασδέκης, Ο.Μπέλλας 12(2), Σκορδάς 7(1), Κοκκάς 2.


Πανιώνιος-Αμύντας 54-59
Διαιτητές: Ανδρικόπουλος-Καραβίτης
Δεκάλεπτα: 15-17, 26-29, 40-40, 54-59
Πανιώνιος (Ζιάγκος): Γαρμπής 3, Παπαρέγκας 6, Βλάχος 6(1), Τσουράκης 2, Κόκκαλης 11(1), Ζώρζος 1, Μανσαράι 2, Μίχαλος 9, Μουρίκης, Φιλιππάκος 4, Τσιάκος 8, Αναγνωστάκης 2.
Αμύντας (Ζαβος): Ζούπας 4, Αγγελόπουλος 14(1), Τοπαλι 2, Διαμαντόπουλος 12(2), Βαρδιάνος 7(2), Πινης 3(1), Κουκουνιάς 10(1), Αλεξάνδρου, Μπάρμπας 2, Βογιατζής 5.


Ιωνικός Ν.-Νίκη Αμαρουσίου 89-70
Δεκάλεπτα: 23-26, 51-46, 74-52, 89-70
Διαιτητές: Γκαμήλη - Φασόλης
Ιωνικός Νικαίας (Οικονόμου): Κούτουλας 10(1), Βανδώρος 4, Γεωργοπαπαδάκος 7(1), Ντιπ 16(4), Μπολάτογλου 4, Μούκας 6 (2), Ρεκουνιώτης 4, Τασόπουλος 11, Γκιουζέλης 11(1), Λυκογιάννης 6, Βεσκούκης 7(1), Γιαννίκος 3(1).
Νίκη Αμαρουσίου (Χρυσόγελος): Τσέκενης Γ. 5(1), Οικονομόπουλος 2, Θωμόπουλος 9, Παβλίσεβιτς 6, Κοντογιάννης 4, Κυπριτζόγλου 11(1), Σταθόπουλος 14, Σταύρος, Τσέκενης Α. 2, Μούγιος 7, Μαύρος 10, Καράμπελας.

Κορωπί-Έσπερος 92-83
Δεκάλεπτα: 26-32, 44-44, 67-67, 92-83
Διαιτητές: Αναστόπουλος Α-Κοτσιμπός
Κορωπί (Κατσούνης): Ντάσης, Μελάς 3(1), Κούσουλας 13, Στούκας 3(1), Υφαντής 14(1), Τύρλας 10, Κερασοβίτης 12, Αμπαράς 2, Σκλάβος 18(3), Χρύσης 17(1), Καράμπελας, Σαρλής
Έσπερος Πατρών (Κεσαπίδης): Φραντζής 3(1), Στυλίδης 13, Μαγιντόμπε 16, Ροκανάς, Κελεσίδης 11(1), Τρυφωνόπουλος, Αγγελόπουλος, Καραβανάς 22, Γκόβας 8(2), Ψαρόπουλος 8(1), Μακρής 2

Η βαθμολογία

1. Ηράκλειο 38
2. Αμύντας 37
3. Πανιώνιος 37
4. Ιωνικός Νικαίας 37
5. Πανελευσινιακός 34
6. Χολαργός 33
7. Κορωπί 33
8. Παπάγος 32
9. Φιλαθλητικός 32
10. Κρόνος Αγίου Δημητρίου 30
11. Ένωση Ιλίου 29
12. Εργοτέλης 28
13. Έσπερος Πατρών 28
14. Νίκη Αμαρουσίου 26
15. Ίκαρος Νέας Σμύρνης 26
16. Προμηθέας Χαλανδρίου 22*
*Έχει έναν μηδενισμό και αφαίρεση ενός βαθμού.

Η επόμενη (22η) αγωνιστική (12/3):

Χολαργός - Φιλαθλητικός
Έσπερος Πατρών - Παπάγος
Νίκη Αμαρουσίου - Κορωπί
Ηράκλειο - Ιωνικός Νικαίας
Ίκαρος Νέας Σμύρνης - Κρόνος Αγίου Δημητρίου
Αμύντας - Προμηθέας Χαλανδρίου
Ένωση Ιλίου - Εργοτέλης
Πανελευσινιακός - Πανιώνιος

2ος Όμιλος

Αίολος Αστακού-Ιωνικός Ιωνίας      89-60
Αγρίνιο-Πολύγυρος      97-76
ΕΑΚ Θεσσαλονίκης-Ανατόλια      62-63
ΑΕΛ-Ευκαρπία      65-59
Τιτάνες Παλαμά-Ερμής Λαγκαδά      73-90
Αργος Ορεστικό-Καστοριά      80-60
Στρατώνι-ΓΣ Λάρισας      66-61
Ρεπό ο Πιερικός Αρχέλαος
 
Στρατώνι-ΓΣΛ 66-61
Διαιτητές: Τζίμα, Ν. Τζιοπάνος.
Δεκάλεπτα: 11-18, 22-34, 44-54, 66-61.
Στρατώνι (Νικολαΐδης): Κωλοκοτρώνης, Αμπατζάς 9 (3), Τζιουβάρας 5 (1), Δεληγιάννης 3 (1), Γεωργάκης, Αρνίδης 14 (3), Φλιάτης Ι. 9, Φλιάτης Γ. 7 (1), Χαντζίδης 2, Δασκαλόπουλος 17.
ΓΣΛ (Ζαφειρούδης): Δερμιτζάκης, Παπαχρήστος 13 (1), Λαμπρόπουλος 4 (1), Λεπενιώτης 2, Βαβάτσικος 18 (2), Μπόγδανος 14 (2), Τσιαβές, Νταλός, Γοργόλης 2, Αγγελόπουλος 8, Χανέλλι.


ΑΕΛ-Ευκαρπία 65-59
Διαιτητές: Παπαγερίδης-Ντούρας.
Δεκάλεπτα: 18-19, 41-39, 49-52, 65-59.
ΑΕΛ (Παπαδόπουλος): Βλαχούλης, Αθανασόπουλος 2, Σαριμπαλίδης 9 (1), Τζήμας, Τσούτσος 3, Κουτίνας 9, Κονδυλόπουλος, Παπανικολάου 4, Μαλτέσιος 12, Πολίτης 15 (2), Παπακώστας 11, Φιλιππόπουλος.
Ευκαρπία (Αμοιρίδης): Ματενίδης 7, Τσινόπουλος 5, Δώδος 2, Κουντουρατζόγλου 8 (2), Γκουτζιομήτρος 18 (4), Κολότσιος, Γκαβέζος, Απιδόπουλος 5 (1), Σουτζόπουλος 8, Κόκουρας 6.

Αίολος Αστακού-Ιωνικός Ιωνίας 89-60
Διαιτητές: Θ. Παπαδόπουλος, Μελανίδης.
Δεκάλεπτα: 22-23, 41-36, 67-50, 89-60.
Αίολος Αστακού (Κουταλιανός): Μπρόζος 20 (4), Καλισώρας 3 (1), Μακρής 2, Παππάς 11, Κακλαμάνος 24 (6), Κιτσούλης 6, Θανόπουλος 7 (1), Καλαντζής, Χαρισμίδης 6, Λυμπάρης 2, Κατσαρές 8, Καραγιώργος.
Ιωνικός Ιωνίας (Μπαξεβάνης): Μητακίδης, Πρωτούλης 14 (3), Παναγιώτου 6, Βάλλιος 16 (4), Σιδηροηλίας 6, Μαυροκεφαλίδης, Μούκας 2, Κρομήδας 16.

ΕΑΚ Θεσσαλονίκης-Ανατόλια 62-63
Διαιτητές: Σιμητόπουλος, Θεοδώρου.
Δεκάλεπτα: 24-19, 39-26, 45-55, 62-63.
ΕΑΚ Θεσσαλονίκης (Τσούρμας): Καλπαξίδης 22, Γαϊτανίδης, Γαρέζος, Καραϊσκάκης 4, Παπαθανασίου 3, Μπέγας 11 (3), Πολιτόπουλος 6, Γιαννούλης 16.
Ανατόλια (Γκαϊτατζής): Γκατζιάς 14 (2), Δοξάκης, Σιώπης 7 (1), Γαλανίδης 25 (5), Τριανταφυλλίδης 5, Θεοδωρίδης, Βρεττάς, Σιώμος 9, Βεργίνης 3.

Αργος Ορεστικό - Καστοριά 80-60
Δεκάλεπτα: 20-12, 30-28, 51-41, 80-60
Διαιτητές: Καλογερόπουλος-Φακίτσας
Αργος Ορεστικό (Καραταγλίδης): Γιαγκόπουλος, Σαββίδης 6, Κίτσιου, Μιχαηλίδης 20 (6), Μπέλλος, Μαυρίδης 10 (1), Τράντας 6 (1), Κόττας 18 (2), Μανδαλάκης 13 (1), Χατζόπουλος 7, Μποζίνης Δ..
Καστοριά (Σούλιος): Αντωνιάδης 2, Κρανιάς, Ματενίδης 10, Γυμνόπουλος, Τερσενίδης 2, Ζυγούρας, Ντάλλης 16 (2), Τασιούδης, Τεπετίδης 4, Τσαούσης, Τσότσος 16, Βοϊβατόπουλος 10.

H βαθμολογία

1. Αίολος Αστακού     38
2. ΑΕΛ     34
3. ΓΣ Λάρισας     33
4. Ερμής Λαγκαδά     32
5. Αργος Ορεστικό 31
6. Καστοριά    31
7. Στρατώνι     30
8. Πολύγυρος     29
9. Αγρίνιο     28
10. Ανατόλια     28
11. Πιερικός Αρχέλαος     27
12. Ευκαρπία     26
13. Ιωνικός Ιωνίας     25
14. Ε.Α.Κ. Θεσ/κης     23
15. Τιτάνες Παλαμά     23
 




Η επόμενη (22η) αγωνιστική

Ιωνικός Ιωνίας-Πιερικός Αρχέλαος
Πολύγυρος-Αίολος Αστακού
Ανατόλια-Αγρίνιο
Ευκαρπία-ΕΑΚ Θεσσαλονίκης
Ερμής Λαγκαδά-ΑΕΛ
ΓΣ Λάρισας-Τιτάνες Παλαμά
Καστοριά-Στρατώνι
Ρεπό: Αργος Ορεστικό

Διαβάστε περισσότερα...

Απόφαση του ΜΔΟ της ΕΟΚ

Το Πρωτοβάθμιο Μονομελές Δικαιοδοτικό Όργανο της ΕΟΚ επιβάλλει:

Στον Παναγιώτη Ζήβα, προπονητής του Φιλαθλητικού Α.Ο. (Β' Εθνική Κατηγορία Ανδρών), την ποινή της προσωρινής για επτά (7) ημέρες στέρησης δικαιώματος άσκησης των καθηκόντων του.

Διαβάστε περισσότερα...

Πανιώνιος - Προμηθέας Χαλ. 90-52

Ο Πανιώνιος επιβλήθηκε στην Νέα Σμύρνη του Προμηθέα Χαλανδρίου με 90-52, στην αναμέτρηση με την οποία "έπεσε" την Δευτέρα (29/02) η αυλαία της 20ης αγωνιστικής της Β' Εθνικής.

Πανιώνιος - Προμηθέας Χαλ. 90-52
Διαιτητές: Φραγκούλη-Τσολάκος
Δεκάλεπτα: 27-13, 51-24, 72-42, 90-52
Διαιτητές: Φραγκούλη, Τσολάκος.
Δεκάλεπτα: 27-16, 51-24, 72-42, 90-52.
Πανιώνιος (Ζιάγκος): Γαρμπής 7, Βλάχος 6, Κόκκαλης 9, Τσιάκος 10, Αναγνωστάκης 3, Ζώρζος 2, Φιλιππάκος 5, Παπαρέγκας 11, Μίχαλος 7, Μουρίκης 12, Μανσαράι 8, Τσουράκης 10.
Προμηθέας Χαλανδρίου (Νικητόπουλος): Καραθανασόπουλος 3, Καρούζος 8, Παπαθανασόπουλος 2, Ζερβός, Ανδρουλάκης 21, Ρώσσης 6, Αλεξόπουλος 4, Σιδερής 8.

Συνολικά τα αποτελέσματα 20ής αγωνιστικής:
Πανελευσινιακός-Φιλαθλητικός 79-54
Ένωση Ιλίου-Παπάγος 70-61
Χολαργός-Κορωπί 74-81
Έσπερος ΑΟΠΑ-Ιωνικός Νικαίας 57-59
Νίκη Αμαρουσίου-Κρόνος Αγ. Δημητρίου 65-75
Αμύντας-Εργοτέλης 75-62
Ηράκλειο-Ίκαρος Ν. Σμύρνης 73-71
Πανιώνιος-Προμηθέας Χαλανδρίου 90-52

Η βαθμολογία
1. Ηράκλειο 36
2. Πανιώνιος 36
3. Αμύντας 35
4. Ιωνικός 35
5. Πανελευσινιακός 32
6. Χολαργός 32
7. Κορωπί 31
8. Παπάγος 30
9. Φιλαθλητικός 30
10. Κρόνος Αγ. Δημητρίου 29
11. Ένωση Ιλίου 28
12. Εργοτέλης 27
13. Έσπερος ΑΟΠΑ 27
14. Νίκη Αμαρουσίου 25
15. Ίκαρος Νέας Σμύρνης 24
16. Προμηθέας Χαλανδρίου* 21

*Έχει ένα μηδενισμό και αφαίρεση ενός βαθμού.

H επόμενη (21η) αγωνιστική (06/03):
Φιλαθλητικός-Ένωση Ιλίου
Παπάγος-Χολαργός
Κορωπί-Έσπερος ΑΟΠΑ
Ιωνικός Νικαίας-Νίκη Αμαρουσίου
Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Ηράκλειο
Προμηθέας Χαλανδρίου-Ίκαρος Ν. Σμύρνης
Εργοτέλης-Πανελευσινιακός
Πανιώνιος-Αμύντας

Διαβάστε περισσότερα...

Ανακοίνωση Επιτροπής Πρωταθλημάτων

Σας ενημερώνουμε ότι, λόγω ακαταλληλότητας του γηπέδου και μετά από συμφωνία των δύο Σωματείων, ο αγώνας ΑΟ ΠΟΛΥΓΥΡΟΥ – ΕΑΚ ΘΕΣ. για την 20η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (2ος όμιλος) της 28/02/2016 αντί ώρας 17.00 και του γηπέδου Πολυγύρου, θα διεξαχθεί ώρα 14.00 στο κλειστό γυμναστήριο ΑΡΝΑΙΑΣ.

Διαβάστε περισσότερα...

Ανακοίνωση Επιτροπής Πρωταθλημάτων (23/2)

Για συγκοινωνιακούς λόγους και έπειτα από συμφωνία των δύο σωματείων, ο αγώνας της 22ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών (2ος Όμιλος) μεταξύ των σωματείων ΑΟ Πολυγύρου-ΑΜΣ Αίολος Αστακού θα διεξαχθεί το Σάββατο 12 Μαρτίου και ώρα 14.00.

Διαβάστε περισσότερα...

Β’ Εθνική: Αποτελέσματα – Βαθμολογίες (17η αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα της 17ης αγωνιστικής στον 1ο και τον 2ο Όμιλο της Β' Εθνικής των ανδρών έχουν ως εξής:

Φιλαθλητικός-Εργοτέλης 64-61
Παπάγου-Πανιώνιος 72-77
Κορωπί-Αμύντας 110-104, 86-86 (κ.α.)
Ιωνικός Ν.-Πανελευσινιακός 80-72
Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Ένωση Ιλίου 65-60
Ίκαρος Ν. Σμύρνης-Χολαργός 70-81
Ηράκλειο-Έσπερος 87-78
Νίκη Αμαρουσίου-Προμηθέας Χαλ. 83-72

Ίκαρος Ν. Σμύρνης-Χολαργός 70-81
Διαιτητές: Σκούτας-Μαγκουνής
Δεκάλεπτα: 19-24, 35-37, 44-62, 70-81
Ικαρος Ν.Σμύρνης (Παπαδάτος): Σημαιόπουλος 4, Πασπαλάς 6, Παπαζαφειρόπουλος, Σταμάτης 15, Καννάς, Βούζας 10 (2), Βουρλίτης 7, Δορκοφίκης 12, Μιχαλόπουλος 6, Δαρμογιάννης 7 (1), Αντωνούσος 3 (1), Γιαννακοδήμος.
Χολαργός (Παπαμάρκος): Τσουβελέκακης, Λάππας 13, Φωτητζόγλου 8 (1), Παππάς 6 (2), Αγόρης, Καρτέρης 9 (3), Μουμπάρακ 12 (2), Καραμπάς 10, Γραμματίκας 9 (2), Δρόσος 1, Μπουργανός 2, Γιανναλέτσος 11 (1).
 
Ιωνικός Ν.-Πανελευσινιακός 80-72
Διαιτητές: Διαμαντής-Παπαφωτίου.
Δεκάλεπτα: 24-22, 42-43, 48-54, 80-72.
Ιωνικός Ν. (Οικονόμου): Γιαννίκος 11 (1), Κούτουλας 7 (1), Γεωργοπαπαδάκος, Ντιμπ 10 (1), Μούκας, Μπολάτογλου, Ρεκουνιώτης, Τασόπουλος 13, Γκιουζέλης, Λυκογιάννης 17 (1), Βεσκούκης 22 (3).
Πανελευσινιακός (Τσαουσίδης): Αβραμίδης 14 (1) Μιχαλούτσος 3, Ηλιάδης Β. 5(1), Μποχωρίδης 23(2), Ντέντα 4, Ηλιάδης Η. 4, Μπένος 6, Ματζιώρης 11 (1).

Κορωπί - Αμύντας 110-104 (88-88 κ.α.)
Δεκάλεπτα: 22-26, 48-46, 70-61, 88-88. Παρ: 110-104
Διαιτητές: Ζακεστίδης, Μηλαπίδης
Κορωπί (Κατσούνης): Ντάσης 9 (3), Μελάς 18 (5), Κούσουλας 22 (1), Στούκας, Υφαντής, Τύρλας 9, Κερασοβίτης 19 (3), Αμπαράς 2, Σκλάβος 23 (1), Χρύσης 8, Καράμπελας, Κάτσαρης
Αμύντας     (Ζαβός): Αγγελόπουλος 15 (1), Τοπάλι 5 (1), Διαμαντόπουλος 23 (1), Ματζούρος 2, Βαρδιάνος 11 (1), Πίνης 10 (2), Κουκουνιάς 9 (1), Αλεξάνδρου, Μπάρμπας 16 (3), Βογιατζής 9, Καμπούρης 4
 
Ηράκλειο-Έσπερος 87-78
Δεκάλεπτα: 23-17, 45-35, 66-61, 87-78.
Διαιτητές: Στρέμπας, Πολυχρόνης.
Ηράκλειο (Ράλλης): Παπαδάκης 5 (1), Αγαπιάδης, Φραγκιαδάκης, Αυγενικός 6, Σπυριδάκης 3 (1), Καραδολάμης 11, Κουπίδης 9 (1), Μαραγκάκης 4, Κίτσος 2, Λιανός 30, Κυρίτσης 1, Πάλλης 16.
Έσπερος Π. (Κεσαπίδης): Φραντζής 8 (2), Στυλίδας, Μαγιντόμπε 8, Κελεσίδης 11 (1), Τρυφωνόπουλος, Αγγελόπουλος 11, Καραβανάς 4, Γκόβας 19, Ψαρόπουλος 15 (1), Μακρής 2.

Φιλαθλητικός - Εργοτέλης 64-61
Δεκάλεπτα: 17-10, 36-26, 52-41, 64-61.
Διαιτητές: Μπούσιας, Κωνσταντινίδου
Φιλάθλητικός (Ζήβας): Παπαδημητρίου 15, Κελαϊδής 3(1), Γκαβασιάδης 2, Κεφάλας 6(2), Λιακόπουλος, Βαρνάβας 9, Σαμοθράκης 11, Λεγκίκας 18(1), Αγγελόπουλος.
Εργοτέλης (Μακράκης): Δόσπρας, Κριθανάνης 6(2), Πετράκης 16(4), Σακελλαράκης 8(2), Καρακωνσταντάκης 3(1), Βασιλειάδης 8, Αρναουτάκης 6, Σκλήβας 4, Καραλής 10(2).

Παπάγος-Πανιώνιος 72-77
Δεκάλεπτα: 19-19, 37-33, 55-54, 72-77
Διαιτητές: Πιτσίλκας Β., Ζαχαρής
Παπάγος (Πουλίδης): Οικονομάκης, Βιδάλης 10 (2), Αποστολίδης, Δέδες 5 (1), Τζιβελέκας 6 (2), Διαμαντόπουλος 17 (2), Σιούτης 8 (1), Αρσένης 7 (1), Υφαντής 3, Δορκοφίκης 16.
Πανιώνιος (Ζιάγκος): Γαρμπής 1, Παπαρέγκας, Ζώρζος, Βλάχος 8 (1), Τσουράκης 2, Κόκκαλης 22 (2), Μανσαράι 13 (1), Μίχαλος 14 (2), Φιλιππάκος 6, Μουρίκης 2, Τσιάκος 7 (1), Αναγνωστάκης 2

Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Ένωση Ιλίου 65-60
Δεκάλεπτα: 16-18, 30-28, 51-48, 65-60
Διαιτητές: Τσαρούχα, Τσαχάκης
Κρόνος Αγ. Δημ.(Σαββάτης):Μπάλας 7, Στραγανιώτης 9 (2), Μητσάκης 3 (1), Ξιούρας 3 (1), Νικατζάμ, Ζούκας 1, Κόης 2, Φρουσκλιάς 18 (3), Χαλβατζής 3, Γιαννόπουλος 7 (1), Ματλιωτάκης 12, Περαντώνακης.
Ένωση Ιλίου (Πανούλιας): Βαϊδάκης 10 (1), Γ.Μπέλλας 12 (2), Καπινιάρης 2, Φούντας 6 (2), Ραλλάκης 3, Τσολάκης 14, Βασδέκης, Ο.Μπέλλας 10 (1), Στρατομήτρος, Σκορδάς 3, Γεωργιάδης.

Νίκη Αμαρουσίου-Προμηθέας Χαλ. 83-72
Διαιτητές: Παπαθανασίου, Ραχιώτης
Δεκάλεπτα: 30-20, 48-33, 68-49, 83-72
Νίκη Αμαρουσίου (Χρυσόγελος): Τσέκενης Γ., Οικονομόπουλος 20(1), Θωμόπουλος, Παβλίσεβιτς 16(2), Κοντογιάννης 4, Κυπριτζόγλου 22(1), Ατζαμόγλου 3(1), Σταθόπουλος, Σαλτουρίδης 12, Τσέκενης Α. 1, Μούγιος, Μαύρος 5.
Προμηθέας Χαλανδρίου (Νικητόπουλος): Ανδρικόπουλος, Καραθανασόπουλος 7(2), Σαμιώτης 3, Αλεξόπουλος 4, Σιδέρης 8(2), Βαρσαμούλης, Καρούζος 17(2), Παπαθανασόπουλος, Ζερβός 12(1), Ρώσσης, Ανδρουλάκης 13(1), Μαλούκος 8.

Η Βαθμολογία (σε 17 αγώνες):
1.Ηράκλειο 30
2.Πανιώνιος 30
3.Αμύντας 29
4.Ιωνικός Νικαίας 29
5.Χολαργός 28
6.Φιλαθλητικός 27
7.Πανελευσινιακός 27
8.Κορωπι 26
9.Παπάγου 26
10.Ένωση Ιλίου 24
11.Κρόνος Αγ.Δημ. 24
12.Εργοτέλης 23
13.Έσπερος Πατρών 23
14.Ίκαρος Νέας Σμύρνης 21
15.Νίκη Αμαρουσίου 21
16.Προμηθέας Χαλανδρίου 20

Η επόμενη (18η) αγωνιστική (14/02)
Πανιώνιος-Φιλαθλητικός
Αμύντας-Παπάγος
Πανελευσινιακός-Κορωπί
Ενωση Ιλίου-Ιωνικός Νικαίας
Χολαργός-Κρόνος
Εσπερος-Ικαρος Ν.Σμ.
Νίκη Αμαρουσίου-Ηράκλειο
Εργοτέλης-Προμηθέας Χ.

2ος Όμιλος

Πιερικός Αρχέλαος-Αργος Ορεστικό 54-66
Αίολος Αστακού-Στρατώνι 82-55
Αγρίνιο-ΓΣ Λάρισας 72-67
ΕΑΚ Θεσσαλονίκης-Καστοριά 72-74
Ερμής Λαγκαδά-Ιωνικός Ιωνίας 68-66
Ευκαρπία-Πολύγυρος 78-70
Ανατόλια-Τιτάνες Παλαμά 87-66
Ρεπο: ΑΕΛ

Ερμής Λαγκαδά-Ιωνικός Ιωνίας 68-66

Δεκάλεπτα: 9-19, 28-25, 47-46, 68-66

Διαιτητές: Σιμητόπουλος, Φουτζήλας

Ερμής Λ. (Αγγέλης): Καϊκλής 10 (2), Ελευθεριάδης 1, Γεωργιάδης 2, Νώτης 8, Παρίτσης 5, Πιλκούδης 2, Βενετίδης 3 (1), Γκαμούρας 15, Μίνου 2, Καντάρκος 20 (3).

Ιωνικός (Μπαξεβάνης): Μιτακίδης, Πρωτούλης 34 (3), Παναγιώτου 11 (2), Τάκης 2, Βάλλιος 3 (1), Σιδηροηλίας 6, Μαυροκεφαλίδης, Σαρρής, Κρομμύδας 10.

 

Αίολος Αστακού-Στρατώνι 82-55

Διαιτητές: Τσιαπλής-Κατωτικίδης.

Δεκάλεπτα: 20-20, 40-26, 63-36, 82-55.

Αίολος Αστακού (Κουταλιανός): Μπρόζος 10 (2), Kαλισώρας, Παππάς 2, Κατσαρές 10 (1), Θανόπουλος 4, Κακλαμάνος 18 (4), Κιτσούλης 6, Καλαντζής, Καραγιώργος, Μακρής 10, Λυμπάρης 20, Δουρούκης 2.

Στρατώνι (Νικολαΐδης): Κολοκοτρώνης, Αμπατζάς 4, Δήμου, Τζουβάρας 2, Ρέμπελος 2, Γεωργάκης 5 (1), Αρνίδης 15 (2), Φλιάτης Ι. 4, Παπάς 3, Φλιάτης Γ. 2, Χαντζίδης, Δασκαλόπουλος 18 (1).

 

Πιερικός-Άργος Ορεστικό 54-66

Διαιτητές: Πανταζής, Λόρτος.

Δεκάλεπτα: 18-13, 29-32, 38-50, 54-66.

Πιερικός (Χατζηιωάννου): Τσιλιγγαρίδης 2, Καλτσουνάς, Γκοντόπουλος 5 (1), Παρμακτσίδης 6, Γκογκίδης, Παπαδόπουλος, Σουκάρας, Ασημάκης 17 (3), Ζησόπουλος, Μουρίκας, Οικονόμου 2, Τοπούζης 7.

Άργος Ορεστικό (Καραταγλίδης): Γιαγκόπουλος, Σαββίδης, Μιχαηλίδης 4, Κίτσιου, Μπέλλος, Μαυρίδης 17, Τράντας 10 (2), Μανδαλάκης 9, Κόττας 26 (2), Μποζίνης, Παντελίδης.

 

Αγρίνιο-ΓΣΛ 72-67

Διαιτητές: Κωνσταντινόπουλος, Κυριακόπουλος.

Δεκάλεπτα: 19-23, 37-38, 52-52, 72-67.

Αγρίνιο (Μυριούνης): Παραπούρας 1, Μπερερής 17, Μπαρούχας 2, Σκαρλάτος 2, Μήτσου 11 (2), Κυριλής, Γεωργούλας 4, Αναστασάκης 11, Πουρνάρας, Κόκιος, Ναούμης 26 (6).

ΓΣΛ (Ζαφειρούδης): Λεπενιώτης 8, Παπαχρήστος 10, Λαμπρόπουλος 5, Μπόγδανος 14, Τσιαβές, Αγγελόπουλος 15, Βαβάτσικος 5, Γογργόλης 1, Σπανούλης 4, Νταλός 5, Χανέλι.

 

Ευκαρπία-Πολύγυρος 78-70

Διαιτητές: Ντούρας, Ρούκας.

Δεκάλεπτα: 20-13,32-32, 53-45, 78-70.

Ευκαρπία (Αμοιρίδης): Ματενίδης 11 (1), Τσινόπουλος 4, Δώδος 12 (2), Κουντουρατζόγλου 19 (1), Γκουτζιομήτρος 5 (1), Γκαβέζος, Γκόφας 6 (1), Κόκουρας 8, Απιδόπουλος 2, Κολότσιος, Σουτζόπουλος 11 (2).

Πολύγυρος (Πεγιάς, Παπαδόπουλος): Πιπιλιάρης 14, Τσιμπής 18 (3), Τσιούντος 21, Παπασαραφιανός, Χαριστός Κ., Ταουκίδης, Βούλγαρης, Ζειμπέκης 7 (1), Χρηστίδης 3, Κοτζαγιάννης 7, Χαριστός Στ.

 

 

Ανατόλια - Τιτάνες Παλαμά       87-66

Δεκάλεπτα: 25-11, 47-37, 67-40, 87-66.

Ανατόλια (Γκαϊτατζης): Γκάτζιας 20, Δοξάκης 4, Σιώπης 14, Γαλανίδης 12 (2), Τριανταφυλλίδης 6 (1), Θεοδωρίδης, Καραμανώλης 3, Βρεττάς, Σιώμος 16, Βεργίνης 12.

Τιτάνες Π. (Μάμος): Αρχοντής, Τριανταφύλλου 27 (4), Γεωργαντζας 28 (3), Ζαγανάς 2, Τσέλιος 2, Σταυρόπουλος 3 (1), Παλιάκης , Αποστολάκης 4.

 

ΕΑΚ Θεσσαλονίκης - Καστοριά   72-74 (3 παρ.)

Δεκάλεπτα: 10-16, 22-23, 34-34, 57-57 (κ.δ.), 66-66 (Α' παρ.), 68-68 (Β' παρ.), 72-74.

Διαιτητές: Γερακίνης, Ξέρας

ΕΑΚ (Τσούρμας): Καλπαξίδης 32, Παπαθανασίου 8, Βάλπας 3 (1), Μπέγας 7 (1), Πολιτόπουλος 11, Γιαννουζάκος 9 (1).

Καστοριά (Σούλιος): Αντωνιάδης 15 (4), Γυμνόπουλος 11 (3), Τερσενίδης 8 (1), Ντάλλης 16 (2), Τσότσος 13, Βοϊβατόπουλος 11.

Η βαθμολογία

1. Αίολος Αστακού     32
2. ΑΕΛ     27
3. ΓΣ Λάρισας     27
4. Ερμής Λαγκαδά     25
5. Καστοριά      25
6. Αγρίνιο      25
7. Αργος Ορεστικό     25
8. Στρατώνι     24
9. Πολύγυρος    23
10. Πιερικός Αρχέλαος     23
11. Ευκαρπία     22
12. Ανατόλια    22
13. Ιωνικός Ιωνίας     20
14. Ε.Α.Κ. Θεσ/κης     19
15. Τιτάνες Παλαμά     18

Η επόμενη (18η) αγωνιστική (14/2)
Στρατώνι-Πιερικός Αρχέλαος
ΓΣ Λάρισας-Αίολος Αστακού
Καστοριά-Αγρίνιο
Ιωνικός Ιωνίας-ΑΕΛ
Πολύγυρος-Ερμής Λαγκαδά
Ανατόλια-Ευκαρπία
Αργος Ορεστικό-Τιτάνες Παλαμά
Ρεπό: ΕΑΚ Θεσσαλονίκης

Διαβάστε περισσότερα...

Ανακοίνωση Επιτροπής Πρωταθλήματος (26/1)

Λόγω επικινδυνότητας του οδικού δικτύου και μετά από συμφωνία των δύο Σωματείων, ο αγώνας ΣΑ Στρατωνίου– ΑΟ Αγρινίου για την 16η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (2ος όμιλος) της 31/01/2016 αντί ώρας 17.00, θα διεξαχθεί ώρα 13.00 στο κλειστό γυμναστήριο Αρναίας.

Διαβάστε περισσότερα...