Menu

Β' Εθνική: Αποτελέσματα, βαθμολογίες, αγώνες

Ο ασταμάτητος Ιωνικός έκανε επίδειξη δύναμη επι του Ιπποκράτη στο ντέρμπι της 18ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Β' Εθνικής, αποτέλεσμα που εκμεταλλεύτηκε ο Διαγόρας Δρυοπιδέων περνώντας στην δεύτερη θέση, ενώ και ο Τρίτων έπιασε την ομάδα της Κω.

Διαβάστε περισσότερα...

Β' Εθνική: Αποτελέσματα, βαθμολογίες, αγώνες

1ος Όμιλος

Οι εκτός έδρας νίκες του Τρίτωνα στη Βούλα επί του Πρωτέα και του Διαγόρα στο Μετς επί του Παγκρατίου ξεχώρισαν στην 17η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Β' Εθνικής, όπου δεν έφερε σημαντικές  ανακατατάξεις στη βαθμολογία.

Διαβάστε περισσότερα...

Β' Εθνική: Αποτελέσματα, βαθμολογίες, αγώνες

Ο Ιπποκράτης Κω πέρασε και από την Ελευσίνα και διατήρησε το εντυπωσιακό σερί του που τον έχει φέρει σε θέση ανόδου, με τον Ιωνικό να παίρνει άλλη μια νίκη στο θεωρητικό ντέρμπι με τον Πανερυθραϊκό στην 16η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Β' Εθνικής.

Διαβάστε περισσότερα...

Ανακοίνωση Επιτροπής Πρωταθλημάτων (24/10)

Σας ενημερώνουμε πως για συγκοινωνιακούς λόγους και μετά από συμφωνία των δύο σωματείων, ο αγώνας ΑΣ Ιπποκράτης Κω – ΑΕ Ν. Κηφισιάς για την 15η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Β’ Εθνικής Κατηγορίας (1ος Όμιλος) της 28/01/2018 αντί ώρα 17.00 θα διεξαχθεί ώρα 12.00 στο Κλειστό Γυμναστήριο Κω.

Για τον ίδιο λόγο και μετά από συμφωνία των δύο σωματείων, ο αγώνας ΓΣ Κορωπίου – Ηράκλειο ΟΑΑ για την 15η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Β’ Εθνικής Κατηγορίας (1ος Όμιλος) της 28/1/2018 αντί ώρας 17.00 θα διεξαχθεί ώρα 16.00 στο ΔΓ «Γ. Παπασιδερης».

Λόγω κωλύματος του γηπέδου, ο αγώνας ΑΣ Διαγόρας Δρυοπιδέων – ΓΣ Μάνδρας Νικηφόρος για την 15η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Β’ Εθνικής Κατηγορίας (1ος Όμιλος), της 28/1/2018 αντί ώρα 17.00, θα διεξαχθεί ώρα 18.15 στο ΚΓ «Στ. Βενέτης».

Διαβάστε περισσότερα...

Β' Εθνική: Αποτελέσματα - Βαθμολογίες

Ο Ιωνικός που νίκησε άνετα στην έδρα του το Παγκράτι συνεχίζει να οδηγεί την κούρσα του 1ου ομίλου της Β' Εθνικής και ο Πανερυθραϊκός να κρατάει τη δεύτερη θέση με την επιβλητική εκτός έδρας νίκη του επί της Νέας Κηφισιάς.
Μεγάλα "διπλά" πήραν το Ηράκλειο στην έδρα της Δάφνης και ο Νικηφόρος / Μάνδρας στον Τρίτωνα.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (13η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)

Ιπποκράτης – Πρωτέας Β. 86-68
ΑΕΝΚηφισιάς – Πανερυθραϊκός 66-85
Πανελευσινιακός – Διαγόρας Δρ. 65-72
Ικαρος Ν.Σμ. - ΚΑΟΚορίνθου 74-91
Ιωνικός Ν. - Παγκράτι 95-66
Δάφνη Δ. - Ηράκλειο 84-88
Τρίτωνας – Νικηφόρος Μάνδρας 74-77
Κορωπί - ΕΦΑΟΖ 70-69


ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Σε 13 αγώνες)


1.Ιωνικός Ν. 12-1 25
2. Πανερυθραϊκός 9-4 22
-----------------------------------------
3.Ηράκλειο 8-5 21
4.Ιπποκράτης 8-5 21
5.Διαγόρας Δρ. 8-5 21
6. Νικηφόρος Μάνδρας 7-6 20
7.Τρίτων 7-6 20
8.ΕΦΑΟΖ 6-7 19
9.Πρωτέας Β. 6-7 19
10.ΚΑΟΚορίνθου 6-7 19
11.Παγκράτι 5-8 18
12.Δάφνη Δ. 5-8 18
--------------------------------------
13.ΑΕΝΚηφισιάς 5-8 18
14.Πανελευσινιακός 5-8 18
15.Κορωπί 4-9 17
16.Ικαρος Ν.Σμ. 3-10 16


Τα φύλλα αγώνα:

ΚΟΡΩΠΙ – ΕΦΑΟΖ 84-80
Δεκάλεπτα: 25-18, 39-36, 64-58, 84-80
Διαιτητές: Αναστασίου-Σπυρόπουλος
Κορωπί (Ρουμελιώτης) : Δενδρινός 4, Γκοντόπουλος 20 (6), Σερέτης 2, Αγόρης 12 (1), Σιμιτζής 2, Σπανός 12 (1), Μαλτέσιος 11 (15 ριμπ.), Γκίνης 10 (2), Πετς
ΕΦΑΟΖ (Ζήβας) : Παπαφλωράτος, Εμμανουηλίδης 6 (1), Γκαβασιάσης 13, Κοψιάς 6, Στάθης 2, Αλεξανδρόπουλος 6 (1), Σαμοθράκης 10 (1), Τσιτσιγιάννης 4, Υφαντής 12, Παπαρέγκας 21 (2).

ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ – ΠΑΓΚΡΑΤΙ 95-66
Δεκάλεπτα: 23-17, 47-43, 76-58, 95-66
Διαιτητές: Χρηστίδης Ηλ.-Γαρίνη
Ιωνικός Νικαίας (Γούναρης) : Βασιλόπουλος Θοδ. 4, Κοντραφούρης, Κουντουράς 11(3), Καράμπουλας 17(1),Βουγιούκας 9 , Πετροδημόπουλος 4 , Κατράνης ,Βασιλόπουλος 18(4 τρ. 11 ασ.), Κανονίδης 20(2), Κατούφας 9, Μπατής, Παλαιοχωρίτης 3(1)
Παγκράτι( Λυτόπουλος) : Κούτρας, Καυκής 13(3),Γιαννίκος 3(1), Γεωργοπαπαδάκος 7(1), Λυτόπουλος 1, Τανταρούδας, Τζατζάς 9, Χριστόπουλος 19(2), Γερονίκος 2, Ξιούρας, Μπένος 12, Φάσουρας.

ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ-ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ 84-88
Δεκάλεπτα: 18-11, 30-31, 55-63, 84-88
Διαιτητές: Λιότσος-Τσάτσης
Δάφνη Δαφνίου (Ρήγγας): Γεωργούτσος 11, Καπώνης 5 (1), Χρυσός, Σωφρονάς 2, Γκινης 16 (1), Μιχόπουλος 20 (5), Γκιουζέλης 2, Τσιάκος 27 (1), Τσελεμπής.
Ηράκλειο (Μακράκης): Κιτσος-Καλυβιασακης, Σταμπουλής 18 (1), Μποχωρίδης 12 (1), Λάκκας 10, Πετράκης 3 (1), Λιανός 19 (1), Πρωτογεράκης 2, Καλατζής, Χάλαρης 20, Παπαδάκης 4.

ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ – ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ 86-68
Δεκάλεπτα: 20-18, 42-34, 65-49, 86-68
Διαιτητές: Κυριακόπουλος- Νάστος
Ιπποκράτης Κω (Κουλουριώτης): Κουμπούρας 19(2), Τρύπας 13(3), Ονάσογλου 13(2), Σκούφης 9(1), Ασημακόπουλος 17(1), Λεκάκης 5, Χαρίσης 8 (1), Τσακαλέρης, Γιουσέμογλου, Χατζηπυλιώτης, Ζαμάγιας, Καταβαίνης 2.
Πρωτέας Βούλας (Βλάχος): Μπάλας 8(2), Αγγελόπουλος 12, Λάτσης, Παπάδης, Ματσάγγος, Αθηνιώτης, Αυγενικός 10(1), Τοπάλι 6, Βαρδαβάς 10, Ματαλιωτάκης 17, Μόρφης 1, Καματερός 4

ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ 66-85

Δεκάλεπτα: 14-18, 37-46, 49-70, 66-85

Διαιτητές: Στρέμπας, Καραβίτης

ΑΕΝ Κηφισιάς (Λιόγας): Καμαριανός 12, Μοσχοβίτης 12 (1), Κεφαλάς 8, Μαρίνος, Πριτσιούλης, Ντουζίδης 11 (2), Χαϊκάλης 2, Χατζηνικόλας 8, Αλετράς, Πρέκας 4, Κωνσταντακόπουλος, Ψαρόπουλος 9 (1).

Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Δέλλιος 10 (7 ριμπ.), Στεργίου 3 (1), Καλλιανιώτης 6 (1), Δερμιτζάκης 27 (8/9 τρίπ.), Τσακίρης 14 (1), Σκάνδαλος 9 (6 ασίστ), Γιαουρτόγλου 5 (1), Λέπουρης 2, Αντωνίου, Μακρόπουλος 4, Σταθόπουλος 5, Καλούδας.

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ – ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ 65-72

Δεκάλεπτα: 18-19, 41-36, 53-51, 65-72

Διαιτητές : Θεοδωρόπουλος-Πόντας

Πανελευσιακός (Τσαουσίδης) : Αβραμίδης 6, Νικολακόπουλος 8, Κελαϊδής 16 (2), Ηλιάδης, Ζούμπος 17 (1), Τζιάλας 2, Στέφος, Δούκας 2, Μαντζιώρης 14 (4)

Διαγόρας Δρυοπιδέων (Σαμόλης) : Κουκάς 9 (1), Λυκογιάννης 6, Καραλής 5 (1), Πέττας 18, Κωνστντώνης, Μαυροειδάκος 3, Παπαδολιάς 12, Κατιάκος 11, Καραβανάς 8.

ΙΚΑΡΟΣ Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ – ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ 74-91
Δεκάλεπτα: 18-16, 33-42, 55-66, 74-91
Διαιτητές : Μπανασάκης-Καρανικόλα Αλ.
Ίκαρος Ν. Σμύρνης (Μάνος): Πασπαλάς, Μελισουργός 1, Βελιντζιώτης 11, Γραμματικός 15 (2), Σπθρόπουλος 12 (2), Βούζας 12 (1), Λάβαρης, Γιαννακοδήμος, Μιχαλόπουλος 6, Δαρμογιάννης 8 (2), Ανέστης 4, Ζούκας 5.
ΚΑΟ Κορίνθου (Νικητόπουλος): Στρατής 6 (2), Ζάρκος, Σακελαράκης 9, Μακρής 18 (2), Κατσαμάκης 16 (4), Καρούζος 11 (1), Κεφαλάς 11 (2), Γεωργούλης 2, Αντωνόπουλος, Σκορδας 4, Γιανναλέτσος 14.

ΤΡΙΤΩΝΑΣ – ΜΑΝΔΡΑΙΚΟΣ 74-77
Δεκάλεπτα: 22-26, 45-49, 54-60, 74-77
Διαιτητές: Παυλόπουλος-Μαγκουνής
Τρίτωνας (Μιχελάκος): Ευστρατίου 2, Κούτουλας 17 (4), Καλατζής 5 (1), Τασσόπουλος 3, Ντιμπ 13 (3), Θυμνιός 8, Καραδολάμης 9 (2), Γκαβανόπουλος 9 (1), Κουκουνιάς 8.
Μανδραϊκός (Μπεκές) : Τζιβελέκας 12 (1), Κούσουλας 17 (2), Καραμπάτσος 13 (2), Γκατιάσοφ 5 (1), Παπαπέτρος, Μουστόπουλος 11, Βαφειάς 4, Γεωργοπαπάδακος 8, Ψυλέας 7 (2).


ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (14η – 21/01/18)

Πανερυθραϊκός – Ιπποκράτης
ΑΕΝΚηφισιάς – Πανελευσινιακός
Πρωτέας Β. - Ικαρος Ν.Σμ.
ΚΑΟΚορίνθου – Ιωνικός Ν.
Παγκράτι – Δάφνη Δ.
Ηράκλειο – Τρίτων
Μάνδρα – Κορωπί
ΕΦΑΟΖ – Διαγόρας Δρ.

2ος Όμιλος

 

EYPΩΠH 87 ΠΕΥΚΟΧΩΡΙΟΥ - Γ.Σ. ΦΑΡΣΑΛΑ 65-56

Διαιτητές: Σιμητόπουλος-Γαζέτας

Δεκάλεπτα: 16-15, 37-24, 52-44, 65-56

Eυρώπη ( Μελετιάδης) : Αμπατζίδης 2, Λαζαρίδης , Tζουβάρας 8(2), Mαυρίδης 6, Kαραμπέκης 6, Mυλωνίδης 10(1), Kιγμέτογλου 16(1), Σικαλίδης, Θεοδωρίδης 3, Δανάκης 14(1)

Γ.Σ. ΦΑΡΣΑΛΑ (Πέρκος): Νικολόπουλος 4, Ντίνος 11(3), Σαββίδης 2, Χαιρετίδης, Αναγνωστόπουλος 6(1), Σιόλογκας 11, Συνετός, Αναγνωστόπουλος Γ. 17(1), Λούτας, Τέλιος, Καραδήμας Χ., Μακρής 5

 

Καβάλα-Μαχητές Πειραματικού Πεύκων 85-78

Διαιτητές: Παπαδόπουλος - Ντόγκας

Δεκάλεπτα: 21-15, 47-33, 74-57, 84-78

Καβάλα (Καραπιπερίδης): Ερεβμπενάζιε 19(2), Χονδρόπουλος 3(1), Καπινιάρης 20(4), Τάταρης 7, Αθανασιάδης 14(2), Κουμλέλης 4, Πιεβάλιτσα 3(1), Παπάς 15(2)

Μαχητές (Γεροφώτης): Βογιατζης 15(5), Αρνιδης 11(3), Δημας 20(2), Χατζημιχαηλιδης 3, Στολης 7(1), Κωνσταντινιδης , Μπάκος ,Παπαδόπουλος 7, Βαιντερλης , Βελισσαρίου 15(3)

 

Γέφυρα – Αγρίνιο 68-60

Διαιτητές: Ντούρας, Μπακάλης

Δεκάλεπτα: 12-16, 26-38, 49-49, 68-60

Γέφυρα (Ροδάς): Καζαμίας, Νικολαΐδης , Γιαμούκης, Κολοκοτρώνης 10(2), Γαρέζος 8, Παπαδόπουλος 5, Σιώπης 17(4), Σαραντίδης , Ταουσάνης 10, Προύσαλης, Ευσταθιάδης, Ιωαννίδης, Μπίσκας 18(2).

Αγρίνιο (Διαμαντάκος): Τασόπουλος 9, Μπερερής 3(1), Κυριλής Θ. 2, Μουρατίδης 12(1), Γκρέκας 3, Κυριλής Δ., Τάσσος 9, Κασαμπαλής 4, Μήτσου 6(1), Σταύρου 11(1), Τάγκας.

 

Γ.Σ.Χαρίλαος Τρικούπης Μεσολογγίου-Γ.Α.Σ Χαλκηδόνας 84-56

Διαιτητές: Ρίζος-Μαγκάφας

Δεκάλεπτα: 22-17 18-08 21-20 23-11

Γ.Σ.Χαρίλαος Τρικούπης Μεσολογγίου (Δημητριάδης): Γυφτάκης, Βουρνάς 7 (1), Λειβαδάς, Ξηρός 6, Μουράτογλου 18(1), Περρωτής 8, Τριπολίδης Δ. 4, Καραγκιολίδης 4, Αδαμόπουλος 12, Παπαζήσης, Τριπολίδης Γ. 2, Πολίτης 21(5).

Γ.Α.Σ Χαλκηδόνας (Οκλαλιώτης): Πετρίδης 11(2), Μακρίδης 7, Παπαδόπουλος 3, Πεταλωτής 7(1), Σεφερίδης 6, Μηντζαρίδης 2, Μπατάκος 1, Κοτζογιάννης 16, Παναγιώτου 3(1).

 

Ασπίδα-Ανατόλια 58-76

Διαιτητές: Κατωτικίδης-Παπανικολάου

Δεκάλεπτα: 17-20, 31-27, 52-50, 58-76.

Ασπίδα Ξάνθης (Ιωαννίδης ): Αμούτζιας 7, Παπαδάκης 7(1), Γρούδος 13(1),Τσιώγκας 7(1), Σαββίδης 2, Κλωνάρας 1, Ανθής, Κουτσογιάννης 15(3), Γκέλιος 5(1), Απιδόπουλος 4, Παπανικολάου, Μασμανίδης 4

Σ.Α.Α.Κ ΑΝΑΤΟΛIΑ (Γκαϊτατζής) : Πουλιανίτης, Πρωτούλης 9(1), Βλάχος 6(2), Ψυχίδης, Γαλανίδης 16(3), Ζαφειρούδης, Συμεωνίδης 7, Ξενιτίδης, Σταματογιάννης 4, Ζώτος 10, Καραποστόλου 24(4)

ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ 75 ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ 100

Δεκάλεπτα: 15-26, 33-54, 59-80, 75-100

Τιτάνες Π. (Πετρόπουλος): Μπιζιώτης 3, Γεωργαντάς 23 (2), Μηλιώνης 9 (1), Μακρής 6 (2), Μούμογλου 14, Μανδαλάκης 17 (1), Αποστολάκης (2).

Ερμής Λ. (Τσούρμας): Καϊκλής, Αμπατζάς 18 (4), Μήνου 4, Ελευθεριάδης 10 (2), Τοπουζίδης 4 (1), Μάρουσιτς 21 (4), Παρίτσης 9, Πιλκούδης 6, Δημητρακάς 6 (1), Γκαμούρας 10, Χριστοδούλου, Θάνος 9.

ΓΕΦΥΡΑ-ΑΓΡΙΝΙΟ 68-60

Διαιτητές: Ντούρας-Μπακάλης

Δεκάλεπτα: 12-16, 26-38, 48-49, 68-60

Γέφυρα (Ροδάς): Καζαμίας, Γιαμούκης, Κολοκοτρώνης 10 (2), Γαρέζος 8, Παπαδόπουλος 5, Σιώπης 17 (4), Σαραντίδης, Ταουσάνης 10, Μπρούσαλι, Ευσταθιάδης, Ιωαννίδης, Μπίσκας 18 (2)

Αγρίνιο (Διαμαντάκος): Τασόπουλος 9, Μπερερής 3 (1), Κυριλής Θ. 2, Μουρατίδης 12 (1), Γκρέκας 3, Κυριλής, Τάσσος 9, Κασαμπαλής 4, Μήτσου 6 (1), Σταύρου 11 (1), Τάγκας

ΕΛΙΜΕΙΑ-ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ 58-81

Δεκάλεπτα: 12-22, 32-40, 46-67, 58-81

Διαιτητές: Γερακίνης-Παπαδόπουλος Χ.

Ελίμεια (Μακρής): Μακρής 4, Τσιμίδης 9, Τσούκας 17 (3), Νικολάου 5, Μαλιούρας 5, Κούβελας 3, Πεχλιβανίδης 3, Τσιάμης 2.

Ικαροι Σερρών (Ποργιόπουλος): Δαλαγκόζης 2, Γρίψιος 13 (2), Σιδερίδης, Γεωργιανός 8 (2), Γκάτζιας 12 (1), Φώτογλου 13 (1), Γκούτζιας 4, Τοπάλης, Κεμανετζής, Θολιώτης 2, Κακιούζης 25, Τσέλιος 2.

Η βαθμολογία (σε 13 αγώνες):

  1. Χαρίλαος Τρικούπης 24 (11-2)
  2. Ίκαροι Σερρών* 22 (10-2)
  3. Καβάλα* 21 (9-3)
  4. Ερμής Λαγκαδά 21* (9-3)
  5. Ευρώπη Πευκοχωρίου* 19 (7-5)
  6. Μαχητές/Πειραματικό* 19 (7-5)
  7. Ανατόλια* 19 (7-5)
  8. Στρατώνι 18* (6-6)
  9. Φάρσαλα* 18 (6-6)
10. Αγρίνιο* 17 (5-7)
11. Γέφυρα* 17 (5-7)
12. Ασπίδα Ξάνθης* 16 (4-8)
13. ΓΑΣ Χαλκηδόνας 16 (3-10)
14. Ελίμεια* 13 (1-11)
15. Τιτάνες Παλαμά* 12 (1-10)

* Έχουν κάνει το ρεπό τους

Διαβάστε περισσότερα...

B´ Εθνική: Αποτελέσματα - Βαθμολογίες

1ος Όμιλος

Ο Ιωνικός συνέχισε με το απόλυτο νικών στη 10η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Β' Εθνικής με την εκτός έδρας επικράτησή του επί του ΕΦΑΟΖ και έχει προ πολλού περιορίσει το ενδιαφέρον στις άλλες θέσεις.

Ο αγώνας της χρονιάς και όχι μόνο της αγωνιστικής έγινε στο Κορωπί με τους γηπεδούχους να νικούν τον Τρίτωνα μετά από 3 παρατάσεις(!), ενώ μεγάλη εκτός έδρας επιτυχία ήρθε για τον Πανελευσινιακό στη Βούλα.

 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 10η αγωνιστική

 

Ηράκλειο – Ιπποκράτης Κω 74-69

Παγκράτι – Νέα Κηφισιά 77-73

Πρωτέας Βούλας – Πανελευσινιακός 61-72

ΓΣ Νικηφόρος Μάνδρας – Ίκαρος Νέας Σμύρνης 88-82

ΕΦΑΟΖ – Ιωνικός Νικαίας 69-89

Κορωπί – Τρίτων 104-96 (γ΄παρ), 64-64 (κ.α.), (72-72 α’ παρ.), 85-85 (β’ παρ.)

Διαγόρας Δρυοπιδέων – Δάφνη Δαφνίου 92-78

ΚΑΟ Κορίνθου – Πανερυθραϊκός 63-71

 

Τα φύλλα αγώνα:

 

ΗΡΑΚΛΕΙΟ – ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ 74-69

Δεκάλεπτα: 26-15, 46-25, 64-51, 74-69

Διαιτητές : Διμπινούδης-Φασόλης

Ηράκλειο (Μακράκης): Κίτσος Ι., Σταμπουλής 16, Μποχωρίδης 10 (2), Πετράκης 4, Λιανός 11 (2), Πρωτογεράκης 2, Καλατζής, Χάλαρης 18 (2), Παπαδάκης 4, Λάκκας 8 (2).

Ιπποκράτης Κω (Κουλουριώτης): Κουμπούρας 17, Τρύπας 4 (1), Ονάσογλου 25 (3), Σκούφης 5 (1), Παπαδημητρίου, Ασημακόπουλος 13, Λεκάκης, Χαρίσης 2, Τσακαλέρης 4.

 

ΕΦΑΟΖ – ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 69-89

Διαιτητές: Καρακωνσταντόπουλος-Γρίβα

Δεκάλεπτα: 22-24, 39-52, 59-72, 69-89

ΕΦΑΟΖ (Ζήβας): Παπαφλωράτος 7 (1), Εμμανουηλίδης 2, Γκαβασιάδης 11 (1), Κόψιας 5 (1), Αλεξανδρόπουλος, Σαμοθράκης 5 (1), Καστανιώτης,Τσιτσιγιάννης 5 (1), Υφαντής 11 (3), Παπαρέγκας 20 (2).

Ιωνικός Νικαίας (Γούναρης): Βασιλόπουλος Θ., Κοντραφούρης, Κουντουράς 10(2), Καράμπουλας 23 (2), Πετροδημόπουλος 6, Παλαιοχωρίτης. Βουγιούκας 5, Βασιλόπουλος Φ. 9 (1), Κανονίδης 18, Κατούφας 13 (1), Παπαδόπουλος 3 (1).

 

ΠΑΓΚΡΑΤΙ – ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 77-73

Δεκάλεπτα: 16-20, 38-36, 50-49,77-73

Διαιτητές : Καλογερόπουλος Φ.-Ορφανός Μ.

Παγκράτι (Χούμπαυλης) : Καυκής 7 (1), Γιαννίκος 12 (1), Γεωργοπαπαδάκος 17 (1), Λυτόπουλος 3, Μήτσιαλος 14, Χριστόπουλος 8 (2), Γερονίκος 2, Ξιούρας , Μπένος 12, Φάσουρας 2

ΑΕΝΚ (Λιόγας) : Καμαριανός 6, Μοσχοβίτης 13 (1), Κεφαλάς 14 (1), Μαρίνος , Ντουζίδης 8, Χαϊκάλης , Χατζηνικόλας 12, Πρέκας 2, Ψαρόπουλος 18 (2)

 

ΚΟΡΩΠΙ – ΤΡΙΤΩΝΑΣ 104-96 (γ’παρ)

Δεκάλεπτα: 8-10, 23-25, 42-41, 64-64 (κ.α.), (72-72 α’ παρ.), 85-85 (β’ παρ.), 104-96

Διαιτητές : Στρέμπας-Αναστασίου

Κορωπί (Ρουμελιώτης) : Δενδρινός 12 (2), Γκοντόπουλος 26 (4), Σερέτης 27 (3), Αγόρης 4, Σιμιτζής, Σπανός 16 (1), Μαλτέσιος 12, Γκίνης 2, Πετς 5 (1).

Τρίτωνας (Μιχελάκος) : Ευστρατίου 2, Κούτουλας 6 (2), Φράγκος, Καλαντζής 2, Ντιμπ 17 (3), Θυμνιός 26, Καραδολάμης 8 (1), Γκαβανόπουλος 25 (5), Τασόπουλος 10, Δαμιανάκος

 

ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ – ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ 92-78

Δεκάλεπτα : 25-11, 41-33, 65-60, 92-78

Διαιτητές : Σκούτας-Πολυχρόνης

Διαγόρας Δρυοπιδέων (Σαμόλης) : Εμίρης 3 (1), Κουκάς 10 (3), Καραλής 4, Κωνσταντώνης, Πέττας 33 (5), Μαυροειδακος 1, Καρασταμάτης 5 (1), Παπαδολιάς 7, Κατιάκος 29 (1), Καραβανάς.

Δάφνη Δαφνίου (Ρήγγας) : Γεωργούτσος 8, Καπώνης 6, Σοφρωνάς 5 (1), Γκίνης 23 (3), Μιχόπουλος 11 (3), Γκιουζέλης 5 (1), Τσιάκος 14, Τσελεμπής 6.

 

ΓΣ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ ΜΑΝΔΡΑΣ – ΊΚΑΡΟΣ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ 88-82

Δεκάλεπτα: 19-18, 48-41, 71-62, 88-82

Διαιτητές: Ραχιώτης-Παυλόπουλος

Μανδραϊκός (Μπεκές): Τζιβελέκας 14 (2), Καραμπάτσος 7, Γκαϊντάσοφ 18 (2), Παπαπέτρος 3, Μουστόπουλος 14, Βαφιάς 2, Ψυλέας 15 (3), Γεωργοπαπαδάκος 15 (3),

Ίκαρος Νέας Σμύρνης (Μάνος): Μελισσουργός, Βελιζιώτης 9 (2), Γραμματικός 19 (3), Βούζας 11 (2), Λάβαρης, Δορκοφίκης 18, Ζούκας 13 (1), Σπυρόπουλος 12 (1).

 

ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ - ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ 63-71

Δεκάλεπτα: 18-28, 43-44, 54-55, 63-71

Διαιτητές: Κυριακόπουλος, Κωνσταντινίδου

ΚΑΟ Κορίνθου (Νικητοπόυλος) : Πράτης 2, Σακελλαράκης 20, Μακρής 10(2), Κατσαμάκης 2, Κεφαλάς 7 (1), Καρούζος 5 (1), Δανιήλ, Ράπτης, Σκορδάς 10, Αντωνόπουλος 6 (1), Γιανναλέτσος 1

Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Δέλλιος 8, Στεργίου, Καλλιανιώτης 9 (3), Δερμιτζάκης, Τσακίρης 18 (2), Σκάνδαλος 10 (1), Γιαουρτόγλου 3, Λέπουρης, Αντωνίου 3 (1), Μακρόπουλος 11 (8 ριμπ.), Σταθόπουλος 9 (2 τρίπ., 11 ριμπ.), Kωνσταντινόπουλος.

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Σε 10 αγώνες)

1. Ιωνικός Ν. 10-0 20

2. Πανερυθραϊκός 7-3 17

--------------------------------

3. Τρίτων  6-4 16

4.Ηράκλειο 6-4 16

5.ΚΑΟΚορίνθου 5-5 15

6.Ιπποκράτης 5-5 15

7. Παγκράτι 5-5 15

8.Διαγόρας Δρ. 5-5 15

9.ΕΦΑΟΖ 5-5 15

10.Μανδραϊκός 5-5 15

11.Δάφνη Δ. 5-5 15

12. Πρωτέας Β. 4-6 14

--------------------------------------

13.ΑΕΝΚηφισιάς 4-6 14

14.Πανελευσινιακός 4-6 14

15.Κορωπί 3-7 13

16.Ικαρος Ν.Σμ. 1-9 11

 

Η επόμενη αγωνιστική (11η, 17/12):

Ιπποκράτης Κω – Παγκράτι

Νέα Κηφισιά – ΚΑΟ Κορίνθου

Πανερυθραϊκός – Πρωτέας Βούλας

Πανελευσινιακός – Κορωπί

Ίκαρος Νέας Σμύρνης – Ηράκλειο

Ιωνικός Νικαίας – Μανδραϊκός

Δάφνη Δαφνίου – ΕΦΑΟΖ

Τρίτων – Διαγόρας Δρυοπιδέων

2ος Όμιλος

Ανατόλια-Ελίμεια 88-45

Διαιτητές: Γερακίνης-Καλογερόπουλος

Δεκάλεπτα: 21-12, 41-21, 57-38, 88-45

Ανατόλια (Γκαϊτατζής): Πουλιανίτης 2, Πρωτούλης 7, Βλάχος 11(1), , Γαλανίδης 5, Συμεωνίδης 20(1), Ξενιτίδης, Σταματογιάννης 12, Ζώτος 9, Βεργίνης 2, Καραποστόλου 20(4).

Ελίμεια (Μακρής): Σουπούρας 4, Τσιάμης 2, Πεχλιβανίδης 3(1), Κουβελάς 2, Τσούκας, Νικολάου 9(1), Μαλιούρας 7, Μακρής 6(2), Τσιμίδης 12.

 

Μαχητές/Πειραματικό-Eυρώπη Πευκοχωρίου 74-69

Διαιτητές: Δημάδης-Παπαγεωργίου

Δεκάλεπτα: 16-12, 37-35, 53-49, 74-69

Μαχητές/Πειραματικό (Γεροφωτης): Βογιατζής 14 (3), Αρνίδης, Δήμας 16 (4), Παπαδόπουλος 5, Χατζημιχαηλίδης 4, Στόλης 4, Κωνσταντινίδης 6, Μπάκος 5 (1), Βελισσαρίου 20 (3).

Eυρώπη Πευκοχωρίου (Πλατής): Αμπατζιδης 10 (2), Tσιμπής, Tζουβάρας 10 (1), Mαυρίδης 12, Kαραμπέκης 3 (1) Mυλωνίδης 5 (1), Kιγμέτογλου 7, Σικαλίδης 4, Θεοδωρίδης 10, Δανάκης 8 (2).

 

Ίκαροι Σερρών-Χαρίλαος Τρικούπης  75-66

Διαιτητές: Θεοδώρου-Τσιρτσιμάλης

Δεκάλεπτα: 23-17, 37-37, 56-56, 75-66

Ίκαροι Σερρών (Ποργιόπουλος): Δαλαγκόζης 5(1), Γρίψιος 12(2), Σιδερίδης, Γεωργιανός 14(3), Γκάτζιας 7(1), Φώτογλου 11(1), Γκούτσιας, Στρατής, Θολιώτης 3(1), Κακιούζης 23.

Χαρίλαος Τρικούπης (Δημητριάδης): Γυφτάκης, Βουρνάς, Λειβαδάς, Ντόβας 6(2), Ξηρός 3(1), Μουράτογλου 9(1), Σταυρόπουλος 9, Περρωτής 2, Τριπολίδης Δ., Καραγκιολίδης 7(1), Αδαμόπουλος 10, Πολίτης 20(2).

 

Στρατώνι-Γέφυρα 67-43

Διαιτητές: Φακίτσας-Δολγύρας

Δεκάλεπτα: 16-13, 31-24, 52-33, 67-43

Στρατώνι (Χατζούλης): Μητσάκης 4, Σερέτης, Καραμανώλης 3 (1), Δελίδης, Σαμαράς 14 (2), Φλιάτης Ι. 7 (1), Λευκαδίτης 5, Φλιάτης Γ. 14 (2), Πολιτόπουλος, Δασκαλόπουλος 18 (1), Πονόπουλος, Κατσούλης 2.

Γέφυρα (Καραμουσαλίδης): Καζαμίας 4 (1), Νικολαΐδης 1, Γιαμούκης, Κολοκοτρώνης 4, Γαρέζος, Σιώπης 16, Σαραντίδης, Ταουσάνης 3, Σιώμος 8, Μπρουσάλης, Ευσταθιάδης, Μπίσκας 7 (1).

 

Αγρίνιο-Τιτάνες Παλαμά 86-72

Διαιτητές: Λογοθέτης-Τσακαλογιάννης

Δεκάλεπτα: 30-19, 53-35, 65-54, 86-72

Αγρίνιο (Διαμαντάκος): Τασόπουλος 7, Μπερερής 10, Κυριλής Θ. 7, Μουρατίδης 17 (4), Γκρέκας 14 (2), Κυριλής Δ. 3 (1), Ρέντζιος 2, Κασαμπαλής 12, Μήτσου 4, Σταύρου 10 (2), Τάγκας

Τιτάνες Παλαμά (Φόρος): Κουσιάτας 10, Τσούμας, Γεωργαντάς 10 (1), Κατσαδούρος, Μηλιώνης 18 (4), Μακρής 5 (1), Μανδαλάκης 16 (1), Αποστολάκης 10.

 

Φάρσαλα-ΓΑΣ Χαλκηδόνας 72-70

Διαιτητές: Ευφραιμίδης-Ελευθεριάδης

Δεκάλεπτα: 20-16, 39-32, 54-56, 72-70

Φάρσαλα (Πέρκος): Σαββίδης 4 (1), Νικολόπουλος 13 (3), Ντίνος 3 (1), Μακρής 12, Σιόλογκας 18, Αναγνωστοπουλος Γιώργος 13, Χαιρετίδης 2, Λούτας, Τέλιος, Καραδήμας, Συνετός, Αναγνωστόπουλος Χ. 7 (1).

ΓΑΣ Χαλκηδόνας (Οκλαλιώτης): Πετρίδης 6, Μαρκίδης 2, Μαραπίδης 19 (3), Παπαδόπουλος, Κουλαξής, Πεταλωτής 19 (1), Μπατάκος 10, Παναγιώτου 4, Κοτζαγιάννης 6, Σεφερίδης 4

 

ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ -ΚΑΒΑΛΑ 68-74

Δεκάλεπτα: 25-20, 36-36, 44-56, 68-74

Ασπίδα Ξ. (Ιωαννίδης): Γρούδος 7, Παπαδάκης 10 (1), Γκέλιος 17 (3), Κουτσογιάννης 18, Τσιώγκας 4 (1), Θεοδωρίδης, Αμούτζιας 5 (1), Απιδόπουλος, Σαββίδης 2, Κλωνάρας, Στεφανίδης 5 (1), Μασμανίδης

Καβάλα (Καραπιπερίδης): Ερεβμπενάζιε 13 (2), Μιχάλογλου 22 (3), Καπινιάρης 13 (1), Ταγάρης, Πλιούκας 6, Αθανασιάδης 11 (1), Κουμλελής 9, Πιεβάλιτσα, Καραθανάσης, Χονδρόπουλος, Παππάς.

Η βαθμολογία:

 

1. Ίκαροι Σερρών 18 8-2

2. Χαρίλαος Τρικούπης 8-2

3. Φάρσαλα 6-4

4. Καβάλα  6-4

5. Ερμής Λαγκαδά 6-3*

6. Ευρώπη Πευκοχωρίου 6-3*

7. Στρατώνι 5-5

8. Μαχητές/Πειραματικό 5-4*

9. Ασπίδα Ξάνθης 4-5*

10. Ανατόλια 4-5*

11. Αγρίνιο 4-5*

12. ΓΑΣ Χαλκηδόνας 3-7

13. Γέφυρα 2-7*

14. Ελίμεια 1-8*

15. Τιτάνες Παλαμά 1-8*

 

*Έχουν κάνει το ρεπό τους

Η επόμενη αγωνιστική (11η, 17/12):

Χαρίλαος Τρικούπης-Φάρσαλα

ΓΑΣ Χαλκηδόνας-Στρατώνι

Γέφυρα-Ασπίδα Ξάνθης

Ευρώπη Πευκοχωρίου-Ερμής Λαγκαδά

Ελίμεια-Μαχητές/Πειραματικό

Τιτάνες Παλαμά-Ανατόλια

Καβάλα-Αγρίνιο

Ρεπό: Ίκαροι Σερρών

Διαβάστε περισσότερα...

Β' Εθνική: Πανερυθραϊκός-Μανδραϊκός 81-80

Ο Πανερυθραϊκός έκανε την έκτη συνεχόμενη νίκη του με το 81-80 επί του Μανδραϊκού στην εξ' αναβολής αναμέτρηση από την 7η αγωνιστική της Β' Εθνικής Κατηγορίας με τον Γιαουρτόγλου να δίνει με 2/2 βολές στο τέλος τη νίκη στους γηπεδούχους.

Διαβάστε περισσότερα...

Β' Εθνική: Αποτελέσματα - Βαθμολογίες

1ος Όμιλος

Ο Ιωνικός συνέχισε την ξέφρενη κούρσα του στον 1ο όμιλος της Β' Εθνικής πετυχαίνοντας την ένατη νίκη του σε ισάριθμους αγώνες, την ώρα που έχαναν και ο Τρίτωνας στην Ελευσίνα, και η Κόρινθος στη Βούλα και το Ηράκλειο μετά από παράταση στην Κηφισιά.

Διαβάστε περισσότερα...

Β' Εθνική: Δάφνη Δ.-Ιωνικός Ν. 70-93

Ολοκληρώθηκε ο αγώνας Δάφνη Δαφνίου-Ιωνικός Νίκαιας που είχε διακοπεί στις 12/11 στο "Χρ. Αγγουράκης", 2'34'' πριν το τέλος της αναμέτρησης. Ο Ιωνικός σφράγισε τη νίκη με το τελικό 93-70.

Δάφνη Δαφνίου-Ιωνικός Νίκαιας 70-93

 

Διαιτητές: Μπίκας-Γιακείμη
Δεκάλεπτα: 10-27, 27-43, 44-69, 70-93
Δάφνη Δαφνίου (Ρήγγας): Γεωργούτσος 6, Κοροβέσης 3(1), Κουφόπουλος 3(1), Καπώνης 5(1), Χρυσός 2, Σοφρωνάς 2, Γκίνης 12(1), Θεοδοσίου 4, Μιχόπουλος 22(1), Γκιουζέλης 8(2), Τσιάκος 3, Τσελεμπής.
Ιωνικός Νικαίας (Γούναρης): Βασιλόπουλος Θοδ. 6(2) , Καράμπουλας 16(2), Βουγιούκας 6, Πετροδημόπουλος 8, Παλαιοχωρίτης, Βασιλόπουλος 14(3 τριπ. 12 ασίστ) , Κανονίδης 15, Χατζηκυριάκος 4, Κοντραφούρης 2, Κατούφας 6, Παπαδόπουλος 12(4), Μπατής 4(1).

Η Βαθμολογία (σε 8 αγώνες) :

1.Ιωνικός Ν. 16 (8-0)
2.Τρίτωνας 14 (6-2)
3.ΚΑΟ Κορίνθου 13 (5-3)
4.Ηράκλειο 13 (5-3)
5.Ιπποκράτης Κω 12 (4-4)
6.Διαγόρας Δρυπιδέων 12 (4-4)
7.ΕΦΑΟΖ 12 (4-4)
8.Παγκράτι 12 (4-4)
9.Δάφνη Δαφνίου 12 (4-4)
10.Πρωτέας Βούλας 11 (3-5)
11.Μανδραϊκός* 11 (4-3)
12.Πανερυθραϊκός* 11 (4-3)
13.AΕ Νέας Κηφισιάς 11 (3-5)
14.Πανελευσινιακός 10 (2-6)
15.Κορωπί 10 (2-6)
16.Ίκαρος Νέας Σμύρνης 9 (1-7)
*Έχουν ένα αγώνα λιγότερο

Διαβάστε περισσότερα...

Ανακοίνωση Επιτροπής Πρωταθλημάτων (17/11)

Σας ενημερώνουμε ότι, ο αγώνας ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ ΑΟΚ – ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ, για την 7η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (1ος όμιλος) αντί της 19/11 και ώρα 17.00, θα διεξαχθεί στις 22/11 και ώρα 19.00 στο 2ο κλειστό γυμναστήριο ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ.

Διαβάστε περισσότερα...

Β' Εθνική: Αποτελέσματα - Βαθμολογίες

1ος Όμιλος

Ο Ιωνικός Νίκαιας, που νίκησε εκτός έδρας τον Πανελευσινιακός, έμεινε μοναδική αήττητη ομάδα στον 1ο όμιλο της Β' Εθνικής μετά την 5η αγωνιστική. Αντίθετα, την πρώτη τους ήττα γνώρισαν ο Τρίτων στην Κω από τον Ιπποκράτη και η Δάφνη Δαφνίου στη Νέα Σμύρνη από τον Ικαρο.

 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Ιπποκράτης Κω-Τρίτων 83-64

ΑΕΝΚ-Κορωπί 76-75

Πανερυθραϊκός-Διάγορας Δρυοπιδέων 72-70

Πρωτέας Βούλας-ΕΦΑΟΖ 77-64

ΚΑΟ Κορίνθου-Μανδραϊκός 75-70

Παγκράτι-Ηράκλειο 66-67

Πανελευσιανιακός-Ιωνικός Νικαίας 86-96

Ίκαρος Ν. Σμύρνης-Δάφνη Δαφνίου 70-66

 

ΤΑ ΦΥΛΛΑ ΑΓΩΝΑ:

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ – ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ 72-70

Διαιτητές: Διμπινούδης, Στρέμπας

Δεκάλεπτα: 18-8, 33-24, 51-50, 72-70

Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Δέλλιος 16 (10 ριμπ.), Στεργίου, Καλλιανιώτης 8 (2), Δερμιτζάκης, Τσακίρης 12, Σκάνδαλος 6 (1), Γιαουρτόγλου 19 (5 τρίπ., 4 ασίστ), Τσικόπουλος, Λέπουρης, Αντωνίου 3 (1), Μακρόπουλος 8, Σταθόπουλος.

Διαγόρας Δρυοπιδέων (Σαμόλης): Κουκάς 12 (3 τρίπ., 7 ασίστ), Καραλής 6 (2), Κωνσταντώνης 3 (1), Πέττας 18 (1 τρίπ., 11 ριμπ.), Μαυροειδάκος 4, Λυκογιάννης 10 (9 ριμπ.), Κατιάκος 15, Καραβανάς, Εμίρης 2.

 

Α.Ε.Ν.Κ. – ΚΟΡΩΠΙ 76-75

Δεκάλεπτα: 24-23, 40-49, 59-64, 76-75

Διαιτητές : Κάρδαρης – Σκαλτσής

Α.Ε.Ν.Κ.( Λιογας, Λαδικος) : Καμαριανος 14, Μοσχοβιτης 15(1), Κεφαλάς 9, Μαρινος 2, Ντουζιδης 3(1), Χαϊκαλης 6(2), Μανουσος, Χατζηνικολας 7, Ψαροπουλος 20(1)

Κορωπί (Ρουμελιώτης): Δενδρινός 5(1), Μπουρδανος 14(3), Γκοντοπουλος 9(1), Σερετης 5, Αγορης 7(1), Σιμιτζής 2, Σπανος 16(2), Μαλτεσιος 10, Γκίνης 5, Πετς 2

 

ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ – ΕΦΑΟΖ 77-64

Δεκάλεπτα : 26-15, 46-29, 66-48 , 77-64

Διαιτητές: Χρηστίδης-Πολυχρόνης

Πρωτεας Βούλας (Ποδαρας,Τερζης) : Μπαλας 4(1) , Αγγελοπουλος 8(1) , Αθηνιωτης , Ματαλιωτακης 8, Βαρδαβας 5, Μόρφης 4(1), Αυγενικός 11, Τοπαλλης 22 (2) , Καματερός ,Γάργαλης 7(1) ,Τσακναριδης, Παπαδης 8 (2)

 ΕΦΑΟΖ (Ζήβας) : Καστανιώτης 15, Παπαρέγκας 9, Γκαβασιάδης 7(1), Σαμοθράκης 7(1), Εμμανουηλίδης 2, Υφαντής 7(1), Παπαφλωράτος 2, Γρατσιάτος 8(1), Στάθης 5(1), Τσιτσιγιάννης 2, Κοψιάς, Αλεξανδρόπουλος

 

ΚΑΟΚ – ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ 75-70

Δεκάλεπτα: 29-21, 44-37, 59-54, 75-70

Διαιτητές: Νικηφόρος Χαλαμπαλάκης-Καρπάνος

ΚΑΟ Κορίνθου (Νικητόπουλος): Πράττης 2, Κωσνταντίνου, Σακελλαράκης 9, Μακρής 5, Κατσαμάκης 4, Κεφαλάς 13 (1), Καρούζος 14 (2), Σκορδάς 16 , Γιανναλέτσος 12 (1), Αντωνόπουλος

Μανδραϊκός (Μπεκές): Τζιβελέκας 16 (1), Κούσουλας 16 (1), Καραμπάτσος 12 (2), Γκαϊτάσοφ, Μουστόπουλος 9, Βαφιάς 1, Γεωργοπαπαδάκος 5 (1), Ψυλέας 11

 

ΠΑΓΚΡΑΤΙ – ΗΡΑΚΛΕΙΟ 66-67

Δεκάλεπτα: 15-18, 42-30, 58-52, 66-67

Διαιτητές : Καλογερόπουλος – Τάτσης

Παγκράτι (Χούμπαυλης) : Γιαννίκος 6 (2), Καυκής 3 (1), Χριστόπουλος 4, Γεωργοπαπαδάκος 19 (4), Κούτρας 6 (2), Μήτσιαλος 7, Λυτόπουλος 6, Σφηκάκης, Μπένος 9, Γερονίκος 6

Ηράκλειο (Μακράκης) : Σταμπουλής 14 (2), Μποχωρίδης 23 (5), Πετράκης, Λιανός 12 (1), Πρωτογεράκης 2, Καλατζής, Χάλαρης 6, Παπαδάκης, Λάκκας 10.

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ – ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 86-96

Δεκάλεπτα: 19-24, 37-53, 55-74, 86-96

Διαιτητές: Ζακεστίδης-Παυλόπουλος

Πανελευσινιακός (Τσαουσίδης): Αβραμίδης 4, Νικολακόπουλος 16 (3), Κελαϊδής 19 (4), Ηλιάδης 1, Ζούμπος 5 (1), Τζιάλας 15, Στέφος 13 (1), Δούκας 7, Ματζιώρης 6 (1).

Ιωνικός Νικαίας (Γούναρης): Βασιλόπουλος Θοδ. 3, Κουντουράς 3, Καράμπουλας 26 (3), Βουγιούκας 4, Πετροδημόπουλος 6, Παλαιοχωρίτης 6 (1), Βασιλόπουλος 9 (2), Κανονίδης 27 (2), Χατζηκυριάκος, Κοντραφούρης, Κατούφας 12 (1), Παπαδόπουλος.

ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ-Α.Ο. ΤΡΙΤΩΝ 83-64

Δεκάλεπτα: 25-14, 45-31, 65-52, 83-64

Διαιτητές: Λιότσιος- Μαντήλας

Ιπποκράτης Κω (Κουλουριώτης): Καραθωμάς 2, Κουμπούρας 30(3), Τρύπας 12(3), Ονάσογλου 5(1), Σκούφης 3(1), Ασημακόπουλος 9(2), Λεκάκης 2, Χαρίσης 15(1), Τσακαλέρης 5, Γερογιάννης, Καταβαίνης.

Τρίτωνας (Μιχελάκος): Ευστρατίου 9(2), Κούτουλας 4, Φράγκος, Καλατζής, Κοντίνος, Ντιπ 17(3), Θυμνιός 4, Καραδολάμης 6(1), Ντορμπάρης, Γκαβανόπουλος 5(1), Κουκουνιάς 2, Τασόπουλος 17.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Σε 5 αγώνες):

1. Ιωνικός Ν. 5-0 10

2. Τρίτων 4-1 9

3. Δάφνη Δ. 4-1 9

4. Ηράκλειο 4-1 9

5. ΕΦΑΟΖ 3-2 8

6. Ιπποκράτης 3-2 8

7. Πρωτέας Β. 3-2 8

8. Διαγόρας Δρ. 2-3 7

9. Παγκράτι 2-3 7

10. Μανδραϊκός 2-3 7

11. Πανερυθραϊκός 2-3 7

12. ΚΑΟΚ 2-3 7

13. ΑΕΝΚ 2-3 7

14. Πανερυθραϊκός 2-3 7

15. Ικαρος Ν.Σμ. 1-4 6

16. Κορωπί 0-5 5

Η επόμενη αγωνιστική (6η, 12/11):

 

Κορωπί-Ιπποκράτης Κω

Διαγόρας Δρυοπιδεών-ΑΕΝΚ

ΕΦΑΟΖ-Πανερυθραϊκός

Μανδραϊκός-Πρωτέας Βούλας

Ηράκλειο-ΚΑΟΚ

Παγκράτι-Πανελευσινιακός

Τρίτων-Ίκαρος Νέας Σμύρνης

Δάφνη Δαφνίου-Ιωνικός Νικαίας

2ος Όμιλος

Οι νίκες των Ίκαρων Σερρών στην παράταση επί του μαχητικού Ερμή Λαγκαδά και η δύσκολη επικράτηση του Χαρίλαου Τρικούπη επί της αξιόμαχης Ασπίδας Ξάνθης ήταν από τα σημεία αναφοράς της αγωνιστικής στον 2ο Όμιλο.

Τα αποτελέσματα

Χαρίλαος Τρικούπης-Ασπίδα Ξάνθης 70-65
Χαλκηδόνα-Αγρίνιο 67-71
Στρατώνι-Ανατόλια 63-54
Φάρσαλα-Μαχητές/Πειραματικό 80-68
Ίκαροι Σερρών-Ερμής Λαγκαδά 79-77 (παρ.), 63-63 (κ.α.)
Γέφυρα-Ελίμεια 74-62
Ευρώπη Πευκοχωρίου-Τιτάνες Παλαμά 75-70
Ρεπό: Καβάλα

Οι αγώνες αναλυτικά:

ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ - Γ. Σ. ΤΙΤΑΝΕΣ 75 - 60
Διαιτητές: Τζιοπάνος Ν. - Γραικός
Δεκάλεπτα: 13-12 , 37-27, 50-40 , 75-60
Ευρώπη (Πλατής): Αμπατζίδης , Τσιμπής 12 (2), Τζουβάρας 10, Μαυρίδης 7 Καραμπέκης 17 (2), Μυλωνίδης 3, Κιγμέτογλου 7, Σικαλίδης 4, Θεοδωρίδης 10, Σμυρλής 4, Δανάκης 1
Γ. Σ. ΤΙΤΑΝΕΣ (Φόρος): Κουσιάντζας 10, Μπιζιώτης, Τσούμας 2, Γεωργαντζάς 5(1), Κατσαδούρος, Μηλιώνης 10(2), Τζιμούρτος 3(1), Αντωνίου 5, Μακρής 3(1), Μούμογλου 3, Μανδαλάκης 12, Αποστολάκης 7

Γ.Α.Σ. ΧΑΛΚΗΔΟΝΑΣ-VIVECHROM Α.Ο. ΑΓΡΙΝΙΟΥ
Δεκάλεπτα: 13 – 15, 34 – 33, 48 – 44, 67 – 71.
Διαιτητές: Παπαγεωργίου – Μπακάλης.
Γ.Α.Σ. ΧΑΛΚΗΔΟΝΑΣ (Δημήτρης Κλαλιώτης): Πετρίδης 12(2), Μαρκίδης, Σιδηρόπουλος, Μαραπίδης 15(4), Παπαδόπουλος, Κουλαξής 2, Πεταλωτής 14(2), Σεφερίδης, Μάντσος 6, Μπαλτακός, Κοτζαγιάννης 7, Παναγιώτου 11(3).
VIVECHROM Α.Ο. ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Χρήστος Μυριούνης): Τασόπουλος 13(2), Μπερερής 5, Κυριλής Θ., Μουρατίδης 14(2), Κυριλής Δ., Ρέντζιος, Γκρέκας 6(1), Μήτσου 4, Σταύρου 22(2), Κασαμπαλής 7, Τάγκας.

ΦΑΡΣΑΛΑ – ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΠΕΥΚΩΝ 80-68
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 28-15, 43-34, 55-56, 80-68
Διαιτητές: Ευφραιμίδης-Ντόγκας
ΦΑΡΣΑΛΑ (Πέρκος): Νικολόπουλος 17 (5), Ντίνος 5, Σαββίδης 5 (1), Σιόλογκας 17, Συνετός 3 (1), Αναγνωστοπουλος 16 (1), Μάκρης 17.
ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΠΕΥΚΩΝ (Γεροφώτης): Βογιατζής 5 (1) Καραγιαννίδης, Ζάχαρης, Χατζημιχαηλίδης 9 (2), Κωνσταντινίδης 4, Μπάκος 8, Παπαδόπουλος 16, Βελισσαρίου 23 (2). Βαγιάτης 3 (1), Βαϊντέρλης.

Γ.Σ.Χαρίλαος Τρικούπης Μεσολογγίου-ΑΠΣ Ασπίς Ξάνθης 70-65
Διαιτητές: Δημόπουλος-Καρακάσης
Δεκάλεπτα:17-23 20-18 16-17 17-07
Γ.Σ.Χαρίλαος Τρικούπης Μεσολογγίου:(Δημητριάδης) Γυφτάκης 2, Βουρνάς 3(1), Ντόβας 6, Ξηρός, Μουράτογλου 13(1), Σταυρόπουλος 14, Περρωτής 15, Καραγκιολίδης 2, Αδαμόπουλος 6, Πολίτης 9(1).
ΑΠΣ Ασπίς Ξάνθης:(Ιωαννίδης) Αμουτζιάς 10(1), Παπαδάκης 11(3), Γρούδος 6, Τσιώγκας 3(1), Σαββίδης 3(1), Κλωνάρας 2, Άνθης, Κουτσογιάννης 18(2), Γκέλιος 9, Απιδόπουλος 1, Μασμανίδης 2.

ΓΕΦΥΡΑ – ΕΛΙΜΕΙΑ 74-62
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 15-19, 38-36, 54-47, 74-62
Διαιτητές: Ελευθεριάδης-Εκίζογλου
ΓΕΦΥΡΑ (Καραμουσαλίδης): Καζαμίας 2, Νικολαΐδης 9 (1), Γιαμούκης 9, Γαρέζος 11 (3), Παπαδόπουλος 8 (2), Σιώπης 7, Ταουσάνης 8, Σιώμος 12, Ευσταθιάδης, Αζίζης 6 (2), Σαραντίδης.
ΕΛΙΜΕΙΑ (Καραγιαννίδης): Τσούκας, Μαλούτας 18 (3), Πεχλιβανίδης, Τσιάμης, Σούκουρας, Κούβελας 3, Νικολάου 14, Μάλλιουρας 14 (2), Μακρής 7 (2), Τσιμίδης 6.

 

 

Ίκαροι Σερρών-Ερμής Λαγκαδά 79-77 (63-63 κ.δ.)
Δεκάλεπτα: 20-18, 37-37, 54-53, 63-63, 79-77
Διαιτητές: Τερανίδης Κ.-Μελανίδης
Ίκαροι Σερρών (Ποργιόπουλος): Γριψιός 22, Γεωραγιάνος 8, Γκούζιας, Δαλαγκούδης, Γκατζιάς 14, Φώτογλου 2, Θολιώτης 9, Κακιούζης 22.
Ερμής Λαγκαδά (Τσούρμας):  Μήνου 4, Ελευθεριάδης 2, Τοπουζίδης , Μάρουσιτς 18, Παρίτσης 10, Πηλικούδης 8, Δημητρακάς , Γκαμούρας 26, Αβοκάτο, Κοτσάνος 8.

 

ΣΤΡΑΤΩΝΙ - ΑΝΑΤΟΛΙΑ 63-54

Δεκάλεπτα: 10-14, 34-24, 44-40, 63-54

Στρατώνι (Χατζούλης): Σπύρας 8 (1), Μητσάκης 9 (1), Καραμανώλης, Βελίδης 6, Σαμαράς 13 (2), Φλιάτης Ι. 10 (2), Λευκαδίτης, Φλιάτης Γ. 10, Πολιτόπουλος, Δασκαλόπουλος 7.

Ανατόλια (Γκαϊτατζής): Πρωτούλης 4, Βλάχος 7, Λεμονάκης 7, Γαλανίδης 12 (1), Ζαφειρούδης, Ξενιτίδης, Σταματογιάννης 11, Ζώτος 8, Βεργίνης, Καραποστόλου 5 (1).

 

Η Βαθμολογία:
1. Ίκαροι Σερρών 9 (4-1)
2. Χαρίλαος Τρικούπης 9 (4-1)
3. Ερμής Λαγκαδά 8 (3-2)
4. Στρατώνι 8 (3-2)
5. Φάρσαλα 8 (3-2)
6. Ασπίδα Ξάνθης 8 (3-2)
7. Μαχητές Δόξας Πεύκων 8 (3-2)
8. Ευρώπη Πευκοχωρίου 7 (3-1)
9. ΣΑΑΚ Ανατόλια 7 (2-3)
10. Χαλκηδόνα 7 (2-3)
11. Αγρίνιο 7 (2-3)
12. Καβάλα 6 (2-2)
13. Γέφυρα 5 (1-3)
14. Ελίμεια 4 (0-4)
15. Τιτάνες Παλαμά 4 (0-4)

Η Επόμενη Αγωνιστική - 12/11/2017

ΑΟ ΑΓΡΙΝΙΟΥ - ΓΣ ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚΟΥΠΗΣ

ΣΑΑΚ ΑΝΑΤΟΛΙΑ - ΓΑΣ ΧΑΛΚΗΔΟΝΑΣ

ΑΣ ΜΑΧΗΤΕΣ ΔΟΞΑ ΠΕΥΚΩΝ - ΣΑ ΣΤΡΑΤΩΝΙΟΥ

ΜΑΣ ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ - ΦΑΡΣΑΛΑ ΑΟΚ

ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ - ΚΣ ΓΕΦΥΡΑΣ

ΕΚ ΚΑΒΑΛΑΣ - ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ

ΓΣ ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ - ΓΣ ΕΛΙΜΕΙΑΣ

ΑΠΣ ΑΣΠΙΣ ΞΑΝΘΗΣ: ΡΕΠΟ

 

Διαβάστε περισσότερα...

Ανακοίνωση Επιτροπής Πρωταθλημάτων

Για λόγους μετακίνησης και μετά από συμφωνία των δύο Σωματείων, ο αγώνας ΑΣΚ ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ – ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ, για την 5η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (1ος όμιλος) της 05/11/2017 αντί ώρας 17.00, θα διεξαχθεί ώρα 16.00, στο κλειστό γυμναστήριο ΚΩ.

Διαβάστε περισσότερα...

Διαιτητές-Κομισάριοι Β’ Εθνικής Ανδρών (8/10, 1η αγωνιστική)

Οι διαιτητές και κομισάριοι της 1ης αγωνιστικής της Β’ Εθνικής Ανδρών, είναι:

 

Κυριακή 8 Οκτωβρίου

1ος Όμιλος

Κω 17.00 Ιπποκράτης-Πανελευσινιακός Ρίζος-Κουτσοδήμος

Δ. Βικέλας 17.00 ΑΕ Ν. Κηφισιάς-Ίκαρος Ν. Σμύρνης Διμπινούδης-Μαραμής (Φαλούκας)

Στ. Καλαϊτζής 17.00 Πανερυθραϊκός-Ιωνικός Ν. Ζακεστίδης-Τσολάκος (Σταύρου)

Γ. Γεννηματάς 17.00 Πρωτέας Β.-Δάφνη Δ. Μπούκας-Στρέμπας (Πετράκης Μ.)

ΔΑΚ Κορίνθου 17.00 Κόρινθος-Τρίτων Κυριακόπουλος-Νάστος (Ζερδεβάς)

Μετς Α 17.00 Παγκράτι-Κορωπί Θεοδωρόπουλος-Πολυχρόνης (Ζερβούδης)

Δύο Αοράκια 17.00 Ηράκλειο-Διαγόρας Δρ. Τσακαλογιάννης-Καμήτσος (Μαγκανάς)

Μάνδρας 17.00 Μανδραϊκός-ΕΦΑΟ Ζωγράφου Καραβίτης-Μηλαπίδης (Δραμεσιώτης)

Διαβάστε περισσότερα...

Αγώνες κατάταξης Β’Εθνικής

Σας ενημερώνουμε ότι σύμφωνα με την Ειδική Προκήρυξη Β’ Εθνικής Κατηγορίας ανδρών (άρθρο 12 παρ. Γε), θα διεξαχθούν αγώνες κατάταξης στις 28/05/2017 μεταξύ των ομάδων που κατέλαβαν την 3η και 4η θέση στον 1ο και 2ο όμιλο αντίστοιχα, για τον καθορισμό της σειράς προτεραιότητας για κάλυψη τυχόν κενών θέσεων στη Α2’ Εθνική Κατηγορία για την αγωνιστική περίοδο 2017.

Διαβάστε περισσότερα...

Ανακοινώσεις Επιτροπής Πρωταθλημάτων

- Για συγκοινωνιακούς λόγους και έπειτα από συμφωνία των δύο σωματείων, ο αγώνας ΑΕ ΣΑΝΤΟΡΙΝΗΣ – ΑΕ ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ για την 21η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών, της 02/04/2017, αντί στις 17:00 θα διεξαχθεί στις 14:00. 

- Λόγω κωλύματος του γηπέδου, ο αγώνας ΑΓΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ – ΑΟΚ ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ, για την 21η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (3ος Όμιλος) της 02/04/2017 αντί στις 16:30, θα διεξαχθεί στις 17:30 στο ΕΑΝΚ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ.

- Για συγκοινωνιακούς λόγους και μετά από συμφωνία των δύο σωματείων, o αγώνας ΓΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ – ΜΑΝΔΡΑΙΚΟΣ ΑΟ, για την 26η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (1ος Όμιλος) αντί στις 09/04/2017, θα διεξαχθεί στις 8/04/2017 και ώρα 17.00 στο κλειστό γυμναστήριο ΛΙΝΤΟ.


 

Διαβάστε περισσότερα...

Β’ Εθνική: Αποτελέσματα και Βαθμολογίες (23η αγωνιστική)

1ος Όμιλος

Το Μαρούσι ήταν ο θριαμβευτής της 23ης αγωνιστικής στον 1ο όμιλος της Β' Εθνικής, αφού πήρε μεγάλη νίκη μέσα στην έδρα του Παπάγου και προβάδισμα στη μάχη της δεύτερης θέσης, πίσω από το Περιστέρι που συνεχίζει ακάθεκτο την πορεία του προς την Α2. Μαζί του έμεινε μόνο ο Πανερυθραϊκός που πέρασε με νίκη από τη Μάνδρα, αφού και το Κορωπί έχασε έδαφος μαζί με το ματς στην έδρα του από τον φορμαρισμένο Ιωνικό που διεύρυνε το σερί νικών του.

 

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

ΕΦΑΟΖ-Περιστέρι 66-78

Κρόνος Αγ. Δημ. -Πανελευσινιακός 81-62

Πρωτέας Β. -ΑΕΝΚ 70-67

Απόλλων-ΚΑΠ 67-75

Μανδραϊκός - Πανερυθραϊκός 71-80

Παπάγου-Μαρούσι 61-72

Τρίτων-Εργοτέλης 77-73

Κορωπί-Ιωνικός 73-83

 

ΤΑ ΦΥΛΛΑ ΑΓΩΝΩΝ

 

ΕΦΑΟΖ-ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ 66-78

Διαιτητές: Τσαχάκης, Λαζαρίδης

Δεκάλεπτα: 15-18, 34-39, 53-60, 66-78.

ΕΦΑΟΖ (Ζήβας): Παπαδημητρίου 10 (1), Γκόντγουιν, Γκαβασιάδης 13 (1), Γεωργοπαπαδάκος 8 (1), Νάκης, Σαμοθράκης 7 (1), Καστανιώτης 6, Λεγκίκας 16 (1),Γεωργιάδης 3 (1), Ξύδης 3 (1), Κοψιάς.

ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ (Καραγιάννης): Παππάς 13, Ντακούλιας 2, Γοργόνης, Μαγκουνής 19 (1), Πολυτάρχου 9 (1), Παπαντωνάκος 2, Μάντζαρης 13 (2), Λυκογιάννης 7 (1), Κατιάκος, Γκιουζέλης 2, Καπώνης 11 (3), Χουγκάζ Ρ.

 

ΚΟΡΩΠΙ-ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚ. 73-83

Διαιτητές: Μηλαπίδης, Μαγκουνής

Δεκάλεπτα: 14-16, 32-37, 52-60, 73-83.

ΚΟΡΩΠΙ (Κατσούνης): Αγόρης 5 (1), Παναγιώτου, Θεοδωράκος, Καραδολάμης 11 (2), Κερασοβίτης 11 (1), Αμπαράς 18 (3), Αγγελόπουλος 4, Ντάλλης 16 (1), Σταθόπουλος 2, Μαύρος 6.

ΙΩΝΙΚΟΣ (Γούναρης): Βασιλόπουλος 7 (2), Παναγιωταράς 3 (1), Καπινιάρης 6, Παλαιοχωρίτης 9 (2), Βουγιούκας 11, Πετρόπουλος 14 (1), Περδικάρης 10, Πάντσιος 5 (1), Μπολάτογλου, Κοντραφούρης, Περσίδης 18 (3), Καλογερίας.

 

ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ-ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ 71-80

Διαιτητές: Ζακεστίδης, Τσολάκος

Δεκάλεπτα: 13-21, 30-42, 38-60, 71-80.

ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ (Μπεκές, Στρατικόπουλος): Μουστόπουλος 15, Βαφιάς 5 (1), Κούρτης, Ψυλέας 21, Γεωργοπαπαδάκος 19, Λυτόπουλος, Τζιβελέκας 4, Κωτσόπουλος, Παπανικολάου, Ζαφείρης 7 (1), Ντότσι, Παπαπέτρος.

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ (Χουχουλής): Πρισκομάτης, Τσικόπουλος, Πρίτσος 9, Σοφρωνάς 6, Κούσουλας 13 (2), Καλλιανιώτης, Γιαουρτόγλου 9 (1), Τοπάλης 18 (2), Δέλλιος 2, Υφαντής 7, Αντωνίου 14 (4), Καλούδας, Γιανναλέτσος 2.

 

ΠΑΠΑΓΟΥ-ΜΑΡΟΥΣΙ 61-72
Διαιτητές: Θεοδωρόπουλος, Στρέμπας
Δεκάλεπτα: 21-21, 37-39, 49-61, 61-72.
ΠΑΠΑΓΟΥ (Σορώτος, Παπασπυριδάκος): Αποστολίδης 2, Δέδες 7 (1), Ζώρζος 2, Αρσένης 13 (3), Φακοπουλίδης 14 (1), Χαϊκάλης 5 (1), Γκάτζο 9, Κακιούζης 8, Φωτητζόγλου, Σιμόπουλος, Kαμπούρης, Μερκούρης.
ΜΑΡΟΥΣΙ (Κεραμιδάς, Μαρίνος): Στασινός 6(1), Ξύδας 11 (1), Μπαλάφας 10 (2), Κανέλλης 9 (3), Σολωμός 11, Σουρλής 17 (4), Παπαγεωργόπουλος 8, Kαπετάνιος, Χρονόπουλος, Σεργιένκο, Κουτσούγερας, Στούκας.

ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ.-ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ 81-62

Διαιτητές: Μπούκας, Πλιάκας

Δεκάλεπτα: 20-9, 41-31, 59-48, 81-62.

ΚΡΟΝΟΣ (Παπαμάρκος): Μπάλας 16 (4), Στραγανιώτης 12 (1), Δανάς 1, Ξιούρας 12 (4), Αρχος 11 (3), Ζούκας 4, Κόης 6 (2), Φρουσκλιάς 10 (1), Ηλιόπουλος, Μπέλη, Γκαϊντάσοβ 5, Ματαλιωτάκης 4.

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ (Τσαουσίδης): Κεφαλάς 3, Μιχαλούτσος 9, Ντορμπάρης 3 (1), Μοσχόπουλος, Πέτρουλας 5 (1), Μουμπάρακ 15 (3), Σιδέρης 4, Πουρής, Δούκας 2, Ρεκουνιώτης 16, Μαντζιώρης 5.

 

ΤΡΙΤΩΝΑΣ-ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ 77-73 (παρ.)
Διαιτητές: Μαντήλας-Σταθόπουλος

Δεκάλεπτα: 16-18, 33-34, 48-44, 62-62 (κ.α.), 67-67 (α΄παρ), 77-73
ΤΡΙΤΩΝΑΣ (Μιχελάκος): Γρύλλης 8 (2), Κούτουλας 5 (1), Πετρόπουλος, Καλαντζής 10 (2), Κουκουνιάς 10, Ντιμπ 3 (1), Θυμνιός 21, Γκαβανόπουλος 14 (1), Ανδρεόπουλος 6, Νίκος Βερτούδος.
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (Μακράκης): Γεωργούτσος 10, Καρακωνσταντάκης 22 (2), Σταράκης 6 (2), Κώστας Βερτούδος 6, Σταμάτης 13 (3), Σαρρής 6, Καραλής 10 (2).

 

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜ.-ΚΑΠ. 67-75

Διαιτητές: Παπαφωτίου, Φραγκούλη

Δεκάλεπτα: 19-20, 29-41, 45-55, 67-75.

ΑΠΟΛΛΩΝ (Σταθούλης): Mπάρδας 8 (2), Νασόπουλος, Σπυρόπουλος 9 (1), Mπασδέκης 19 (2), Aρναουτάκης 14, Kυπριτζόγλου 4, Xανιάς 2, Δενδρινός 7 (1), Σιώμος 2, Παπουτσής 2.

KAΠ (Ταυρόπουλος, Ψαράκης): Σκάνδαλος 16, Γραμματίκας 2, Κόκκας, Μπαρτζής, Καρτέρης 13 (3), Πανταζής, Καραμπάς 3 (1), Ροδοστόγλου 20 (2), Μαλτέζος 9, Μαργέλης 12 (1), Καγιαντζάς, Θεοδωράκης.

 

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Σε 23 αγώνες)

1. Περιστέρι 19-4 42

2. Μαρούσι 16-7 39

3. Πανερυθραϊκός 16-7 39

4. Παπάγου 15-8 38

5. Κορωπί 15-8 38

6. Ιωνικός Ν. 14-9 37

7. Πανελευσινιακός 13-10 36

8. Μανδραϊκός 12-11 35

9. ΑΕΝΚ 11-12 34

10. Τρίτων 11-12 34

11. ΕΦΑΟΖ 10-13 33

12. Κρόνος Αγ. Δημ. 9-14 32

13. Πρωτέας Β. 9-14 32

14. Εργοτέλης 7-16 30

15. Απόλλων Σμ. 4-19 27

16. ΚΑΠ 3-20 26

 

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (24η, 26/3)

Πανελευσινιακός-ΕΦΑΟΖ

ΑΕΝΚ-Κρόνος Αγ. Δημ.

ΚΑΠ-Πρωτέας Β.

Πανερυθραϊκός -Απόλλων

Ιωνικός-Μανδραϊκός

Περιστέρι Παπάγου

Μαρούσι-Τρίτων

Εργοτέλης-Κορωπί

 

2ος Όμιλος

Η Καστοριά συνέχισε στο δικό της δρόμο μετά και τη νέα της νίκη στο "Δημήτρης Διαμαντίδης", ο Φίλιππος Βέροιας πήρε σημαντική νίκη από την Ευρώπη Πευκοχωρίου, ενώ η Καρδίτσα έφτασε εύκολα στη νίκη όπως δείχνει και το 76-56 απέναντι στη ΧΑΝΘ. Κι αυτά σε μια αγωνιστική στην οποία δεν καταγράφηκε καμία εκτός έδρας νίκη.

Τα αποτελέσματα
Πιερικός Αρχέλαος-Γέφυρα 81-67
Καστοριά-Αίας Ευόσμου 72-64
Ερμής Αγιάς-Ερμής Λαγκαδά 76-75
Χαρίλαος Τρικούπης-Ανατόλια 85-72
Καρδίτσα-ΧΑΝΘ 76-56
Φίλιππος Βέροιας-Πευκοχώρι 83-72
Στρατώνι-Πολύγυρος 83-79
Ασπίδα Ξάνθης-Αγρίνιο 75-68

Οι αγώνες αναλυτικά

Χαρίλαος Τρικούπης-Ανατόλια 85-72

Διαιτητές: Σκούτας, Σπυρόπουλος

Δεκάλεπτα: 21-23, 48-40, 67-59, 85-72

Χαρίλαος Τρικούπης (Δημητριάδης, Μούτσιος): Ιωάννου 7 (1), Βουρνάς 4, Λειβαδάς, Παπαδιονυσίου 4, Τοπουζίδης 9 (1), Μουράτογλου 9 (1), Σταυρόπουλος 13 (1), Παπαρέγκας 12 (1), Γεωργιάδης 16, Δημητρόπουλος, Τσαπατώρης, Ψάλτου 11.

Ανατόλια (Γκαϊτατζής): Ζαφειρούδης 2, Πρωτούλης 19 (2), Βρεττάς 7 (1), Σιώπης 11 (1), Αζίζης, Σταματογιάννης 6, Τζουβάρας, Βεργίνης 5 (1), Κοτσάνος 15.

Πιερικός Αρχέλαος-Γέφυρα 81-67

Διαιτητές: Φακίτσας, Καρακώστας.

Δεκάλεπτα: 24-17, 42-39, 61-48, 81-67

Πιερικός Αρχέλαος (Χατζηιωάννου): Πολυχρόνης, Ταβαντζής, Γκοντόπουλος 5 (1), Γκογκίδης 16 (3), Καραγκιολίδης 7, Χανέλλι 5 (1), Τοπούζης 13, Κωνσταντινίδης 12, Τσιρογιάννης 23 (4), Ζιώγας, Τζιοβάρας, Χατζηλάμπρου

Γέφυρα (Τουλούμης): Κρομήδας 6, Δανάκης 2, Βάσκος 8 (1), Κολοκοτρώνης 1, Ευσταθιάδης, Καζαμίας, Μυλωνίδης 11 (1), Βογιατζής 5 (1), Ταραμάς 3 (1), Ιατρίδης, Μπίσκας 18 (2), Καρούζος 13 (2).

Φίλιππος Βέροιας-Πευκοχώρι 83-72

Διαιτητές: Θεοδώρου, Κοϊμτζόγλου.

Δεκάλεπτα: 21-8, 47-28, 68-55, 83-72.

Φίλιππος Βέροιας (Γκίμας, Μπλατσιώτης): Τσιμίδης, Τσεσμετζίδης, Βάλλιος 10 (2), Παπαδόπουλος 2, Κοθράς 20 (1), Σιόλογκας 32 (1), Θεοδωρίδης 12, Σταυριανίδης 7, Τόκας.

Πευκοχώρι (Καραμανλής): Αμπατζίδης 3 (1), Μητσάκης 6 (2), Λεμονάκης 3, Μουρατίδης 22 (5), Μαυρίδης 21, Γαρέζος 3 (1), Κιγμέτογλου 6, Σταύρου 4 (1).

Ασπίδα Ξάνθης - Αγρίνιο 75-68

Δεκάλεπτα: 14-10, 31-27, 53-44, 75-68.

Διαιτητές: Φουτζήλας - Γαζέτας.

Α.Π.Σ. ΑΣΠΙΣ ΞΑΝΘΗΣ (Κώστας Ιωαννίδης): Ντεμάι 2, Παπαδάκης 4, Γρούδος 3, Στεφανίδης 12(3), Τσιαβές 16(4), Κουτσογιάννης 5(1), Ασημάκης 16(3), Μανδαλάκης 11(1), Πετς 6.

VIVECHROM Α.Ο. ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Χρήστος Μυριούνης): Τασόπουλος 7(1), Μπερερής, Σταμούλης, Τάσσος 17(1), Πουρνάρας, Μπαρούχας, Γκρέκας 15(3), Μήτσου 9(1), Γκόβας 8(1), Μακρής 12(1).

ΕΡΜΗΣ ΑΓΙΑΣ-ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ 76-75

Διαιτητές: Τσιαπλής, Παπανικολάου

Δεκάλεπτα: 25-18, 47-38, 61-57, 76-75.

ΕΡΜΗΣ ΑΓ. (Γιασσάρης): Τσιαμπαλής 12 (3), Γκανέτσας 5, Μηλιώνης, Ντάλλος, Χαλκιάς 3 (1), Κόμματος 24 (3), Περρωτής 11, Τριανταφύλλου 9 (3), Βαβάτσικος 12 (1), Γούλας.

Ερμής Λαγκαδά (Αμοιρίδης): Καϊκλής, Καμπέρης, Μήνου, Ακεψιμαϊδης 10(2), Μάρουσιτς 20(3), Νώτης 6, Παρίτσης 7(1), Πιλκούδης 5, Σπουργίτης, Γκαμούρας 10, Ελευθεριάδης 8, Καντάρκος 9(1)

ΚΑΣΤΟΡΙΑ-ΑΙΑΣ 72-64

Διαιτητές: Δημάδης-Μπακάλης

Δεκάλεπτα: 16-20, 35-31, 51-51, 72-64.

ΚΑΣΤΟΡΙΑ (Σούλιος): Κυριακόπουλος 20 (3), Χονδρογιάννης, Ματενίδης 7 (1), Απιδόπουλος, Ελευθεριάδης 8, Μπέγος, Τερσενίδης 14 (2), Τασιούδης 2, Τεπετίδης, Αντωνιάδης 7, Μπένας 8, Τσότσος 6.

ΑΙΑΣ (Παπαδόπουλος, Ξανθόπουλος): Αμούντζιας, Τσιμπής 2, Μπαλτζόπουλος 2, Καδής 5 (1), Δεληγιάννης 15 (3), Σικαλίδης 12 (2), Δεμερτζής, Κόκουρας 2, Σεκαδάκης, Σπύρας 8 (1), Τσιακλάγκανος 6 (2), Καραμανώλης 10 (2).

ΣΤΡΑΤΩΝΙ-ΠΟΛΥΓΥΡΟΣ 83-79

Διαιτητές: Σιμητόπουλος, Δαμίγος

Δεκάλεπτα: 17-16, 39-43, 66-66, 83-79.

ΣΤΡΑΤΩΝΙ (Χατζούλης): Zυγούρας, Κουντουραντζόγλου 5 (1), Δελίδης 5, Σουτζόπουλος 23 (2), Σαμαράς 9 (1), Φλιάτης Ι. 2, Θωμαΐδης 5, Φλιάτης Γ. 2, Πολιτόπουλος, Δασκαλόπουλος 32 (1).

ΠΟΛΥΓΥΡΟΣ (Καραπιπερίδης): Ζαγορίτης, Πιπιλιάρης 22 (2), Πετρίδης, Παπασαραφιανός 20 (4), Βούλγαρης 1, Χρηστίδης, Νησιώτης 12, Νούκαρης 18 (4), Mίκιτς 6 (1).

ΚΑΡΔΙΤΣΑ-ΧΑΝΘ 76-56

Διαιτητές: Ελευθεριάδης, Παπαγεωργίου

Δεκάλεπτα: 17-19, 41-31, 63-37, 76-56.

ΚΑΡΔΙΤΣΑ (Ρουμελιώτης, Κομποδιέτας): Σκορδάς, Κουρέπης, Πανταζής, Λάκκας 8 (1), Μαυρογιάννης 10, Παππάς Κ. 7 (1), Πάσσας, Καμαριώτης 11 (2), Παπαδόπουλος 8, Τριχόπουλος 5, Θέος 3 (1), Παππάς Γ. 24 (5).

ΧΑΝΘ (Νικολαΐδης): Ιορδάνογλου 8 (1), Αμπατζάς 19 (2), Ελευθεριάδης 4, Ζιάκας 10, Δούκας, Γεωργάκης 9, Παπαζούδης, Παπαχρήστου 4 (1), Μελίδης, Φυλακτός 2, Ερμείδης Δ.

Η βαθμολογία (Σε 23 αγώνες):
1. Καστοριά 45 (22-1)
2. Καρδίτσα 40 (17-6)
3. Ερμής Αγιάς 40 (17-6)
4. Πευκοχώρι 36 (13-10)
5. Αγρίνιο36 (13-10)
6. Ερμής Λαγκαδά 35 (12-11)
7. Ανατόλια 35 (12-11)
8. Στρατώνι 35 (12-11)
9. Ασπίδα Ξάνθης 34 (11-12)
10. Χ. Τρικούπης 34 (11-12)
11. Γέφυρα 33 (10-13)
12. Φίλιππος Βέροιας 31 (8-15)
13. ΧΑΝΘ 31 (8-15)
14. Πιερικός Αρχέλαος 30 (7-16)
15. Πολύγυρος 30 (7-16)
16. Αίας Ευόσμου 27 (4-19)

Επόμενη αγωνιστική (24η, 26/03):
Αίας Ευόσμου-Πιερικός Αρχελαος
Ερμής Λαγκαδά-Καστοριά
Ανατόλια-Ερμής Αγιάς
ΧΑΝΘ-Χαρίλαος Τρικούπης
Αγρίνιο-Καρδίτσα
Γέφυρα-Φίλιππος Βέροιας
Πευκοχώρι-Στρατώνι
Πολύγυρος-Ασπίδα Ξάνθης

Διαβάστε περισσότερα...