Menu

Β’ Εθνική: Αποτελέσματα – Αγώνες – Βαθμολογίες

1ος Όμιλος

Δάφνη Δαφνίου, Τρίτων και Δούκας παρέμειναν αήττητοι μετά την 3η αγωνιστική στον 1ο όμιλο της Β' Εθνικής, αφού η Πεντέλη γνώρισε την πρώτη της ήττα, εντός έδρας από τον Έσπερο.

Διαβάστε περισσότερα...

Β' Εθνική: Αποτελέσματα, αγώνες, βαθμολογίες

1ος Όμιλος

Τα αποτελέσματα

Ιωνικός Νικαίας-ΚΑΟ Κορίνθου 106-80 (12/5)
Ιπποκράτης Κω-Πανερυθραϊκός 75-70
Πανελευσινιακός-ΑΕ Ν. Κηφισιάς 99-69
Ίκαρος Ν. Σμύρνης-Πρωτέας Βούλας 62-76
Δάφνη Δαφνίου-Παγκράτι 85-80
Τρίτων-Ηράκλειο 74-61
Κορωπί-ΓΣ Μάνδρας 89-80
Διαγόρας Δρυοπιδέων-ΕΦΑΟ Ζωγράφου 98-104

Τα φύλλα αγώνα

ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ – ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ 106-80
Δεκάλεπτα: 24-14, 53-27, 82-50, 106-80
Διαιτητές : Κοντίλης-Χριστινάκης
Ιωνικός Νικαίας (Γούναρης): Κοντραφούρης, Καράμπουλας 19 (3), Πετροδημόπουλος 8, Λεκάκης, Μπατής 4, Βασιλόπουλος 26 ( 2 τριπ., 11 ασ.), Κανονίδης 20 (2) , Κατούφας 9 (1), Βασιλόπουλος Θοδ.1, Παπαδόπουλος 6 (2), Κουντουράς 4, Βουγιούκας 10.
ΚΑΟ Κορίνθου (Νικητόπουλος): Πραττής 3(1), Σακελλαράκης 8, Μακρής 29 (7), Κατσαμάκης 2, Ζάρκος 2, Δανιήλ 8, Γεωργούλης 12 (2), Σταυρόπουλος, Σκορδάς 5, Γιανναλέτσος 11 (2).

ΚΟΡΩΠΙ – ΜΑΝΔΡΑΙΚΟΣ 89-80
Δεκάλεπτα : 24-16, 51-34, 67-60, 89-80
Διαιτητές : Μπούκας-Γρίβα
Κορωπί (Παπαδόπουλος) : Δενδρινός 15 (3), Μπουρδάνος 12 (2), Αγόρης 2, Σιμιτζής 15 (3), Μαλτέσιος 13, Παπαθεοδώρου, Γκοντόπουλος 5 (1), Πετς 11 (1), Σπανός 16 (1).
Μανδραϊκός (Καλογήρου) : Τζιβελέκας 14 (1), Κούσουλας 11 (3), Καραμπάτσος 2, Γκαϊντάσοφ 15 (1), Μουστόπουλος 8 , Γεωργοπαπαδάκος 3 (1), Ψυλέας 27 (5).

ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ – ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ 75-70
Δεκάλεπτα: 20-19, 38-31, 60-51, 75-70
Διαιτητές: Κουτσοδήμος, Λεκάτσας
Ιπποκράτης Κω (Κουλουριώτης): Καραθωμάς, Κουμπούρας 20 (1), Τρύπας 5, Σκούφης 4 (1), Ασημακόπουλος 10, Λεκάκης, Χαρίσης 27 (1), Τσακαλέρης 9 (1), Γιοσένογλου, Χατζηπυλιώτης, Ζαμάπας, Καταβαίνης.
Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Στεργίου 4, Καλλιανιώτης 6 (2), Δερμιτζάκης 5 (1), Τσακίρης 4, Σκάνδαλος 12 (1), Γιαουρτόγλου 10 (2), Λέπουρης, Αντωνίου 9 (2), Μακρόπουλος 8, Σταθόπουλος 10, Καλούδας, Κωνσταντινόπουλος 2.

ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ – ΕΦΑΟΖ 98-104
Δεκάλεπτα : 23-24, 41-43, 61-71, 98-104
Διαιτητές : Παπαφωτίου-Αντωνιάδης
Διαγόρας Δρυοπίδεων (Σαμόλης) : Μπιμπούδης, Κουκάς 22 (6), Λυκογιάννης 14 (2), Καραλής 5, Κωνσταντώνης 3 (1), Πέττας 39 (3), Μαυροειδάκος 4, Καρασταμάτης 6 (2), Αλεξανδρόπουλος, Καλλίλας, Κατιάκος 4, Καραβανάς 1.
ΕΦΑΟΖ (Ζήβας) : Παπαφλωράτος 6 (1), Γκόντγουιν 15 (2), Γκαβασιάδης 16 (1), Κοψιάς 3, Ξύδης 28 (8), Σαμοθράκης 9 (1), Τσιτσιάννης 8, Παπαρέγκας 19 (2).

ΙΚΑΡΟΣ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ – ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ 62-76
Δεκάλεπτα : 11-18,35-37,46-58,62-76
Διαιτητές : Πόντας,Λύρας
Ίκαρος Νέας Σμύρνης (Kαρακώστας, Μεγαγιάννης) : Μελισσουργός 2 , Βούζας 11(1) , Ανέστης 12(1) , Ζούκας 6(1) , Βελισιώτης 8(2) , Γραμματικός 4 , Γοργόνης 7(1) , Δορκοφίκης 8 , Μιχαλόπουλος 2 , Λάβαρης 2 , Σπυρόπουλος, Χρυσανθίδης.
Πρωτέας Βούλας (Βλάχος, Τερζής) : Αγγελοπουλος 9(1) , Βαρδαβας 2,   Αθηνιώτης 13(1), Ματαλιωτάκης 13, Μόρφης 10(2) , Μπάλας ,  Τοπάλης  , Καματερός 8, Γάργαλης 8(1) , Αυγενικός 13(3), Κρανιάς , Λάτσης.

ΤΡΙΤΩΝΑΣ – ΗΡΑΚΛΕΙΟ 74-61
Δεκάλεπτα : 19-14, 40-30, 59-47, 74-64
Διαιτητές : Δαρλαμήτσος-Γεράνιος
Τρίτωνας (Μιχελάκος) :Ευστρατίου 5 (1), Κούτουλας 2, Φράγκος , Καλατζής 4, Ζησόπουλος, Ντιμπ 12 (2), Θυμνιός 14, Καραδολάμης 10 (2), Δαμιανάκος, Γκαβανόπουλος 20 (2), Κουκουνιάς 4, Βερτούδος 3 (1).
Ηράκλειο (Μακράκης) : Κίτσος, Γουμενάκης, Μποχωρίδης 2, Λάκκας 15, Πετράκης 5, Λιανός 19 (2), Πρωτογεράκης 3, Καλατζής, Χάλαρης 17.

Βαθμολογία (σε 29 αγώνες):

1. Ιωνικός Νικαίας 57 (28-1)
2. Διαγόρας Δρυοπιδέων 51 (22-7)
——————————————–
3. Ιπποκράτης Κω 49 (20-9)
4. Τρίτων 46 (17-12)
5. Πρωτέας Βούλας 45 (16-13)
6. ΓΣ Μάνδρας/Νικηφόρος 44 (15-14)
7. Πανερυθραϊκός 44 (15-14)
8. Δάφνη Δαφνίου 42 (13-16)
9. ΚΑΟΚ Κορίνθου 41 (12-17)
10. Ηράκλειο 41 (12-17)
11.Παγκράτι 41 (12-17)
12. Κορωπί 40 (11-18)
——————————————–
13. Πανελευσινιακός 40 (11-18)
14. Κηφισιά 39 (10-19)
15. ΕΦΑΟΖ 38 (9-20)  
16. Ίκαρος Νέας Σμύρνης 38 (9-20)

Επόμενη και τελευταία αγωνιστική (30ή, 20/5):

Ν. Κηφισιά – Ιπποκράτης Κω
ΕΦΑΟΖ – Πανελευσινιακός
Πανερυθραϊκός – Ικαρος Ν. Σμύρνης
Πρωτέας Βούλας – Ιωνικός Νικαίας
ΚΑΟΚ – Δάφνη Δαφνίου
Παγκράτι – Τριτων
Ηράκλειο -Κορωπί
Μάνδρα/Νικηφόρος – Διαγόρας Δρυοπιδέων

 

2ος Όμιλος

Τα αποτελέσματα

Γέφυρα-Χαρίλαος Τρικούπης 74-73
Πευκοχώρι-Στρατώνι 71-50
Ελίμεια-Φάρσαλα 77-56
Τιτάνες Παλαμά-Ίκαροι Σερρών 75-102
Καβάλα-Ερμής Λαγκαδά 86-57
Ασπίδα Ξάνθης-Μαχητές Πειραματικό 64-66
Αγρίνιο-Ανατόλια 61-74
Ρεπό: Χαλκηδόνα

Τα φύλλα αγώνα:

ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ – ΣΤΡΑΤΩΝΙ 71-50
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 15-10, 29-24, 54-34, 71-50
Διαιτητές: Τσιρτσιμάλης-Θεοδώρου
ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ ( Μελετιάδης) : Αμπατζιδης 8 (2), Tσιμπής 12 (2), Λαζαρίδης 2, Tζουβάρας 7 (1), Mαυρίδης 10 (1),Καραμπέκης 14 (2) , Kιγμέτογλου 6, Σικαλίδης, Θεοδωρίδης 6, Δανάκης 6.
ΣΤΡΑΤΩΝΙ (Χατζούλης): Σπύρας 4, Μητσάκης 4, Δελίδης 7 (1), Καραμανώλης 3, Φλιάτης Ι. 9, Λευκαδίτης 3 (1), Φλιατης Γ. 9 (1), Πολιτόπουλος 5 (1), Δασκαλόπουλος 6, Πονόπουλος, Σερέτης.

ΑΓΡΙΝΙΟ – ΑΝΑΤΟΛΙΑ 61-74
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ : 11-19, 29-37, 50-56, 61-74
Διαιτητές:Κωνσταντινίδου-Καρπάνος
ΑΓΡΙΝΙΟ (Διαμαντάκος):Τασόπουλος 2, Κυριλής Θ. 9 (1), Μουρατίδης, Γκρέκας 15 (2), Κυριλής Δ. 8 (1), Τάσσος 15, Κασαμπαλής 10, Μήτσου 2, Σταύρου.
Σ.Α.Α.Κ ΑΝΑΤΟΛΙΑ (Γκαϊτατζής): Πουλιανίτης , Πρωτούλης 8, Γαλανίδης 13 (3), Ζαφειρούδης 3 (1), Συμεωνίδης 8, Ξενιτίδης, Σταματογιάννης 6, Ζώτος 13, Βεργίνης 6 , Καραποστόλου 18 (2).

Κ.Σ ΓΕΦΥΡΑΣ- ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚΟΥΠΗΣ 74-73
Δεκάλεπτα :  14-20, 35-38, 53-56, 74-73  
Διαιτητές: Τσιαμπλής-Κατωτικίδης
Κ.Σ.Γέφυρας (Ρόδας) : Νικολαίδης 11(2), Κολοκοτρώνης 9(2), Γαρέζος 13(1), Παπαδόπουλος 5(1), Σιώπης 16(4), Ταουσάνης 2, Σιώμος 14, Μπίσκας 4.
Γ.Σ.Χαρίλαος Τρικούπης Μεσολογγίου (Δημητριάδης): Βουρνάς 8, Ντόβας 11(3), Ξηρός, Μουράτογλου 9, Σταυρόπουλος 9(1), Περρωτής 10, Τριπολίδης Δ., Καραγκιολίδης 8, Αδαμόπουλος, Πολίτης 18(4).

ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ – ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ 75-102
Δεκάλεπτα: 17-37, 40-59, 57-83, 75-102
Διαιτητές: Ταρενίδης Κ.-Παπαγερίδης
Τιτάνες Παλαμά (Αρχοντούλης): Μπιζιώτης 2, Γεωργαντζάς 23 (3), Μακρής 11 (2), Μούμογλου 10, Μανδαλάκης 24, Αποστολάκης 5.
Ίκαροι Σερρών (Ποργιόπουλος): Δαλαγκόζης , Γρίψιος 17 (2), Σιδερίδης 12 (2), Γεωργιανός 13 (3), Τράκας 2, Γκάτζιας 16 (2), Φώτογλου 13 (1), Γκούτζιας 5, Κεμανετζής 5 (1), Θολιώτης 5 (1), Πιπιλιός, Κακιούζης 14

ΓΣ ΕΛΙΜΕΑΣ – ΓΣ ΦΑΡΣΑΛΩΝ 77-56
Δεκάλεπτα : 15-22, 37-28, 58-43, 77-56
Διαιτητές : Πετανίδου-Κοϊμτζόγλου
Ελίμεια (Δημόπουλος) : Τσιρέκας, Μαλούτας 13 (1), Σούπουρας 12 (2), Τσιάμης, Πεχλιβανίδης 3 (1), Κούβελας 3 (1), Τσούκας 17 (3), Μούσιος 2, Μαλιούρας 8, Μακρής 8 (1), Τσιμίδης 11.
ΓΣ Φαρσάλων (Φόρος) : Νικολόπουλος 6 (1), Ντίνος 10 (2), Σαββίδης 2, Χαιρετίδης, Αναγωνστόπουλος Χ. 5 (1), Συνεντός 10, Αναγνωστόπουλος Γ. 7 (1), Λούτας, Λιούπης 3 (1), Καραδήμας 3 (1), Μακρής 10.

ΚΑΒΑΛΑ - ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ 86-57
Δεκάλεπτα: 24-20, 44-31, 69-48, 86-57.
Καβάλα: Ετινόσα 13, Παντόπουλος, Μιχάλογλου, 14, Καπινιάρης 8, Τάγαρης 4, Μπανάσας, Αθανασιάδης 6, Κουμλέλης 17, Καραθανάσης 2, Χονδρόπουλος 12, Παππάς 10.
Ερμής Λαγκαδά: Μήνου, Αμπατζάς 10, Δημητράκας 5, Ελευθεριάδης 7, Τοπουζίδης 3, Μαρούσιτς 10, Παρίτσης 3, Χριστοδούλου 4, Αβοκάτος 2, Γκάμουρας 10, Νότης, Κοτσάνος 3.

Ξάνθη-Μαχητές Πεύκων 64-66
Δεκάλεπτα: 14-15 31-27 45-48, 64-66
Διαιτητές:  Ευφραιμίδης, Παπαγεωργίου  
Ξάνθη (Ιωαννιδης): Αμουτζιας 4, Παπαδακης 11, Γρουδος 9, Τσιόγκας 3(1), Κλωναρας 10(1), Κουτσογιάννης 14(1), Γκελιος 6, Απιδοπουλος 4, Μασμανιδης, Σαββιδης 3(1), Στεφανιδης
Πεύκα (Γεροφωτης): Βογιατζης , Καραγιαννίδης 4,Αρνιδης 3(1), Δημας 13(3),Παπαδόπουλος 7, Χατζημιχαηλιδης 5, Στολης 16, Κωνσταντινιδης 3, Μπάκος 9(2),Βελισσαρίου 6(2),Βαιντερλης
Βαθμολογία (σε 29 αγώνες):

1. Χαρίλαος Τρικούπης 50 (22-6)
2. Καβάλα 48 (21-6)*
3. Ίκαροι Σερρών 47 (20-7)*
4. Πευκοχώρι 47 (20-7)*
5. Ανατόλια 46 (19-8)*
6. Αγρίνιο 42 (15-12)*
7. Στρατώνι 41 (14-13)*
8. Ερμής Λαγκαδά 41 (14-13)*
9. Μαχητές Πειραματικού Πεύκων 40 (13-14)*
10. Φάρσαλα 38 (11-16)*
11. Γέφυρα 37 (10-17)*
12. Χαλκηδόνα 36 (9-18)*
13. Ασπίς Ξάνθης 35 (8-19)*
14. Ελίμεια 33 (6-21)*
15. Τιτάνες Παλαμά 29 (1-28)*

Επόμενη και τελευταία αγωνιστική (30ή, 20/5):
Ανατόλια – Γέφυρα
Χαλκηδόνα – Πευκοχώρι
Στρατώνι – Ελίμεια
Φάρσαλα – Τιτάνες Παλαμά
Ικαροι Σερρών – Καβάλα
Ερμής Λαγκαδά – Ασπίδα Ξάνθης
Μαχητές Πειραματικού Πεύκων – Αγρίνιο

Διαβάστε περισσότερα...

Β’ Εθνική Ανδρών (27η αγωνιστική)

1ος Όμιλος
Ο Διαγόρας Δρυοπιδέων πέρασε με νίκη απο το Κορωπί και χρειάζεται άλλη μία στις τρεις αγωνιστικές που απομένουν για να εξασφαλίσει την άνοδό του στην Α2, μαζί με τον πρωταθλητή Ιωνικό.

Διαβάστε περισσότερα...
Συνδρομή σε αυτήν την τροφοδοσία RSS