Menu

Διαιτητές-Κομισάριοι Β’ Ανδρών (7η αγων., 19/11)

Οι διαιτητές και κομισάριοι της 7ης αγωνιστικής της Β’ Εθνικής Ανδρών, είναι:

Κυριακή19 Νοεμβρίου
1ος Όμιλος 
Κω 16:00 Ιπποκράτης-Διαγόρας Δρ.: Καρακάσης-Νάστος 
Δ. Βικέλας 17:00 ΑΕ Ν. Κηφισιάς-ΕΦΑΟ Ζωγράφου: Παπαφωτίου-Πλιάκας (Δούκας) 
Γ. Γεννηματάς 17:00 Πρωτέας Β.-Ηράκλειο: Κωνσταντινίδου-Σταθόπουλος (Ηπιώτης) 
ΔΑΚ Κορίνθου 17:00 ΚΑΟ Κορίνθου-Παγκράτι: Μαντήλας-Μαγκάφας (Μαυρατζας) 

ΔΑΚ Ν. Σμύρνης 19:00 Ίκαρος Ν. Σμύρνης-Κορωπί: Μαγκουνής-Πολυχρόνης (Μουζάκης Στ.)
ΔΑΚ Ν. Νίκαιας 19:00 Ιωνικός Νίκαιας-Τρίτων: Θεοδωρόπουλος-Ορφανός Εμμ. (Καρούσης) 

Τετάρτη 22 Νοεμβρίου

2ο Ελευσίνας 19:00 Πανελευσινιακός-Δάφνη Δ.:  Διμπινούδης-Τσολάκος (Ζώης) 

*Ο αγώνας Πανερυθραϊκός-ΓΣ Μάνδρας (Μπούκας-Μαραμής, Ληνιάτης) αναβλήθηκε. 

2ος Όμιλος 
ΔΑΚ Μεσολογγίου 17:00 Χαρίλαος Τρικούπης-Ανατόλια: Κυριακόπουλος-Κοτσίρης (Πίγκας) 
ΔΑΚ Χαλκηδόνας 17:00 Χαλκηδόνα-Μαχητές Δόξας Πεύκων: Θεοδώρου-Τσιρτσιμάλης (Παραλικίδης) 
Αρναίας 17:00 Στρατώνι-Ερμής Λαγκαδά: Καλογερόπουλος Λ.-Γερακίνης (Παπαγεωργίου) 
Φαρσάλων 17:00 Φάρσαλα-Ίκαροι Σερρών: Σιμητόπουλος-Κοϊμτζόγλου (Αγορογιάννης) 
Γέφυρας 17:00 Γέφυρα-Τιτάνες Παλαμά: Παπαδόπουλος Θ.-Ντόγκας (Τσιομπάνος) 
Ν. Μουδανιών 17:00 Ευρώπη Πευκ.-Ασπίς Ξάνθης: Φουτζήλας-Γαζέτας (Πολυχρονίδης) 
ΔΑΚ Κοζάνης 17:00 Ελίμεια-Καβάλα: Ευφραιμίδης-Παπαγερίδης (Βοντζας) 


 

Διαβάστε περισσότερα...

Ανακοινώσεις Επιτροπής Πρωταθλημάτων

Μετά από συμφωνία των δύο Σωματείων, ο αγώνας ΑΟ ΙΚΑΡΟΣ Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ – ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ, για την 7η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (1ος όμιλος) της 19/11/2017 αντί ώρας 17.00, θα διεξαχθεί ώρα 19.00, στο ΔΑΚ Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ.

Λόγω κωλύματος του γηπέδου, ο αγώνας ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ - ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ, για την 8η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (1ος όμιλος) της 26/11/2017 και ώρας 17.00 αντί του Κλειστού γυμναστηρίου «2 ΑΟΡΑΚΙΑ», θα διεξαχθεί στο κλειστό γυμναστήριο ΝΕΑΣ ΑΛΙΚΑΡΝΑΣΣΟΥ, Μικράς Ασίας 5, Ηράκλειο.
 

Διαβάστε περισσότερα...

Β' Εθνική: Αποτελέσματα - Βαθμολογίες

1ος Όμιλος

Ο ΚΑΟ Κορίνθου πέτυχε τη νίκη της 6ης αγωνιστικής στον 1ο όμιλο της Β' Εθνικής, περνώντας από το Ηράκλειο, ενώ υπήρξε και το δυσάρεστο συμβάν με τη φωτιά στην οροφή του γηπέδου που οδήγησε στη διακοπή του αγώνα Δάφνη – Ιωνικός λίγο πριν τη λήξη.

 

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Κορωπί – Ιπποκράτης 75-69

Διαγόρας Δρ. - ΑΕΝΚ 102-79

ΕΦΑΟΖ – Πανερυθραϊκός 71-80

Μανδραϊκός – Πρωτέας Β. 91-86

Ηράκλειο – ΚΑΟΚ 76-89

Παγκράτι – Πανελευσινιακός 63-56

Τρίτων – Ικαρος Ν.Σμ. 68-58

Δάφνη Δ. - Ιωνικός Ν. Διακοπή

 

 

ΤΚΟΡΩΠΙ – ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ 75-69

ΚΟΡΩΠΙ – ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ 75-69

Διαιτητές: Ρίζος, Μαγκαφάς

Δεκάλεπτα: 20-24, 43-40, 56-55, 75-69

Κορωπί (Ρουμελιώτης): Δενδρινός 11(3), Μπουρδάνος 14(2), Γκοντόπουλος 12(2), Σερέτης, Αγορής 8(2), Σιμιτζής 3(1) , Σπανός 12(3), Μαλτέσιος 11, Γκίνης 4, Πετς.

Ιπποκράτης Κω (Κουλουριώτης): Κουμπούρας 21(1), Τρύπας , Ονάσογλου 11(1), Σκούδης , Παπαδημητρίου , Ασημακόπουλος 16(1), Λεκάκης 2, Χαρίσης 14.

 

ΕΦΑΟΖ – ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ 71-80

Δεκάλεπτα: 16-14, 34-39, 51-57, 71-80

Διαιτητές: Καραβίτης, Φραγκούλη

ΕΦΑΟΖ (Ζήβας): Παπαφλωράτος 4, Εμμανουηλίδης 13 (1), Γκαβασιάδης 16, Κοψιάς, Στάθης 6, Αλεξανδρόπουλος 2, Σαμοθράκης 9, Καστανιώτης 2, Γρατσιάτος 7 (1), Τσιτσιγιάννης, Παπαρέγκας 2, Υφαντής 8 (1).

Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Δέλλιος 6, Στεργίου, Καλλιανιώτης 20 (5), Δερμιτζάκης, Τσακίρης 20 (2), Σκάνδαλος 6, Γιαουρτόγλου 2, Κωνσταντινόπουλος, Μπακοδήμος, Αντωνίου 6 (2), Μακρόπουλος 14  Σταθόπουλος 6.

 

 

ΗΡΑΚΛΕΙΟ – ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ 76-89

Δεκάλεπτα: 20-33, 40-57, 61-70, 76-89

Διαιτητές: Τσαχάκης-Αναστασίου

Ηράκλειο (Μακράκης): Σταμπουλής 15 (2), Μποχωρίδης 15, Πετράκης 15 (3), Λιανός 5 (1), Πρωτογεράκης 1, Καλατζής 5 (1), Χάλαρης 6, Παπαδάκης 9 (2), Λάκκας 6 (1).

ΚΑΟ Κορίνθου (Νικητόπουλος): Πράττης  3 (1), Κωσνταντίνου, Σακελλαράκης 12, Μακρής 17 (2), Κατσαμάκης 4, Κεφαλάς 20 (4), Καρούζος 12 (2), Σκορδάς 12, Γιανναλέτσος 7, Αντωνόπουλος 2.

 

 

ΤΡΙΤΩΝ – ΙΚΑΡΟΣ Ν.ΣΜ. 68-58

Δεκάλεπτα: 22-12, 35-25, 55-38, 68-58

Διαιτητές :  Φασόλης-Κονταράτος

Τρίτωνας (Μιχελάκος – Ανδρεδάκης) : Ευστρατίου 5 (1), Κούτουλας 2, Ζαχαρίας, Καλατζής, Μπαρτζώκας, Ντιμπ 5, Θυμνιός 12, Καραδολάμης 8 (2), Ντρομπάρης, Γκαβανόπουλος 18 (2), Κουκουνιάς 2, Τασόπουλος 17.

Ίκαρος Νέας Σμύρνης (Παπαδάτος – Μεγαγιάννης) : Πασπαλάς, Μελλισουργός, Βελιζιώτης, Γραμματικός 20 (5), Σπυρόπουλος 5 (1), Βούζας 14 (1), Λάβαρης 4, Δορκοφίκης 6, Μιχαλόπουλος 2, Ανέστης 2, Ζούκας, Χρυσανθίδης.

 

ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ – ΑΕΝΚ 102-79

Δεκάλεπτα: 35-14, 56-39, 84-58, 102-79

Διαιτητές: Πόντας-Ορφανός Ι.

Διαγόρας Δρυοπιδέων (Σαμόλης): Καλλίλας 3, Κουκάς 7 (1),  Κωνσταντώνης 3 (1), Πέττας 37 (5), Μαυροειδάκος 9, Λυκογιάννης 4, Κατιάκος 8, Καραβανάς 8, Καρασταμάτης 11(3), Παπαδολιάς 12 .

Α.Ε.Ν.Κ.( Λιόγας, Λαδικός): Καμαριανός 17, Μοσχοβίτης 16 (2), Κεφαλάς 7 (1), Ντουζίδης 5 (1), Χαϊκάλης 9 (3), Μανούσος 4, Χατζηνικόλας 8, Ψαρόπουλος 7, Ρέκας 6.

 

 

ΠΑΓΚΡΑΤΙ – ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ 63-56

Δεκάλεπτα : 13-17, 26-31, 40-42, 63-56

Διαιτητές : Σκούτας – Ραχιώτης

Παγκράτι (Χούμπαυλης) : Γιαννίκος 11 (1), Καυκής 12 (1), Χριστόπουλος 2, Γεωργοπαπαδάκος 10, Κούτρας 2, Μήτσιαλος 9 (1), Λυτόπουλος 6, Ξιούρας 5 (1), Μπένος 4, Γερονίκος 2.

Πανελευσινιακός (Τσαουσίδης) : Αβραμίδης 11 (1), Νικολακόπουλος 7 (1), Κελαϊδής 3, Ηλιάδης 9, Ρόκας, Ζούμπος 3 (1), Τζιάλλας 14, Στέφος 4, Δούκας, Ματζιώρης 5.

ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ – ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ 91-86

Δεκάλεπτα: 22-18, 46-41, 61-64, 91-86

Διαιτητές: Τσάτσης-Σπυρόπουλος

Μανδραϊκός (Μπεκές): Τζιβελέκας 8 (1), Κωτσόπουλος, Παπανικολάου, Κούσουλας 5, Καραμπάτσος 17 (3), Γκαιτάσοφ 12, Ντότσι, Παπαλάμπρος, Μουστόπουλος 11, Βαφίας 6, Γεωργοπαπαδάκος 10 (2), Ψυλέας 22 (2).

Πρωτέας Βούλας (Ποδαράς, Τερζής): Μπάλας 3 (1), Αγγελόπουλος 11, Ματαλιωτάκης 9, Παπάδης 3 (1), Ματσάγγος, Αθηνιώτης 4, Αυγενικός 26 (2), Τοπάλης 11 (3), Βαρδαβάς 8, Γάργαλης 6, Καματερός 1, Μόρφης 5 (1).

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Σε 6 αγώνες)

  1. Τρίτων 5-1 11
  2. Ιωνικός Ν. 5-0 10*
  3. Ηράκλειο 4-2 10
  4. Δάφνη Δ. 4-1 9*
  5. Πρωτέας Β. 3-3 9
  6. ΕΦΑΟΖ 3-3 9
  7. Ιπποκράτης 3-3 9
  8. Διαγόρας Δρ. 3-3 9
  9. ΚΑΟΚ 3-3 9
  10. Παγκράτι 3-3 9
  11. Μανδραϊκός 3-3 9
  12. Πανερυθραϊκός 3-3 9
  13. ΑΕΝΚ 2-4 8
  14. Πανελευσινιακός 1-5 7
  15. Ικαρος Ν.Σμ. 1-5 7
  16. Κορωπί 1-5 7

 

* Εχουν έναν αγώνα λιγότερο

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (7η, 19/11)

Ιπποκράτης Κω-Διαγόρας Δρυοπιδέων

ΑΕΝΚ-ΕΦΑΟΖ

Πανερυθραϊκός-ΓΣ Μάνδρας Νικηφόρος

Πρωτέας Βούλας-Ηράκλειο

ΚΑΟΚ-Παγκράτι

Πανελευσινιακός-Δάφνη Δαφνίου

Ίκαρος Νέας Σμύρνης-Κορωπί

Ιωνικός Νικαίας-Τρίτων

 

2ος Όμιλος

Χαρίλαος Τρικούπης και Ίκαροι Σερρών έκαναν από μία νίκη ακόμη και συνεχίζουν να συγκατοικούν στην κορυφή της βαθμολογίας με 5-1.

ΚΑΒΑΛΑ – ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ 91-72

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 22-18, 44-38, 67-56, 91-72

Διαιτητές: Σιμητόπουλος – Θεοδώρου

ΚΑΒΑΛΑ (Καραπιπερίδης) : Ερεβμπενάγκιε 6, Παντόπουλος 3 (1), Μιχάλογλου 12 (3), Καπινιάρης 8 (2), Τάγαρης 4, Πλιούκας 17 (4), Αθανασιάδης 10 (1), Κουμλέλης 19 (1), Πιεβάλιτσα 5 (1), Καραθανάσης , Χονδρόπουλος , Παπάς 7.

ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ (Πλατής) : Αμπατζίδης 8 (1), Τσιμπής 4, Τζουβάρας 5 (1), Μαυρίδης 8 (1), Καραμπέκης 9 (1), Μυλωνίδης 7 (1), Κιγμέτογλου 14 (1), Θεοδωρίδης 5, Δανάκης 12, Σικαλίδης.

 

ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟΥ ΠΕΥΚΩΝ – ΣΤΡΑΤΩΝΙ 70-59

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 26-13, 40-30, 57-45, 70-59

Διαιτητές: Ταρενίδης Κ.-Μελανίδης

ΜΑΧΗΤΕΣ (Γεροφωτης): Βογιατζής 12 (4), Καραγιαννίδης 2, Αρνίδης 5 (1), Δήμας 13 (1), Χατζημιχαηλίδης 2, Κωνσταντινίδης 16, Μπάκος 2, Παπαδόπουλος 2, Βαγιάτης , Βαϊντέρλης Βελισσαρίου 14 (1).

ΣΤΡΑΤΩΝΙ (Χατζούδης): Σπύρας 5 (1), Μητσάκης 4, Καραμανώλης 7 (1), Δελίδης 5 (1), Σαμάρας 5 (1), Φλιάτης Ι., Λευκαδίτης 15, Φλιάτης Γ. 7 (2), Πολιτόπουλος, Δασκαλοπουλος 11.

 

ΑΝΑΤΟΛΙΑ – ΧΑΛΚΗΔΟΝΑ 90-65

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 25-15, 48-35, 69-49, 90-65

Διαιτητές: Τζίμα- Σιταρίδης

Σ.Α.Α.Κ ΑΝΑΤΟΛΙΑ(Γκαιτατζής): Πουλιανίτης, Πρωτούλης 6, Βλάχος 9 (1), Λεμονάκης 3, Γαλανίδης 8 (2), Ζαφειρούδης 3, Ξενιτίδης 4, Σταματογιάννης 26 (1), Ζώτος 14 (1) , Βεργίνης 9 (1), Καραποστόλου 8 (1).

ΧΑΛΚΗΔΟΝΑ (Οκλαλιώτης): Πετρίδης 4, Μαρκίδης 8 (1), Μαραπίδης 5 (1), Παπαδόπουλος, Κουλαξής 11, Πεταλωτής 1, Μηντζαρίδης, Μάντσος 10 (2), Μπατάκος 5, Παναγιώτου 6, Κοτζαγιάννης 15.

 

ΑΓΡΙΝΙΟ – ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚΟΥΠΗΣ 62-81

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 10-19, 25-35, 43-58, 62-81

Διαιτητές:Ζακεστίδης-Μηλαπίδης

ΑΓΡΙΝΙΟ (Μυριούνης): Τασσόπουλος 3, Μπερερής 2, Μουρατίδης 17 (3), Κυριλής Δ. 5 (1), Ρέντζιος, Γκρέκας 6, Μήτσου 7 (2), Σταύρου 8, Κασάμπαλης 14, Τάγκας.

ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡ. (Δημητριάδης) Γυφτάκης 3, Βουρνάς 5 (1), Λειβαδάς 3 (1), Ντόβας 8, Μουράτογλου, Σταυρόπουλος 13 (1), Περρωτής 18, Τριπολίδης.Δ, Καραγκιολίδης 13, Αδαμόπουλος 7, Πολίτης 18 (4).

 

Γ. Σ. ΤΙΤΑΝΕΣ – ΕΛΙΜΕΙΑ 71 – 76

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 18-21, 35-46, 51-60, 71-76

Διαιτητές: Κοϊμτζόγλου – Γαζέτας

Γ. Σ. ΤΙΤΑΝΕΣ (Φόρος): Κουσιάντζας 2, Μπιζιώτης 2, Τσούμας, Γεωργαντζάς 16 (1), Κατσαδούρος, Μηλιώνης 9 (1), Τζιμούρτος, Αντωνίου 7, Μακρής 3 (1), Μούμογλου 2, Μανδαλάκης 25 (1), Αποστολάκης 5.

ΕΛΙΜΕΙΑ (Δημόπουλος) : Τσιρέκας, Σταυράκης, Μαλούτας 16 (3), Σούπουρας 6 (2), Τσιάμης, Πεχλιβανίδης, Τσούκας 5 (1), Νικολάου 15, Μαλούτας 19, Μακρής 15 (2), Τσιμίδης.

 

ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ – ΓΕΦΥΡΑ   70-66

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 21-15, 42-38, 55-55, 70-66

Διαιτητές: Ντούρας, Μπακάλης

ΙΚΑΡΟΙ Σ. (Ποργιόπουλος): Δαλαγκόζης, Γρίψιος 5, Σιδερίδης 6 (2), Γεωργιανός 5 (1), Γκάτζιας 18 (4), Φωτόγλου 10, Στρατής 3, Γκούτζιας, Θολιώτης, Κακιούζης 23.

ΓΕΦΥΡΑ   (Καραμουσαλίδης): Καζαμίας 2, Νικολαϊδης 9 (1), Γιαμουκής 6, Γαρέζος 11 (2), Παπαδόπουλος 5 (1), Σιώπης 16 (3), Ταουσάνης 9, Σιώμος 8.

ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ - ΦΑΡΣΑΛΑ59- 52

Δεκάλεπτα: 18-16, 31-27, 47-38, 59-52

ΕΡΜΗΣ Λ. (Τσούρμας): Μίνου 11 (1), Ελευθεριάδης 6 (1), Τοπουζίδης 4, Μάρουσιτς 6, Παρίτσης 3, Πιλκούδης 4, Δημητράκας 8 (1), Γκαμούρας 17, Αβοκάτο, Καϊκλής, Μέλιος, Χριστοδούλου.

ΦΑΡΣΑΛΑ (Πέρκος) Σαββίδης 3 (1), Ντίνος 4, Νικολόπουλος 5 (1), Μακρής 10, Σιόλογκας, Αναγνωστόπουλος Γ. 18 (2), Χαιρετίδης 3 (1), Λούτας Στ., Καραδήμας, Συνετός, Λιούπης.

Η βαθμολογία:

1. Χαρίλαος Τρικούπης 11 (5-1)

2. Ίκαροι Σερρών 11 (5-1)

3. Ερμής Λαγκαδά 10 (4-2)

4. Μαχητές/Πειραματικό  10 (4-2)

5. Ανατόλια 9 (3-3)

6. Στρατώνι 9 (3-3)

7. Φάρσαλα 9 (3-3)

8. Καβάλα 8 (3-2)*

9. Ευρώπη Πευκοχωρίου 8 (3-2)*

10. Ασπίδα Ξάνθης 8 (3-2)*

11. ΓΑΣ Χαλκηδόνας 8 (2-4)

12. Αγρίνιο 8 (2-4)

13. Γέφυρα 6 (1-4)*

14. Ελίμεια  6 (1-4)*

15. Τιτάνες Παλαμά 5 (0-5)*

*Οι ομάδες έκαναν τα ρεπό τους

 

 

Διαβάστε περισσότερα...

Ποργιόπουλος: «Βήμα-βήμα οι Ίκαροι Σερρών»

Οι Ίκαροι Σερρών εντυπωσιάζουν στον 2ο Όμιλο της Β' Εθνικής Κατηγορίας, με την μέχρι τώρα πορεία τους, παρουσιάζοντας ένα δυνατό σύνολο που ξέρει να παίρνει αποτελέσματα, αλλά ταυτόχρονα παίζει και καλό μπάσκετ.

Διαβάστε περισσότερα...

Ανακοινώσεις Επιτροπής Πρωταθλημάτων

-Μετά την αποχώρηση του Σωματείου ΣΦΚ ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ από το Πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής κατηγορίας (2ος όμιλος) και τη μη αποδοχή κάλυψης της θέσης από το σωματείο ΜΓΣ ΑΕ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ, που είχε προτεραιότητα ανόδου από του αγώνες κατάταξης, στο ως άνω Πρωτάθλημα, με την υπ’ αριθ. 45/02-10-2017 απόφαση της Εκτελεστικής Επιτροπής του Δ.Σ. της Ε.Ο.Κ. η θέση θα μείνει κενή και οι ομάδες που αγωνίζονταν με το ΣΦΚ ΠΙΕΡΙΚΟ ΑΡΧΕΛΑΟ θα έχουν ρεπό.

-Μετά την αποχώρηση του Σωματείου ΑΜΣ ΑΙΟΛΟΣ ΑΣΤΑΚΟΥ από το Πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών (3ος Όμιλος), η θέση της θα καλυφθεί στην κατηγορία από το σωματείο ΓΕ ΑΓΡΙΝΙΟΥ που έχει προτεραιότητα από το πρωτάθλημα της ΕΣΚΑΒΔΕ.

- Για λόγους μετακίνησης και μετά από συμφωνία των δύο Σωματείων, ο αγώνας ΑΣΚ ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ – ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ, για την 3η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (1ος όμιλος) της 22/10/2017 αντί ώρας 17.00, θα διεξαχθεί ώρα 12.00, στο κλειστό γυμναστήριο ΚΩ.

-Για συγκοινωνιακούς λόγους και μετά από συμφωνία των δύο Σωματείων, ο αγώνας ΠΑΣ ΑΝΤΑΓΟΡΑΣ ΚΩ – ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ, για την 1η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Α2’ Εθνικής κατηγορίας Γυναικών (1ος όμιλος) αντί της 15/10/2017 και ώρας 12.00, θα διεξαχθεί στις 18/10/2017 και ώρα 14.00, στο κλειστό γυμναστήριο ΚΩ.

Διαβάστε περισσότερα...

Ανακοίνωση Επιτροπής Πρωταθλημάτων

Σας ενημερώνουμε ότι, λόγω κωλύματος του γηπέδου, οι εντός έδρας αγώνες του Σωματείου ΑΟ Ιωνικός Νικαίας για το Πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών, αντί ώρας 17.00, θα διεξάγονται ώρα 18.00, στο ΔΑΚ ΝΙΚΑΙΑΣ, εκτός από την 12η αγωνιστική και την 14η αγωνιστική του 2ου γύρου που θα διεξαχθούν Σάββατο 28/04/2018 και Σάββατο 12/05/2018 αντίστοιχα και ώρα 17.00.

Διαβάστε περισσότερα...

Β’ Εθνική: Αποτελέσματα, Βαθμολογίες, Αγώνες (30η αγωνιστική)

Η αυλαία έπεσε στο πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής Ανδρών με το Περιστέρι και το Μαρούσι να παίρνουν και τυπικά το εισιτήριο της ανόδου από τον 1ο Όμιλο, ενώ από τον 2ο οι ομάδες που πανηγύρισαν με τη σειρά τους είναι η Καστοριά και η Καρδίτσα.

Διαβάστε περισσότερα...

Ανακοίνωση Επιτροπής Πρωταθλημάτων (3/5)

Σας ενημερώνουμε πως λόγω κωλύματος του γηπέδου και έπειτα από συμφωνία των δύο ομάδων, ο αγώνας ΠΣ Ευκαρπίας-ΑΓΣ Ιωαννίνων για την 24η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών της 7/5/2017 αντί 17.00, θα διεξαχθεί στις 15.00.

Για τον ίδιο λόγο ο αγώνας Αίας Ευόσμου-ΑΟ Αγρινίου για την 28η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών της 7/5/2017 θα διεξαχθεί στο ΚΓ Παπάγου (σχολικό συγκρότημα 1ου Γυμνασίου & 1ου Λυκείου Κορδελιού).

Για συγκοινωνιακούς λόγους και έπειτα από συμφωνία ων δύο σωματείων ο αγώνας Πόλις ΑΣ Καλλιθέας – ΑΣΚ Ιπποκράτης Κω για την 24η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών της 7/5/2017, θα διεξαχθεί στις 6/5/2017 και ώρα 13.00.

 

Διαβάστε περισσότερα...
Συνδρομή σε αυτήν την τροφοδοσία RSS