Menu

Ανακοινώσεις Επιτροπής Πρωταθλημάτων

-Ο εξ’ αναβολής αγώνας ΑΟ ΙΚΑΡΟΣ Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ- ΔΕΙΛΙΝΟ ΑΟ, για την 17η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (2ος όμιλος) της 24/02/2019 και ώρας 17.00, θα διεξαχθεί στις 20/03/2019 και ώρα 18.00, στο βοηθητικό του ΣΕΦ.

-Λόγω κωλύματος του γηπέδου, ο αγώνας ΓΣ ΜΑΚΑΜΠΗ-ΜΕΝΤ, για την 18η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (4ος Όμιλος) της 03/03/2019 αντί στο ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΟ και  ώρας 18.00, θα διεξαχθεί στο κλειστό γυμναστήριο ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ και ώρα 21.00.

-Ο αγώνας ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ- ΑΕΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ, για την 20η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (1ος Όμιλος) αντί 03/03/2019 και ώρας 17.00, θα διεξαχθεί 05/03/2019 και ώρα 18.00, στο Κλειστό Γυμναστήριο ΣΤΡΕΦΗ.

-Μετά από συμφωνία των δύο σωματείων, ο εξ αναβολής αγώνας ΝΕΟ ΛΗΞΟΥΡΙΟΥ – ΑΕ Ν. ΚΗΦΙΣΙΑΣ για την 17η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (1ος Όμιλος), θα διεξαχθεί στις 06/03/2019 και ώρα 13.00 στο Κλειστό γυμναστήριο ΛΗΞΟΥΡΙΟΥ.

- Μετά από συμφωνία των δύο σωματείων, ο εξ αναβολής αγώνας ΟΦΗ – ΑΕ ΕΞΩ ΠΑΝΑΓΙΤΣΑΣ για την 17η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (2ος Όμιλος), θα διεξαχθεί στις 06/03/2019 και ώρα 17.00 στο Κλειστό γυμναστήριο ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ «2 ΑΟΡΑΚΙΑ».

- Για συγκοινωνιακούς λόγους και μετά από συμφωνία των δύο Σωματείων, ο αγώνας ΑΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ-ΑΣΚ ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ για την 21η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Α2 Εθνικής κατηγορίας Ανδρών της 09/03/2019 αντί ώρας 17.00, θα διεξαχθεί στις 16.00, στο ΔΑΚ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ.

-Ο εξ’ αναβολής αγώνας ΑΟ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ - ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ, για την 15η αγωνιστική της Α2 Εθνικής κατηγορίας Γυναικών (1ος Όμιλος), θα διεξαχθεί στις 13/03/2019 και ώρα 17.00 στο Κλειστό Γυμναστήριο «Π. ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ».
 

Διαβάστε περισσότερα...

Αναβολές αγώνων

Λόγω κακοκαιρίας αναβάλλονται οι αγώνες: 

Νέο Ληξούριο-ΑΕΝ Κηφισιάς για τη 17η αγωνιστική του πρώτου ομίλου της Γ’ Εθνικής. 

ΟΦΗ-Έξω Παναγίτσα για τη 17η αγωνιστική του δευτέρου ομίλου της Γ’ Εθνικής. 

Ίκαρος Ν. Σμύρνης-Δειλινό για τη 17η αγωνιστική του δευτέρου ομίλου της Γ’ Εθνικής. 

Παναθηναϊκός-ΟΑ Χανίων για τη 15η αγωνιστική του πρώτου ομίλου της Α2  Γυναικών. 

Διαβάστε περισσότερα...

Ανακοίνωση Επιτροπής Πρωταθλημάτων (2/1)

Σας ενημερώνουμε ότι, λόγω κωλύματος του γηπέδου, ο αγώνας Ολύμπια ΓΣ Λάρισας- ΑΜΣ Αναγέννηση Ν. Ρυσίου, για την 9η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Α2’ Εθνικής κατηγορίας Γυναικών (2ος Όμιλος) της 13/01/2019 και ώρας 14.00, θα διεξαχθεί στο Κλειστό Γυμναστήριο Αγίου Θωμά Λάρισας.

Διαβάστε περισσότερα...

Ανακοινώσεις Επιτροπής Πρωταθλημάτων

-Λόγω προβλήματος του γηπέδου και μετά από συμφωνία των δύο Σωματείων:
Α) ο αγώνας ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ – ΓΣ ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ., για την 8η Αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Α2’ Εθνικής Κατηγορίας Γυναικών του 1ου Γύρου της 16/12/2018 αντί του Κλειστού γυμναστηρίου ΥΜΗΤΤΟΥ, θα διεξαχθεί στο Νέο κλειστό γυμναστήριο ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ και ώρα 17.00, με γηπεδούχο τον ΓΣ ΚΡΟΝΟ ΑΓ. ΔΗΜ. και φιλοξενούμενο τον ΑΟ ΑΜΥΝΤΑ.
Β) ο αγώνας ΓΣ ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ. - ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ για την 8η Αγωνιστική τους Πρωταθλήματος της Α2’ Εθνικής Κατηγορίας Γυναικών του 2ου Γύρου, της 31/03/2019 και ώρα 18.00, αντί του Νέου κλειστού γυμναστηρίου ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ, θα διεξαχθεί στο Κλειστό γυμναστήριο ΥΜΗΤΤΟΥ, με γηπεδούχο τον ΑΟ ΑΜΥΝΤΑ και φιλοξενούμενο τον ΓΣ ΚΡΟΝΟ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ.

-Μετά από συμφωνία των δύο Σωματείων, ο αγώνας ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ- ΟΛΥΜΠΙΑ ΓΣ ΛΑΡΙΣΑΣ, για την 8η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Α2’ Εθνικής κατηγορίας Γυναικών (2ος Όμιλος) της 16/12/2018 αντί ώρας 12.00, θα διεξαχθεί στις 14.00, στο ΕΑΝΚ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ.

Διαβάστε περισσότερα...

Ανακοινώσεις Επιτροπής Πρωταθλημάτων

-Ο αναβληθείς αγώνας ΣΦΚ ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ – ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΑΕ ΣΥΚΕΩΝ, για την 4η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Α2’ Εθνικής κατηγορίας Γυναικών (2ος Όμιλος), θα διεξαχθεί στις 06/12/2018 και ώρα 20.00 στο Κλειστό γυμναστήριο «ΣΙΔΗΡΟΔΡΟΜΙΚΟΥ ΣΤΑΘΜΟΥ».

-Λόγω κωλύματος του γηπέδου, ο αγώνας ΑΟ ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ – ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ της 24/02/2019 για την 15η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α2 Εθνικής κατηγορίας γυναικών (1ος όμιλος), αντί ώρας 15.00, θα διεξαχθεί ώρα 19.00 στο ΔΑΚ ΓΛΥΦΑΔΑΣ.

Διαβάστε περισσότερα...

Ανακοίνωση Επιτροπής Πρωταθλημάτων

Λόγω κωλύματος του γηπέδου και μετά από συμφωνία των δύο σωματείων, ο αγώνας ΟΛΥΜΠΙΑ ΓΣ ΛΑΡΙΣΑΣ - ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ για το Πρωτάθλημα του 2ου Ομίλου της Α2’ Εθνικής κατηγορίας Γυναικών, αντί της 02/12/18 και ώρας 14.00, θα διεξαχθεί στις 01/12/18 και ώρα 19.00, στο κλειστό γυμναστήριο ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΛΑΡΙΣΑΣ.

Διαβάστε περισσότερα...

Ανακοινώσεις Επιτροπής Πρωταθλημάτων

-Για συγκοινωνιακούς λόγους και μετά από συμφωνία των δύο Σωματείων, ο αγώνας ΚΑΠ-ΒΟΥΡΕΙΟΣ ΑΟΛ ΧΙΟΥ, για την 1η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (2ος όμιλος) της 14/10/2018 αντί ώρας 17.00, θα διεξαχθεί στις 15.00, στο Κλειστό Γυμναστήριο ΚΟΝΤΟΠΕΥΚΟΥ.

-Για συγκοινωνιακούς λόγους και μετά από συμφωνία των δύο σωματείων, ο αγώνας ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ – ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ για την 9η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Α2’ Εθνικής κατηγορίας Γυναικών (1ος όμιλος), αντί της 13/01/2019 και ώρας 13.00, θα διεξαχθεί στις 12/01/2018 και ώρα 12.00, στο κλειστό γυμναστήριο ΡΕΘΥΜΝΟΥ «ΜΕΛΙΝΑΣ ΜΕΡΚΟΥΡΗ».

Διαβάστε περισσότερα...

Ειδικό Πρωτάθλημα Ανόδου Α2 Γυναικών (2ος Όμιλος)-Πρωταθλητής ο ΠΑΣ Γιάννινα

Στο πλαίσιο της 4ης μέρας του Ειδικού Πρωταθλήματος Ανόδου στον 2ο Όμιλο της Α2 Γυναικών σημειώθηκαν τα αποτελέσματα:

ΠΑΣ Γιάννινα-Απόλλων Πτολεμαΐδας 43-46
Δεκάλεπτα: 14-14, 25-20, 34-26, 43-46
Διαιτητές: 
Πάνθηρες Καβάλας (Δημητριάδης-Καλφόπουλος): Παυλίδου 3 , Καραγεωργίου Μ. , Γεννημαχαλέλη 1, Μαυρομάτη 3(1), Λούνγκου 2, Γιαλίδου, Συροπούλου, Αντριέβσκα 2, Κρίκη 12, Μπασσιά 17, Ζέκιο, Κερανοπούλου 3.
Απόλλων Πτολεμαΐδας (Τσακμάκη): Σιδηροπούλου 4, Μαντώ 2, Κρανιωτάκη 14(1), Τρυφωνίδου 13 (3), Τσουμήτα, Καραφουλίδου, Σιδέρη, Μήγκου, Πασχαλίδου, Αντωνίου 7, Μαμαλίγκα 2, Βασιλείου 4.

Νίκη Βόλου-ΠΑΣ Γιάννινα 48-56
Δεκάλεπτα: 13-14, 25-30, 41-48, 48-56
Διαιτητές: Αγραφιώτης Γρ.-Αναστασιάδης
Νίκη Βόλου (Γαλανάκης-Συλεόπουλος): Κωστούλα 11(1), Παρασχάκη 5(1), Ντέγκα 2, Αλεξίου, Κοπανου 16, Παπαγακή 12, Κατσιοπούλου, Ζουμπούλη 2, Στρίγκου.
ΠΑΣ Γιάννινα (Σιαμέτης): Ντόκου 16(3), Σαρηγιαννίδου 9(1), Γιωτίτσα Ε. 4, Μεντεσίδου 5, Χρηστάκη, Ξανθοπούλου 2, Γιωτίτσα Δ., Ντάλα 18(3), Μπουκουβάλα 2.

Το πανόραμα της διοργάνωσης

Tετάρτη 20 Ιουνίου

ΠΑΣ Γιάννινα – Απόλλων Πτολεμαΐδας 70-29
ΓΣ Νίκη Βόλου – ΑΓΕ Πιερίας  78-39
Ρεπό: ΑΚ Καβάλας «Οι Πάνθηρες»

Πέμπτη 21 Ιουνίου

ΑΣ Καβάλας «Οι Πάνθηρες» – ΓΣ Νίκη Βόλου  36-60
ΑΓΕ Πιερίας – ΠΑΣ Γιάννινα  14-66
Ρεπό: Απόλλων Πτολεμαΐδας

Παρασκευή 22 Ιουνίου

Απόλλων Πτολεμαΐδας – ΑΓΕ Πιερίας  81-46
ΠΑΣ Γιάννινα – ΑΚ Καβάλας «Οι Πάνθηρες»  60-24
Ρεπό: ΓΣ Νίκη Βόλου

Σάββατο 23 Ιουνίου

ΓΣ Νίκη Βόλου – ΠΑΣ Γιάννινα 48-56
ΑΚ Καβάλας «Οι Πάνθηρες» – Απόλλων Πτολεμαΐδας  43-46
Ρεπό: ΑΓΕ Πιερίας

Η βαθμολογία

ΠΑΣ Γιάννινα  4-0   8
Νίκη Βόλου 2-1   5
Απόλλων Πτολεμαΐδας  2-1  5
ΑΓΕ Πιερίας 0-3  3
ΑΣ Καβάλας «Οι Πάνθηρες»  0-3   3

Κυριακή 24 Ιουνίου

11.30 ΑΓΕ Πιερίας – ΑΚ Καβάλας «Οι Πάνθηρες»
13.15 Απόλλων Πτολεμαΐδας – ΓΣ Νίκη Βόλου
Ρεπό: ΠΑΣ Γιάννινα

Διαβάστε περισσότερα...

Ειδικό Πρωτάθλημα Ανόδου Α2 Γυναικών (1ος Όμιλος)

Στο πλαίσιο της 1ης μέρας του Ειδικού Πρωταθλήματος Ανόδου στον 1ο Όμιλο της Α2 Γυναικών σημειώθηκαν τα αποτελέσματα:

Tετάρτη 20 Ιουνίου
ΟΚΑ Αρκαδι – ΑΣ Ολυμπιάδα Ασσου Λεχ. 54-44

Διαιτητές: Σπυρόπουλος - Καλογριάς

Δεκάλεπτα: 19-14, 8-10, 20-8, 7-12

Αρκάδι (Πλευράκης): Κουλούρη 17, Ανυφαντάκη, Ταταράκη, Καούκη 18, Κουλούρη Σ. 10, Παναγιωτάκη, Κάζα 7, Καλοκύρη, Σταυγιαννουδάκη 2, Κουρανού, Χαμογεωργάκη

Ολυμπιάδα Λ. (Αρβανίτη, Κτενά): Πετρίδη, Δημοπούλου, Γιαννακούλη, Αρβανίτη 6, Λαμπροπούλου 8, Γανέλη, Μάρα, Αρβανίτη Μ 12, Δέμου 12, Καραβοκύρη 6
ΑΣ Αρης Θήβας – Εσπερος ΑΟΠΑ 25-71

Διαιτητές: Τσολάκος - Δαβιδέλης

Δεκάλεπτα: 7-13, 10-18, 2-21, 6-19

Άρης Θήβας (Ματσαγγούρας, Σαμιώτης): Αβραμοπούλου 1, Βούλγαρη, Στραουνεάνου, Παναγιώτου 2, Μαυρίδη, Μπούτσικου, Κοττσίφη, Παπαδημητρίου, Ρούπακα, Λεπενιώτη 4, Μπαζίμα 5, Αναστασίου 9

Έσπερος ΑΟΠΑ (Πέτροβιτς): Μιχαηλίδου 6, Φλογέρα 4, Μαρίνη 10, Μαρούντα 2, Τσιακμά 4, Ντάρλα 10, Τραγουστή 16, Ρεκουνιώτη 5, Ψυρρή 3, Αργυροπούλου 2, Μιχαηλίδου 9



Πέμπτη 21 Ιουνίου
15.00 ΑΕΣ Θησέας Παν. – ΟΚΑ Αρκάδι
17.00 ΑΣ Ολυμπιάδας Ασσου Λ. – ΑΣ Αρης Θήβας
 

Παρασκευή 22 Ιουνίου
13.00 ΚΟΜ Πελασγός – ΑΣΚ Ιπποκράτης
15.00 ΠΑΣ Ίκαρος – ΑΣ Αιγέας Χίου
17.00 Έσπερος ΑΟΠΑ – ΑΣ Ολυμπιάδα Ασσού Λ.
19.00 Αρης Θήβας ΑΕΣ Θησέας Παν.

Σάββατο 23 Ιουνίου
12.00 ΑΣ Αιγεάς Χ. – ΚΟΜ Πελασγός
14.00 ΑΣΚ Ιπποκράτης – ΠΑΣ Ίκαρος
16.00 ΟΚΑ Αρκάδι – ΑΣ Αρης Θήβας
18.00 ΑΕΣ Θησέας Παν. – Έσπερος ΑΟΠΑ

Κυριακή 24 Ιουνίου
09.00 ΚΟΜ Πελασγός – ΠΑΣ Ικαρος
11.00 ΑΣ Αιγέας – ΑΣΚ Ιπποκράτης
13.00 ΑΣ Ολυμπιάδα Ασσού Λ. – ΑΕΣ Θησέας Παν.
15.00 Εσπερος ΑΟΠΑ – ΟΚΑ Αρκάδι

Δευτέρα 25 Ιουνίου
10.00 2ος Α’ υποομίλου – 2ος Β’ υποομίλου

Διαβάστε περισσότερα...

Νέο πρόγραμμα αγώνων κατάταξης Α2 Εθνικής Γυναικών

Mετά από δήλωση αδυναμίας συμμετοχής του Σωματείου ΑΣ Άρης, ο αγώνας κατάταξης μεταξύ των σωματείων ΑΣ Άρης – ΓΣ Αγ. Παρασκευής  της 29/04 ματαιώνεται και κατακυρώνεται υπέρ του Σωματείου ΓΣ Αγ. Παρασκευής με σκορ 20 – 0.

Διαβάστε περισσότερα...