Menu

Α2 Γυναικών: Αποτελέσματα 14ης Αγωνιστικής

Σημαντική εκτός έδρας πέτυχε η Δάφνη Αγίου Δημητρίου. Η πρωτοπόρος του 1ου Ομίλου στο Πρωτάθλημα της Α2 Γυναικών πέρασε από την έδρα των Μελισσίων με 67-59 και εξακολουθεί να είναι το φαβορί για την άνοδο. Στο 2ο Όμιλο, ο αήττητος Άρης επικράτησε άνετα με 64-39 της ΑΕ Πυλαίας.

Διαβάστε περισσότερα...

Α1 Γυναικών: Αποτελέσματα 13ης Αγωνιστικής

Μεγάλο εκτός έδρας «διπλό» σημείωσε ο Ιπποκράτης Κω στο παιχνίδι με το οποίο έπεσε η αυλαία της 13ης Αγωνιστικής στην Α1 Γυναικών.  Mετά από μια συγκλονιστική αναμέτρηση που κρίθηκε στις λεπτομέρειες επιβλήθηκε της Νίκης Λευκάδας με 62-60.

Διαβάστε περισσότερα...

Β’ Εθνική: Αγώνες και Αποτελέσματα (14η αγωνιστική)

Στην παράταση πήρε τη νίκη το Ηράκλειο με το 77-74 επί του Πανελευσινιακού στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής της Β’ Εθνικής Ανδρών και βρίσκεται στην κορυφή της βαθμολογίας. Την έδρα τους υπερασπίστηκαν το Κορωπί και ο Παπάγου, ενώ εκτός έδρας νίκες πήραν ο Πανιώνιος, ο Αμύντας, η Ένωση Ιλίου και ο Χολαργός. Εξαιτίας των κακών καιρικών συνθηκών, αναβλήθηκε η αναμέτρησης Ιωνικός Νίκαιας-Εργοτέλης.

Στον 2ο Όμιλο ο Αίολος Αστακού παρέμεινε αήττητος, φτάνοντας στο 13-0 και μάλιστα με... κατοστάρα (100-54) επί του Τιτάνων Παλαμά. Μεγάλη σε έκταση νίκη εντός έδρας πήρε το Αγρίνιο και εκτός έδρας η Καστοριά. Νικητές άφησαν το γήπεδο ακόμη το Άργος Ορεστικό και ο ΓΣ Λάρισας εκτός, η ΑΕΛ και ο Πολύγυρος εντός.  

Αναλυτικά:

1ος Όμιλος

Αποτελέσματα

Κορωπί-Φιλαθλητικός 85-78
Παπάγου-Προμηθέας Χαλ. 90-61
Κρόνος Αγ. Δημ.-Πανιώνιος 70-80
Ίκαρος Ν. Σμύρνης-Αμύντας 42-55
Ηράκλειο-Πανελευσινιακός 77-74 (67-67 κ.δ.)
Νίκη Αμαρουσίου-Ένωση Ιλίου 73-78
Έσπερος-Χολαργός 63-69
Ιωνικός Ν-Εργοτέλης ΑΝΑΒΟΛΗ

 

Οι αγώνες αναλυτικά:

Κορωπί-Φιλαθλητικός 85-78
Διαιτητές: Θεονάς-Θεοδωρόπουλος
Δεκάλεπτα: 13-25, 35-34, 59-61, 85-78
ΚΟΡΩΠΙ (Δάγλας): Καράμπελας, Μελάς, Κούσουλας 20 (4), Στούκας 3 (1), Υφαντής 7 (1), Τύρλας 13, Κερασοβίτης 12, Αμπαράς 6 (1), Σκλάβος 19 (3), Χρύσης 5 (1), Σαρλής
ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ (Ζήβας): Παπαδημητρίου 9 (2), Κελαϊδής, Γκαβασιάδης 13 (1), Κεφάλας 2, Βαρνάβας 15 (2), Σαμοθράκης 2, Λυμπερόπουλος 9 (2), Λεγκίκας 28 (6), Πανταζής, Αγγελόπουλος, Οκεκουοϊέν

Κρόνος-Πανιώνιος 70-80
Διαιτητές: Αποστολίδης-Μπούκας
Δεκάλεπτα: 21-24, 39-46, 60-63, 70-80
ΚΡΟΝΟΣ (Σαββάτης): Μπάλας, Στραγανιώτης 2, Μητσάκης 12, Ξιούρας, Νικατζάμ 10, Ζούκας 8, Κόης, Φρουσκλιάς 10, Χαλβατζής 11, Γιαννόπουλος 13, Ματαλιωτάκης 4, Περαντωνάκης
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Ζιάγκος): Γαρμπής 2, Πρισκομάτης 3, Βλάχος 1, Τσουράκης, Κόκκαλης 18, Ζώρζος, Μανσαράι 11, Μίχαλος 11, Φιλιππάκος 11, Μουρίκης, Τσιάκος 19, Αναγνωστάκης 4

Ίκαρος Νέας Σμύρνης-Αμύντας 42-55
Διαιτητές: Καραβίτης-Καρδάρης
Δεκάλεπτα: 9-13, 22-27, 32-47, 42-55
ΙΚΑΡΟΣ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ (Παπαδάτος): Σημαιόπουλος 5 (1), Πασπαλάς 9, Σταμάτης, Καννάς, Βούζας, Βουρλίτης 8 (1), Δορκοφίκης, Μιχαλόπουλος 9, Δαρμογιάννης 1, Αντωνούσος 2, Τζέμης 8
ΑΜΥΝΤΑΣ (Ζαβός): Ζούπας 6, Αγγελόπουλος 10, Τοπάλι, Διαμαντόπουλος 12 (1), Μαντζούρος 2, Βαρδιάνος, Πίνης 8, Κουκουνιάς 8 (1), Αλεξάνδρου, Μπάρμπας 5 (1), Βογιατζής 2, Καμπούρης 2

Ηράκλειο-Πανελευσινιακός 77-74

Διαιτητές: Κοτσιμπός-Θεοδώρου

Δεκάλεπτα: 12-25, 33-42, 50-56, 67-67 (κ.α.), 77-74
ΗΡΑΚΛΕΙΟ (Ράλλης): Αγαπιάδης 4, Κίτσος-Καλυβιανάκης, Αυγενικός 8, Σπυριδάκης 1, Καραδολάμης 10 (1), Κουπίδης 19 (3), Μαραγκάκης 3, Λιανός 22 (2), Κυρίτσης, Πάλλης 10.
ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ (Τσαουσίδης): Αβραμίδης 3, Μιχαλούτσος 7 (1), Ηλιάδης Β., Μποχωρίδης 22 (1), Ντέντα 4, Ζούμπος 14, Ηλιάδης Η. 4, Δούκας, Μπένος 6, Μαντζιώρης 14 (1).

Νίκη Αμαρουσίου-Ένωση Ιλίου 73-78
Δεκάλεπτα: 16-21, 38-46, 56-62, 73-78
Διαιτητές: Ζακεστίδης, Μηλαπίδης
NIKHAMAΡΟΥΣΙΟΥ (Χρυσόγελος): Τσέκενης Γ. 6 (2), Οικονομόπουλος 15, Θωμόπουλος, Παβλίσεβιτς 5, Κοντογιάννης 8, Κυπριτζόγλου 19 (1), Ατζαμόγλου 7 (1), Καράμπελας, Σταθόπουλος, Σαλτουρίδης 9, Τσέκενης Α., Μαύρος 4.
ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ (Πανούλιας): Βαϊδάκης 8, Μπέλλας Γ. 12 (2), Καπινιάρης 4, Φουντάς 10 (2), Ραλλάκης 2, Τσολάκης 13 (1), Μπασδέκης 4, Μπέλλας Ο. 8, Σκορδάς 9 (1), Κόκκας 8, Στρατομήτρος, Γεωργιάδης.

Έσπερος ΑΟΠΑ-Χολαργός 63-69
Διαιτητές: Μαντήλας-Λιότσος.
Δεκάλεπτα: 15-22, 29-33, 43-43, 63-69
ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ (Κεσαπίδης): Φρατζής 5 (1), Στυλίδης 9 (1), Μαγιντόμπε 7 (1), Ροκανάς, Κελεσίδης 7, Τρυφωνόπουλος 8, Αγγελόπουλος 7 (1), Καραβανάς 8, Γκόβας, Ψαρόπουλος 12, Μακρής
ΧΟΛΑΡΓΟΣ (Παπαμάρκος): Τσουβελέκακης, Λάππας 2, Φωτητζόγλου 15 (1), Παππάς 7 (1), Αγόρης 9 (3), Καρτέρης, Μουμπάρακ 17 (5), Καραμπάς 6 (1), Δρόσος, Γραμματίκας, Μπουργανός, Γιανναλέτσος 13

 

Η Βαθμολογία

1 Ηράκλειο 25
2. Πανιώνιος 24
3.Αμύντας 24
4. Πανελευσινιακός 23
5. Ιωνικός Νικαίας 23
6. Χολαργός 22
7. Φιλαθλητικός 22
8. Κορωπί 21
9. Παπάγος 21
10. Ένωση Ιλίου 21
11. Εργοτέλης 19
12. Έσπερος ΑΟΠΑ 19
13. Κρόνος Αγίου Δημητρίου 19
14. Ίκαρος Νέας Σμύρνης 17
15. Νίκη Αμαρουσίου 17
16. Προμηθέας Χαλανδρίου 16

*Ιωνικός Νίκαιας και Εργοτέλης έχουν από έναν αγώνα λιγότερο.

Η επόμενη αγωνιστική (15η, 24/1)

Φιλαθλητικός-Παπάγος
Προμηθέας Χαλ.-Εσπερος ΑΟΠΑ
Εργοτέλης-Κορωπί
Πανιώνιος-Ιωνικός Νίκαιας
Αμύντας-Κρόνος
Πανελευσινιακός-Ικαρος Ν. Σμύρνης
Ενωση Ιλίου-Ηράκλειο
Χολαργός-Νίκη Αμαρουσίου

2ος Όμιλος

Αποτελέσματα

Αγρίνιο-Πιερικός Αρχέλαος 81-61

Αίολος Αστακού-Τιτάνες Παλαμά 100-54

ΕΑΚ Θεσσαλονίκης-Άργος Ορεστικό 67-77

ΑΕΛ-Στρατώνι 84-78

Ερμής Λαγκαδά-ΓΣ Λάρισας 58-69

Ευκαρπία-Καστοριά 54-70

Πολύγυρος-Ιωνικός Ιωνίας 71-68

Ρεπό Ανατόλια

 

Οι αγώνες αναλυτικά

AΓΡΙΝΙΟ-ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ 81-61

Διαιτητές: Σοφιανόπουλος, Καλογιάννης

Δεκάλεπτα: 26-22, 48-35, 64-41, 81-61

Αγρίνιο (Μυριούνης): Κυριλής 2, Μπερερής 4, Παραπούρας 14(2), Ναούμης 18(5), Μπαρούχας 1, Σκαρλάτος 4, Μήτσου 14 (2), Κόκκιος, Γεωργούλας 12(2), Αναστασάκης 12, Πουρνάρας

Πιερικός (Χατζηιωάννου): Τσιλιγγαρίδης, Σουκάρας, Γκοντόπουλος 12(1), Γκογκίδης 7 (1), Παπαδόπουλος 5, Ζησόπουλος, Παρμαξίδης 4(1), Ασημάκης 29(5), Μουρίκας 2, Καλτσουνάς, Οικονόμου

 

ΑΙΟΛΟΣ ΑΣΤΑΚΟΥ-ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ 100-54
Διαιτητές: Κατωτικίδης-Παπανικολάου
Δεκάλεπτα: 27-8, 48-22, 77-33, 100-54
ΑΙΟΛΟΣ ΑΣΤΑΚΟΥ (Κουταλιανός): Μπρόζος 10 (1), Καλισώρας 4 (1), Μακρής 4, Παππάς 13 (2), Κατσαρές 6, Θανόπουλος 5 (1), Κακλαμάνος 18, Κιτσούλης 13, Καλαντζής, Καραγιώργος 4, Λυμπάρης 10, Δουρούκης 11 (1).
ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ (Μάμμος): Φαλιάκας 2, Αρχοντής 3 (1), Γεωργαντζάς 10 (1), Ζαγάνας, Ξένος 2, Σταυρόπουλος 7 (1), Αργύρης 12 (2), Χουχούμης 5 (1), Γκέρος, Αποστολάκης 9.

 

ΕΑΚ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ-ΑΡΓΟΣ ΟΡΕΣΤΙΚΟ 67-77
Διαιτητές: Γερακίνης-Ξέρας
Δεκάλεπτα: 15-22, 35-33, 52-51, 67-77
ΕΑΚ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Μπάλτου): Δικταπανίδης, Καλπαξίδης 16, Παπαβασιλείου, Γαϊτανίδης, Γιαννουζάκος 8 (2), Γαρέζος 7 (1), Καραϊσκάκης 2, Παπαθανασίου, Δάλπας 10 (2), Τσουτσούκας, Πολιτόπουλος 7, Γιαννούλης 17.
ΑΡΓΟΣ ΟΡΕΣΤΙΚΟ (Καραταγλίδης): Γιαγκόπουλος, Σαββίδης 1, Κίτσιου, Μιχαηλίδης, Μπέλλος, Μαυρίδης 14, Τράντας 5, Κόττας 27 (5), Μανδαλάκης 26 (2), Χατζόπουλος 4, Μποζίνης, Παντελίδης

 

ΑΕΛ-ΣΤΡΑΤΩΝΙ 84-78
Διαιτητές: Συμεωνίδης-Σιμητόπουλος
Δεκάλεπτα: 17-10, 32-28, 55-46, 84-78
ΑΕΛ (Παπαδόπουλος): Τζήμας, Αθανασόπουλος, Σαριμπαλίδης 16 (4), Παπαϊωάννου, Τσούτσος 14 (2), Κουτίνας 15 (1), Κονδυλόπουλος 3 (1), Παπανικολάου, Μαλτέσιος 10, Πολίτης 20 (3), Παπακώστας 4, Φιλιππόπουλος 2
ΣΤΡΑΤΩΝΙ (Νικολαΐδης): Κολοκοτρώνης, Αμπατζάς 14, Δήμου 13 (4), Δεληγιάννης, Γεωργάκης 13, Αρνίδης 3, Φλιάτης Ι. 11, Φλιάτης Γ. 18 (1), Χαντζίδης 4, Δασκαλόπουλος 2

 

ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ-ΓΣ ΛΑΡΙΣΑΣ 58-69
Διαιτητές: Τσιαπλής-Ελευθεριάδης
Δεκάλεπτα: 16-16, 32-33, 40-52, 58-69
ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ (Αγγέλης): Καϊκλής 9 (1), Ακεψιμαΐδης 9 (1), Ελευθεριάδης 3, Γεωργιάδης 3, Νώτης 5, Παρίτσης 6, Γκαμούρας 17, Καντάρκος 6 (1)
ΓΣ ΛΑΡΙΣΑΣ (Πρίμορατς): Δερμιτζάκης, Λεπενιώτης 14 (1), Γοργόλης, Παπαχρήστος 5, Μπόγδανος 15 (2), Λαμπρόπουλος 13 (2), Τσιαβές 8 (1), Αγγελόπουλος 8, Βαβάτσικος 6 (1), Χανέλλι, Σπανούλης, Νταλός

 

 

ΕΥΚΑΡΠΙΑ-ΚΑΣΤΟΡΙΑ 54-70
Διαιτητές: Παπαδόπουλος Θ.-Παργιανόπουλος
Δεκάλεπτα: 15-11, 32-23, 43-53, 54-70
ΕΥΚΑΡΠΙΑ (Αμοιρίδης): Ματενίδης 12 (1), Τσινόπουλος 7 (1), Δώδος 3, Κουντουρατζόγλου 11 (1), Γκουτζιομήτρος 2, Γκαβέζος, Γκόφας 10, Κόκουρας 8, Απιδόπουλος 1, Κολότσιος, Παουλεάνου, Μανδάνης.
ΚΑΣΤΟΡΙΑ (Σούλιος): Αντωνιάδης 8 (2), Κρανιάς, Τεπετίδης 17 (2), Ματενίδης 10, Γυμνόπουλος 9 (1), Τερσενίδης 4, Ντάλλης 17 (1), Τασιούδης, Τσότσος 3, Βοϊβατόπουλος 2, Τακίδης, Τσαούσης.

 

 

ΠΟΛΥΓΥΡΟΣ-ΙΩΝΙΚΟΣ ΙΩΝΙΑΣ 71-68
Διαιτητές: Παπαγερίδης-Ντούρας
Δεκάλεπτα: 14-10, 36-21, 55-48, 71-68
ΠΟΛΥΓΥΡΟΣ (Πεγιάς–Παπαδόπουλος): Πιπιλιάρης 16 (1), Τσιμπής 12 (1), Τσιούντος, Παπασαραφιανός 7 (1), Μυλωνάς, Χαριστός Κ., Βούλγαρης, Ζεϊμπέκης 5 (1), Χρηστίδης, Νουκάρης 17 (5), Κοτζαγιάννης 14, Χαριστός Σ
ΙΩΝΙΚΟΣ ΙΩΝΙΑΣ (Μπαξεβάνης): Μητακίδης, Πρωτούλης 28 (3), Παναγιώτου 9, Τάκης, Βάλλιος, Τοπουζίδης, Σιδηροηλίας 2, Μαυροκεφαλίδης, Μαλολάρι, Μούκας 21, Σαρρής, Κρομήδας 8

 

Η βαθμολογία

1.Αίολος Αστακού 26

2.ΑΕΛ 24

3.ΓΣ Λάρισας 23

4.Αγρίνιο 21

5.Ερμής Λαγκαδά 21

6.Καστοριά 20

7.Άργος Ορεστικό 20

8.Πολύγυρος 19

9.Στρατώνι 19

10.Πιερικός Αρχέλαος 19

11.Ευκαρπία 19

12.Ανατόλια 17

13.Ιωνικός Ιωνίας 16

14.ΕΑΚ Θεσσαλονίκης 16

15.Τιτάνες Παλαμά 14

 

Η επόμενη αγωνιστική (15η, 24/1)

Πιερικός Αρχέλαος-Αίολος Αστακού
Τιτάνες Παλαμά-Πολύγυρος
Αργος Ορεστικό-Αγρίνιο
Στρατώνι-ΕΑΚ Θεσσαλονίκης
ΓΣ Λάρισας-ΑΕΛ
Καστοριά-Ερμής Λαγκαδά
Ιωνικός Ιωνίας-Ανατόλια
Ρεπό η Ευκαρπία

(Σε λίγο περισσότερα...)

Διαβάστε περισσότερα...

Α2 Ανδρών: Αποτελέσματα 12ης αγωνιστικής

Κύμη και Προμηθέας Πατρών μπήκαν με νίκες στο 2016 για τη δωδέκατη αγωνιστική και ακολουθούν κατά πόδας τον Φάρο Κερατσινίου, που είχε ρεπό.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 12ης αγωνιστικής:
Μαχητές Δόξα Πεύκων-Περιστέρι 71-61
Διαιτητές: Ξενικάκης, Παφίλης, Γερακίνης (Τζιοπάνος)
Δεκάλεπτα: 10-10, 30-30, 52-46, 71-61.
Μαχητές Δόξας Πεύκων (Χατζηκυριακίδης): Απιδόπουλος, Μπουρδάνος, Γερομιχαλός 2, Ελευθεριάδης 19, Μαυρογιάννης 2, Θωμαΐδης, Τοπάλης 6, Γράβας 13, Μάρουσιτς 6, Θόρστεϊνσον 17, Στόλης 6.
Περιστέρι (Καραγιάννης): Λάκκας 2, Παπαδιονυσίου, Τσιότρας 10, Πολυτάρχου 16, Παπαντωνάκος, Σκουλίδας 15, Ψαρόπουλος 9, Κατιάκος, Πέτρουλας, Γκίλκριστ 9.
Φίλιππος Βέροιας-Δούκας 77-61
Διαιτητές: Πουρσανίδης Κ., Λόρτος, Σιμητόπουλος (Τανατζής)
Δεκάλεπτα: 25-18, 39-42, 49-61, 61-77
Φίλιππος Βέροιας (Γκίμας): Τόζιος 6, Τόκας Α., Τόκας Π., Μοτσιόπουλος, Δεληγεώργης 5, Ότοβιτς 22, Ναούμης 8, Κασαμπαλής 6, Σαμαράς, Τριχόπουλος 9, Πεχλιβάνος, Οικονομόπουλος 5.
Δούκας (Συμεωνίδης): Τζόρτζεβιτς 12, Καυκής 5, Μιχάλογλου 8, Κουκάς 9, Κυρίτσης 22, Σπυρόπουλος 2, Καραμπάτσος, Περδικάρης 5, Παύλος 7, Καρράς, Μολφέτας 7, Μιλεντίγεβιτς.
Δόξα Λευκάδας-Ευρώπη Πευκοχωρίου 105-65
Διαιτητές: Τσούνας, Δαρλαμήτσος, Δημόπουλος (Κανελλόπουλος)
Δεκάλεπτα: 28-15, 53-31, 78-50, 105-65.
Δόξα (Τακιανός): Βαγενάς 7, Τραϊανός, Κούτρας 3, Καρύδας 16, Πετρόπουλος 5, Χρυσόπουλος 5, Μανούσος 14, Κανονίδης 15, Κέντζο 15, Πεταλωτής 2, Ιωάννου 7, Τσαλδάρης 16.
Ευρώπη (Καραμανλής-Ντολόπουλος): Αμπατζίδης 7, Μάρτζος 20, Ονάσογλου 2, Τέρπος 2, Αράπης, Νίκολιτς 6, Θεοδωράκος 15, Νησιώτης, Ζώτος 4, Κιγμέτογλου 2, Συμεωνίδης 7.
Εθνικός-Ηρακλής 85-76
Διαιτητές: Διαμαντής, Καλογερόπουλος Λ., Ζαχαρής (Γολέγου)
Δεκάλεπτα: 28-30, 51-46, 69-68, 85-76
Εθνικός (Λιόγας): Μάντζαρης 8, Τζόλος 2, Τότσιος 11, Βασιλόπουλος 20, Βουγιούκας 5, Ράπτης 4, Γκιζόγιαννης 14, Λάτοβιτς 3, Μαγκουνής 15, Ψυλέας 3.
Ηρακλής (Αλεξανδρής): Χάλαρης 15, Μουρατίδης, Αποστολίδης Γ. 13, Ντι Νούνο 8, Γκιουλέκας 2, Καραγκιολίδης 6, Κοθράς 12, Αποστολίδης Α., Μπένας 9, Δέσπος 11.
Παγκράτι-Κύμη 74-82
Διαιτητές: Παναγιώτου, Μάλαμας, Κοντίλης (Κορασίδης)
Δεκάλεπτα: 17-25, 31-47, 48-65, 74-82.
Παγκράτι (Καλαμπάκος): Κυριακόπουλος 3, Παναγιωταράς 5, Παπαδιονυσίου 7, Φακοπουλίδης 4, Μοτσενίγος 8, Αντωνάκης 23, Λεκάκης, Κουτρούλιας 18, Σαχπατζίδης 6, Περσίδης, Δενδρινός.
Κύμη (Μπρατσιάκος): Τουντζιαράκης 13, Μιλόσεβιτς 29, Σιγκούνας 7, Κακιούζης 2, Παπαντωνίου, Καρινιάουσκας 6, Κατράνας 8, Γκιζόγιαννης 7, Κωνσταντακόπουλος 8, Λόλας 2.
Λιβαδειά-Πανερυθραϊκός 84-73
Διαιτητές: Βαρδάλος, Πανταζής, Συμεωνίδης (Δεσάρτης)
Δεκάλεπτα: 26-19, 43-45, 64-59, 84-73.
Λιβαδειά (Μάγειρας): Ντακούλιας 2, Βουκαντίνοφ 7, Τερματζίδης, Βούλγαρης 11, Χάλαρης 9, Γκαγκαλούδης 31, Μαράντος, Μαχαίρας 2, Σταύρου, Καλαμπάκας 8, Δημητριάδης 14.
Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Δέλιος 5, Βάρδας 27, Καλλιανιώτης 3, Πρίτσος 9, Γεωργοπαπαδάκος 12, Γιαουρτόγλου 7, Σολωμός 8, Αντωνίου, Γκαϊντάσοφ, Σοφρωνάς 2.
Προμηθέας Πατρών-Ψυχικό 76-70
Διαιτητές: Τζαφλέρης, Χαλαμπαλάκης, Κοτσίμπος (Θεοδωρόπουλος)
Δεκάλεπτα: 21-20, 38-39, 60-48, 76-70.
Προμηθέας (Γιατράς): Δανάς, Νοέας 10, Κουμπούρας 14, Γιαννικόπουλος 8, Χαμηλός, Πάνος 4, Γερομιχαλός 6, Μαναβόπουλος, Τσάμης 16, Αλίχοντζιτς 15, Σκούφης 3.
Ψυχικό (Ρεμεντέλας): Νίκου 5, Ντ. Αχής, Μοσχοβίτης 11, Παπανικολάου 15, Δημάκος 17, Π. Αχής 8, Αγγελακόπουλος 2, Στέβοβιτς, Μελισσαράτος 8, Τσιώκος, Πάνου 4.
Ρεπό: Φάρος Κερατσινίου
Βαθμολογία
1. Φάρος Κερατσινίου 22 (11-0)
2. Κύμη 21 (10-1)
3. Προμηθέας Πατρών 21 (9-3)
4. Εθνικός Πειραιώς 20 (9-2)
5. Δόξα Λευκάδας 18 (7-4)
6. Πανερυθραϊκός 17 (6-5)
7. Μαχητές Δόξας Πεύκων 17 (5-7)
8. Λιβαδειά 16 (5-6)
9. Παγκράτι 15 (4-7)
10. Ηρακλής 15 (4-7)
11. Ψυχικό 15 (4-7)
12. Δούκας 15 (4-7)
13. Φίλιππος Βέροιας 15 (3-9)
14. Ευρώπη Πευκοχωρίου 13 (2-9)
15. Περιστέρι 12 (1-10)

Επόμενη αγωνιστική (13η, 16/1)
Περιστέρι-Φίλιππος Βέροιας
Δούκας-Δόξα Λευκάδας
Ευρώπη Πευκοχωρίου-Λιβαδειά
Ψυχικό-Μαχητές Δόξα Πεύκων
Ηρακλής-Φάρος Κερατσινίου
Κύμη-Εθνικός
Πανερυθραϊκός-Παγκράτι
Ρεπό: Προμηθέας Πατρών

Διαβάστε περισσότερα...

Α1 Γυναικών: Αποτελέσματα 10ης Αγωνιστικής

Με τρία παιχνίδια άνοιξε η αυλαία της 10ης Αγωνιστικής στην Α1 Γυναικών. Ο Πρωτέας Βούλας έκανε την έκπληξη επικρατώντας με 68-59 του Παναθηναϊκού, ενώ με το διπλό έφυγε από το Βύρωνα η Τερψιθέα ξεπερνώντας το εμπόδιο του Αθηναϊκού με 77-73. Τέλος, ο Κρόνος Αγίου Δημητρίου είχε εύκολο έργο απέναντι στον Άρη Πετρούπολης, τον οποίο νίκησε με 71-50.
Τα αποτελέσματα:
Αθηναϊκός - Τερψιθέα Γλ. 73-77
Κρόνος Αγ. Δημ. - Άρης Πετρούπολης 71-50
Πρωτέας Βούλας - Παναθηναϊκός 68-59
Αναλυτικά τα σημερινά παιχνίδια:
Αθηναϊκός – Τερψιθέα Γλ. 73-77
Διαιτητές: Διμπινούδης, Μηλαπίδης
Δεκάλεπτα: 21-14, 41-33, 59-59, 73-77
ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Καλογερόπουλος): Δασκαλοπούλου 4, Σπαθάρου 12 (3), Σταμάτη, Κεχαγιά 29 (2), Ντάναμ 18, Νίξινα 4, Ντάνιελ 6.
ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛ. (Παπασπυριδάκος): Βλάνη 4, Σύρρα 17 (1), Αξιοπούλου 9, Σίμονς 18, Μούλη 21, ΜακΝτόναλντ 8
 
Πρωτέας Β. - Παναθηναϊκός 68-59
Διαιτητές: Παπαθανασίου, Καρδάρης
Δεκάλεπτα: 21-14, 32-27, 53-40, 68-59
ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ (Κτιστάκης): Ρουτάν 19 (1), Κωστάκη 2, Κίτσιου, Σπυριδοπούλου 12 (2), Μπότση, Ράτζα 9, Νικολοπούλου 9, Ράντολφ 8, Χατζηγιακουμή 9 (3), Αναστασοπούλου
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Πρέκας): Καλέντζου 10 (2), Αυτζή 2, Αλμπανεζ 5 (1), Κόνιαλη 3, Λύμουρα 8 (2), Σλούκα, Δίελα, Παντέλη 3, Ντέλβα 26, Κυριακοπούλου 2.
 
Κρόνος Αγ. Δημ. – Άρης Πετρούπολης 71-50
Διαιτητές: Μαγκουνής, Φραγκούλη
Δεκάλεπτα: 21-12, 36-25, 58-32, 71-50
ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ (Μαυρίδης) Καμμένου 8(2), Εμμανουηλίδου 6(2), Οικονομίδου 4, Λαμπράκη, Μαγκλάρα 8, Τζανετάτου 2, Παναγιωτοπούλου, Πανταζή 4, Ξάνθου 15, Γασπαράτου 5(1), Day 19.
ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ (Κάβουρας) Μακρυνίκα 6, Φάσουρα, Μαρίνη 5(1), Ιωαννίδου 6, Βουκελάτου, Τζίμη, Πλούμπη 10, Χρονοπούλου 4, Πετυχάκη 4, Τσέρου 2, Τσουμάνη 10.
Βαθμολογία (10 αγώνες)
1. Ολυμπιακός 18 (9-0)
2. Παναθηναϊκός 18 (8-2)
3.Πρωτέας Βούλας 16 (6-4)
4. Αθηναϊκός 15 (5-5)
5. Κρόνος Αγ. Δημ. 15 (5-5)
6. Νίκη Λευκάδας 14 (5-4)
7. Τερψιθέα Γλ. 14 (4-6)
8. ΠΑΟΚ 13 (4-5)
9. Ιπποκράτης 11 (2-7)
10. Άρης Πετρούπολης 10 (0-10)
*Ολυμπιακός, Νίκη Λευκάδας, ΠΑΟΚ και Ιπποκράτης Κω έχουν από ένα παιχνίδι λιγότερο.
Η 10η Αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Α1 Γυναικών ολοκληρώνεται αύριο με δύο αναμετρήσεις:
ΔΑΚ Γλυφάδας 14.30 Ολυμπιακός-Νίκη Λευκάδας Σοφιανόπουλος, Κωνσταντινίδου (Παλάτος)
Πυλαίας 12.00 ΠΑΟΚ-Ιπποκράτης Κω Τζιβελεκίδου, Κοϊμτζόγλου (Ν. Παπαδόπουλος)

Διαβάστε περισσότερα...

Κύπελλο Ελλάδας Ανδρών: Α' Φάση

Την πρόκριση στην Β' Φάση του Κυπέλλου Ελλάδας Ανδρων εξασφάλισαν μετά τις σημερινές τους νίκες (Α' Φάση) οι Προμηθέας Πατρών, Φάρος Κερατσινίου, Ψυχικό, Μαχητές Δόξας Πεύκων, Ηρακλής, Δούκας, Περιστέρι και Πανερυθραϊκός (α.α.).

Τα αποτελέσματα:

Κύμη-Προμηθέας Π. 62-64

Φάρος Κερατσινίου-Παγκράτι 79-57

Φίλιππος Βερ.-Ψυχικό 68-79

Μαχητές Δόξας Π.-Λιβαδειά 91-90

Εθνικός-Ηρακλής 81-82

Δόξα Λευκάδας-Δούκας 70-74

ΑΣ Ευρώπη Πευκ.-ΓΣ Περιστερίου 56-84

Πανερυθραϊκός-ΟΦΗ 20-0 (α.α.)

Αναλυτικά τα παιχνίδια:

Κύμη-Προμηθέας Π. 62-64

Διαιτητές: Ανδρικόπουλος, Μαγκλογιάννης, Τσαρούχα.

Δεκάλεπτα: 16-16, 27-34, 48-48, 62-64.

Κύμη (Μπρατσιάκος): Μιλόσεβιτς 11(1), Παπαντωνίου 2, Καρινιάουσκας 7 (1), Κωνσταντακόπουλος, Γκιζογιάννης 15(4), Κατράνας, Ψαθάς 14(2), Λόλας 5(1), Κακιούζης, Σκουλούδης, Σιγκούνας 8, Τουντζιαράκης,

Προμηθέας Π. (Γιατράς): Κουμπούρας 12(1), Τσάμης 7(1), Ντιπ 4, Πέττας 13(1), Πάνος 6, Πέτροβιτς, Γερομίχαλος 10, Αλίχοτζιτς 12, Χαμηλός, Μαναβόπουλος, Νοέας, Γιαννικόπουλος.

Φάρος Κερατσινίου-Παγκράτι 79-57

Διαιτητές: Θεονάς, Σκούτας, Θεοδωρόπουλος.

Δεκάλεπτα: 13-6, 41-25, 54-45, 79-57.

Φάρος (Πολέμης): Παπαδόπουλος 2, Παπαμακάριος 7(1), Αγγελόπουλος 22 (5), Πετροδημόπουλος 6, Λιακόπουλος 8(1), Καράμπουλας 6, Κομποδιέτας 2, Κακιούζης 2, Σκορδίλης 12, Μπατής 9(1). Κατούφας 2, Ζώρζος.

Παγκράτι (Καλαμπάκος):Κυριακόπουλος 3 (1), Παναγιωταράς, Δενδρινός, Φακοπουλίδης 3 (1), Μοτσενίγκος 8 (1), Λεκάκης, Αντωνάκης 9, Κουτρούλιας 11, Σαχπατζίδης 8, Παπαδιονυσίου 12 (2), Περσίδης, Μήτσιαλος.

Μαχητές Δόξας Π.-Λιβαδειά 91-90

Διαιτητές: Δεσλής, Τζαφλέρης, Παγώνης

Δεκάλεπτα: 23-22, 45-39, 67-60, 91-90

Μαχητές (Χατζηκυριακίδης): Απιδόπουλος , Μπουρδάνος 12 (3), Γερομιχαλός 7, Ελευθεριάδης 19 (2), Μάρουσιτς 8 (1), Θωμαΐδης, Γράβας 11 (1), Θεοδωράκος , Θορστέινσον  32, Λευκαδίτης 2.

Λιβαδειά (Κατσούνης): Καλαμπάκας 4, Βουκαντίνοφ 19, Ντακούλιας 1, Βούλγαρης 6 (2), Χάλαρης 1, Γκαγκαλούδης 28 (4), Μαχαίρας 11, Σταύρου, Δημητριάδης 10 (2).

Εθνικός – Ηρακλής 81-82

Διαιτητές: Παναγιώτου, Τσούνας, Κωνσταντινόπουλος.

Δεκάλεπτα: 24-20, 46-45, 63-65, 81-82.

Εθνικός (Βλάχος): Μάντζαρης 16 (1), Τζόλος 11 (3), Τότσιος 15 (1), Βασιλόπουλος 7 (1), Παλαιοχωρίτης, Ράπτης 4, Γκιζογιάννης 16, Μαγκουνής 9 (1), Τζιάλλας 3, Ψυλέας

Ηρακλής (Πέρκος): Γ. Μουρατίδης 3, Αποστολίδης 9, Ντι Νούνο 26 (3), Καραγκιολίδης 2, Απ. Αποστολίδης 2, Μπένας 14, Δέσπος 18, Γκιουλέκας 8.

Δόξα Λευκάδας-Δούκας 70-74

Διαιτητές: Γεωργιάδης, Πουρσανίδης, Ευφραιμίδης

Δεκάλεπτα: 13-21, 26-38, 39-57,70-74

Δόξα Λευκάδας (Ζιάγκος): Βαγενάς 5, Τσαλδάρης 11 (1), Κούτρας 7 (1), Καρύδας 21 (3), Πετρόπουλος 4, Χρυσόπουλος, Μανούσος 11, Κανονίδης, Κέντζο 9, Πεταλωτής, Ιωάννου 2, Γεωργάκης.

Δούκας(Γούναρης): Κουκάς 12 (2), Καραμπατσος 4, Μιχάλογλου 21 (2), Τζόρτζεβιτς 14, Μαστόρος 7 (1), Σπυρόπουλος 2, Μιλεντίγιεβιτς 6 (1), Πέτρου, Καρράς 2, Χ. Κούτρας 6 (2).

ΑΣ Ευρώπη Πευκ.– Περιστέρι 56-84

Διαιτητές: Σιμητόπουλος, Τζίμα, Κοεμτζόγλου.

Δεκάλεπτα:11-18, 30-45, 50-68, 56-84.

ΑΣ Ευρώπη Πευκ. (Ντολόπουλος, Καραμανλής): Ωνάσογλου 15 (1), Τέρπος 5, Αράπης 5, Αμπατζίδης, Θεοδωράκος 13, Νησιώτης 6, Κιχμετζόγλου 9, Συμεωνίδης 3.

Περιστέρι (Παπαμάρκος): Λάκας 8, Παπαδιονυσίου 5 (1), Τσιότρας 6 (2), Πολυτάρχου 20 (5), Παπαντωνάκος 7 (2), Σκουλίδας 5 (1), Ψαρόπουλος 9 (1), Καττιάκος 11, Πέτρουλας, Γκίλχριστ 13 (1).

Το πρόγραμμα της Β’ Φάσης

1η αγωνιστική (25/09/2015)

Ψυχικό – Κηφισιά
ΓΣ Περιστερίου – Τρίκαλα
Καβάλα – Απόλλων Πατρών
Φάρος Κερατσινίου – Κολοσσός Ρόδου
Ηρακλής – Αρκαδικός
Μαχητές Δόξας Πεύκων – Λαύριο
Δούκας – Προμηθέας Πατρών
Πανερυθραϊκός – Κόροιβος

 

 

 

 

Διαβάστε περισσότερα...

Πανελλήνιο Παίδων: Αποτελέσματα, βαθμολογία (τελική)

Τα αποτελέσματα

 

17 Ιουνίου

ΠΑΟΚ – Εργοτέλης 62-51

Πιερικός Αρχέλαος- Προμηθέας 90-88

ΑΣΕ Δούκα-Πανιώνιος 41-60

 

18 Ιουνίου

Πιερικός Αρχέλαος-ΑΣΕ Δούκα 69-80

Προμηθέας-ΠΑΟΚ 56-64

Εργοτέλης-Πανιώνιος 35-72

 

19 Ιουνίου

Πανιώνιος – Προμηθέας 66-58

ΑΣΕ Δούκα- Εργοτέλης 59-54

ΠΑΟΚ-Πιερικός 84-53

 

Σάββατο 20 Ιουνίου

ΑΣΕ Δούκα-ΠΑΟΚ 63-57

Πιερικός-Πανιώνιος 41-84

Προμηθέας-Εργοτέλης. 59-61

 

Κυριακή 21 Ιουνίου

 

Πανιώνιος-ΠΑΟΚ 61-54

Εργοτέλης-Πιερικός 70-48

Προμηθέας-ΑΣΕ Δούκα 74-61

 

 

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (ΤΕΛΙΚΗ)

1.Πανιώνιος  5-0   304-314  10

2.ΑΣΕ Δούκα 3-2   243-240  8

3.ΠΑΟΚ        3-2   321-284  8

4.Εργοτέλης  2-3   271-300  7

5.Πιερικός     1-4   301-406  6

6.Προμηθέας 1-4   335-340  6

Διαβάστε περισσότερα...

Πανελλήνιο Παίδων: Αποτελέσματα, βαθμολογία, επόμενη αγωνιστική

Τα αποτελέσματα

 

17 Ιουνίου

ΠΑΟΚ – Εργοτέλης 62-51

Πιερικός Αρχέλαος- Προμηθέας 90-88

ΑΣΕ Δούκα-Πανιώνιος 41-60

 

18 Ιουνίου

Πιερικός Αρχέλαος-ΑΣΕ Δούκα 69-80

Προμηθέας-ΠΑΟΚ 56-64

Εργοτέλης-Πανιώνιος 35-72

 

19 Ιουνίου

Πανιώνιος – Προμηθέας 66-58

ΑΣΕ Δούκα- Εργοτέλης 59-54

ΠΑΟΚ-Πιερικός 84-53

 

Σάββατο 20 Ιουνίου

ΑΣΕ Δούκα-ΠΑΟΚ 63-57

Πιερικός-Πανιώνιος 41-84

Προμηθέας-Εργοτέλης. 59-61

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.Πανιώνιος  4-0   282-175  8

2.ΑΣΕ Δούκα 3-1   243-240  7

3.ΠΑΟΚ        3-1   267-223  7

4.Εργοτέλης  1-3   201-252  5

5.Πιερικός     1-3   253-336  5

6.Προμηθέας 0-4   261-279  4

 

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (21/6): 10.00 Πανιώνιος-ΠΑΟΚ, 12.00 Εργοτέλης-Πιερικός, 14.00 Προμηθέας-ΑΣΕ Δούκα.

Διαβάστε περισσότερα...

Πανελλήνιο Παίδων: Αποτελέσματα, βαθμολογία, επόμενη αγωνιστική

Τα αποτελέσματα

 

17 Ιουνίου

ΠΑΟΚ – Εργοτέλης 62-51

Πιερικός Αρχέλαος- Προμηθέας 90-88

ΑΣΕ Δούκα-Πανιώνιος 41-60

 

18 Ιουνίου

Πιερικός Αρχέλαος-ΑΣΕ Δούκα 69-80

Προμηθέας-ΠΑΟΚ 56-64

Εργοτέλης-Πανιώνιος 35-72

 

19 Ιουνίου

Πανιώνιος – Προμηθέας 66-58

ΑΣΕ Δούκα- Εργοτέλης 59-54

ΠΑΟΚ-Πιερικός 84-53

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

 

1.Πανιώνιος  3-0   198-134  6

2.ΠΑΟΚ        3-0   210-160  6

3.ΑΣΕ Δούκα 2-1   180-183  5

4.Πιερικός     1-2   212-252  4

5.Προμηθέας 0-3   202-220  3

6.Εργοτέλης  0-3   140-193  3

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (20/6): 15.00 ΑΣΕ Δούκα-ΠΑΟΚ, 17.00 Πιερικός-Πανιώνιος, 19.00 Προμηθέας-Εργοτέλης.

Διαβάστε περισσότερα...

Πανελλήνιο Παίδων: Αποτελέσματα, βαθμολογία, επόμενη αγωνιστική

Τα αποτελέσματα

 

17 Ιουνίου

ΠΑΟΚ – Εργοτέλης 62-51

Πιερικός Αρχέλαος- Προμηθέας 90-88

ΑΣΕ Δούκα-Πανιώνιος 41-60

 

18 Ιουνίου

Πιερικός Αρχέλαος-ΑΣΕ Δούκα 69-80

Προμηθέας-ΠΑΟΚ 56-64

Εργοτέλης-Πανιώνιος 35-72

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

 

1.Πανιώνιος  2-0   132-76   4

2.ΠΑΟΚ        2-0   126-107  4

3.ΑΣΕ Δούκα 1-1   121-129  3

4.Πιερικός     1-1   159-168  3

5.Προμηθέας 0-2   144-154  2

6.Εργοτέλης  0-2    86-134   2

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (19/6): 16.00 Πανιώνιος - Προμηθέας, 18.00 ΑΣΕ Δούκα- Εργοτέλης, 20.00 ΠΑΟΚ-Πιερικός Αρχέλαος

Διαβάστε περισσότερα...

Ευρωμπάσκετ Γυναικών (12/6): Αποτελέσματα – Βαθμολογίες

Η Λευκορωσία πήρε τη νίκη από τη νίκη από την Πολωνία με 65-49, στον άλλον αγώνα του Β’ Ομίλου και διπλασίασε τα θετικά αποτελέσματα. Αύριο η Λευκορωσία αντιμετωπίζει την Τουρκία, η οποία στην πρεμιέρα της διοργάνωσης είχε επίσης επιβληθεί της Πολωνίας.

Διαβάστε περισσότερα...

Κύπελλο Ανδρών: Β' Φάση, 1η αγων., Αποτελέσματα-Πρόγραμμα

Τα αποτελέσματα στην πρώτη αγωνιστική της Β’ Φάσης του Κυπέλλου Ανδρών έχουν ως εξής:

ΑΕΚ-Κολοσσός Ρόδου 84-79

Διαιτητές: Μητσόπουλος-Τσούνας-Δαρλαμήτσος

Δεκάλεπτα: 21-21, 50-38, 67-56, 84-79.

ΑΕΚ (Ζιάγκος): Παπαντωνίου 2, Κάιλς 7 (1), Σάκοτα 20 (1), Κασελάκης 4, Πολυτάρχου 16 (2), Παπαδιονυσίου, Νίκολιτς, Ράιτ 10 (2), Καμπερίδης, Ουίλιαμσον 4, Τσιάκος 7, Σαρικόπουλος 14.

Κολοσσός Ρόδου (Κουταλιανός): Τολιόπουλος 3 (1), Λαρεντζάκης 8 (2), Σιόλογκας, Μπούλιαν 7 (1), Τζέιμς 32 (1), Σμιθ 4 Στεφανίδης, Λίντεν 8 (1), Τζαμάρ, Τσάμης 6, Χάγκινς 11.

 

Ρέθυμνο-Πανελευσινιακός 87-61

Διαιτητές: Μπήτης-Γκούμας-Γεωργιάδης

Δεκάλεπτα: 26-13, 45-26, 69-42, 87-61

Ρέθυμνο (Σκουρτόπουλος): Σίμπσον 9 (3), Παναρετάκης 3 (1), Κουμπούρας 9 (1), Φιτζπάτρικ 6, Κάουνσιλ 7, Άλεν 12 (1), Καλαμπόκης 7 (1), Φαγιέ 12 (2), Σίνης 2, Δουλγεράκης 4, Χείλαρης, Κράβιτς 16.

Πανελευσινιακός (Σκαραφίγκας): Κοξ 7 (1), Τσακαλέρης 9, Βασιλόπουλος 4 (1), Ιωάννου 14 (1), Αθανασούλας 3 (1), Ρόμπινσον 14 (1), Δορκοφίκης, Μάρκοβιτς, Μάρεϊ 10 (2).

 

Ηλυσιακός-Άρης 64-83

Διαιτητές: Σταματόπουλος – Νικολούλης – Κοτσίμπος

Δεκάλεπτα: 16-24, 42-41, 52-61, 64-83

Ηλυσιακός (Σορώτος): Τσιώκος 7, Ζώρζος 5, Νικολακόπουλος 11 (3), Φακοπουλίδης 12 (2), Βλάχος 12 (2), Κακλαμανάκης 5, Βουρλιωτάκης 7, Αναγνωστάκης 5.

Άρης (Πρίφτης): Πάσαλιτς 8 (1), Γκίκας 5 (1), Ριντ 7 (1), Τόμας 24 (5), Βεζένκοφ 16 (3), Νέιμικ 7, Μούρτος 6, Σίμτσακ 10.

 

Λαύριο-Κόροιβος 62-76

Διαιτητές: Δεσλής-Φακίτσας-Παντελίδης

Δεκάλεπτα: 17-15, 19-23, 12-24, 16-14

Λαύριο (Σερέλης): Μπένος 4, Μπρόζος 14, Χασάπης, Τσίρος, Μουρίκης 2, Σακελλαρίου 14, Γιαννακόπουλος 14 (1), Κεσκινίδης, Περράκης 6 (1), Δανάς 6, Ψωμαδέρης 2, Παγώνης

Κόροιβος (Μαρκόπουλος): Ματζέτ 16 (3), Λόουερι 16, Γιαννακίδης 9 (3), Αγγελόπουλος 13 (1), Φουρνόδαυλος, Αρχιμανδρίτης, Κανονίδης 8, Φιλιππάκος 4, Γκάρετ 9, Γαλιώτος 1, Μπατής.

 

Φίλιππος Βέροιας-Εθνικός 75-64

Διαιτητές: Πουρσανίδης Κ-Λαζαρίδης-Τζίμα

Δεκάλεπτα: 16-14, 31-28, 53-43, 75-64

Φίλιππος Βέροιας (Γκίμας): Πεταλωτής 2, Τραϊανός 17 (1), Δεληγιώργης 8, Πλιούκας 8 (2), Γκιουλέκας 10 (1), Κασαμπαλής 5, Αργύρης 6 (2), Τριχόπουλος 12 (1), Λευκαδίτης 7

Εθνικός (Κουστένης): Μαχαίρας 24 (12 ρ.), Ζούμπος 9 (1), Γκιζόγιαννης 16, Βαβάτσικος 4, Ψυλέας 6, Κουκάς 5 (1), Τσιότρας, Ραδίτσας, Αναγνωστόπουλος, Παπαδιονυσίου, Μούκας, Καρυπίδης.

 

Παγκράτι-Απόλλων Πατρών 86-100

Διαιτητές: Τζαφλέρης - Παγώνης - Κοντύλης

Δεκάλεπτα: 20-29, 45-54, 58-76, 86-100

Παγκράτι (Καλαμπάκος): Λάκκας 5, Κοβάσεβιτς 15 (3), Δέδες 1, Παππάς 10, Ψαρόπουλος 3 (1), Παπαντωνάκος 12 (1), Ράπτης 7, Κουτρούλιας 21 (1), Ντιαλό 8, Χατζηνικόλας 4, Κριτσωτάκης.

Απόλλων Πατρών (Βετούλας): Αργυρόπουλος 2, Γκάλογουεϊ 29 (2), Σκορδίλης 8, Πεν 21 (3), Φιτζπάτρικ 11, Αντωνάκης 15 (1), Έλαμην 10, Μολφέτας.

 

Αετός-Τρίκαλα 69-82

Διαιτητές: Βαρδάλος-Κωνσταντινόπουλος-Μάλαμας

Δεκάλεπτα: 17-18, 30-42, 51-65, 69-82

Αετός (Παπαμάρκος): Θεοδωράκος, Μητσάκης 5 (1), Κουκουνιάς 4, Μπασδέκης 9 (2), Κόκκαλης 18 (1), Μόρφης 10, Τοπάλης 11 (2), Μιχόπουλος 3, Ροδοστόγλου 2, Πέτρουλας 2, Τζουγκαράκης 5

Τρίκαλα (Φλεβαράκης): Ίνγκραμ 18 (4), Νικολόπουλος 2, Κάτζι 9 (1), Μπόουι 12 (2), Τσούπκοβιτς 2, Πάνος 15, Καμαριώτης 4, Σπανός 2, Δεληγιάννης 14, Ματαλόν 4, Βαρυτιμιάδης, Χουχούμης.

 

2η αγωνιστική (28/9)

15. Ψυχικό-Άρης

16. Φίλιππος Βέροιας-Απόλλων Πατρών

17. ΑΕΚ-Ρέθυμνο

18. Kόροιβος-Τρίκαλα

 

3η αγωνιστική (4/10)

19. Ν15-Ν17

20. Ν16-Ν18

 

Γ'Φάση (8/10)

ΑΕ Ν. Κηφισιάς -Ν19

ΠΑΟΚ-ΚΑΟ Δράμας

Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός

Πανιώνιος-Ν20

Διαβάστε περισσότερα...

Αποτελέσματα Α’ Φάσης Κυπέλλου Ανδρών

Ολοκληρώθηκε η Α’ Φάση του Κυπέλλου Ελλάδος Ανδρών. Δείτε τα αποτελέσματα:

 

Α’ Φάση

Σάββατο 20/9

5.ΟΦΗ-Εθνικός ΟΦΠΦ 66-78

2.ΑΕ Δόξα Λευκάδας-ΑΟ Παγκρατίου 79-82

 

Κυριακή 21/9

1.Ψυχικό-Λιβαδειά 77-62

3.Αετός-Ηρακλής 82-78 (κ.α. 82-78)

4.Ηλυσιακός-Ερμής Λαγκαδά 71-58

6.Φίλιππος Βέροιας-Αρκαδικός 60-58

7.Λαύριο-Καβάλα 68-55

 

Β’ Φάση

1η αγωνιστική (24/9)

8.Λαύριο-Κόροιβος

9. ΑΕΚ-Κολοσσός Ρόδου

10.Ρέθυμνο-Πανελευσινιακός

11.Αετός-Τρίκαλα

12.Παγκράτι-Απόλλων Πατρών

13. Ηλυσιακός-Άρης

14.Φίλιππος Βέροιας-Εθνικός

 

2η αγωνιστική (27/9)

15.Ν13-Ψυχικό

16.Ν12-Ν14

17.Ν9-Ν10

18.Ν8-Ν11

 

3η αγωνιστική (4/10)

19.Ν15-Ν17

20.Ν16-Ν18

 

Γ’ Φάση (8/10)

ΑΕ Ν. Κηφισιάς -Ν19

ΠΑΟΚ-ΚΑΟ Δράμας

Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός

Πανιώνιος-Ν20

Διαβάστε περισσότερα...

Κύπελλο Γυναικών: Αποτελέσματα – Πρόγραμμα

Τα αποτελέσματα της 1ης αγωνιστικής και το πρόγραμμα της 2ης αγωνιστικής της Α’ Φάσης του Κυπέλλου Ελλάδος Γυναικών, έχουν ως εξής:

 

Α’ ΦΑΣΗ, 1η αγωνιστική

1ος Όμιλος

Άρης Πετρούπολης – ΑΟ Καλαμάτα 1980 76- 44

ΚΑΟ Μελισσίων  – Αρκάδι Ρεθ.63 - 43

Πανιώνιος –  Ικαρος Κ. 72 - 45

ΦΕΑ – Σπόρτιγκ 0 - 20

Ηρόδοτος – Π.φάληρο 51 - 54

Δάφνη Αγ.Δημ.  – Κρόνος Αγ.Δημ.59 – 60

 

2ος Όμιλος

 

Σταυρούπολη – Γιάννινα 57 – 60

Σέρρες – Ηρακλής 60-41

Ναύαρχος Βότσης – Απόλλων Καλ. 35 - 68

Νίκη Λευκάδας – ΑΕ Πυλαίας 74-64

Ασπίς 2001 Ξάνθης – Ολύμπια Λ. 45-67

Άρης – Τιτάνες Δράμας 56-42

 

2η αγωνιστική

ΚΥΡΙΑΚΗ 21/09/2014      

Παναθηναϊκού 14.00 Π.Φάληρο - Άρης Πετρ.

Σπόρτιγκ 12.00 Σπόρτιγκ - Κρόνος Αγ.Δημ.

Ν.Σμύρνη 12.00 Πανιώνιος - ΚΑΟ Μελισσίων

ΔΑΚ Σερρών 12.00 ΑΟ Σερρών - ΠΑΣ Γιάννηνα

Καλαμαριάς 12.00 Απόλλων Καλ. - Ολύμπια Λ.

 * Ο  αγώνας  μεταξύ  των  σωματείων  Πανιώνιος  ΓΣ  –  ΚΑΟ  Μελισσίων θα διεξαχθεί «κεκλεισμένων των θυρών».

Διαβάστε περισσότερα...

U20: Τελική κατάταξη και κορυφαίοι

Η Τουρκία ανέβηκε στο υψηλότερο σκαλί του βάθρου στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Νέων Ανδρών. Αναδείχθηκε πρωταθλήτρια Ευρώπης και χειροκροτήθηκε στα Δύο Αοράκια. Τα μετάλλια έδωσαν ο γενικός γραμματέας της ΕΟΚ, Παναγιώτης Τσαγκρώνης και ο Άρης Ζώης μέλος του ΔΣ της FIBA Europe και της ΕΟΚ, ενώ το Κύπελλο παρέδωσε ο πρόεδρος της FIBA Europe, Τουργκάι Ντεμιρέλ.
Ο αντιπρόεδρος της ΕΟΚ, Αριστείδης Γολέμης και το μέλος του ΔΣ της FIBA Europe Γκρέγκορτζ Μπαχάνσκι παρέδωσαν τα ασημένια μετάλλια στους Ισπανούς, ενώ οι Σέρβοι πήραν τα χάλκινα μετάλλιά τους από τον Ντέγιαν Μποντιρόγκα.
Ο Τσεντί Οσμάν αναδείχθηκε MVP της διοργάνωσης, ενώ ήταν και μέλος της καλύτερης πεντάδας, μαζί με τους Μάτιτς Ρέμπετς (Σλοβενία), Αλεξάντερ Βεζένκοφ (Βουλγαρία), Νίκολα Γιάνκοβιτς (Σερβία) και Γκιγιέρμο Ερνανγκόμεθ (Ισπανία).

Η τελική κατάταξη του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος Νέων έχει ως εξής:
01. Τουρκία
02. Ισπανία
03. Σερβία
04. Κροατία
05. Λιθουανία
06. Ελλάδα
07. Γαλλία
08. Ισραηλ
09. Πολωνία
10. Ιταλία
11. Μ.Βρετανία
12. Σλοβενία
13. Ρωσία
14. Γερμανία
15. Βουλγαρία
16. Λετονία
17.Τσεχία
18. Μαυροβούνιο
19. Σουηδία
20. Ουγγαρία
* Οι τρεις τελευταίες ομάδες υποβιβάστηκαν στην β κατηγορία

Διαβάστε περισσότερα...

U20: Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες

Τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής και οι βαθμολογίες των τεσσάρων ομίλων έχουν ως εξής:

Α ΟΜΙΛΟΣ
ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
3η αγωνιστική (10/07)
Ελλάδα - Ουγγαρία\67-65
Λιθουανία - Λετονία\74-43
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΟΜΑΔΑ\Ν-Η\Επ.-Αμ.\ΒΑΘΜΟΙ
1.ΕΛΛΑΔΑ\2-1\211-215\5
2.Λιθουθανία\2-0\147-108\4
3.Ουγγαρία\1-1\118-111\3
4.Μ.Βρετανία\1-1\108-115\3
5.Λετονία\0-3\182-217\3
Η επόμενη (4η) αγωνιστική (11/07)
Μ.Βρετανία - Ελλάδα\7μ.μ.
Ουγγαρία - Λιθουανία\9.15μ.μ.


Β ΟΜΙΛΟΣ
ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
3η αγωνιστική (10/07)
Σερβία - Ισπανία\70-61
Σλοβενία - Σουηδία\70-58
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΟΜΑΔΑ\Ν-Η\Επ.-Αμ.\ΒΑΘΜΟΙ
1.Σλοβενία\2-1\202-194\5
2.Σερβία\2-0\143-122\4
3.Ισπανία\1-2\189-194\4
4.Γερμανία\1-1\135-112\3
5.Σουηδία\0/2\105-152\2

Η επόμενη (4η) αγωνιστική (11/07)
Γερμανία - Σλοβενία\6μ.μ.
Σουηδία - Σερβία\9.15μ.μ.

Γ ΟΜΙΛΟΣ
ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
3η αγωνιστική (10/07)
Κροατία - Ιταλία\80-67
Τουρκία - Μαυροβούνιο\86-83

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΟΜΑΔΑ\Ν-Η\Επ.-Αμ.\ΒΑΘΜΟΙ
1.Τουρκία\3-0\246-215\6
2.Ιταλία\1-2\217-230\4
3.Μαυροβούνιο\1-1\167-156\3
4.Κροατία\1-1\146-137\3
5.Τσεχία\0-2\130-168\2
Η επόμενη (4η) αγωνιστική (11/07)
Τσεχία - Τουρκία\2.30μ.μ.
Μαυροβούνιο - Κροατία\4.45μ.μ.

Δ ΟΜΙΛΟΣ
ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
3η αγωνιστική (10/07)
Ρωσία - Βουλγαρία\77-64
Γαλλία - Ισραήλ\75-63

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΟΜΑΔΑ\Ν-Η\Επ.-Αμ.\ΒΑΘΜΟΙ
1.Γαλλία\2-1\217-205\5
2.Ρωσία\2-0\143-129\4
3.Ισραήλ\1-1\137-124\3
4.Βουλγαρία\0-3\218-239\3
5.Πολωνία\1-1\134-152\3
Η επόμενη (4η) αγωνιστική (11/07)
Πολωνία - Γαλλία\6μ.μ.
Ισραήλ - Ρωσία\8.15μ.μ.

Διαβάστε περισσότερα...

U20: Αποτελέσματα και βαθμολογίες

Τα αποτελέσματα της 4ης αγωνιστικής και οι βαθμολογίες των ομίλων έχουν ως εξής:

Α ΟΜΙΛΟΣ
ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
4η αγωνιστική (11/07)
Μ.Βρετανία - Ελλάδα\69-66
Ουγγαρία - Λιθουανία\62-76

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΟΜΑΔΑ\Ν-Η\Επ.-Αμ.\ΒΑΘΜΟΙ
1.Λιθουανία\3-0\223-170\6
2.Ελλάδα\2-2\277-284\6
3.Μ.Βρετανία\2-1\177-181\5
4.Ουγγαρία\1-2\180-187\4
5.Λετονία\0-3\182-217\3
Η επόμενη (5η) αγωνιστική (12/07)
Λετονία – Ουγγαρία\7μ.μ.
Λιθουανία – Μ.Βρετανία\9.15μ.μ.

Β ΟΜΙΛΟΣ
ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
4η αγωνιστική (11/07)
Γερμανία - Σλοβενία\63-60
Σουηδία - Σερβία\49-75
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΟΜΑΔΑ\Ν-Η\Επ.-Αμ.\ΒΑΘΜΟΙ
1.Σερβία\3-0\218-171\6
2.Σλοβενία\2-2\262-257\6
3.Γερμανία\2-1\198-172\5
4.Ισπανία\1-2\189-194\4
5.Σουηδία\0-3\154-227\3
Η επόμενη (5η) αγωνιστική (12/07)
Ισπανία - Σουηδία\6μ.μ.
Σερβία - Γερμανία\8.15μ.μ.

Γ ΟΜΙΛΟΣ
ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
4η αγωνιστική (11/07)
Τσεχία - Τουρκία\64-81
Μαυροβούνιο - Κροατία\62-72

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΟΜΑΔΑ\Ν-Η\Επ.-Αμ.\ΒΑΘΜΟΙ
1.Τουρκία\4-0\327-279\8
2.Κροατία\2-1\218-199\5
3.Μαυροβούνιο\1-2\229-228\4
4.Ιταλία\1-2\217-230\4
5.Τσεχία\0-3\194-249\3
Η επόμενη (5η) αγωνιστική (12/07)
Ιταλία - Μαυροβούνιο\2.30μ.μ.
Κροατία - Τσεχία\4.45μ.μ.

Δ ΟΜΙΛΟΣ
ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
4η αγωνιστική (11/07)
Πολωνία - Γαλλία\60-67
Ισραήλ - Ρωσία\58-56

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΟΜΑΔΑ\Ν-Η\Επ.-Αμ.\ΒΑΘΜΟΙ
1.Γαλλία\3-1\284-265\7
2.Ισραήλ\2-1\195-180\5
3.Ρωσία\2-1\199-187\5
4.Πολωνία\1-2\194-219\4
5.Βουλγαρία\0-3\218-239\3
Η επόμενη (5η) αγωνιστική (11/07)
Βουλγαρία - Ισραήλ\6μ.μ.
Ρωσία - Πολωνία\8.15μ.μ.

Διαβάστε περισσότερα...

U20: Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες

Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες των ομίλων μετά την ολοκλήρωση της 2ης μέρας του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος Νέων Ανδρών έχουν ως εξής:

Α ΟΜΙΛΟΣ
Λετονία - Ελλάδα\77-79
Ουγγαρία - Μ.Βρετανία\53-44

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΟΜΑΔΑ\Ν-Η\Επ.-Αμ.\ΒΑΘΜΟΙ
1.ΕΛΛΑΔΑ\1-1\144-150\3
2.Μ.Βρετανία\1-1\108-115\3
3.Λιθουανία\1-0\73-65\2
4.Ουγγαρία\1-0\53-44\2
5.Λετονία\0-2\139-143\2

Η επόμενη (3η) αγωνιστική
10/07
Ελλάδα - Ουγγαρία\7μ.μ.
Λιθουανία - Λετονία\9.15μ.μ.

Β ΟΜΙΛΟΣ
Σουηδία - Γερμανία\47-82
Ισπανία - Σλοβενία\63-71

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΟΜΑΔΑ\Ν-Η\Επ.-Αμ.\ΒΑΘΜΟΙ
1.Γερμανία\1-1\135-112\3
2.Ισπανία\1-1\128-124\3
3.Σλοβενία\1-1\132-136\3
4.Σερβία\1-0\73-61\2
5.Σουηδία\0-1\47-82\1

Η επόμενη (3η) αγωνιστική
10/07
Σερβία - Ισπανία\6μ.μ.
Σλοβενία - Σουηδία\8.15μ.μ.

Γ ΟΜΙΛΟΣ
2η αγωνιστική (09/07)
Μαυροβούνιο - Τσεχία\84-70
Ιταλία - Τουρκία\66-90

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΟΜΑΔΑ\Ν-Η\Επ.-Αμ.\ΒΑΘΜΟΙ
1.Τουρκία\2-0\160-132\4
2.Ιταλία\1-1\150-150\3
3.Μαυροβούνιο\1-0\84-70\2
4.Τσεχία\0-2\130-168\2
5.Κροατία\0-1\66-70\1

Η επόμενη (3η) αγωνιστική
10/07
Κροατία - Ιταλία\2.30μ.μ.
Τουρκία - Μαυροβούνιο\4.45μ.μ.


Δ ΟΜΙΛΟΣ
Ισραήλ - Πολωνία\74-49
Βουλγαρία - Γαλλία\76-77

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΟΜΑΔΑ\Ν-Η\Επ.-Αμ.\ΒΑΘΜΟΙ
1.Γαλλία\1-1\142-142\3
2.Πολωνία\1-1\134-152\3
3.Ισραήλ\1-0\74-49\2
4.Ρωσία\1-0\66-65\2
5.Βουλγαρία\154-162\2

Η επόμενη (3η) αγωνιστική
10/07
Ρωσία - Βουλγαρία\6μ.μ.
Γαλλία - Ισραήλ\8.15μ.μ.

Διαβάστε περισσότερα...

U20: Γ’ ΟΜΙΛΟΣ: Αποτελέσματα - Βαθμολογία

Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία του Γ’ ομίλου του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος Νέων Ανδρών έχουν ως εξής:

Τα αποτελέσματα της 1ης μέρας:

Τουρκία – Κροατία 70-66 (58-58 κ.α.)
Τσεχία – Ιταλία 60-84

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1.Ιταλία 1-0 84-60
2.Τουρκία 1-0 70-66
3.Κροατία 0-1 66-70
4.Τσεχία 0-1 60-84

Διαβάστε περισσότερα...