Menu

Ειδικό Πρωτάθλημα Ανόδου Α2 Γυναικών (Νότου): Την τρίτη θέση το Αρκάδι

 

Το Αρκάδι σε αγώνα κατάταξη, πήρε την 3η θέση, στο Ειδικό Πρωτάθλημα Ανόδου στην Α2 Εθνική Κατηγορία Γυναικών (Νότου). Η ομάδα της Κρήτης νίκησε με 97-34 την Αναγέννηση Λαμίας στο Μετς.

Αναλυτικά ο αγώνας:

ΟΚΑ Αρκάδι- ΓΣ Αναγέννηση Λαμίας 97-34

Διαιτητές: Γιακείμη, Τσάτσης.

Δεκάλεπτα: 19-5, 28-8, 23-14, 27-7.

ΟΚΑ Αρκάδι (Πλευράκης): Σταγάκη 2, Ρήγα 2, Μούκα 17 (5), Χαμογεωργάκη, Κουλούρη 31 (7), Μιχελιδάκη 10, Καλοκύρη, Ταταράκη 2, Παναγιωτάκη 2, Μαρκοπούλου 10 (2), Φραγγελάκη, Παναρετάκη 21 (5).

ΓΣ Αναγέννηση Λαμίας (Κουμπούρας): Γεωργαντζά 7, Αναστούλη 6, Πανουργιά 5 (1), Μοναντέρου 6 (1), Αντωνοπούλου 8, Κοντογεώργου, Χαλδούπη 2.


Διαβάστε περισσότερα...

Α2 Γυναικών: Άνοδος για ΣΔΥ Τρίπολης και Πήγασος Κρεμαστής

Την άνοδο στην Α2 Εθνική Κατηγορία Γυναικών εξασφάλισαν οι ΣΔΥ Τρίπολης και Πήγασος Κρεμαστής αφού τερμάτισαν στην πρώτη θέση των υποομίλων στο Ειδικό Πρωτάθλημα (Νότου) που διεξάγεται στο κλειστό γυμναστήριο του Μετς.

Οι αγώνες ολοκληρώνονται αύριο (Κυριακή 26/6) με τον αγώνα κατάταξης: ΟΚΑ Αρκάδι-ΓΣ Αναγέννησις Λαμίας (10.30)

 Α’ ΥΠΟΟΜΙΛΟΣ

ΑΟ Άργους Οι Δαναοί-ΟΚΑ Αρκάδι 27-58

Βούρειος ΑΟΛ-ΣΔΥ Τρίπολης 53-55 (47-47 κ.α.)   

 

Βαθμολογία (Τελική)

1. ΣΔΥ Τρίπολης    3-0  6

2. ΟΚΑ Αρκάδι       2-1  5

3. ΑΟ Άργους        1-2  4

4.ΒΑΟΛ                 0-3  3

 

Β’ ΥΠΟΟΜΙΛΟΣ

ΑΕΣ Θησέας Παν.-ΓΣ Αναγέννησις Λ. 53-56

ΠΜΑΣ Κούρος-ΑΟ Πήγασος Κρεμ. 41-70

 

Βαθμολογία (Τελική)

1.Πήγασος Κρεμαστής 3-0 6

2. Αναγέννησις Λαμίας 2-1 5

3. ΠΜΑΣ Κούρος 1-2 4

4. Θησέας Παν. 0-3 3

 

Αναλυτικά τα παιχνίδια:

 

ΑΟ Άργους Οι Δαναοί-ΟΚΑ Αρκάδι 27-58

Διαιτητές: Στρέμπας, Μαρίγλη.

Δεκάλεπτα: 8-11, 1-23, 5-13, 13-11.

ΑΟ Άργους Οι Δαναοί (Κουλούκης): Μπενέκη 9, Μπαρτούτση Α., Παναγιωτοπούλου 4, Αλμπέρτου, Μπαρτούτση Σ. 3, Μάρκου, Σουλτανίδη 2, Καπετάνιου 3, Αυδούση, Τσαπανίδη, Λέρμα Παν. 6.

ΟΚΑ Αρκάδι (Πλευράκης): Σταγάκη, Ρήγα 8 (2), Μούκα 12 (2), Κουλούρη 17 (4), Μιχελιδάκη 8, Παναγιωτάκη, Μαρκοπούλου 2, Φραγγελάκη, Παναρετάκη 11 (3).

 

 

 

Βούρειος ΑΟΛ-ΣΔΥ Τρίπολης 53-55 (47-47 κ.α.)

Διαιτητές: Γρίβα, Μαγκουνής.

Δεκάλεπτα: 15-5, 9-12, 7-19, 16-11, 6-8.

Βούρειος ΑΟΛ (Χατζηλάμπρου): Ψώρρα 19 (1), Κώττη, Καμαράδου 2, Νεστορίδη, Πύρρου 5, Γρηγοριάδου , Φόρου, Τσιμηλά, Μουτάφη 19 (3), Μονογιούδη 2, Βούλγαρη, Τσαρούχα 12.

ΣΔΥ Τρίπολης (Πολυζωγόπουλος): Στασινού 17, Καραγιάννη, Αρβανίτη 4, Μπαρουξή 25, Αλεξοπούλου, Νασιοπούλου 3 (1), Κωτσιοπούλου, Τζάνη 6.


ΑΕΣ Θησέας Παν.-ΓΣ Αναγέννησις Λ. 53-56

Διαιτητές: Φραγκούλη, Γιακείμη

Δεκάλεπτα: 9-9, 14-17, 16-17, 14-14

Θησέας Παν. (Καραμανώλης): Φωτέλλη 5, Χονδροματίδου Α. 3, Σαϊτανη 4, Ταμβακελλη 3(1), Παυλή 26(2), Χριστακόγλου, Λάκκα 4, Κωστακέλλη 2, Καράκλα 6, Μανιάκη.

ΓΣ Αναγέννησις Λαμίας (Κουμπούρας): Γεωργαντζά 7, Αναστούλη 8, Πανουργιά, Μοναντέρου, Δημήτρη 25(1), Αντωνοπούλου 7, Χαλδούλη 9.

 

 ΠΜΑΣ Κούρος-ΑΟ Πήγασος Κρεμ. 41-70

Διαιτητές: Σιώκας, Ροδίτης

Δεκάλεπτα: 5-20, 8-14, 8-15, 20-21

ΠΜΑΣ Κούρος (Βογιατζής): Δαβιτίδου 15(1), Σταυρινού, Βαγιάνου 3, Χατζηαντωνίου, Σωτηριάδη 4, Μανάβη, Μαραθοκαμπίτου 1, Καραγκούνη 3, Φώτη 7(1), Παυριανίδου 7, Τσαχιρίδη 1.

Πήγασος Κρ. (Αθανασιάδης): Καλιοτζόγλου 2, Καραμπατζάκη 25, Λεμπανιτζε 4 , Σιγάλα 14, Χριστοδουλου 7(1), Μπούζα 4, Σούλουνη 4, Μανωλάκη, Παυλίδη, Μπαταούλα 10.


Διαβάστε περισσότερα...

Ειδικό πρωτάθλημα ανόδου στην Α2 Γυναικών

Πραγματοποιήθηκε σήμερα το μεσημέρι η κλήρωση των δύο υποομίλων του ειδικού πρωταθλήματος για την άνοδο στην Α2 Γυναικών (Όμιλος Νότου) και ανακοινώθηκε το πρόγραμμα των αγώνων που θα διεξαχθούν 23-26 Ιουνίου στο Κλειστό Γυμναστήριο του Μετς.

.

Α’ ΥΠΟΟΜΙΛΟΣ                                Β’ ΥΠΟΟΜΙΛΟΣ

 

1.  ΒΟΥΡΕΙΟΣ ΑΟΛ                          1.  ΠΜΑΣ ΚΟΥΡΟΣ ΣΑΜΟΥ

2.  ΠΡΩΤ/ΤΗΣ ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ             2.  ΑΕΣ ΘΗΣΕΑΣ ΠΑΝΑΓΙΟΥΔΑΣ

3.  ΑΟ ΑΡΓΟΥΣ «ΟΙ ΔΑΝΑΟΙ»          3.  ΓΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΙΣ ΛΑΜΙΑΣ

4.  ΠΡΩΤ/ΤΗΣ ΕΚΑΣΚ                      4.  ΑΟ ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΡΕΜΑΣΤΗΣ

 

 

     ΠΕΜΠΤΗ

23/06/2016

16.00

18.00

ΒΟΥΡΕΙΟΣ ΑΟΛ – ΠΡΩΤ/ΤΗΣ ΕΚΑΣΚ

ΠΡΩΤ. ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ – ΑΟ ΑΡΓΟΥΣ «ΟΙ ΔΑΝΑΟΙ»

16.00

18.00

ΑΕΣ ΘΗΣΕΑΣ ΠΑΝ. – ΑΟ ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΡΕΜ.

ΓΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΙΣ Λ. – ΠΜΑΣ ΚΟΥΡΟΣ

 

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

24/06/2016

16.00

18.00

ΑΟ ΑΡΓΟΥΣ «ΟΙ ΔΑΝΑΟΙ»– ΒΟΥΡΕΙΟΣ ΑΟΛ

ΠΡΩΤ/ΤΗΣ ΕΚΑΣΚ – ΠΡΩΤ/ΤΗΣ ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ

16.00

18.00

ΠΜΑΣ ΚΟΥΡΟΣ – ΑΕΣ ΘΗΣΕΑΣ ΠΑΝ.

ΑΟ ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΡ. – ΓΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΙΣ Λ.

 

ΣΑΒΒΑΤΟ

25/06/2016

15.00

17.00

ΒΟΥΡΕΙΟΣ ΑΟΛ – ΠΡΩΤ/ΤΗΣ ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ

ΑΟ ΑΡΓΟΥΣ «ΟΙ ΔΑΝΑΟΙ»– ΠΡΩΤ/ΤΗΣ ΕΚΑΣΚ

15.00

17.00

ΑΕΣ ΘΗΣΕΑΣ ΠΑΝ. – ΓΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΙΣ Λ.

ΠΜΑΣ ΚΟΥΡΟΣ – ΑΟ ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΡΕΜ.

ΚΥΡΙΑΚΗ

26/06/2016

10.30

2ος Α’ υποομίλου – 2ος Β’ υποομίλου

(αγώνας κατάταξης)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Παράλληλα ανακοινώθηκε το πρόγραμμα του ειδικού πρωταθλήματος για άνοδο στην Α2 Κατηγορία στον Όμιλο του Βορρά που θα πραγματοποιηθούν 22-26 Ιουνίου στο Κλειστό ΔΑΚ Επταπυργίου.

 

ΤΕΤΑΡΤΗ

22/06/2016

ΑΠΣ ΑΣΠΙΣ 2001 Ξ.-ΣΦΚ ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡ.

ΠΟ Ν. ΜΟΥΔΑΝΙΩΝ – ΑΟ ΣΧΕΡΙΑ ΚΕΡ.

ΑΟ ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΡ. – ΓΣΚ ΛΑΣΣΑΝΗΣ

ΠΕΜΠΤΗ

23/06/2016

ΠΟ Ν. ΜΟΥΔΑΝΙΩΝ – ΑΟ ΑΠΟΛΛΩΝ Κ.

ΑΟ ΣΧΕΡΙΑ ΚΕΡ. – ΑΠΣ ΑΣΠΙΣ 2001 Ξ.

ΣΦΚ ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡ.-ΓΣΚ ΛΑΣΣΑΝΗΣ

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

24/06/2016

ΑΠΣ ΑΣΠΙΣ 2001 -ΠΟ Ν. ΜΟΥΔΑΝΙΩΝ

ΑΟ ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΡ.-ΣΦΚ ΠΙΕΡΙΚΟΣ Α.

ΓΣΚ ΛΑΣΣΑΝΗΣ – ΑΟ ΣΧΕΡΙΑ ΚΕΡ.

ΣΑΒΒΑΤΟ

25/06/2016

ΑΟ ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΡ. – ΑΠΣ ΑΣΠΙΣ 2001

ΑΟ ΣΧΕΡΙΑ ΚΕΡ. – ΣΦΚ ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡ.

ΠΟ Ν. ΜΟΥΔΑΝΙΩΝ – ΓΣΚ ΛΑΣΣΑΝΗΣ

ΚΥΡΙΑΚΗ

26/06/2016

ΑΟ ΣΧΕΡΙΑ ΚΕΡ. – ΑΟ ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΡ.

ΓΣΚ ΛΑΣΣΑΝΗΣ – ΑΠΣ ΑΣΠΙΣ 2001 Ξ.

ΣΦΚ ΠΙΕΡΙΚΟΣ Α.-ΠΟ Ν. ΜΟΥΔΑΝΙΩΝ

 

Διαβάστε περισσότερα...

Ειδικό πρωτάθλημα ανόδου στον 2ο Όμιλο της Γ’ Εθνικής

Πραγματοποιήθηκε σήμερα η κλήρωση για τον καθορισμό του προγράμματος του ειδικού πρωταθλήματος για άνοδο στον 2ο Όμιλο  Νότου της Γ’ Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών της αγωνιστικής περιόδου 2016-17. Οι αγώνες θα διεξαχθούν 22-26 Ιουνίου στο Δημοτικό Κλειστό Γυμναστήριο του Εσπέρου Καλλιθέας.

ΟΜΑΔΕΣ

1.  ΑΕ ΔΙΚΑΙΟΥ

2.  ΠΡΩΤ/ΤΗΣ ΤΕ ΛΕΣΒΟΥ

3.  ΒΟΥΡΕΙΟΣ ΑΟΛ                                    

4.  ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΣΑΜΟΥ

5.  ΑΕ ΣΑΝΤΟΡΙΝΗΣ

Πρόγραμμα:

ΗΜ/ΝΙΕΣ

ΩΡΕΣ

ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ

ΤΕΤΑΡΤΗ

22/06/2016

16.00

18.00

ΠΡΩΤ/ΤΗΣ ΤΕ ΛΕΣΒΟΥ – ΑΕ ΣΑΝΤΟΡΙΝΗΣ

ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Σ. – ΑΕ ΔΙΚΑΙΟΥ

ΠΕΜΠΤΗ

23/06/2016

16.00

18.00

ΑΕ ΔΙΚΑΙΟΥ – ΒΟΥΡΕΙΟΣ ΑΟΛ

ΑΕ ΣΑΝΤΟΡΙΝΗΣ – ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Σ.

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

24/06/2016

16.00

18.00

ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Σ.– ΠΡΩΤ/ΤΗΣ ΤΕ ΛΕΣΒΟΥ

ΒΟΥΡΕΙΟΣ ΑΟΛ – ΑΕ ΣΑΝΤΟΡΙΝΗΣ

ΣΑΒΒΑΤΟ

25/06/2016

15.00

17.00

ΠΡΩΤ/ΤΗΣ ΤΕ ΛΕΣΒΟΥ – ΒΟΥΡΕΙΟΣ ΑΟΛ

ΑΕ ΣΑΝΤΟΡΙΝΗΣ – ΑΕ ΔΙΚΑΙΟΥ

ΚΥΡΙΑΚΗ

26/06/2016

10.00

12.00

ΒΟΥΡΕΙΟΣ ΑΟΛ – ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Σ.

ΑΕ ΔΙΚΑΙΟΥ –  ΠΡΩΤ/ΤΗΣ ΤΕ ΛΕΣΒΟΥ

 

Διαβάστε περισσότερα...

Ειδικό πρωτάθλημα ανόδου στην Α2 Γυναικών

Το Αρκάδι Ρεθύμνου και η Καλαμάτα 1980 εξασφάλισαν την άνοδο τους  στην Α2 Εθνική Γυναικών (περίοδο 2014-15).
 Αναλυτικά το πρόγραμμα και τα αποτελέσματα του Ειδικού Πρωταθλήματος για την άνοδο στην Α2 Εθνική Κατηγορία Γυναικών (όμιλος Νότου) έχουν ως εξής:

Διαβάστε περισσότερα...