Menu

Γ΄ Εθνική: Αποτελέσματα - βαθμολογίες (23η αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και τα φύλλα αγώνα των ομίλων της Γ΄ Εθνικής Ανδρών έχουν ως εξής:

1ος Όμιλος

Αποτελέσματα

Καλαμάτα - Αιγάλεω 57-77

Κεραυνός Αιγίου - Ακράτα 59-66

Ιωνικός ΝΦ - Άρης Νικαίας 95-83

Λέοντας - Κηφισιά 57-104

Αχαγιά - Ληξούρι 73-68

Μεγαρίδα - Ηλυσιακός 69-63

Πέρα - Έσπερος Πατρών 73-62

 

Φύλλα αγώνα

Καλαμάτα - Αιγάλεω 57-77

Δεκάλεπτα: 16-18, 36-39, 45-53, 57-77

Διαιτητές: Λαμπίρης, Κανελλόπουλος

Καλαμάτα (Νώντας): Μιχόπουλος, Χρονόπουλος, Γκοντόπουλος 8, Πέζος 9(1), Μπάκας 10, Μαθιόπουλος 6(2), Τζιλιάνος 2, Καλογερόπουλος 7, Κοντόπουλος 2, Γεωργανάς, Γιαννακόπουλος 13(1).

Αιγάλεω (Ιμπραημάκης): Μπάρδας 5(1), Φακοπουλίδης, Καράβολας 15(2), Κούρτης 12(2), Ντακούλιας 6, Γκαγκαλούδης 10(2), Αγγελόπουλος 10(2), Οικονόμου 2, Καλλινικίδης 15(2), Μπούτσικος 2.

 

Πέρα - Έσπερος Πατρών 73-62

Δεκάλεπτα: 11-10, 24-28, 52-38, 73-62

Διαιτητές: Χριστινάκης, Μαραγκάκης

Πέρα (Γκαναβίας): Βαρδάλος 2, Θεολογίτης 11(3), Παπάδης 15(4), Τσιρόπουλος, Τσολάκης 21(3), Χολέβας 2, Πατσατζόπουλος, Πιτούλης 14, Σωτηράκης 7, Ντιφαντής 1.

Έσπερος Πατρών (Δεράος): Σερέτης, Φραντζής 15(2), Βεργανελάκης 2, Ζαφείρης 15(3), Ροκανάς 10(2), Θωμόπουλος, Κατσαβόπουλος, Δούρος, Μπαρδάκας 11(1), Αργυρόπουλος 9, Καλογιαννίδης.

 

Αχαγιά - Ληξούρι 73-68

Δεκάλεπτα: 19-16, 38-36, 51-48, 73-68

Διαιτητές: Τζίμης, Μελισσάρης

Αχαγιά (Σαράντης): Αναστασόπουλος, Βουρνάς 12, Κωνσταντινόπουλος, Νικολάου 17(3), Ταρνάρης 3(1), Οικονομόπουλος 4, Κάλλης, Τσάμης 29(2), Δ. Λυμπέρης 8(1), Μακρής.

Ληξούρι (Τζουγανάτος): Αντωνάτος 12, Σαρικας 8, Ανδρικόπουλος 2, Συνοδινός, Μαρούλης 11, Τρυφωνόπουλος 12(1), Λαμπρόπουλος 9, Αναστασάκης 14.

 

Μεγαρίδα - Ηλυσιακός 69-63

Δεκάλεπτα: 18-24, 40-32, 55-49, 69-63

Διαιτητές: Σιδέρης, Αγγελής

Μεγαρίδα (Μάνταλος): Πέτρουλας 7, Κοντόπουλος 4, Σπυρόπουλος 5, Παλαιοχωρίτης, Ζακυνθινός 13(2), Μπαλάφας 6(1), Παπασπύρος, Αβραμίδης 12, Βούρτσης, Μαλούκος 12, Θέος 8(1), Σιδέρης 2.

Ηλυσιακός (Θωμόπουλος): Γραμματίκας 11(2), Κουρκουτσάκης, Φώτσης 19(2), Κοψιάς 9(1), Ζαραϊδώνης 4(1), Προύντζος 4, Αντωνόπουλος 10(2), Μπουργάνος 6, Παπανικολάου, Μαραγκουδάκης, Αγγελόπουλος, Κουσιάντζας.

 

Βαθμολογία

1. Αιγάλεω 45

2. Ιωνικός ΝΦ 44

----------------------

3. Μεγαρίδα 42

4. Αχαγιά 40

5. Πέρα 34

6. Κηφισιά 34

7. Ηλυσιακός 33

8. Ακράτα 33

9. Άρης Νικαίας 33

-------------------------

10. Ληξούρι 31

-------------------------

11. Καλαμάτα 30

12. Έσπερος Πατρών 30

13. Κεραυνός Αιγίου 28

14. Λέοντας 25

 

Επόμενη  αγωνιστική (24η, 21/4)

Ληξούρι - Καλαμάτα

Ηλυσιακός - Αχαγιά

Εσπερος Πατρών - Μεγαρίδα

Αιγάλεω - Κεραυνός Αιγίου

Ακράτα - Ιωνικός ΝΦ

Αρης Νικαίας - Λέοντας

Κηφισιά - Πέρα

 

 

2ος Όμιλος

Αποτελέσματα

ΒΑΟΛ Χίου - Ίκαρος Νέας Σμύρνης 71-73

ΚΑΠ - Μελίσσια 58-90

ΟΦΗ - Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας 61-51

Άρης Θήβας - Κορωπί 89-81

Λοκρός Αταλάντης - Ερμής Σχηματαρίου 99-74

ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC - Δειλινό 84-74

Καλλιθέα - ΕΦΑΟ Ζωγράφου 70-61

 

Φύλλα αγώνα

Λοκρός Αταλάντης - Ερμής Σχηματαρίου 99-74

Δεκάλεπτα: 25-18, 52-34, 72-57, 99-74

Διαιτητές: Παπαδόπουλος, Κιουλάφας

Λοκρός Αταλάντης (Ζαρονικόλας): Φωτητζόγλου 15(2), Κετέμα 6(2), Κεχρής 9(3), Πάσσας 17(1), Μάτος Αν. 28(4), Μάτος Αγγ. 9(1), Δουρούκης 6(1), Ψάλτου 9, Παπαηλιού, Γεωργίου, Πρεφαντής, Γκρέκος.

Ερμής Σχηματαρίου (Οικονόμου): Σπηλιόπουλος 3(1), Γκρινιάρης 18(3), Μαράντος 24(3), Τσαπρούνης 5, Ετζιάκα 17, Γιανναλέτσος 7, Κώνστας, Φλώτσιος, Μαλισσόβας.

 

ΒΑΟΛ Χίου - Ίκαρος Νέας Σμύρνης 71-73

Δεκάλεπτα: 16-21,39-31,58-53,71-73

Διαιτητές: Κουτσοδήμος, Μακρόπουλος

ΒΑΟΛ Χίου (Βούλικας): Σαμιώτης 6,Ανδρουλάκης 8(2), Σουλίκας 14(2), Φουντουλάκος, Αγγελίδης 8, Τσουρής 13(2), Τροβάς 7(1), Κουτσαντωνάκης 4, Σουλινάρης 9, Κωνσταντινάκος 2.

Ικαρος Νέας Σμύρνης (Μεγαγιάννης): Μπάζιος 3, Σταμάτης 12(1), Γιαννακόδημος 11(1), Μόσορας 3(1), Μούκας 3(1), Μιχαλόπουλος 10, Διαμαντόπουλος 18(2), Αντωνούσος 1, Ανέστης 12.

 

ΚΑΠ - Μελίσσια 58-90

Δεκάλεπτα: 11-22, 29-42, 39-70, 58-90

Διαιτητές: Αντωνιάδης, Σκουλαρίκης

ΚΑΠ (Χατζηπανηγύρης, Γαρδέλης): Γαρδέλης 9(1), Βενιτουράκης 1, Χανιάς-Πανταζής 12, Βαφιάς, Φασιανός 9(1), Μαυροειδάκος 7, Παπανίκος 2, Τσιρίμπασης 6, Καρυπίδης 12.

Μελίσσια (Δάγλας, Μπάρτζος): Κυπαρίσης 10, Στεργίου 7(1), Πολιτόπουλος 2, Οικονομόπουλος 11(1), Λέπουρης 11, Κοντός 6, Σοφρωνάς 5(1), Ζήρος 6(2), Ηλιόπουλος Ν., Τρίχας 5(1), Καραχάλιος 14(1), Καραβανάς 13.

 

ΟΦΗ - Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας 61-51

Δεκάλεπτα: 11-15, 33-24, 43-33, 61-51

Διαιτητές: Καρακάσης, Καμήτσος

ΟΦΗ (Ράλλης): Μητρόπαπας 7, Κριθινάκης, Τσερκιτζόγλου 2, Καρλάφτης, Αγαπιάδης 17(3), Πάλλης 5, Πετράκης 15(1), Καμπάκας, Αντωνόπουλος 9(1), Μπουμπάρης 2, Μαλιαράκης, Καραλής 4.

Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας (Γιαννακόπουλος): Καλογερόπουλος 3(1), Χωματάς 10(1), Τσίρος 1, Συγγούνας 7(1), Τύρλας 15(1), Ζερβός 9(1), Σιλιτζήρης 4, Γαλιατσάτος, Μητσάκης, Σβαρνάς, Ζέρβας, Σταμέλος 2.

 

Άρης Θήβας - Κορωπί 89-81

Δεκάλεπτα: 15-12, 38-38, 62-60, 89-81

Διαιτητές: Ροδίτης, Ξυλάς

Άρης Θήβας (Ματσαγγούρας): Γεωργούτσος 34, Τζαβίδας, Ματσαγγούρας, Γκόλιας 7(1), Μελετίου, Παναγιωτίδης 26(3), Καλεμτζάκης 4, Καδηγιαννόπουλος, Κουμπές, Δαχρεντζής 9, Τριανταφύλλου 1, Ντέντα 8.

Κορωπί (Κακιούζης): Καραχάλιος 2, Αγγελόπουλος, Καμαρινός 4, Τσαγιασβίλι, Αγόρης 18(3), Καραδολάμης 19, Φίλας, Μερκούρης 9, Μαγαλιός, Σβορώνος 8(2), Κουτούφας 21(2), Χρονόπουλος.

 

ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC - Δειλινό 84-74

Δεκάλεπτα: 20-22, 47-42, 67-60, 84-74

Διαιτητές: Καρανικόλα Αλ., Καρανικόλα Ελ.

ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC (Κουτσογιάννης): Θεοδωράκος Β., Μπάλλας, Μπέλλος, Βάκος, Θεοδωράκος Π. 19(1), Κουτσογιάννης 13(3), Γεωργουσόπουλος, Μανιάτης 15(4), Γκιζογιάννης 29(2), Λούκας 8(2), Λέος, Στυλιαράς.

Δειλινό (Γωνιωτάκης): Λέφης 15(2), Μπορμπίδης 16(4), Αντωνογιαννάκης 10, Γαϊτανάκης 3(1), Γρύλλης 13(3), Εκίζογλου 3(1), Κυρίτσης, Γκουτσίδης-Σερμάκης 2, Γουμενάκης 12(2).

 

Βαθμολογία

1. Λοκρός Αταλάντης 42

2. Μελίσσια 42

---------------------------------

3. ΟΦΗ 42

4. Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας 40

5. ΕΦΑΟΖ 37

6. Άρης Θήβας 36

7. Κορωπί 35

8. Ερμής Σχηματαρίου 33

9. Ίκαρος Νέας Σμύρνης 33

-----------------------------------

10. ΒΑΟΛ Χίου 32

-----------------------------------

11. ΚΑΠ 31

12. Καλλιθέα 30

13. ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC 25

14. Δειλινο 23

 

Επόμενη  αγωνιστική (24η, 21/4)

Αργοναυτης Τριγλίας Ραφήνας - ΚΑΠ

Ικαρος Νέας Σμύρνης - ΟΦΗ

ΒΑΟΛ Χίου - Δειλινό

Μελίσσια - Καλλιθέα

ΕΦΑΟ Ζωγράφου - Αρης Θήβας

Κορωπί - Λοκρός Αταλάντης

Ερμής Σχηματαρίου - ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC

 

 

3ος Όμιλος

Αποτελέσματα

ΑΟΚ Βέροιας-Τιτάνες Παλαμά 58-67

Καλαμπάκα-ΑΓΣ Ιωαννίνων 62-77

Δόξα Λευκάδας-Πρωτέας Γρεβενών 77-66

Νικόπολη Πρέβεζας-Ίκαροι Τρικάλων 56-94

Βίκος ΠΑΣ Γιάννινα-Ολυμπιακός Βόλου 82-74 (13/4)

Εύαθλος Πολυκάστρου-Μαντουλίδης (24/4)

Ρεπό: Μελίκη

 

Φύλλα αγώνα

ΑΟΚ Βέροιας-Τιτάνες Παλαμά 58-67

Δεκάλεπτα: 18-13, 37-32, 45-50, 58-67

Διαιτητές: Αγραφιώτης Γρ., Κουκουλεκίδης

ΑΟΚ Βέροιας (Κελεπούρης): Ντουλαβέρης 2, Στοῒτσης 5(1), Γκάνας 12(2), Κασαμπαλής 14, Καραθανάσης 4(1), Ιωαννίδης 6, Χαραλαμπίδης 15.

Τιτάνες Παλαμά (Ζαχαρέλης): Τσιαμπάς 8(2), Τσούμας 11(1), Ζωιτσάκος 9, Γκογκίδης 12(1), Κατσαδούρος 2, Μπακαβέλος, Χανέλλι, Καραϊσκάκης 8(2), Μακρής 17(5), Φαλιάκης, Αρχοντούλης, Καραδήμας.

 

Νικόπολη Πρέβεζας-Ίκαροι Τρικάλων 56-94

Δεκάλεπτα: 22-28, 28-46, 47-67, 56-94

Διαιτητές: Σταθόπουλος, Διαμαντής Αθ.

Νικοπόλη Πρέβεζας (Παπίρης, Πολίτης): Παππάς, Τζίμας, Σουλιώτης 8, Καραστάθης 3, Μήχος 9, Μούστας 2, Τζόκας, Παπαχρήστος 8, Κακιούζης 17, Παπαμιχαήλ 9, Ζήκας.

 Ικαροι Τρικάλων (Σδράκας): Κολότσιος Α. 3(1), Μέξης 13, Βλάχος 16(2), Κολότσιος Β. 8(2), Αργύρης 16(4), Χατζής, Ντούρβας 3(1), Τζιοβάρας, Φούντας 22(5), Μπαρμπαρούσης 3(1), Στάνκοβιτς 10.

 

Δόξα Λευκάδας-Πρωτέας Γρεβενών  77-66

Δεκάλεπτα: 24-7, 47-28, 61-48, 77-66

Διαιτητές: Φακίτσας, Γερακίνης

Δόξα Λευκάδας (Δημητριάδης): Νικολόπουλος 23((5), Αργυρός, Φέτσης, Αναγνωστόπουλος 12(1), Τσιαβές 16(1), Βαγενάς 13(3), Κόγκας, Γεωργάκης, Μακρόπουλος 9(1), Βλαχάκης, Ζαμπάκης 4, Κελλάριου.

Πρωτέας Γρεβενών (Μουρουζίδης): Κλωνάρας 13, Τζήμου, Γρούδος 7, Μαλούτας 19(3), Μιχαηλίδης 3, Συλλάκος, Τακίδης 5, Μπόζιαρης 5(1), Μακρής 9(2), Μαλιούρας 5.

 

ΠΑΣ Γιάννινα-Ολυμπιακός Βόλου  82-74

Δεκάλεπτα: 24-16, 44-36, 62-50, 82-74

Διαιτητές: Πράττος, Αναστασιάδης

ΠΑΣ Γιάννινα (Κωστόπουλος): Γεωργίου 7, Πανάρας 18(4), Τσίρμπας-Αναγνώστου, Πρέντζας 3(1), Καραγκιολίδης, Μάντζιος Π. 4, Μάντζιος Δ. 13, Πάτρας 27(1), Πανταζής, Πιστιόλης 4, Γιωτάκης 6.

Ολυμπιακός Βόλου (Γκουγκουτούδης): Στύλας 2, Μπόγδανος 26(3), Κωστούλας 18, Μπουσκολίτης 11(1), Σκαμαγκάς 15(2), Αναστασόπουλος 2, Χάρχαρης.

 

ΑΟ Καλαμπάκα-ΑΓΣ Ιωαννίνων 62-77

Δεκάλεπτα: 17-18, 28-37, 37-52, 62-77

Διαιτητές: Γαζέτας, Λουλουδιάδης

ΑΓΣ Ιωαννίνων (Τσουκανέλης, Τσαμπαλάς): Καννής 4, Ζαμπέτης 11(3), Σαχπατζίδης 4, Αντωνίου 7, Πουρνάρας 5, Χρύσης 22(3), Μάκης 11(2), Παπανικολάου, Θυμνιός 7, Φίλιος, Θώδης 6.

 

Βαθμολογία

1. Πρωτέας Γρεβενών 39

1. Βίκος ΠΑΣ Γιάννινα 39

---------------------------------

3. Δόξα Λευκάδας 38

4. ΑΓΣ Ιωαννίνων 36

5. Ίκαροι Τρικάλων 32

6. Ολυμπιακός Βόλου 32

7. Τιτάνες Παλαμά 31

8. Μαντουλίδης 30

9. Εύαθλος Πολυκάστρου 29

---------------------------------

10. Καλαμπάκα 29

11. Μελίκη 28

12. ΑΟΚ Βέροιας 26

13. Νικόπολη Πρέβεζας 23

*Ολυμπιακός Βόλου και ΑΟ Καλαμπάκας έχουν ένα παιχνίδι περισσότερο, ενώ ο Εύαθλος Πολυκάστρου δύο παιχνίδια λιγότερα.

 

Επόμενη  αγωνιστική (24η, 21/4)

ΑΓΣ Ιωαννίνων-ΑΟΚ Βέροιας

Μελίκη-Καλαμπάκα

Τιτάνες Παλαμά-Δόξα Λευκάδας

Πρωτέας Γρεβενών-Νικόπολη Πρέβεζας

Ικαροι Τρικάλων-Βίκος ΠΑΣ Γιάννινα

Ολυμπιακός Βόλου-Εύαθλος Πολυκάστρου

Ρεπό: Μαντουλίδης

 

 

4ος Όμιλος

Αποτελέσματα

ΜΕΝΤ-ΓΑΣ Κομοτηνή 77-88

Αστέρας Σίνδου-ΒΑΟ 75-78

Ζέφυρος-Πολύγυρος 68-80

ΠΣ Ευκαρπίας-Αίας Ευόσμου 82-59

Λεύκιππος Ξάνθης-Νέα Μουδανιά 82-57

Απόλλων Καλαμαριάς-ΔΕΚΑ 75-66

Μακαμπή-Ασπίδα Ξάνθης 71-84

 

Φύλλα αγώνα

Απόλλων Καλαμαριάς-ΔΕΚΑ  75-66

Δεκάλεπτα: 24-12, 43-28, 57-47, 75-66

Διαιτητές: Γραικός, Θρασυβουλίδης

Απόλλων Καλαμαριάς (Χατζούλης-Μιχαηλίδης): Κουκουλίδης 11 (2), Μαχαιριανάκης 17 (2), Μύθιλλος 2, Τσιμπής 7 (1), Γουναρόπουλος 10, Σαμαράς 8 (2), Αγραφιώτης 8 (1), Ακριτίδης 5, Αθαναηλίδης 7.

ΔΕΚΑ (Κυριαζής): Δημητριάδης 14 (2), Βογιατζής 2, Βενετίδης, Χαρταβέλας, Κοϊμτζόγλου 6, Παπασάβογλου 14 (3), Μπάκος 11 (1), Κρίτσικας 3, Πρωτούλης 15 (3).

 

ΜΕΝΤ-ΓΑΣ Κομοτηνή 77-88

Δεκάλεπτα: 28-17, 49-34, 62-37, 77-88

Διαιτητές: Ντόγκας, Χατζημπαλίδης

ΜΕΝΤ (Κουγιουμτζίδης, Βαρυτιμίδης): Ζεϊμπέκης 5(1), Μιχαηλίδης 13(1), Νικολούδης 39(5), Ακσεχέρογλου 8(1), Καρανώτας 11(2), Βελέντζας, Καρατόλιος 1, Μανδράς.

ΓΑΣ Κομοτηνή (Λεμονίδης): Ιορδάνογλου 22(3), Μαστροδημήτρης 8(2), Παλάσκας 6(2), Λεχούδης 18(1), Κουτσοβασίλης 17(4), Ζολώτας, Σπέντζος 15(2), Χαλίλ 2, Λεμονίδης.

 

ΠΣ Ευκαρπίας-Αίας Ευόσμου 82-59

Δεκάλεπτα: 22-13,42-34, 65-47, 82-59

Διαιτητές: Τζιόπανος Γ., Δέλλας

ΠΣ Ευκαρπίας (Νίκου- Δαδάλας): Γκαβέζος Αρ. 4, Μητρόπουλος, Κιούρκας 15(3), Χολέβας 7, Απιδόπουλος 6, Πλεξίδας 12(1), Παγωνίδης, Γκαβέζος Αν 6, Παρίτσης 17(3) Τσολακίδης 2, Πρεδάρης 7(1), Χαρτόπουλος 6.

Αίας Ευόσμου (Γυμνόπουλος): Σκεμπής, Λαζαρίδης 8(2), Γαϊτάνης, Ρόπουτης 7(2), Καρασίμος 5(1), Παντόπουλος 4, Σεκαδάκης, Νέσης 16(2), Μπρουκς 2, Σαββίδης 17(1).

 

Λεύκιππος Ξάνθης-ΠΟ Νέων Μουδανιών 82-57

Δεκάλεπτα: : 22-12, 38-25, 53-38, 82-57

Διαιτητές: Ισιγώνης, Λάλλα

Λεύκιππος Ξάνθης (Αμοιρίδης, Καζάκος): Κουμπάνης 9(1), Νταβουρτζόπουλος 5, Δώδος 5(1), Στεργίου 5(1), Βάκρινος 2, Κυφωνίδης 6(1), Σταμπουλής 5(1), Παλάκης 11, Στασινόπουλος 8, Κάλφας 10(2), Χρήστου 11(1), Σταματέλος 5(1).

ΠΟ Νέων Μουδανιών (Παναγιωτόπουλος): Σούρλας, Βέτσος 16(2), Τσιγγελίδης 9, Ευζωνίου 2, Τεβετζίδης 6, Κασαμανώλης, Νικολόπουλος., Τογανίδης 12, Φιλοξενίδης 12,

 

Ζέφυρος-ΑΟ Πολυγύρου 68-80

Δεκάλεπτα: : 21-15, 33-33, 51-48, 68-80

Διαιτητές: Δημάδης, Ζαχαριάδης

Ζέφυρος (Αλεξανδρίδης): Καλπακσίδης 18, Ματενίδης 6(1), Γιαννάκης 1, Τσάμογλου, Καναράς, Βούλγαρης 2, Τσιόγκας 22, Ζωγράφος 3, Τσιούντος 14(3), Μπάμπος, Μάρκου 2.

ΑΟ Πολυγύρου (Τσούρμας): Νικολαϊδης, Πιπιλιάρης 31(2), Κουλαξής 9(1), Ρίζος, Παυλέας 11(1), Νικολόπουλος 6(2), Νούκαρης 5, Σπουργίτης, Χαρίστος, Αζίζης 18(1).

 

Μακαμπή-Ασπίδα Ξάνθης 71-84

Δεκάλεπτα: 22-15, 37-35, 49-58, 71-84

Διαιτητές: Παζώλης, Κοντογιάννης

Μακαμπή (Kοντός – Ξανθόπουλος): Παπαμαστοράκης 5 (1), Θεολόγης 14, Κλούτζος 2, Σκουφεζής 3, Σαμαράς 9 (3), Πετράκης 13 (1), Μπαδής 4 (1), Σαββίδης 4, Αρχούχ 15 (1), Μυζίου, Αργυρίου 2.

Ασπίδα Ξάνθης (Παναγιωτόπουλος-Κουτσογιάννης): Άνθης 11 (3), Παπαδάκης 10, Παναγιωτόπουλος 1, Καραμανώλης 8, Θεοδωρίδης 3, Μανδαλάκης 20 (2), Τσέλλος 3, Κάσουρας 10, Μασμανίδης 11, Φαρχάτ 4 (1).

 

Αστέρας Σίνδου-ΒΑΟ 75-78

Δεκάλεπτα: 24-16, 37-40, 57-57, 75-78

Διαιτητές: Σιταρίδης, Βασιλόπουλος

Αστέρας Σίνδου (Μπαλλογιάννης): Ταβλαρίδης 7(1), Σταυρακίδης, Παπαπασχάλης 2, Ιωαννίδης Ν. 24, Πετρίδης 16(1), Αντωνιάδης, Ιατρίδης Ζ. 2, Μπακάλης, Δημητριάδης 2, Αθανασιάδης, Μισορλόγλου 15(2), Ιατρίδης Α. 7.

ΒΑΟ (Νομικός-Κατσής): Λεπτοκαρίδης 13(1), Μπαγκντασαριάν 6, Πετρίδης 14, Τζουβάρας 2, Ταζόπουλος 9(1), Χότζα 13, Μαδεμλής 8, Πισιώτης 2, Βουνάκης 9(3), Ζαχαρίας, Καδηγιαννάκης.

 

Βαθμολογία

1. ΠΣ Ευκαρπίας 43

2. ΓΑΣ Κομοτηνή 40

-----------------------------

3. Πολύγυρος 37

4. Αίας Ευόσμου 37

5. Λεύκιππος Ξάνθης 36

6. Ζέφυρος 36

7. Ασπίς Ξάνθης 35

8. ΜΕΝΤ 35

9. ΔΕΚΑ 34

10. Απόλλων Καλαμαριάς 33

-------------------------------

11. Αστέρας Σίνδου 32

12. ΒΑΟ 31

13. Μακαμπή 28

14. Νέα Μουδανιά 23

 

Επόμενη αγωνιστική (24η, 21/4)

ΒΑΟ-ΜΕΝΤ

Πολύγυρος-Αστέρας Σίνδου

Ασπίδα Ξάνθης-Ζέφυρος

ΓΑΣ Κομοτηνή-ΠΣ Ευκαρπίας

Αίας Ευόσμου-Λεύκιππος Ξάνθης

Νέα Μουδανιά-Απόλλων Καλαμαριάς

ΔΕΚΑ-Μακαμπή

επιστροφή στην κορυφή