Logo
Εκτύπωση αυτής της σελίδας

Α1 Γυναικών: Αποτελέσματα 13ης Αγωνιστικής

Α1 Γυναικών: Αποτελέσματα 13ης Αγωνιστικής

Με τέσσερις παιχνίδια άνοιξε σήμερα η αυλαία της 13ης Αγωνιστικής στην Α1 Γυναικών.

Αποτελέσματα

Ολυμπιακός-Ηρακλής 97-63
Νίκη Λευκάδας - Καλύβια 79-49
Σπόρτιγκ-ΠΑΟΚ 54-55
Πανιώνιος-Ελευθερία Μοσχάτου 63-65

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Ολυμπιακός-Ηρακλής 97-63
Διαιτητές: Ελ Ανύ-Μπακετέα
Δεκάλεπτα: 29-14, 51-29, 76-41, 97-63
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Παντελάκης): Τόμας 6, Σταμάτη 5(1), Αυτζή 8, Παυλοπούλου 2, Νικολοπούλου 9(1), Σωτηρίου 13(2), Τίκβιτς 22, Λίτσι 12, Τζόνσον 17, Κοσμά 13(2).
ΗΡΑΚΛΗΣ (Κατωπόδη): Τουμπέρλη 10, Πετρίδου Δ.1, Πετρίδου Ε., Γιαννούδη 2, Μπράιαντ 14, Κατωπόδη, Παππά 2, Λογδανίδου 10, Κλιματσάκη 2, Λιούις 22(6).

Σπόρτιγκ-ΠΑΟΚ 54-55
Διαιτητές: Τσακαλογιάννης-Ξυλάς
Δεκάλεπτα: 13-20, 22-33, 39-44, 54-55
ΣΠΟΡΤΙΓΚ (Σόφτσης): Μαγγίνα, Λιούις 4, Σαλιάι 6(2), Δανδουλάκη 4, Φουράκη  22, Ράιτ 6(2), Μούρερ 12.
ΠΑΟΚ (Μασλαρινός): Πολυμένη, Λύμουρα 9(3), Κωτούλα 9(3), Λέξα 3(1), Κρίμιλη, Καρακούλα, Γκόβαν 5, Τζάκσον 18, Ουίλιαμς 11.

Νίκη Λευκάδας-Καλύβια 79-49
Διαιτητές: Δαρλαμήτσος-Ασλανίδης
Δεκάλεπτα: 16-8, 41-24, 59-33, 79-49
ΝΙΚΗ ΛΕΥΚΑΔΑΣ (Δουβίτσας): Τσινέκε Κ. 4, Τσινέκε Ε. 6, Σύρρα 7(1), Παπαμιχαήλ 11(1), Γουόκερ 15, Μπαλτά 4, Σμιθ 8, Νάιτ 24(1), Κοντογεώργου, Μαρίνη.
ΚΑΛΥΒΙΑ (Αναγνώστου): Αλιξ 13(1), Ντέιβις 13, Μαγαλιού, Ρεντζεμπέρη 2, Κόνιαλη 8, Πολίτη, Μαστρογιαννίδου. Σκαρέντζου, Γιαρόζ 11, Σταμάτη 2.

Πανιώνιος-Ελευθερία Μοσχάτου  63-65
Διαιτητές: Γιακείμη-Γαρίνη
Δεκάλεπτα: 2-15, 35-29, 51-49, 63-65
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Ρουμπελάκης): Καλογήρου, Σπαθάρου 4, Μαγκλάρα 4, Στεφανίδου 14(3), Γκριτζά, Γρηγορίου 3, Μπρουκ 10, Θεοδωρομανωλάκη 3, Κόρινεκ 8, Τόμπκινς 17.
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ (Τσαραπατσάνης): Ξεπαπαδέα 2, Καμμένου, Μίχου 15, Αξιοπούλου 7, Ιωαννίδου 10, Ράντολφ 14(1), Ρόσελ 17.

Η βαθμολογία

1. Ολυμπιακός 26
2. ΠΑΟΚ 23
3. Εσπερίδες 20
4. Νίκη Λευκάδας 20
5. Καλύβια Θορικού 20
6. Πανιώνιος 19
7. Ελευθερία Μοσχάτου 19
8. Δάφνη Αγ. Δημητρίου 18
9. Σπόρτιγκ 18
10. Πρωτέας Βούλας 17
11. Αθηναϊκός 14
12. Ηρακλής 14 

*Εσπερίδες, Δάφνη Αγίου Δημητρίου, Πρωτέας Βούλας και Αθηναϊκός έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο.

Κυριακή 10 Φεβρουαρίου

Εσπέρου 12.30 Εσπερίδες-Δάφνη Αγ. Δημητρίου Ζακεστίδης-Τσαχάκης (Μπουρνάς)

Γ. Γεννηματάς 13.00 Πρωτέας Βούλας-Αθηναϊκός Ζιώγας-Δελαγραμμάτικας (Λιμνιάτης)

Ελληνική Ομοσπονδία Καλαθοσφαίρισης