Menu

Β’ Εθνική (8η αγωνιστική): Αποτελέσματα, αγώνες, βαθμολογίες

1ος Όμιλος
Ο Γλαύκος έκανε την μεγάλη έκπληξη στην 8η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Β' Εθνικής, νικώντας εκτός έδρας τον Δούκα και υποχρεώνοντάς τον στην δεύτερη διαδοχική του ήττα.

Συναρπαστικό παιχνίδι έγινε στην έδρα του Τρίτωνα, με την γηπεδούχο ομάδα να επικρατεί του Εσπερου μετά από δύο παρατάσεις.
Τα αποτελέσματα
Ένωση Ιλίου-Δάφνη Δαφνίου 76-84
ΚΑΟ Κορίνθου-Πρωτέας Βούλας 84-75
Οίαξ Ναυπλίου-Πανερυθραϊκός 72-62
Δούκας-Γλαύκος 70-72
Πανελευσιανιακός-Παγκράτι 56-75
Μανδραϊκός-Κρόνος Αγ. Δημητρίου 96-86
Παπάγου-Πεντέλη 73-75
Τρίτων-Έσπερος Καλλιθέας 102-97 (79-79 κ.α., 89-89 α’παρ.)

Οι αγώνες αναλυτικά:
ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ-ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ 76-84
Διαιτητές: Πολυχρόνης-Δολγύρας
Δεκάλεπτα: 13-21, 41-41, 53-58, 76-84
Ένωση Ιλίου (Κτιστάκης): Παπαγεωργίου 5 (1), Μπέλλας Γ. 9 (2), Τσακίρης 21 (1), Φουντάς 8 (2), Πανουσόπουλος 7 (1), Μπολάτογλου 6 (1), Μπέλλας Οδ. 10, Μανταλβάνος 10, Γεροκώστας, Τσιουμπρής, Τσόλκας, Τσόλης.
Δάφνη Δαφνίου (Κωνσταντινίδης): Γκάτζο 8 (2), Κουφόπουλος 5, Γοργόνης 10, Ψημίτης 9, Σαλέχ 6, Δομπρογιάννης 5 (1), Μουστόπουλος 2, Παπαδιονυσίου 17 (2), Τάταρης 14, Αρνοκούρος 8, Καννάς, Αχείμαστος.

ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ – ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ 84-75
Διαιτητές :  Κυριακόπουλος-Κανελλόπουλος
Δεκάλεπτα : 27-22, 52-42, 69-61, 84-75
ΚΑΟ Κορίνθου (Νικητόπουλος) : Γεωργίου 2, Σκελλαράκης 5, Μακρής 30 (4), Θεοδωρίδης, Κεφαλάς 18 (2), Μπαλης, Περρωτής 3, Πράττης 7 (1), Κωνσταντίνου 17 ( 5), Τασσιόπουλος , Αρσένης 2, Δανίκας.
Πρωτέας Βούλας (Βλάχος): Ματαλιωτάκης 15, Κυριλής 6, Ματσάγγος 6 (2), Μόρφης 8 (2), Φιλίππου, Αγγελόπουλος 8 (1), Παπαδάκης, Αυγενικός 10 (1), Παπαρέγκας 18 (1), Καματερός 4, Γεωργιάδης

ΟΙΑΞ ΝΑΥΠΛΙΟΥ – ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ 79-69
Διαιτητές: Κωνσταντινίδου-Τσακαλογιάννης
Δεκάλεπτα: 12-23, 33-37, 63-52, 79-69
Οίαξ Ναυπλίου (Κουλουριώτης): Ραζής 1, Κουμπούρας 19, Πασολάρι, Πελεκάνος 24 (1), Παπαντωνίου 13 (1),  Γεωργιάδης 6, Σκορδάς 8, Αναγνωστόπουλος 8, Ευστρατίου, Μπουρτσουκλής.
Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Δέλλιος 13 (1), Στογιάνοβιτς 6, Καλλιανιώτης 15 (4), Ντουζίδης 2, Σκάνδαλος 7, Γεωργιάδης, Στάθης 6 (1), Αντωνίου 10 (1), Καστανιώτης 2, Ματζιώρης 10 (3)

ΔΟΥΚΑΣ – ΓΛΑΥΚΟΣ 70-72
Διαιτητές: Φάκαρος-Τσιμπούρης
Δεκάλεπτα: 21-18, 40-40, 52-54, 70-72
Δούκας (Χούμπαυλης): Παππάς 28 (1), Δενδρινός 9 (1), Μποχωρίδης 9 (2), Σακελλαρίου 3 (1), Ευστρατίου, Γκίνης 6 (1), Ξύδης 4 (1), Τσιτσιγιάννης 1, Δραγάτης, Πέτς 7 (1), Λάκκας 3, Αποστολίδης
Γλαύκος (Μυριούνης): Μοσχοβάκης 12 (1), Σερέτης 13 (2), Βανδώρος, Εφέπουλος, Καρακωνσταντάκης 15 (2), Κούτρας 4, Μαναβόπουλος 12, Αγγελόπουλος 2, Δαβάνης 12 (1), Σπυράκος, Διαμαντόπουλος, Τσεκλένης.  

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ – ΠΑΓΚΡΑΤΙ 56-75
Διαιτητές : Θεοδωρόπουλος Ρ.-Μαραμής
Δεκάλεπτα : 10-19, 27-35, 42-49, 56-75
Πανελευσινιακός (Καλογήρου) : Κυριακόπουλος 13 (3), Ηλιάδης 2, Καράμπελας 3 (1), Μουρατίδης 5 (1), Βούλγαρης 9 (2), Σταθόπουλος 3, Ιωάννου, Πικέας, Δούκας 6, Αναγνωστάκης 6, Ψαρόπουλος 9 (1),
Παγκράτι (Λιόγας) : Τζιβελέκας 7, Κούτρας 3, Κατωπόδης 8 (1), Λυτόπουλος 12, Φωτίου 20 (1), Δερμιτζάκης 12 (1), Δόξας 5, Ροδοστόγλου 8

ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ – ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 96-86
Διαιτητές: Αναστασίου-Σπυρόπουλος
Δεκάλεπτα: 24-18, 47-38, 65-55, 96-86
Μανδραϊκός (Κουστένης): Βασιλόπουλος 7 (1), Σιμιτζής 11, Γεωργοπαπαδάκος Σ. 11 (1), Δέδες 15 (1), Γκαϊντάσοβ 9 (1), Σεργιένκο 4, Κοπακάκης, Χάλαρης 20, Φωτόπουλος, Γεωργοπαπαδάκος Ν. 19 (2).
Κρόνος Αγ. Δημητρίου (Καρακώστας):  Κεφαλάς 8, Ξιούρας 3 (1), Ζαραϊδώνης 12, Κόης 9 (1), Ανδρεάτος, Σολωμός 20, Καρακεχαγιάς 13 (1), Στέφος 9, Τσαβος, Βούζας 12  

ΠΑΠΑΓΟΥ – ΠΕΝΤΕΛΗ 73-75
Διαιτητές: Καραβίτης-Μηλαπίδης
Δεκάλεπτα: 12-19, 32-34, 49-53, 73-75
Παπάγου (Κατσούνης): Παπαζήσης, Πίνης 7 (1), Πρισκομάτης, Λεκάκης 2, Χρυσός 6 (1), Παπαπέτρου 11 (2), Κουτρούλιας 18 (2), Αγγελόπουλος, Πλαστήρας, Γιαννίκος, Μάνδαλος, Ζώρζος 29 (2)
 Πεντέλη (Χαρτοματσίδης): Μπούτρης, Γεωργακόπουλος 3, Λίτσος 20 (3), Αποστολόπουλος 6 (1), Κούσουλας 2, Καρούζος 12 (3), Μπέλη 9, Κουκάκης, Μπίγγος 7, Σαλτουρίδης, Ταγάρης 16, Νάσης

ΤΡΙΤΩΝ – ΕΣΠΕΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 102-97
Διαιτητές: Καλογερόπουλος-Λύρας
Δεκάλεπτα: 17-20, 34-45, 51-59, 79-79 (κ.α.), 89-89 (α΄παρ), 102-97
Τρίτων (Μιχελάκος): Τσούτσος 5 (1), Ύμερι, Ψαρόπουλος 11 (1), Καλατζής 23 (3), Σπυριδάκης 3, Ντιμπ 10, Νικολακόπουλος 6, Δαμιανάκος 2, Δορλής, Κουκουνιάς 11, Βερτούδος 23 (6),
Έσπερος Καλλιθέας (Μάντζαρης): Αγγελόπουλος 8, Σκουλούδης 15, Βάρσος 10 (3), Χατζηκίδης, Καρλάφτης, Βλασσόπουλος 11 (1), Χαρούνι Κ. 19, Γραμματικος 20 (3), Χαρούνι Ν. 11 (1), Κοντραφούρης, Μούτσα


Η Βαθμολογία (σε 8 αγώνες) :
1.Δάφνη Δαφνίου (7-1) 15
2.Δούκας (6-2) 14
————————————
3.Τρίτωνας (6-2) 14
4.Οίακας Ναυπλίου (6-2) 14
5.Παγκράτι (5-3) 13
6.Έσπερος Καλλιθέας (5-3) 13
7.ΚΑΟ Κορίνθου (4-4) 12
8.Πεντέλη (4-4) 12
9.Πρωτέας Βούλας (4-4) 12
10.Μανδραϊκός (3-5) 11
11.Γλαύκος (3-5) 11
12.Παπάγου (3-5) 11
————————————
12.Κρόνος Αγ.Δημητρίου (2-6) 10  
13.Ένωση Ιλίου (2-6) 10
13.Πανελευσινιακός (2-6) 10
14.Πανερυθραϊκός (2-6) 10

Η επόμενη αγωνιστική (9η, 9/12):
Πρωτέας Βούλας- Παπάγου
Πεντέλη – Δούκας
Γλαύκος – Πανελευσινιακός
Παγκράτι – Ενωση Ιλίου
Δάφνη Δαφνίου – Τρίτωνας
Πανερυθραϊκός – ΚΑΟΚ
Κρόνος Αγ. Δημητρίου – Οίακας Ναυπλίου
Εσπερος – Μανδραϊκός

2ος Όμιλος
Δύο αγώνες κρίθηκαν στην παράταση στον 2ο Όμιλο με τον Φαίακα εντός και το Αγρίνιο εκτός να παίρνουν τις νίκες. Στο νήμα νίκησαν Φάρσαλα και Νίκη Βόλου, ενώ πιο εύκολα έφτασαν στη νίκη και μάλιστα εκτός έδρας Ελευθερούπολη, Ανατόλια, Ερμής Λαγκαδά, αλλά και Γέφυρα.
Τα αποτελέσματα
Έσπερος Λαμίας-Ανατόλια 61-87
Μαχητές Πειραματικό Πεύκων-Αγρίνιο 58-63 (51-51 κ.α.)
Μακεδονικός-Γέφυρα 68-74
Φάρσαλα-Ίκαροι Σερρών 54-52
Φαίακας Κέρκυρας-ΧΑΝΘ 72-71 (61-61 κ.α.)
Στρατώνι-Ελευθερούπολη 54-71
Χαλκηδόνα / Προποντίς-Ερμής Λαγκαδά 44-62
Νίκη Βόλου-Φίλιππος Βέροιας 69-66

Οι αγώνες αναλυτικά:
ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ-ΑΝΑΤΟΛΙΑ 61-87
Διαιτητές: Φακίτσας-Γερακίνης
Δεκάλεπτα : 20-20, 27-38, 44-71, 61-87
Έσπερος Λαμίας (Σοφογιάννης) : Στογιλγκοβίτς, Ρούζιος 2, Πάππος 1, Κατσαρές, Παπανικολάου, Φύκας 5, Φούντας 7(1), Αργύρης, Τεπετίδης 8(1), Ολύμπιος 16(4), Παπαργυρόπουλος 19(2),Μαντζούκας 3(1)
Ανατόλια (Γκαϊτατζής) : Νικολαΐδης 6, Στεφανίδης, Αμπατζάς 8(2) ,Αράπης 6(2) ,Γαλανίδης 14(4),Κάτανος 2, Κωνσταντινίδης 3, Ξενιτίδης 11 ,  Ζώτος 10 , Μπρόζος 6,Καραποστόλου 21(4)

ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟΥ ΠΕΥΚΩΝ – ΑΓΡΙΝΙΟ 58-63  
Διαιτητές: Καλογερόπουλος Λ.-Τσουμαχίδης
Δεκάλεπτα: 7-13 21-28 43-40, 51-51, 58-63
Μαχητές Πειραματικό Πευκών (Γεροφωτης): Βογιατζής 3(1), Καραγιαννίδης 2, Μαυρίδης 11,Χατζημιχαηλίδης 7(1),Κλωνάρας, Στόλης11(1), Τσιμίδης 3 Μητσάκης 17(3), Λαζάρου, Ελευθεριάδης 4(1)
Αγρίνιο (Διαμαντάκος): Καπινιάρης 19(3), Μιχάλογλου 4, Τασόπουλος 5, Τσάτας 2, Σταμούλης 3(1), Γκρέκας 9(1), Μήτσου 13(4), Ψαράς 8(2).

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ – ΓΕΦΥΡΑ 68-74
Διαιτητές:  Γραικός-Τζιοπάνος Γ.  
Δεκάλεπτα: 21-31, 42-46, 53-62 68-74
Μακεδονικός (Μύθου): Χαλάτσης 9 (2), Κοντσές 14 (2), Μπαρτζού 20, Κουντουρατζόγλου 7, Τσινόπουλος 8, Κομματάς 2, Καραθανάσης 8 (2).
Γέφυρα (Αλμπάνης): Πουλιανίτης 6, Καραγιαννάκης 4, Ψευτογκάς 10 (2), Καταβαίνης 5, Ζιάκας 6, Σιώμος 22, Ευσταθιάδης, Κοτσάνος 14, Παπαδόπουλος 7 (1).  

ΦΑΡΣΑΛΑ – ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ 54-52
Διαιτητές: Τζίμα-Γαζέτας
Δεκάλεπτα: 4-17, 22-27, 38-41, 54-52
Φαρσαλα (Φόρος): Λεπενιώτης 9, Χαιρετιδης, Αναγνωστοπουλος 2, Τσιόγκας 3 (1), Συνετός, Τοπουζίδης 13 (1), Γκιουλέκας 14, Δέσπος 11, Φιλιππόπουλος 2, Λιούπης, Λούτας, Φαρμάκης
Ίκαροι Σερρών (Σίσκος): Γεωργιανός 9, Παπαδόπουλος 13 (2), Καραμπέκης 5, Θολιώτης 2, Φώτογλου 10, Κακιούζης 13, Κάτος, Κουτσοκώστας, Ξανθόπουλος, Γκούτζιας.

ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ – ΧΑΝΘ 72-71
Διαιτητές: Ντόγκας-Χατζηχαρίσης
Δεκάλεπτα: 12-20, 35-30, 49-48, 61-61, 72-71
Φαίακας Κέρκυρας (Κοντογιάννης): Γερασιμόπουλος, Γρίψιος 7, Ματενίδης 9, Νεδέλκος 3, Σιώπης16 (3), Σπιτιέρης 6, Πεταλωτής 16 (4), Περούλης 14 (2), Νίκας, Μαγκανάς, Ταουσάνης, Χατζόπουλος 1.
ΧΑΝΘ (Ζαφειρούδης, Τζιόμαλος): Βαζούκης 3 (1), Ντίνος, Χονδρόπουλος 9 (3), Παπαδόπουλος 5 (1), Μπαλάσκας 10 (2), Ζαφειρούδης 2, Γεωργάκης 10, Πέτροβιτς 23 (2), Καραγεωργίου, Δεληγεώργης 9, Βλαγκόγιας.    

ΣΤΡΑΤΩΝΙ-ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗ 57-71
Διαιτητές:  Τζιοπάνος Ν., Κοϊμτζόγλου
Δεκάλεπτα: 11-16,22-36,38-54,57-71
Στρατώνι (Χατζούλης): Δοξάκης 4, Μπουρδάνος 10(2), Κολοκοτρώνης 2, Κόκκιος 4, Σιδηροηλίας, Φλιάτης 7, Κοτζαγιάννης 6, Μπέγας, Πολιτόπουλος 5(1),Δασκαλόπουλος 19, Δημητρακάς
Ελευθερούπολη (Λογοθέτης): Κελεσίδης 14(4), Στυλίδης 7, Κωνσταντάρας, Ιωάννου 5, Απαζίδης 10(2), Σταμπουλής 13(1), Λαζαρίδης, Χαρισμίδης 2, Βοϊβατόπουλος 12, Καραγιώργος 8(1)

ΧΑΛΚΗΔΟΝΑ-ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ 44-62
Διαιτητές: Φουτζήλας, Σιταρίδης
Δεκάλεπτα: 16-17,24-32,33-49,44-62
Eρμής Λαγκαδά (Aγγέλης): Mήνου 2,Kωνσταντινίδης, Mάρουσιτς 7 (1), Tσιρογιάννης 17 (2),Pάπι ,Nότης 9 (3),Παρίτσης 3 (1),Kαμαριώτης 13 (3),Πλιούκας ,Γκαμούρας 4,Xριστοδούλου,Πιλκούδης 7
Xαλκηδόνα-Προποντίς (Tσούρμας) :Σπύρας,Mαρκίδης 4,Tσακαλέρης 9 ,Παπαδόπουλος 2,Λαΐδης ,Mυλωνίδης 3 ,Kούτε ,Δελίδης 10 (1), Σικαλίδης 16

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ – ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ 69-66
Δεκάλεπτα: 18-25, 38-46, 48-60, 69-66
Διαιτητές: Ταρενίδης Κ.-Δημάδης
Νίκη Βόλου (Πρέκας-Τύμπας): Καραγεώργος 4 (1), Γεωργίου 11 (1), Αναγνωστόπουλος , Τασιούδης 9(1), Κουτίνας 7(1) Τσαβές 9(1), Βερτζάγιας, Γιωτόπουλος, Τσώλης 9(1), Τάσσος 8, Φρουσκλιάς 12(2), Διγενής.
Φίλιππος Βέροιας (Γκίμας): Παπαδόπουλος 6, Σουτζόπουλος 12, Σισμάνης 6(2), Πονόπουλος, Τσεσμετζίδης, Τσιακλάγκανος 4 , Βαλλιος 2, Κοθράς 21(3), Καβαργύρης , Παραπούρας 10(2), Καντάρκος 5.  

Η Βαθμολογία (σε 8 αγώνες) :

1.Ανατόλια (7-1) 15
2.Αγρίνιο (7-1) 15
———————————
3.Νίκη Βόλου (6-2) 14
4.Μαχητές Πειραματικό (6-2) 14
5.Φάρσαλα (5-3) 13
6.Φαίακας Κέρκυρας (5-3) 13
7.ΧΑΝΘ (5-3) 13
8.Ίκαροι Σερρών (4-4) 12
9.Ελευθερούπολη (4-4) 12
10.Γέφυρα (3-5) 11
11.Ερμής Λαγκαδά (3-5) 11
12.Φίλιππος Βέροιας (3-5) 11
13.Στρατώνι (2-6) 10
14.Έσπερος Λαμίας (2-6) 10
15.Χαλκηδόνα/Προποντίς 2-6 (10)
16.Μακεδονικός (0-8) 8

Η επόμενη αγωνιστική (9η, 9/12):
XANΘ-Μακεδονικός
Γέφυρα-Νίκη Βόλου
Φίλιππος Βέροιας-Μαχητές
Αγρίνιο-Φάρσαλα
Ίκαροι Σερρών-Προποντίς
Ελευθερούπολη-Φαίακας
Ανατόλια-Στρατώνι
Ερμής Λαγκαδά-Έσπερος Λαμίας

επιστροφή στην κορυφή