Menu

Β’ Εθνική: Αποτελέσματα – Αγώνες – Βαθμολογίες

1ος Όμιλος

Δάφνη Δαφνίου, Τρίτων και Δούκας παρέμειναν αήττητοι μετά την 3η αγωνιστική στον 1ο όμιλο της Β' Εθνικής, αφού η Πεντέλη γνώρισε την πρώτη της ήττα, εντός έδρας από τον Έσπερο.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Πρωτέας Β. - Κρόνος Αγ. Δημ. 88-71

Πεντέλη - Έσπερος 72-76

Γλαύκος - Τρίτων 63-65

Παγκράτι - Μανδραϊκός 82-73

Εν. Ιλίου - Οίακας Ναυπ. 56-74

Πανελευσινιακός - Κόρινθος 77-57

Δούκας - Παπάγoυ 80-79 (65-65κ.α.)

Δάφνη Δαφ. - Πανερυθραϊκός 89-72

 

Τα φύλλα αγώνα :

ΠΕΝΤΕΛΗ – ΕΣΠΕΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 72-76

Διαιτητές: Μαγκουνής-Σπυρόπουλος

Δεκάλεπτα: 15-35, 37-57, 52-63, 72-76

Πεντέλη (Χαρτοματσίδης): Μπούτρης, Γεωργακόπουλος 5 (1), Λίτσος 11 (3), Αποστολόπουλος 4 (1), Κούσουλας 11 (3), Καρούζος 7 (2), Μπέλη 22, Κουκάκης 3, Μπίγγος 3 (1), Ταγάρης 6

Έσπερος Καλλιθέας (Μάντζαρης): Αγγελόπουλος 7, Βάρσος 9 (3), Χατζηκίδης 13 (3), Γραμματικός 9 (3), Θεοδοσίου, Σκουλούδης 19, Παπαφλωράτος, Κ.Χαρούνι 6, Ν.Χαρούνι 1, Βλασσόπουλος.

 

ΓΛΑΥΚΟΣ – ΤΡΙΤΩΝΑΣ 63-65

Διαιτητές : Κυριακόπουλος-Τσιμπούρης

Δεκάλεπτα : 20-9, 26-31, 45-48, 63-65

Γλαύκος (Μυριούνης) : Μοσχοβάκης 15 (3), Σερέτης 17 (4), Βανδώρος, Σακελλαρόπουλος 2, Εφέπουλος 3, Καρακωνσταντάκης 6, Κούτρας, Μαναβόπουλος 4, Αγγελόπουλος 5, Δάβανης 11 (1), Διαμαντόπουλος, Σπυράκος.

Τρίτωνας (Μιχελάκος) : Τσούτσος 3 (1), Ύμερι, Ψαρόπουλος 17 (1), Καλατζής 17 (2), Σπυριδάκης, Ντίμπ 17 (1), Νικολακόπουλος 4 (1), Μαλτέσιος, Ζησόπουλος, Κουκουνιάς 6, Βερτούδιος 1.

 

ΠΑΓΚΡΑΤΙ – ΜΑΝΔΡΑΙΚΟΣ 82-73

Διαιτητές : Ουσταμπασίδης-Ορφανός Ιορδ.

Δεκάλεπτα : 27-20, 44-32, 62-54, 82-73

Παγκράτι (Λιόγας) : Τζιβελέκας 14 (2), Κούτρας 2, Κατωπόδης 22 (5), Λυτόπουλος 2, Φωτίου 10 (1), Τζατζάς 7 (1), Δερμιτζάκης 7, Δόξας, Ροδοστόγλου 12 (2), Μπένος 6, Αρμάος.

Μανδραϊκός (Κουστένης) : Βασιλόπουλος 3 (1), Σιμιτζής 8 (2), Παπανικολάου, Σ.Γεωργοπαπαδάκος 23 (3), Δέδες 14 (3), Γκαϊτάσοφ, Σεργιένκο 2, Ρεκουνιώτης 11, Χάλαρης 4, Φωτόπουλος 3 (1), Ν.Γεωργοπαπαδάκος 5.

 

ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ – ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ 89-72

Διαιτητές: Σιδέρης-Κοτσώνης

Δεκάλεπτα: 26-15, 49-29, 68-51, 89-72

Δάφνη Δαφνίου (Κωνσταντινίδης): Καννάς 2, Γκάτζο, Κουφόπουλος 6 (1), Γοργόνης 2, Αχείμαστος, Ψημίτης 24 (2), Σάλεχ 14 (2), Δομπρογιάννης 5 (1), Μουστόπουλος 22, Παπαδιονυσίου 6 (1), Τάταρης 8 (1), Αρνοκούρος.

Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Δέλλιος 16 (7ριμπ.), Στογιάνοβιτς 5, Καλλιανιώτης 8 (1 τρίπ., 7 ριμπ.), Ντουζίδης 4, Σκάνδαλος 6 (2), Γιαουρτόγλου 17 (1), Σούμαν, Στάθης 13, Αντωνίου 3, Ματζιώρης, Σπάχια, Μπακοδήμος. 

 

ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ – ΟΙΑΞ ΝΑΥΠΛΙΟΥ 56-74

Διαιτητές :  Δημόπουλος-Μακρόπουλος 

Δεκάλεπτα: 18-18,29-40,45-55, 56-74

Ένωση Ιλίου (Κτιστάκης): Παπαγεωργίου, Μπέλλας Γ. 5(1), Τσακίρης 16(2), Φουντάς 17 (2), Πανουσόπουλος, Μπολάτογλου 3, Χαϊκάλης 3(1), Μπέλλας Οδ. 3(1), Τσιουμπρής, Μανταλβάνος 7, Βαρσαμούλης 2, Γεροκώστας

Οίαξ Ναυπλίου (Κουλουριώτης): Ραζής 5(1), Κουμπούρας 14(1), Πασολάρι, Πελεκάνος 18(2), Παπαντωνίου 6, Χασα 2, Γεωργιάδης 4, Ευστρατίου, Μανάκας 3, Μπουρτσουκλής 5(1), Σκορδάς, Αναγνωστάκος 17.

 

ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ – ΚΡΟΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 88-71

Διαιτητές: Χρηστίδης Π-Ορφανός Εμ.

Δεκάλεπτα: 20-17,42-33,79-56,88-71

Πρωτέας Βούλας (Βλαχος-Τερζης): Γαργαλης 8, Αγγελοπουλος12(2), Ματαλιωτακης 8, Παπαρεγκας 13(3), Αυγενικος 3, Ματσαγγος 3(1), Καματερος 6, Κυριλης 14(4), Γεωργιαδης 2, Μορφης 8(2), Παπαδακης 6(2), Φιλιππου 3(1).

Κρόνος Αγ.Δημητρίου (Καρακωστας): Σολωμος 19, Κεφαλας 13, Ζαραιδωνης 11(1), Καρακεχαγιας 1, Βουζας 6, Στεφος 9, Στραγανιωτης 7(1), Κοης 5(1).

 

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ – ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ 77-57

Διαιτητές: Κοντίλης-Χριστινάκης

Δεκάλεπτα: 18-19. 38-34. 55-50, 77-57

Πανελευσινιακός (Καλογήρου): Κυριακόπουλος 14 (1), Ηλιάδης 4, Καράμπελας 7 (1), Μουρατίδης 8 (1), Βούλγαρης 7 (1), Σταθόπουλος 13, Ιωάννου, Ψαρόπουλος 8, Δούκας 6, Μαύρος 2, Αναγνωστάκης 8.

ΚΑΟ Κορίνθου (Νικητόπουλος): Νιφόρας, Γεωργίου 10 (2), Σακελλαράκης 5, Μακρής 9 (1), Κεφαλάς 7 (1), Αρσένης 3 (1), Περρωτής 12, Πράττης 3 (1), Πάλλας, Κωνσταντίνου 5 (1), Τασιόπουλος. 

ΔΟΥΚΑΣ – ΠΑΠΑΓΟΥ 80-79
Διαιτητές : Λύρας-Δόλγυρας
Δεκάλεπτα : 19-15, 34-27, 53-42, 65-65, 80-79 (παρ.)
Δούκας (Χούμπαυλης) : Δενδρινός 11 (2), Καρακατσάνης, Λάκκας 6, Μποχωρίδης 16 (2), Βουγιούκας 6, Ευστρατίου, Γκίνης, Παππάς 23 (2), Σακελλαρίου 2, Αποστολίδης 10 (2), Τσιτσιγίαννης 6.
Παπάγου (Κατσούνης) : Παπαζήσης, Πίνης 9 (2), Πρισκομάτης 5 (1), Λεκάκης, Χρυσός 4, Ζώρζος 21 (1), Παπαπέτρου 15 (3), Κουτρούλιας 21 (1), Αγγελόπουλος 4, Γιαννίκος, Μπάλος.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ((Σε 3 αγώνες)

1. Δάφνη Δαφ. 3-0 6

2. Τρίτων 3-0 6

--------------------------

3. Δούκας 3-0 6

4. Πεντέλη 2-1 5

5. Πανελευσινιακός  2-1 5

6. Οίακας Ναυπ. 2-1 5

7. Παγκράτι 2-1 5

8. Εσπερος 2-1 5

9. Πρωτέας Β. 2-1 5

10. Μανδραϊκός 1-2 4

11. Κρόνος Αγ.Δημ. 1-2 4

12. Παπάγου 1-2 4

--------------------------

13. Κόρινθος 0-3 3

14. Πανερυθραϊκός 0-3 3

15. Εν. Ιλίου 0-3 3

16. Γλαύκος 0-3 3

 

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (4η, 4/11)

Έσπερος - Πρωτέας Β.

Τρίτων - Πεντέλη

Μανδραϊκός - Γλαύκος

Οίακας Ναυπ. - Παγκράτι

Κόρινθος - Εν. Ιλίου

Παπάγου - Πανελευσινιακός

Δούκας - Δάφνη Δαφ.

Κρόνος Αγ. Δημ. - Πανερυθραϊκός

 

 

 

2ος Όμιλος

 

Ημέρα των γηπεδούχων στον 2ο Όμιλο της Β' Εθνικής Κατηγορίας, καθώς άπαντες έφυγαν... χαμογελαστοί. Ξεχωρίζουν οι επιτυχίες της ΧΑΝΘ επί του δυνατού Ανατόλια, των Μαχητών Πειραματικού Πεύκων, του Αγρινίου και των Ίκαρων Σερρών, χωρίς να μειώνεται η σημασία της νίκης για τη Νίκη Βόλου και τα Φάρσαλα.

Τα αποτελέσματα

Μαχητές-Πειραματικό - Φαίακας Κέρκυρας 77-65

Γέφυρα - Ερμής Λαγκαδά 85-80

Φίλιππος Βέροιας - Χαλκηδόνα 76-65

Αγρίνιο - Έσπερος Λαμίας 82-67

Φάρσαλα - Στρατώνι 91-82

Νίκη Βόλου - Μακεδονικός 78-63

Ίκαροι Σερρών - Ελευθερούπολη 71-68

ΧΑΝΘ - Ανατόλια 85-81

Τα φύλλα αγώνα:

Μαχητές Πειραματικό Πευκών-Φαίακας Κέρκυρας 77-65

Γέφυρα-Ερμής Λαγκαδά 85-80

Φίλιππος Βέροιας-Χαλκηδόνα Προποντίς 76-65

Αγρίνιο-Έσπερος Λαμίας 82-67

Φάρσαλα-Στρατώνι 91-80

Νίκη Βόλου-Μακεδονικός 78-63

Ίκαροι Σερρών-Ελευθερούπολη 71-68

ΧΑΝΘ-Ανατόλια  85-81

 

Οι αγώνες αναλυτικά:

 

ΜΑΧΗΤΕΣ-ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟΥ - ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ 77-65

Δεκάλεπτα: 15-24, 30-32, 51-49, 77-65

Διαιτητές: Ζαχαρής-Ταρενίδης Κ.

Μαχητές-Πειραματικού (Γεροφωτης): Βογιατζής 6 (1), Δήμας 11 (1), Μαυρίδης 13, Χατζημιχαηλιδης 7 (1), Κλωναρας, Στόλης 16, Τσιμίδης 18, Μητσάκης 6 (1), Ελευθεριάδης

Φαίακας Κέρκυρας (Κοντογιάννης): Γρίψιος 10, Ματενίδης 13 (2) Νεδέλκος 2, Σιώπης 4, Σπιτιέρης, Πεταλωτής 22 (5), Χατζόπουλος 4, Νίκας, Περούλης 10 (2), Ταουσάνης,

 

ΓΕΦΥΡΑ - ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ 85-80

Διαιτητές: Φουτζήλας-Αγραφιώτης Τζ.

Δεκάλεπτα: 24-25, 47-34, 64-60, 85-80

Γέφυρα (Κουγιουμτζίδης): Πουλιανίτης, Καραγιαννάκης, Ψευτογκάς 6 (2), Καταβαίνης 7, Αποστολίδης 29 (4), Κουτουξίδης 7 (1), Σιώμος 13 (1), Κοτσάνος 11, Παπαδόπουλος 4

Μ.Α.Σ. ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ (Τσούρμας): Μήνου 5,Μάρουσιτς 38 (4), Τσιρογιάννης 13 (3), Τσιρογιάννης 13 (3), Καμαριώτης 2, Πλιούκας, Γκαμούρας 18, Χριστοδούλου 4, Πικλούδης.

 

ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ - ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗ 71-68

Διαιτητές: Τσιρτσιμάλης - Λουλουδιάδης

Δεκάλεπτα: 21-18, 38-33, 54-50, 71-68

Ίκαροι (Σίσκος): Σιδερίδης 11 (3), Γεωργιανός 11 (1), Δαλαγκόζης 3 (1), Παυλίδης 2, Γκούτζιας 3, Παπαδόπουλος 9 (1), Καραμπέκης 6, Θολιώτης 3 (1), Φώτογλου 8, Κακιούζης 15, Κάτος.

Ελευθερούπολη (Παπαδόπουλος): Κελεσίδης 6 (1), Στυλίδης 23 (4), Ιωάννου 5, Απαζίδης 3 (1), Σταμπουλής 17, Χαρισμίδης 4, Βοϊβατόπουλος 10, Καραγιώργος.

 

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ-ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ 78-63

Διαιτητές: Ελευθεριάδης-Παπαγεωργίου

Δεκάλεπτα: 28-14, 54-31, 68-50, 78-63

Νίκη Βόλου (Πρέκας – Τύμπας): Κουτίνας 21 (2), Φρουσκλιάς 9 (1), Γεωργίου 5 (1), Διγενής, Καραγιώργος 12 (4), Τσώλης 5, Αναγνωστοπούλος 3(1), Γιωτόπουλος 2, Τσαβές 2, Τασιούδης 14, Τάσσος 5, Βερτζάγιας.

Μακεδονικός (Μύθου): Χαλάτσης 6, Κοντσές 4, Μπαρζού 2, Κουντουράτζογλου 16 (1), Τσινόπουλος 5(1), Καραθανάσης 14(1), Ουλουσίδης 7, Καλογεράτος 3, Ιωαννίδης, Χαντζίδης 6, Κομματάς, Τασούδης.

 

ΑΓΡΙΝΙΟ - ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ 82-67

Διαιτητές: Λογοθέτης - Κανελλόπουλος.

Δεκάλεπτα: 27-17, 44-33, 63-45, 82-67

Α.Ο. ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Διαμαντάκος): Τασόπουλος 15, Σταμίρης, Μιχάλογλου 9, Καπινιάρης 7, Χρήστου, Τσατάς 5(1), Σταμούλης 5(1), Γκρέκας 15(1), Μήτσου 14, Ψαράς 12(2).

ΕΣΠΕΡΟΣ Γ.Σ. ΛΑΜΙΑΣ (Σοφογιάννης): Στογίλκοβιτς, Ρούζιος 11(1), Πάππος 3(1), Κατσαρές 7, Παπανικολάου, Φύκας 6, Φούντας 2, Αργύρης, Τεπετίδης 9, Ολύμπιος 5(1), Παπαργυρόπουλος 20(1), Ρετσινάς 4

 

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ - ΠΡΟΠΟΝΤΙΣ/ΧΑΛΚΗΔΟΝΑ 76-65

Διαιτητές: Καλογερόπουλος-Τσουμαχίδης

Δεκάλεπτα: 22-21, 36-33, 63-50, 76-65

Φίλιππος Βέροιας (Γκίμας - Μπλατσιώτης): Παπαδόπουλος 2, Σουτζόπουλος 31(3), Σισμάνης 3, Πονόπουλος, Τσεσμετζίδης, Τσιακλάγκανος, Βαλλιος 8(2), Κοθράς 8(1), Καβαργύρης 2, Παραπούρας 22(4), Καντάρκος.

Προποντίδα/Χαλκηδόνα (Τουλούμης): Σπύρας 5, Μαρκίδης 5, Δανάκης 13(1), Τσακαλέρης 20(1), Παπαδόπουλος, Λαΐδης 2, Μυλωνίδης 6, Κουτέ, Λαζαρίδης, Δελίδης 9(1), Σικαλίδης 5.

 

ΦΑΡΣΑΛΑ - ΣΤΡΑΤΩΝΙ 92-80

Δεκάλεπτα: 28 – 15, 54 – 39, 71- 67, 92 – 80

Διαιτητές :Θεοδώρου-Σιταρίδης

Φάρσαλα (Φόρος) : Λεπενιώτης 6, Χαιρετίδης 8, Αναγνωστόπουλος Χρ. 12 (4), Τσιώγκας 5 (1), Συνετός 10 (1), Φιλιπόπουλος 9, Γκιουλέκας 30 (5), Δέσπος 11, Λιούπης, Λούτας, Φαρμάκης, Αλεξόπουλος.

Στρατώνι (Χατζούλης): Μπουρδάνος 18 (2), Γεωργιάδης 2, Σιδηροηλίας 2, Φλιάτης 10 (2), Κοντζαγιάννης 7, Μπέγας 14 (3), Κολλητόπουλος 15 (5), Δασκαλόπουλος 12, Δοξάκης, Δημητράκας, Κολοκοτρώνης, Κοκκιός.

ΧΑΝΘ-Σ.Α.Α.Κ ΑΝΑΤΟΛΙΑ:85-81

Διαιτητές: Τζίμα - Γαζέτας

Δεκάλεπτα:13-20, 31-38, 60-53, 85-81

ΧΑΝΘ (Ζαφειρούδης) : Ντίνος 3, Χονδρόπουλος 8(2), Παπαδόπουλος 14(2), Μπαλάσκας 5(1), Ζαφειρούδης 3(1), Δεληγιώργης 26(4), Γεωργάκης 5(1), Πέτροβιτς 19(4),Βλαγκόγιας 2

Σ.Α.Α.Κ ΑΝΑΤΟΛIΑ (Γκαϊτατζής) : Νικολαΐδης 4, Παπανικολάου Στεφανίδης, Αμπατζάς 9(1), Αράπης, Γαλανίδης 9(1), Κωνσταντινίδης, Ξενιτίδης 13, Ζώτος 7, Μπρόζος 13(1), Καραποστόλου 26(2)

Η Βαθμολογία (Σε 3 Αγώνες):
1. Μαχητές Πειραματικό Πεύκων 6 (3-0)
2. Ίκαροι Σερρών 6 (3-0)
3. ΑΟ Αγρινίου 6 (3-0)        
4. Ανατόλια 5 (2-1)      
5. Νίκη Βόλου 5 (2-1)          
6. ΧΑΝΘ 5 (2-1)         
7. Φαίακας Κέρκυρας 5 (2-1)
8. ΓΣ Φαρσάλων 5 (2-1)       
9. Ελευθερούπολη 4 (1-2)         
10. Ερμής Λαγκαδά 4 (1-2)         
11. Εσπερος Λαμίας 4 (1-2)        
12. Φίλιππος Βέροιας 4 (1-2)
13. ΚΣ Γέφυρας 4 (1-2)          
14. Χαλκηδόνα 3 (0-3)    
15. Στρατώνι 3 (0-3)          
16. Μακεδονικός 3 (0-3)

 

Η επόμενη αγωνιστική (4η Αγωνιστική, 4/11):

 

Ερμής Λαγκαδά - ΧΑΝΘ

Χαλκηδόνα - Γέφυρα

Έσπερος Λαμίας - Φίλιππος Βέροιας

Στρατώνι - Αγρίνιο

Φαίακας Κέρκυρας - Φάρσαλα

Μακεδονικός - Μαχητές-Πειραματικού

Νίκη Βόλου - Ίκαροι Σερρών

Ανατόλια - Ελευθερούπολη

 

επιστροφή στην κορυφή