Menu

Γ΄ Εθνική: Αποτελέσματα - βαθμολογίες (1η αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και τα φύλλα αγώνα των ομίλων της Γ΄ Εθνικής για την 1η αγωνιστική έχουν ως εξής:

1ος Όμιλος - 1η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Καλαμάτα - Μεγαρίδα 51-81

Αχαγιά - Κεραυνός Αιγίου 91-64

Ηλυσιακός - Ιωνικός ΝΦ 69-77

Ληξούρι - Λέοντας 85-64

Αιγάλεω - Πέρα 82-74

Ακράτα - Έσπερος Πατρών 86-61

Άρης Νικαίας - Νέα Κηφισιά 69-84

 

Φύλλα αγώνα

Ηλυσιακός - Ιωνικός ΝΦ 69-77

Δεκάλεπτα: 21-25, 45-45, 61-67, 69-77

Διαιτητές: Τσολάκος, Τηγάνης

Ηλυσιακός ΑΟ (Θωμόπουλος, Μπούζουλας): Γραμματίκας 6(2), Κουρκουτσάκης, Φώτσης 16(2), Κοψιάς 4, Καράμπας 14(1), Αντωνόπουλος 9(3), Μπουργάνος 20, Ζαϊραδώνης, Φουστέρης, Προύτζος, Κολτήρης, Μαραγκουδάκης.

Ιωνικός ΝΦ (Δεσποτάκης, Ζαφειρόπουλος): Παπανδρέου 1, Άρχος, Παπαπέτρος, Γρύλλης 7(1), Κουμουνδούρος 4, Πέττας 25(3), Μουμπάρακ, Γκίνης 24(5), Κουλούρης, Κατιάκος 13, Χριστόδουλος 2, Μαλτέζος 1.

 

Ληξούρι - Λέοντας 85-64

Δεκάλεπτα: 26-20, 50-31, 69-52, 85-64

Διαιτητές: Ασημακάκη, Ντάσης

Ληξούρι (Τζουγανάτος): Αντωνάτος 4, Σαρικάς 21(3), Ανδρικόπουλος 9 (3), Λαμπρόπουλος 8 (1), Χ. Συνοδινός 7, Αθανασόπουλος, Μπέτι 2, Τρυφωνόπουλος 16, Αραβαντινός, Αναστασιάδης 9.

Λέοντας (Δημητριάδης): Πασπαλάς 2, Μακρής 9 (1), Ράπτης, Σβρκούνος 14 (1), Κούτουλας 2, Μπορμπάρης3, Μπαλτζής 3, Χρήστου 3, Ντιλής, Αμπαδιωτάκης 7, Σταυριαννόπουλος 19 (2).

 

Καλαμάτα - Μεγαρίδα 51-81

Δεκάλεπτα: 13-25, 25-39, 41-57, 51-81

Διαιτητές: Γεράνιος, Τσακιράκη

Καλαμάτα (Κούτρης): Μιχόπουλος, Γκοντόπουλος 9, Πέζος 4, Σιδέρης, Μαθιόπουλος 2, Μπάκας 9, Παθιάκης, Καλογερόπουλος 4, Κοντόπουλος 4, Γιαννακόπουλος 19(1).

Μεγαρίδα (Μάνταλος): Πέτρουλας, Κοντόπουλος 5(1), Σπυρόπουλος, Παλαιοχωρίτης 8, Ζακυνθινός 19(2), Μπαλάφας 8(2), Στεφάνου 3(1), Αβραμίδης, Βουρτσής, Μαλούκος 15, Θέος 23(2).

 

Ακράτα - Έσπερος Πατρών 86-61

Δεκάλεπτα: 28-15, 47-33, 69-43, 86-61

Διαιτητές: Πλιάκας, Φασόλης

Ακράτα (Σκαραφίγκας): Μάλλης, Σίνης 13, Τσιακμάς 6, Ονάσογλου 13(2), Λάφης, Αμβράζης 14, Θανόπουλος, Πολύδερας, Γκιζογιάννης 12, Γκόβας 15(1), Γιοβάς, Βεσκούκης 12(1).

Εσπερος Πατρών (Δεράος): Γιαλελής 5(1), Φραντζής 17(3), Βεργανελάκης 2, Ζαφείρης 5(1), Ροκανάς 13(2), Σερέτης, Μπαρδάκας 7, Καλογιάννης, Κατσαβόπουλος, Δούρος 2, Βύρλας 10.

 

Αιγάλεω - Πέρα 82-74

Δεκάλεπτα: 24-17, 46-35, 68-53, 82-74

Διαιτητές: Φραγκούλη, Χρηστίδης Ηλ.

Αιγάλεω (Ζωντός): Κυριακόπουλος, Μπάρδας 2, Φακοπουλίδης 3(1), Καράβολας 22(2), Κούρτης, Ντακούλιας 14, Γκαγκαλούδης 8, Αγγελόπουλος 12, Οικονόμου 8, Καλλινικίδης 13.

Πέρα (Γκαναβίας): Βαρδάλος 2, Θεολογίτης 15(3), Τσιρόπουλος 8(1), Τσολάκης 13(1), Χολέβας 13(4), Πιτούλης 2, Σωτηράκης 4, Ντιφαντής 12, Παπαδούλης 5(1).

 

Αχαγιά - Κεραυνός Αιγίου 91-64

Δεκάλεπτα: 26-18, 59-31, 82-42, 91-64

Διαιτητές: Λεκατσάς, Καββαδάς

Αχαγιά (Σαράνης): Βουρνάς 5, Τσομάνι 2, Κωνσταντινόπουλος 3(1), Νικολάου 12(1), Ταρνάρης 3(1), Οικονομόπουλος 18(1), Κάλλης 6(2), Τσάμης 14(1), Δ. Λυμπέρης 9(3), Μακρής 19, Αναστασόπουλος, Σέρμπος.

Κεραυνός Αιγίου (Λιόνας): Κουκουλομάτης 11(2), Μούκας 17, Μπεκρής 8(1), Σταθακόπουλος 6, Αγγελόπουλος 8(1), Λυμπερέας 11, Τζελέπης 3(1).

 

Βαθμολογία

1. Μεγαρίδα 2

2. Αχαγιά 2

3. Ακράτα 2

4. Ληξούρι 2

5. Νέα Κηφισιά 2

6. Αιγάλεω 2

7. Ιωνικός ΝΦ 2

8. Ηλυσιακός 1

9. Πέρα 1

10. Άρης Νικαίας 1

11. Λέοντας 1

12. Έσπερος Πατρών 1

13. Κεραυνός Αιγίου 1

14. Καλαμάτα 1

 

Επόμενη αγωνιστική (2η, 21/10)

Κεραυνός Αιγίου - Καλαμάτα

Ιωνικός ΝΦ - Αχαγιά

Λέοντας - Ηλυσιακός

Πέρα - Ληξούρι

Έσπερος Πατρών - Αιγάλεω

Νέα Κηφισιά - Ακράτα

Μεγαρίδα - Άρης Νικαίας

 

 

2ος Όμιλος - 1η αγωνιστική

Αποτελέσματα

ΚΑΠ - ΒΑΟΛ Χίου 68-53

ΟΦΗ - Καλλιθέα 83-53

Ίκαρος Νέας Σμύρνης - Άρης Θήβας 60-56

Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας - Λοκρός Αταλάντης 69-67

Μελίσσια - ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC 83-75 (β’ παρ.)

ΕΦΑΟ Ζωγράφου - Δειλινό 100-57

Κορωπί - Ερμής Σχηματαρίου 88-60

 

Φύλλα αγώνα

Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας - Λοκρός Αταλάντης 69-67

Δεκάλεπτα: 17-23, 40-40, 53-54, 69-67

Διαιτητές: Καρανικόλα, Μαλγεκάκης

Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας (Γιαννακόπουλος): Καλογερόπουλος 13(3), Κομματάς 2, Τσίγος 7, Τσικούνας 15(1), Σιλιτσίδης 4, Τύρλας 10, Ζερβός 14, Θωμάς 2.

Λοκρός Αταλάντης (Ζαρονικόλας): Φωτητζόγλου 6, Κεχρής 9(1), Πάσσας, Παπαηλίου, Καλογερόπουλος, Μάτος Αν. 13(1), Μάτος Αγγ. 23(2), Δουρούκης 5(1), Ψάλτου 11.

 

Μελίσσια - ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC 83-75 (β’ παρ.)

Δεκάλεπτα: 21-20, 35-39, 52-52, 66-66, 73-73, 83-75

Διαιτητές: Καμητσος, Τσακαλογιάννης

Μελίσσια (Δάγλας, Μπάρτζος): Κυπαρίσσης 15, Στεργίου 2, Γεραμάνης 2, Οικονομόπουλος 19(2), Κοντός 7(1), Πολιτόπουλος, Τρίχας 5, Καραχάλιος 17(2), Καραβανάς 16.

ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC (Παπαδόπουλος, Μιχάηλ): Κουτσογιάννης 2, Σέττος 6, Θεοδωράκος Π, Ξιούρας 16(3), Μανταλβάνος 15, Μανιάτης 6(2), Γκιζόγιαννης 30(1), Γεωργουσόπουλος.

 

ΟΦΗ - Καλλιθέα 83-53

Δεκάλεπτα: 22-24, 38-36, 66-45, 83-53

Διαιτητές: Σκαλτσής, Μελισσάρης

ΟΦΗ (Ράλλης): Μητρόπαπας 2, Μαλιαράκης, Αντωνόπουλος 5(1), Τσερκιτζόγλου 21(3), Τσιλόγλου, Καρλάφτης 12(4), Αγαπιάδης 10(2), Πρωτογεράκης, Μπούμπαρης 3, Πετράκης 8(2), Καραλής 9(2), Πάλλης 13.

Καλλιθέα (Θεοδοσίου): Χατζηγεωργίου 2, Ματσαμάς 2, Τσακίρης 3, Παναγιωταράκος 3(1), Γυφτάκης 5(1), Μπίλιας 5, Παρδακάς 5(1), Λιβισιάνος 3(1), Σκορδάλης 15(5), Εκινέ 4, Κανύχης 6.

 

ΚΑΠ - ΒΑΟΛ Χίου 68-53

Δεκάλεπτα: 23-15, 37-27, 56-41, 68-53

Διαιτητές: Κώτσου, Χατζημάρκος

ΚΑΠ (Κακαλιάς): Μόκκας 1, Βενιτουράκης 9(1), Χανιάς-Πανταζής 3, Βαφιάς 7(1), Χρονόπουλος 20(3), Φασιανός 2, Μαυροειδάκος 18, Παπαμίκος 4, Τσιρίμπασης, Χασαπάκης, Γαρδέλης, Τσαμπής 4(1).

ΒΑΟΛ Χίου (Βούλικας): Φουμπουλάκος 3(1), Σερέτας, Ανδρουλάκης 2, Σουλίκας 6, Σαμιώτης 2, Αγγελίδης 12, Καραφαντής, Τσουρής 8, Κουϊτμζής 10, Τροβάς 3(1), Σουλινάρης 4, Κωνσταντινάκος 3(1).

 

Κορωπί - Ερμής Σχηματαρίου 88-60

Δεκάλεπτα: 26-22, 46-39, 71-48, 88-60

Διαιτητές: Καρακωνσταντόπουλος, Αντωνίου

Κορωπί (Χατζηπανηγύρης): Καραχάλιος, Αγγελόπουλος 2, Καμαρινός 25(3), Τσακισβίλι 2, Αγόρης 10(1), Καραδολάμης 28(4), Σβορώνος 3(1), Μερκούρης 2, Παπαδημητρίου 5(1), Κουτούφας 9 (1), Χρονόπουλος 2.

Ερμής Σχηματαρίου (Τσαούσης): Μαλισιόβας, Πανταζής 17(1), Μεϊντάνης, Γκρινιάρης 5(1), Κώνστας 3(1), Σπηλιόπουλος 2, Κουτής, Ετζιάκα 15(2), Φλώτσιος 3(1), Μαράντος 7, Γιανναλέτσος 11.

 

ΕΦΑΟ Ζωαγράφου -Δειλινό 100-57

Δεκάλεπτα: 26-16, 54-32, 84-48, 100-57

Διαιτητές: Λογοθέτης, Καραμπιτσάκος

ΕΦΑΟΖ (Ζήβας): Παλάντζας 2, Γκόντγουϊν 15(2), Πρόφκα 3, Ζαρμακούπης 13(1), Δρίβας 10(2), Παπαφωτίου-Ευαγγέλου, Σπανός 17(3), Κανελλόπουλος 19(3), Βαρνάβας 5, Οκεκούονεν 8, Ιμαριάγκπε 3, Δήμου 5(1).

Δειλινό (Γωνιωτάκης): Γουμενάκης 6, Μπορμπίδης 2, Αντωνογιαννάκης 2, Γαϊτανάκης, Στέβοβιτς 2, Λεφής 13(1), Γρύλλης 9(1), Εκίζογλου, Κυρίτση 5, Σπηλιόπουλος 6, Χασάπης 12(1).

 

Ίκαρος Νέας Σμύρνης - Άρης Θήβας 60-56

Δεκάλεπτα: 22-14, 26-29, 40-47, 60-56

Διαιτητές: Μερλή, Ροδίτης

Ικαρος Νέας Σμύρνης (Γιαννακόπουλος): Κολοβέρος, Χόρτσας 7, Ανέστης 21(1), Μπάζιος 2, Μακρυνιώτης, Γιαννακοδήμος 6, Μοσόρας 3, Νούκας, Μιχαλόπουλος 2, Διαμαντόπουλος 16(1), Αντωνούσος 3, Φωτιάδης.

Άρης Θήβας (Ματσαγγούρας): Γεωργούτσος 10(1), Μελετίου, Ματσαγγούρας, Γκόλιας 5(1), Καλογιαννόπουλος 2, Καλεμτζάκης 20(1), Χαραλάμπης 9 (1), Κουμπές, Δαχρετζής 8, Ντέντα 4, Πανδής.

 

Βαθμολογία

1. ΕΦΑΟ Ζωγράφου 2

2. ΟΦΗ 2

3. Κορωπί 2

4. ΚΑΠ 2

5. Μελίσσια 2

6. Ίκαρος Νέας Σμύρνης 2

7. Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας 2

8. Λοκρός Αταλάντης 1

9. Άρης Θήβας 1

10. ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC 1

11. ΒΑΟΛ Χίου 1

12. Ερμής Σχηματαρίου 1

13. Καλλιθέα 1

14. Δειλινό 1

 

Επόμενη αγωνιστική (2η, 21/10)

Καλλιθέα - ΚΑΠ

Άρης Θήβας - ΟΦΗ

Λοκρός Αταλάντης - Ίκαρος Νέας Σμύρνης

ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC - Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας

Δειλινό - Μελίσσια

Ερμής Σχηματαρίου - ΕΦΑΟ Ζωγράφου

ΒΑΟΛ Χίου - Κορωπί

 

 

3ος Όμιλος - 1η αγωνιστική

Αποτελέσματα

ΑΟ Καλαμπάκας-Δόξα Λευκάδας 63-69

ΓΑΣ Μελίκης-Νικόπολη Πρέβεζας  88-76

ΑΓΣ Ιωαννίνων-ΠΑΣ Γιάννινα  67-84

Τιτάνες Παλαμά-Εύαθλος Πολυκάστρου 84-77

Πρωτέας Γρεβενών-Μαντουλίδης 90-86

Ικαροι Τρικάλων-Ολυμπιακός Βόλου  85-66

Ρεπό: ΑΟΚ Βέροιας               

 

Φύλλα αγώνα

ΓΑΣ Μελίκη-Νικόπολη Πρέβεζας 88-76

Δεκάλεπτα: 26-19, 46-37, 69-58, 88-76

Διαιτητές: Βασιλόπουλος, Δέλλας

ΓΑΣ Μελίκη (Ασλανίδης): Λιόλιος 16(2), Μαυρίδης Β. 29(2), Κυριακού, Σαζακλίδης 8, Λέφας 8, Μαγαλιός, Καρατζάς 4(1), Πεϊμανίδης,  Σταυρουλάκης 14(2), Κοτζαμπάσης 6, Λαπατούρας, Ρογγότης 3. 

Νικοπόλη Πρέβεζας (Παπίρης, Πολίτης): Μίχος Σ., Κοντογιάννης 22, Καραστάθης, Μίχος Θ., Παπαχρήστος, Κακιούζης 9(1), Παπαμιχαήλ 3, Δούβλης, Μούλας 16(2), Βαβέτσης 4(1), Ρέμπης 2, Πελίγκος 20(2). 

 

ΑΟ Καλαμπάκα-Δόξα Λευκάδας 63-69

Δεκάλεπτα: 20-15, 36-31, 50-49, 63-69

Διαιτητές: Σαρακενίδης, Χατζημπαλίδης

ΑΟ Καλαμπάκα (Σδράκας): Μασάδης 13(3), Μπαλωμένος, Ούτος,  Σπανός, Γαϊτανίδης 10(1), Παουλεάνου, Σούλκο 1, Στούκας 3, Γκάτζιας 15(1), Τσιλούλης, Παπακώστας 21(3), Κιουρτζίδης. 

Δόξα Λευκάδας (Γιασσάρης): Νικολόπουλος 17(3), Αργυρός, Αναγνωστόπουλος 8, Τσιαβές 9(1), Βαγενάς 11(2), Γεωργάκης, Μακρόπουλος 10, Γερονάτσιος, Βλαχάκης, Τριχόπουλος 10, Ζαμπάκης 4. 

 

Ίκαροι Τρικάλων-Ολυμπιακός Βόλου  85-66

Δεκάλεπτα: 18-17, 46-36, 61-52, 85-66

Διαιτητές: Παζώλης, Κοντογιάννης

Ίκαροι Τρικάλων (Μητσιάδης): Κολοτσιος Α. 8, Μέξης 8, Βλάχος 19, Κολότσιος Β., Αργύρης 6, Χατζής 4, Ντούρβας 3, Τζιοβάρας 3, Μούμογλου 11, Φούντας 23, Μπαρμπαρούσης, Στάνκοβιτς.

Ολυμπιακός Βόλου (Γκουγκουτούδης): Στύλας 12(2), Ιλτσόγλου 3(1), Κυριακόπουλος 12, Μπόγδανος 17, Μπουσκολίτης 15(3), Σκαμάγκας, Αναστασόπουλος 2, Χαρχαρής, Λουλούδης 5.  

 

Πρωτέας Γρεβενών-Μαντουλίδης 90-86

Δεκάλεπτα: 27-18, 46-38, 69-61, 90-86

Διαιτητές: Τσουμαχίδης, Γεωργούλης

Πρωτέας Γρεβενών (Μουρουζίδης): Τζήμου 7(1), Γρούδος 10, Μαλούτας 24 (5), Μιχαηλίδης 13(4), Μιχαλόπουλος, Κολοβός, Συλλάκος 1, Τακίδης 15 (2), Μπόζιαρης 6(1), Σιούμουρας, Μακρής, Μαλιούρας 14.

Μαντουλίδης (Νικολαϊδης Ι., Καραμανώλης): Νικολαῒδης 28(2), Τάκης 10(1), Μπέλλος 8, Ρεφατλλάρι 3(1), Ντίαθ 2, Καλόγηρος 21(4), Φόρογλου 12(2), Μαλανδρής 2, Κεραμάρης, Καναγκίνης, Σαρασίδης.

 

Τιτάνες Παλαμά-Εύαθλος Πολυκάστρου 84-77

Δεκάλεπτα: 20-17, 40-41, 60-57, 84-77

Διαιτητές: Ταρενίδης Κ., Χρυσάφης

Τιτάνες Παλαμά (Ζαχαρέλης): Τσιαμπάς 16(3), Τσούμας 4, Χανέλι 6(2), Ζωϊτσάκος 8(1), Γκογκίδης 14, Κατσαδούρος 4(1), Καραϊσκάκης 8(1), Κουτρούλης, Μακρής 11(3), Γκαγκανάσιος 11(1), Αρχοντούλης, Καραδήμας 2.

Εύαθλος Πολυκάστρου (Παπαδόπουλος Γ.): Παπαδόπουλος Σ. 6(2), Ημερίδης 19(3), Μαρκόπουλος 2, Αθανασίου 1, Γιαμπατζίδης ,Γκαντίδης, Ζωιτσούδης, Τσελέκης 10, Σιδηρόπουλος 28(1), Κώστα, Κουτούλας 11(3).

 

ΑΓΣ Ιωαννίνων-ΠΑΣ Γιάννινα 67-84

Δεκάλεπτα: 26-21, 40-40, 51-63, 67-84

Διαιτητές: Γαζέτας, Λουλουδιάδης

AΓΣ Iωαννίνων (Τσουκανέλης): Καννης 10(2), Ζαμπέτης 2, Σαχπαχίδης, Μπαζάκας, Αντωνίου, Πουρνάρας 9, Xρυσής 4(1), Mάκης 17(3), Παπανικολάου, Θυμνιός 17, Φίλιος 6, Θώδης 2.

ΠAΣ Γιάννινα (Κωστόπουλος): Γεωργίου 21, Πανάρας 19(3), Mουζακίτης, Tσίρμπας 7(1), Πρέντζας 7(1), Kαραγκιολίδης 11(1), Mάντζιος Π. 2, Mάντζιος Δ. 9, Πάτρας 6, Πανταζής, Πιστιόλης, Γιωτάκης 2.

 

Βαθμολογία

1. Ικαροι Τρικάλων 2

2. ΠΑΣ Γιάννινα 2 

3. ΓΑΣ Μελίκης 2

4. Τιτάνες Παλαμά 2

5. Δόξα Λευκάδας 2

6. Πρωτέας Γρεβενών 2

7. Μαντουλίδης 1

8. ΑΟ Καλαμπάκας 1

9. Εύαθλος Πολυκάστρου  1

10. Νικόπολη Πρέβεζας 1

11. ΑΓΣ Ιωαννίνων 1     

12. Ολυμπιακός Βόλου 1

13. ΑΟΚ Βέροιας 0   

*Ο ΑΟΚ Βέροιας έχει ένα παιχνίδι λιγότερο

 

Επόμενη αγωνιστική (2η, 21/10)

Δόξα Λευκάδας-ΑΟΚ Βέροιας

Νικόπολη Πρέβεζας-ΑΟ Καλαμπάκας

ΠΑΣ Γιάννινα-ΓΑΣ Μελίκης

Εύαθλος Πολυκάστρου-ΑΓΣ Ιωαννίνων

Μαντουλίδης-Τιτάνες Παλαμά

Ολυμπιακός Βόλου-Πρωτέας Γρεβενών

Ρεπό: Ικαροι Τρικάλων

 

 

4ος Όμιλος - 1η αγωνιστική

Αποτελέσματα

ΜΕΝΤ - Ζέφυρος 87-62

Αστέρας Σίνδου - ΠΣ Ευκαρπίας 59-71

ΑΟ Πολυγύρου - Λεύκιπος Ξάνθης 74-70

ΒΑΟ - Απόλλων Καλαμαριάς 81-71

ΓΑΣ Κομοτηνή - Μακαμπή  68-49

Αίας Ευόσμου - Ασπίδα Ξάνθης  73-81

ΠΟ Νέων Μουδανιών - ΔΕΚΑ 64-84

 

Φύλλα αγώνα

ΓΑΣ Κομοτηνή-Μακαμπή 68-49

Δεκάλεπτα: 26-7, 43-24, 58-35, 68-49

Διαιτητές: Δημάδης, Γιαννούλης Αναστ.

ΓΑΣ Κομοτηνή  (Λεμονίδης): Ιορδάνογλου 12 (2), Κρακατσέλης 2, Ζολώτας 5(1), Αθανασίου 3 (1), Λεχούδης 5 (1), Λεμονίδης 6 (2), Κουτσοβασίλης 11 (3), Μαγουλάς 6, Μαστροδημήτρης, Παλάσκας 5 (1), Μπορμπίδης, Χαλίλ 13.

Μακαμπή (Κοντός): Μαστοράκης, Θεολόγης 8, Κλουντζός, Σκουφετζής, Σαμαράς, Πετράκης 11 (1), Βαρδής, Σαρδέλης 8, Αρούχ 10, Μιζίου 5, Αργυρίου 7, Βαρδάλας.

 

Αστέρας Σίνδου-ΠΣ Ευκαρπίας 59-71

Δεκάλεπτα: 17-10, 31-32, 41-54, 59-71

Διαιτητές: Γραικός, Αναστασιάδης

Αστέρας Σίνδου (Μπαλογιάννης): Ταβλαρίδης 3 (1), Παπαπασχάλης 5 (1), Ιωαννίδης 15, Πετρίδης 2, Μπακάλης 4, Δημητριάδης 10, Μέλλιος 3 (1), Τσίγκας, Μησίρογλου 6 (2), Ιατρίδης 11.

ΠΣ Ευκαρπίας (Νίκου): Χαρτόπουλος 4, Πρεδάρης 11 (1), Βάσκος, Κιούρκας 7 (1), Βαρύτης 13 (1), Χολέβας 15 (1), Μητρόπουλος 2, Απιδόπουλος 6, Δέλιος, Γκαβέζος 13 (1).

 

ΒΑΟ-Απόλλων Καλαμαριάς 81-71

Δεκάλεπτα: 20-28, 34-44, 55-54, 81-71

Διαιτητές: Τζιοπάνος Γ., Ηλιόπουλος

ΒΑΟ (Νομικός, Κατσής): Λεπτοκαρίδης 27(4), Μπαγκντασαριάν 6, Πετρίδης 12, Τζουβάρας, Ζησόπουλος 2, Ταζόπουλος 10, Χότζα 7, Μαδεμλής, Πισιώτης 2, Βουνάκης 13(3), Γιαννούλης, Πυδαράκης.

Απόλλων Καλαμαριάς (Καραμιχάλης): Κουκουλίδης, Αποστόλου 12(4), Μαχαιριανάκης 28(2), Μυθιλλού, Παιταρης, Σαμαράς 10(2), Αγραφιώτης 9(1), Μόρας, Κατηρτζίδης, Ακριτίδης 4, Αθαναηλίδης 5, Γουναρόπουλος.

 

ΜΕΝΤ-Ζέφυρος 87-62

Δεκάλεπτα: 21-15, 41-34, 63-47, 87-62

Διαιτητές: Θεοδώρου, Αγραφιώτης Γρ.

ΜΕΝΤ (Καραμουσαλίδης-Κεραμιδάς): Ζειμπεκης 6(2) Ντσιλής 21 (5), Μιχαηλίδης 17(1), Μητακίδης, Νικολούδης 24(5), Παπαδόπουλος 6, Κατσούλης 3(1), Χατζηλάμπρου, Ακσεχέρογλου, Καρανώτας 9(1), Βελέντζας, Μανδράς.

Ζέφυρος (Αλεξανδρίδης): Μυτιληναίος, Καλπακτσίδης 10, Φωτιάδης, Ματενίδης 5(1) Γιαννάκης, Τσάμογλου, Κανάρας 5(1) Φαρμάκης, Τσιόγκας 20, Βούλγαρης 12, Ζωγράφος, Τσιούντος 10.

 

Αίας Ευόσμου-Ασπίδα Ξάνθης 73-81

Δεκάλεπτα: 19-16, 40-46, 57-59, 73-81

Διαιτητές: Χατζηχαρίσης, Χατζηκώστας

Αίας Ευόσμου (Γυμνόπουλος- Κόρκας): Βαρδής, Σκεμπής 11, Ρόπουτης 11 (1), Παούσης , Παντόπουλος 9 (1), Περιστεράκης 10, Σεκαδάκης 7 (1), Νέσης 8, Σαββίδης 15 (4).

Ασπίδα Ξάνθης (Στεφανίδης- Παναγιωτόπουλος): Άνθης 2, Παπαδάκης 18 (4), Αναστασιάδης 2, Καραμανώλης 14 (2), Θεοδωρίδης 9 (1), Κουτσογιάννης 15(1), Μανδαλάκης 14 (1), Τσέλος 2, Κάσουρας 5, Μασμανίδης.

 

ΑΟ Πολυγύρου-Λεύκιπος Ξάνθης 74-70

Δεκάλεπτα: 15-26, 32-46, 48-57, 74-70

Διαιτητές: Σελεβός, Κουκουλεκίδης

ΑΟ Πολυγύρου (Τσολάκης-Βουλκίδης): Νικολαϊδης 4, Πιπιλιάρης 16, Κουλαξής 2, Ρίζος, Χαριστός, Παυλέας 4, Αζίζης 15 (2), Στυλιάδης 4, Νικολόπουλος, Νούκαρης 16 (1), Σπουργίτης, Λευκαδίτης 14 (1).

Λεύκιπος Ξάνθης (Κοκκινόπουλος): Κουρμπάνης 16, Νταβουρτζόπουλος 4, Δώδος 11 (1), Στεργίου 13 (2), Σταματέλος 1, Κυφωνίδης 2, Δάτσης, Χατζηαντωνίου, Σταμπουλής 10 (2), Παλάκης 1, Στασινόπουλος 12, Κάλφας.

 

Βαθμολογία

1. ΜΕΝΤ 2         

2. ΔΕΚΑ 2         

3. ΓΑΣ Κομοτηνή 2

4. ΠΣ Ευκαρπίας 2

5. ΒΑΟ 2        

6. Ασπίδα Ξάνθης 2         

7. ΑΟ Πολυγύρου 2          

8. Λεύκιπος Ξάνθης 1     

9. Αίας Ευόσμου 1         

10. Απόλλων Καλαμαριάς 1         

11. Αστέρας Σίνδου 1

12. Μακαμπή 1        

13. ΠΟ Νέων Μουδανιών 1

14. Ζέφυρος 1      

 

Επόμενη αγωνιστική (2η, 21/10)

ΠΣ Ευκαρπίας - ΜΕΝΤ

Λεύκιπος Ξάνθης - Αστέρας Σίνδου

Απόλλων Καλαμαριάς - ΑΟ Πολυγύρου

Μακαμπή - ΒΑΟ

Ασπίδα Ξάνθης - ΓΑΣ Κομοτηνή

ΔΕΚΑ - Αίας Ευόσμου

Ζέφυρος - ΠΟ Νέων Μουδανιών

επιστροφή στην κορυφή