Menu

Β' ΕΘΝΙΚΗ: Αποτελέσματα – Αγώνες – Βαθμολογίες (1η αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα, οι αγώνες και οι βαθμολογίες της 1ης αγωνιστικής της Β’ Εθνικής Ανδρών, είναι:

1ος όμιλος - 1η Αγωνιστική

Με συναρπαστικές αναμετρήσεις άρχισε το πρωτάθλημα της Β' Εθνικής στον πρώτο όμιλο. Το Παγρκάτι νίκησε τον Εσπερο και ο Παπάγου την Κόρινθο με διαφορά ενός πόντους, υπήρξαν κι άλλα ματς με μικρές διαφορές, ενώ ο Τρίτων έδειξε από νωρίς τις διαθέσεις του με την άνετη επικράτηση στην έδρα της Ενωσης Ιλίου.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Πρωτέας Βουλ. - Δάφνη Δαφ. 63-68

Πεντέλη – Πανερυθραϊκός 77-65

Γλαύκος – Κρόνος Αγ. Δημ. 70-81

Παγκράτι – Εσπερος 82-81

Ενωση Ιλίου – Τρίτων 52-69

Πανελευσινιακός – Μανδραϊκός 58-54

Δούκας – Οίακας Ναυπλ. 67-61

Παπάγου – Κόρινθος 74-73

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Σε 1 αγώνα)

1.Τρίτων 69-52 2

2.Πεντέλη 77-65 2

--------------------------------

3.Κρόνος Αγ. Δημ. 81-70 2

4.Δούκας 67-61 2

5.Δάφνη Δαφ. 68-63 2

6.Πανελευσινιακός 58-54 2

7.Παγκράτι 82-81 2

8.Παπάγου 74-73 2

9.Κόρινθος 73-74 1

10.Εσπερος 81-82 1

11.Μανδραϊκός 54-58 1

12.Πρωτέας Βουλ. 63-68 1

---------------------------------------

13.Οίακας Ναυπλ. 61-67 1

14.Γλαύκος 70-81 1

15.Πανερυθραϊκός 65-77 1

16.Ενωση Ιλίου 52-69 1

Οι αγώνες αναλυτικά:

ΠΑΓΚΡΑΤΙ - ΕΣΠΕΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 82-81

Διαιτητές: Σκούτας-Μπούκας

Δεκάλεπτα : 25-18, 46-35, 65-60, 82-81

Παγκράτι (Λιόγας) : Τζιβελέκας 9 (1), Μαγιντόμπε 9 (3), Κούτρας 4 (1), Κατωπόδης 2, Λυτόπουλος 16, Φωτίου 9 (1), Τζατζάς, Δερμιτζάκης 11 (1), Δόξας 7, Ροδοστόγλου 15 (2), Μπένος, Αρμάος.

Έσπερος Καλλιθέας (Μάντζαρης) : Αγγελόπουλος 5,Βάρσος 17 (4), Χατζηκίδης 9 (3), Γραμματικός 9 (1), Θεοδοσίου 10 (2), Σκουλούδης 10, Παπαφλωράτος 2, Κ.Χαρούνι 17, Μπούσι, Ν.Χαρούνι. Βλασσόπουλος 2

ΓΛΑΥΚΟΣ – ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΊΟΥ 70-81
Διαιτητές: Ρίζος-Νάστος  
Δεκάλεπτα: 15-19, 28-35, 43-50, 65-65 (κ.δ.), 70-81
Γλαύκος (Μυριούνης): Σακελλαρόπουλος 4, Σπυράκος, Μοσχοβάκης 9 (1), Εφέπουλος 3 (1), Καρακωνσταντάκης 15 (4), Σερέτης 20 (1), Αγγελόπουλος 4, Δαβάνης 15 (1), Μοίραλης, Κούτρας, Βανδώρος, Μαναβόπουλος
Κρόνος Αγίου Δημητρίου (Καρακώστας): Στραγανιώτης 15 (2), Κεφαλάς 12 (1), Ξιούρας 3, Ζαραϊδώνης 2, Βούζας 15 (3) Κόης 11 (1), Τσάβος,  Σολωμός 17, Καρακεχαγιάς, Στέφος 4, Ανδρεάτος, Κακαριάς.

ΠΕΝΤΕΛΗ - ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ 77-65
Διαιτητές: Θεοδωρόπουλος, Στρέμπας
Δεκάλεπτα: 13-11, 30-31, 45-48, 77-65
Πεντέλη (Χαρτοματσίδης): Μπούτρης 6, Γεωργακόπουλος 9 (1), Λίτσο 7 (2), Αποστολόπουλος 14 (4), Κούσουλας 5, Καρούζος, Μπέλη 13, Κουκάκης, Μπίγγος 13, Σαλτουρίδης 2, Τάγαρης 8.
Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Δέλλιος 9 (9 ριμπ.), Στογιάνοβιτς 6, Καλλιανιώτης 12 (2), Ντουζίδης, Κουντούρης, Σκάνδαλος 17 (2), Γιαουρτόγλου 8 (1), Στάθης 5 (1), Αντωνίου, Καστανιώτης, Ματζιώρης 8 (1), Μπακοδήμος.

 

ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ – ΤΡΙΤΩΝ 52-69
Διαιτητές: Μαγκουνής – Πολυχρόνης
Δεκάλεπτα: 13-20, 27-37, 42-53, 52-69
Ένωση Ιλίου (Κτιστάκης): Παπαγεωργίου, Μπέλλας Γ. 4 (1), Τσακίρης 4, Φουντάς 3 (1), Πανουσόπουλος 3 (1), Μπολάτογλου 1, Χαϊκάλης 9 (2), Μπέλλας Οδ. 7 (1), Τσιουμπρής 2, Μανταλβάνος 7, Βαρσαμούλης 11, Γεροκώστας 1. 
Τρίτωνας (Μιχελάκος): Χανιώτης 3 (1), Ψαρόπουλος 11 (1), Καλαντζής 6, ΄Υμερι, Ντίμπ 7 (1), Νικολακόπουλος 12 (3), Δαμιανάκος, Μαλτέσιος 15, Ζησόπουλος, Κουκουνάς, 2, Βερτούδος, Τσούτσος 13 (1)

 

ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ – ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ 63-68
Διαιτητές: Αποστολίδης-Τσαχάκης
Δεκάλεπτα: 19-6, 31-30, 47-55, 63-68
Πρωτέας Βούλας (Βλάχος): Κυριλής 6, Ματαλιωτάκης 18, Αγγελόπουλος 16, Μορφής 4, Αυγενικός 3(1), Γάργαλης 10(1), Καματερός 6.
Δάφνη Δαφνίου (Κωνσταντινίδης): Καννάς 6(1), Γκάτζο 5(1), Κουφόπουλος 3, Γοργόνης 15(3), Ψημίτης, Σαλέχ 6, Δομπρογιάννης 2, Μουστόπουλος 5, Παπαδιονυσίου 21(2), Τάταρης 5(1).

 

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ – ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ 58-54
Διαιτητές: Ζακεστίδης-Μηλαπίδης
Δεκάλεπτα: 22-21, 34-31, 51-48, 58-54
Πανελευσινιακός (Καλογήρου): Κυριακόπουλος 10 (2), Καράμπελας 3, Μουρατίδης 6 (2), Βούλγαρης, Σταθόπουλος 3 (1), Αναγνωστάκης 2, Δούκας 6, Μαύρος 6, Ψαρόπουλος 22 (1)
Μανδραϊκός (Κουστένης): Σιμιτζής 6, Γεωργοπαπαδάκος Σ. 10 (2), Δέδες 9 (2), Γκαϊτάσοφ 7 (1), Φωτόπουλος 2, Ρεκουνιώτης 8, Χάλαρης 4, Γεωργοπαπαδάκος Ν. 8 (1), Βασιλόπουλος.

ΠΑΠΑΓΟΥ – ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ 74-73
Δεκάλεπτα : 21-11, 35-31, 51-58, 63-63, 74-73 (παρ.)
Διαιτητές : Κυριακόπουλος-Τσιμπόυρης
Παπάγου (Κατσούνης) : Γιαννίκος 2, Πίνης 5, Πρισκομάτης 1, Λεκάκης 4 (1) Χρυσός 4 (1), Ζώρζος 16, Παπαπέτρου 5 (1), Κουτρούλιας 38 (1), Μπάλος, Παστήρας
ΚΑΟ Κορίνθου (Νικητόπουλος) : Νιφόρας 9, Γεωργίου 11 (3), Σακελλαρίου 6, Μακρής 17 (2), Θεοδωρίδης, Κεφαλάς 10, Αρσένης, Περρωτής 10, Μπαλής, Δανιήλ 4, Κωνσταντίνου 6 (2)

ΔΟΥΚΑΣ – ΟΙΑΚΑΣ ΝΑΥΠΛΙΟΥ 67-61
Δεκάλεπτα: 9-7, 31-26, 45-47, 67-61
Διαιτητές : Μπανασάκης-Χριστινάκης
Δούκας (Χούμπαυλης) : Δενδρινός 7 (1), Παππάς 16 (1), Μποχωρίδης 9 (1) , Βουγιούκας 18, Ευστρατίου, Λάκκας, Αποστολίδης 4, Τσιτσιγιάννης 7 (1), Δραγάτης, Πέτς 6.
Οίακας Ναυπλίου (Κουλουριώτης) : Ραζής, Κουμπούρας 14 (1), Πελεκάνος 12 (1), Παπαντωνίου 15 (3), Γεωργιάδης 2, Μανακας 6, Μπουρτσουκλής, Σκορδάς, Αναγνωστόπουλος 12

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (2η, 14/10)

Πανερυθραϊκός – Πρωτέας Βυολ.

Κρόνος Αγ. Δημ. - Πεντέλη

Εσπερος – Γλαύκος

Τρίτων – Παγκράτι

Μανδραϊκός – Ενωση Ιλίου

Οίακας Ναυπλ. - Πανελευσινιακός

Κόρινθος – Δούκας

Δάφνη Δαφ. - Παπάγου

2ος Όμιλος - 1η αγωνιστική

Η πρεμιέρα του Βορρά της Β’ Εθνικής βρήκε τους το Αγρίνιο, το Ανατόλια και την Ελευθερούπολη να ξεκινούν με νίκες. Θετικά αποτελέσματα πήραν ακόμη οι Μαχητές, τα Φάρσαλα, η Νίκη Βόλου και ο Φαίακας Κέρκυρας.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Γέφυρα-Ελευθερούπολη 58-71
Φίλιππος Βέροιας-Ανατόλια 61-81
Αγρίνιο-Ερμής Λαγκαδά 68-62
Φάρσαλα-Χαλκηδόνα/Προποντίς 73-67
Μαχητές Πειραματικό Πεύκων-Έσπερος Λαμίας 79-59
Νίκη Βόλου-Στρατώνι 69-61
Μακεδονικός-Φαίακας Κέρκυρας 71-77
ΧΑΝΘ – Ίκαροι Σερρών (10/10)

Η Βαθμολογία (σε 1 αγώνα)

1. Ανατόλια 81-61 2
2. Μαχητές Πειραματικού Πεύκων 79-59 2
3. Ελευθερούπολη 71-58 2
4. Νίκη Βόλου 69-61 2
5. Φαίακας Κέρκυρας 77-71 2
6. Φάρσαλα 73-67 2
7. Αγρίνιο 68-62 2
8. Ερμής Λαγκαδά 62-68 1
9. Χαλκηδόνα/Προποντίς 1 (0-1, 67-73)
10. Μακεδονικός 1 (0-1, 71-77)
11. Στρατώνι 1 (0-1, 61-69)
12. Γέφυρα 1 (0-1, 58-71)
13. Έσπερος Λαμίας 1 (0-1, 59-79)
14, Φίλιππος Βέροιας 1 (0-1, 61-81)
15. Ίκαροι Σερρών 0 (0-0)*
16. ΧΑΝΘ 0 (0-0)*

(*) Ίκαροι Σερρών και ΧΑΝΘ έχουν έναν αγώνα λιγότερο

2η αγωνιστική (14/10):

Ελευθερούπολη-ΧΑΝΘ
Ανατόλια-Γέφυρα
Ερμής Λαγκαδά-Φίλιππος Βέροιας
Χαλκηδόνα/Προποντίς-Αγρίνιο
Έσπερος Λαμίας-Φάρσαλα
Στρατώνι-Μαχητές Πειραματικού Πεύκων
Φαίακας Κέρκυρας-Νίκη Βόλου
Ίκαροι Σερρών-Μακεδονικός

Τα φύλλα αγώνα:

ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟΥ ΠΕΥΚΩΝ – ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ 79-59
Διαιτητές: Ντούρας-Μπακάλης
Δεκάλεπτα: 17-12, 41-25, 64-40, 79-59
Μαχητές Πειραματικού Πεύκων (Γεροφώτης): Βογιατζάς 18 (6), Δάμας 3, Μαυρίδης 21 (1), Χατζημιχαηλίδης 6 (1), Κλωνάρας 2, Στόλης 13, Τσιμίδης 4, Βαϊντερλής 2, Μητσάκης 6 (2), Λαζάρου, Ελευθεριάδης 4, Παλιαχάνης
Έσπερος Λαμίας (Σοφογιάννης): Στογίλκοβιτς 2, Ρούζιος 9 (1), Μπερτσιμάς, Πάππος 3 (1), Κατσαρές 3, Φύκας 11 (2), Αργύρης 6 (1), Τεπετίδης 8, Ολύμπιος 17 (5)

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ-ΣΤΡΑΤΩΝΙ 69-61
Διαιτητές: Κοϊμτζόγλου-Αγραφιώτης Τζ.
Δεκάλεπτα: 12-14, 34-25, 51-48, 69-61
Νίκη Βόλου (Πρέκας): Καραγιώργος, Πανιοπουλος , Γεωργίου 12(1), Φρουσκλιάς 21(2), Αναγνωστόπουλος, Γιωτόπουλος 4, Κουτίνας 2, Τσαβές , Τσώλης 8(1), Τάσσος 9, Τασιούδης 13, Διγενής .
Στρατώνι (Χατζούλης): Δοξάκης 7(1), Μπουρδανος 16(2), Δημητρακας , Κολοκοτρώνης 7(1), Κόκκιος  Γεωργιάδης , Σιδηροηλίας 4, Φλιατης 4, Κοτσαγιάννης 4, Μπέγας 3(1), Πολιτόπουλος 5(1), Δασκαλόπουλος 11.

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ-ΑΝΑΤΟΛΙΑ 61-81
Διαιτητές: Φακίτσας-Γερακίνης
Δεκάλεπτα: 18-27, 27-49, 42-69, 61-81
Φίλιππος Βέροιας (Γκίμας): Παπαδόπουλος, Σουτζόπουλος 8 (1), Σισμάνης, Πονόπουλος, Τσεσμετζίδης, Τσιακλάγκανος 1, Βαλλιος, Κοθράς 26 (3), Καβαργύρης 4, Παραπούρας 9 (2), Καντάρκος 13.
Ανατόλια (Γκαϊτατζής): Νικολαΐδης 8 (2), Στεφανίδης, Αμπατζιάς 8 (2), Αράπης 1, Γαλανίδης 3 (1), Μουρατίδης, Κωνσταντινίδης 3, Ξενιτίδης 5 (1), Κιγμέτογλου 17, Ζώτος 7 (1), Μπρόζος 10 (1), Καραποστόγλου 19 (4).

ΦΑΡΣΑΛΑ-ΧΑΛΚΗΔΟΝΑ 73-67
Διαιτητέ
ς: Παπαγερίδης-Χατζηχαρίσης
Δεκάλεπτα: 15-18, 32-40, 47-53, 73-67
ΓΣ Φαρσάλων (Φόρος): Λεπενιώτης 10 (1), Χαιρετίδης 3 (1), Αναγνωστόπουλος, Συνετός 9 (1), Τσιόγκας 2, Φιλιππόπουλος 4, Τοπουζίδης 3(1), Γκιουλέκας 24 (3), Δέσπος 18, Λιούπης, Λούτας, Φαρμάκης
Χαλκηδόνα (Τουλούμης): Σπύρας, Μαρκίδης 7, Δανάκης 13 (2), Τσακαλέρης 15, Παπαδόπουλος, Λαΐδης 4, Μυλωνίδης 11 (1), Κουτέ, Ευαγγελίδης, Λαζαρίδης, Δελίδης 6, Σικαλίδης 11.

ΓΕΦΥΡΑ-ΓΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ 58-71
Διαιτητές:
Τσουμαχίδης-Καρακώστας
Δεκάλεπτα: 15-18, 35-41, 47-56, 58-71
Γέφυρα (Κουγιουμτζίδης): Πουλιανίτης 3, Ψευτογκάς 6 (2), Καταβαίνης 2, Αποστολίδης 16 (3), Ζιάκας 5 (1), Κουτουξίδης 7 (1), Σιώμος 13 (1), Κοτσάνος 2, Παπαδόπουλος 4
ΓΣ Ελευθερούπολης (Παπαδόπουλος): Κελεσίδης 19 (2), Στυλίδης 21 (2), Ιωάννου 4, Απαζίδης 4 (1), Σταμπουλής 6 (1), Βοιβατόπουλος 17

ΑΓΡΙΝΙΟ-ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ 68-62
Διαιτητές:
Τσιαπλής – Κατωτικίδης.
Δεκάλεπτα: 13 – 17, 37 – 27, 51 – 39, 68 – 62.
Αγρίνιο (Διαμαντάκος): Τασόπουλος 3, Σταμίρης, Μιχάλογλου 11(1), Καπινιάρης 13, Τσατάς, Σταμούλης 5(1), Γκρέκας 6, Μήτσου 18(4), Ψαράς 10(2), Σαρρής 2.
Ερμής Λαγκαδά (Τσούρμας): Μήνου 3, Παπαπασχάλης, Μάρουσιτς 25(4), Τσιρογιάννης 12, Ράπι, Παρίτσης 13(2), Καμαριώτης 5, Πλιούκας, Γκαμούρας 4, Χριστοδούλου, Κωνσταντινίδης.

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ-ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ 71-77
Διαιτητές
: Ελευθεριάδης-Δημάδης
Δεκάλεπτα: 9-20, 30-36, 49-61, 71-77
Μακεδονικός (Μύθου): Χαλατσής 14 (1), Κοντσές 5, Μπαρζού 3, Κουντουρατζόγλου 18, Τσινόπουλος 10, Τασούδης, Κομματάς, Καραθανάσης 11, Ουλουσίδης, Καλογεράτος 5 (1), Ιωαννίδης, Χαντζίδης 5
Φαίακας Κέρκυρας (Κοντογιάννης): Ψαρράς, Γρίψιος 9 (1), Ματενίδης 9 (1), Νεδέλκος 4, Σιωπης 21 (4), Σπιτιέρης 2, Πεταλωτής 11, Περούλης 14, Νίκας, Μαγκανάς, Ταουσάνης 2, Χατζόπουλος 5

 

επιστροφή στην κορυφή