Menu

Αναπτυξιακό Πρόγραμμα: Τελική Φάση Πανελληνίων αγώνων Παίδων Ενώσεων και Τ.Ε.

Η τελική φάση των Πανελληνίων αγώνων παίδων Ενώσεων και Τοπικών Επιτροπών για την αγωνιστική περίοδο 2017-2018, διοργανώνεται από την  Ε.Ο.Κ., την Ε.ΚΑ.Σ.ΚΕ.ΝΟ.Π. και το Δήμο Μονεμβασίας.

Οι αγώνες θα διεξαχθούν στους Μολάους Λακωνίας,  το χρονικό διάστημα  26 - 30 Ιουνίου 2018 (25 άφιξη & 1/7 αναχώρηση).

 

ΟΜΑΔΕΣ  ΕΝΩΣΕΩΝ & ΤΟΠΙΚΩΝ ΕΠΙΤΡΟΠΩΝ

Στους αγώνες θα λάβουν μέρος 5 μικτές ομάδες που θα συγκροτήσουν όλες  οι   Ενώσεις  και  Τοπικές  Επιτροπές.

           

ΤΟΠΟΣ & ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΕΣ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ ΑΓΩΝΩΝ

Οι αγώνες  θα διεξαχθούν στο Κλειστό Γυμναστήριο Μολάων, από την Τρίτη  26/6  έως και  το Σάββατο  30/6/2018.

Οι  Ομοσπονδιακοί  προπονητές, σε  συνεργασία  με  τους  Περιφερειακούς  προπονητές  επέλεξαν τους  παρακάτω  αθλητές:

 

                 ΕΣΚΑ

 

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

ΕΤ.ΓΕΝ.

ΥΨΟΣ

ΣΩΜΑΤΕΙΟ

ΔΗΜΟΥ ΜΑΝΩΛΗΣ

2004

1,90

ΤΡΙΠΛΗ  ΚΟΡΩΝΑ

ΜΑΤΣΙΡΑΣ ΒΑΣΙΛΗΣ

2004

1,93

ΤΡΙΠΛΗ  ΚΟΡΩΝΑ 

ΤΣΟΠΕΛΑΣ  ΧΡΗΣΤΟΣ

2004

1,95

ΑΠΟΛΛΩΝ  ΣΜΥΡΝΗΣ

ΜΠΑΡΛΙΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

2004

1,94

ΑΠΟΛΛΩΝ  ΣΜΥΡΝΗΣ

ΒΑΡΔΗΣ  ΓΕΩΡΓΙΟΣ

2004

1,85

ΑΠΟΛΛΩΝ  ΣΜΥΡΝΗΣ

ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ  ΓΙΑΝΝΗΣ

2005

1,84

ΓΣ  ΓΛΥΚΩΝ  ΝΕΡΩΝ

ΜΠΕΜΠΕΛΟΣ  ΓΙΩΡΓΟΣ

2005

1,88

ΝΕΦΟ  ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ

ΝΤΙΠΤΣΗΣ  ΚΩΣΤΑΣ

2005

1,76

ΤΡΙΠΛΗ  ΚΟΡΩΝΑ

ΜΟΛΛΑΙ  ΦΙΛΙΠΠΟΣ

2005

1,68

ΑΟ  ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ

 

 

                   ΕΣΚΑΝΑ

 

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

ΕΤ.ΓΕΝ.

ΥΨΟΣ

ΣΩΜΑΤΕΙΟ

ΚΟΡΚΟΝΤΖΕΛΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ

2004

1,82

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

ΚΟΠΑΚΑΚΗΣ  ΡΑΦΑΗΛ

2004

1,85

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

ΛΑΓΟΣ  ΚΩΝ/ΝΟΣ

2004

1,90

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

ΜΙΧΑΛΑΚΗΣ  ΓΙΩΡΓΟΣ

2005

1,80

Ν.Ε  ΜΕΓΑΡΙΔΟΣ

ΛΑΜΠΡΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

2005

1,80

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π.

 

                   ΕΚΑΣΘ

 

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

ΕΤ.ΓΕΝ.

ΥΨΟΣ

ΣΩΜΑΤΕΙΟ

ΚΟΚΚΙΝΟΣ  ΓΙΩΡΓΟΣ

2004

1,90

ΑΟΕΑ

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ

2004

1,90

ΑΚ  ΑΣΤΕΡΙΑ

ΧΑΒΑΛΕΣ  ΣΤΕΛΙΟΣ

2004

1,87

ΧΑΝΘ

ΣΑΝΙΩΤΗΣ  ΒΑΣΙΛΗΣ

2004

1,86

ΠΑΟΚ

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ  ΘΕΟΔΩΡΟΣ

2004

1,88

ΠΑΟΚ

ΤΣΙΜΕΡΙΚΑΣ  ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ

2004

1,86

ΔΕΚΑ

ΛΑΜΠΡΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ

2005

1,80

ΧΑΝΘ

ΣΚΟΥΛΑΡΙΩΤΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ

2005

1,82

Α.Σ. ΙΩΝΙΚΟΣ

ΣΠΡΙΝΤΖΙΟΣ  ΜΙΧΑΛΗΣ

2005

1,95

ΜΑΧ.ΔΟΞΑΣ ΠΕΥΚΩΝ

ΣΑΡΡΗΣ  ΑΓΓΕΛΟΣ

2004

1,94

ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΤΡΙΑΝΔΡΙΑΣ

 

              ΕΣΚΑΘ

 

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

ΕΤ.ΓΕΝ.

ΥΨΟΣ

ΣΩΜΑΤΕΙΟ

ΑΛΕΞΗΣ  ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ

2005

1,90

ΑΟ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΛΑΡ.

ΑΡΧΟΝΤΟΥΛΗΣ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΗΣ

2005

1,83

ΤΙΤΑΝΕΣ  ΠΑΛΑΜΑ

                       

              ΕΣΚΑΗ

           

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

ΕΤ.ΓΕΝ.

ΥΨΟΣ

ΣΩΜΑΤΕΙΟ

ΜΑΝΟΥΡΑΣ  ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ

2005

1,90

Α.Σ.Π.ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ

ΜΑΡΓΑΛΙΑΣ  ΓΕΩΡΓΙΟΣ

2005

1,80

ΕΣΠΕΡΟΣ Α.Ο.Π.Α.

ΠΛΩΤΑΣ  ΝΙΚΟΛΑΟΣ

2004

1,87

ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ

ΚΑΡΑΛΗΣ  ΟΔΥΣΣΕΑΣ

2004

1,87

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΑΣ

ΔΑΡΑΜΟΥΣΚΟΣ  ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

2004

1,90

Α.Σ.Π.ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ

 

              ΕΚΑΣΚ

 

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

ΕΤ.ΓΕΝ.

ΥΨΟΣ

ΣΩΜΑΤΕΙΟ

ΣΕΙΡΑΔΑΚΗΣ  ΓΡΗΓΟΡΗΣ

2004

1,94

ΑΟΚ ΧΑΝΙΩΝ

ΓΚΙΟΥΛΕΑΣ  ΣΩΤΗΡΗΣ

2005

1,98

ΑΓΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

ΚΑΤΣΟΥΓΚΡΗΣ  ΦΙΛΙΠΠΟΣ

2005

1,82

ΑΟΝΑ  ΗΡΟΔΟΤΟΣ

 

ΕΚΑΣΚΕΜ

 

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

ΕΤ.ΓΕΝ.

ΥΨΟΣ

ΣΩΜΑΤΕΙΟ

ΔΗΜΑΛΗΣ  ΝΙΚΟΣ

2004

1,98

ΒΑΦΥΡΑΣ  ΔΙΟΥ

ΠΙΠΕΡΤΖΗΣ  ΙΩΑΝΝΗΣ

2005

1,82

ΚΟΥΠΑ  ΚΙΛΚΙΣ

 

              ΕΣΚΑΒΔΕ

 

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

ΕΤ.ΓΕΝ.

ΥΨΟΣ

ΣΩΜΑΤΕΙΟ

ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ  ΝΙΚΟΛΑΟΣ

2005

1,85

ΑΓΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ

 

                   ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ

 

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

ΕΤ.ΓΕΝ.

ΥΨΟΣ

ΣΩΜΑΤΕΙΟ

ΑΒΔΑΛΑΣ  ΓΙΑΝΝΗΣ

2004

1,94

ΑΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑ 1980

ΜΟΥΡΓΗΣ  ΘΕΟΔΩΡΟΣ

2005

1,85

ΑΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑ 1980

ΜΑΡΚΑΚΟΣ  ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

2004

1,87

ΑΕ  ΣΠΑΡΤΗΣ

 

  ΕΚΑΣΑΜΑΘ

 

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

ΕΤ.ΓΕΝ.

ΥΨΟΣ

ΣΩΜΑΤΕΙΟ

ΣΑΒΒΙΔΗΣ  ΓΕΩΡΓΙΟΣ

2004

1,86

ΛΕΥΚΙΠΠΟΣ  ΞΑΝΘΗΣ

 

                   ΕΚΑΣΔΥΜ

 

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

ΕΤ.ΓΕΝ.

ΥΨΟΣ

ΣΩΜΑΤΕΙΟ

ΓΕΡΟΚΩΣΤΑΣ  ΝΙΚΟΣ

2005

1,85

Μ.ΑΛΕΞΑΝ.ΚΟΖΑΝΗΣ

 

              ΕΣΚΑΚ

 

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

ΕΤ.ΓΕΝ.

ΥΨΟΣ

ΣΩΜΑΤΕΙΟ

ΚΟΝΤΕΣ  ΧΡΗΣΤΟΣ

2005

1,74

ΔΙΑΓΟΡΑΣ  ΒΕΛΟΥ

                       

              ΕΚΑΣΧ

 

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

ΕΤ.ΓΕΝ.

ΥΨΟΣ

ΣΩΜΑΤΕΙΟ

ΚΡΙΚΕΛΙΚΟΣ  ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΟΣ

2005

1,76

ΑΟ ΣΙΘΩΝΙΑΣ ΟΙ  ΣΙΘΩΝΕΣ

 

              ΕΣΚΑΣΕ

 

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

ΕΤ.ΓΕΝ.

ΥΨΟΣ

ΣΩΜΑΤΕΙΟ

ΦΑΣΟΥΛΑΣ   ΓΕΩΡΓΙΟΣ

2005

1,90

ΓΣ ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ

 

              ΕΣΚ ΚΥΚΛΑΔΩΝ

 

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

ΕΤ.ΓΕΝ.

ΥΨΟΣ

ΣΩΜΑΤΕΙΟ

ΖΟΥΜΠΕΡΗΣ  ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ

2005

1,80

ΑΟ  ΕΡΜΟΥΠΟΛΗΣ

 

              Τ.Ε. ΛΕΣΒΟΥ

 

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

ΕΤ.ΓΕΝ.

ΥΨΟΣ

ΣΩΜΑΤΕΙΟ

ΚΑΛΛΙΟΝΤΖΗΣ  ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ

2005

1,92

ΠΑΛΛΕΣΒΙΑΚΟΣ

 

 

              Τ.Ε. ΧΙΟΥ

 

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

ΕΤ.ΓΕΝ.

ΥΨΟΣ

ΣΩΜΑΤΕΙΟ

ΦΕΡΕΝΤΙΝΟΣ  ΙΩΑΝΝΗΣ

2005

1,82

Β.Α.Ο. ΛΙΒΑΔΙΩΝ

 

              Τ.Ε. ΣΑΜΟΥ

 

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

ΕΤ.ΓΕΝ.

ΥΨΟΣ

ΣΩΜΑΤΕΙΟ

ΑΣΤΥΠΑΛΙΩΤΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ

2005

1,72

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ  ΣΑΜΟΥ

 

              Τ.Ε. ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ

 

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

ΕΤ.ΓΕΝ.

ΥΨΟΣ

ΣΩΜΑΤΕΙΟ

ΑΛΑΒΕΡΑΣ  ΙΩΑΝΝΗΣ

2005

1,89

Α.Σ. ΗΡΑΚΛΗΣ  2000

 

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ  ΑΓΩΝΩΝ & ΠΡΟΠΟΝΗΣΕΩΝ

 

ΤΡΙΤΗ 26 ΙΟΥΝΙΟΥ 2018

ΠΡΟΠΟΝΗΣΕΙΣ

10.00-11.15      ΛΥΚΟΥΡΓΟΣ & ΛΕΩΝΙΔΑΣ

11.15-12.30      ΑΓΗΣ & ΜΕΝΕΛΑΟΣ                                               

12.30-13.45      ΟΡΕΣΤΗΣ & ΑΠΟΕΛ                                                          

1η  ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ                        

16.15-18.00       ΛΥΚΟΥΡΓΟΣ - ΛΕΩΝΙΔΑΣ                              

18.00-19.45       ΑΓΗΣ - ΜΕΝΕΛΑΟΣ                                                 

19.45-21.30       ΟΡΕΣΤΗΣ – ΑΠΟΕΛ                                                 

ΤΕΤΑΡΤΗ 27 ΙΟΥΝΙΟΥ 2018

ΠΡΟΠΟΝΗΣΕΙΣ

10.00-11.15      ΛΥΚΟΥΡΓΟΣ & ΜΕΝΕΛΑΟΣ                          

11.15-12.30      ΛΕΩΝΙΔΑΣ & ΑΣ Ο ΒΑΤΙΚΙΩΤΗΣ                          

12.30-13.45      ΟΡΕΣΤΗΣ & ΑΓΗΣ                                                      

2η  ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ  

16.15-18.00      ΛΥΚΟΥΡΓΟΣ – ΜΕΝΕΛΑΟΣ                           

18.00-19.45      ΛΕΩΝΙΔΑΣ – ΑΣ Ο ΒΑΤΙΚΙΩΤΗΣ                   

19.45-21.30      ΟΡΕΣΤΗΣ - ΑΓΗΣ                                                               

ΠΕΜΠΤΗ 28 ΙΟΥΝΙΟΥ 2018

3η  ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 

16.15-18.00      ΛΥΚΟΥΡΓΟΣ – ΑΟ ΜΟΝΕΜΒΑΣ. ΚΑΣΤΡΟ

18.00-19.45      ΑΓΗΣ – ΛΕΩΝΙΔΑΣ                                                  

19.45-21.30      ΟΡΕΣΤΗΣ – ΜΕΝΕΛΑΟΣ                                       

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 29 ΙΟΥΝΙΟΥ 2018

ΠΡΟΠΟΝΗΣΕΙΣ

10.00-11.15      ΛΕΩΝΙΔΑΣ & ΜΕΝΕΛΑΟΣ

11.15-12.30      ΑΓΗΣ & ΑΣ Ο ΒΑΤΙΚΙΩΤΗΣ

12.30-13.45      ΟΡΕΣΤΗΣ & ΛΥΚΟΥΡΓΟΣ   

4η  ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ  

16.15-18.00      ΛΕΩΝΙΔΑΣ – ΜΕΝΕΛΑΟΣ                              

18.00-19.45      ΑΓΗΣ – ΑΣ Ο ΒΑΤΙΚΙΩΤΗΣ

19.45-21.30      ΟΡΕΣΤΗΣ – ΛΥΚΟΥΡΓΟΣ

ΣΑΒΒΑΤΟ 30 ΙΟΥΝΙΟΥ 2018

ΠΡΟΠΟΝΗΣΕΙΣ

10.00-11.15      ΟΡΕΣΤΗΣ & ΛΕΩΝΙΔΑΣ                                   

11.15-12.30      ΜΕΝΕΛΑΟΣ & ΑΠΟΕΛ                                    

12.30-13.45      ΑΓΗΣ & ΛΥΚΟΥΡΓΟΣ                                                        

5η   ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

15.30 -  17.30     ΟΡΕΣΤΗΣ –ΛΕΩΝΙΔΑΣ                                   

17.30 – 19.30    ΑΠΟΕΛ  – ΜΕΝΕΛΑΟΣ                                       

19.30 – 21.30    ΑΓΗΣ –ΛΥΚΟΥΡΓΟΣ                                             

 

21:30 – 22:00  ΤΕΛΕΤΗ ΛΗΞΗΣ - ΑΠΟΝΟΜΕΣ

 

1. ΣΥΣΤΗΜΑ  ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ  ΑΓΩΝΩΝ

 

Οι ομάδες είναι υποχρεωμένες να χρησιμοποιούν όλους τους αθλητές το λιγότερο δέκα (10) λεπτά σε κάθε αγώνα.

Συγκεκριμένα τον αγώνα θα ξεκινήσουν πέντε αθλητές, οι οποίοι θα αντικατασταθούν από άλλους 5 στην υποχρεωτική διακοπή του αγώνα, που θα γίνει μόλις συμπληρωθεί το πρώτο δεκάλεπτο. Οι δύο αθλητές που απομένουν, θα συμμετάσχουν στο πρώτο δεκάλεπτο του β΄ ημιχρόνου.

Κατά τη διάρκεια των δύο δεκάλεπτων του α΄ ημιχρόνου και κατά τη  διάρκεια του πρώτου δεκάλεπτου του β΄ ημιχρόνου, δεν είναι δυνατή η αντικατάσταση αθλητών, παρά μόνο σε περίπτωση τραυματισμού, τον οποίο θα επιβεβαιώσει ο Ιατρός του αγώνα. Αν ο τραυματισμένος αθλητής, επανέλθει στον αγώνα, θα πρέπει υποχρεωτικά να συμπληρώσει δέκα λεπτά συμμετοχής.

Τα αμυντικά συστήματα που θα εφαρμόσουν οι ομάδες είναι «man to man» και «man to man press».  ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ η εφαρμογή κάθε μορφής ζώνης και «zone press».  Η διάρκεια της ομαδικής επίθεσης θα είναι 24΄΄.  Οι αγώνες θα είναι διάρκειας 4Χ10 λεπτών.

 

2.ΤΕΧΝΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΓΙΑ ΤΗ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗ ΤΩΝ ΑΓΩΝΩΝ

 

        Για την διεξαγωγή των αγώνων θα συγκροτηθεί Τεχνική Επιτροπή που θα αποτελείται από τους Υπεύθυνους του Αναπτυξιακού Προγράμματος της Ε.Ο.Κ. και από τον εκπρόσωπο της διοργανώτριας Ένωσης.

         Η Τεχνική Επιτροπή θα συνεδριάσει την Δευτέρα 25 Ιουνίου 2018 και ώρα 20.30 στις εγκαταστάσεις της Μαθητικής Εστίας στους Μολάους, όπου θα καταλύσουν οι ομάδες. Η Τεχνική Επιτροπή  είναι υπεύθυνη για όλα τα θέματα που αφορούν τους αγώνες. Την ευθύνη της διοργάνωσης σε κάθε φάση των αγώνων, θα έχει η διοργανώτρια Ένωση  Ε.ΚΑ.Σ.ΚΕ.ΝΟ.Π.

 

3. ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ - ΚΡΙΤΕΣ

       Οι Διαιτητές και οι Κριτές των αγώνων θα ορίζονται από την Κ.Ε.Δ. - Ε.ΚΑ.Σ.ΚΕ.ΝΟ.Π.

 

4.ΓΕΝΙΚΑ

 

Για κάθε θέμα που δεν προβλέπεται από την παρούσα προκήρυξη, καθώς και για κάθε ασάφεια, που έχει ανάγκη διευκρίνησης, αποφασίζει η Επιτροπή Αναπτυξιακού Προγράμματος της Ε.Ο.Κ.

         Διαμαρτυρίες κατά την διάρκεια των αγώνων, κρίνονται ως απαράδεκτες και είναι έξω από το πνεύμα του Αναπτυξιακού Προγράμματος της Ε.Ο.Κ.

          Επικεφαλής  Προπονητής  του  Τουρνουά  θα  είναι  ο Σύμβουλος Ανάπτυξης Ε.Ο.Κ., κ. Κώστας Μίσσας .

Υπεύθυνος  Ομοσπονδιακός  Προπονητής  θα  είναι  ο  κ. Χρήστος  Σγουρίτσας.

         Οι  Περιφερειακοί  Προπονητές   που  συμμετέχουν   είναι  οι  εξής: Βερβαινιώτης  Μιχάλης (ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ), Μανωλιτσάκης  Δημήτρης (ΕΣΚΑΚ), Καρατσώρης  Δημήτρης (ΕΣΚΑΒΔΕ),Κουβάρας  Αργύρης (ΕΣΚΑΣΕ), Πετράκης  Μιχάλης (ΕΚΑΣΚ).    

          Όλοι  οι  συμμετέχοντες  αθλητές, θα  πρέπει  να  ειδοποιηθούν  από  την Ένωση στην οποία ανήκουν, για  την  συμμετοχή  τους  στο  τουρνουά  και  για  τον  τρόπο  με τον οποίο  θα  μετακινηθούν.    

 

ΕΙΔΙΚΕΣ  ΟΔΗΓΙΕΣ  ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΗΣ

       Οι  αθλητές  των Ενώσεων  ΕΚΑΣΘ, ΕΚΑΣΑΜΑΘ, ΕΚΑΣΧ, θα μετακινηθούν  με  το  πούλμαν που  θα  αναχωρήσει  από  τη Θεσσαλονίκη, Καυταντζόγλειο  Στάδιο, την  Δευτέρα 25 Ιουνίου 2018, στις  07.00 και  μετά από  συνεννόηση με το μέλος της Επιτροπής Ανάπτυξης  κ. Άρη  Γραμμενίδη (τηλ.6944-224413).

         Οι  αθλητές  των  Ενώσεων  ΕΚΑΣΔΥΜ, ΕΚΑΣΚΕΜ, ΕΣΚΑΘ, και ΕΣΚΑΣΕ  θα  μετακινηθούν  και  αυτοί  με  το  πούλμαν  που  θα  αναχωρήσει   από  τη  Θεσσαλονίκη  και  κατόπιν  συνεννόησης  με  τον  κ. Άρη Γραμμενίδη. 

     Οι  αθλητές  των Ενώσεων  ΕΣΚΑ, ΕΣΚΑΝΑ, ΕΚΑΣΚ, Τ.Ε.ΧΙΟΥ, Τ.Ε.ΛΕΣΒΟΥ, Τ.Ε.ΣΑΜΟΥ, Τ.Ε.ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ και Ε.Σ.Κ.ΚΥΚΛΑΔΩΝ θα μετακινηθούν με  το  πούλμαν  που  θα  αναχωρήσει από τα  γραφεία της Ε.Ο.Κ. στο  Ο.Α.Κ.Α. την Δευτέρα 25 Ιουνίου στις  15.00.

      Επίσης οι  αθλητές  των Ενώσεων, ΕΣΚΑΒΔΕ, ΕΣΚΑΗ, ΕΣΚΑΚ και ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ, θα  μετακινηθούν κατόπιν  συνεννοήσεως, με  το Γραφείο Ανάπτυξης της Ε.Ο.Κ., (υπεύθυνος κ. Αντώνης  Μάρης, τηλ.210-6828241 και 6984-764503).

      Οι αποστολές των ομάδων θα καταλύσουν στις εγκαταστάσεις  της Μαθητικής Εστίας του Δήμου  Μονεμβασίας, στους  Μολάους, Λακωνίας.

επιστροφή στην κορυφή