Menu

Γ΄ Εθνική: Αποτελέσματα - βαθμολογίες (20η αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και τα φύλλα αγώνα των ομίλων της Γ΄ Εθνικής έχουν ως εξής:

 

1ος Όμιλος - 20η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Ένωση Ιλίου - Οίαξ Ναυπλίου 56-76

Ολυμπιάδα Άσσου/Λεχαίου - Νέα Ιωνία 52-101

Αχαγιά ’82 - ΕΑ Πατρών 83-74

Απόλλων Σμύρνης - Κεραυνός Αιγίου 75-65

Ακράτα - Καλαμάτα ’80 65-58

Μελίσσια - Γλαύκος 44-60

Έσπερος Πατρών - ΚΑΠ 78-68

 

Φύλλα αγώνα

Μελίσσια - Γλαύκος 44-60

Δεκάλεπτα: 10-13, 11-7, 7-19, 16-21

Διαιτητές: Μπανασάκης, Τσιμπούρης

Μελίσσια (Σταϊκόπουλος, Πατρινός): Κύριος 2, Τζωρτζόπουλος 6, Σπυριδάκης, Βαθρακοκοίλης 10, Βούλγαρης, Κοντός 1, Κυπαρίσσης 1, Ζήρος, Καλογερόπουλος 8(2), Καραχάλιος 9, Τζέμης 4, Παλλαντζάς 3.

Γλαύκος (Βουρνάς): Αγγελόπουλος 14, Νιφόρας 6, Χονδρογιάννης 5(1), Λαμπρόπουλος 23(2), Γιαννικόπουλος 2, Σπυράκος 4, Σακελλαρόπουλος, Κάλλης, Τσεκλένης 6.

 

Αχαγιά ’82 - ΕΑ Πατρών 83-74

Δεκάλεπτα: 22-18, 40-38, 62-53, 83-74

Διαιτητές: Ελ Ανύ, Λάμπος

Αχαγιά ’82 (Λιόνας): Μοσχοβάκης 23(3), Βανδώρος, Σταμόπουλος 4, Δουλγεράκης, Νικολάου 11(1), Γατσούλης 6(1), Χαμηλός 14(4), Λαμπρόπουλος 1, Δαβάνης 18, Οικονομόπουλος 6.  

ΕΑ Πατρών (Σκροπολίθας): Σαρικάς 30(5), Δούρος 9(1), Κυριακίδης 5(1), Καλπάκης, Φωτιάδης 9(1), Λαμπρόπουλος, Καραϊσκάκης 2, Κουμάκης, Παπαδόπουλος 10, Καντάς, Τσουλέας 5(1), Χουλιάρας 4.

 

Ένωση Ιλίου - Οίαξ Ναυπλίου 56-76

Δεκάλεπτα: 15-23, 28-38, 47-59, 56-76

Διαιτητές: Πιτσίλκας, Δολγύρας

Ένωση Ιλίου (Κτιστάκης): Βαϊδάκης 12(1), Μπέλλας Γ. (5(1), Σκαλωμένος 6, Φουντάς 8, Μαγιντόμπε 8(2), Μπέλλας Οδ. 14 (2), Μανταλβάνος 3, Πανουσόπουλος Θ., Μπολάτογλου, Τσιουμπρής.

Οίαξ Ναυπλίου (Νώντας): Ραζής 5, Μπούσι 12(2), Πελεκάνος 10(1), Παπαντωνίου 19(3), Γεωργιάδης 11, Φρουσκλιάς 3, Ευστρατίου 8, Ψάλτου 8, Μπουρής, Τσουχλης, Μπιτίνης.

 

Απόλλων Σμύρνης - Κεραυνός Αιγίου 75-65

Δεκάλεπτα: 19-12, 39-31, 53-47, 75-65

Διαιτητές: Κοντίλης, Νάστος

Απόλλων Σμύρνης (Ασημακόπουλος): Οικονομάκης 5(1), Μπίτσικας 16(5), Πρισκομάτης 30(4), Καραμπάς 8, Πετρόπουλος 2, Οικονομόπουλος 7(1), Ανδρεόπουλος 7.

Κεραυνός Αιγίου (Αρβανίτης): Αναστασόπουλος 15, Σωτηρόπουλος, Λιγνός, Φωτίου 8(2), Μαναβόπουλος 12, Γκόβας 13(3), Καραγιάννης, Γκιζόγιαννης 17(2).

 

Ακράτα - Καλαμάτα ’80 65-58

Δεκάλεπτα: 12-18, 31-29, 54-42, 65-58

Διαιτητές: Ισιγώνης, Μελισσάρης

Ακράτα (Σκαραφίγκας): Γιόβας, Λάφης 8, Κατωπόδης 7, Καλεμτζάκης 4, Τσότσος 12, Οικονομόπουλος 6, Λυμπέρης 16 (2), Βεσκούκης 12

Καλαμάτα ’80 (Κορογώνας): Πέτρου, Φραγγέας, Παπαγεωργίου 5, Σκοπέτος 8, Χαντζής 10 (2), Μπάζιος 13 (1), Βούλγαρης 14, Πατικόπουλος 5 (1), Μέντης 3 (1)

 

Έσπερος Πατρών - ΚΑΠ 78-68

Δεκάλεπτα: 22-17, 45-30, 68-51, 78-68

Διαιτητές: Μαγκαφάς, Λεκατσάς

Εσπερος Πατρών (Δεράος): Γιαλελής 4, Φραντζής 12(2), Σερέτης, Λαμπρόπουλος 11, Ροκανάς 10(3), Ζαφείρης 7 , Βύρλας 9, Νάτσκος, Σκόνδρας 4, Αγγελόπουλος 21(2), Παπανικολόπουλος.

ΚΑΠ (Κακαλιάς): Ίβκοβιτς 4, Ανδρικόπουλος 3(1), Κορρές 3(1), Ετζιάκα 2, Πρίτσος 12(1), Ροδοστόγλου 19(1), Περδικάρης 22, Σακελλαρόπουλος 3(1), Τζίμης, Θεοδωράκης.

 

Βαθμολογία

1. Οίαξ Ναυπλίου 38

2. Ένωση Ιλίου 36

3. Αχαγιά ’82 36

4. Γλαύκος 36

5. Ακράτα 33

6. Μελίσσια 31

7. Έσπερος Πατρών 31

8. ΚΑΠ 29

9. Νέα Ιωνία 28

10. Απόλλων Σμύρνης 27

11. Κεραυνός Αιγίου 26

12. ΕΑΠ 24

13. Καλαμάτα ’80 21

14. Ολυμπιάδα Άσσου/Λεχαίου 21

* Έχουν έναν αγώνα λιγότερο Κεραυνός Αιγίου και Μελίσσια.

 

Επόμενη αγωνιστική (21η, 1/4)

Οίαξ Ναυπλίου - Ολυμπιάδα Άσσου/Λεχαίου

Νέα Ιωνία - Αχαγιά ’82

ΕΑ Πατρών - Απόλλων Σμύρνης

Καλαμάτα ’80 - Κεραυνός Αιγίου

Γλαύκος - Ένωση Ιλίου

ΚΑΠ - Μελίσσια

Ακράτα - Έσπερος Πατρών

 

 

2ος Όμιλος – 20η αγωνιστική

Αποτελέσματα

ΑΕΕ Παναγίτσας-Έσπερος Καλλιθέας 66-81

Νίκη Αμαρουσίου-ΑΟΚ Χανιά 66-62

ΟΦΗ-ΒΑΟΛ Χίου 66-53

Κρόνος Αγίου Δημητρίου-Πεντέλη 69-66

Άρης Πετρούπολης-Άρης Νικαίας 69-81

Έσπερος Λαμίας-Λοκρός Αταλάντης 87-80

Ρεπό: Ερμής Σχηματαρίου

 

Φύλλα αγώνα

ΑΕΕ Παναγίτσας - Έσπερος Καλλιθέας 66-81

Δεκάλεπτα: 24-29, 44-51, 57-68, 66-81

Διαιτητές: Χριστινάκης, Καρανικόλα Ελ.

ΑΕΕ Παναγίτσας (Βελισσαράκος): Σκεμπές 6(2), Καρβούνης 12(2), Σπύρου 2, Μούντριχας, Θεοδωράκος 3, Μαντζάκος, Κωνσταντίνου 2, Μπέλλος, Γκιζόγιαννης 25(1), Δρακάκης 2, Σβορώνος 14(1).

Εσπερος Καλλιθέας (Μάντζαρης): Αγγελόπουλος 8(1), Καραγιαννίδης 4, Χατζηκίδης 8, Καρλάφτης 5(1), Χαρούνι Ν. 3, Κατσούρης 11(3), Κρητικός 2, Βλασσόπουλος 11(1), Χαρούνι Κ. 12, Καράμπελας 7(1), Βάρσος 6, Πρόγκας 4.

 

Έσπερος Λαμίας - Λοκρός Αταλάντης 87-80

Δεκάλεπτα: 17-20, 39-42, 60-56, 87-80

Διαιτητές: Καραβίτης, Ορφανός Ι.

Εσπερος Λαμίας (Σοφογιάννης): Στογίλκοβιτς, Μπερτσιμάς, Σέττος 12(1), Πάππος, Ρουμελιώτης 11(1), Ζερντίνσκι, Φύκας 14(1), Παπαργυρόπουλος 8, Φούντας 2, Δαχρετζής 2, Κατράνας 38(7), Παπανικολάου.

Λοκρός Αταλάντης (Ζαρονικόλας): Διαμαντής 3, Ρούζιος 10(2), Μπολμάτης 3, Μπουλάντζας, Νικολάου, Παναγιωτίδης 5(1), Σάκοτα 18, Μάτος Αν. 21(1), Μάτος Αγγ. 13(2), Ρετσινάς 7(2).

 

Νίκη Αμαρουσίου - ΑΟΚ Χανιά

Δεκάλεπτα: 17-9, 36-25, 52-41, 66-62

Διαιτητές: Τσακαλογιάννης, Μαρινάκης

Νίκη Αμαρουσίου (Χρυσόγελος): Ταφίλη, Βάνας 4, Σκούταρης 10(2), Σταμάτης 5(1), Κοντογιάννης 10, Κυπριτζόγλου 12, Τσεκένης 9(1), Μιλάχκης 4, Κουκάκης 6, Πολυμενάκος, Κανύχης, Ντέντας 6.

ΑΟΚ Χανιά (Θεοδωράκης): Σταθόπουλος, Παπαδάκης,Αλεξίου 4, Υφαντόπουλος 11(1), Σαράντης, Αράπης 2, Πούρος 7(1), Σκαμνάκης 5 (1), Αδοντάκης 6, Τασιούδης 27, Κοντογιάννης, Κολαρετάκης.

 

ΟΦΗ - ΒΑΟΛ Χίου 66-53

Δεκάλεπτα: 14-10, 37-24, 56-37, 66-53

Διαιτητές: Φραγκούλη, Καλογριάς

ΟΦΗ (Ράλλης): Μητρόπαππας, Κριθινάκης 12(2), Μαΐστρέλλης 3(1), Κερκιτζόγλου 12(1), Χαρωνίτης 2, Καρλάφτης 2, Αγαπιάδης 15(2), Βασιλειάδης 10(1), Χρηστάκης, Καραλής 8, Τσίλογλου, Μπαλλής 2.

ΒΑΟΛ (Βούλικας): Σαμιώτης 4, Ανδρουλάκης 4(1), Σουλίκας 8(1), Βούτας, Αγγελίδης 15, Καραφαντής, Τσουρής 13(3), Τροβάς, Μπουμπάρης 3, Κωνσταντινάκος 6(1).

 

Άρης Πετρούπολης - Άρης Νικαίας 69-81

Δεκάλεπτα: 20-13, 32-34, 49-57, 69-81

Διαιτητές: Ζιώγας, Πλιάκας

Άρης Πετρούπολης (Αρχιμανδρίτης): Μόκκας 12, Βενιτουράκης 3, Κουλούρης 5(1), Κούτρας, Μακρυγιάννης 4, Μπούτρης 11, Γιατράκος 10(2), Κυρίτσης, Χριστόπουλος, Μπέλη 24, Γιαννακόπουλος.

Άρης Νικαίας (Ζερβουλάκος): Καρυπίδης 4, Στογιάνοβιτς 22, Κανάς, Κοροπούλης 19(5), Θαλασσινός, Γαλίτης 3(1), Κόλλιας 18, Καπετάνιος, Δρίβας 14(4), Χατζόγλου 1, Βλάμης.

 

Κρόνος Αγίου Δημητρίου - Πεντέλη 69-66

Δεκάλεπτα: 16-11, 29-29, 50-51, 69-66

Διαιτητές: Μπούκας, Χρηστίδης Ηλ.

Κρόνος Αγίου Δημητρίου (Παπαμάρκος): Ζαραϊδώνης 16, Στραγανιώτης 10(1), Νάτσος, Ξιούρας 3(1), Χρονόπουλος 3, Κακαργιάς, Κόης 8, Πουρνάρας, Σολωμός 25, Μαλτέζος, Πετράκος, Ανδρεάτος 4.

Πεντέλη (Χαρτοματσίδης): Παπανδρέου 7, Γεωργακόπουλος 10(3), Λίτσο 15(4), Αποστολόπουλος 7(2), Ντάλλης 2, Νιφόρας, Μούλας 6, Μπίγκος 5, Σαλτουρίδης, Μαλούκος 14.

 

Βαθμολογία

1. Έσπερος Καλλιθέας 33

2. Έσπερος Λαμίας 33

3. Πεντέλη 32

4. Κρόνος Αγίου Δημητρίου 30

5. Ερμής Σχηματαρίου 29

6. Λοκρός Αταλάντης 29

7. ΒΑΟΛ Χίου 28

8. ΟΦΗ 27

9. Νίκη Αμαρουσίου 25

10. ΑΕΕ Παναγίτσας 24

11. ΑΟΚ Χανιά 24

12. Άρης Νικαίας 24

13. Άρης Πετρούπολης 20

* Έχουν κάνει ρεπό Άρης Νικαίας, Νίκη Αμαρουσίου, ΟΦΗ, Λοκρός Αταλάντης, Ερμής Σχηματαρίου, Κρόνος Αγίου Δημητρίου, Έσπερος Καλλιθέας.

 

Επόμενη  αγωνιστική (21η, 1/4)

Έσπερος Καλλιθέας - Νίκη Αμαρουσίου

ΑΟΚ Χανιά - ΟΦΗ

ΒΑΟΛ Χίου - Κρόνος Αγίου Δημητρίου

Άρης Νικαίας - ΑΕΕ Παναγίτσας

Λοκρός Αταλάντης - Άρης Πετρούπολης

Ερμής Σχηματαρίου - Έσπερος Λαμίας

Ρεπό: Πεντέλη

 

 

3ος Όμιλος - 20η αγωνιστική

Αποτελέσματα

ΑΓΣ Ιωαννίνων-Νικόπολη Πρέβεζας  69-78

ΓΕ Αγρινίου-Φαίακας Κέρκυρας  67-81

Εύαθλος Πολυκάστρου-Φίλιππος Βέροιας 76-84

Ικαροι Τρικάλων-Νίκη Βόλου 79-75

ΑΠΣ Πτολεμαΐδα-Πρωτέας Γρεβενών 64-78

ΑΟΚ Βέροιας-Ιωνικός 62-50

Ρεπό: Ζέφυρος

 

Φύλλα αγώνα

ΑΠΣ Πτολεμαΐδα-Πρωτέας Γρεβενών  64-78

Δεκάλεπτα: 11-8, 27-34, 48-49, 64-78

Διαιτητές: Τσούλης, Τζιοπάνος Γ.

ΑΠΣ Πτολεμαΐδα (Καλομενίδης): Κλασίδης 2, Παπαδόπουλος, Πέπα, Νεοφυτίδης 8, Τσολάκης 5(1), Σαχπατζίδης 8(1), Πανίδης 5, Πουτούκης, Σαρρής 32(5), Αργυρόπουλος 4.

Πρωτέας Γρεβενών (Μουρουζίδης): Μαρκόπουλος, Μιχαηλίδης 10, Ρίγκος 1, Κολοβός, Κλωνάρας Ν. 17(1), Γούλας, Μπόζιαρης 9(1), Συλλάκος, Καλογεράτος 14(4), Κόττας 14(2), Χατζόβουλος 2, Τακίδης 11(1).

 

ΑΟΚ Βέροιας-Ιωνικός  62-50

Δεκάλεπτα: 18-9, 36-24, 51-36, 62-50

Διαιτητές: Καρακώστας, Γκέκας

ΑΟΚ Βέροιας (Ηλιάδης) Τρομπούκης 15(3), Ουσουλτζόγλου, Σισμάνης 6(1), Γκανάς 2, Βλάχος 13, Μαυρίδης 13(1), Βοργιαζίδης, Ντουλαβέρης, Λέφας 5(1), Μπαρμπαρούσης 2, Χατζηλαμπρινός,  Γιαννουζάκος 6(1).

Ιωνικός (Πετρόπουλος): Αναστασιάδης 2, Γεωργιάδης 9(2), Κούτε, Μαδεμλής 16(1), Χαρίστος 2, Δελλής 7(1), Παουλεάνου 3(1), Βαρίτης 5, Γιαννούλης 3(1), Σιδηροηλίας 3.

 

ΑΓΣ Ιωαννίνων-Νικόπολη Πρέβεζας  69-78

Δεκάλεπτα: 14-19, 34-46, 52-59, 69-78

Διαιτητές: Σταθόπουλος, Ασημακάκη

ΑΓΣ Ιωαννίνων (Τσουκανέλης): Γεωργίου 20, Βάσσης, Μπαρτζώκας 18, Καλφαλίδης 7, Αντωνίου, Κολόκης, Καννής 11, Μάκης 4, Τσιλιγγαρίδης, Εξαρχόπουλος, Φίλιος 3, Θώδης 5.

Νικόπολη Πρέβεζας (Μυριούνης): Βαγενάς 11, Αργυρός, Σουλιώτης Γ., Τσιτσώνης 13, Σταμούλης, Κακιούζης 27, Παπαμιχαήλ 3, Γεωργάκης, Νίκας 12, Μακρόπουλος 6, Μπέλλος, Μπαλλάς 6.

 

Εύαθλος Πολυκάστρου-Φίλιππος Βέροιας 76-84

Δεκάλεπτα: 20-18, 35-42, 54-61, 76-84

Διαιτητές: Πετανίδου, Γραικός

Εύαθλος Πολυκάστρου (Παπαδόπουλος Γ.): Παπαδόπουλος Σ. 11(3), Ημερίδης 9(1), Πινιάκου, Τσινόπουλος 10(2), Τσελέκης 8, Βλέτσης 4, Σιδηρόπουλος 27(3), Κούτουλας 7(1), Τασουδής.

Φίλιππος Βέροιας (Γκίμας – Μπλατσιώτης): Μόρας 2, A. Τόκας, Π. Τόκας Α, Τσεσμετζίδης, Βάλλιος 12(4), Τσιακλαγκάνος 15(2), Μαρκόπουλος, Καβαργύρης, Κόθρας 18(4), Παραπούρας 15(2), Σουτζόπουλος 8, Κάνταρκος 14.

 

Ικαροι Τρικάλων-Νίκη Βόλου 79-75

Δεκάλεπτα: 25-13, 40-29, 60-58, 79-75

Διαιτητές: Κοντογιάννης, Λελούδας

Ικαροι Τρικάλων (Μητσιάδης): Φούντας Σ. 5, Στάνκοβιτς 2, Αργύρης Κ. 16(3), Μέξης 9, Χατζής 2, Ντούρβας 11(3), Μπαρμπαρούσης, Αργύρης Σ. 12(4), Φούντας Γ. 22(3).

Νίκη Βόλου (Πρέκας-Τύμπας): Διγενής 10(1), Παπαζήσης, Γεωργίου 6, Αναγνωστόπουλος, Καφάσης, Κουτίνας 26(2), Τσαβές, Βλήτσιος, Τσώλης 14(2), Παπακώστας 16, Τοκατλίδης 3.

 

ΓΕ Αγρινίου-Φαίακας Κέρκυρας 67-81

Δεκάλεπτα: 16-17, 30-39, 53-66, 67-81

Διαιτητές: Κρεσταινίτης, Ασλανίδης

ΓΕ Αγρινίου (Φαράντος): Χειμώνας, Αϋφαντόπουλος, Βακουφτσής 3, Σταμουλάκης 6, Ντάλας, Μπαρούχας 18(1), Σαπλαούρας, Τσώλος 10(2), Μπεκατώρος 4, Δάρλας 9(1), Βούλγαρης, Βασιλείου 17.

Φαίακας Κέρκυρας (Κοντογιάννης, Αργαλιάς): Βογιατζής 7(1), Κατέχης, Ματενίδης 22(2), Νεδέλκος 4, Χατζόπουλος 10, Σπιτιέρης 8, Ψαρράς, Περούλης 28(4), Γερασιμόπουλος, Μαγκανάς 2, Αγάθος, Πάλλης.

 

Βαθμολογία

1. Φίλιππος Βέροιας 36 

2. Φαίακας Κέρκυρας  34

3. Νίκη Βόλου 32          

4. Πρωτέας Γρεβενών 28

5. Ζέφυρος 28          

6. ΑΓΣ Ιωαννίνων  28

7. Εύαθλος Πολυκάστρου 27

8. Νικόπολη Πρέβεζας 27    

9. ΑΟΚ Βέροιας 27

10. Ικαροι Τρικάλων 26

11. Ιωνικός 24       

12. ΑΠΣ Πτολεμαΐδα  22

13. ΓΕ Αγρινίου 21         

*Ζέφυρος, Ικαροι Τρικάλων, Πρωτέας Γρεβενών, Εύαθλος Πολυκάστρου, Νικόπολη Πρέβεζας, Ιωνικός και ΓΕ Αγρινίου έχουν έναν αγώνα λιγότερο.

 

Επόμενη αγωνιστική (21η, 1/4)

Νικόπολη Πρέβεζας-ΓΕ Αγρινίου

Φαίακας Κέρκυρας-Εύαθλος Πολυκάστρου

Φίλιππος Βέροιας-Ικαροι Τρικάλων

Πρωτέας Γρεβενών-ΑΓΣ Ιωαννίνων

Ζέφυρος-ΑΟΚ Βέροιας

Ιωνικός-ΑΠΣ Πτολεμαΐδα

Ρεπό: Νίκη Βόλου

 

 

4ος Όμιλος - 20η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Αίας Ευόσμου-Κένταυρος Καλλικράτειας 69-37

ΑΕ Κομοτηνής-ΧΑΝΘ 56-64

Ελευθερούπολη-Αστέρας Σίνδου 94-65

Μακεδονικός-ΑΟ Πολυγύρου  70-68

Απόλλων Καλαμαριάς-ΓΑΣ Κομοτηνή 73-69

Μαντουλίδης-ΠΣ Ευκαρπίας 90-73

Ορφέας Νέου Σκοπού-ΜΕΝΤ  66-73

 

Φύλλα αγώνα

Ελευθερούπολη-Αστέρας Σίνδου94-65

Δεκάλεπτα: 32-16, 49-25, 68-48, 94-65

Διαιτητές: Παπαγεωργίου, Καλέσης

Ελευθερούπολη (Παπαδόπουλος): Παπαγεωργίου 10 (2), Κελαηδάκης, Στυλίδης 29 (1), Γαϊτανίδης, Κουκουλίδης 4, Θεοδωράκος 7 (2), Μασσάδης, Απαζίδης 4, Μανάκας 17, Ιωάννου 11 (1), Λογοθέτης 2, Βοϊβατόπουλος 10.

Αστέρας Σίνδου (Μπαλογιάννης): Λεπτοκαρίδης 6, Σταυρακίδης, Παπαπασχάλης 14 (1), Ιωαννίδης 8, Μπίλιος 6 (2), Γιαννόπουλος, Αγραφιώτης 10 (2), Ιατρίδης, Μυσιρλόγλου, Ακριτίδης 8, Σπουργίτης 8, Πετρίδης 5 (1).

 

Απόλλων Καλαμαριάς – ΓΑΣ Κομοτηνή ‎73-69

Δεκάλεπτα: 26-16, 42-38, 55-60, 73-69

Διαιτητές: Μελανίδης, Χρυσάφης

Απόλλων Καλαμαριάς (Γεωργιάδης, Κεσίδης): Αποστόλου 18(1), Μύθιλλος 4, Σταματέλος 12(3), Κουκουλίδης 3, Ανδρεάδης, Σπυρόπουλος, Τσουτσούκας, Καλαμπόκης 1, Μαχαιριανάκης 25, Κιώτης, Χαντζίδης 10, Χασιώτης.

ΓΑΣ Κομοτηνή (Λεμονίδης): Καρκατσέλης, Σκέμπης 7, Αθανασίου 3(1), Χατζηδημητρίου 8, Γιωτόπουλος 8(1), Σιμάκης 24, Μπορμπίδης, Παλάσκας 7(2), Πιτατζής, Χαλήλ 10, Μαρκογιαννάκης 2.

 

Μαντουλίδης-ΠΣ Ευκαρπίας 90-73

Δεκάλεπτα: 23-21, 37-27, 66-50, 90-73

Διαιτητές: Αγραφιώτης Ιωαν., Λουλουδιάδης

Μαντουλίδης (Ντολόπουλος;) Γεωργίου, Ρόπουτης 17 (4), Τάκης, Μπέλος 4, Γκαντίδης 20, Γιαννακός, Ρεφατλάρι 8 (2), Γραβάνης 13 (1), Καλόγηρος 9 (1), Τσιριλάκης, Γκίζης 16(4), Νικολαϊδης 3 (1).

ΠΣ Ευκαρπίας (Νίκου): Ψευτγοκάς 11 (2), Πούλιος, Κολώτσιος Β 3 (1), Γκαβέζος Α 12, Γαϊτάνης 3 (1), Χολέβας 2, Πρεδάρης 1, Κολλώτσιος Α. 10 (2), Ουλουσίδης 9 (1), Κόκουρας 2, Κιούρκας 11 (1), Γκαβέζος Αν. 9 (1).

 

Αίας Ευόσμου-Κένταυρος Καλλικράτειας 69-37

Δεκάλεπτα: 15-8, 33-22, 52-30, 69-37

Διαιτητές: Ιορδανίδης, Χατζηκώστας

Αίας Ευόσμου (Κόρκας): Βαρδής 6 (2), Δοξάκης 11 (3), Μπαλτζόπουλος 8 (1), Μαλολάρι 6, Περιστεράκης 6, Νησιώτης 8, Σεκαδάκης Γ. 6 (2), Νέσης 12 (2), Λυσέλης, Σεκαδάκης 4.

Κένταυρος Καλλικράτειας (Βλόστος): Σελεμενάκης 4, Θαλασσινός 3, Φωτιάδης, Πιτσούλης, Χανιωτάκης, Παρασκευάς 9, Ανθυμιάδης, Ρέμπελος 4, Δέτσικας 9, Δασκαλάκης, Ζωγράφος 10, Κωνσταντινίδης.

 

Μακεδονικός-ΑΟ Πολυγύρου 70-68

Δεκάλεπτα: 19-17, 37-30, 52-57, 70-68

Διαιτητές: Παργιανόπουλος, Τσουμαχίδης

Μακεδονικός (Μύθου): Παπαγρηγορίου, Κοντσές 4, Ντισλής 19 (3), Κουντουρατζόγλου 5, Βούλγαρης, Μπαρζού 10, Χαλάτσης 8, Κομματάς, Πηλακούτας 18 (2), Λυχριδάς, Κασούρας 6, Μαργαρίτης.

ΑΟ Πολυγύρου (Χαλκιάς): Χατζηκυριακίδης, Πιπιλιάρης 17 (2), Τσιούντος 14 (2), Μπέγας 5 (1), Στεφανίδης, Παυλέας 5, Νικολόπουλος 6 (2), Καραγιαννάκης 9 (1), Δημητσάς, Νούκαρης 12 (3), Αποστολίδης, Μπάρδος.

 

ΑΕ Κομοτηνής-ΧΑΝΘ 56-64

Δεκάλεπτα: 13-23, 32-38, 38-48, 56-64

Διαιτητές: Ελευθεριάδης, Εκιζόγλου

ΑΕ Κομοτηνής (Δαφτσής): Καραμανλής 3 (1), Παπαδόπουλος, Καραμάνης 1, Βακρίνος 2, Μαγουλάς 4, Δάτσης 7, Κυφωνίδης 19 (4), Σπέντζος 14 (3), Θεοφωρίδης 6, Βαχαρίδης.

ΧΑΝΘ (Ζαφειρούδης): Βλαγκόγιας, Ζεκιριέ 10(2), Ακεψιμαδης 11(2), Ναλμπάντης 2, Ζιάκας 11(1), Θωμαδης 9, Γεωργάκης 21, Κουτσοκώστας, Κωστίκας, Πέτροβιτς.

 

Ορφέας Νέου Σκοπού-ΜΕΝΤ 66-73

Δεκάλεπτα: 14-20,23-38,41-54,66-73

Διαιτητές: Σαρακενίδης, Χατζημπαλίδης

Ορφέας Νέου Σκοπού  (Σίσκος, Γκαβανόζης): Ταΐρης 2, Καραμπατζάκης, Γεωργόπουλος, Δροσινός 11(3), Χατζής 33(2), Αχτσής 5(1), Θεοδωρόπουλου 4(1), Καρακάσης 4, Γάτος 1, Δρουμαλιάς, Σίμος 6.

ΜΕΝΤ (Νομικός, Δασκαλάκης) : Αμπατζάς 10, Καλπαξίδης 4, Παπαδόπουλος Π. 11, Μιχαηλίδης 10, Μπουραζάνης 9, Καρανώτας 8, Παπαδόπουλος Α. 12(2), Κάππος 3, Τζιούφας 4, Κούρκουλας, Βελέντζας 2.

 

Βαθμολογία

1. Ελευθερούπολη 38

2. Μακεδονικός  37

3. ΑΟ Πολυγύρου  35

4. ΧΑΝΘ 33 

5. ΜΕΝΤ 33

6. ΠΣ Ευκαρπίας  32

7. Αίας Ευόσμου  31

8. Απόλλων Καλαμαριάς 30

9. ΓΑΣ Κομοτηνή 30

10. Μαντουλίδης  29

11. Αστέρας Σίνδου  26

12. ΑΕ Κομοτηνής  24          

13. Κένταυρος Καλλικράτειας  22

14. Ορφέας Νέου Σκοπού  20          

 

Επόμενη αγωνιστική (21η, 1/4)

Κένταυρος Καλλικράτειας-ΑΕ Κομοτηνής

ΧΑΝΘ-Ελευθερούπολη

Αστέρας Σίνδου-Μακεδονικός

ΓΑΣ Κομοτηνή-ΑΟ Πολυγύρου

ΠΣ Ευκαρπίας-Αίας Ευόσμου

Απόλλων Καλαμαριάς-Ορφέας Νέου Σκοπού

ΜΕΝΤ-Μαντουλίδης

 

 

 

επιστροφή στην κορυφή