Menu

Β’ Εθνική: Αποτελέσματα – Βαθμολογίες (11η αγωνιστική)

1ος Όμιλος

Μεγάλες εκπλήξεις είχε η 11η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Β' Εθνικής, στην οποία ο Ιωνικός συνέχισε την ξέφρενη κούρσα του παραμένοντας αήττητος.

Μεγάλες εκτός έδρας νίκες πήραν ο Πρωτέας Βούλας στην Ερυθραία, ο Διαγόρας Δρυοπιδέων στην έδρα του Τρίτωνα και ο ΕΦΑΟΖ σε αυτήν της Δάφνης, ενώ σημάδια ζωής έδειξε ο Ικαρος Νέας Σμύρνης νικώντας το Ηράκλειο!

 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (10η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)

 

Ιπποκράτης – Παγκράτι 85-72

ΑΕΝΚηφισιάς – ΚΑΟΚορίνθου 82-67

Πανερυθραϊκός – Πρωτέας Β. 67-72

Πανελευσινιακός – Κορωπί 73-71

Ικαρος Ν.Σμ. - Ηράκλειο 73-71

Ιωνικός Ν. - Νικηφόρος Μάνδρας 104-85

Δάφνη Φ. - ΕΦΑΟΖ 75-77

Τρίτων – Διαγόρας Δρ. 72-74

 

 

Τα φύλλα αγώνα:

 

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ – ΚΟΡΩΠΙ 73-71

Δεκάλεπτα: 20-14, 38-25, 54-41, 73-71

Διαιτητές : Ζακεστίδης-Τσολάκος

Πανελευσινιακός (Τσαουσίδης) : Αβραμίδης 12 (2), Νικολακόπουλος 5 (1), Κελαϊδής 10 (2), Ηλιάδης 4, Ζούμπος 20 (5/5 τριπ.), Τζιάλας 12, Στέφος 1, Δούκας 4, Μαντζιώρης 5 (1).

Κορωπί (Ρουμελιώτης) : Δενδρινός 11 (3), Γκοντόπουλος, Σερέτης 2, Αγόρης 18 (5), Σιμιτζής 9 (3), Σπανός 14 (1), Μαλτέσιος 17, Πετς.

 

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ – ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ 67-72

Δεκάλεπτα: 15-26, 25-45, 49-56, 67-72

Διαιτητές: Θεοδωρόπουλος, Χρηστίδης

Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Δέλλιος 2, Στεργίου, Καλλιανιώτης 10 (3), Δερμιτζάκης 3 (1), Τσακίρης 10, Σκάνδαλος 7 (1), Γιαουρτόγλου 12 (2), Λέπουρης, Αντωνίου, Μακρόπουλος 18, Σταθόπουλος 5 (1), Καλούδας.

Πρωτέας Βούλας (Βλάχος): Μπάλας, Αγγελόπουλος 4, Αθηνιώτης 4, Αυγενικός 8, Τοπάλης 26 (2), Βαρδαβάς 4, Ματαλιωτάκης 14, Μόρφης 12 (1).

 

ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ – ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ ΜΑΝΔΡΑΣ 104-85

Δεκάλεπτα: 24-22, 46-40, 77-55, 104-85

Διαιτητές : Μαγκουνής-Τεφτίκης Σ.

Ιωνικός Νικαίας (Γούναρης) : Βασιλόπουλος Θοδ., Κοντραφούρης, Κουντουράς 11(2), Καράμπουλας 21(1),Βουγιούκας 10, Πετροδημόπουλος 10, Κατράνης, Βασιλόπουλος 24 (4 τριπ.,12 ασ.) , Κανονίδης 18 (1) , Κατούφας 6 , Παπαδόπουλος 3 (1), Παλαιοχωρίτης.

Νικηφόρος Μάνδρας (Μπεκές): Τζιβελέκας 15 (1), Γεωργοπαπαδάκος 22 (1) , Παπαπέτρος , Ψυλέας 16 (2) Καραμπάτσος 12 (2) , Βαφειάς 6 (2), Μουστόπουλος 6 , Γκαϊτάσοφ 8 (1), Κωτσόπουλος.

 

ΙΚΑΡΟΣ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ – ΗΡΑΚΛΕΙΟ 73-71

Δεκάλεπτα: 32-19, 40-39, 61-48, 73-71

Διαιτητές: Μαντήλας-Ασημακάκη

Ίκαρος Νέας Σμύρνης (Μάνος): Πασπαλάς, Μελισσουργός, Βελιζιώτης 3 (1), Γραμματικός 31 (6), Βούζας 22 (4), Λάβαρης 1, Δορκοφίκης 6, Ζούκας 5, Σπυρόπουλος 2.

Ηράκλειο (Μακράκης): Γουμενάκης, Σταμπουλής 29 (3), Μποχωρίδης 7, Πετράκης 15 (3), Λιανός 11 (1), Πρωτογεράκης, Χάλαρης, Παπαδάκης 1, Λάκκας 6.

 

ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ – ΠΑΓΚΡΑΤΙ 85-72

Δεκάλεπτα: 20-22, 46-43, 66-60, 85-72

Διαιτητές: Τσακαλογιάννης – Κανελλόπουλος

Ιπποκράτης Κω (Κουλουριώτης): Καραθωμάς, Κουμπούρας 9, Τρύπας 5 (1), Ονάσογλου 21 (2), Σκούφης 8 (2), Παπαδημητρίου, Ασημακόπουλος 19 (2), Λεκάκης 6, Χαρίσης 8, Τσακαλέρης 9 (1), Γιουσέμογλου, Καταβαίνης.

Παγκράτι (Χούμπαυλης): Κούτρας, Καυκής 19 (2), Γιαννίκος, Γεωργοπαπαδάκος 10 (2), Λυτόπουλος 9 (1), Μητσιάλος, Τζάτζας, Χριστόπουλος 11 (3), Γερόνικος 2, Ξιούρας 5, Μπένος 12, Φασούρας 2.

 

ΤΡΙΤΩΝ – ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ 72-74

Δεκάλεπτα : 19-26, 36-39, 54-60, 72-74

Διαιτητές : Διμπινούδης-Ορφανός Ιορ.

Τρίτωνας (Μιχελάκος) : Ευστρατίου, Κούτουλας 11 (3), Καλατζής 1, Ντίμπ 8 (2), Θυμνιός 10, Καραδολάμης 17 (2), Τασόπουλος 9, Γκαβανόπουλος 9 (1), Κουκουνιάς 7.

Διαγόρας Δρυοπιδέων (Σαμόλης) : Κουκάς 20 (2), Λυκογιάννης 2, Καραλής 7 (1), Κωνσταντώνης, Πέττας 17, Μαυροειδάκος 4, Καρασταμάτης 12 (3), Παπαδολιάς 4, Κατιάκος 8

AE ΝΕΑΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ – ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ 82-67

Δεκάλεπτα: 24-19, 41-41, 60-61, 82-67

Διαιτητές : Σταθόπουλος-Μαγκαφάς

ΑΕΝΚ (Λιόγας, Λαδικός) : Καμαριανος 7, Μοσχοβίτης 21(1), Κεφαλάς 2, Μαρίνος 10(2), Μανούσος, Ντουζίδης 3(1), Χαικάλης, Χατζηνικόλας 12, Πρέκας, Ψαρόπουλος 27(2).

Κόρινθος (Νικητόπουλος, Διαμαντίδης) : Πράτης, Σακελλαρακης 4, Μακρής 7(1), Κατσαμάκης 3(1), Κεφαλάς 16(3), Καρούζος 15(3), Αντωνόπουλος 5(1), Σκορδάς 10, Γιανναλέτσος 7.

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

 

1.\Ιωνικός Ν.\11\11-0\22

2.\ Πανερυθραϊκός\11\7-4\18

-----------------------------------------

3.\Τρίτων\11\6-5\17

4.\Ηράκλειο\11\6-5\17

5.\Ιπποκράτης\11\6-5\17

6.\Διαγόρας Δρ.\11\6-5\17

7.\ΕΦΑΟΖ\11\6-5\17

8.\ΚΑΟΚορίνθου\11\5-6\16

9.\Παγκράτι\11\5-6\16

10.\Νικ. Μάνδρας\11\5-6\16

11.\Δάφνη Δ.\11\5-6\16

12.\Πρωτέας Β.\11\5-6\16

--------------------------------------

13.\ΑΕΝΚηφισιάς\11\5-6\16

14.\Πανελευσινιακός\11\5-6\16

15.\Κορωπί\11\3-8\14

16.Ικαρος Ν.Σμ.\11\2-9\13

 

 

 

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (12η – 07/01/18)

ΚΑΟΚορίνθου – Ιπποκράτης

Πρωτέας Β. - ΑΕΝΚηφισιάς

Πανερυθραϊκός – Πανελευσινιακός

Παγκράτι – Ικαρος Ν.Σμ.

Ηράκλειο – Ιωνικός Ν.

Νικ.Μάνδρας – Δάφνη Δ.

ΕΦΑΟΖ – Τρίτων

Διαγόρας Δρ. – Κορωπί

 

2ος Όμιλος

Μία ακόμη νίκη για τον Χαρίλαο Τρικούπη που στην διακοπή του πρωταθλήματος βρίσκεται στην κορυφή της βαθμοογίας μόνος του με 9-2. Καβάλα και Ίκαροι Σερρών ακολουθούν με 8-2 και έναν αγώνα λιγότερο.

 

Τα αποτελέσματα

Χαρίλαος Τρικούπης-Φάρσαλα 77-57

ΓΑΣ Χαλκηδόνας-Στρατώνι 68-75

Γέφυρα-Ασπίδα Ξάνθης  73-63

Ευρώπη Πευκοχωρίου-Ερμής Λαγκαδά 55-57

Ελίμεια-Μαχητές/Πειραματικό 63-69

Τιτάνες Παλαμά-Ανατόλια 72-84

Οι αγώνες αναλυτικά

Ελίμεια - Μαχητές Πειραματικού Πεύκων 63-69

Διαιτητές: Ελευθεριάδης, Παπαδόπουλος

Δεκάλεπτα: 15-18, 34-34, 50-49, 63-69.

Ελιμεια (Δημόπουλος): Σουπουρας, Τσιαμης 9(2), Πεχλιβανίδης, Κούβελας 3(1), Τσούκας 17(3), Νικολαου 5, Μαλιουρας 9, Μάκρης 7(1), Τσομίδης 13

Μαχητές (Γεροφώτης): Βογιατζης 5, Αρνιδης, Δημας 17(2), Χατζημιχαηλιδης 6, Στολης 19, Κωνσταντινιδης, Μπάκος 15(3), Παπαδόπουλος 2, Βαγιατης, Βελισσαρίου 5 (1)

Γέφυρα - Ασπίδα Ξάνθης 73-63

Δεκάλεπτα: 25-15, 48-40, 59-56, 73-63

Διαιτητές: Παγώνης, Κατωτικίδης

Γέφυρα (Καραμουσαλίδης): Καζαμίας, Νικολαίδης 9(1), Γιαμούκης, Κολοκοτρώνης 16(3), Γαρέζος 8(2), Σιώπης 8(1), Σαραντίδης, Ταουσάνης 7, Σιώμος 8, Μπρούσαλης, Μπίσκας 17(2).

Ασπίδα Ξάνθης (Ιωαννίδης): Αμούτζιας 6, Παπαδάκης 7(1), Γρούδος 7, Σιόγγας 7(2), Στεφανίδης 2, Κλωνάρας 3, Κουτσογιάννης 9, Γκέλιος 20, Απιδόπουλος 2, Μασμανίδης.

Γ.Σ.Χαρίλαος Τρικούπης Μεσολογγίου-Γ.Σ.Φαρσάλων 77-57

Διαιτητές: Νάστος-Τσιμπούρης

Δεκάλεπτα:20-21, 26-9, 8-13, 23-14

Γ.Σ.Χαρίλαος Τρικούπης Μεσολογγίου (Δημητριάδης): Γυφτάκης 3(1), Βουρνάς 4, Ντόβας 6, Ξηρός, Σταυρόπουλος 14(1), Περρωτής 19, Τριπολίδης Δ., Καραγκιολίδης 8(2), Αδαμόπουλος 2, Τσαπατώρης, Πολίτης 21(1).

Γ.Σ.Φαρσάλων (Πέρκος): Νικολόπουλος 12(2), Ντίνος 2, Σαββίδης 5(1), Χαιρετίδης 5(1), Αναγνωστόπουλος Χ. 13(3), Σιόλογκας 7, Συνετός 2, Αναγνωστόπουλος Γ., Λούτας, Καραδήμας, Μακρής 11, Τέλιος.

Καβάλα-Αγρίνιο 64-56

Διαιτητές: Φουτζήλας-Πετανίδου

Δεκάλεπτα: 15-16, 34-23, 49-41, 64-56

Καβάλα (Καραπιπερίδης): Ερεβμπενάζιε 6 (2), Μιχάλογλου 6, Καπινιάρης 11 (1), Ταγάρης 2, Πλιούκας 11 (2), Αθανασιάδης 16 (4), Κουμλελής, Πιεβάλιτσα, Καραθανάσης, Χονδρόπουλος 16, Παππάς 12 (3).

Αγρίνιο (Διαμαντάκος): Τασόπουλος 9, Μπερερής 9 (1), Κυριλής 4, Μουρατίδης 16 (2), Γκρέκας 10 (1), Ρέντζιος, Κασαμπαλής 3, Μήτσου, Σταύρου, Τάγκας 5 (1).

Ευρώπη Πευκοχωρίου-Ερμής Λαγκαδά 55-57

Δεκάλεπτα: 14-16, 25-29, 48-46, 55-57

Διαιτητές: Ντούρας-Μπακάλης

Eυρώπη (Πλατής): Αμπατζιδης 7(1), Tσιμπής 8, Tζουβάρας 9 (1), Mαυρίδης 8, Kαραμπέκης 6 Mυλωνίδης 6 (2), Kιγμέτογλου 9, Σικαλίδης 2, Θεοδωρίδης, Δανάκης.

Ερμής (Τσούρμας): Αμπατζάς 8, Μήνου 5 (1), Ελευθεριάδης 5, Τοπουζίδης 3 (1), Μάρουσιτς 4, Παρίτσης 5 (1), Πιλκούδης 8, Δημητρακάς, Γκαμούρας 12, Χριστοδούλου 2, Κοτσάνος 5.

Τιτάνες Παλαμά-Ανατόλια 72-84

Διαιτητές:Τσιαπλής - Παπανικολάου

Δεκάλεπτα: 20-22, 34-50, 55-64, 72-84

Τιτάνες Παλαμά (Φόρος): Κουσιάντζας, Μπιζιώτης 2, Τσούμας, Γεωργαντζάς 13(1), Κατσαδούρος, Μηλιώνης 3(1), Τσιμούρτος, Αρχοντούλης, Μακρής, Μούμογλου 15(1), Μανδαλάκης 24(1), Αποστολάκης 15

Σ.Α.Α.Κ Ανατόλια (Γκαϊτατζής): Πουλιανίτης, Πρωτούλης 9(1), Βλάχος 3(1),Γαλανίδης 13(3), Ζαφειρούδης, Συμεωνίδης 16, Ξενιτίδης, Σταματογιάννης 10, Ζώτος 8,Βεργίνης, Καραποστόλου 25(5)

Χαλκηδόνα-Στρατώνι 68-75

Διαιτητές: Ευφραιμίδης-Ταρενίδης Κ.

Δεκάλεπτα: 13-22, 26-34, 41-57, 68-75

Χαλκηδόνα (Οκλαλιώτης): Πετρίδης 7 (1), Μαρκίδης 9, Κουλαξής 1, Αραπίδης 13 (3), Παπαδόπουλος 2, Πεταλωτής 9 (1), Σεφερίδης 4 Μπατάκος 13, Παναγιώτου, Κοτζαγιάννης 10.

Στρατώνι (Χατζούλης): Μητσάκης 10 (2), Καραμανώλης, Δελίδης 16 (3), Σαμαράς 10 (2), Φλιάτης Ι. 10, Λευκαδίτης, Φλιάτης Γ. 14 (1), Δασκαλόπουλος 11.

Η βαθμολογία

1. Χαρίλαος Τρικούπης 20 9-2

2. Ίκαροι Σερρών 18 8-2*

3. Καβάλα 18 7-4

4. Ερμής Λαγκαδά 17 7-3*

5. Φάρσαλα 17 6-5

6. Στρατώνι 17 6-5

7. Ευρώπη Πευκοχωρίου 16 6-4*

8. Μαχητές/Πειραματικό 16 6-4*

9. Ανατόλια 15 5-5*

10. ΓΑΣ Χαλκηδόνας 14 3-8

11. Ασπίδα Ξάνθης 14 4-6*

12. ΑΟ Αγρινίου 14 4-6*

13. Γέφυρα 13 3-7*

14. Ελίμεια 11 1-9*

15. Τιτάνες Παλαμά 11 1-9*

*Έχουν κάνει το ρεπό τους

Η επόμενη αγωνιστική (12η, 7/1):

Στρατώνι-Χαρίλαος Τρικούπης

ΓΑΣ Χαλκηδόνας-Γέφυρα

Ίκαροι Σερρών-Ευρώπη Πευκοχωρίου

Ερμής Λαγκαδά-Ελίμεια

Μαχητές/Πειραματικό-Τιτάνες Παλαμά

Ανατόλια-Καβάλα

Αγρίνιο-Ασπίδα Ξάνθης

 

επιστροφή στην κορυφή