Menu

Α2 Γυναικών: Αποτελέσματα 10ης Αγωνιστικής

Με τις αναμετρήσεις της 10ης Αγωνιστικής συνεχίστηκε το πρωτάθλημα της Α2 Γυναικών.

Στον 1ο Όμιλο ο Σπόρτιγκ νίκησε εκτός έδρας τα Μελίσσια με 52-48 και σε συνδυασμό με την ήττα της Ελευθερίας Μοσχάτου από τον ΕΦΑΟ Ζωγράφου με 50-44 είναι μόνος πρώτος στην βαθμολογία.

Ιδιο σκηνικό και στον 2ο Όμιλο με τον Ηρακλή να είναι μόνος πρώτος στη βαθμολογία μετά την νίκη του με 61-47 επί της Ασπίδας Ξάνθης την ώρα που ο Αρης έχασε στη Δράμα με 55-46 από τους Τιτάνες.

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Αποτελέσματα 10ης Αγωνιστικής

Μελίσσια-Σπόρτιγκ  48-52
Αγία Παρασκευή-Ανταγόρας Κω 58-39
ΟΑ Χανίων-Προφήτης Ηλίας  78-71
Αρης Πετρούπολης-Κρόνος Αγ. Δημητρίου 71-66
ΓΣ Ηλιούπολης-ΓΑΣ Καλυβίων 65-55
ΕΦΑΟ Ζωγράφου-Ελευθερία Μοσχάτου 50-44

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Αγία Παρασκευή – Ανταγόρας Κω 58-39
Διαιτητές: Ασλανίδης – Τσακιράκη
Δεκάλεπτα: 19-14, 30-30, 38-34, 58-39
ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Αναγνωστόπουλος, Στρατάκος): Πεσκατζιου1,Γρισπου 13(1), Βαμβακά 11, Κλειτσα 4(1), Πετυχακη Σ. 2, Πολιτοπούλου 18(3), Σαπαλιδου, Πετυχάκη Χρ. 4,Αμίτση 3(1), Κουκη 2
ΑΝΤΑΓΟΡΑΣ ΚΩ (Καπλανίδης): Κουζουκα , Γαλαχουσίδη, Φραζη, Σαράγια, Πατμίου, Βελούδου 2, Τόσκα 8(1), Σβύνου 2, Στακκου, Δρεττακη 2, Κασαπογλου 25(3), Χατζηνικολαου
 

ΓΣ Ηλιούπολης – ΓΑΣ Καλυβίων 65-55
Διαιτητές: Τζίμης Τούσης
Δεκάλεπτα: 16-13, 31-27, 51-38, 65-55
ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ (Γερεουδάκης - Στανέλλος): Ευαγγελάτου Α., Κουταλιανού, Μηνά, Ευαγγελάτου Ν. Καλοπίτα 4, Πράπα 4, Πετράκη 9(1), Στεφάνου 15, Βιντσιλαίου 6, Φρίμα, Ντάνου 11, Οικονομίδου 16.
ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ  (Αναγνωστου – Κωτσάκη): Παζαρίδη 9(1), Σταμάτη 9(1), Καμμένου 11(1), Καλημέρη 4, Ρετζεμπέρη, Αξιοπούλου, Τσουκαλά, Μαστρογιαννίδου 17, Γκίνη, Αυτζή 5.

Αρης Πετρούπολης – Κρόνος Αγίου Δημητρίου 71-66
Διαιτητές: Αθανασόπουλος Βελέντζας
Δεκάλεπτα: 18-20, 36-40, 51-46, 71-66
ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ (Γιαννουλάκης – Τσουμάνη): Γούλα Φ., Ναυροζίδου 4, Γούλα Π., Μαρίνη 10,Βιντσιλαίου 21, Καββαδία, Πλούμπη 11, Αρβανίτη 4, Ανωγειανάκη 19, Λίγκρη, Φάσουρα 2.
ΚΡΟΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ (Πράσσα – Νικολαϊδου): Δασκαλοπούλου 24(3), Πανταζή 10, Χόντο 2, Κωνσταντίνου, Σιγάλα, Ρούτση, Κυριακοπούλου, Γκέργκι 4, Ξάνθου 4, Γασπαράτου 14(2), Ζουρτσάνου 2, Μήτση 6.

ΕΦΑΟ Ζωγράφου – Ελευθερία Μοσχάτου 50-44
Διαιτητές: Δαβιδέλης-Κομιανός
Δεκάλεπτα: 19-11, 21-19, 32-36, 50-44
ΕΦΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ (Βερροιόπουλος): Γραμματικού, Βυζεντίνη 2, Ζουμπεράκη 2, Ισκιόγλου 20, Ζουρνή 20, Πατέρα 4(1), Μάνου, Κελάρη 2, Βάσιου.
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ (Τσαραπατσάνης – Παπαναστασίου): Κακλέα, Τζουγκράκη 5(1), Χελιώτη 10, Μίχου 14, Ζαχαράκη Μ. 4, Σπαθάρη 3, Ξεπαπαδέα 6(1), Καρανάσιου 2, Κριτσάλου.

ΟΑ Χανίων – ΑΟ Προφήτης Ηλίας 78-71
Διαιτητές: Σκανδαλάκης -Ξυλάς
Δεκάλεπτα: 20-17, 36-36, 54-53, 78-71
Ο.Α. ΧΑΝΙΩΝ (Κασικτσόγλου): Σκορδυλάκη, Δερμιτζάκη, Σκουμπάκη, Κασωμένου 2, Φραντζεσκάκη, Κουφογιάννη 20, Ψυχογιού 29, Καζαντζή 22, Παπαμαρκάκη 1, Ακρίβου 5, Χαλυβίδου
ΑΟ ΠΡΟΦΗΤΗΣ ΗΛΙΑΣ (Χλιαουτάκης): Δροσοτάκη 6, Σπυρή 4, Τζάρου , Νεαρχάκου 18, Κουτσοδήμου 3, Οικονομάκη Κ. 21, Οικονομάκη Ζ. 7, Γουλούμη, Πούλη 8, Τσελεπίδου, Γιαννοπούλου 4

ΚΑΟ Μελισσίων – Σπόρτιγκ 48-52
Διαιτητές: Μαυρέλης – Σκουλαρίκης
Δεκάλεπτα: 10-8, 25-27, 36-42, 48-52
ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ (Μάλαμα): Καραβέλη 1, Σατρατζένη 6(1), Αθανασίου 3(1), Κοιλιαρίδη 19(1), Χιώτη 11, Γιαννακοπούλου 2, Νικολέτου, Κανέλλου 6.
ΣΠΟΡΤΙΓΚ  (Σόφτσης - Διαμαντής): Παυλοπούλου, Φουράκη Β. 4, Δανδουλάκη Α. 2,  Σαλιάι 13(2), Ιωαννίδου 8(1), Δανδουλάκη Μ.2, Νίξινα 6, Φουράκη Στ. 15, Πριόνα 2.

Η βαθμολογία

1. Σπόρτιγκ 19
2. Ελευθερία Μοσχάτου 18
3. Αγία Παρασκευή 17
4. Αρης Πετρούπολης 17
5. ΓΣ Ηλιούπολης 17
6. Μελίσσια 16
7. ΓΑΣ Καλυβίων 15
8. ΟΑ Χανίων 14
9. ΕΦΑΟ Ζωγράφου 14
10. Κρόνος Αγ. Δημητρίου 12
11. Ανταγόρας Κω 11
12. Προφήτης Ηλίας 10

Επόμενη αγωνιστική (11η, 7/1)
Ανταγόρας Κω-Μελίσσια
Ελευθερία Μοσχάτου-ΓΣ Ηλιούπολης
ΓΑΣ Καλυβίων-Αρης Πετρούπολης
Κρόνος Αγ. Δημητρίου-ΟΑ Χανίων
Προφήτης Ηλίας-Αγία Παρασκευή
Σπόρτιγκ-ΕΦΑΟ Ζωγράφου

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Αποτελέσματα 10ης Αγωνιστικής

Πιερικός Αρχέλαος-ΑΕ Πυλαίας  51-72
Απόλλων Καλαμαριάς-Αναγέννηση Ν. Ρυσίου 49-65
Τιτάνες Δράμας-Αρης 55-46
Πανσερραϊκός-Ναύαρχος Βότσης 58-47
Ολύμπια Λάρισας-ΕΟ Σταυρούπολης 54-41
Ασπίδα Ξάνθης-Ηρακλής 47-61
 

Αναλυτικά τα παιχνίδια
Πιερικός Αρχέλαος – ΑΕ Πυλαίας 51-72

Διαιτητές: Καλέσης-Θεοδωρίδης
Δεκάλεπτα: 14-12, 31-23, 45-46, 51-72
ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ (Τσιρογιάννη): Λεκάι, Πουρσανίδου, Αμβρακίδου 6, Φλώρου 18, Γκοτζαμάνη 7, Λάππα 1, Μπαγκλαρίδου, Μπουμπουλέντρα, Μουστακίδου 9, Δημητριάδου, Ζουγκουρίδου 8 (2), Γκρίτζαλη 2.
ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ (Λίτσου): Μπαλλά, Πετρίδου 8, Κατσαμούρη 7, Λάλου 4, Σταμπή 6, Καραμπατζάκη 21 (1), Παπαρδέλα 7, Κοκκίνου, Τζήμου 12, Πλούμπη, Βατσιτσίδου 7, Σακκά.

Ολύμπια Λάρισας – ΕΟ Σταυρούπολης 54-41
Διαιτητές: Μπάρδας-Τσάλας
Δεκάλεπτα: 18-9, 27-16, 40-30, 54-41
ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Λότφι): Μιχαηλίδου 6(2), Δολαψάκη 4, Σολωμού 8, Ντριστέλα 3, Ζαχαρία, Σκαρλή 6, Μαγδαλιανίδου 1, Λιάσκου 4, Κουτσουνούρη 14(1), Μπενέκη 8, Μαργαρίτη.
ΕΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ (Δρακουλίδης): Ανδριοπούλου 6(1), Γρηγοριάδου, Χαλκίδου 2, Πεχλιβανίδου Δ. 11(1), Πεχλιβανίδου Σ. 4, Βέκιου 3(1), Γούτη 10(2), Αντωνιάδου,  Κανέλλογλου 1, Δεληγιάννη 4, Χατζηστρατή.

Απόλλων Καλαμαριάς – Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 49-65
Δεκάλεπτα: Αγραφιώτης Γρ.-Δέλλας
Διαιτητές: 19-5, 29-20, 39-42, 49-65
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Γκογκάκης-Καρακασίδου): Ιγγλέζου, Αντωνιάδου, Παπαϊωάννου, Παπαρέντη, Τσίτσου 3, Παλλάνη 19(2), Οικονόμου 7(1), Διαμαντίδου 8, Καϊμακτσή 10, Θωμάρεϊς 2.
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΝΕΟΥ ΡΥΣΙΟΥ (Μύρβαλη): Καμπίτση 1, Εμμανουηλίδου 21(5), Κουλακιώτη, Ψαρρά 12(4), Τσαγκαρίδου 2, Τζίκου 10, Παπαδάκη 13, Βασλαματζή, Πασιούδη 6.

Πανσερραϊκός – Ναύαρχος Βότσης 58-47
Διαιτητές: Κολοκυθάς-Γιαννούλης Στ.
Δεκάλεπτα: 19-6, 30-19, 43-21, 58-47
ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ (Δώδος): Πιτσιάβα 6, Τσάντα 6(1), Πελτέκη 8, Κουτούση 23, Χύσα 2, Μπακιρτζίδου 9, Γκανάτσιου, Βλάχβεη, Νασιάκου 2, Σιάκκα, Κίναλη, Σιδερίδου 2.
ΝΑΥΑΡΧΟΣ ΒΟΤΣΗΣ (Μαυρίδης): Χρυσοστομίδου 10(1), Καζαντζή Σπ. 11, Αραμπατζή 3, Καζαντζή Στ. 21(2), Τερεζή Ν., Παπανικολάου, Τσελεμπή 2, Καντιρτζόγλου, Τερεζή Χ., Αβαμίδου.

Τιτάνες Δράμας – Αρης 55-46
Διαιτητές: Χρυσάφης-Χατζηκώστας
Δεκάλεπτα: 13-9, 20-16, 37-26, 55-46
ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ (Καρατσομπάνης):  Στάικου , Μαραγκού 18, Καριώτη 8, Τερπλίδου, Σαμολαδά 14, Γαϊτάνη Α., Τζιαμπάζη 6(2), Γιαντσιώρη 9, Βαρσάμη, Αρσένογλου Μ.
ΑΡΗΣ (Κουλακιώτης): Καραβέλη 13(1), Κωστανάκη 6(2), Γράψα 4, Κωφοκώτσιου, Βαντσιούρη 3(1), Αντωνιάδου 8, Γκρίτζαλη 4, Βεντούρα 6, Γκομπετζίσβίλι 2.

Ασπίδα Ξάνθης – Ηρακλής 47-61
Διαιτητές: Γιαννούλης-Νέδογλου
Δεκάλεπτα: 15-16, 22-31, 41-48, 47-61
ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ (Καρά Αχμέτ): Μεχμέτ-Ουστά 3(1), Σακουλάκη 18(2), Ιμπραήμογλου, Παυλάκη 8, Γκιργκίζα, Κάραλη 2, Σιγιώργη 6, Μαμαλίγκατζη 8, Καρακώστα 2, Ευθυμίου, Βασιλειάδου, Μωϋσέγκου.
ΗΡΑΚΛΗΣ (Λαμπρόπουλος): Παπαβασιλείου 5(1), Τσουμπερλή 12, Ελευθεριάδου, Θωμά 5(1), Τζιότζιου 9, Δημητριάδου 4, Γιαννούδη 4, Μυγδαλιά 15, Καλογρίδου 7(1), Σιδηροπούλου. 

Η βαθμολογία

1. Ηρακλής 19  
2. Αρης 18
3. ΑΕ Πυλαίας 17
4. Τιτάνες Δράμας 17
5. Πανσερραϊκός 17
6. Ολύμπια Λάρισας 16
7. Αναγέννηση Ν. Ρυσίου 15
8. Απόλλων Καλαμαριάς  14
9. Πιερικός Αρχέλαος  13
10. Ναύαρχος Βότσης  11
11. ΕΟ Σταυρούπολης 11
12.  Ασπίδα Ξάνθης 10
*Ο Ναύαρχος Βότσης έχει -2 βαθμούς

Η επόμενη αγωνιστική (11η, 7/1)

Αναγέννηση Ν. Ρυσίου-Πιερικός Αρχέλαος
Ηρακλής-Ολύμπια Λάρισας
ΕΟ Σταυρούπολης-Πανσερραϊκός
Ναύαρχος Βότσης-Τιτάνες Δράμας
Αρης-Απόλλων Καλαμαριάς
ΑΕ Πυλαίας-Ασπίδα Ξάνθης

 

επιστροφή στην κορυφή