Menu

Β' Εθνική: Αποτελέσματα, βαθμολογίες (26η αγωνιστική)

1ος Όμιλος

Το Περιστέρι πανηγύρισε και μαθηματικά την άνοδό του στην Α2, από τον 1ο όμιλο της Β' Εθνικής μετά τα αποτελέσματα της 26ης αγωνιστικής και την εντός έδρας νίκη του επί του Κορωπίου στην παράταση.

Το Μαρούσι διατήρησε το προβάδισμά του στην δεύτερη προνομιούχο θέση νικώντας εντός έδρας τον Ιωνικό, ενώ σε απόσταση ενός βαθμού συνεχίζει να το ακολουθεί ο Πανερυθραϊκός.

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

ΚΑΠ-ΕΦΑΟΖ 69-78

Πανερυθραϊκός-Κρόνος Αγ. Δημ. 79-64

Απόλλων-Πρωτέας Β. 48-66

Εργοτέλης-Μανδραϊκός 66-76

ΑΕΝΚ-Παπάγου 61-66

Πανελευσινιακός-Τρίτων 54-53

Περιστέρι-Κορωπί 75-69 (κ.α. 57-57)

Μαρούσι-Ιωνικός Ν. 69-61

 

ΤΑ ΦΥΛΛΑ ΑΓΩΝΑ

ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ -ΚΟΡΩΠΙ 75-69

Διαιτητές: Καραβίτης, Φασόλης

Δεκάλεπτα: 12-13, 27-21, 47-45, 57-57 (κ.δ.), 75-69 (α' παρ.).

ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ (Καραγιάννης): Παππάς 12 (1), Γοργόνης, Μαγκουνής 10 (1), Πολυτάρχου 28 (7), Παπαντωνάκος 2, Μάντζαρης 2, Λυκογιάννης 4, Κατιάκος 4, Τασόπουλος 5, Καπώνης 8 (1), Ανέστης, Στάθης

ΚΟΡΩΠΙ (Κατσούνης): Δήμας 6 (2), Αγόρης 3 (1), Θεοδωράκος 2, Καραδολάμης 6, Κερασοβίτης 17 (3), Αμπαράς 25 (4), Αγγελόπουλος 2, Σταθόπουλος 8

 

ΜΑΡΟΥΣΙ-ΙΩΝΙΚΟΣ 69-61

Διαιτητές: Αποστολίδης Β.-Σπυρόπουλος

Δεκάλεπτα: 17-18, 29-31, 52-52 69-61.

ΜΑΡΟΥΣΙ (Κεραμιδάς, Μαρίνος) Στασινός 11 (1), Ξύδας 4, Χρονόπουλος 18 (4), Μπαλάφας, Κανέλλης 6 (1), Στούκας, Σουρλής 12 (1), Παπαγεωργόπουλος 15, Καπετάνιος 3

ΙΩΝΙΚΟΣ (Γούναρης): Βασιλόπουλος 8 (1), Παναγιωταράς 2, Καπινιάρης 9 (2), Πετρόπουλος 12 (2), Βουγιούκας 14, Παλαιοχωρίτης 6 (2), Πάντσιος 6 (2), Περσίδης 4, Καλογερίας

 

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ-ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ. 79-64

Διαιτητές: Κονταράτος, Καλογριάς

Δεκάλεπτα: 22-16, 33-31, 53-45, 79-64

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ (Χουχουλής): Δέλλιος 3, Πρισκομάτης 4, Καλλιανιώτης 12 (4), Πρίτσος 7, Σοφρωνάς, Κούσουλας 8, Γιαουρτόγλου 14 (4), Τοπάλης 20 (3), Υφαντής 2, Αντωνίου 3 (1), Καλούδας, Γιανναλέτσος 6.

ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ.(Παπαμάρκος): Μπάλας 8 (2), Στραγανιώτης 6 (1), Δανάς, Ξιούρας, Αρχος 3 (1), Ζούκας 12, Κόης 1, Φρουσκλιάς 17 (1), Ηλιόπουλος, Μπέλης, Γκαϊντάσοβ 5, Ματαλιωτάκης 12.

 

ΑΕΝΚ-ΠΑΠΑΓΟΥ 61-66

Διαιτητές: Πολυχρόνης-Τσολάκος

Δεκάλεπτα: 20-18, 31-40, 44-52, 61-66.

AENΚ (Λιόγας, Λαδικός): Καμαριανός, Μοσχοβίτης 19 (2), Κεφαλάς 7, Μαρίνος, Καράμπελας, Αλετράς, Παπανικολάου 3 (1), Χατζηνικόλας 5, Καραβανάς 13, Οικονομόπουλος 4, Δρακάκης, Ψαρόπουλος 10.

ΠΑΠΑΓΟΥ (Σορώτος, Παπασπυριδάκος): Γεωργούλης, Φωτητζόγλου, Σιμόπουλος, Αποστολίδης 2, Δέδες 10 (3), Ζώρζος 2, Αρσένης 6 (2), Φακοπουλίδης 15 (2), Καμπούρης, Χαϊκάλης 8 (2), Γκάτζο 4 (1), Κακιούζης 19.

 

ΑΠΟΛΛΩΝ-ΠΡΩΤΕΑΣ Β. 48-66

Διαιτητές: Πόντας-Λαζαρίδης

Δεκάλεπτα: 17-17, 23-38, 39-51, 48-66.

ΑΠΟΛΛΩΝ ( Ασημακόπουλος, Δέδρος): Μπάρδας 10, Αρναουτάκης 8, Παπουτσής 8 (2), Δενδρινός 13 (3), Σπυρόπουλος 3 (1), Χανιάς 4, Γεωργίου 2, Νασόπουλος, Βαμβακάς, Σκουτέλης, Σιδέρης, Σιώμος.

ΠΡΩΤΕΑΣ Β.(Ποδαράς): Πλουμής 4 , Εμμανουηλιδης 11 (1), Αθηνιώτης 7, Σκουλούδης 8, Βαρδαβάς 10, Μόρφης 15 (3), Αυγενικός 11, Μούτσα, Λάτσης, Μπούρας, Γάργαλης, Βλάχος.

 

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ -ΤΡΙΤΩΝ 54-53

Διαιτητές: Παπαφωτίου-Τσαχάκης

Δεκάλεπτα: 13-9, 26-22, 37-37, 54-53.

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ (Τσαουσίδης): Μιχαλούτσος 4, Πέτρουλας 5 (1), Μουμπάρακ 12 (1), Δρακωτός, Δορμπάρης 2, Ρεκουνιώτης 14, Μαντζιώρης 17 (3).

ΤΡΙΤΩΝ (Μιχελάκος, Ανδρεδάκης): Γρύλλης, Πετρόπουλος, Καλαντζής 10 (2), Κουκουνιάς 16, Ντιμπ 9, Θυμνιός 5, Γκαβανόπουλος 13 (1), Ανδρεόπουλος, Βερτούδος.

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ-ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ 66-76

Διαιτητές: Κωνσταντινόπουλος-Ντάνος

Δεκάλεπτα: 13-11, 26-26, 51-50, 66-76.

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (Μακράκης): Γεωργούτσος 4, Καρακωνσταντάκης 7, Σταράκης 8 (2), Βερτούδος 2, Χουχούμης 22 (3), Χασάπης 5, Σαρρής 5 (1), Καραλής 13 (3).

ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ (Μπεκές): Τζιβελέκας 5 (1), Κωστόπουλος, Παπανικολάου, Λυτόπουλος 10, Κούρτης 21 (5), Ζαφείρης, Παπαπέτρoς 8 (2), Γεωργοπαπαδάκος 8 (1), Μουστόπουλος 4, Ψυλέας 20 (1).

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Σε 26 αγώνες)

1. Περιστέρι 22-4 48

2. Μαρούσι 19-7 45

3. Πανερυθραϊκός 18-8 44

4. Παπάγου 17-9 43

5. Ιωνικός Ν. 15-11 41

6. Κορωπί 15-11 41

7. Πανελευσινιακός 14-12 40

8. Μανδραϊκός 14-12 40

9. ΕΦΑΟΖ 13-13 39

10. ΑΕΝΚ 12-14 38

11. Πρωτέας Β. 12-14 38

12. Τρίτων 11-15 37

13. Κρόνος Αγ. Δημ. 10-16 36

14. Εργοτέλης 9-17 35

15. ΑΠόλλων 4-22 30

16. ΚΑΠ 3-23 29

 

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (27η, 30/4)

ΕΦΑΟΖ-Πανερυθραϊκός

Κρόνος Αγ. Δημ. -Απόλλων

Μανδραϊκός -Πρωτέας Β.

Παπάγου-ΚΑΠ

Τρίτων-ΑΕΝΚ

Κορωπί-Πανελευσινιακός

Ιωνικός Ν. -Περιστέρι

Εργοτέλης-Mαρούσι

2ος Όμιλος

ΠΟΛΥΓΥΡΟΣ-ΚΑΡΔΙΤΣΑ 57-81

Διαιτητές: Τσιρτσιμάλης-Σιμητόπουλος

Δεκάλεπτα: 22-19, 29-48, 43-63, 57-81.

ΠΟΛΥΓΥΡΟΣ (Καραπιπερίδης): Ζαγορίτης 6, Πετρίδης 14 (1), Παπασαραφιανός 9 (3), Βούλγαρης 8 (2), Χρηστίδης, Νησιώτης 9 (1), Νούκαρης 6 (1), Ακριτίδης 5.

ΚΑΡΔΙΤΣΑ (Ρουμελιώτης, Κομποδιέτας): Σκορδάς 2, Κουρέπης, Ζωιτσάκος, Λάκκας 13 (1), Μαυρογιάννης 18 (1), Παππάς Κ., Πάσσας 3 (1), Καμαριώτης 16 (2), Παπαδόπουλος 2, Τριχόπουλος 3 (1), Θέος 17 (2), Παππάς Γ. 7 (1).

ΧΑΡ. ΤΡΙΚΟΥΠΗΣ-ΕΡΜ. ΑΓΙΑΣ 70-77

Διαιτητές: Ρίζος-Νάστος

Δεκάλεπτα: 26-18, 45-35, 58-60, 70-77.

ΧΑΡ. ΤΡΙΚΟΥΠΗΣ (Δημητριάδης, Μούτσιος): Ιωάννου 6 (1), Βουρνάς 15, Παπαδιονυσίου 3 (1), Μουράτογλου 7, Σταυρόπουλος 21 (3), Παπαρέγκας 11 (3), Γεωργιάδης 5, Ψάλτου 2, Δημητρόπουλος.

ΕΡΜΗΣ ΑΓΙΑΣ (Γιασάρης): Τσιαμπαλής 12 (1), Γκανέτσας 7 (2), Μηλιώνης, Ντάλος 2, Χαλκιάς 5 (1), Κόμματος 14 (3), Περρωτής 19, Τριανταφύλλου 16 (2), Γούλας 2.

ΑΙΑΣ-ΣΤΡΑΤΩΝΙ 47-73

Διαιτητές: Ευφραιμίδης-Ταρενίδης Κ.

Δεκάλεπτα: 12-23, 21-41, 35-56, 47-73..

ΑΙΑΣ (Παπαδόπουλος): Τσιμπής 7 (1), Μπαλτζόπουλος 2, Καδής 3 (1), Δεληγιάννης 1, Σικαλίδης 2, Κόκουρας 8, Σεκαδάκης Γ., Σεκαδάκης Δ., Σπύρας 7, Τσιακλάγκανος 12 (2), Καραμανώλης 5 (1), Λυσσέλης.

ΣΤΡΑΤΩΝΙ (Χατζούλης): Κελεσίδης 2, Γρηγοριάδης 2, Κουντουραντζόγλου, Δελίδης 3 (1), Σουτζόπουλος 8, Σαμαράς 11 (3), Φλιάτης Ι. 4, Θωμαΐδης 2, Φλιάτης Γ. 3, Πολιτόπουλος 12 (2), Δασκαλόπουλος 24 (1).

ΧΑΝΘ-ΚΑΣΤΟΡΙΑ 73-67

Διαιτητές: Παπαδόπουλος Θ.-Δημάδης

Δεκάλεπτα: 22-18, 38-33, 51-45, 55-55 (κ.δ.), 63-63 (α' παρ.), 73-67 (β' παρ.).

ΧΑΝΘ (Νικολαΐδης): Ιορδάνογλου 8 (1), Αμπατζάς 10 (1), Βλάχος 20 (5), Ελευθεριάδης 4, Ζιάκας 16 (2), Γεωργάκης 13, Παπαχρήστου, Μελίδης, Λευκαδίτης 2.

ΚΑΣΤΟΡΙΑ (Σούλιος): Κυριακόπουλος 4, Ματενίδης 2, Απιδόπουλος, Ελευθεριάδης 22 (1), Μπέγος, Τερσενίδης 8 (2), Τασιούδης 1, Τεπετίδης 5, Αντωνιάδης 6, Μπένας 13, Τσότσος 4.

ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ-ΑΓΡΙΝΙΟ 78-82

Διαιτητές: Θεοδώρου-Κοϊμτζόγλου

Δεκάλεπτα: 22-24, 32-46, 52-58, 78-82.

ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ (Καραμανλής): Αμπατζίδης 2, Μητσάκης 16 (4), Λεμονάκης, Μουρατίδης 19 (3), Μαυρίδης 2, Γαρέζος, Καραϊσκάκης 3, Καραθανάσης, Κιγμέτογλου 20, Σταύρου 16 (2), Μάρκου, Βαϊντερλής.

ΑΓΡΙΝΙΟ (Μυριούνης): Μπερερής 11 (1), Τασόπουλος 8 (1), Σταμούλης 17 (3), Πουρνάρας, Μπαρούχας 9 (2), Τάσσος 19, Γκρέκας 11, Μήτσου 4, Μακρής 3 (1).

ΓΕΦΥΡΑ-ΑΣΠΙΔΑ 75-60

Διαιτητές: Τσιαπλής-Ελευθεριάδης

Δεκάλεπτα: 20-19, 35-31, 56-50, 75-60.

ΓΕΦΥΡΑ (Τουλούμης): Κρομήδας, Δανάκης 13, Βάσκος, Κολοκοτρώνης 2, Καζαμίας, Χαρισόπουλος, Μυλωνίδης 19 (1), Βογιατζής 6 (2), Ταραμάς 9 (3), Ιατρίδης, Μπίσκας 13 (1), Καρούζος 13.

ΑΣΠΙΔΑ (Ιωαννίδης): Παπαδάκης 3 (1), Γρούδος 2, Τσιώγκας 6 (2), Στεφανίδης, Καραμπίνης, Τσιαβές 5 (1), Κουτσογιάννης 10 (1), Ασημάκης 8 (2), Μασμανίδης 5, Μανδαλάκης 9, Πετς 12 (2).

ΕΡΜΗΣ Λ.-ΦΙΛΙΠΠΟΣ Β. 76-53

Διαιτητές: Γερακίνης-Παριανόπουλος

Δεκάλεπτα: 19-16, 34-32, 58-43, 76-53.

ΛΑΓΚΑΔΑΣ (Αμοιρίδης, Σπασέγκος): Αβοκάτος 2, Καμπέρης, Μήνου 3, Ακεψιμαΐδης 11 (2), Μάρουσιτς 11 (1), Νώτης 21, Παρίτσης 5 (1), Πυλκούδης 5, Μέλλιος, Γκαμούρας 16, Ελευθεριάδης, Καντάρκος 2.

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡ. (Γκίμας): Τσεσμετζίδης, Τόκας, Τσιμίδης 2, Βάλλιος 6 (1), Παπαδόπουλος 8, Κοθράς 14, Μόρας, Σιόλογκας 12, Θεοδωρίδης 4, Σταυριανίδης 9 (2).

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Ανατόλια-Πιερικός 23/4

ΧΑΝΘ-Καστοριά 73-67

Χαρ. Τρικ.-Αγιά 70-77

Πολύγυρος-Καρδίτσα 57-81

Λαγκαδάς-Φίλιππος 76-53

Αίας-Στρατώνι 47-73

Γέφυρα-Ασπίδα 75-60

Πευκοχώρι-Αγρίνιο 78-82

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 26 αγώνες)

1. Καστοριά 49 23-3

2. Καρδίτσα 46 20-6

3. Ερμής Αγιάς 46 20-6

4. Αγρίνιο 41 15-11

5. Πευκοχώρι 40 14-12

6. Ερμής Λαγκαδά 40 14-12

7. Στρατώνι 40 14-12

8. Ασπίδα Ξάνθης 39 13-13

9. Χ. Τρικούπης 38 12-14

10. Γέφυρα 38 12-14

11. Ανατόλια 37 12-13

12. Φίλιππος Β. 35 9-17

13. ΧΑΝΘ 35 9-17

14. Πιερικός Αρχ. 34 9-16

15. Πολύγυρος 33 7-19

16. Αίας Ευόσμου 30 4-22

ΕΠΟΜΕΝΗ (30/4)

Πιερικός-ΧΑΝΘ

Καστοριά-Χ. Τρικούπης

Καρδίτσα-Αγιά

Φίλιππος-Ανατόλια

Στρατώνι-Λαγκαδάς

Ασπίδα-Αίας

Αγρίνιο-Γέφυρα

Πολύγυρος-Πευκοχώρι

Τελευταία τροποποίηση στιςΔευτέρα, 10 Απριλίου 2017 12:53
επιστροφή στην κορυφή