Menu

Β' Εθνική: Αποτελέσματα, αγώνες βαθμολογίες (25η αγωνιστική)

1ος Όμιλος

Το Μαρούσι ήταν το μεγάλο κερδισμένο της 25ης αγωνιστικής στον 1ο όμιλο της Β' Εθνικής. Η ομάδα του Κώστα Κεραμιδά έφυγε νικήτρια από την δύσκολη έδρα του Κορωπίου και σε συνδυασμό με την ήττα του Πανερυθραϊκού στην Βούλα στην παράταση του αγώνα με τον Πρωτέα, έμεινε μόνο του στην δεύτερη προνομιούχο θέση.

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

ΕΦΑΟΖ - ΑΕΝΚ 77-62

Κρόνος Αγ. Δημ. - ΚΑΠ 63-60

Πρωτέας Β. - Πανερυθραϊκός 78-76 (60-60 κ.α.)

Μανδραϊκός - Απόλλων 91-61

Παπάγου - Πανελευσινιακός 79-65

Τρίτων - Περιστέρι  92-96 (68-68 κ.α., 83-83 α' παρ.)

Κορωπί - Μαρούσι 60-72

Ιωνικός - Εργοτέλης 75-81

 

ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ – ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ 78-76 (60-60 κ.α.)

Διαιτητές: Αποστολίδης-Κόλιας

Δεκάλεπτα: 19-16, 31-26, 51-49, 60-60, 78-76

Πρωτέας (Ποδαράς): Μόρφης 3 (1), Βλάχος, Λάτσης, Μπούρας, Εμμανουηλίδης 21 (3), Αθηνιώτης 3 (1), Αυγενικός 14 (1), Βαρδαβάς 10, Σκουλούδης 11, Γαργαλής 2, Πλουμής 9 (1), Μούστα 2

Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Δέλιος 7, Πρισκομάτης, Καλλιανιώτης, Πρίτσος 17 (1), Σοφρωνάς 5, Κούσουλας 22 (3), Γιαουρτόγλου 10 (2), Τοπάλης 5 (1), Υφαντής 3, Αντωνίου, Καλούδας, Γιανναλέτσος 7

 

ΙΩΝΙΚΟΣ-ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ 75-81

Διαιτητές: Κοντίλης-Μαρίγλη

Δεκάλεπτα: 16-10, 39-36, 57-49, 75-81

ΙΩΝΙΚΟΣ (Γούναρης): Βασιλόπουλος 8 (1), Παναγιωταράς 15 (2), Καπινιάρης 13 (3), Παλαιοχωρίτης, Βουγιούκας 10 (1), Πετρόπουλος 13 (1), Περδικάρης 10, Παπαγεωργίου, Μπολάτογλου 2, Κοντραφούρης, Περσίδης 2, Καλογερίας

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (Μακράκης): Γεωργούτσος 15 (1), Καρακωνσταντάκης 21 (2), Βερτούδος 8, Χουχούμης 28 (6), Χασάπης, Μανιαδής, Σκανδαλάκης, Καραλής 9 (1), Γαλανάκης, Γκαμαλής, Ξενάκης, Σταράκης.

ΚΡΟΝΟΣ-KAΠ 63-60

Διαιτητές: Γαρίνη, Σιδέρης

Δεκάλεπτα: 16-19, 30-35, 48-44, 63-60

ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ (Παπαμάρκος): Μπάλας 12 (2), Στραγανιώτης 11 (2), Δανάς, Ξιούρας, Αρχος 3 (1), Ζούκας 4, Κόης 3 (1), Φρουσκλιάς 13, Ηλιόπουλος 3 (1), Μπέλη, Γκαϊντάσοβ, Ματαλιωτάκης 14

ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Ταυρόπουλος): Σκάνδαλος 2, Γραμματίκας 5 (2), Κόκκας 4, Καρτέρης 5 (1), Καραμπάς 14 (2), Ροδοστόγλου 23, Μαλτέζος 1, Μαργέλης 6.

ΤΡΙΤΩΝΑΣ-ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ 92-96

Διαιτητές: Καλογερόπουλος Φ.-Παυλόπουλος

Δεκάλεπτα: 17-16, 35-30, 56-48, 68-68 (κ.δ.), 83-83 (α’ παρ.), 92-96 (β’ παρ.).

ΤΡΙΤΩΝΑΣ (Μιχελάκος, Ανδρεδάκης): Γρύλλης, Σελεμενάκης, Πετρόπουλος 2, Καλαντζής 21 (3), Κουκουνιάς 14 (1), Ντιμπ 11, Θυμνιός 19, Ασπρόπουλος, Κοντινός, Γκαβανόπουλος 17 (1), Ανδρεόπουλος 6, Βερτούδος 2.

ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ (Καραγιάννης, Παναγάκης): Παππάς 14 (2), Ανέστης, Γοργόνης 2, Μαγκουνής 27 (3), Πολυτάρχου 4, Παπαντωνάκος 4, Μάντζαρης 22 (3), Λυκογιάννης 17, Κατιάκος, Καπώνης 3, Τασόπουλος 3, Χουγκάζ.

ΚΟΡΩΠΙ – ΜΑΡΟΥΣΙ 60-72

Διαιτητές: Τσαχάκης-Πολυχρόνης

Δεκάλεπτα: 20-19, 36-43, 49-53, 60-72

Κορωπί (Κατσούνης): Δήμας 10 (1), Αγόρης 3 (1), Καραδολάμης 6, Κερασοβίτης 13 (2), Αμπαράς 11 (1), Αγγελόπουλος 11, Ντάλλης 2, Σταθόπουλος 4

Μαρούσι (Κεραμιδάς): Στασινός 6, Κορκοσούρας, Ξύδας 10 (2), Χρονόπουλος 14 (1), Μπαλάφας 9 (1), Κανέλλης 6 (1), Στούκας 3 (1), Σολωμός 10, Σουρλής 3 (1), Παπαγεωργόπουλος 11 (1), Καπετανιος.

ΠΑΠΑΓΟΥ-ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ 79-65

Διαιτητές: Χρηστίδης Π.-Αργυρούδης

Δεκάλεπτα: 19-16, 40-27, 62-44, 79-65.

ΠΑΠΑΓΟΥ (Σορώτος, Παπασπυριδάκος): Γεωργούλης, Φωτητζόγλου 2, Σιμόπουλος 2, Αποστολίδης 3 (1), Δέδες 7, Ζώρζος 15 (5), Αρσένης 8 (2), Μερκούρης 2, Καμπούρης, Χαϊκάλης 8 (1), Γκάτζο 12 (3), Κακιούζης 20.

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ (Τσαουσίδης): Μιχαλούτσος 6, Μουμπάρακ 20 (4), Δούκας, Δορμπάρης 6 (1), Δρακωτός, Σιδέρης 3, Κεφάλας 3 (1), Τσαντές, Ρεκουνιώτης 8, Μαντζιώρης 19 (3).

ΕΦΑΟΖ-ΑΕΝΚ 77-62

Διαιτητές: Πόντας, Μηλαπίδης

Δεκάλεπτα: 23-15, 36-27, 53-44, 77-62.

ΕΦΑΟΖ (Ζήβας): Παπαδημητρίου 6 (1), Κοψιάς, Γκαβασιάδης 24 (1), Γεωργοπαπαδάκος 16 (1), Καπετζόγλου, Νάκης, Σαμοθράκης 2, Καστανιώτης 8, Λεγκίκας 17 (1), Τσιτσιγιάννης 4, Γεωργιάδης, Ξύδης.

ΑΕΝΚ (Λιόγας): Καμαριανός, Μοσχοβίτης 11 (2), Κεφαλάς, Μαρίνος 3, Καράμπελας 2, Μανούσος, Παπανικολάου 4, Χατζηνικόλας 13 (1), Καραβανάς 10, Οικονομόπουλος 6 (1), Δρακάκης 4, Ψαρόπουλος 9 (1).

 

 

ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ-ΑΠΟΛΛΩΝ 91-61

Διαιτητές: Αναστασίου-Αντωνιάδης

Δεκάλεπτα: 23-20, 46-30, 71-42, 91-61.

ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ (Μπεκές): Μουστόπουλος 21, Βαφιάς 10, Ψυλέας 17 (3), Λυτόπουλος 9, Τζιβελέκας 10 (2), Κωτσόπουλος 3 (1), Παπανικολάου 2, Ζαφείρης, Ντότσι 2, Κούρτης 6, Κοντούλης, Παπαπέτρος 10 (1).

ΑΠΟΛΛΩΝ (Ασημακόπουλος): Νασόπουλος 4, Mπάρδας 15 (4), Σπυρόπουλος 12 (2), Mπασδέκης 4, Κουτσούμπας 3 (1), Aρναουτάκης 5, Kυπριτζόγλου 4, Xανιάς 4, Σιδέρης 2, Δενδρινός 4, Σιώμος 4, Παπουτσής.

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Σε 25 αγώνες)

1. Περιστέρι 21-4 46

2. Μαρούσι 18-7 43

3. Πανερυθραϊκός 17-8 42

4. Παπάγου 16-9 41

5.Κορωπί 15-10 40

6. Ιωνικός Ν. 15-10 40

7. Μανδραϊκός 13-12 38

8. Πανελευσινιακός 13-12 38

9. ΑΕΝΚ 13-12 38

10. ΕΦΑΟΖ 12-13 37

11. Τρίτων 11-14 36

12. Πρωτέας Β. 11-14 36

13. Κρόνος Αγ.Δημ. 10-15 35

14. Εργοτέλης 9-16 34

15. Απόλλων Σμ. 4-20 29

16. ΚΑΠ 3-21 28

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (26η, 9/4)

ΚΑΠ - ΕΦΑΟΖ

Πανερυθραϊκός - Κρόνος Αγ. Δημ.

Απόλλων Σμ. - Πρωτέας Β.

Εργοτέλης - Μανδραϊκός

ΑΕΝΚ - Παπάγου

Πανελευσινιακός - Τρίτων

Περιστέρι - Κορωπί

Μαρούσι - Ιωνικός Ν.

 

2ος Όμιλος

Οι πρωτοπόροι πήραν τις νίκες που αναζητούσαν με την Καστοριά να κλείνει άμεσα την παρένθση που άνοιξε την περασμένη εβδομάδα, ενώ σημαντικές νίκες πήραν Φίλιππος, Πιερικός Αρχέλαος, Ασπίδα και Στρατώνι.

 

Τα αποτελέσματα

Πιερικός Αρχέλαος-Ερμής Λαγκαδά 66-57
Καστοριά-Ανατόλια 85-76
Ερμής Αγιάς-ΧΑΝΘ 67-57
Καρδίτσα-Χαρίλαος Τρικούπης 66-50
Φίλιππος Βέροιας-Αίας Ευόσμου 64-57
Στρατώνι-Γέφυρα 76-68
Ασπίδα Ξάνθης-Πευκοχώρι 79-62
Αγρίνιο-Πολύγυρος 63-51

Οι αγώνες αναλυτικά

ΠΙΕΡΙΚΟΣ-ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ 66-57

Διαιτητές: Καλογερόπουλος – Τσιαπλής.

Δεκάλεπτα: 20-11, 37-29, 50-42, 66-57.

ΣΦΚ Πιερικός Αρχέλαος (Χατζηιωάννου): Πολυχρόνης, Γκοντόπουλος, Καλτσουνάς, Γκογκίδης 13 (2), Καραγκιολίδης 23, Χανέλλι, Τοπούζης 6, Κωνσταντινίδης 6, Τσιρογιάννης 14 (1), Τζιοβάρας, Παπαμιχαήλ 2, Χατζηλάμπρου.

ΜΑΣ Ερμής Λαγκαδά (Αμοιρίδης): Αβοκάτος, Σπουργίτης, Μήνου 2, Ακεψιμαϊδης 17 (2), Μάρουσιτς 1, Νώτης 5, Παρίτσης 8 (1), Πιλκούδης 6, Μέλλιος 4, Γκαμούρας 8, Ελευθεριάδης, Καντάρκος 6.

ΑΓΡΙΝΙΟ-ΠΟΛΥΓΥΡΟΣ 63-51

Διαιτητές: Δημόπουλος-Καρπάνος

Δεκάλεπτα: 22-14, 33-22, 50-40, 63-51.

ΑΓΡΙΝΙΟ (Μυριούνης): Μπερερής 9 (1), Τασόπουλος 8, Σταμούλης 3 (1), Πουρνάρας 2, Μπαρούχας 9 (1), Γκρέκας 2, Μήτσου 5 (1), Μακρής 21 (2).

ΠΟΛΥΓΥΡΟΣ (Καραπιπερίδης): Ζαγορίτης, Πιπιλιάρης 2, Πετρίδης 6, Παπασαραφιανός 6 (1), Βούλγαρης 10 (2), Χρηστίδης, Νησιώτης 4, Νούκαρης 20 (2), Ακριτίδης, Mίκιτς 3.

ΚΑΡΔΙΤΣΑ-ΧΑΡ. ΤΡΙΚΟΥΠΗΣ 66-50

Διαιτητές:Τζιοπάνος Ν.-Κοϊμτζόγλου

Δεκάλεπτα:20-15, 40-25 53-39, 66-50.

ΑΣΚ (Ρουμελιώτης, Κομποδιέτας): Σκορδάς 2, Κουρέπης, Πανταζής, Λάκκας 3 (1) ,Μαυρογιάννης, Παππάς Κ. 5 (1), Καμαριώτης 8 (1), Παπαδόπουλος 6, Τριχόπουλος 17 (5), Θέος 19 (2), Παππάς Σ. 6.

Χ. Τρικούπης (Δημητριάδης, Μούτσιος): Ιωάννου, Βουρνάς 6, Παπαδιονυσίου 10 (1), Μουράτογλου 4, Σταυρόπουλος 14 (2), Παπαρέγκας 9 (1), Γεωργιάδης 7 (1), Δημητρόπουλος, Λειβαδάς.

ΚΑΣΤΟΡΙΑ-ΑΝΑΤΟΛΙΑ 85-76

Διαιτητές: Παργιανόπουλος-Ξέρας

Δεκάλεπτα: 19-16, 45-37, 67-60, 85-76.

ΚΑΣΤΟΡΙΑ (Σούλιος): Κυριακόπουλος 17 (1) Ματενίδης 5 (1), Απιδόπουλος 2, Ελευθεριάδης 12 (1), Τερσενίδης 6 (2), Τασιούδης 4, Τεπετίδης 6, Αντωνιάδης 16 (1), Τσότσος 17.

ΑΝΑΤΟΛΙΑ (Γκαϊτατζής, Ευγενειάδης): Πρωτούλης 9 (1), Βρεττάς 14 (2), Σιώπης 2, Γαλανίδης 14 (1), Συμεωνίδης 10, Αζίζης 3, Σταματόγιαννης 12 (1), Τζουβάρας 6, Βεργίνης 3, Κότσανος 9.

ΣΤΡΑΤΩΝΙ-ΓΕΦΥΡΑ 76-68

Διαιτητές: Γερακίνης-Φακίτσας

Δεκάλεπτα: 16-8, 42-26, 60-48, 76-68.

ΣΤΡΑΤΩΝΙ (Χατζούλης): Κελεσίδης 15 (3), Κουντουραντζόγλου, Δελίδης 8 (1), Σουτζόπουλος 15 (1), Σαμαράς 3 (1), Φλιάτης Ι. 8 (2), Θωμαΐδης 5, Φλιάτης Γ. 2, Δασκαλόπουλος 20 (1).

ΓΕΦΥΡΑ (Τουλούμης): Κρομήδας 10, Δανάκης 16 (2), Βάσκος 2, Κολοκοτρώνης 7 (1), Καζαμίας, Μυλωνίδης 10 (2), Βογιατζής 10 (2), Ταραμάς 2, Μπίσκας 9 (1), Καρούζος 2.

ΦΙΛΙΠΠΟΣ-ΑΙΑΣ 64-57

Διαιτητές: Δημάδης-Ελευθεριάδης

Δεκάλεπτα: 18-13, 34-32, 45-47, 64-57

ΦΙΛΙΠΠΟΣ (Γκίμας, Μπλατσιώτης): Τσιμίδης, Τσεσμετζίδης, Βάλλιος 11 (2), Παπαδόπουλος, Κοθράς 22, Σιόλογκας 12, Θεοδωρίδης 10, Σταυριανίδης 9 (1), Τόκας, Μόρας.

ΑΙΑΣ (Παπαδόπουλος, Ξανθόπουλος): Αμούντζιας, Τσιμπής 10 (1), Μπαλτζόπουλος, Καδής 3 (1), Δεληγιάννης 1, Σικαλίδης 10, Δεμερτζής, Κόκουρας 8, Σεκαδάκης, Σπύρας 6 (2), Τσιακλάγκανος 11 (3), Καραμανώλης 8 (2).

ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ-ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ 79-62

Διαιτητές: Σιμητοπουλος-Σιταριδης

Δεκάλεπτα: 24-24, 43-32, 60-44, 79-62

ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ: Ντεμαι 2, Παπαδάκης 3, Γρουδος 6, Τσιωγκας 8(2), Τσουραπας, Καραμπινης 1, Τσιαβες 15(1), Κουτσογιαννης 2, Ασημάκης 6(1), Μασμανίδης, Μανδαλακης 23(5), Πετς 13(2).

ΕΥΡΩΠΗ ΠΕΥΚΟΧΩΡΙΟΥ: Αμπατζάς 7(1), Μητσάκης 14(4), Λεμονακης 1, Μουρατίδης 13, Μαυρίδης 6, Γαρεζος 3(1), Καραϊσκάκης 3, Κιγμετογλου 8, Σταύρου 7(1).

ΕΡΜΗΣ ΑΓΙΑΣ-ΧΑΝΘ 67-57

Διαιτητές: Ντούρας-Μπακάλης

Δεκάλεπτα: 15-19, 37-26, 52-36, 67-57.

ΕΡΜΗΣ ΑΓΙΑΣ (Γιάσσαρης): Γκανέτσας 5 (1), Τσιαμπάλης 7 (1), Μηλιώνης, Ντάλος, Χαλκιάς 10 (2), Περρωτής 11, Τριανταφύλλου 7 (1), Βαβάτσικος, Γουλας 11 1 (1), Αγαπίου.

XANΘ (Νικολαΐδης): Ιορδάνογλου 16 (2), Αμπατζάς 7 (2), Βλάχος 2, Παπαδούλης, Ελευθεριάδης, Ζιάκας 4, Ερμείδης 2, Γεωργάκης 5, Παπαχρήστου, Λευκαδίτης 19 (1), Φυλακτός, Μελίδης 2

BAΘΜΟΛΟΓΙΑ

(σε 25 αγώνες)

1. Καστοριά 48 (23-2)

2. Καρδίτσα 44 (19-6)

3. Ερμής Αγιάς 44 (19-6)

4. Πευκοχώρι 39 (14-11)

5. Αγρίνιο 39 (14-11)

6. Ερμή Λαγκαδά 38 (13-12)

7. Ασπίδα Ξάνθης 38 (13-12)

8. Ανατόλια 37 (12-13)

9. Χαρ. Τρικούπης 37 (12-13)

10. Στρατώνι 36 (13-12)

11. Γέφυρα 36 (11-14)

12. Πιερικός 34 (9-16)

13. Φίλιππος Βέροιας 33 (9-16)

14. ΧΑΝΘ 33 (8-17)

15.Πολύγυρος 32 (7-18)

16. Αίας 29 (4-21)

Η επόμενη αγωνιστική (9/4, 26η )

Ανατόλια-Πιερικός

ΧΑΝΘ-Καστοριά

Χαρίλαος Τρικούπης-Ερμής Αγιάς

Πολύγυρος-Καρδίτσα

Λαγκαδάς-Φίλιππος

Αίας-Στρατώνι

Γέφυρα-Ασπίδα

Πευκοχώρι-Αγρίνιο

 

Τελευταία τροποποίηση στιςΚυριακή, 02 Απριλίου 2017 22:31
επιστροφή στην κορυφή