Menu

B’ Εθνική: Αποτελέσματα, βαθμολογίες (20η αγωνιστική)

1ος Όμιλος

Η ομάδα του Παπάγου ήταν η μεγάλη κερδισμένη της 20η αγωνιστική στον 1ο όμιλο της Β' Εθνικής. Πέρασε από την έδρα του Κορωπίου και το έπιασε στην δεύτερη θέση της βαθμολογίας, κάτι που έκανε και το Μαρούσι που νίκησε στην έδρα του τον Πρωτέα Βούλας. Κερδισμένο... από σπόντα και το Περιστέρι που συνέχισε με νίκες και πλέον έχει απόσταση δύο βαθμών από τους διώκτες του, υποχώρησε με νέα ήττα ο Πανερυθραϊκός.

 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Εργοτέλης-Κρόνος 52-85

Μαρούσι-Πρωτέας 62-51

Περιστέρι-Απόλλων 86-60

Πανελευσινιακός -Πανερυθραϊκός 69-64

ΑΕΝΚ-ΚΑΠ 79-58

Τρίτων-Μανδραϊκός 77-68

Κορωπί-Παπάγου 85-90

Ιωνικός-ΕΦΑΟΖ 74-61

 

 

ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ–ΑΠΟΛΛΩΝ 86-60

Διαιτητές: Παυλόπουλος, Λύρας

Δεκάλεπτα: 21-15,  31-30, 62-38, 86-60.

Περιστέρι (Καραγιάννης): Παππάς 15 (1), Ντακούλιας, Γοργόνης 5 (1), Μαγκουνής 6, Πολυτάρχου 18 (4), Παπαντωνάκος 8 (1), Μάντζαρης 3 (1), Λυκογιάννης 10, Κατιάκος 7, Γκιουζέλης 5 (1), Καπώνης 5 (1), Στάθης 4.

ΑΠΟΛΛΩΝ (Σταθούλης): Μπάρδας 8 (2), Σπυρόπουλος 10 (2), Μπασδέκης 10(2), Κουτσούμπας 2, Αρναουτάκης 14 (1), Κυπριτζόγλου 4, Χανιάς 3, Παπουλίδης 7, Σιώμος, Παπουτσής, Νασόπουλος, Σιδέρης 2.

 

 

ΚΟΡΩΠΙ–ΠΑΠΑΓΟY 85-90

Διαιτητές: Θεοδωρόπουλος, Ζακεστίδης

Δεκαλέπτα: 19-23, 49-49 , 68-59, 85-90

ΚOΡΩΠΙ (Κατσούνης): Δήμας 5 (1),Αγόρης 10 (2), Παναγιώτου, Καραδολάμης 18, Κερασοβίτης 8 (2), Αμπαράς 20 (3), Αγγελόπουλος, Ντάλλης 13 (1), Σταθόπουλος 2, Μαύρος 9.

ΠΑΠΑΓΟΥ (Σορώτος, Παπασπυριδάκος): Σιμόπουλος, Αποστολίδης 5 (1), Δέδες 26 (6), Ζώρζος 14 (1), Αρσένης, Φακοπουλίδης 16 (2), Καμπούρης 2, Χαϊκάλης 2, Γκάτζο 2, Κακιούζης 21.

 

 

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ-ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ. 52-85

Διαιτητές: Κωνσταντινόπουλος, Λιότσος.

Δεκάλεπτα: 8-23, 28-44, 38-63, 52-85.

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (Μακράκης): Γεωργούτσος 12, Καρακωνσταντάκης 13, Σταράκης 3 (1), Βερτούδος 2, Χουχούμης 13 (2), Σταμάτης 3 (1), Χασάπης, Μανιαδής, Σκανδαλάκης, Νησωτάκης, Σαρρής, Καραλής 6.

ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ (Παπαμάρκος): Μπάλας 22 (6), Στρατανιώτης 11 (1), Δανάς, Ξιούρας 3 (1), Άρχος 5 (1), Ζούκας 4, Κόης 3, Φρουσκλιάς 22 (4), Μπέλη, Γκαϊντάσοβ 3, Ματαλιωτάκης 12.

 

ΜΑΡΟΥΣΙ-ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ

Διαιτητές: Μπούκας, Χρηστίδης Π.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 8-16, 39-24, 47-38, 62-51.

ΜΑΡΟΥΣΙ (Κεραμιδάς, Μαρίνος): Στασινός 9 (1), Χρονόπουλος 4, Μπαλάφας 7 (1), Ξύδας 20 (4), Κανέλλης 2, Στούκας 3 (1), Σολωμός 9, Σουρλής 3,  Παπαγεωργόπουλος 5, Κουτσούγερας, Καπετάνιος, Σεργιένκο.

ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ: (Μανουσέλης, Ποδαράς): Σκουλούδης 9, Μόρφης 8 (2), Εμμανουηλίδης 9 (1),Αυγενικός 6 (1), Αθηνιώτης 3 (1), Βαρδαβάς 11, Ορλάντο, Λάτσης, Γάργαλης, Μπούρας, Πλούμης.

 

ΤΡΙΤΩΝ-ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ 77-68

Διαιτητές: Μηλαπίδης, Σπυρόπουλος Σπ.

Δεκάλεπτα: 23-22, 35-34, 58-50, 77-68.

ΤΡΙΤΩΝ (Μιχελάκος, Ανδρεδάκης): Γρύλλης 3, Κουτούλας 14 (4), Πετρόπουλος, Καλαντζής 2, Κουκουνιάς 7, Ντιμπ 4 (1), Θυμνιός 24, Γκαβανόπουλος 14 (1), Ανδρεόπουλος 6, Βερτούδος 3 (1).

ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ (Μπεκές, Στρατικόπουλος): Μουστόπουλος 25, Βαφιάς 5 (1), Ψυλέας 25 (2), Γεωργοπαπαδάκος 6, Λυτόπουλος, Τζιβελέκας 2, Κωτσόπουλος, Κοντούλης, Ντότσι 2, Ζαφείρης 3 (1), Παπαπέτρος.

 

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ-ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ 69-64

Διαιτητές: Διμπινούδης-Μαραμής

Δεκάλεπτα: 18-13, 36-29, 52-44, 69-64.

ΕΛΕΥΣΙΝΑ (Τσαουσίδης, Παπανικολάου): Αβραμίδης 28, Μιχαλούτσος 2, Πέτρουλας, Μουμπάρακ 13 (1), Δούκας 3 (1), Ηλιάδης 3 (1), Ντορμπάρης, Ρεκουνιώτης 3, Μαντζιώρης 17 (4).

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ (Χουχουλής): Δέλλιος, Καλλιανιώτης 11 (3), Πρίτσος 11 (2), Σοφρωνάς 6 (2), Κούσουλας 15 (3), Γιαουρτόγλου 4, Τοπάλης 10 (2), Υφαντής 3 (1), Αντωνίου, Πρισκομάτης, Τσικόπουλος, Γιανναλέτσος 4.

 

ΑΕ Ν. ΚΗΦΙΣΙΑΣ-ΚΑΠ 79-58

Διαιτητές: Φασόλης-Αντωνιάδης

Δεκάλεπτα: 17-16, 39-24, 60-42, 79-58.

AENΚ (Λιόγας): Καμαριανός 8, Μοσχοβίτης 9, Κεφαλάς 8, Μαρίνος 4, Καράμπελας 4 (1), Μανούσος 3 (1), Παπανικολάου 4, Χατζηνικόλας 4, Καραβανάς 13, Οικονομόπουλος 7 (1), Δρακάκης 9, Ψαρόπουλος 6.

KAΠ (Ταυρόπουλος, Ψαράκης): Σκάνδαλος 16 (2), Γραμματίκας 6 (1), Κόκκας 2, Γαπκιάδης, Καρτέρης, Πανταζής 4, Καραμπάς 8, Ροδοστόγλου 19 (2), Μαλτέζος, Μαργέλης 3 (1), Γαρδέλης, Παπαθανασόπουλος.

 

ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ-ΕΦΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ 74-61

Διαιτητές: Πολυχρόνης-Τσολάκος

Δεκάλεπτα: 19-12, 40-35, 55-47, 74-61.

ΙΩΝΙΚΟΣ (Γούναρης): Παναγιωταράς 2, Καπινιάρης 3, Παλαιοχωρίτης 6 (1), Βουγιούκας 12 (1), Πετρόπουλος 7 (1), Περδικάρης 13, Παπαγεωργίου, Πάντσιος 17 (1), Κοντραφούρης 1, Περσίδης 13 (2), Καλογερίας, Βασιλόπουλος.

ΕΦΑΟΖ (Zήβας): Παπαδημητρίου 15 (4), Γκόντγουϊν 3, Γκαβασιάδης 16, Κοψιάς 6 (1), Kαπετζόγλου 2, Καστανιώτης 3, Nάκης 2, Σαμοθράκης, Λεγκίκας 10, Tσιτσιγιάννης 4, Ξύδης.

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Σε 20 αγώνες)

1. Περιστέρι 16-4 36

2. Παπάγου 14-6 34

3. Κορωπί 14-6                34

4. Μαρούσι 14-6 34

5. Πανερυθραϊκός 13-7 33

6. Πανελευσινιακός 11-9 31

7. Ιωνικός Ν. 11-9 31

8. Μανδραϊκός 10-10 30

9. ΑΕΝΚ 10-10 30

10. Τρίτων 10-10 30

11. ΕΦΑΟΖ 8-12 28

12. Πρωτέας Β. 8-12 28

13. Κρόνος Αγ. Δημ. 8-12 28

14. Εργοτέλης 7-13 27

15. Απόλλων Σμ. 4-16 24

16. ΚΑΠ 2-18 22

 

 

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (21η, 5/3)

ΕΦΑΟΖ-Εργοτέλης

Κρόνος-Μαρούσι

Πρωτέας-Περιστέρι

Απόλλων- Πανελευσινιακός

Πανερυθραϊκός -ΑΕΝΚ

Μανδραϊκός-ΚΑΠ

Παπάγου-Ιωνικός

Τρίτων-Κορωπί

 

2ος Όμιλος

Το Στρατώνι έκανε μια ιδιαίτερα σημαντική νίκη με το 76-60 επί της Καρδίτσας στον 2ο Όμιλο, καθώς κάλυψε και τη διαφορά του πρώτου αγώνα. Την έδρα του υπερασπίστηκε και ο Ερμής Λαγκαδά με το 66-62 επί του Ανατόλια. Μακριά από το σπίτι τους νίκησαν ο Ερμής Αγιάς με το 89-78 επί της Ευρώπης Πευκοχωρίου, αλλά και η ΧΑΝΘ με το 62-51 επί του Αίαντα Ευόσμου.

 

Τα αποτελέσματα

Ασπίδα Ξάνθης-Φίλιππος Βέροιας 75-62

Αγρίνιο-Πιερικός Αρχέλαος 81-56

Πολύγυρος-Καστοριά 71-90

Γέφυρα-Χαρίλαος Τρικούπης 61-54

Πευκοχώρι-Ερμής Αγιάς 78-89

Αίας Ευόσμου-ΧΑΝΘ 51-62

Ερμής Λαγκαδά-Ανατόλια 66-62

Στρατώνι-Καρδίτσα 76-60

 

Οι αγώνες αναλυτικά:

 

Στρατώνι-Καρδίτσα 76-60

Διαιτητές: Παπαγερίδης, Δημάδης

Δεκάλεπτα: 13-6, 35-27, 51-44, 76-60

Στρατώνι (Χατζούλης, Mιχαηλίδης): Κελεσίδης 12 (2), Συμεών, Πονόπουλος, Κουντουραντζόγλου 2, Δελίδης 3 (1), Σουτζόπουλος 16 (2), Σαμαράς 6 (2), Φλιάτης Ι., Θωμαΐδης 4, Φλιάτης Γ. 2, Πολιτόπουλος 3 (1), Δασκαλόπουλος 28

Καρδίτσα (Ρουμελιώτης, Κομποδιέτας): Σκορδάς, Κουρέπης, Πανταζής 3, Λάκκας, Μαυρογιάννης 15, Παππάς Κ. 4, Πάσσας, Καμαριώτης 16 (3), Παπαδόπουλος 8, Τριχόπουλος, Θέος 12 (2), Παππάς Γ. 2

 

Αίας Ευόσμου-ΧΑΝΘ 51-62

Διαιτητές: Σιμητόπουλος, Γαζέτας

Δεκάλεπτα: 11-6, 24-24, 34-46, 51-62

Αίας Ευόσμου (Τσούρμας): Αμούντζιας, Τσιμπής 8 (2), Καδής 2, Δεληγιάννης 5 (1), Τσιαγκλάκανος 4 (1), Σπύρας 3 (1), Καραμανώλης 4, Δεμερτζής 4, Σικαλίδης 15 (3), Σεκαδάκης, Κόκκουρας 6

ΧΑΝΘ (Νικολαΐδης): Ιορδάνογλου 3 (1), Αμπατζάς 10 (2), Βλάχος 8 (1), Ελευθεριάδης 1, Ζιάκας 12 (2), Ερμείδης Π. 5 (1), Γεωργάκης 1, Παπαχρήστου, Μελίδης 4, Λευκαδίτης 18 (1), Ερμείδης Δ.

 

Πευκοχώρι-Ερμής Αγιάς 78-89

Διαιτητές: Τζιοπάνος Ν., Τσιρτσιμάλης

Δεκάλεπτα: 17-21, 44-48, 68-70, 78-89

Πευκοχώρι (Καραμανλής): Καραϊσκάκης 2, Σταύρου 6, Μουρατίδης 23 (4), Μαυρίδης 20, Γαρέζος 11 (3), Μητσάκης 13 (2), Λεμονάκης 3 (1)

Ερμής Αγιάς (Γιασσάρης): Κόμματος 13 (2), Βαβάτσικος 20 (1), Ντάλος 2, Γκανέτσας 5 (1), Περρωτής 16, Τριανταφύλλου 14 (3), Γούλας 14 (1), Τσιαμπαλής 5

 

Ερμής Λαγκαδά-Ανατόλια 66-62

Διαιτητές: Τζίμα, Σιταρίδης

Δεκάλεπτα: 16-12, 32-31, 46-46, 66-62

Ερμής Λαγκαδά (Αμοιρίδης, Σπασέγκος): Καϊκλής 10 2, Ράπι, Γκαμούρας, Μάρουσιτς 17, Mήνου, Νώτης 3, Παρίτσης 13 (2), Πυλκούδης, Καμπέρης, Μέλλιος, Ελευθεριάδης 3, Καντάρκος 20 (1)

Ανατόλια (Γκαϊτατζής): Ζαφειρούδης, Πρωτούλης 9, Βρεττάς 2, Σιώπης 10 (2), Γαλανίδης 11, Μπίλιος, Συμεωνίδης 7, Αζίζης, Σταματόγιαννης 2, Τζουβάρας, Βεργίνης 5, Κότσανος 15.

 

Η βαθμολογία (Σε 20 αγώνες)

1. Καστοριά 39 (19-1)

2. Καρδίτσα 34 (14-6)

3. Ερμής Αγιάς 34 (14-6)

4. Πευκοχώρι 32 (12-8)

5. Αγρίνιο 31 (11-9)

6. Ερμής Λαγκαδά 31 (11-9)

7. Ανατόλια 31 (11-9)

8. Στρατώνι 31 (12-9)

9. Γέφυρα 30 (10-10)

10. Ασπίδα Ξάνθης 29 (9-11)

11. Χαρίλαος Τρικούπης 29 (9-11)

12. ΧΑΝΘ 27 (6-15)

13. Πολύγυρος 27 (7-13)

14. Φίλιππος Βέροιας 26 (6-14)

15. Πιερικός Αρχέλαος 25 (5-15)

16. Αίας Ευόσμου 24 (4-16)

 

Η επόμενη αγωνιστική (21η, 5/3)

Πιερικός Αρχέλαος-Πολύγυρος
Καστοριά-Πευκοχώρι
Ερμής Αγιάς-Γέφυρα
Χαρίλαος Τρικούπης-Αίας Ευόσμου
ΧΑΝΘ-Ερμής Λαγκαδά
Καρδίτσα-Ανατόλια
Φίλιππος Βέροιας-Αγρίνιο
Στρατώνι-Ασπίδα Ξάνθης

 

Τελευταία τροποποίηση στιςΚυριακή, 26 Φεβρουαρίου 2017 21:29
επιστροφή στην κορυφή