Menu

Β’ Εθνική: Αποτελέσματα – Βαθμολογία (2ος Όμιλος

Τέσσερις αγώνες για την 20η αγωνιστική του 2ου Ομίλου της Β’ Εθνικής Ανδρών, έγιναν σήμερα.

Οι αγώνες αναλυτικά:

Ασπίδα Ξάνθης-Φίλιππος Βέροιας 75-62

Διαιτητές: Ξέρας, Καρακώστας

Δεκάλεπτα: 23-19, 42-32, 64-44, 75-62

Ασπίδα Ξάνθης (Ιωαννίδης): Καρανικολίδης 3 (1), Παπαδάκης 8 (1), Γρούδος 6, Τσιώγκας 3 (1), Στεφανίδης 14 (4), Καραμπίνης 1, Τσιαβές 11 (1), Αρβανιτάκης, Ασημάκης 14 (3), Παπαθανασίου, Μανδαλάκης 14 (1), Πετς 1

Φίλιππος Βέροιας (Γκίμας): Τσιμίδης 3, Βάλλιος 11 (3), Παπαδόπουλος 10, Κοθράς 22, Σιόλογκας 3, Θεοδωρίδης 4, Σταυριανίδης 9 (1)

 Γέφυρα-Χαρίλαος Τρικούπης 61- 54

Διαιτητές: Ελευθεριάδης, Παπαγεωργίου. Δεκάλεπτα: 21-22, 13-10, 12-9, 15-13

Γέφυρα (Τουλούμης): Κρομήδας 7, Δανάκης 17 2, Βάσκος 3, Κολοκοτρώνης, Καζαμίας, Μυλωνίδης 19 (1), Βογιατζής 3 (1), Ταραμάς 3 (1), Ιατρίδης, Μπίσκας 6, Καρούζος 3

Χαρίλαος Τρικούπης (Δημητριάδης): Ιωάννου 2, Βουρνάς 8 (2), Παπαδιονυσίου 4, Τοπουζίδης 3 (1), Μουράτογλου 6 (1), Σταυρόπουλος 17 (1), Παπαρέγκας 10 (1), Γεωργιάδης 4, Δημητρόπουλος

Πολύγυρος-Καστοριά 71-90

Διαιτητές: Παπαδόπουλος Θ., Μελανίδης

Δεκάλεπτα: 22-25, 38-46, 63-70, 71-90

Πολύγυρος (Καραπιπερίδης): Ζαγορίτης, Πιπιλιάρης 3, Πετρίδης, Παπασαραφιανός 12 (4), Βούλγαρης, Χρηστίδης, Νησιώτης 23, Νούκαρης 29 (6), Ακριτίδης, Νίκιτς 3 (1)

Καστοριά (Σούλιος): Κυριακόπουλος 24 (6), Χονδρογιάννης, Ματενίδης, Απιδόπουλος 3, Ελευθεριάδης 17 (1), Μπέγος, Τερσενίδης 10, Τασιούδης 2, Τεπετίδης 2, Αντωνιάδης, Μπένας 16, Τσότσος 16 (1)

Αγρίνιο-Πιερικός Αρχέλαος 81-56

Διαιτητές: Κρεστενίτης, Τσακαλογιάννης

Δεκάλεπτα: 22-11, 47-30, 67-43, 81-56.

Αγρίνιο (Μυριούνης): Τασόπουλος 3, Μπερερής 9 (1), Σαπλαούρας, Τάσος 7, Πουρνάρας, Μπαρούχας 9 (1), Σταμούλης, Γκρέκας 12 (4), Μήτσου 16 (2), Γκόβας 24 (3), Μακρής 1.

Πιερικός Αρχέλαος (Παναγιωτόπουλος): Πολυχρόνης, Ταβαντζής, Καλτσουνάς, Γκογκίδης 8 (2), Καραγκιολίδης 13 (2), Χανέλλι, Τοπούζης 3, Κωνσταντινίδης 10, Τσιρογιάννης 10, Μπόζογλου, Τζιοβάρας, Παπαμιχαήλ 12.

Η βαθμολογία: 1. Καστοριά 39 (19-1) 2. Καρδίτσα 33 (14-5) 3. Ερμής Αγιάς 32 (13-6) 4. Πευκοχώρι 31 (12-7) 5. Αγρίνιο 31 (11-9) 6. Ανατόλια 30 (11-8) 7. Γέφυρα 30 (10-10) 8. Ερμής Λαγκαδά 29 (10-9) 9. Στρατώνι 29 (10-9) 10. Χαρίλαος Τρικούπης 29 (9-11) 11. Ασπίδα Ξάνθης 29 (9-11) 12. Πολύγυρος 27 (7-13) 13. Φίλιππος Βέροιας 26 (6-14) 14. ΧΑΝΘ 25 (6-13) 15. Πιερικός Αρχέλαος 25 (5-15) 16. Αίας Ευόσμου 23 (4-15)

To αυριανό πρόγραμμα

Κυριακή 26 Φεβρουαρίου

Αγ. Παύλου 17.00 Ευρώπη Πευκοχωρίου-Ερμής Αγιάς Τζιοπάνος Ν.-Τσιρτσιμάλης (Θωμόπουλος)

ΔΑΚ Ευόσμου 17.00 Αίας Ευόσμου-ΧΑΝΘ Σιμητόπουλος-Γαζέτας (Φωτιάδης)

Λαγκαδά 17.00 Ερμής Λαγκαδά-Ανατόλια Τζίμα-Σιταρίδης (Δροσόπουλος)

Αρναίας 17.00 Στρατώνι-Καρδίτσα Παπαγερίδης-Δημάδης (Λαδένης)

 

επιστροφή στην κορυφή