Menu

Β' Εθνική: Αποτελέσματα, αγώνες βαθμολογίες (18η αγωνιστική)

1ος όμιλος

Ο Πανερυθραϊκός ήταν ο μεγάλος νικητής στο ντέρμπι της 18ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Β' Εθνικής, παίρνοντας το ροζ φύλλο αγώνα στην έδρα του Αμαρουσίου και παραμένοντας σε απόσταση βολής από την κορυφή. Εκεί συνεχίζει μόνο του το Περιστέρι, που είχε εύκολο έργο στην έδρα του με αντίπαλο την Αγία Παρασκευή.

 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Τρίτων-ΕΦΑΟΖ73-65

Κορωπί-Κρόνος 70-57

Ιωνικός-Πρωτέας 70-66

Εργοτέλης-Απόλλων 83-73

Μαρούσι-Πανερυθραϊκός  66-73

Περιστέρι-ΚΑΠ 99-73

Πανελευσινιακός-ΑΕΝΚ 53-52

Παπάγου-Μανδραϊκός 99-80

 

ΤΑ ΦΥΛΛΑ ΑΓΩΝΑ

 

ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ–KAΠ 99-73

Διαιτητές: Φραγκούλη, Κονταράτος

Δεκάλεπτα: 29-22, 44-38, 74-60, 99-73.

ΓΣΠ (Καραγιάννης): Παππάς 2, Ντακούλιας 12 (2), Γοργόνης 8 (2), Μαγκουνής 16 (1), Πολυτάρχου 13 (1), Παπαντωνάκος 9 (1), Μάντζαρης 16 (2), Λυκογιάννης 8, Τασόπουλος 2, Γκιουζέλης 8, Μπιμπούδης 3 (1), Ν. Χουγκάζ 2.

ΚΑΠ (Tαυρόπουλος): Σκάνδαλος 14 (2), Γραμματίκας , Κόκκας 2, Γαπκιάδης 7 (1), Καρτέρης, Πανταζής, Καραμπάς, Ροδοστόγλου 21 (2), Μαλτέζος 23, Μαργέλης 2, Γαρδέλης 2, Παπαθανασόπουλος.

 

ΜΑΡΟΥΣΙ–ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ 66-73

Διαιτητές: Θεοδωρόπουλος, Τσολάκος

Δεκαλέπτα: 17-11, 37-32, 50-49, 66-73.

ΜΑΡΟΥΣΙ (Κεραμιδάς): Σεργιένκο, Στασινός, Κουτσούγερας, Ξύδας 11 (1), Χρονόπουλος 15 (2), Μπαλάφας 11 (2), Κανέλλης, Στούκας 6 (2), Σολωμός 14, Σουρλής, Παπαγεωργόπουλος 9 (1), Καπετάνιος.

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ (Χουχουλής): Δέλλιος 8 (1), Πρισκομάτης, Καλλανιώτης 12 (4), Σοφρωνάς, Κούσουλας 12, Γιαουρτόγλου 15 (1), Τοπάλης 9 (2), Υφαντής 7 (1), Αντωνίου 3 (1), Καλούδας, Γιανναλέτσος 7.

 

ΤΡΙΤΩΝ-ΕΦΑΟΖ 73-65

Διαιτητές: Πόντας, Μαγκουνής

Δεκάλεπτα: 17-20, 41-32, 54-44, 73-65.

ΤΡΙΤΩΝ (Μιχελάκος, Ανδρεδάκης): Γρύλλης, Κουτούλας 11 (1), Πετρόπουλος 3 (1), Kαλαντζής 3 (1), Κουκουνιάς 13, Ντιμπ 11 (1), Θυμνιός 14, Γκαβανόπουλος 12 (2), Ανδρεόπουλος 6, Βερτούδος.

ΕΦΑΟΖ (Zήβας): Παπαδημητρίου 14 (2), Γκαβασιάδης 17 (1), Γεωργοπαπαδάκος 6, Kαπετζόγλου 2, Σαμοθράκης 5, Καστανιώτης, Λεγκίκας 12 (1), Tσιτσιγιάννης 3, Γεωργιάδης 4, Ξύδης 2.

 

ΚΟΡΩΠΙ–ΚΡΟΝΟΣ 70-57

Διαιτητές: Καραβίτης, Πλιάκας

Δεκαλέπτα: 18-8, 40-23, 55-41, 70-57.

ΚΟΡΩΠΙ (Κατσούνης): Αγόρης 9 (3), Θεοδωράκος, Παναγιώτου, Καραδολάμης 15 (1), Κερασοβίτης 5 (1), Αμπαράς 9 (2), Αγγελόπουλος 12, Ντάλλης 3, Σταθόπουλος, Μαύρος 17.

ΚΡΟΝΟΣ (Παπαμάρκος, Χατζηελευθερίου): Μπάλλας, Στραγανιώτης 12 (1), Δανάς, Ξιούρας, Αρχος 6 (2), Ζούκας 4, Κόης, Φρουσκλιάς 15 (3), Γκαιτάσοφ 8, Ματαλιώτακης 12.

 

ΠΑΠΑΓΟΥ-ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ 99-80

Διαιτητές: Παπαφωτίου, Πολυχρόνης

Δεκάλεπτα: 22-12, 50-30, 74-57, 99-80.

ΠΑΠΑΓΟΥ (Σορώτος, Παπασπυριδάκος): Γεωργούλης, Μερκούρης, Σιμόπουλος, Αποστολίδης 5 (1), Δέδες 18 (5), Ζώρζος 7, Αρσένης 5 (1), Φακοπουλίδης 31 (4), Καμπούρης, Χαϊκάλης 4, Γκάτζο 9 (2), Κακιούζης 20.

ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ (Μπεκές, Στρατικόπουλος): Μουστόπουλος 9, Κούρτης 7 (1), Βαφιάς 5 (1), Ψυλέας 23 (1), Γεωργοπαπαδάκος 6 (1), Λιτόπουλος 4, Τζιβελέκας 16 (2), Κωτσόπουλος 7 (1), Παπανικολάου, Ζαφείρης, Παπαπέτρος 2, Ντότσι 1.

 

 

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ-Ν. ΚΗΦΙΣΙΑ 53-52

Διαιτητές: Μπούκας, Αναστασίου

Δεκάλεπτα: 20-8, 29-23, 36-40, 53-52.

ΕΛΕΥΣΙΝΑ (Τσαουσίδης): Αβραμίδης 11 (1), Μιχαλούτσος 8 (1), Πέτρουλας, Μουμπάρακ 7 (1), Δούκας 1, Ηλιάδης, Δορμπάρης, Ρεκουνιώτης 11, Μαντζιώρης 15 (2).

AENΚ (Λιόγας): Καμαριανός 4, Μοσχοβίτης 5 (1), Κεφαλάς 5 (1), Μαρίνος 7 (1), Παπανικολάου 4, Χατζηνικόλας 13 (1), Καραβανάς 3, Οικονομόπουλος 2, Δρακάκης 2, Ψαρόπουλος 7 (1).

 

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ-ΑΠΟΛΛΩΝ 83-73

Διαιτητές: Καρακάσης, Καραπάνος

Δεκάλεπτα: 28-22, 15-21, 17-17, 83-73.

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (Μακράκης): Γεωργούτσος 14, Καρακωνσταντάκης 21 (1), Βερτούδος 9, Χουχούμης 23 (4), Σταμάτης 5 (1), Σαρρής 2, Καραλής 7, Στρατάκης, Χασάπης 2, Μανιαδής, Σκανδαλάκης, Τερζάκης.

ΑΠΟΛΛΩΝ (Φαρμάκης): Νασόπουλος, Mπάρδας 18 (3), Σπυρόπουλος 3, Mπασδέκης 10, Aρναουτάκης 2, Kυπριτζόγλου 13, Xανιάς, Παππουλίδης 12, Δενδρινός 15 (1), Σιώμος, Παπουτσής.

ΙΩΝΙΚΟΣ-ΠΡΩΤΕΑΣ Β. 70-66

Διαιτητές: Τσαχάκης, Φασόλης

Δεκάλεπτα: 13-20, 31-40, 46-51, 70-66.

ΙΩΝΙΚΟΣ (Γούναρης): Βασιλόπουλος 1, Παναγιωταράς 10 (1), Καπινιάρης, Παλαιοχωρίτης 5 (1), Βουγιούκας 11, Πετρόπουλος 7, Περδικάρης 12, Παπαγεωργίου, Πάντσιος 15 (1), Μπολάτογλου, Κοντραφούρης, Περσίδης 9 (1), Καλογερίας.

ΠΡΩΤΕΑΣ (Μανουσέλης, Ποδαράς): Λάτσης, Μπούρας, Εμμανουηλίδης 9 (1), Μόρφης 6 (1), Αθηνιώτης 5 (1), Αυγενικός 19 (1), Βλάχος 3 (1), Βαρδαβάς 9, Σκουλούδης 13, Γάργαλης, Πλουμής 2, Μούτσα.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Σε 18 αγώνες)

1. Περιστέρι 14-4 32

2. Κορωπί 13-5 31

3. Πανερυθραϊκός 13-5 31

4. Παπάγου 12-6 30

5. Μαρούσι 12-6 30

6. Ιωνικός 10-8 28

7. Πανελευσινιακός 9-9 27

8. Μανδραϊκός 9-9 27

9. ΑΕΝΚ 9-9 27

10. Τρίτων 9-9 27

11. ΕΦΑΟΖ 8-10 26

12. Πρωτέας Β 25 7-11

13. Εργοτέλης 7-11 25

14. Κρόνος Αγ. Δημ. 6-12 24

15. Απόλλων Σμ. 4-14 22

16. ΚΑΠ 2-16 20

 

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (19η - 19/2)

ΕΦΑΟΖ-Κορωπί

Κρόνος-Ιωνικός

Πρωτέας-Εργοτέλης

Απόλλων-Μαρούσι

Πανερυθραϊκός-Περιστέρι

ΚΑΠ-Πανελευσινιακός

Μανδραϊκός-ΑΕΝΚ

Παπάγου-Τρίτων

2ος Όμιλος

Η Καστοριά δυσκολεύετηκε στην Ξάνθη και κατάφερε να πάρει τη νίκη στην παράταση από την Ασπίδα. Τρεις ακόμη ομάδες τα κατάφεραν εκτός έδρας: Ο Ερμής Αγιάς στο Αγρίνιο, το Ανατόλια στη Γέφυρα και η Καρδίτσα στη Βέροια απέναντι στον Φίλιππο.

Τα αποτελέσματα της 18ης αγωνιστικής:
Στρατώνι – Πιερικός Αρχέλαος 70-65
Ασπίδα Ξάνθης – Καστοριά 70-78 (67-67 κ.α.)
Αγρίνιο – Ερμής Αγιάς 67-74
Πολύγυρος – Χαρίλαος Τρικούπης 83-79
Πευκοχώρι – ΧΑΝΘ 92-79
Γέφυρα – Ανατόλια 63-78
Φίλιππος Βέροιας – Καρδίτσα 73-78
Αίας Ευόσμου – Ερμής Λαγκαδά (15/02, 18:00)

Η βαθμολογία:
1) Καστοριά 17-1 35
2) Καρδίτσα 13-5 31
3) Πευκοχώρι 12-6 30
4) Ερμής Αγιάς 12-6 30
5) Ανατόλια 11-7 29
6) Αγρίνιο 10-8 28
7) Ερμής Λαγκαδά 10-7 27
8) Γέφυρα 9-9 27
9) Στρατώνι 9-9 27
10) Χαρίλαος Τρικούπης 8-10 26
11) Ασπίδα Ξάνθης 7-11 25
12) Πολύγυρος 7-11 25
13) Φίλιππος Βέροιας 6-12 24
14) ΧΑΝΘ 5-13 23
15) Πιερικός Αρχέλαος 5-13 23
16) Αίας Ευόσμου 2-15 19

Οι αγώνες αναλυτικά:

ΠΟΛΥΓΥΡΟΣ-ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚΟΥΠΗΣ 83-79

Διαιτητές: Φακίτσας, Ταρενίδης.

Δεκάλεπτα: 22-29, 39-42, 62-55, 83-79.

ΠΟΛΥΓΥΡΟΣ (Καραπιπερίδης): Ζαγορίτης, Πιπιλιάρης 36 (1), Πετρίδης 5 (1), Παπασαραφιανός 9 (1), Βούλγαρης 9 (1), Χρηστίδης, Νησιώτης 6, Νουκάρης 23 (4) Ακριτίδης, Νίκιτς.

ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚΟΥΠΗΣ (Δημητριάδης): Ιωάννου 11 (2), Βουρνάς 6, Παπαδιονυσίου 13 (2), Μουράτογλου 7 (1), Τοπουζίδης, Σταυρόπουλος 3, Παπαρέγκας 10 (1), Γεωργιάδης 10, Μουρίκης 4, Ψάλτου 15.

ΣΤΡΑΤΩΝΙ-ΠΙΕΡΙΚΟΣ 70-65

Διαιτητές: Καλογερόπουλος, Ξέρας.

Δεκάλεπτα: 18-15, 35-36, 50-50, 70-65.

ΣΤΡΑΤΩΝΙ (Χατζούλης): Κελεσίδης 15 (1), Κουντουραντζόγλου 2, Δελίδης 4, Σουτζόπουλος 9 (1), Σαμαράς 5 (1), Φλιάτης Ι. 13 (2), Θωμαΐδης 2, Φλιάτης Γ. 5, Δασκαλόπουλος 15.

ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ (Χατζηιωάννου): Γκοντόπουλος 18 (2), Καλτσούνας, Γκογκίδης 6 (1), Καραγκιολίδης 13 (1), Χανέλλι, Τοπούζης 4, Κωνσταντινίδης 7, Τσιρογιάννης 3 (1), Παπαμιχαήλ 14.

ΦΙΛΙΠΠΟΣ-ΚΑΡΔΙΤΣΑ 73-78

Διαιτητές: Θεοδώρου, Δημάδης.

Δεκάλεπτα: 16-21, 35-45, 57-63, 73-78.

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ (Γκίμας): Τσεσμετζίδης, Τσιμίδης, Βάλλιος 6 (2), Παπαδόπουλος 12, Κοθράς 33 (2), Σιόλογκας 9 (1) Θεοδωρίδης 12, Σταυριανίδης 3 (1).

ΚΑΡΔΙΤΣΑ (Ρουμελιώτης, Κομποδιέτας): Σκορδάς 5, Κουρέπης, Πανταζής, Λάκκας 6 (1), Μαυρογιάννης 7, Παππάς Κ. 6 (2), Πάσσας, Καμαριώτης 11 (2), Παπαδόπουλος 17, Τριχόπουλος 16 (3), Θέος 8 (1), Παππάς Γ. 2.

ΕΥΡΩΠΗ ΠΕΥΚΟΧΩΡΙΟΥ-ΧΑΝΘ 92-79

Διαιτητές: Παπαδόπουλος, Μελανίδης.

Δεκάλεπτα: 25-22, 49-45, 76-62, 92-79.

ΕΥΡΩΠΗ ΠΕΥΚΟΧΩΡΙου (Καραμανλής): Αμπατζίδης, Μητσάκης 12 (2 τρ., 13 ασ.), Λεμονάκης 5 (1), Μουρατίδης 11, Μαυρίδης 20 (1), Γαρέζος 21 (3), Καραϊσκάκης 7, Καραθανάσης, Σταύρου 16 (3), Μάρκου, Βαϊντερλής.

ΧΑΝΘ (Νικολαΐδης): Ιορδάνογλου 6, Αμπατζάς 2, Βλάχος 14 (2), Ελευθεριάδης 2, Ζιάκας 17 (2), Ερμείδης Π. 11 (2), Γεωργάκης 6, Μελίδης 13, Φυλακτός 8 (2), Παπαζούδης, Δούκας, Ερμείδης Δ.

ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ-ΚΑΣΤΟΡΙΑ 70-78

Διαιτητές: Τζίμα, Παργιανόπουλος.

Δεκάλεπτα: 16-11, 23-25, 44-48, 67-67 (κ. δ.), 70-78 (α' παρ.).

ΑΣΠΙΔΑ (Ιωαννίδης): Μασμανίδης, Παπαδάκης 3 (1), Γρούδος 2, Τσιώγκας, Στεφανίδης 4, Καραμπίνης, Τσιαβές 6, Κουτσογιάννης 6 (1), Ασημάκης 11, Παπαθανασίου 3 (1), Μανδαλάκης 31 (2), Πετς 2.

ΚΑΣΤΟΡΙΑ (Σούλιος): Κυριακόπουλος 12 (2), Μπέγος, Χονδρογιάννης, Ματενίδης, Απιδόπουλος 4, Ελευθεριάδης 10 (1), Χότζα, Τερσενίδης 3 (1), Τασιούδης, Τεπετίδης 3, Αντωνιάδης 15 (1), Μπένας 20 (1), Τσότσος 4.

ΓΕΦΥΡΑ-ΑΝΑΤΟΛΙΑ 63-78

Διαιτητές: Σιμητόπουλος, Τσιρτσιμάλης.

Δεκάλεπτα: 10-19, 25-40, 40-56, 63-78

ΓΕΦΥΡΑ (Τουλούμης): Κρομμύδας 10, Δανάκης 12, Βάσκος, Κολοκοτρώνης 4, Ταραμάς 2, Μυλωνίδης 27 (1), Βογιατζής, Μπίσκας, Καρούζος 3, Καζαμίας 5 (1).

ΑΝΑΤΟΛΙΑ (Γκαϊτατζής): Ζαφειρούδης, Πρωτούλης 10, Βρεττάς 6 (2), Σιώπης 11 (1), Γαλανίδης 17 (2), Μπίλιος, Συμεωνίδης 18, Αζίζης, Σταματογιάννης 3, Τζουβάρας 4, Βεργίνης 7 (1), Κοτσάνος.

ΑΓΡΙΝΙΟ-ΕΡΜΗΣ ΑΓΙΑΣ 67-72

Διαιτητές: Τσιαπλής, Κατωτικίδης.

Δεκάλεπτα: 14-16, 28-29, 48-50, 67-72.

VIVECHROM Α.Ο. ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Χρήστος Μυριούνης): Τασόπουλος 2, Μπερερής 18(3), Σαπλαούρας, Τάσσος 11, Πουρνάρας, Μπαρούχας 4(1), Σταμούλης, Γκρέκας 2, Μήτσου 7, Γκόβας 16(2), Μακρής 7(1).

ΕΡΜΗΣ ΑΓ. (Γιασσάρης): Τσιαμπαλής 11 (3), Γκανέτσας 1, Μηλιώνης, Νταλός 2, Χαλκιάς, Κόμματος 13 (2), Περρωτής 14, Τριανταφύλλου 14 (2), Βαβάτσικος 5, Γούλας 14 (4), Αγαπίου, Φαρμάκης.

Επόμενη αγωνιστική (19η, 19/02):
Πιερικός Αρχέλαος – Ασπίδα Ξάνθης
Καστοριά – Αγρίνιο
Ερμής Αγιάς – Πολύγυρος
Χαρίλαος Τρικούπης – Πευκοχώρι
ΧΑΝΘ – Γέφυρα
Ανατόλια – Αίας Ευόσμου
Καρδίτσα – Ερμής Λαγκαδά
Φίλιππος Βέροιας – Στρατώνι

Τελευταία τροποποίηση στιςΚυριακή, 12 Φεβρουαρίου 2017 22:55
επιστροφή στην κορυφή