Menu

Β’ Εθνική: Αποτελέσματα, αγώνες, βαθμολογίες (17η αγωνιστική)

1ος Όμιλος

Το Περιστέρι πέρασε με νίκη και από τη Νέα Κηφισιά και παρέμεινε μόνο πρώτο στον 1ο όμιλο της Β' Εθνικής.

Η 17η αγωνιστική είχε συναρπαστικά παιχνίδια και εκπλήξεις, με την τετράδα της δεύτερης θέσης να μένει... τριάδα, αφού ο Παπάγου έχασε στου Ζωγράφου, ενώ Κορωπί και Πανερυθραϊκός νίκησαν στον πόντο και το Μαρούσι δύσκολα.

Τα αποτελέσματα

ΕΦΑΟΖ – ΑΣ Παπάγου 71-57

Κρόνος Αγίου Δημητρίου – Τρίτων 84-88

Πρωτέας Βούλας – Κορωπί 62-63

Απόλλων Σμύρνης – Ιωνικός Νίκαιας 59-67

Πανερυθραϊκός – Εργοτέλης 86-85

Αγία Παρασκευή – Μαρούσι 71-79

ΑΕΝΚ– Περιστέρι 60-71

Πανελευσινιακός – Μανδραϊκός 67-63

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Σε 17 αγώνες)

1. Περιστέρι 13-4 30

2. Μαρούσι 12-5 29

3. Κορωπί 12-5 29

4. Πανερυθραϊκό 12-5 29

5. Παπάγου 11-6 28

6. Μανδραϊκός 9-8 26

7. ΑΕΝΚ 9-8 26

8. Ιωνικός Νικ. 9-8 26

9. Πανελευσινιακός 8-9 25

10. ΕΦΑΟΖ 8-9 25

11. Τρίτων 8-9 25

12. Πρωτέας Β. 7-10 24

13. Κρόνος Αγ. Δημ. 6-11 23

14. Εργοτέλης 6-11 23

15. Απόλλων Σμ. 4-13 21

16. ΚΑΠ 2-15 19

 

Οι αγώνες αναλυτικά:

ΑΕΝΚ-ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ 60-71

Διαιτητές: Διμπινούδης-Πόντας

Δεκάλεπτα: 18-16, 31-35, 46-57, 60-71

ΑΕΝΚ (Λιόγας): Καμαριανός 11, Μοσχοβίτης 9, Κεφαλάς 3(1), Μαρίνος 4, Καράμπελας 2, Παπανικολάου 7, Χατζηνικόλας, Καραβανάς 8, Δρακάκης 2, Ψαρόπουλος 14(2)

ΓΣ Περιστερίου (Καραγιάννης): Παππάς 13(1), Ντακούλιας 4, Γοργόνης, Μαγκουνής 15, Πολυτάρχου 9(2), Παπαντωνάκος 8(2), Μάντζαρης 6, Λυκογιάννης 4, Καπώνης 3(1), Τασόπουλος 6, Γκιουζέλης 3.

 

ΚΡΟΝΟΣ-ΤΡΙΤΩΝ 84-88

Διαιτητές: Παυλόπουλος, Τσάτσης

Δεκάλεπτα: 25-21, 41-38, 62-55, 76-76 (κ. δ.), 84-88 (α' παρ.).

ΚΡΟΝΟΣ (Χατζηπανηγύρης): Μπάλας 14 (4), Στραγανιώτης 21 (3), Δανάς 6, Ξιούρας, Αρχος 2, Ζούκας 13 (1), Κόης, Φρουσκλιάς 14, Μπέλη 2, Ηλιόπουλος, Γκαϊντάσοβ, Ματαλιωτάκης 12.

ΤΡΙΤΩΝ (Μιχελάκος, Ανδρεδάκης): Γρύλλης, Κουτούλας 10 (1), Πετρόπουλος 5(1), Καλαντζής 7 (1), Κουκουνιάς 11, Ντιμπ 21 (2), Θυμνιός

 

ΕΦΑΟΖ - ΠΑΠΑΓΟΥ 71-57

Διαιτητές: Χρηστίδης, Μηλαπίδης

Δεκάλεπτα: 24-15,42-27,63-45,71-57

ΕΦΑΟΖ (Ζήβας): Παπαδημητρίου12(1),Γκόντγουιν,Γκαβασιάδης 7, Γεωργοπαπαδάκος12(2)Καπετζόγλου5(1), Νάκης5(1), Σαμοθράκης2, Καστανιώτης2, Λεγκίκας21(2), Τσιτσιγιάννης3, Γεωργιάδης, Ξύδης2

ΠΑΠΑΓΟΥ(Σορωτος): Γεωργούλης 6, Φωτητζόγλου 3(1), Σιμόπουλος, Αποστολίδης 2, Δέδες 3, Ζώρζος, Αρσένης 7(1), Φακοπουλίδης 10(1), Καμπούρης, Χαϊκάλης, ΓΚάτζο 2, Κακιούζης 23

 

ΚΑΠ.-ΜΑΡΟΥΣΙ 71-79

Διαιτητές: Αποστολίδης, Κόλλιας

Δεκάλεπτα: 30-21, 51-39, 61-62, 71-79.

KAΠ (Ταυρόπουλος, Ψαράκης): Σκάνδαλος 11 2, Γραμματίκας 6 2, Κόκκας 6, Γαπκιάδης 2, Καρτέρης 3 (1), Πανταζής 2, Καραμπάς 5 (1), Ροδοστόγλου 20 (2), Μαλτέζος 4, Γαρδέλης 4 (1), Παπαθανασόπουλος 8.

ΜΑΡΟΥΣΙ (Κεραμιδάς, Μαρίνος): Στασινός 12 (2), Ξύδας 19 (3), Χρονόπουλος 4, Κανέλλης 13 (3), Στούκας 8 (2), Σολωμός 12, Σουρλής, Παπαγεωργόπουλος 1, Καπετάνιος, Σεργιένκο, Κουτσούγερας, Μπαλάφας 10 (1).

 

ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ – ΚΟΡΩΠΙ 62-63

Δεκάλεπτα: 22-15, 36-29, 52-51, 62-63

Διαιτητές: Ζακεστίδης – Αναστασίου

Πρωτέας (Μανουσέλης): Μόρφης 3 (1), Βλάχος 9 (1), Λάτσης, Εμμανουηλίδης 13 (3), Αθηνιώτης 4 (1), Αυγενικός 2, Σκουλούδης 10, Βαρδαβάς 14, Πλούμης, Μούτσα 7(1)

Κορωπί (Κατσούνης): Δήμας 6 (1), Καραδολάμης 10, Κερασοβίτης 2, Αμπαράς 28 (6), Αγγελόπουλος 2, Ντάλλης 4, Σταθόπουλος 3 (1), Μαύρος 8

 

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ – ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ 86-85

Δεκάλεπτα: 27-19, 42-32, 57-52, 86-85

Διαιτητές: Ευφραιμίδης – Ταρενίδης

Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Δέλιος, Πρισκομάτης 3, Καλλιανιώτης, Πρίτσος 2, Σοφρωνάς 15 (1), Κούσουλας 15 (2), Γιαουρτόγλου 12 (2), Τοπάλης 18 (4), Υφαντής 8, Αντωνίου 5 (1), Γιανναλέτσος 8, Τσικόπουλος

Εργοτέλης (Μακράκης): Γεωργούτσος 24, Καρακωνσταντάκης 13 (4), Βερτούδος 8, Χουχούμης 18 (4), Σταμάτης 7 (1), Σαρρής 3 (1), Καραλής 12 (1), Στρατάκης

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ-ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 59-67

Διαιτητές: Καραβίτης, Ορφανός

Δεκάλεπτα: 18-15, 37-39, 48-54, 59-67

ΑΠΟΛΛΩΝ (Φαρμάκης): Mπάρδας 21 (4), Σπυρόπουλος, Mπασδέκης 14 (2), Aρναουτάκης 6 (2), Kυπριτζόγλου 6 (2), Xανιάς, Παππουλίδης 6, Δενδρινός 6 (2), Σιώμος, Παπουτσής.

ΙΩΝΙΚΟΣ (Γούναρης): Παναγιωταράς 8, Καπινιάρης 13 (2), Παλαιοχωρίτης 5 (1), Βουγιούκας 20, Πετρόπουλος 3 (1), Περδικάρης 12, Παπαγεωργίου, Πάντσιςο 2, Μπολάτογλου, Κοντραφούρης, Περσίδης 4, Καλογερίας.

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ-ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ 67-63

Διαιτητές: Στρέμπας, Φασόλης

Δεκάλεπτα: 15-26, 36-36, 54-43, 67-63.

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ (Τσαουσίδης): Αβραμίδης 7 (1), Μιχαλούτσος 8, Πέτρουλας 6, Μουμπάρακ 23 (3), Δούκας 2, Ηλιάδης 7, Δρακωτός, Δορμπάρης, Ρεκουνιώτης 8, Μαντζιώρης 6.

ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ (Μπεκές, Στρατικόπουλος): Μουστόπουλος 10, Κούρτης 7 (1), Βαφιάς, Ψυλέας 21 (2), Γεωργοπαπαδάκος 8 (1), Λιτόπουλος 5 (1), Τζιβελέκας 7 (1), Κωτσόπουλος 2, Παπανικολάου, Ζαφείρης 3 (1), Παπαπέτρος, Ντότσι

Επόμενη αγωνιστική (18η, 12/2)

Τρίτων-ΕΦΑΟΖ

Κορωπί-Κρόνος Αγ.Δημ.

Ιωνικός Ν.-Πρωτέας Β.

Εργοτέλης-Απόλλων Σμ.

Μαρούσι-Πανερυθραϊκός

Περιστέρι-ΚΑΠ

Πανελευσινιακός-ΑΕΝ Κηφισιάς

Παπάγος-Μανδραϊκός

2ος Όμιλος

Η Καστοριά δεν επέτρεψε ούτε στο Στρατώνι να την αμφισβητήσει, φτάνοντας στη νίκη με 83-55 στο «Δημήτρης Διαμαντίδης» και στο 16-1 στην 17η αγωνιστική του 2ου Ομίλου της Β’ Εθνικής Ανδρών. Τη μοναδική εκτός έδρας νίκη πήρε η Καρδίτσα στον Εύοσμο. Στον αγώνα που ήταν υπόθεση... Αιτωλοακαρνανίας ο Χαρίλαος Τρικούπης πήρε τη νίκη απέναντι στο Αγρίνιο.

Τα αποτελέσματα της 17ης αγωνιστικής:
Πιερικός Αρχέλαος-Φίλιππος Βέροιας 77-55
Καστοριά-Στρατώνι 83-55
Ερμής Αγιάς-Ασπίδα Ξάνθης 84-75
Χαρίλαος Τρικούπης-Αγρίνιο 79-68
ΧΑΝΘ-Πολύγυρος 79-53
Ανατόλια-Πευκοχώρι 76-59
Ερμής Λαγκαδά-Γέφυρα 65-58
Αίας Ευόσμου-Καρδίτσα 51-63

Βαθμολογία (Σε 17 αγώνες):
1. Καστοριά 33 (16-1)
2. Καρδίτσα 29 (12-5)
3. Πευκοχώρι 28 (11-6)
4. Ερμής Αγιάς 28 11-6)
5. Αγρίνιο 27 (10-7)
6. Ανατόλια 27 (10-7)
7. Ερμής Λαγκαδά 27 (10-7)
8. Γέφυρα 26 (9-8)
9. Στρατώνι 25 (8-9)
10. Χαρίλαος Τρικούπης 25 (8-9)
11. Ασπίδα Ξάνθης 24 (7-10)
12. Φίλιππος Βέροιας 23 (6-11)
13. Πολύγυρος 23 (6-11)
14. ΧΑΝΘ 22 (5-12)
15. Πιερικός Αρχέλαος 22 (5-12)
16. Αίας Ευόσμου 19 (2-15)

Οι αγώνες αναλυτικά:

Καστοριά-Στρατώνι 83-55

Διαιτητές: Τσιρτσιμάλης-Αγραφιώτης Ι.

Δεκάλεπτα 22-11, 36-26, 64-35, 83-55

ΚΑΣΤΟΡΙΑ (Σούλιος): Κυριακόπουλος 18(4), Χονδρογιάννης, Ματενίδης 2, Απιδόπουλος 9, Μπέγος , Ελευθεριάδης 4, Χότζα 2, Τερσενίδης 11(3), Τασιούδης 2, Τεπετίδης 6(1), Αντωνιάδης 10, Μπένας 17, Τσότσος 2.

ΣΤΡΑΤΩΝΙ (Χατζούλης): Κελεσίδης 4, Πονόπουλος, Κουντουρατζόγλου, Πολιτόπουλος, Δελίδης 3(1), Σαμαράς 4(1), Ζυγούρας , Γρηγοριάδης 2, Θωμαΐδης , Σουτζόπουλος 4, Φλιάτης Ι. 10(1), Θωμαϊδης 9, Φλιάτης Γ.1, Δασκαλόπουλος 18.

ΕΡΜΗΣ ΑΓΙΑΣ - ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ 84-75

Διαιτητές: Τσοκόλης-Κοϊμτζόγλου

Δεκάλεπτα: 29-23, 42-42, 67-54, 84-75

Ερμής Αγιάς (Γιασσάρης): Τσιαμπαλής 14(3), Γκανέτσος 6(2), Μηλιώνης 3(1), Νταλός 2, Χαλκιάς 3, Κόμματος 16(4), Περρωτής 2, Τριανταφύλλου 15(3), Βαβάτσικος 16(1) Γούλας 7(1).

Ασπίδα Ξ. (Ιωαννίδης): Μασμανίδης 3, Παπαδάκης 7, Γρούβος 4, Τσιόγκας 3(1), Στεφανίδης 2, Καραμπίνης, Τσιαβές 18(2), Κουτσογιάννης 12(1), Ασημάκης 17(1), Παπαθανασίου, Μανδαλάκης 4, Πετς 5(1).

ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ - ΓΕΦΥΡΑ 65-58

Διαιτητές: Τσοκόλης-Κοϊμτζόγλου

Δεκάλεπτα: 9-10, 36-25, 46-44, 65-58

Ερμής Λ. (Αμοιρίδης):Καϊκλής 4, Σπουργίτης, Μάρουσιτς 13(2), Νότης 10, Πιλκούδης 5, Γκαμούρας 2, Ελευθεριάδης 4 (1), Καντάρκος 25(2).

Γέφυρα (Τουλούμης): Κρομμύδας 9, Δανάκης 7, Βάσκος, Κολοκοτρώνης 3(1), Καζαμίας, Δέτσικας, Μυλωνίδης 19(2), Βογιατζής, Ταραμάς, Μπίσκας 11(1), Καρούζος 9.

Πιερικός Αρχέλαος-Φίλιππος Βέροιας 77-55
Διαιτητές: Τζιοπάνος, Θεοδώρου.
Δεκάλεπτα: 25-11, 41-24, 62-38, 77-55.
Πιερικός Αρχέλαος (Χατζηιωάννου): Πολυχρόνης, Γκοντόπουλος 21 (3), Καλτσουνάς 1, Γκογκίδης 8 (2), Καραγκιολίδης 11 (1), Χανέλλι, Τοπούζης 5, Κωνσταντινίδης 14, Τσιρογιάννης 11 (3), Ζιώγας, Παπαμιχαήλ 6, Χατζηλάμπρου.
Φίλιππος Βέροιας (Γκίμας): Τσεσμετζίδης, Τσιμίδης, Βάλλιος 2, Παπαδόπουλος 2, Γεωργιάδης 2, Κόθρας 15 (3), Σιόλογκας 23, Θεοδωρίδης 7, Σταυριανίδης 4.

Ανατόλια - Πευκοχώρι 76-59

Διαιτητές: Τσιαπλής-Κατωτικίδης.

Δεκάλεπα: 23-12, 43-25, 66-43, 76-59

ΣΑΑΚ Ανατόλια (Γκαιτατζής): Ζαφειρούδης 5, Πρωτούλης 6 (2), Βρεττάς 2, Σιώπης 2, Γαλανίδης 15 (2), Μπίλιος, Συμεωνίδης 29, Αζίζης, Σταματογιάννης 6, Τζουβάρας 3, Βεργίνης 3, Κοτσάνος 5

Πευκοχώρι (Καραμανλής): Αμπατζίδης 3 (1), Μητσάκης 13(3), Λεμονάκης 3, Μαυρίδης 19 (2), Μαυρίδης 11, Γαρέζος 2, Καραϊσκάκης, Καραθανάσης,Κιγμέτογλου, Σταύρου 8, Μάρκου Βαιντερλής

Γ.Σ.Χαρίλαος Τρικούπης Μεσολογγίου-Vivechrom Α.Ο.Αγρινίου 79-68

Διαιτητές:Μπούκας-Τσολάκος.

Δεκάλεπτα: 27-10 19-20 18-22 15-16

Γ.Σ.Χαρίλαος Τρικούπης Μεσολογγίου: (Γ.Δημητριάδης)Ιωάννου 9(2),Βουρνάς 7,Πέττας,Παπαδιονυσίου 5(1),Τοπουζίδης 7(1),Μουράτογλου 12(1),Σταυρόπουλος 12,Παπαρέγκας 5(1),Γεωργιάδης 8,Μουρίκης 2,Τσαπατώρης,Ψάλτου 12.

Vivechrom Α.Ο.Αγρινίου:(Χ.Μυριούνης)Τασόπουλος 2,Μπερερής 10,Τάσσος 8,Πουρνάρας 2,Μπαρούχας 8(2),Γκρέκας 9(2),Μήτσου 7,Γκόβας 15(1),Μακρής 7.

XANΘ-Πολύγυρος 79-53

Διαιτητές: Γερακίνης, Φακίτσας.

Δεκάλεπτα: 18-9, 39-18, 64-40, 79-53.

ΧΑΝΘ (Νικολαΐδης): Ιορδάνογλου 5, Αμπατζάς 16 (3), Βλάχος 9 (1), Ντουκτσόγλου, Ελευθεριάδης 10, Ζιάκας 11 (1), Ερμείδης Π. 9, Γεωργάκης 7 (1), Χατζηβούρκογλου, Παπαχρήστου, Μελίδης, Λευκαδίτης 12.

Πολύγυρος (Καραπιπερίδης): Ζαγορίτης 5 (1), Πιπιλιάρης 11, Πετρίδης 12 (2), Παπασαραφιανός 9, Χρηστίδης 2, Βούλγαρης, Νησιώτης 4, Νουκάρης 10, Ακριτίδης.

Αίας Ευόσμου-Καρδίτσα 51-63

Διαιτητές: Παπαγερίδης, Μαπακάλης.

Δεκάλεπτα: 9-9, 18-23, 31-45, 51-63.

Αίας Ευόσμου (Τσούρμας): Αμούτζιας 14, Τσιμπής 7 (1), Μπαλτζόπουλος, Καδής, Δεληγιάννης 5 (1), Σικαλίδης 4, Δεμερτζής 10 (2), Σεκαδάκης Γ., Σεκαδάκης Δ., Τσιακλάγκανος 2, Καραμανώλης 1, Κόκουρας 8.

Καρδίτσα (Ρουμελιώτης): Σκορδάς, Κουρέπης, Πανταζής 2, Λάκκας 9 (1), Μαυρογιάννης 10 (1) Παππάς, Πασσάς, Καμαριώτης 4 (1), Παπαδόπουλος 2, Τριχόπουλος 17 (5), Θέος 13 (1), Παππάς 6.

Η επόμενη αγωνιστική (18η, 12/02):
Στρατώνι-Πιερικός Αρχέλαος
Ασπίδα Ξάνθης-Καστοριά
Αγρίνιο-Ερμής Αγιάς
Πολύγυρος-Χαρίλαος Τρικούπης
Πευκοχώρι-ΧΑΝΘ
Γέφυρα-Ανατόλια
Αίας Ευόσμου-Ερμής Λαγκαδά
Φίλιππος Βέροιας-Καρδίτσα

 

(Σε λίγο περισσότερα...)

Τελευταία τροποποίηση στιςΚυριακή, 05 Φεβρουαρίου 2017 21:35
επιστροφή στην κορυφή