Menu

Β’ Εθνική: Αποτελέσματα, αγώνες,βαθμολογία (14η αγωνιστική)

Το Περιστέρι νίκησε το Μαρούσι στο μεγάλο ντέρμπι της 14ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Β' Εθνικής, ενώ ο Πανερυθραϊκός συνέχισε με νίκη και παρέμεινε μόνος του στην κορυφή της βαθμολογίας. Στον 2ο Όμιλο η Καστοριά παρέμεινε στην κορυφή, ενώ εκτός έδρας νίκες πήραν Αγρίνιο, Πολύγυρος και Στρατώνι.

Τα αποτελέσματα (14η αγωνιστική)

Περιστέρι - Μαρούσι 87-74

Πανερυθραϊκός- Τρίτων 71-52

Κρόνος- Μανδραϊκός  86-81

Πανελευσινιακός - Εργοτέλης  59-61

Απόλλων - Παπάγου 74-83

ΑΕΝΚ-Ιωνικός Ν.  77-64

Πρωτέας Β. -ΕΦΑΟΖ 75-60

ΚΑΠ-Κορωπί 68-83

 

Αναλυτικά οι αγώνες:

ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ–MΑΡΟΥΣΙ 87-74

Διαιτητές: Σκούτας, Θεοδωρόπουλος

Δεκάλεπτα: 26-10, 41-32, 68-52, 87-74.

ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ (Καραγιάννης): Παππάς 24 (6), Ντακούλιας 17 (1), Γοργόνης, Μαγκουνής 15 (3), Παπαντωνάκος 10 (2), Μάντζαρης 8 (2), Λυκογιάννης 2, Τασόπουλος 8, Γκιουζέλης, Καπώνης 3 (1), Στάθης.

ΜΑΡΟΥΣΙ (Κεραμιδάς): Σεργιένκο, Στασινός, Κουτσούγερας, Ξύδας 17 (1), Χρονόπουλος 5 (1), Μπαλάφας 12 (2), Κανέλλης 8 (2), Στούκας, Σολωμός 22, Σουρλής 6, Παπαγεωργόπουλος 4, Καπετάνος.

KΡΟΝΟΣ-ΜΑΝΔΡΑΙΚΟΣ 86-81

Διαιτητές: Κάρδαρης, Χρηστίδης

Δεκάλεπτα: 22-25, 44-44, 59-67, 86-81

ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ (Χατζηπανηγύρης): Μπάλας 12 (3), Στραγανιώτης 17 (3), Δανάς, Ξιούρας 2, Αρχος, Ζούκας 13, Κόης 3, Φρουσκλιάς 9 (1), Μπέλη, Ηλιόπουλος 2, Γκαϊντάσοβ 4, Ματαλιωτάκης 24.

ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ (Μπέκες): Τζιβελέκας 6 (2), Κωτσόπουλος, Λυτόπουλος 6, Κούρτης 19 (3), Ζαφείρης, Παπαπέτρος, Γεωργοπαπαδάκος 14 (1), Μουστόπουλος 6, Βαφιάς, Ντότσι, Ψυλέας 28 (3).

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ-ΤΡΙΤΩΝ 71-52

Διαιτητές: Πόντας, Φραγκούλη

Δεκάλεπτα: 18-15, 42-24, 51-49, 71-52.

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ (Χουχουλής, Μακρής): Δέλιος 2, Πρισκομάτης 5 (1), Πρίτσος 7 (1), Σοφρωνάς 14 (3), Κούσουλας 20 (3), Τοπάλης 13 (2), Αντωνίου 3 (1), Γιαουρτόγλου 5 (1), Υφαντής, Γιανναλέτσος 4, Τσικόπουλος, Αλεξίου.

ΤΡΙΤΩΝ (Μιχελάκος, Ανδρεδάκης): Γρύλλης, Κούτουλας, Πετρόπουλος, Καλαντζής 5 (1), Κουκουνιάς 12, Ντιμπ 10 (1), Θυμνιός 12, Ασπρόπουλος, Γεωργίου 2, Γκαβανόπουλος 10 (2), Ανδρεόπουλος, Βερτούδος 1.

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ-ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ 59-61

Διαιτητές: Λιότσιος, Ασημακάκη

Δεκάλεπτα: 10-15, 30-35, 47-43, 59-61.

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ (Τσαουσίδης): Μιχαλούτσος 4, Πέτρουλας, Μούκας, Μουμπάρακ 10 (2), Δούκας 4 (1), Ηλιάδης 3 (1), Δορμπάρης, Ρεκουνιώτης 18, Μαντζιώρης 20 (2).

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (Μακράκης): Γεωργούτσος 13, Καρακωνσταντάκης 15 (3), Σταράκης, Βερτούδος 2, Χουχούμης 12 (1), Σταμάτης 3 (1), Χασάπης, Μανιαδής, Σκανδαλάκης, Δόσπρας 8, Σαρρής, Καραλής 8 (1).

ΑΠΟΛΛΩΝ-ΠΑΠΑΓΟΥ 74-83

Διαιτητές: Μαραμής, Καλογερόπουλος

Δεκάλεπτα: 14-23, 33-40, 53-57, 74-83

ΑΠΟΛΛΩΝ (Σταθούλης): Μπάρδας 18 (1), Σπυρόπουλος 10, Μπασδέκης 11, Αρναουτάκης 6 (2), Κυπριτζόγλου 6 (2), Παμπουλίδης 18, Δενδρινός 5, Σιώμος, Παπουτσής.

ΠΑΠΑΓΟΥ (Σορώτος): Φωτητζόγλου 2, Σιμόπουλος, Αποστολίδης 7, Δέδες 21 (1), Ζώρζος 11, Αρσένης 1, Γκάτζο 6 (2), Καμπούρης, Χαΐκάλης 4, Κακιούζης 31.

 

ΑΕΝΚ-ΙΩΝΙΚΟΣ 77-64

Διαιτητές: Κονταράτος, Πλιάκας

Δεκάλεπτα: 24-16, 38-29, 54-51, 77-64.

ΑΕΝΚ (Λιόγας): Καμαριανός 7 (1), Μοσχοβίτης 23 (3), Κεφαλάς 4, Καράμπελας 2, Χατζηνικόλας 4, Καραβανάς 7, Οικονομόπουλος 12 (1), Μαρίνος, Αλετράς, Μανούσος, Δρακάκης 6 (1), Ψαρόπουλος 12.

ΙΩΝΙΚΟΣ (Γούναρης): Βασιλόπουλος 8 (2), Παναγιωταράς 8, Καπινιάρης 4, Παλαιοχωρίτης 2, Βουγιούκας 6, Σπανός 10, Βουρλιωτάκης 15, Πάντσιος, Πετρόπουλος 11 (1).

 

ΠΡΩΤΕΑΣ-ΕΦΑΟΖ 75-60

Διαιτητές: Ζακεστίδης , Φασόλης

Δεκάλεπτα: 20-27, 41-32, 61-48, 75-60.

ΠΡΩΤΕΑΣ (Μανουσέλης, Ποδαράς): Πλουμής 4 , Εμμανουηλιδης 16 (2), Αθηνιωτης 12 (2), Σκουλούδης 6, Βαρδαβάς 17, Μόρφης 8 (2), Αυγενικός 4, Μούτσα 3 (1), Λάτσης, Μπούρας, Γάργαλης, Βλάχος 5 (1).

ΕΦΑΟΖ (Ζήβας): Γκαβασιάδης 8 (2), Λεγκίκας 13 (1), Καπετζόγλου 8 (1), Παπαδημητρίου 14 (2), Νάκης 4, Σαμοθράκης 3 (1), Γεωργοπαπαδάκος 3 (1), Τσιτσιγιάννης 2, Γεωργιάδης 2, Ξύδας 3 (1), Γκόντγουϊν, Μανσαράι.

 

ΚΑΠ – Κορωπί 68-83

Διαιτητές: Μιλαπίδης – Ορφανός Εμ.

Δεκάλεπτα: 16-30, 17-19, 15-22, 22-12

ΚΑΠ (Ταυρόπουλος): Σκάνδαλος 11 (1), Γραμματίκας 9 (1), Κόκας 9, Γαπκιάδης 9, Πανταζής, Καρτέρης, Καραμπάς 10 (1), Ροδοστόγλου 12, Μαλτέζος 8, Μαριέλης

Κορώπι (Κατσούνης): Δήμας 2, Αγόρης 11 (3), Θεοδωράκος, Παναγιώτου, Καραμπούλας, Καραδολάμης 12 (1), Κερασοβίτης 3, Αμπαράς 11 (3), Αγγελόπουλος 14, Ντάλλης 12 (1), Σταθόπουλος 5, Μαύρος 13.

 

Βαθμολογία (Σε 14 αγώνες)

1. Πανερυθραϊκός 11-3 25

2. Περιστέρι 10-3 23*

3. Μαρούσι 9-5 23

4. Κορωπί 9-5 23

5. Παπάγου 9-5 23

6. ΑΕΝΚ 9-5 23

7. Πανελευσινιακός 7-6 20*

8. ΕΦΑΟΖ 6-8 20

9. Τρίτων 6-8 20

10. Κρόνος Αγ. Δημ. 6-8 30

11. Πρωτέας Β. 6-8 20

12. Μανδραϊκός 6-7 19*

13. Απόλλων Σμ. 4-10 18

14. Ιωνικός Ν. 5-7 17**

15. Εργοτέλης 4-9 17*

16. ΚΑΠ 2-12 16

* Από έναν αγώνα λιγότερο

** Δύο αγώνες λιγότερους

 

Η επόμενη αγωνιστική (15η, 22/1)

ΕΦΑΟΖ - Κρόνος Αγ. Δημ.

Μανδραϊκός - Περιστέρι

Παπάγου - Πρωτέας Β.

Τρίτων - Απόλλων Σμ.

Κορωπί - Πανερυθραϊκός

Ιωνικός Ν. - ΚΑΠ

Εργοτέλης - ΑΕΝΚ

Μαρούσι - Πανελευσινιακός

2ος Όμιλος

Τα αποτελέσματα

Σάββατο 14/01
Χαρίλαος Τρικούπης-Φίλιππος Βέροιας 73-58

Κυριακή 15/01
Ερμής Αγιάς-Πιερικός Αρχέλαος 76-71
Καστοριά-Καρδίτσα 79-67
ΧΑΝΘ-Στρατώνι 54-75
Ανατόλια-Ασπίδα Ξάνθης 79-76
Ερμής Λαγκαδά-Αγρίνιο 61-65
Αίας Ευόσμου-Πολύγυρος 80-85
Γέφυρα-Πευκοχώρι 70-67

 

Οι αγώνες

Γέφυρα-Πευκοχώρι 70-67

Δεκάλεπτα: 17-15, 38-40, 54-61, 70-67.

Διαιτητές: Πιτσίλκας-Ζιώγας

ΓΕΦΥΡΑ (Τουλούμης): Κρομήδας 6, Δανάκης 17 (2), Βάσκος 2, Κολοκοτρώνης, Δέτσικας, Καζαμίας, Μυλωνίδης 30 (4), Βογιατζής 8, Ταραμάς, Ιατρίδης, Μπίσκας 7 (2), Καρούζος.

ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ (Καραμανλής): Αμπατζίδης 3(1), Μητσάκης 7, Λεμονάκης 4, Μουρατίδης 22(4), Μαυρίδης 10, Γαρέζος 13(3), Καραϊσκάκης 4, Καραθανάσης, Σταύρου 4, Μάρκου, Βαϊντερλής.

ΧΑΝΘ-Στρατώνι 54-75

Δεκάλεπτα: 8-18, 24-37, 38-55, 54-75.

Διαιτητές: Εφραιμίδης-Ταρενίδης

ΧΑΝΘ (Νικολαΐδης): Ιορδάνογλου 1, Αμπατζάς 7(1), Βλάχος 2, Ελευθεριάδης 6, Ζιάκας 7(1), Ερμίδης Π. 3(1), Γεωργάκης 17(1), Παπαχρήστου 3, Φυλακτός 3(1), Λευκαδίτης 2.

ΣΤΡΑΤΩΝΙ (Χατζούλης): Κελεσίδης 2, Κουντουρατζόγλου, Πανόπουλος, Πολιτόπουλος 2, Δελίδης 11(3), Σαμαράς 15(4), Γρηγοριάδης, Θωμαΐδης, Σουτζόπουλος 14(3), Φλιάτης Ι. 2, Φλιάτης Γ. 14(1), Θωμαίδης 4, Δασκαλόπουλος 10.

Χαρίλαος Τρικούπης - Φίλιππος Βέροιας 73-58

Διαιτητές: Μπούκας, Καμήτσος.

Δεκάλεπτα: 16-16, 33-30, 57-46, 73-58.

Χαρίλαος Τρικούπης (Δημητριάδης): Ιωάννου 3 (1), Βουρνάς 3 (1), Λειβαδάς, Παπαδιονυσίου 17 (2), Τοπουζίδης 5 (1), Μουράτογλου 14 (1), Σταυρόπουλος 2, Παπαρέγκας 7 (2), Γεωργιάδης 8, Μουρίκης 5, Ψάλτου 9.

Φίλιππος Βέροιας (Γκίμας): Τσούκας 5 (1), Τσιμίδης, Βάλλιος 4 (1), Παπαδόπουλος 6, Γεωργιάδης 4, Κοθράς 16 (2), Σιολόγκας 14, Θεοδωρίδης 7, Σταυριανίδης 2.

Ερμής Λαγκαδά-Αγρίνιο 61-65

Δεκάλεπτα: 14 - 15, 27 -31, 45 - 47, 61 - 65.

Διαιτητές: Παπαγερίδης - Ντούρας.

Μ.Α.Σ. ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ (Παναγιώτης Αμοιρίδης): Καντάρκος 19, Μάρουσιτς 6, Ακεψιμαΐδης 6, Πηλικούδης 4, Παρίτσης 11(3), Καϊκλής 5(1), Νώτης 5, Ελευθεριάδης 5(1).

VIVECHROM Α.Ο. ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Χρήστος Μυριούνης): Μπερερής 11(1), Τάσσος 11, Τασόπουλος 12(1), Πουρνάρας, Μπαρούχας 3(1), Σταμούλης, Γκρέκας 7(1), Μήτσου 4, Γκόβας 13(3), Μακρής 4.

Καστοριά – Καρδίτσα 79-67

Δεκάλεπτα: 18-19, 40-32, 67-49, 79-67.

Διαιτητές: Τσιμπάνος, Τσιρτσιμάλης

ΚΑΣΤΟΡΙΑ (Σούλιος): Κυριακόπουλος 18(3), Χονδρογιάννης, Ματενίδης 4, Μπέγος, Απιδόπουλος 4, Ελευθεριάδης 18(2), Τερσενίδης 2, Τασιούδης, Τεπετίδης 3(1), Αντωνιάδης 5, Μπένας 14(1), Τσότσος 11(1).

ΑΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ (Ρουμελιώτης): Κουρέπης, Πανταζής, Λάκκας 9(3), Σκόρδας, Μαυρογιάννης 11, Παππάς Κ. 5, Καμαριώτης 19(4), Παπαδόπουλος 7, Τριχόπουλος 10(2), Θέος 3(1), Παππάς Γρ. 1.

Ανατόλια-Ασπίδα Ξάνθης 79-76

Δεκάλεπτα: 14-14 ,34-39 ,57-53, 79-76.

Διαιτητές: Παπαδόπουλος-Μελανίδης

ΣΑΑΚ Ανατόλια(Γκαιτατζής): Ζαφειρούδης 4, Πρωτούλης 11 (1), Βρεττάς 3 (1), Σιώπης 2, Γαλανίδης 12 (2), Μπίλιος, Συμεωνίδης 19, Αζίζης, Σταματογιάννης 7 (1), Τζουβάρας 7, Βεργίνης 12, Κοτσάνος 2

Ασπίδα Ξάνθης (Ιωαννίδης): Μασμανίδης, Παπαδάκης 2, Γρούδος 4, Τσιώγκας, Στεφανίδης 17 (5), Καραμπίνης, Τσιαβές 9 (1), Κουτσογιάννης 11 (1), Ασημάκης 8 (2), Παπαθανασίου, Μανδαλάκης 20 (2), Πέτς 5

Αίας Ευόσμου-Πολύγυρος 80-85

Δεκαλεπτα: 31-30,53-53, 65-66, 80-85

Διαιτητές: Γερακίνης-Ελευθεριάδης.

Αίας Ευόσμου (Τσούρμας): Aμούτζιας 8(2), Τσιμπής 25 (4),Μπαλτζόπουλος, Καδής, Δεληγιάννης 4, Τσακλαγκάνος, Σπύρας, Καραμανώλης, Δεμερτζής 16 (4), Σικαλίδης 21 (3), Σεκαδάκης, Κόκουρας 6

Πολύγυρος (Καραπιπερίδης): Ζαγορίτης, Πιπιλιάρης 24 (1), Πετρίδης 7(1), Παπασαραφιανός, Χρηστίδης, Αράπης 23 (5), Βούλγαρης, Νησιώτης 18 (1), Νουκαρης 9 (2), Ακριτίδης , Μίκιτς 4

Ερμής Αγιάς - Πιερικός/Αρχέλαος 76-71.

Διαιτητές: Σιταρίδης - Δαμίγος.

Δεκάλεπτα: 12-12, 37-32, 62-51, 76-71

ΓΣ Ερμής Αγιάς (Γιασαρης): Φαρμάκης Β., Τσιαμπαλής 7 (1), Γκανέτας 8 (1), Μηλιώνης 14 (4), Ντάλος, Χαλκιάς, Κόμματος 16 (2), Περρωτής 7, Τριανταφύλλου 2, Βαβάτσικος 11, Φαρμάκης Α., Γούλας 11 (1).

ΣΦΚ Πιερικός Αρχέλαος (Χατζηιωάννου): Πολυχρόνης, Ταβαντζής, Γκοντόπουλος 22 (5), Καλτσουνάς, Γκογκίδης 9 (1), Καραγκιολίδης 17 (1), Χανέλλι 2, Τοπούζης 12, Χατζηλάμπρου, Τσιρογιάννης 7, Παπαμιχαήλ 2, Ζιώγας.

H βαθμολογία (Σε 13 αγώνες):
1. Καστοριά 25 (12-1)
2. Πευκοχώρι 22 (9-4)
4. Ερμής Αγιάς 22 (9-4)
3. Καρδίτσα 21 (8-5)
5. Ανατόλια 21 (8-5)
6. Αγρίνιο 21 (8-5)
7. Ερμής Λαγκαδά 20 (7-6)
8. Γέφυρα 20 (7-6)
9. Χαρίλαος Τρικούπης 20 (7-6)
10. Στρατώνι 19 (6-7)
11. Ασπίδα Ξάνθης 18 (5-8)
12. Φίλιππος Βέροιας 18 (5-8)
13. Πολύγυρος 18 (5-8)
14. ΧΑΝΘ 17 (4-9)
15. Πιερικός Αρχέλος 16 (3-10)
16. Αίας Ευόσμου 14 (1-12)

Επόμενη αγωνιστική (15η, 22/01):
Πιερικός Αρχέλαος-Καστοριά
Καρδίτσα-Γέφυρα
Φίλιππος Βέροιας-Ερμής Αγιάς
Στρατώνι-Χαρίλαος Τρικούπης
Ασπίδα Ξάνθης-ΧΑΝΘ
Αγρίνιο-Ανατόλια
Πολύγυρος-Ερμής Λαγκαδά
Πευκοχώρι-Αίας Ευόσμου

Την Τετάρτη (18/01) μεσολαβεί η εμβόλιμη 13η αγωνιστική:
«Δ. Διαμαντίδης» 17.00 Καστοριά-Ερμής Αγιάς Λιότσιος, Μελανίδης (Βόντζας)
Σ.Σ. Κατερίνης 18.00 Πιερικός Αρχέλαος-Χαρίλαος Τρικούπης Τσιρτσιμάλης, Τσοκόλης (Παπαπέτρου)
Καρδίτσας 17.00 Καρδίτσα-Πευκοχώρο Σιμητόπουλος, Ευφραιμίδης (Κουσαΐτης)
ΔΑΚ Βικέλας 17.00 Φίλιππος Βέροιας-ΧΑΝΘ Γερακίνης, Δημάδης (Μελανίδης)
Αρναίας 17.00 Στρατώνι-Ανατόλια Παπαγερίδης, Ντούρας (Παπαγεωργίου)
«Χρ. Χριστοδούλου» 18.00 Ασπίδα Ξάνθης-Ερμής Λαγκαδά Ελευθεριάδης, Παπαγεωργίου (Σαλικίδης)
ΔΑΚ Αγρινίου 17.00 Αγρίνιο-Αίας Ευόσμου Κωνσταντινόπουλος-Καρακάσης (Σοφιανοπούλου)
Πολυγύρου 17.00 Πολύγυρος-Γέφυρα Φακίτσας, Ξέρας (Σακελαρίου)

(σε λίγο περισσότερα...)

Τελευταία τροποποίηση στιςΔευτέρα, 16 Ιανουαρίου 2017 11:52
επιστροφή στην κορυφή