Menu

Τουρνουά Χριστουγέννων Αγοριών «Πέτρος Καπαγέρωφ» (28/12)

Η δεύτερη μέρα του τουρνουά Χριστουγέννων Αγοριών ¨Πέτρος Καπαγέρωφ» βρήκε την ΕΣΚΑΝΑ, τους επιλέκτους Νότου και την ΕΚΑΣΘ να παίρνουν τις νίκες στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής.

Το τουρνουά ολοκληρώνεται αύριο (29/12) και διογανώεται από την ΕΟΚ, την Περιφέρεια Στερεάς Ελλάδας, το Δήμο Καρπενησίου, την ΕΣΚΑΣΕ και την Πανευρυτανική Ακαδημία Καλαθοσφαίρισης.

 

Τα αποτελέσματα

Τρίτη 27/12

1η αγωνιστική

09.00 ΕΣΚΑΝΑ-Επίλεκτοι Νότου 66-65

10.30 ΕΣΚΑ-Επίλεκτοι Βορρά 62-57

12.00 ΕΚΑΣΘ-Μικτή Καρπενησίου 64-20

2η αγωνιστική

17.00 ΕΣΚΑΝΑ-Επίλεκτοι Βορρά 55-39

18.30 Επίλεκτοι Νότου-Επίλεκτοι Καρπενησίου 65-17

20.00 ΕΚΑΣΘ-ΕΣΚΑ78-26

Τετάρτη 28/12

3η αγωνιστική

09.00 ΕΣΚΑΝΑ-Επίλεκτοι Καρπενησίου 71-42

10.30 ΕΣΚΑ-Επίλεκτοι Νότου 61-70

12.00 ΕΚΑΣΘ-Επίλεκτοι Βορρά 85-43

*Στις 19.00 θα πραγματοποιηθεί ημερίδα στο ξενοδοχείο «Avaris» στο πλαίσιο του Αναπτυξιακού Προγράμματος της ΕΟΚ

 

Τα παιχνίδια της 3ης αγωνιστικής αναλυτικά:

ΕΣΚΑΝΑ-Επίλεκτοι Καρπενησίου 71-42

Διαιτητές: Κοτσιμπός-Ζαφείρη

Δεκάλεπτα: 18-11, 37-21, 55-27, 71-42

ΕΣΚΑΝΑ(Ράμμος): Κολόβερος 19, Οικονομόπουλος 4, Κωστούλας 6, Σκόρδος 15, Κοκορέλης 6, Νάνος, Φιλίππου 2, Μπουρλάκης 8, Ρούκας 11, Ορφανουδάκης

Επίλεκτοι Καρπενησίου (Μπαλωμένου, Ζαχαρόπουλος): Σβερώνης 2, Τσιώλης 10, Τσιαμάκης, Κατσαρός 11, Καραμπάς, Καραθάνος, Νούλας 2, Ντότσικας, Τάσιος, Μαντζαφίνης, Τάκης 11, Κωστής 6

 

ΕΣΚΑ-Επίλεκτοι Νότου 61-70

Διαιτητές: Κοτσιμπός-Χουσιάδας

Δεκάλεπτα: 21-19, 37-35, 50-57, 61-70

ΕΣΚΑ(Καλαϊτζής): Κωστόπουλος 12, Παπαθανασίου 2, Ματσούκης, Καραμανλής 10, Καλογερόπουλος 3, Σιδέρης 3, Καρέλλας 3, Πετρίδης 6, Κατσογιάννης 8, Οικονομίδης 2, Νάσσης 3, Αρσενικός 9

Επίλεκτοι Νότου(Δήμος, Σγουρίτσας): Παπαλέξης, Χρονόπουλος 8, Κωνστάντουρας, Βαμβουκάκης 2, Καφέζας 15, Λογοδότης 2, Μαντίκος 3, Παντουβάκης 2, Τσιαμπράζης 4, Μαντσούκας 12, Μοίραλης 11, Τσολάκης 2, Σανούδος 10

 

ΕΚΑΣΘ-Επίλεκτοι Βορρά 85-43

Διαιτητές: Χουσιάδας-Ζαφείρη

Δεκάλεπτα: 19-7, 40-17, 67-31, 85-43

ΕΚΑΣΘ (Μπιτζάνης): Βουρτζούμης 8, Νικολαΐδης, Χαρίτογλου 2, Παπαπασχάλης 4, Περρής 12, Πράπας 17, Πετανίδης 14, Φίλιος 12, Παπασάβογλου Αρ. 5, Καλόγηρος 5, Κόνσουλας, Παπασάβογλου Αν. 6

Επίλεκτοι Βορρά(Αστεριάδης): Παπαγιάννης 2, Μαργαριτόπουλος, Βαζούκης, Παπαδόπουλος 1, Τζιοβάρας 3, Χασάπης, Νέστορας, Γεωργίου 7, Γιαννούλτσης 9, Χάχαλος 1, Παναγιώτου 4, Τσιάμης 16

 

Hσυνέχεια του τουρνουά Χριστουγέννων

Πέμπτη 29/12

4η αγωνιστική

09.00 Επίλεκτοι Νότου-Επίλεκτοι Βορρά

10.30 ΕΣΚΑ-Επίλεκτοι Καρπενησίου

12.00 ΕΚΑΣΘ-ΕΣΚΑΝΑ

5η αγωνιστική

17.00 ΕΚΑΣΘ-Επίλεκτοι Νότου

18.30 Επίλεκτοι Καρπενησίου-Επίλεκτοι Βορρά

20.00 ΕΣΚΑ-ΕΣΚΑΝΑ

21.30 Τελετή Λήξης

 

*Μπορείτε να δείτε φωτογραφίες από το τουρνουά εδώ http://evrytaniasport.blogspot.gr/2016/12/blog-post_0.html#more

επιστροφή στην κορυφή