Menu

Τουρνουά Χριστουγέννων Αγοριών «Πέτρος Καπαγέρωφ» (27/12)

Το 33ο τουρνουά Χριστουγέννων Αγοριών «Πέτρος Καπαγέρωφ» άρχισε σήμερα στο Καρπενήσι με τη συμμετοχή των ομάδων της ΕΣΚΑ, της ΕΣΚΑΝΑ, της ΕΚΑΣΘ και τριών ομάδων επιλέκτων Νότου, επιλέκτων Βορρά και τη Μικτή Καρπενησίου.

Το τουρνουά διεξάγεται από σήμερα (27/12) και θα ολοκληρωθεί στις 29 Δεκεμβρίου και διογανώεται από την ΕΟΚ, την Περιφέρεια Στερεάς Ελλάδας, το Δήμο Καρπενησίου, την ΕΣΚΑΣΕ και την Πανευρυτανική Ακαδημία Καλαθοσφαίρισης.

Τα αποτελέσματα και οι αγώνες της 1ης αγωνιστικής:

Τρίτη 27/12

1η αγωνιστική

09.00 ΕΣΚΑΝΑ-Επίλεκτοι Νότου 66-65

10.30 ΕΣΚΑ-Επίλεκτοι Βορρά 62-57

12.00 ΕΚΑΣΘ-Μικτή Καρπενησίου 64-20

2η αγωνιστική

17.00 ΕΣΚΑΝΑ-Επίλεκτοι Βορρά 55-39

18.30 Επίλεκτοι Νότου-Επίλεκτοι Καρπενησίου 65-17

20.00 ΕΚΑΣΘ-ΕΣΚΑ 78-26

Οι αγώνες αναλυτικά

ΕΣΚΑΝΑ-Επίλεκτοι Νότου 66-65

Διαιτητές:Κοτσιμπός-Ζαφείρη

Δεκάλεπτα: 14-19, 27-39, 47-51, 66-65

ΕΣΚΑΝΑ (Ράμμος): Κολόβερος 16(1), Οικονομόπουλος 2, Κωστούλας 4, Σκόρδος 15, Κοκορέλης 2, Νάνος, Κάβουρας 2, Φιλίππου 4, Μπουρλάκης 4, Ρούκας 4, Τόλιας 8(1), Ορφανουδάκης 5

Επίλεκτοι Νότου(Δήμος- Σγουρίτσας): Παπαλέξης 2 , Χρονόπουλος 7(1), Κωνσταντούρας, Βαμβουκάκης 3(1), Καφέζας 18, Λογοδότης, Μαντίκος 6(2), Παντουβάκης 4, Τσιαμπράκης, Μαντσούκας 16, Μοίραλης 3(1), Τσολάκης, Σανούδος 6(2)

 

ΕΣΚΑ-Επίλεκτοι Βορρά 62-57

Διαιτητές:Κοτσιμπός - Κιαφγοβάντα

Δεκάλεπτα: 19-6, 35-24, 52-36, 62-57

ΕΣΚΑ (Καλαϊτζής): Κωστόπουλος 8, Παπαθανασίου 5, Ματσούκης 7(1), Καραμανλής 9(1), Καλογερόπουλος 10, Σιδέρης 6(2), Καρέλλας 3(1), Πετρίδης 4, Κατσόγιαννης 2, Οικονομίδης 2, Νάσσης, Αρσενικός 6

Επίλεκτοι Βόρρα(Αστεριάδης): Παπαγιάννης 4, Μαργαριτόπουλος 2, Βαζούκης 8, Παπαδόπουλος 1, Τζιοβάρας, Χασάπης 4, Νέστορας 1, Γεωργίου 7, Γιαννούλτσης 6, Χάχαλος 5, Παναγιώτου 4, Τσάμης 15(1)

 

ΕΚΑΣΘ-Επίλεκτοι Καρπενησίου 64-20

Διαιτητές:Ζαφείρη - Κιαφγοβάντα

Δεκάλεπτα: 25-7, 40-10, 56-13, 64-20

ΕΚΑΣΘ(Μπιτζάνης): Βουρτζούμης 8(2), Νικολαΐδης 14(2), Χαρίτογλου 2, Παπασχάλης 4, Περρής 8, Πράπας 11, Πετανίδης 2, Φίλιος 2, Παπασαβόγλου Αρ. 1, Καλόγηρος 6, Κόνσουλας 4, Παπασαβόγλου Αν. 2

Επίλεκτοι Καρπενησίου (Ζαχαρόπουλος- Μπαλωμένου): Μπακατσιάς, Τσιώλης 3, Τσιαμάκης, Κατσαρός 5(1), Καραμπάς, Καραθάνος, Νούλας 2, Ντότσικας, Τάσιος 2, Νιαβής 6(2), Τάκης 2, Κωστής

ΕΣΚΑΝΑ-Επίλεκτοι Βορρά 55-39

Διαιτητές: Χουσιάδας- Ζαφείρη

Δεκάλεπτα: 16-10, 29-21, 41-31, 55-39

ΕΣΚΑΝΑ(Θανάσης Ράμμος): Κολόβερος 11, Οικονομόπουλος, Κωστούλας, Σκόρδος 6, Κοκορέλης, Νάνος 3, Κάβουρας 5, Φιλίππου 4, Μπουρλάκης 6, Ρούκας 3, Τόλιας 14, Ορφανουδάκης 1

Επίλεκτοι Βορρά(Θεόδωρος Αστεριάδης): Παπαγιάννης 2, Μαργαριτόπουλος, Βαζούκης 5, Παπαδόπουλος 2, Τζιοβάρας, Χασάπης, Νέστορας, Γεωργίου 10, Γιαννούλτσης 8, Χάχαλος 4, Παναγιώτου 2, Τσάμης 4

 

Επίλεκτοι Νότου-Επίλεκτοι Καρπενησίου 65-17

Διαιτητές: Χουσιάδας - Κιαφγοβάντα

Δεκάλεπτα: 19-4, 44-8, 58-14, 65-17

Επίλεκτοι Νότου(Γιώργος Δήμος & Χρήστος Σγουρίτσας): Μοίραλης 2, Χρονόπουλος 5, Κωνσταντούρας, Βαμβουκάκης 4, Καφέζας 21, Λογοδότης 6, Μαντίκος 8, Παντουβάκης 2, Μαντσούκας 14, Παπαλέξης 2, Τσολάκης 3, Σανούδος 3

Επίλεκτοι Καρπενησίου (Φώντας Ζαχαρόπουλος& Κατερίνα Μπαλωμένου): Σβερώνης, Τσιώλης 6, Τσιαμάκης, Κατσαρός 2, Καραμπάς, Καραθάνος, Νούλας 2, Ντότσικας, Τάσιος, Τάκης, Κωστής 7, Μπακατσιάς

 

ΕΚΑΣΘ-ΕΣΚΑ 78-26

Διαιτητές : Κοτσιμπός-Χουσιάδας

Δεκάλεπτα: 19-6, 44-9, 62-22, 78-26

ΕΚΑΣΘ (Γιάννης Μπιτζάνης): Βουρτζούμης 4, Νικολαΐδης 8 , Χαρίτογλου 2, Παπαπασχάλης 4, Περρής 11, Πράπας 8, Πετανίδης 11, Φίλιος 6, Παπασάβογλου Αρ. 4, Καλόγηρος 7, Κόνσουλας 2, Παπασάβογλου Αν. 11

ΕΣΚΑ (Γιώργος Καλαϊτζής): Κωστόπουλος 2, Παπαθανασίου, Ματσούκης 2, Καραμανλής 4, Καλογερόπουλος 6, Σιδέρης, Πετρίδης 2, Κατσογιάννης 2, Οικονομίδης, Νάσσης 6, Αρσενικός 2


H συνέχεια του τουρνουά Χριστουγέννων

Τετάρτη 28/12

3η αγωνιστική

09.00 ΕΣΚΑΝΑ-Επίλεκτοι Καρπενησίου

10.30 ΕΣΚΑ-Επίλεκτοι Νότου

12.00 ΕΚΑΣΘ-Επίλεκτοι Βορρά

19.00 Διεξαγωγή ημερίδας στο πλαίσιο του Αναπτυξιακού Προγράμματος της ΕΟΚ (Ξενοδοχείο «Avaris»)

Πέμπτη 29/12

4η αγωνιστική

09.00 Επίλεκτοι Νότου-Επίλεκτοι Βορρά

10.30 ΕΣΚΑ-Επίλεκτοι Καρπενησίου

12.00 ΕΚΑΣΘ-ΕΣΚΑΝΑ

5η αγωνιστική

17.00 ΕΚΑΣΘ-Επίλεκτοι Νότου

18.30 Επίλεκτοι Καρπενησίου-Επίλεκτοι Βορρά

20.00 ΕΣΚΑ-ΕΣΚΑΝΑ

21.30 Τελετή Λήξης

 

*Μπορείτε να δείτε φωτογραφίες από το τουρνουά εδώ http://evrytaniasport.blogspot.gr/2016/12/blog-post_0.html#more

*Σε λίγο περισσότερα...

Τελευταία τροποποίηση στιςΤετάρτη, 28 Δεκεμβρίου 2016 12:20
επιστροφή στην κορυφή