Menu

Β’ Εθνική: Αποτελέσματα, βαθμολογίες (12η αγωνιστική)

1ος Όμιλος

Ο Πανερυθραϊκός συνεχίζει να οδηγεί την κούρσα στον 1ο όμιλο της Β' Εθνικής ξεπερνώτνας εντός έδρας και το εμπόδιο του ΕΦΟΑΖ. Μαρούσι και Νέα Κηφισιά συνεχίζουν να εκπλήσσουν και να είναι στη δεύτερη θέση με τις νέες τους νίκες, στην 12η αγωνιστική που άφησε ένα... υπόλοιπο λόγω των υποχρεώσεων της Εθνικής Εφήβων.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Πανερυθραϊκός–ΕΦΑΟΖ 75-61

Απόλλων–Κρόνος 69-62

Πρωτέας Β.–Μανδραϊκός 66-67

ΚΑΠ–Παπάγου 85-91

ΑΕΝΚ-Τρίτων 72-60

Πανελευσινιακός-Κορωπί 61-71

Μαρούσι-Εργοτέλης 74-65

Περιστέρι-Ιωνικός (αναβολή)

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Σε 12 αγώνες)

1. Πανερυθραϊκός 10-2 22

2. ΑΕΝΚ 8-4 20

3. Μαρούσι 8-4 20

4. Περιστέρι 8-3 19*

5. Κορωπί 7-5 19

6. Παπάγου 7-5 19

7. Πανελευσινιακός 7-5 19

8. Πρωτέας Β. 6-6 18

9. Μανδραϊκός 6-5 17*

10. Τρίτων 5-7 17

11. ΕΦΑΟΖ 5-7 17

12. Απόλλων Σμύρνης 4-8 16

13. Κρόνος Αγ. Δημ. 4-8 16

14. Ιωνικός 5-5 15 **

15. ΚΑΠ 2-10 14

16. Εργοτέλης 2-8 12 **

*Εχουν από έναν αγώνα λιγότερο

** Εχουν από δύο αγώνες λιγότερους

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ–ΕΦΑΟΖ 75-61

Διαιτητές: Κάρδαρης–Χρηστίδης Π.

Δεκάλεπτα: 13-20, 33-37, 57-52, 75-61

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ (Χουχουλής): Πρισκομάτης 6, Καλλιανιώτης, Πρίτσος 6 (1), Σοφρωνάς 5 (1), Κούσουλας 14 (3), Γιαουρτόγλου 18 (1), Τοπάλης 15 (3), Υφαντής 2, Αντωνίου 2, Γιανναλέτσος 7, Τσικόπουλος, Αλεξίου

ΕΦΑΟΖ (Ζήβας): Παπαδημητρίου 21 (3), Γκούντγουϊν, Γκαβασιάδης 15 (2), Γεωργοπαπαδάκος 3 (1), Καπετζόγλου 4, Νάκης, Κόγιας, Καστανιώτης 2, Λεγκίκας 5, Τσιτσιγιάννης 4, Γεωργιάδης, Μανσαράι 5

ΑΠΟΛΛΩΝ-ΚΡΟΝΟΣ 69-62

Διαιτητές: Διμπινούδης-Τσολάκος

Δεκάλεπτα: 17-18, 32-38, 47-52, 69-62

AΠΟΛΛΩΝ (Σταθούλης): Νασόπουλος, Μπάρδας 6, Σπυρόπουλος 5 (1), Μπασδέκης 10 (1), Κουτσούμπας, Αρναουτάκης 17 (4), Κυπριτζόγλου 3 (1), Παππουλίδης 10, Δενδρινός 13, Σιώμος 5

ΚΡΟΝΟΣ (Χατζηπανηγύρης): Μπάλλας 3 (1), Στραγανιώτης 16, Ξιούρας, Αρχος 4, Ζούκας 6, Φρουσκλιλάς 7, Μπέλη, Γιαννόπουλος 6 (1), Γκαϊντάσοφ 3 (1), Μαλαλιωτάκης 17

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ-ΚΟΡΩΠΙ 61-71

Διαιτητές Στρέμπας-Πολυχρόνης

Δεκάλεπτα: 18-21, 32-40, 49-56, 61-71.

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ (Τσαουσίδης): Αβραμίδης 16 (1), Μιχαλούτσος 7 (1), Πέτρουλας, Μούκας, Μουμπάρακ 7 (2), Δούκας 2, Ρεκουνιώτης 13, Ματζιώρης 16 (2)

ΚΟΡΩΠΙ (Κατσούνης): Δήμας 12 (1), Αγόρης, Θεοδωράκος, Τσακιρίδης, Καραδολάμης 11 (2), Κερασοβίτης 8, Αμπαράς 12 (2), Αγγελόπουλος, Νταλλής 4, Σταθόπουλος 7, Μαύρος 17

ΜΑΡΟΥΣΙ-ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ 74-65

Διαιτητές: Κυριακόπουλος-Ρίζος

Δεκάλεπτα: 18-15, 35-26, 49-45, 74-65

ΜΑΡΟΥΣΙ (Κεραμιδάς): Στασινός 17 (2), Ξύδας 2, Χρονόπουλος 17 (3), Καννέλης 1, Στούκας 12 (2), Σολωμός 14, Σουρλής 2, Παπαγεωργόπουλος 7, Καπετάνιος 2, Σεργιένκο, Κουτσούγερας, Μπαλάφας

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (Μακράκης): Γεωργούτσος 19, Καρακωνσταντάκης 5, Σταράκης 11, Χουχούμης 12, Σταμάτης 5, Σαρρής 4, Καραλής 9, Σκανδαλάκης, Βερτούδος, Χασάπης, Μανιάδης

ΑΕΝΚ-ΤΡΙΤΩΝ 72-60

Διαιτητές: Αποστολίδης-Φασόλης

Δεκάλεπτα: 21-18, 36-36, 48-48, 72-60

ΑΕΝΚ (Λιόγας): Καμαριανός 13 (1), Μοσχοβίτης 21 (3), Μαρίνος 11 (3), Παπανικολάου 8 (2), Χατζηνικόλας 4, Καραβανάς 8, Δρακάκης 3, Οικονομόπουλος, Ψαρόπουλος 4, Κεφάλας

ΤΡΙΤΩΝ (Μιχελάκος): Κούτουλας 9 (2), Πετρόπουλος 5 (1), Ντιμπ 16 (2), Γεωργίου 2, Ανδρεόπουλος 17, Βερτούδος 11 (1), Γρύλλης, Καλαντζής, Θυμνιός

ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ – ΠΑΠΑΓΟΥ 85-91

Διαιτητές: Θεοδωρόπουλος-Χρηστίδης Ηλ.

Δεκάλεπτα: 26-27, 41-46, 62-62, 85-91

Αγία Παρασκευή (Καρακώστας): Σκάνδαλος 22 (3), Γραμματίκας 3, Κόκκας, Γαπκιάδης 11 (3), Καρτέρης 11 (3), Πανταζής, Καραμπάς 8, Ροδόστογλου 12, Μαλτέζος 12, Μαργέλης, Θεοδωράκης, Παπαθανασόπουλος 6.

Παπάγου (Σορώτος): Γεωργούλης, Φωτητζόγλου, Σιμόπουλος 2, Αποστολίδης 3 (1), Δέδες 23 (3), Ζώρζος 10 (2), Αρσένης 5 (1), Φακοπουλίδης 14 (1), Καμπούρης, Χαΐκάλης 3, Γκάτζο 3 (1), Κακιούζης 28.

 

Η επόμενη αγωνιστική (13η, 8/1)

ΕΦΑΟΖ-Απόλλων

Κρόνος-Πρωτέας

Μανδραϊκός-Μαρούσι

Παπάγος-Πανερυθραϊκός

Τρίτων-ΚΑΠ

Κορωπί-ΑΕΝΚ

Ιωνικος-Πανελευσινιακός

Εργοτέλης-Περιστέρι

 

2ος Όμιλος

Η Καστοριά πήρε στο νήμα την εκτός έδρας νίκη από τον Χαρίλαο Τρικούπη και παρέμεινε μόνη πρώτη στη βαθμολογία, ενώ αίσθηση προκάλεσε η εντός έδρας ήττα της Ευρώπης Πευκοχωρίου από τον Πολύγυρο.

 

Τα αποτελέσματα

ΧΑΝΘ-Πιερικός Αρχέλαος 71-70

Χαρίλαος Τρικούπης-Καστοριά 70-72

Ερμής Αγιάς-Καρδίτσα 74-78

Ανατόλια-Φίλιππος Βέροιας 81-70

Ερμής Λαγκαδά-Στρατώνι 64-58

Αίας Ευόσμου-Ασπίδα Ξάνθης 57-55

Γέφυρα-Αγρίνιο 59-67

Ευρώπη Πευκοχωρίου-Πολύγυρος 79-82

 

Οι αγώνες

Χαρίλαος Τρικούπης-Καστοριά 70-72
Διαιτητές: Δημόπουλος, Κωνσταντινίδου.
Χαρίλαος Τρικούπης (Δημητριάδης): Ιωάννου 4 (1), Βουρνάς 2, Παπαδιονυσίου 18 (1), Τοπουζίδης, Μουράτογλου 9, Παπαρέγκας 16 (4), Γεωργιάδης 8, Μουρίκης 3, Ψάλτου 10.
Καστοριά (Σούλιος): Κυριακόπουλος 17 (1), Ματενίδης, Απιδόπουλος 4, Ελευθεριάδης 12, Τερσενίδης 8 (2), Τασιούδης, Μπένας 20, Αντωνιάδης 4, Τσότσος 4, Τεπετίδης 3 (1), Μπέγας.

Ανατόλια - Φίλιππος Βέροιας 81-70

Δεκαλεπτα: 24-19, 39-41, 59-61, 81-70

Ανατόλια (Γκαιτατζής): Ζαφειρούδης, Πρωτούλης 7 (1), Βρεττάς 3, Σιώπης 12 (1), Γαλανίδης 17 (4), Μπίλιος 2, Συμεωνίδης 9, Αζίζης, Σταματογιάννης 4, Τζουβάρας 14, Βεργίνης 8, Κοτσάνος 5

Φίλιππος Βέροιας (Γκίμας): Τσούκας 9 (2), Τσιμίδης 2, Βάλλιος 9 (2), Γεωργιάδης, Μόρας, Κοθράς 11, Σιόλογκας 23, Θεοδωρίδης 4, Σταυριανίδης 6 (2)

Γέφυρα - Αγρίνιο 59-67

Διαιτητές: Δημάδης – Ελευθεριάδης.

Δεκάλεπτα: 16-20, 36-36, 43-45, 59-67

Κ.Σ. ΓΕΦΥΡΑΣ (Γεώργιος Τουλούμης): Κρομήδας 7, Δανάκης 18(2), Βάσκος, Κολοκοτρώνης 3(1), Δέτσικας, Καζαμίας, Μυλωνίδης 17(2), Βογιατζής 2, Ιατρίδης, Ταραμάς, Μπίσκας 10(3), Καρούζος 2.

Α.Ο. ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Χρήστος Μυριούνης): Τασόπουλος 3, Μπερερής 9(1), Τάσσος 13, Πουρνάρας, Μπαρούχας, Σταμούλης, Γκρέκας 5(1), Μήτσου 12(4), Γκόβας 22(4), Μακρής 3, Κουσιάντζας.

 

Αίας Ευόσμου – Ασπίδα Ξάνθης 57-55

Διαιτητές: Γερακίνης, Σαρακινίδης

Δεκάλεπτα: 16-16, 28-30, 41-46, 57-55

Αίας Ευόσμου (Τσούρμας): Αμούτζιας 15(1), Τσιμπής 7, Καδής, Δεληγιαννίδης 10(2), Τσιακλάγκανος 4, Σπύρας, Καραμανώλης 2, Δεμερτζής 5(1), Σεκαδάκης Γ., Σεκαδάκης Δ., Κόκουρας 14.

Ασπίδα Ξάνθης (Ιωαννίδης): Παπαδάκης 5, Γρούδος 5(1), Στεφανίδης, Τσιώγκας 3 (1), Καραμπίνης, Τσιαβές 15 (3), Κουτσογιάννης 12 (2), Ασημάκης 13(1), Παπαθανασίου 1, Μανδαλάκης 2, Πετς 3 (1).

Ερμής Λαγκαδά – Στρατώνι 64-58

Διαιτητές: Παργιανόπουλος, Μαντήλας

Δεκάλεπτα: 19-11, 33-23, 50-40, 64-58

Ερμής Λαγκαδά (Αμοιρίδης): Καϊκλής 7(1), Μήνου, Μέλλιος, Ακεψιμαΐδης 16(2), Μάρουσιτς 6, Νώτης 8, Παρίτσης 13(1), Πιλκούδης 4, Eλευθεριάδης 4, Σπουργίτης , Καντάρκος 6

Στρατώνι (Χατζούλης): Κελεσίδης 9(1), Πολιτόπουλος 1, Συμεών, Δελίδης, Σαμαράς 4(1), Ζυγούρας , Γρηγοριάδης, Θωμαΐδης 8, Σουτζόπουλος 15(1), Φλιάτης Ι. 5(1), Φλιάτης Γ. 2, Δασκαλόπουλος 14.

 

ΧΑΝΘ-Πιερικός/Αρχέλαος 71-70

Διαιτητές: Παπαγερίδης, Τζούρας

Δεκάλεπτα: 25-17, 42-30, 52-52, 71-70

ΧΑΝΘ (Νικολαΐδης): Ιορδάνογλου 8, Αμπατζάς 4, Βλάχος 13(3), Ελευθεριάδης 8, Ζιάκας 8, Ερμίδης, Γεωργάκης 13, Παπαχρήστου 2, Μελίδης 4, Λευκαδίτης 11(1)

Πιερικός Αρχέλαος (Χατζηιωάννου): Γκοντόπουλος 17(4), Καλτσουνάς, Γκογκίδης 15(4), Καραγκιολίδης 11, Χανέλλι 3(1), Τοπούζης 4, Κωνσταντινίδης 5, Τσιρογιάννης 11(1), Παπαμιχαήλ 4.

ΕΡΜΗΣ ΑΓΙΑΣ - ΚΑΡΔΙΤΣΑ 74-78

Διαιτητές: Καλογερόπουλος, Ζαχαρης

Δεκάλεπτα: 23-21, 37-44, 53-61, 74-78

Ερμής Αγιάς (Γιασσαρης): Σιαμπαλής 5 (1), Γκανέτσας 2, Μηλιώνης 5 (1), Νταλός 3, Χαλκιάς, Κόμματος 29 (3), Περρωτής 5, Τριανταφύλλου 4, Βαβάτσικος 15 (1), Γούλας 6.

Καρδίτσα (Ρουμελιώτης - Κομποδιέτας): Σκορδάς, Κουρέπης, Πανταζής 5 (1), Λάκκας 3, Μαυρογιάννης 8, Παππάς Κ. 2, Πάσσας, Καμαριώτης 13 (2), Παπαδόπουλος 6, Τριχόπουλος 12 (2), Θέος 21 (2), Παππάς Γρ. 8 (2).

Πευκοχώρι-Πολύγυρος 79-82

Διαιτητές: Κοιμτζόγλου-Αγραφιωτης Ι..

Δεκαλεπτα: 17-19,36-35, 60-61, 79-82

Πευκοχώρι (Καραμανλής): Aμπατζίδης 3(1), Μητσάκης 14 (3), Λεμονάκης, Μουρατίδης 24 (2), Μαυρίδης 7, Γαρέζος, Καραϊσκάκης, Καραθανάσης, Κιγμέτογλου 14, Σταύρου 17(3), Μάρκου, Βαιτερλής

Πολύγυρος (Καραπιπερίδης): Ζαγορίτης, Πιπιλιάρης 25 (3), Πετρίδης, Παπασαραφιανός 7 (1), Χρηστίδης, Αράπης 9 (2), Βούλγαρης 4, Νησιώτης 11, Ακριτιδής , Μίκιτς 5 (1)

Η βαθμολογία

(Σε 12 αγώνες)

1.Καστοριά 23 (11-1)

2.Ευρώπη Πευκοχωρίου 21 (9-3)

3.Ερμής Αγιάς 20 (8-4)

4.Καρδίτσα 19 (8-3)

5.Ανατόλια 19 (7-5)

6.Αγρίνιο 19 (7-5)

7.Ερμής Λαγκαδά 19 (7-5)

8.Γέφυρα 18 (6-6)

9. Ασπίδα Ξάνθης 17 (5-7)

10. Στρατώνι 17 (5-7)

11. Φίλιππος Βέροιας 17 (5-7)

12. Χαρίλαος Τρικούπης 15 (5-6)

13. Πολύγυρος 16 (4-8)

14. ΧΑΝΘ 16 (4-8)

15. Πιερικός Αρχέλαος 15 (3-9)

16. Αίας Ευόσμου 13 (1-11)

*Από έναν αγώνα λιγότερο έχουν Χαρίλαος Τρικούπης και Καρδίτσα

Επόμενη αγωνιστική (13η, 08/01/17):
Πιερικός Αρχέλαος-Χαρίλαος Τρικούπης
Καστοριά-Ερμής Αγιάς
Καρδίτσα-Πευκοχώρι
Φίλιππος Βέροιας-ΧΑΝΘ
Στρατώνι-Ανατόλια
Ασπίδα Ξάνθης-Ερμής Λαγκαδά
Αγρίνιο-Αίας Ευόσμου
Πολύγυρος-Γέφυρα

*Περισσότερα σε λίγο....

Τελευταία τροποποίηση στιςΔευτέρα, 19 Δεκεμβρίου 2016 12:06
επιστροφή στην κορυφή