Menu

Α2 Γυναικών: Αποτελέσματα 9ης Αγωνιστικής

Την πρώτη του ήττα στο πρωτάθλημα της Α2 Γυναικών γνώρισε ο Ίκαρος Καλλιθέας. Μετά από ένα δυνατό παιχνίδι έχασε από τα Μελίσσια με 46-44.

Στον 2ο Όμιλο ο πρωτοπόρος Ολυμπιακός Βόλου επιβλήθηκε με 61-35 του Απόλλωνα Καλαμαριάς.

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα

Αγία Παρασκευή - Κυρίαρχοι 70-45
Ελευθερία Μοσχάτου – ΣΔΥ Τρίπολης 67-52
ΓΣ Ηλιούπολης – Φάρος Κερατσινίου 56-64
Μελίσσια – Ίκαρος Καλλιθέας 46-44
Αρκάδι Ρεθύμνου – Άρης Πετρούπολης 51-63

Ρεπό: Σπόρτιγκ

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Αρκάδι Ρεθύμνου – Άρης Πετρούπολης 51-63

Διαιτητές: Γεράνιος, Καββαδάς.

Δεκάλεπτα: 13-13, 18-30 (ημιχ.), 34-42, 51-63.

ΑΡΚΑΔΙ (Πλευράκης): Κουλούρη Μ. 10 (1), Ρήγα, Μούκα, Ζουμπεράκη 15, Κουλούρη Σ. 13 (1), Μιχελιδάκη, Καζά 13, Πανδεράκη, Καλοκύρη, Στεφανουδάκη.

ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ (Ορφανίδης): Μαρίνη 3 (1), Ναυροζίδου 23,  Λουκάτου 9, Ντάνου 12, Τσέρου 12 (1), Τσουμάνη 2.

Αγ. Παρασκευή – Κυρίαρχοι 70-45

Διαιτητές :Γαρίνη Λαζόγκα

Δεκάλεπτα : 21-06, 42-23, 55-30, 70-45

ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Αναγνωστόπουλος , Στρατάκος) Μακρυνίκα 8 Καμένου 17(1) Κοντογιάνη 9(1) , Κλείτσα 3(1) Ψωμά 8 , Τριχά 4, Πετυχάκη 11, Κούκη 9 , Καράμπελα , Αμίτση 1

ΚΥΡΙΑΡΧΟΙ (Ζαχαρίας) Σπυριδονίδου ,Καρακλή 2 , Κοκκίνη 4(1) , Μπρούλια , Νεαρχάκου 16(3) Παπαϊωάννου 3, Ιντσαμπούν , Χατζηγεωγρίου 4, Θεοφίλου , Κοντοδιού 5(1) Βόπη 7 Παπακωνσταντίνου 4

Ελευθερία Μοσχάτου – ΣΔΥ Τρίπολης 67-52

Διαιτητές: Κατσαπαράκης , Μαραγκάκης

Δεκάλεπτα  :  17-03 , 39-15 , 55-22 , 67-52

ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ  (Τσαραπατσάνης, Παπαναστασίου):  Ξεπαπαδέα 2,  Σιγάλα 6,  Δεγαϊτη 5,  Καλάγια 6,  Ζαχαράκη 4,  Μούλτση  6,  Σπαθάρη 9 (3),  Χελιώτη 11,  Κούτρα 4,  Προέδρου 2,  Καρανάσιου 1,  Κρίτσαλου 11.

ΔΡΟΜΕΙΣ ( Μπαρουξή ): Στασινού ,  Ντρέβου ,  Μπέκα 2 ,  Μαρίνου 15 ,  Αρβανίτη 2 ,  Καραγιάννη,  Μπαρουξή  11 ,  Κούρτη,  Μοσχοπούλου 11 (2),  Κωτσιοπούλου,  Τζάνη  11.

Ηλιούπολη – Φάρος Κερατσινίου 56-64

Διαιτητές: Καλογριάς , Τεφτίκης

Δεκάλεπτα : 12-10, 32-34, 42-49, 56-64

ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ (Γερεουδάκης , Φέξης ): Καβαδά 3(1), Γεωργούση 12(3) , Μηνά 2, Κολοβού 5, Πριόνα , Λελεδάκη 7,  Καλοπήτα 4, Λεντζάκη , Μπακαλέξη 4, Θεοδώρου 3, Βαρελτζή 16, Χριστοδούλου.

ΦΑΡΟΣ ΚΕΡ. (Λειβάδης , Καραπακλάς): Λόξα 7(1), Βράκα 2,  Σαλιάϊ 6, Αθανασίου 5(1), Γκριτζά 13, Τσέρου 12, Κεχαγιά 15(2), Γιαννακοπούλου, Καρακασίδου, Ακρίβου , Αλεξανδρίδου, Πετράκη 4.

Μελίσσια – Ίκαρος Καλλιθέας 46-44

Διαιτητές : Κόλιας , Χριστοδουλάκης

Δεκάλεπτα : 08-10, 21-27, 28-32, 39-39(καν. αγ.) , 46-44(παρ.)

ΜΕΛΙΣΣΙΑ (Μάλαμα , Οικονόμου): Καραβέλη 3, Τζουγκράκη 12(4), Βελούδου, Δούρου, Κοιλιαρίδη  17(1), Παπαδρόσου , Ζακυνθινού 7(1) , Χριστακοπούλου 4, Καπερώνη , Καλημέρη 3

ΙΚΑΡΟΣ/ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ (Ρουμπελάκης, Παναγιωτόπουλος) : Γιγουρτάκη 3(1), Στεφάτου 2, Στεφάνου 7, Ευμορφοπούλου 2, Τσαφαρά , Ρουμπελάκη 6, Ζαχαράκη 10, Λίτσι 8, Βασιλακοπούλου , Ζότοβα 4(1).

Βαθμολογία

1.Ικαρος Καλλιθέας 15
2.Αγία Παρασκευή 15
3. Σπόρτιγκ 14
4. Φάρος Κερατσινίου 13
5. Ηλιούπολη 13
6. ΚΑΟ Μελισσίων 13
7.Ελευθερία Μοσχάτου 13
8. Αρης Πετρούπολης 11
9. Αρκάδι Ρεθύμνου 10
10. Κυρίαρχοι 9
11.ΣΔΥ Τρίπολης 8
 

Η επόμενη αγωνιστική (10η, 8/1)

Σπόρτιγκ – Αγία Παρασκευή
Κυρίαρχοι – Μελίσσια
Ικαρος Καλλιθέας – ΓΣ Ηλιούπολης
Φάρος Κερατσινίου – Ελευθερία Μοσχάτου
ΣΔΥ Τρίπολης – Άρης Πετρούπολης
Ρεπό: Αρκάδι Ρεθύμνου

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα

ΕΟ Σταυρούπολης – Πιερικός/Αρχέλαος 57-66
ΑΕ Πυλαίας – Ηρακλής 52-61
Τιτάνες Δράμας – Ασπίδα Ξάνθης 36-38
Ολυμπιακός Βόλου – Απόλλων Καλαμαριάς 61-35
Ολύμπια Λάρισας – ΠΑΣ Γιάννινα 66-52
ΑΟ Σερρών – Αναγέννηση Ν.Ρύσιου (18/12)

Αναλυτικά τα παιχνίδια

ΑΕ Πυλαίας – Ηρακλής 52-61

Διαιτητές: Λουλουδιάδης, Αγραφιώτης Γρ.
Δεκάλεπτα: 14-20, 29-35, 41-49, 52-61

ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ (Λίτσου): Μητράγκα, Ζωγράφου 6, Πετρίδου 10, Κοκκίνου 5, Βατσιτσίδου 13, Ζιβώνη 3, Γαλιτσιάνου 13(1), Πλουμπή 2.

ΗΡΑΚΛΗΣ (Συρόπουλος): Τσουμπερλή 5, Ελευθεριάδου 3(1), Κωτούλα10 , Γιαννούδη 2, Τσακίρη, Τσαμπούρη 12(3), Μαργαρίτη 8, Κομνηνού, Γεροστεργίου 3, Τζιότζιου 5, Λογδανίδου 11, Καρακούλα 2.

Ολυμπιακός Βόλου – Απόλλων Καλαμαριάς 61-35

Διαιτητές: Σαρακενίδης, Χρυσάφης

Δεκάλεπτα: 18-10, 35-20, 45-30, 61-35

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Καπουρνιώτης-Μπορίνος): Παγκαλίδου 1, Νούλα, Ταντουρόφκσα 18(4), Αγαγιώτη 6(2), Ζέρβα 7, Σουλτάνη 14(1), Τότση, Χούτα , Δημητριάδου 3, Ζήτη 2, Αγκάνη, Διαμαντοπούλου, Κοτσιάφτη 10.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Γκογκάκης): Σταμπή 9, Ιγγλέζου 2, Καλαντίδου, Σολωμού 8, Καϊμακτσή 14, Γραμματικού 2.

Ολύμπια Λάρισας – ΠΑΣ Γιάννινα 66-52

Διαιτητές : Γραικός, Πλατέλλα

Δεκάλεπτα: 19-18, 34-35, 51-48, 66-52

ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Λότφι): Δημητρέλια, Μαρκούτη, Σουλιώτη 12, Κυριτσάκα 1, Παπαστεργίου 6(2), Λιάσκου, Σκαρλή 3(1) , Μαγδαλιανιδου, Κουτσουνούρη 27(3), Καλλίδη 17(3), Ντούρα.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Σιαμέτης): Ντόκου 16(3), Βαλέκα, Γιωτίτσα Ε. 7(1), Μεντεσίδου 12(1), Σταματέλου 4, Γιωτίτσα Δ. 7, Καννή 6(2) , Μπουκουβάλα.

ΕΟ Σταυρούπολης – Πιερικός/Αρχέλαος 57-66

Διαιτητές: Λαδάς-Θεοδωρίδης

Δεκάλεπτα: 6-21, 18-33, 37-47, 57-66

ΕΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ (Μπαξεβάνος): Μυγδαλιά 18, Σαμαρά 7(1), Αντωνιάδου 5(1), Πολύχρου 3(1), Τσαμπάκου 2, Κωστανάκη 14(2), Τσάνταλη 8(1), Αλ-Μπακρί, Πεχλιβανίδου.

ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ(Τσιρογιάννη): Πουρσανίδου, Ζουγκουρίδου 9(2), Μπουμπουλέντρα, Φλώρου 17, Γκοτζαμάνη 5(1), Παπανικολάου 3(1), Μπαγκλαρίδου 10, Κωτούλα 22, Δημητριάδου.

Τιτάνες Δράμας – Ασπίδα Ξάνθης 36-38

Διαιτητές: Τσούλης-Καρκαλέτσης

Δεκάλεπτα: 12-4, 17-14, 26-24, 36-38

ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ (Καρατσομπάνης): Στάικου, Παράσχου, Καριώτη Κ., Σαμολαδά 5(1), Αρσένογλου Μ., Γαϊτάνη Ε. 20, Γιαντσιώρη 4, Αρσένογλου Κ. 7(1), Κυριακίδου.

ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ (Καρά Αχμέτ): Μεχμέτ-Ουστά 5(1), Καραλίδου Σ. 7(1), Σακουλάκη, Καρακώστα 2, Παπαχρυσοβέργη, Καραλή 6, Λαζαρίδου, Σαρβάνη, Σουλιώτη 11, Μαμαλίγκατζη 5(1), Καραλίδου Β. 2, Γκιργκίζα.

Βαθμολογία
1.Ολυμπιακός Βόλου 18
2. Ηρακλής 17
3. Απόλλων Καλαμαριάς 16
4. Ολύμπια Λάρισας 16
5. ΑΕ Πυλαίας 14
6.Πιερικός/Αρχέλαος 13
7.ΕΟ Σταυρούπολης 12
8. Τιτάνες Δράμας 12
9. Ασπίδα Ξάνθης 12
10. Αναγέννηση Ν.Ρ. 11
11. ΠΑΣ Γιάννινα 10
12.ΑΟ Σερρών 7
*ΑΟ Σερρών και Αναγέννηση Νέου Ρυσίου έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο.

**Ο ΑΟ Σερρών έχει έναν μηδενισμό.

Η επόμενη αγωνιστική (10η, 8/1)

ΑΟ Σερρών – Ολύμπια Λάρισας
Αναγέννηση Ν.Ρ. – ΕΟ Σταυρούπολης
Πιερικός/Αρχέλαος – Ολυμπιακός Βόλου
Απόλλων Καλαμαριάς – Τιτάνες Δράμας
Ασπίδα Ξάνθης – ΑΕ Πυλαίας
Ηρακλής – ΠΑΣ Γιάννινα

 

Τελευταία τροποποίηση στιςΚυριακή, 11 Δεκεμβρίου 2016 22:11
επιστροφή στην κορυφή