Menu

Α2 Γυναικών: Αποτελέσματα 8ης Αγωνιστικής

Με νίκη συνέχισε τις υποχρεώσεις του στην Α2 Γυναικών ο Ίκαρος Καλλιθέας, ο οποίος στο πλαίσιο της 8ης Αγωνιστικής του 1ου Ομίλου επικράτησε με 55-44 της Αγίας Παρασκευής και παραμένει στην κορυφή.

Στον 2ο Όμιλο ο Ολυμπιακός Βόλου πέρασε νικηφόρα με 63-42 από την έδρα της Ασπίδας Ξάνθης και εξακολουθεί να είναι αήττητος.

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα

Ίκαρος Καλλιθέας – Αγία Παρασκευή 55-44
Φάρος Κερατσινίου –Μελίσσια 69-56
ΣΔΥ Τρίπολης – ΓΣ Ηλιούπολης 50-68
Άρης Πετρούπολης – Ελευθερία Μοσχάτου 63-42
Σπόρτιγκ – Αρκαδι Ρεθύμνου (αναβλήθηκε για τις 8/12)
Ρεπό: Κυρίαρχοι

Αναλυτικά τα παιχνίδια:

Άρης Πετρούπολης – Ελευθερία Μοσχ. 63-42

Διαιτητές: Δελαγραμμάτικας, Παπαδόπουλος Χ.

Δεκάλεπτα: 12-06, 35-18, 45-29, 63-42

ΑΡΗΣ ΠΕΤΡ. ( Ορφανίδη ,  Κουτσούκος ):  Ναβροζίδου  15 (3),  Μαρίνη,  Λουκάτου 13,  Ντζαμαρία 9 (1),  Ντάνου 10 (1),  Χιώτη 6,  Φάσουρα ,  Τσέρου 10 (3),  Τσουμάνη

ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ  ΜΟΣΧ.  ( Τσαραπατσάνης, Παπαναστασίου ) :  Ξεπαπαδέα  4,  Σιγάλα 2,  Δεγαίτη,  Καλάγια,  Ζαχαράκη 6,  Μούλτση  2,  Σπαθάρη 7 (1),  Χελιώτη  10,  Κούτρα,  Προέδρου,  Καρανάσιου 11 (3),  Κρίτσαλου

Ίκαρος Καλλιθέας –Αγ. Παρασκευή 55-44

Διαιτητές : Χρηστίδης Π. , Αντωνιάδης

Δεκάλεπτα: 15-17, 23-25, 39-42, 55-44

ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Ρουμπελάκης, Παναγιωτόπουλος): Γιγουρτάκη, Στεφάτου 7(1), Στεφάνου 9(2), Ευμορφοπούλου 18(1), Τσαφαρά 2, Ρουμπελάκη 17(1), Ζαχαράκη, Λίτσι , Ζότοβα 2, Πολίτη.

ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Αναγνωστόπουλος, Στρατάκος): Μακρυνίκα 6, Καμμένου 9(3), Κοντογιάννη 13(1) , Κλείτσα 2, Ψωμά 4, Τριχά 2, Πετυχάκη 6 , Κούκη 2.

Φάρος Κερ. –Μελίσσια 69-56

Διαιτητές: Λύρας, Γαρίνη

Δεκάλεπτα:16-15, 33-31, 53-41, 69-56

ΦΑΡΟΣ ΚΕΡ. (Λειβάδης, Καραπακλάς): Λόξα 3(1), Βράκα 3(1), Σαλιάι 9(2), Αθανασίου 16(3), Γκριτζά 6, Τσέρου 4, Κεχαγιά11(1), Γιαννακοπούλου 6, Καρακασίδου, Αλεξανδριδου 11, Πετράκη.

ΜΕΛΙΣΣΙΑ (Μάλαμα, Οικονόμου): Καραβέλη 7, Τζουγκράκη 14(2), Βελούδου 4, Βαγδάτη 2, Δούρου, Κοιλιαρίδη 13(1), Παπαδρόσου, Ζακυνθινού 2, Καπερώνη 2, Καλημέρη12.

ΣΔΥ Τρίπολης – ΓΣ Ηλιούπολης 50-68

Διαιτητές: Γεράντος , Ελ Ανύ

Δεκάλεπτα : 14-18, 28-33, 38-52, 50-68

ΔΡΟΜΕΙΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Μπαρουξή, Μπαλλής ): Στασινού 2 , Ντρέβου , Μπέκα , Μαρίνου 2, Αρβανίτη 2, Καραστάννη , Μπαρουξή 14, Κούρτη , Μοσχοπούλου 24(5) , Κοσκινά , Κωτσοπούλου Τζάνη 3

ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ (Στανέλος, Φέξης): Μπότση 8, Γεωργούση 26(7), Μηνά , Κολοβού 12, Καβάδα, Λελεδάκη 2, Καλοπήτα 6, Λεντζάκη, Μπακαλέξη 3, Τζέμη 1, Θεοδώρου 10 , Παππά

Βαθμολογία

1.Ικαρος Καλλιθέας 14
2. Αγ. Παρασκευή 13
3. Σπόρτιγκ 12
4. Φάρος Κερατσινίου 11
5. ΚΑΟ Μελισσίων 11
6. Ελευθερία Μοσχάτου 11
7. ΓΣ Ηλιούπολης 10
8. Άρης Πετρούπολης 8
9. Αρκάδι Ρέθυμνου 8
10. Κυρίαρχοι 8
11. ΣΔΥ Τρίπολης 7

*Το ρεπό τους έχουν κάνει Ικαρος Καλλιθέας, Φάρος Κερατσινίου, Μελίσσια, ΣΔΥ Τρίπολης, Αρης Πετρούπολης, Ελευθερία Μοσχάτου και  ΓΣ Ηλιούπολης.

**ΓΣ Ηλιούπολης , Άρης Πετρούπολης, Σπόρτιγκ και Αρκάδι  έχουν έναν αγώνα λιγότερο.

Η επόμενη αγωνιστική (9η, 11/12)

Αγία Παρασκευή – Κυρίαρχοι
Ελευθερία Μοσχάτου – ΣΔΥ Τρίπολης
ΓΣ Ηλιούπολης – Φάρος Κερατσινίου
Μελίσσια – Ίκαρος Καλλιθέας
Αρκάδι Ρεθύμνου – Άρης Πετρούπολης
Ρεπό: Σπόρτιγκ
2ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα

Αναγέννηση Ν.Ρ. – Ολύμπια Λάρισας 46-53
Πιερικός/Αρχέλαος – ΑΟ Σερρών 66-44
Απόλλων Καλαμαριάς – ΕΟ Σταυρούπολης 61-39
Ασπίδα Ξάνθης – Ολυμπιακός Βόλου 42-63
Ηρακλής – Τιτάνες Δράμας 88-58
ΠΑΣ Γιάννινα – ΑΕ Πυλαίας 53-61
Ασπίδα Ξάνθης – Ολυμπιακός Βόλου 42-63

Δεκάλεπτα: 9-6, 22-22, 30-44, 42-63

Διαιτητές: Σελεβός-Αγραφιώτης Γρ.

ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ (Καρά Αχμέτ): Καραλίδου Σ. 5, Καρακώστα 2, Παπαχρυσοβέργη, Καραλή 2, Λαζαρίδου 2, Σαρβάνη 11(3), Σουλιώτη 15(1), Μαμαλίγκατζη 5(1), Καραλίδου Β., Γκιργκίζα.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Καπουρνιώτης-Μπορίνος): Παγκαλίδου 12(2), Αγαγιώτη 3, Ζέρβα, Σουλτάνη 22(3), Τότση, Ντελή, Ταντουρόφσκα 19(3), Δημητριάδου, Ζήτη , Αγκάνη, Διαμαντοπούλου, Κοτσιάφτη.

Πιερικός/Αρχέλαος – ΑΟ Σερρών 66-44

Δεκάλεπτα: 17-13, 34-28, 56-37, 66-44

Διαιτητές: Πράττος-Μαλτέσιος

ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ (Τσιρογιάννη): Μπουμπουλέντρα 2, Πουρσανίδου 2, Λεκάι, Ζουγκουρίδου 8 (2), Φλώρου 14, Γκοτζαμάνη 9, Παπανικολάου, Μπαγκλαρίδου 3, Ακριτίδου, Νταβιτίδου 1, Κωτούλα 25 (2), Δημητριάδου 2.

ΑΟ ΣΕΡΡΩΝ (Δώδος): Αγγειοπλάστη, Μαραγκού 8, Μπακιρτζίδου Κ. 6, Τόγα 10 (1), Μπακιρτζίδου Μ. 7, Τζιαμπάζη 9 (3), Βλαχβέη, Νασιάκου 2, Λαδοπούλου 2, Στεφανίδου.

Ηρακλής – Τιτάνες Δράμας 88-58

Δεκάλεπτα: 19-15, 45-28, 65-44, 88-58

Διαιτητές: Χρυσάφης-Χατζημπαλίδης

ΗΡΑΚΛΗΣ (Συρόπουλος): Τσουμπερλή 8, Ελευθεριάδου 4, Κωτούλα 28, Γιαννούδη, Τσακίρη, Τσαμπούρη 13(3), Ξανθυνίδου 1, Κομνηνού, Γεροστεργίου 6, Τζιότζιου 7, Λογδανίδου 5, Καρακούλα 16.

ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ (Καρατσομπάνης): Στάικου, Παράσχου 12(2), Καριώτη Κ. 3(1), Τερλίδου 2, Αρσένογλου Μ. 7(1), Γαϊτάνη Ε. 25(1), Γιαντσιώρη 3, Κυριακίδου 3, Αρσένογλου Κ. 3(1).

ΠΑΣ Γιάννινα – ΑΕ Πυλαίας 53-61

Δεκάλεπτα: 14-16, 32-32, 38-49, 53-61

Διαιτητές: Ιορδανίδης-Χατζηκώστας

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ(Σιαμέτης): Ντόκου 31(1), Τσίπα, Μεντεσίδου 12(1), Κατσίδου, Χρηστάκη, Σταματέλου 5, Γιωτίτσα Δ. 5, Κάννη, Μπουκουβάλα.

ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ (Λίτσου): Μητράγκα 7, Ζωγράφου, Πετρίδου 11(1), Γρηγοριάδου 2, Κοκκίνου 14, Καρατζά 3, Βατσιτσίδου 18(1), Γαλιτσιάνου 6, Πλουμπή, Κωστούλη.

Απόλλων Καλαμαριάς – ΕΟ Σταυρούπολης 61-39

Δεκάλεπτα: 13-13, 36-21, 45-27, 61-39

Διαιτητές: Τζιοπάνος Γ.-Τοκμακίδης

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Γκογκάκης-Καρακασίδου): Σταμπή 11(1), Ιγγλέζου, Παπαρέντη 10(2), Τσίτσου 2, Καλαντίδου 10, Ακσεχέρογλου 13, Σολωμού 9(2), Φλώρου 4, Καϊμακτσή 2(5κλ., 5ταπ.), Γραμματικού.

ΕΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ (Μπαξεβάνος): Σαμαρά 4(1), Αντωνιάδου 6, Πολύχρου 4(1), Τσαμπάκου 6, Κωστανάκη 13(3), Δροσάκη, Τσάνταλη 5(1), Πεχλιβανίδου.

Αναγέννηση Ν.Ρ. – Ολύμπια Λάρισας 46-53

Δεκάλεπτα: 8-10, 21-35, 32-42, 46-53

Διαιτητές: Λαδάς-Θεοδωρίδης

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΝΕΟΥ ΡΥΣΙΟΥ(Μύρβαλη): Κουλακιώτη, Καλομιτσίνη 7(1), Ταυροπούλου, Τζίκου 5(1), Καζαντζή, Μούρτου 11(1), Αγαθαγγελίδου, Ψαρρά 9(1), Παπαδάκη 1,  Βασλαματζή 3(1), Αθανασιάδου.

ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Λότφι): Δημητρέλια 1, Ντούρα,  Σουλιώτη 6(1), Κυριτσάκα 5(1), Παπαστεργίου, Λιάσκου, Μαρκούτη, Μαγδαλιανίδου 2, Κουτσουνούρη 23(2), Καλλίδη 16(1). 

Η βαθμολογία

1. Ολυμπιακός Βόλου 16
2. Ηρακλής 15
3. Απόλλων Καλ. 15
4. Ολύμπια Λαρ. 14
5. ΑΕ Πυλαίας 13
6. Αναγέννηση Ν.Ρ. 11
7. Πιερικός/Αρχέλαος 11
8.EOΣταυρούπολης 11
9. Τιτάνες Δράμας 11
10. Ασπίδα Ξάνθης 10
11. ΠΑΣ Γιάννινα 9
12. ΑΟ Σερρών 7
*Ο ΑΟ Σερρών έχει έναν μηδενισμό

Η επόμενη αγωνιστική (9η, 11/12)

ΕΟ  Σταυρούπολης – Πιερικός/Αρχέλαος
ΑΟ Σερρών – Αναγέννηση Ν.Ρ.
ΑΕ Πυλαίας – Ηρακλής
Τιτάνες Δράμας – Ασπίδα Ξάνθης
Ολυμπιακός Βόλου – Απόλλων Καλαμαριάς
Ολύμπια Λάρισας – ΠΑΣ Γιάννινα
 

 

Τελευταία τροποποίηση στιςΚυριακή, 04 Δεκεμβρίου 2016 23:12
επιστροφή στην κορυφή