Menu

Α2 Γυναικών: Αποτελέσματα 7ης Αγωνιστικής

Στον Ολυμπιακό Βόλου πήγε το μεγάλο ντέρμπι του 2ου Ομίλου της Α2 Γυναικών. Μετά από ένα συγκλονιστικό παιχνίδι επικράτησε με 59-54 του Ηρακλή και είναι μόνος πρώτος και αήττητος στην κορυφή της βαθμολογίας.

Στον 1ο Όμιλο η Αγία Παρασκευή σημείωσε μεγάλη νίκη επί του Φάρου Κερατσινίου με 68-59 και μαζί με τον Σπόρτιγκ (κέρδισε με 65-43 τους Κυριάρχους) έφτασαν στους 12 βαθμούς όσους έχει και ο Ίκαρος Καλλιθέας.  

Να σημειωθεί ότι η αναμέτρηση ΓΣΗλιούπολης – Άρης Πετρούπολης διακόπηκε, καθώς έσταζε το γήπεδο λόγω βροχής.

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα

Αγία Παρασκευή – Φάρος Κερατσινίου 68-59

Σπόρτιγκ – Κυρίαρχοι 65-43

ΓΣ Ηλιούπολης – Άρης Πετρούπολης (Διακόπηκε)

Μελίσσια – ΣΔΥ Τρίπολης 54-24

Αρκάδι Ρεθύμνου – Ελευθερία Μοσχάτου 48-58

Ρεπό: Ίκαρος Καλλιθέας

Αναλυτικά τα παιχνίδια:

Μελίσσια – ΣΔΥ Τρίπολης 54-24

Διατητές: Χουγιάζος, Χαϊνά

Δεκάλεπτα: 15-6,23-13,32-19, 54-24

ΜΕΛΙΣΣΙΑ  (Μάλαμα - Οικονόμου): Καραβέλη 6, Τζουγκράκη 5 (1), Βελούδου, Κουρούβανη, Δούρου 17 (3), Κοιλιαρίδη 12 (4), Παπαδρόσου 2, Ζακυνθινού 5 (1), Χριστακοπούλου, Καπερώνη 3 (1), Βαγδατλή, Καλημέρη 4

ΣΔΥ ΤΡΙΠΟΛΗΣ  (Μπαρουξή): Στασινού, Ντρέβου, Μπρέκα, Μαρίνου 8, Αρβανίτη, Καραγιάννη, Μπαρουξή 6, Αλεξοπούλου, Μοσχοπούλου 7, Κοσκινά 1, Κωτσιοπούλου, Τζανή 2.

Αγ. Παρασκευή  – Φάρος Κερ. 68-59

Διαιτητές Τσάτσης, Σιδερής

Δεκάλεπτα :23-18, 41-35, 59-47, 68-59

ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Αναγνωστόπουλος , Στρατάκος): Μακρυνίκα 3, Καμμένου 15(3) , Κοντογιάννη 15(2), Κλείτσα 9(1) , Τριχά 11 , Πετυχάκη 10, Κούκη 5, Ψωμά Καράμπελα Αμίτση

ΦΑΡΟΣ ΚΕΡ. (Λειβάδης, Καραπακλάς) : Λόξα , Βράκα 5(1) , Σαλιάϊ 1, Αθανασίου 7(1) , Γκριτζά 8 , Τσέρου 11, Κεχαγιά 19 , Γιαννακοπούλου 3, Καρακασίδου 2, Πετράκη 3(1) , Ακρίβου , Αλεξανδρίδου.

Αρκάδι Ρεθύμνου – Ελευθερία Μοσχάτου 48-58

Διαιτητές: Ασημακάκη, Λεκατσάς.

Δεκάλεπτα: 9-16, 23-29 (ημίχ.), 33-44, 48-58.

ΑΡΚΑΔΙ ΡΕΘΥΜΝΟΥ  (Πλευράκης): Κουλούρη Μ. 5 (1), Ρήγα 2, Μούκα 5 (1), Ζουμπεράκη 7 (1), Κουλούρη Σ. 14, Μιχελιδάκη 4, Καζά 11, Καλοκύρη, Μικεδάκη.

ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ (Τσαραπατσάνης, Παπαναστασίου): Ξεπαπαδέα 10, Σιγάλα 1, Ζαχαράκη 15, Μούλτση 5 (1), Σπαθάρη 12 (4), Χελιώτη 13, Καρανάσιου 1 ,Δεγαίτη , Προέδρου , Κούτρα , Καλάγια 1, Κρίτσαλου.

Σπόρτιγκ – Κυριάρχοι 65-43

Διαιτητές: Κοτσώνης, Δαβιδέλης

Δεκάλεπτα: 20-7, 44-16,53-26, 65-43

ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ (Νανάκος, Δήμου): Εμμανουηλίδου, Δανούση, Μπρέλλου 15(1), Βαφειάδη, Κριμιτζά 6, Μουζάκη 4, Χαλικιά 10, Λέρη 2, Ιωαννίδου 9(1), Σερέπα 5(1), Δανδουλάκη 14.

ΑΟ ΚΥΡΙΑΡΧΟΙ(Ζαχαρίας): Σπυριδονίδου 2, Σταθάκη , Κοκκίνη 4, Μπρούλια 4, Νεαρχάκου 9(2), Παπαϊωάννου 3, Ιντζαμπουν, Χατζηγεωργίου 6, Καρακλή 4, Κοντοδιού 3(1), Βόπη, Παπακωνσταντίνου 8.

Βαθμολογία
1.Ικαρος Καλλιθέας 12
2. Αγία Παρασκευή 12
3. Σπόρτιγκ 12
4.Μελίσσια 10
5. Ελευθερία Μοσχάτου 10
6. Φάρος Κερατσινίου 9
7. ΓΣ Ηλιούπολης 8
8. Αρκάδι Ρέθυμνου 8
9. Κυρίαρχοι 8
10. Αρης Πετρούπολης 6
11. ΣΔΥ Τρίπολης 6

* Ίκαρος Καλλιθέας,  Φάρος Κερατσινίου,  Μελίσσια, ΣΔΥ Τρίπολης, Άρης Πετρούπολης, Ελευθερία Μοσχάτου και ο ΓΣ Ηλιούπολης εχουν κάνει το ρεπό τους.

**ΓΣ Ηλιούπολης και Αρης Πετρούπολης έχουν έναν αγώνα λιγότερο.

Η επόμενη αγωνιστική (8η, 4/12)

Σπόρτιγκ – Αρκάδι Ρεθύμνου
Ικαρος Καλλιθέας –Αγία Παρασκευή
Φάρος Κερατσινίου – Μελίσσια
ΣΔΥ Τρίπολης – ΓΣ Ηλιούπολης
Αρης Πετρούπολης – Ελευθερία Μοσχάτου

Ρεπό: Κυρίαρχοι

2ος ΟΜΙΛΟΣ

ΕΟ Σταυρούπολης –Ασπίδα Ξάνθης 63-44

Δεκάλεπτα: 28-16, 40-25, 54-33, 63-44

Διαιτητές: Χατζηκώστας-Ιορδανίδης

ΕΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ (Μπαξεβάνος): Μυγδαλιά 12, Σαμαρά 5(1), Αντωνιάδου 8(1), Πολύχρου 12(3), Τσαμπάκου 6, Κωστανάκη 7, Κανέλογλου 2, Τσάνταλη 5(1), Αλ-Μπακρί, Πεχλιβανίδου 6.

ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ (Καρά Αχμέτ): Καραλίδου Σ. 3, Παπαδοπούλου 10(1), Παπαχρυσοβέργη 6, Μαμαλίγκατζη 10, Σουλιώτη 2, Καρακώστα 13(1), Μουσέγκου.

Ολύμπια Λάρισας – ΑΕ Πυλαίας 73-61

Δεκάλεπτα: 20-16, 41-36, 54-43, 73-61

Διαιτητές: Χρυσάφης-Χατζημπαλίδης

ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Λότφι): Δημητρέλια 3(1), Ράπτη, Σουλιώτη 12(2), Κυριτσάκα 5, Παπαστεργίου, Σκαρλή 7(1), Μαγδαλιανίδου, Κουτσουνούρη 32(4), Καλλίδη 14, Ντούρα.

ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ (Λίτσου): Μητράγκα, Πετρίδου 15(1), Γρηγοριάδου 2, Κοκκίνου 2, Κωστούλη, Βατσιτσίδου 15(1), Ζιβώνη 1, Καρατζά 8, Γαλιτσιάνου 16(3), Τζήμου 2, Πλουμπή.

Τιτάνες Δράμας – ΠΑΣ Γιάννινα 52-51

Δεκάλεπτα: 13-10, 25-23, 40-29, 52-51

Διαιτητές: Βασιλόπουλος-Τσανακτσίδης

ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ (Καρατσομπάνης): Στάικου 2, Παράσχου, Καριώτη Μ. 10, Αρσένογλου Κ. 11(3), Αρσένογλου Μ., Γαϊτάνη Ε. 18(3), Γιαντσιώρη 9, Κυριακίδου 2, Αθανασιάδου.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ(Σιαμέτης): Ντόκου 26(3), Γιωτίτσα Ε., Βαλέκα, Μεντεσίδου 23(1), Κατσίδου 2, Στεργιούλα, Σταματέλου, Γιωτίτσα Δ., Κάνη, Μπουκουβάλα.

ΑΟ Σερρών – Απόλλων Καλαμαριάς 31-48

Δεκάλεπτα: 8-12, 12-27, 22-37, 31-48

Διαιτητές: Γιαννούλης Στ.-Λάλα

ΑΟ ΣΕΡΡΩΝ(Δώδος): Αγγειοπλάστη, Μαραγκού 6, Τόγα, Μπακιρτζίδου Κ. 2, Μπακιρτζίδου Μ. 7, Τζιαμπάζη 8(2), Βλαχβέη, Νασιάκου, Χατζηπαύλου, Λαδοπούλου Κ. 6.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Γκογκάκης-Καρακασίδου): Σταμπή 4, Ιγγλέζου , Παπαρέντη 2, Τσίτσου 8(2), Καλαντίδου 8, Ακσεχέρογλου 3, Σολωμού 12, Φλώρου, Καϊμακτσή 9, Γραμματικού 2.

Ολυμπιακός Βόλου – Ηρακλής 59-54

Δεκάλεπτα: 15-16, 30-26, 47-46, 59-54

Διαιτητές: Μελανίδης-Ντόγκας

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Καπουρνιώτης): Παγκαλίδου, Ταντουρόφσκα 16(2), Αγαγιώτη, Σουλτάνη 22(1), Τότση, Ζέρβα 15, Δημητριάδου, Ζήτη, Κοτσιάφτη 6.

ΗΡΑΚΛΗΣ (Συρόπουλος): Τσουμπερλή, Ελευθεριάδου 7, Κωτούλα 7, Γιαννούδη 4, Τσαμπούρη 16(2), Μαργαρίτη 10, Κομνηνού, Γεροστεργίου 4, Τζιότζιου, Λογδανίδου 6, Καρακούλα.

Αναγέννηση Νέου Ρυσίου – Πιερικός/Αρχέλαος 50-56

Δεκάλεπτα: 11-12, 24-25, 42-38, 50-56

Διαιτητές: Θεοδωρίδης-Θωμόπουλος

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΝΕΟΥ ΡΥΣΙΟΥ(Μύρβαλη): Μαραγκού 1, Κουλακιώτη 3, Καζαντζή 2, Μούρτου 6, Αγαθαγγελίδου 5(1), Ψαρρά 15(3), Παπαδάκη 9, Τζίκου 2, Βασλαματζή 7(2).

ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ(Τσιρογιάννη): Ζουγκουρίδου 8(1), Μπουμπουλέντρα 2, Φλώρου 21, Γκοτζαμάνη 6, Παπανικολάου 2, Μπαγκλαρίδου 4, Κωτούλα 13, Δημητριάδου.

Βαθμολογία

1.Ολυμπιακός Βόλου 14
2. Ηρακλής 13
3. Απόλλων Καλαμαριάς 3
4. Ολύμπια Λάρισας 12
5. ΑΕ Πυλαίας 11
6. ΕΟ Σταυρούπολης 10
7. Αναγέννηση Ν.Ρ. 10
8. Τιτάνες Δράμας 10
9. Πιερικός Αρχέλαος 9
10. Ασπίδα Ξάνθης 9
11. ΠΑΣ Γιάννινα 8
12. ΑΟ Σερρών 6
*Ο ΑΟ Σερρών έχει έναν μηδενισμό

Η επόμενη αγωνιστική (8η, 4/12)

Αναγέννηση Ν.Ρυσίου – Ολύμπια Λάρισας
Πιερικός/Αρχέλαος – ΑΟ Σερρών
Απόλλων Καλαμαριάς – ΕΟ Σταυρούπολης
Ασπίδα Ξάνθης – Ολυμπιακός Βόλου
Ηρακλής – Τιτάνες Δράμας
ΠΑΣ Γιάννινα – ΑΕ Πυλαίας
 

 

 

 

Τελευταία τροποποίηση στιςΚυριακή, 27 Νοεμβρίου 2016 23:06
επιστροφή στην κορυφή