Menu

Β’ Εθνική: Τα αποτελέσματα και οι αγώνες (9ης αγωνιστικής)

Με νίκες συνέχισε το δίδυμο που προπορεύεται στον 1ο όμιλο της Β' Εθνικής.

Ο πρώτος Πανερυθραϊκός που πέρασε από την έδρα του Απόλλωνα και το Περιστέρι που ακολουθεί σε απόσταση ενός βαθμού, που νίκησε εκτός έδρας τον Παπάγου. Η κακοκαιρία προκάλεσε προβλήματα στο κλειστό του Στρέφη και την αναβολή του αγώνα Τρίτωνα - Αμαρουσίου.

Η Καστοριά στον 2ο Όμιλο βρίσκεται μόνη πρώτη στην κορυφή της βαθμολογίας μετά το 84-63 επί του Ερμή Λαγκαδά. Το Στρατώνι πήρε τη νίκη απέναντι στην Ευρώπη Πευκοχωρίου, ενώ ο Χαρίλαος Τρικούπης νίκησε στο νήμα, όπως και ο Ερμής Αγιάς.

 

1ος ΟΜΙΛΟΣ

9η αγωνιστική

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Κορωπί - Εργοτέλης 78-69

ΕΦΑΟΖ - Πανελευσινιακός 54-68

Κρόνος Αγ. Δημ. - ΑΕΝ Κηφισιάς 69-82

Πρωτέας Βούλας - Αγ. Παρασκευή 80-65

Απόλλων Σμ. - Πανερυθραϊκός 72-78

Μανδραϊκός - Ιωνικός Ν. 85-71

Παπάγου - Περιστέρι 47-61

Τρίτων - Μαρούσι ΑΝΑΒΛΗΘΗΚΕ

Οι αγώνες

ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ 47-61

Διαιτητές: Θεονάς, Παπαθανασίου

Δεκάλεπτα: 11-15, 24-29, 35-51, 47-61

ΑΣ Παπάγου (Σορώτος): Γεωργούλης, Φωτητζόγλου 2, Σιμόπουλος, Αποστολίδης 6, Δέδες 6(2), Ζώρζος 11, Φακοπουλίδης 5, Καμπούρης, Χαϊκάλης 3(1), Γκάτζο 3(1), Κακιούζης 11

ΓΣ Περιστερίου (Καραγιάννης): Παππάς 11, Ντακούλιας 4, Γοργόνης, Μαγκουνής 11 , Πολυτάρχου 8(2), Παπαντωνάκος 6(1), Μάντζαρης 7(1), Τασόπουλος 4, Γκιουζέλης, Καπώνης 2, Στάθης, Λυκογιάννης 8

ΕΦΑΟΖ - ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ 54-68
Διαιτητές: Μπίκας-Αποστολίδης Β.

Δεκάλεπτα: 9-24, 24-36, 46-51, 54-68
ΕΦΑΟΖ (Ζήβας): Παπαδημητρίου 9 (2), Γκόντγουϊν, Γκαβασιάδης 11 (1), Γεωργοπαπαδάκος 3, Καπετζόγλου 1, Βαρνάβας 11, Ξύδης, Καστανιώτης, Μανσαράι 10 (2), Τσιτσιγιάννης, Γεωργιάδης 9 (2), Νάκης
Πανελευσινιακός (Τσαουσίδης): Αβραμίδης 6, Μιχαλούτσος 12 (1), Πέτρουλας 5, Μούκας 2, Μουμπάρακ 10 (2), Δούκας 4, Ρεκουνιώτης 16, Μαντζιώρης 11 (2), Ζούμπος 2

ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ-ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 85-71

Διαιτητές: Ζακεστίδης-Μηλαπίδης

Δεκάλεπτα: 14-15, 33-34, 64-59, 85-71

Μανδραϊκός (Μπεκές): Τζιβελέκας 13, Κουτσόπουλος, Παπανικολάου, Λυτόπουλος 8, Κούρτης 15 (4), Ζαφείρης 7 (1), Παπαπέτρος 1, Γεωργοπαπαδάκος 17 (1), Βαφιάς 5 (1), Ψυλέας 19 (2)

Ιωνικός Νικαίας (Σκαραφίγκας): Βασιλόπουλος 5 (1), Παναγιωταράς 5, Καπινιάρης 10 (2), Παλαιοχωρίτης 4, Βουγιούκας 6, Παπαγεωργίου, Σπανός 9 (1), Περδικάρης 10, Πάντσιος, Πετρόπουλος 5, Περσίδης 17

 

ΚΟΡΩΠΙ - ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ 78-69

Διαιτητές: Ρίζος-Τσακαλογιάννης

Δεκάλεπτα: 28-11, 49-34, 62-51, 78-69

Κορωπί (Κατσούνης): Δήμας 12 (1), Θεοδωράκος, Παναγιώτου, Καραδολάμης 13 (1), Αμπαράς 15 (3), Αγγελόπουλος, Νταλλης 8, Σταθόπουλος 12 (3), Μαύρος 18 (14 ριμπ.)

Εργοτέλης (Μακράκης): Γεωργούτσος 10, Καρακωνσταντάκης 12 (1), Βερτούδος 4, Χουχούμης 21 (1), Σταμάτης 2, Χασάπης 4 (1), Μανιάδης 2, Δόσπρας 6, Καραλής 8 (1)

 

ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ - ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ 72-78

Διαιτητές:Τσαχάκης-Γρίβα

Δεκάεπτα: 17-21, 33-37, 50-57, 72-78

Απόλλωνας Σμύρνης (Σταθούλης): Νασόπουλος, Μπάρδας 16 (2), Σπυρόπουλος 3 (1), Μπασδέκης 15 (3), Κουτσούμπας 2, Αρναουτάκης 3 (1), Κυπριτζόγλου 7 (1), Χανιάς-Πανταζής, Παπουλίδης 13, Δενδρινός 13, Σιώμος, Παπουτσής

Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Δέλιος 9, Πρισκομάτης, Καλουδάς, Πρίτσος 13 (1), Σοφρωνάς 9, Κούσουλας 11 (1), Γιαουρτόγλου 13 (2), Τοπάλης 11 (1), Υφαντής, Αντωνίου, Αλεξίου, Γιανναλέτσος 12

 

ΚΡΟΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ - ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 69-82

Διαιτητές: Μπούκας, Χρηστίδης Ηλ.

Δεκάλεπτα: 16-16, 31-43, 50-59, 69-82

Κρόνος Αγ.Δημητρίου (Χατζηπανηγύρης): Μπάλας, Στραγανιώτης 9, Ηλιόπουλος, Ξιούρας 3(1), Άρχος, Ζούκας 15, Κόης, Φρουσκλιάς 20, Μπέλη, Γιαννόπουλος 14(2), Γκαιντάσοβ 3(1), Ματαλιωτάκης 5

ΑΕΝ Κηφισιάς (Λιόγας): Καμαριανός 10, Μοσχοβίτης 18(1), Κεφαλάς 4, Μαρίνος 7(1), Καράμπελας, Χατζηνικόλας 7(1), Καραβανάς 15, Οικονομόπουλος 12(1), Δρακάκης, Ψαρόπουλος 9(1)

 

ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ - ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 80-65

Διαιτητές: Διμπινούδης-Ορφανός Ι.

Δεκάλεπτα: 19-20,46-39,65-50,80-65

Πρωτέας Βούλας (Μανουσέλης): Πλουμής 8, Εμμανουηλίδης 7 (1), Αθηνιώτης 6, Σκουλούδης 9, Βαρδαβάς 12, Μόρφης 15 (2), Αυγενικός 12 (1), Μούτσα 7 (1), Λάτσης 2, Μπούρας 2, Γάργαλης, Βλάχος

Αγία Παρασκεύη (Καρακώστας): Σκάνδαλος 15 (2), Μαργέλης 3 (1), Καραμπάς 12 (3), Καρτέρης 3 (1), Μαλτέζος 6, Ροδόστογλου 7 (1), Γραμματίκας 14 (4), Γαπκιάδης 3 (1), Κόκκας 2, Πανταζής, Θεοδωράκης, Παπαθανασόπουλος

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

(σε 9 αγώνες)

1.Πανερυθραϊκός 17 (8-1)

2.Περιστέρι 16 (7-2)

3.ΑΕΝΚ 15 (6-3)

4.Μανδραϊκός 14 (5-4)

5.Ιωνικός Νικαίας 14 (5-4)

6.ΑΣ Παπάγου 14 (5-4)

7.Κορωπί 14 (5-4)

8.Πανελευσινιακός 14 (5-4)

9.Μαρούσι 13 (5-3)*

10.ΕΦΑΟΖ 13 (4-5)

11.Πρωτέας Βούλας 13 (4-5)

12.Τρίτωνας 12 (4-4)*

13.Κρόνος Αγίου Δημητρίου 12 (3-6)

14.Εργοτέλης 11 (2-7)

15.Απόλλωνας Σμύρνης 11 (2-7)

16.Αγία Παρασκευή 10 (1-8)

*Τρίτων και Μαρούσι έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο

 

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (10η, 4/12)

ΑΕΝ Κηφισιά-ΕΦΑΟΖ

Αγ. Παρασκευή-Κρόνος Αγ. Δημητρίου

Πανερυθραϊκός-Πρωτέας Βούλας

Απόλλωνας Σμύρνης-Μανδραϊκός

Πανελευσινιακός-Παπάγος

Περιστέρι-Τρίτωνας

Μαρούσι-Κορωπί

Εργοτέλης-Ιωνικός Νικαίας

 

2ος Όμιλος

Τα αποτελέσματα

Πιερικός Αρχέλαος-Αίας Ευόσμου 71-58

Καστοριά-Ερμής Λαγκαδά 84-63

Ερμής Αγιάς-Ανατόλια 65-63

Χαρίλαος Τρικούπης-ΧΑΝΘ 69-67

ΑΣ Καρδίτσας-Αγρίνιο 73-52

Φίλιππος Βέροιας-ΚΣ Γέφυρας 79-52

Στρατώνι-Ευρώπη Πευκοχωρίου 74-64

Ασπίδα Ξάνθης-Πολύγυρος 58-47

 

Οι αγώνες

ΣΦΚ Πιερικός Αρχέλαος - ΑΠΣ Αίας Ευόσμου 71-58

Διαιτητές: Παπαγερίδης – Μπακάλης

Δεκάλεπτα: 21-12, 29-29, 51-46, 71-58

ΣΦΚ ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ (Χατζηιωάννου): Τζοβάρας, Ταβαντζής, Γκοντόπουλος 17 (4), Καλτσουνάς, Γκογκίδης 17 (5), Καραγκιολίδης (18 (2), Χανέλλι, Τοπούζης 2, Κωνσταντινίδης 6, Τσιρογιάννης 11 (3), Τσιλιγγαρίδης, Παπαμιχαήλ

ΑΠΣ ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ (Τσούρμας): Αμούτζιας 7 (1), Τσιμπής 11 (2), Τέντσος, Καδής 3 (1), Δεληγιάννης 8 (2), Τσιακλάγκανος 7 (1), Σπύρας, Καραμανώλης, Δεμερτζής 15 (1), Σικαλίδης 5, Μπαλτζόπουλος, Κόκουρας 2.

 

Ερμής Αγιάς – Ανατόλια 65-63

Διαιτητές: Τσιαπλής-Κατωτικίδης

Δεκάλεπτα: 19-17, 32-32, 46-46, 65-63

ΕΡΜΗΣ ΑΓΙΑΣ (Γιασσάρης): Αγαπιου 2, Τσιαμπαλης, Φαρμάκης, Μηλιώνης 3 (1), Νταλός 4, Χαλκιάς, Κόμματος 5, Περρωτής 8, Τριανταφύλλου 16 (2), Βαβάτσικος 15 (3), Φαρμάκης, Γούλας 12 (1)

ΑΝΑΤΟΛΙΑ (Γκαιτατζής): Ζαφειρούδης, Πρωτούλης 5 (1), Βρεττάς, Σιώπης 8 (1), Γαλανίδης 15 (2), Τριανταφυλλίδης 2, Συμεωνίδης 9, Αζίζης, Σταματογιάννης 4, Τζουβάρας 8 (1), Βεργίνης 6, Κοτσάνος 6

 

Καστοριά-Ερμής Λαγκαδά 84-63

Διαιτητές: Μαντήλας-Παπαδόπουλος

Δεκάλεπτα: 30-15, 48-28, 79-46, 84-63

ΚΑΣΤΟΡΙΑ (Σούλιος):Κυριακόπουλος 25 (5), Μπέγος, Ματενίδης 4, Απιδόπουλος 4,Ελευθεριάδης 8, Χότζας, Τερσενίδης 13(3), Τασιούδης 2, Τεπετίδης 4, Αντωνιάδης 3, Μπένας 14, Τσότσος 7

EΡΜΗΣ (Αγγέλης): Καϊκλής, Μύνο 2, Ακεψιμαϊδης 13(2), Μάρουσιτς 20(2), Νόττης, Παρίτσης 3, Πιλκούδης 10, Μέλλιος 2, Ελευθεριάδης 6, Καντάρκος 7.

 

Στρατώνι-Πευκοχώρι 74-64

Διαιτητές: Λόρτος-Τζίμα

Δεκάλεπτα:15-16, 31-22, 48-44, 74-64.

ΣΤΡΑΤΩΝΙ (Χατζούλης):Κελεσίδης 13(1), Ζυγούρας. Πονόπουλος 1, Σουτζόπουλος 12(1), Σαμαράς 8(2), Φλιάτης Ι. 2, Θωμαίδης 15(1),Φλιάτης Γ. 2,Πολιτόπουλος, Δασκαλόπουλος 21

ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ (Ντολόπουλος):Αμπατζίδης, Μητσάκης 8(1), Λεμονάκης , Μουρατίδης 19(2), Μαυρίδης 13, Γαρέζος 2, Κιγμέτογλου 19, Σταύρου 3(1).

 

Καρδίτσα-Αγρίνιο 73-52

Διαιτητές: Τζιοπάνος Ν.-Ταρενίδης Κ.

Δεκάλεπτα: 20-11, 37-26, 52-36, 73-52

ΚΑΡΔΙΤΣΑ (Ρουμελιώτης): Σκορδάς 2, Κουρέπης, Πανταζής 10 (2), Λάκκας 13 (1), Μαυρογιάννης 12 (1), Παππάς Κ. 2, Πάσσας, Καμαριώτης 7 (1), Παπαδόπουλος 4, Τριχόπουλος 6, Θέος 16 (1), Παππάς Γρ. 1

ΑΓΡΙΝΙΟ (Μυριούνης): Τασόπουλος 2, Μπερερής 17, Τάσος 8, Πουρνάρας, Μπαρούχας 3 (1), Σταμούλης, Γκρέκας 2, Μήτσου 6, Γκόβας 3, Μακρής 11.

 

Aσπίδα Ξάνθης – Πολύγυρος 58-47

Διαιτητές: Θεοδώρου, Σιταρίδης

Δεκάλεπτα: 19-17, 33-25, 48-32, 58-47

ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ (Ιωαννίδης): Σμυρλόγλου, Παπαδάκης 4, Γρούδος 4, Τσιώγκας 3 (1), Στεφανίδης 10 (2), Καραμπίνης, Τσιαβές 12, Κουτσογιάννης, 17, Ασημάκης 2, Παπαθανασίου, Μασμανίδης, Πετς 6 (1)

ΠΟΛΥΓΥΡΟΣ (Παπαδόπουλος): Πιπιλιάρης 16, Πετρίδης 2, Παπασραφιανός, Αράπης 7 (1), Βούλγαρης 1, Νησιώτης 14, Νουκάρης 5 (1), Ακριτιδης, Μίκιτς 2.

 

Χαρίλαος Τρικούπης-ΧΑΝΘ 69-67

Διαιτητές: Γιακείμη, Καρπάνος

Δεκάλεπτα: 21-13, 38-26, 55-46, 69-67

ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚΟΥΠΗΣ (Ζωντός): Ιωάννου 11 (3), Βουρνάς 1, Παπαδιονυσίου 16 (2), Τοπουζίδης 11 (2), Μουράτογλου 7 (1), Σταυρόπουλος 12 (2), Παπαρέγκας 5 (1),Γεωργιάδης, Μουρίκης 6

ΧΑΝΘ (Νικολαΐδης): Ιορδάνογλου, Αμπατζάς 21 (4), Βλάχος 10 (1), Σταματέλος, Ελευθεριάδης 8, Ζιάκας 13 (3), Ερμείδης Π. 5 (1), Γεωργάκης 1, Λευκαδίτης 7 (1), Μελίδης 2.

 

Φίλιππος Βέροιας-Γέφυρα 79-52

Διαιτητές: Γερακίνης, Καρακώστας

Δεκάλεπτα: 20-13, 38-33, 60-37, 79-52

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ (Γκίμας): Πάρος 6 (2), Τσούκας 16 (4), Βάλλιος, Παπαδόπουλος Ν. 7, Κοθράς 17 (2), Σιόλογκας 19 (1), Θεοδωρίδης 4, Σταυριανίδης 10 (1), Τσεσμετζίδης

ΓΕΦΥΡΑ (Τουλούμης): Κρομήδας 3, Δανάκης 13 (1), Βάσκος, Κολοκοτρώνης 6, Δέτσικας 2, Καζαμίας, Μυλωνίδης 17 (2), Βογιατζής 6, Ταραμάς, Μπίσκας 3 (1), Καρούζος 2, Ταραμάς.

Η βαθμολογία

(σε 9 αγώνες)

1. Καστοριά 17 (8-1)
2. Πευκοχώρι 16 (7-2)
3. Καρδίτσα 15 (6-3)
4. Ερμής Αγιάς 15 (6-3)
5. Ανατόλια 14 (5-4)
6. Αγρίνιο 14 (5-4)
7. Ερμής Λαγκαδά 14 (5-4)
8. Γέφυρα 14 (5-4)
9. Χαρίλαος Τρικούπης 14 (5-4)
10. Ασπίς Ξάνθης 13 (4-5)
11. Στρατώνι 13 (4-5)
12. Φίλιππος Βέροιας 12 (3-6)
13. Πιερικός Αρχέλαος 12 (3-6)
14. Πολύγυρος 12 (3-6)
15. ΧΑΝΘ 12 (3-6)
16. Αίας Ευόσμου 9 (0-9)

 

Η επόμενη αγωνιστική (10η, 4/12)

Ερμής Λαγκαδά-Πιερικός Αρχέλαος
Ανατόλια-Καστοριά
ΧΑΝΘ-Ερμής Αγιάς
Χαρίλαος Τρικούπης-Καρδίτσα
Αίας Ευόσμου-Φίλιππος Βέροιας
Γέφυρα-Στρατώνι
Πευκοχώρι-Ασπίδα Ξάνθης
Πολύγυρος-Αγρίνιο

 

Τελευταία τροποποίηση στιςΔευτέρα, 28 Νοεμβρίου 2016 01:31
επιστροφή στην κορυφή