Menu

B´ Εθνική: Τα αποτελέσματα και οι αγώνες (8η αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα, οι αγώνες, η βαθμολογία και η συνέχεια της Β’ Εθνικής Ανδρών, μετά και την 8η αγωνιστική:

 

1ος Όμιλος

Τα αποτελέσματα

Περιστέρι-ΕΦΑΟ Ζωγράφου 81-53

Πανελευσιανικός-Κρόνος Αγ. Δημητρίου 81-74

ΑΕ Ν. Κηφισιάς-Πρωτέας Βούλας 77-75

Αγία Παρασκευή-Απόλλων Σμύρνης 61-69

Πανερυθραϊκός-Μανδραϊκός 80-69

Μαρούσι-Παπάγου 86-79

Εργοτέλης-Τρίτωνας 82-84

Ιωνικός Ν. –Κορωπί  92-91 (79-79κα)

 

Οι αγώνες αναλυτικά

Περιστέρι-ΕΦΑΟ Ζωγράφου 81-53

Διαιτητές: Σκούτας-Σπυρόπουλος

Δεκάλεπτα: 16-15,32-33, 57-43, 81-53

ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ (Καραγιάννης):Παππάς 6, Ντακούλιας 9 (1), Γοργόνης 11 (3), Μαγκουνής 18 (1), Πολυτάρχου 11 (3), Παπαντωνάκος, Μάντζαρης 3 (1), Κατιάκος 13, Τασόπουλος 7, Γκιουζέλης, Καπώνης, Φωτόπουλος 3 (1)

ΕΦΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ (Ζήβας):Παπαδημητρίου 17 (4), Γκόντγουϊν, Γκαβασιάδης 2, Γεωργοπαπαδάκος 2, Βαρνάβας 7 (1), Ξύδης 6 (1), Καστανιώτης 7 (1), Λεγκίκας 2, Τσιτσιγιάννης 6 (1), Γεωργιάδης 4

 

Πανελευσιανικός-Κρόνος Αγ. Δημητρίου 81-74

Διαιτητές: Διμπινούδης-Στρέμπας

Δεκάλεπτα: 24-16, 50-35, 67-57, 81-74

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ (Τσαουσίδης):Αβραμίδης 6 (1), Μιχαλούτσος, Πέτρουλας 3, Μούκας 7 (1), Μουμπάρακ 15 (4), Δούκας 2, Ρεκουνιώτης 12, Μαντζιώρης 21 (3), Ζούμπος 15 (2)

ΚΡΟΝΟΣ (Χατζηπανηγύρης):Ηλιόπουλος 5 (1), Μπάλλας, Στραγανιώτης 12 (2), Δανάς 2, Ξιούρας 10 (3), Άρχος, Ζούκας 11, Κόης 3 (1), Φρουσκλιάς 11 (1), Μπέλη, Γιαννόπουλος 4 (1), Γκαϊτάσοφ 6 (2), Ματαλιωτάκης 10

 

ΑΕ Ν. Κηφισιάς-Πρωτέας Βούλας 77-75

Διαιτητές: Θεοδωρόπουλος-Τσαχάκης

Δεκάλεπτα: 23-21, 32-32, 49-55, 77-75

ΑΕ Ν. ΚΗΦΙΣΙΑΣ (Λιόγας):Ψαρόπουλος 16 (2), Δρακάκης 6, Μοσχοβίτης 28 (3), Μαρίνος 5 (1), Παπανικολάου 3, Χατζηνικόλας 7, Καράμπελας, Οικονομόπουλος 10 (1), Καμαριανός 2, Κεφαλάς

ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ (Μανουσέλης):Σκουλούδης 14, Βαρδαβάς 17, Λάτσης 2, Εμμανουηλίδης 20 (3), Αθηνιώτης 4, Αυγενικός 1, Μόρφης 13 (3), Πλουμής 2, Μούτσα 2

Αγία Παρασκευή-Απόλλων Σμύρνης 61-69

Διαιτητές: Παπαθανασίου-Κάρδαρης

Δεκάλεπτα: 14-21, 32-33, 44-52, 61-69

ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Καρακώστας):Σκανδάλος 6, Γραμμάτικας 6 (2), Κόκκας,  Γαπκιάδης 8 (1), Πανταζής 3 (1), Καρτέρης 9 (2), Καραμπάς 9, Μαλτέζος 2, Ροδοστόγλου 12 (2), Θεοδωράκης, Μαργέλης 6

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ (Σταθούλης):Νασόπουλος, Μπαρδάς 24 (3), Σπυρόπουλος, Μπασδέκης 12 (1), Κουτσούμπας, Αρναουτάκης 5 (1), Κυπριτζόγλου 2, Παπουλίδης 13, Δενδρινός 13, Σιώμος, Παπουτσής

Πανερυθραϊκός-Μανδραϊκός 80-69

Διαιτητές: Καραβίτης-Χρηστίδης Π.

Δεκάλεπτα: 21-13, 36-26, 57-52, 80-69

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ (Χουχουλής):Δέλιος 12, Πρισκομάτης, Πρίτσος 7 (1), Σοφρωνάς 4 (1), Κούσουλας 14 (2), Τοπάλης 17 (3), Αντωνίου 2, Γιαουρτόγλου 20 (2), Γιανναλέτσος 2, Φικόπουλος 2, Αλεξίου

ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ (Μπεκές): Τζιβελέκας 9 (1), Κωστόπουλος, Παπανικολάου, Λυτόπουλος 10, Κούρτης 6 (1), Ζαφείρης, Παπαπέτρος, Ντότσι, Βαφειάς 7, Κοντούλης, Ψυλέας 14 (1), Γεωργοπαπαδάκος 23 (1)

 

Μαρούσι-Παπάγου 86-79

Διαιτητές: Ζακεστίδης-Πολυχρόνης

Δεκάλεπτα: 28-20, 43-32, 75-57, 86-79

ΜΑΡΟΥΣΙ (Κεραμιδάς):Σεργιένκο, Στασινός 7, Κουτσούγερας, Ξυδάς 14 (1), Χρονόπουλος 23 (4), Μπαλάφας 1, Κανέλλης 9 (3), Στούκας 3, Σολωμός 16, Σουρλής 8 (2), Παπαγεωργόπουλος 5 (1), Καπετάνιος

ΠΑΠΑΓΟΥ (Σορώτος):Γεωργούλης, Φωτητζόγλου 10 (2), Σιμόπουλος, Αποστολίδης 17 (2), Δέδες 12 (1), Ζώρζος 4, Αρσένης, Φακοπουλίδης 4, Καμπούρης, Χαϊκάλης 9 (1), Γκάτζο 4, Κακιούζης 19 (1)

 

Εργοτέλης-Τρίτωνας 82-84

Διαιτητές: Κυριακόπουλος-Λιότσος

Δεκάλεπτα: 26-24, 39-37, 65-59, 82-84

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (Μακράκης):Γεωργούτσος 5, Καρακωνσταντάκης 18 (4), Σταράκης 3 (1), Βερτούδος 4, Χουχούμης 9 (2), Σταμάτης 19 (3), Χασάπης, Μανιαδής, Σκανδαλάκης, Δόσπρας 2, Σαρρής 11 (1), Καραλής 9 (1)

ΤΡΙΤΩΝΑΣ (Μιχελάκος):Γρύλλης 5 (1), Κούτουλας 11, Πετρόπουλος, Καλαντζής, Κουκουνιάς 2, Ντιπ 25 (5), Θυμνιός 4, Ασπρόπουλος, Γεωργίου 2, Γκαβανόπουλος 11 (1), Ανδρεόπουλος 14, Βερτούδος 4 (1)

 

Ιωνικός Νίκαιας-Κορωπί 92-91

Διαιτητές: Καλογερόπουλος Φ.-Αναστασίου

Δεκάλεπτα: 26-17, 43-33, 61-55, 79-79 (κ.α.), 92-91

ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ (Σκαραφίγκας):Βασιλόπουλος, Καπινιάρης 13, Παλαιοχωρίτης 6 (2), Βουγιούκας 4, Πετρόπουλος 27 (4), Σπανός 10 (1), Περδικάρης 21, Πάντσιος, Περσίδης 11 (1)

ΚΟΡΩΠΙ (Κατσούνης):Δήμας 20 (1), Θεοδωράκος, Τσακιρίδης, Παναγιώτου, Καραδολάμης 26 (4), Αμπαράς 14 (4), Αγγελόπουλος 4, Ντάλλης 18 (2), Σταθόπουλος 3, Μαύρος 6.

 

Η βαθμολογία

(σε 8 αγώνες)

1.Πανερυθραϊκός 7-1 15

2. Περιστέρι 6-2 14

3. Παπάγου 5-3 13

4. ΑΕ Ν. Κηφισιάς 5-3 13

5. Μαρούσι 5-3 13

6. Ιωνικός Ν. 5-3 13

7. Μανδραϊκός 4-4 12

8. ΕΦΑΟ Ζωγράφου 4-4 12

9. Κορωπί 4-4 12

10. Πανελευσινιακός 4-4 12

11. Τρίτωνας 4-4 12

12. Κρόνος Αγ. Δημητρίου 3-5 11

13. Πρωτέας Βούλας 3-5 11

14. Εργοτέλης 2-6 10

15. Απόλλωνας Σμύρνης 2-6 10

16. Αγ. Παρασκευή 1-7 9

 

 

Η επόμενη αγωνιστική (27/11)

ΕΦΑΟ Ζωγράφου-Πανελευσινιακός

Κρόνος Αγ. Δημητρίου-ΑΕ Ν. Κηφισιάς

Πρωτέας Βούλας-Αγία Παρασκευή

Απόλλωνας Σμύρης-Πανερυθραϊκός

Μανδραϊκός-Ιωνικός Νίκαιας

Παπάγου-Περιστέρι

Τρίτωντας-Μαρούσι

Κορωπί-Εργοτέλης

2ος Όμιλος

 

Τα αποτελέσματα

Γέφυρα-Πιερικός Αρχέλαος 74-64

Αίας Ευόσμου-Καστοριά 79-80 (παρ.)

Ερμής Λαγκαδά-Ερμής Αγιάς 78-86

Ανατόλια-Χαρίλαος Τρικούπης 71-67

ΧΑΝΘ-Καρδίτσα 43-77

Ευρώπη Πευκοχωρίου-Φίλιππος Βέροιας 82-72

Πολύγυρος-Στρατώνι 88-84 (παρ.)

Αγρίνιο-Ασπίδα Ξάνθης 58-52

 

Οι αγώνες

Γέφυρα – Πιερικός 74-64

Διαιτητές: Ελευθεριάδης-Δημάδης

Δεκάλεπτα: 19-16, 35-34, 57-46, 74-64

ΓΕΦΥΡΑ (Τουλούμης): Καζαμίας, Κρομήδας 4, Δανάκης 14(1), Βάσκος 5(1), Κολοκοτρώνης 8(1), Δέτσικας, Μυλωνίδης 19, Βογιατζής 14(1), Ταραμάς 1, Ιατρίδης, Μπίσκας 5(1), Καρούζος 4

ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ (Χατζηιωάννου): Πολυχρόνης, Ταβαντζής, Γκοντόπουλος 21(2), Καλτσουνάς, Γκογκίδης 4(1), Καραγκιολίδης 9(1), Χανέλλι 4, Τοπούζης 8, Κωνσταντινίδης 16, Παπαμιχαήλ, Ζιώγας, Τζιοβάρας

 

Αίας – Καστοριά 79-80

Διαιτητές: Παργιανόπουλος-Ξέρας

Δεκάλεπτα: 14-14, 34-31, 50-46, 65-65 (κ.α.), 79-80

ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ (Τσούρμας): Αμούτζιας 4, Τσιμπής 29(4), Τέντσος, Καδής 3(1), Δεληγιάννης 8(2), Τσιακλάγκανος 9(1), Σπύρας 2, Καραμανώλης 8(2), Δεμερτζής 14(4), Σικαλίδης 2, Σεκαδάκης, Κόκουρας

ΚΑΣΤΟΡΙΑ (Σούλιος): Κυριακόπουλος 25(5), Χονδρογιάννης, Ματενίδης 5(1), Απιδόπουλος, Μπέγος, Ελευθεριάδης 21(1), Χότζα, Τερσενίδης 2, Τασιούδης, Τεπετίδης 2, Αντωνιάδης 5(1), Μπένας 16, Τσότσος 4

 

Ερμής Λαγκαδά-Ερμής Αγιάς 78-86

Διαιτητές: Παπαδόπουλος Θ.-Παπαγερίδης

Δεκάλεπτα: 15-25, 39-44, 57-68, 78-86

ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ (Αγγέλης): Μάρουσιτς 18 (4), Καντάρκος 11 (1), Νώτης 5, Ακεψιμαΐδης 26 (4), Καϊκλής 2, Παρίτσης 4, Ελευθεριάδης 8 (1), Πιλκούδης 4, Καμπέρης, Μήνου, Μέλλιος, Σπουργίτης

ΕΡΜΗΣ ΑΓΙΑΣ (Γιασσάρης): Τσιαμπαλής 8 (2), Μηλιώνης, Χαλκιάς 7 (2), Κόμματος 22 (2), Περρωτής 11, Τριανταφύλλου 18, Βαβάτσικος 12, Γούλας, Νταλός 8, Φαρμάκης Θ., Φαρμάκης Β., Αγαπίου

Ανατόλια – Χαρίλαος Τρικούπης 71-67

Διαιτητές: Φακίτσας, Ντούρας

Δεκάλεπτα: 17-18 , 36-31, 57-40, 71-67

ΑΝΑΤΟΛΙΑ (Γκαϊτατζής): Ζαφειρούδης, Πρωτούλης 13 (3), Βρέττας, Σιώπης, Γαλανίδης 13 (2), Τριανταφυλλίδης 5(1), Συμεωνίδης 11, Αζίζης 9 (1), Σταματογιάννης 7, Τζουβάρας 4, Βεργίνης 4, Κοτσάνος 4

ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚΟΥΠΗΣ (Ζωντός): Ιωάννου, Βουρνάς 7, Παπαδιονυσίου 13(1), Τοπουζίδης 5(1), Μουράτογλου 15 (2), Σταυρόπουλος, Παπαρέγκας 13(1), Γεωργιάδης 14, Μουρίκης 2, Δημητρόπουλος

 

ΧΑΝΘ-Καρδίτσα 43-77

Διαιτητές: Ευφραιμίδης-Ταρενίδης Κ.

Δεκάλεπτα: 13-19, 24-41, 36-58, 43-77

ΧΑΝΘ (Νικολαΐδης): Ιορδάνογλου 2, Αμπατζάς 10(2), Βλάχος 5, Σταματέλος, Ελευθεριάδης 5, Ζιάκας 7, Ερμίδης 2, Γεωργάκης 5, Μελίδης , Λευκαδίτης 7, Παπαζούδης, Φυλακτός, Μελίδης

ΑΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ (Ρουμελιώτης): Σκόρδας 2, Κουρέπης 2, Λάκκας 2, Μαυρογιάννης 15, Παππάς Κ., Πανταζής 5 (1), Καμαριώτης 9(3), Παπαδόπουλος 11, Τριχόπουλος 4 (1), Θέος 13(1), Παππάς Γρ. 9 (1), Πασάς

 

Ευρώπη Πευκοχωρίου-Φίλιππος Βέροιας 82-72

Διαιτητές: Σιμητόπουλος-Φουτζήλας

Δεκάλεπτα: 19-26, 47-47, 70-65, 82-72

ΕΥΡΩΠΗ (Καραμανλής):Αμπατζίδης 4 (1), Παπαδόπουλος, Μητσάκης 14 (3), Λεμονάκης 2, Μουρατίδης 25 (5), Μαυρίδης 6, Γαρέζος, Καραϊσκάκης, Καραθανάσης, Κιγμέτογλου 6, Σταύρου 25 (3), Μάρκου, Βαϊντερλής

Φίλιππος Β. (Γκίμας):Πάρος 5 (1), Τσούκας 9 (1), Τσιμίδης, Βάλλιος 5 (1), Παπαδόπουλος Ν. 14, Γεωργιάδης, Κοθράς 8 (1), Σιόλογκας 24, Θεοδωρίδης 2, Σταυριανίδης 5 (1), Τσεσμετζίδης

Πολύγυρος – Στρατώνι 88-84

Διαιτητές: Τσιρτσιμάλης, Κοϊμτζόγλου

Δεκάλεπτα: 26-15, 39-27, 53-49, 72-72 (κ.α.), 88-84

Πολύγυρος (Παπαδόπουλος-Πεγιάς): Πιπιλιάρης 7, Ζαγορίτης, Πετρίδης 13, Παπασαραφιανός, Αράπης 28(5), Βούλγαρης 8, Χρηστίδης, Ακριτίδης 1, Νουκάρης 13(1), Νησιώτης 14(1) , Νίκιτς 4

Στρατώνι (Χατζούλης): Κελεσίδης 9, Πονόπουλος, Πολιτόπουλος 8(1), Συμεών, Δελίδης 15(2), Σαμαράς 10(2), Ζυγούρας , Γρηγοριάδης, Θωμαΐδης 1, Σουτζόπουλος 14, Φλιάτης Ι. 1, Φλιάτης Γ. 6, Δασκαλόπουλος 20(2)

Aγρίνιο-Ασπίδα Ξάνθης 58-52

Διαιτητές: Δημόπουλος–Καρπάνος

Δεκάλεπτα: 10-16, 24-31, 40-41, 58-52

ΑΓΡΙΝΙΟ (Μυριούνης): Τασόπουλος 2, Μπερερής 12, Σαπλαούρας, Τάσσος 2, Πουρνάρας, Σταμούλης, Γκρέκας 2, Μήτσου 20, Γκόβας 16 (1), Μακρής 4

ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ (Ιωαννίδης): Παπαδάκης, Γρούδος, Τσιώγκας 3 (1), Καραμπίνης, Τσιαβές 11, Κουτσογιάννης 12, Ασημάκης 9 (1), Παπαθανασίου 2, Μανδαλάκης 11 (3), Πετς 4 (1)

Η βαθμολογία

(σε 8 αγώνες)

1.Ευρώπη Πευκοχωρίου 7-1 15

2.Καστοριά 7-1 15

3.Ανατόλια 5-3 13

4.Αγρίνιο 5-3 13

5.Ερμής Λαγκαδά 5-3 13

6.Γέφυρα 5-3 13

7.Ερμής Αγιάς 5-3 13

8.Καρδίτσα 5-3 13

9.Χαρίλαος Τρικούπης 4-4 12

10.Πολύγυρος 3-5 11

11.Ασπίδα Ξάνθης 3-5 11

12.ΧΑΝΘ 3-5 11

13.Στρατώνι 3-5 11

14.Πιερικός Αρχέλαος 2-6 10

15.Φίλιππος Βέροιας 2-6 10

16.Αίας Ευόσμου 0-8 8

 

Η επόμενη αγωνιστική (27/11)

Πιερικός Αρχέλαος-Αίας Ευόσμου

Καστοριά-Ερμής Λαγκαδά

Ερμής Αγιάς-Ανατόλια

Χαρίλαος Τρικούπης-ΧΑΝΘ

Καρδίτσα-Αγρίνιο

Φίλιππος Βέροιας-Γέφυρα

Στρατώνι-Ευρώπη Πευκοχωρίου

Ασπίδα Ξάνθης-Πολύγυρος

(Σε λίγο περισσότερα)

Τελευταία τροποποίηση στιςΚυριακή, 20 Νοεμβρίου 2016 22:04
επιστροφή στην κορυφή