Menu

Α2 Γυναικών: Αποτελέσματα 6ης Αγωνιστικής

Το ντέρμπι της αγωνιστικής στον 1ο Όμιλο της Α2 Γυναικών «πήρε» ο Ίκαρος Καλλιθέας. Επικράτησε στην έδρα του με 50-41 του Σπόρτιγκ και εξακολουθεί να είναι στην κορυφή.

Στον 2ο Όμιλο οι δύο πρωτοπόροι, Ολυμπιακός Βόλου και Ηρακλής συνέχισαν με νίκες και θα λύσουν τις διαφορές τους την επόμενη Κυριακή στην πρωτεύουσα της Μαγνησίας.

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα σημερινά αποτελέσματα

Κυρίαρχοι – Αρκάδι Ρεθύμνου 43-51
Ίκαρος Καλλιθέας – Σπόρτιγκ 50-41
ΣΔΥ Τρίπολης – Αγία Παρασκευή 41-75
Άρης Πετρούπολης – Μελίσσια 67-54
Ελευθερία Μοσχάτου – ΓΣ Ηλιούπολης 49-46

Ρεπό: Φάρος Κερατσινίου

Αναλυτικά τα παιχνίδια:

Ίκαρος Καλλιθέας – Σπόρτιγκ 50-41

Διαιτητές: Αντωνίου, Λυράς

Δεκάλεπτα: 17-15, 27-17, 38-26, 50-41

ΙΚΑΡΟΣ ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ (Ρουμπελάκης , Παναγιωτόπουλος): Γιγουρτάκη 6, Στεφάτου 5, Στεφάνου 6(1) , Ευμορφοπούλου  4, Ρουμπελάκη 11(1) , Ζαχαράκη 2, Ζότοβα 5(1) , Πολίτη , Λίτσι 9(1), Τσαφαρά 2

ΣΠΟΡΤΙΓΚ (Νανάκος, Δήμου): Εμμανουηλίδου 2, Δανούση 6 , Μπρέλλου , Βαφειάδη 8, Μουζάκη 4, Χαλικιά 8 , Ιωαννίδου

Άρης Πετρούπολης – Μελίσσια 67-54

Διαιτητές: Σιδερής Λαζόγκα

Δεκάλεπτα : 12-11, 32-28, 45-43, 67-54

AΡΗΣ  ΠΕΤΡ. (Κάββουρας)  Γούλα, Ναυροζίδου 12, Ντακόλια, Μαρίνη 4 (1), Λουκάτου 7, Τζαμαρία 10 (1), Ντάνου 15, Χιώτη 13, Στεφανίδου, Τσέρου 3 (1), Τσουμάνη 2, Φάσουρα 1

ΜΕΛΙΣΣΙΑ (Μάλαμα) Καραβέλη 14, Βαγδατλή,Τζουγκράκη 12 (2), Κουρουβάνη, Δούρου, Κοιλαρίδη 3 (1), Παπαδρόσου, Ζακυνθινού 5, Χριστακοπουλου 3 (1), Βελούδου 8, Νικολέτου, Καλημέρη 9.

Ελευθερία Μοσχάτου – ΓΣ Ηλιούπολης  49-46

Διαιτητές: Γρίβα Χριστοδουλάκης

Δεκάλεπτα: 10-11, 21-22, 32-35, 49-46

ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ (Τσαραπατσάνης, Παπαναστασίου ) :  Ξεπαπαδέα 15 (1), Δεγαϊτη,  Ζαχαράκη 4,  Μούλτση 3(1),  Σπαθάρη 7 (1),  Χελιώτη 18, Καρανάσιου 2,  Κρίτσαλου

ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ  Γερεουδάκης, Στανέλλος):  Μπότση 5,  Γεωργούση  8 (2),  Κολοβού 14 (1),  Θεοδώρου 15 (2),  Πριόνα 4,  Λελεδάκη,  Καλοπήτα,  Μπακαλέξη, Τζέμη.

Κυρίαρχοι – Αρκάδι Ρεθύμνου 43-51

Διαιτητές: Μυλωνάς, Σωτηρχέλης

Δεκάλεπτα: 4-12, 17-29 (ημίχ.), 28-34, 43-51.

ΚΥΡΙΑΡΧΟΙ (Δ. Ζαχαρίας): Σπυριδωνίδου 4, Σταθάκη 4, Νεάρχου 10, Παπαϊωάννου 19, Κοντοδιού 2, Παπακωνσταντίνου 4.

 ΑΡΚΑΔΙ ΡΕΘΥΜΝΟΥ ( Πλευράκης): Κουλούρη Μ. 14, Κουλούρη Σ. 18 (1), Ρήγα 3 (1), Μούκα 6 (1), Ζουμπεράκη 1, Μιχελιδάκη 2, Καζά 6, Κανδεράκη 1.

ΣΔΥ Τρίπολης – Αγία Παρασκευή 41-75

Διαιτητές Ασημακάκη, Χριστινάκης

Δεκάλεπτα  14-20 , 26-30, 35-53, 41-75

ΔΡΟΜΕΙΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Μπαλλής): Στασινού, Ντρέβου 2, Μπέκα , Μαρίνου 10(1), Καραγιάννη, Μπαρουξή  16, Αλεξοπούλου,  Μοσχοπούλου 7, Κωτσιοπούλου 2, Τζανή 4.

ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Αναγνωστόπουλος, Σρατάκος): Μακρυνίκα 10, Καμμένου 17(3), Κοντογιάνη 8(1), Κλείτσα 8(2), Ψωμά 12, Τριχά 7, Κούκη 8(1) , Πετυχάκη 1,  Αμίτση , Καράμπελα 4.

Η βαθμολογία

1. Ίκαρος Καλλιθέας 12
2. Αγία Παρασκευή 10
3.Σπόρτιγκ 10
4. Φάρος Κερατσινίου 8
5.Ελευθερία Μοσχάτου 8
6. Μελίσσια 8
7. ΓΣ Ηλιούπολης 8
8. Άρης Πετρούπολης 7
9. Αρκάδι Ρεθύμνου 7
10.Κυρίαρχοι 7
11. ΣΔΥ Τρίπολης 5

*Ο Φάρος Κερατσινίου, τα Μελίσσια, ο ΣΔΥ Τρίπολης, ο Αρης Πετρούπολης, η Ελευθερία Μοσχάτου και ο ΓΣ Ηλιούπολης έκαναν το ρεπό τους.

Η επόμενη αγωνιστική (7η, 27/11)

Αγία Παρασκευή – Φάρος Κερατσινίου
Σπόρτιγκ – Κυρίαρχοι
ΓΣ Ηλιούπολης – Άρης Πετρούπολης
Μελίσσια – ΣΔΥ Τρίπολης
Αρκάδι Ρεθύμνου – Ελευθερία Μοσχάτου
Ρεπό: Ίκαρος Καλλιθέας

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα σημερινά αποτελέσματα:

Πιερικός/Αρχέλαος – Ολύμπια Λάρισας 56-64
Απόλλων Καλαμαριάς – Αναγέννηση Ν.Ρ. 58-40
Ασπίδα Ξάνθης – ΑΟ Σερρών 36-32
Ηρακλής -ΕΟ Σταυρούπολης 80-46
ΠΑΣ Γιάννινα – Ολυμπιακός Βόλου 33-56
ΑΕ Πυλαίας –Τιτάνες Δράμας 54-39

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Ηρακλής – ΕΟ Σταυρούπολης 80-46

Διαιτητές: Γραικός, Τοκμακίδης

Δεκάλεπτα: 22-14, 40-26, 65-31, 80-46

ΗΡΑΚΛΗΣ (Συρόπουλος-Τζιότζιος): Τσουμπερλή 10, Ελευθεριάδου 13, Κωτούλα 14, Γιαννούδη 5, Τσακίρη, Τσαμπούρη 12(2), Μαργαρίτη 4, Κομνηνού 4, Γεροστεργίου 4, Τζιότζιου 2, Λογδανίδου 11, Καρακούλα 1.

ΕΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ (Μπαξεβάνος-Ξενίδης): Μυγδαλιά 6, Σαμαρά 13(3), Αντωνιάδου 4, Πολύχρου, Τσαμπάκου 4, Κωστανάκη 15(2), Κανέλογλου 2, Πεχλιβανίδου 2.

ΠΑΣ Γιάννινα – Ολυμπιακός Βόλου 33-56

Δεκάλεπτα: 11-20, 24-37, 29-52, 33-56

Διαιτητές: Πετανίδου-Τσούλης

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Σιαμέτης): Ντόκου 10(2), Γιωτίτσα Ε. 2, Βαλέκα, Καννη, Μεντεσίδου 8, Κατσίδου, Ξανθοπούλου 4, Στεργιούλα, Σταματέλου 6, Παπαδιαμάντη 3(1), Μπουκουβάλα.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Καπουρνιώτης-Μπορίνος): Νούλα 4, Παγκαλίδου 6(1), Ταντουρόφσκα 8(2), Αγαγιώτη, Ζέρβα 2, Σουλτάνη 17(1), Τότση 2, Ντελή 2, Δημητριάδου 9, Ζήτη, Αγκάνη, Κοτσιάφτη 6.

Πιερικός Αρχέλαος –Ολύμπια Λάρισας 56-64

Διαιτητές: Εμμανουήλ, Τσανακτσίδης

Δεκάλεπτα: 16-11, 32-30, 46-46, 56-64

ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ(Τσιρογιάννη): Ζουγκουρίδου 16(4), Φλώρου 21(1), Γκοτζαμάνη 2, Παπανικολάου, Μπαγκλαρίδου, Ακριτίδου 2, Μαλεζά, Κωτούλα 11(1), Δημητριάδου 4.

ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Λόφτι): Ντριστέλα 3, Σουλιώτη 15(1), Κυριτσάκα 6(2), Παπαστεργίου 3(1), Λιάσκου, Σκαρλή 11(3), Μαγδαλιανίδου 4, Κουτσουνούρη 18, Καλλίδη 4. 

Απόλλων Καλαμαριάς – Αναγέννηση Ν.Ρ. 58-40

Δεκάλεπτα: 11-14, 22-23, 45-28, 58-40

Διαιτητές: Πράττος-Καρκαλέτσης

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Γκογκάκης-Καρακασίδου): Σταμπή 7(1), Παπαρέντη, Τσίτσου 15(1), Παλλάνη , Καλαντίδου 10, Ακσεχέρογλου 15(1), Σολωμού 3, Φλώρου 4, Καϊμακτσή 4, Γραμματικού.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΝΕΟΥ ΡΥΣΙΟΥ(Μύρβαλη-Αποστολίδου): Μαραγκού, Κουλακιώτη, Καλομιτσίνη 2,Καζαντζή 3,  Ταυροπούλου 7, Τζίκου, Μούρτου 6, Αγαθαγγελίδου 5(1), Ψαρρά 9(3), Παπαδάκη 6, Βασλαματζή 2, Αθανασιάδου.

Ασπίδα Ξάνθης – ΑΟ Σερρών 36-32

Διαιτητές: Μαλτέσιος, Πλατέλα

Δεκάλεπτα: 8-8, 24-14, 26-24, 36-32

ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ (Καρά Αχμέτ): Μεχμέτ-Ουστά, Καραλίδου Σ. 15(3), Κουτρουβέλη, Παπαδοπούλου, Παπαχρυσοβέργη 5, Καραλή, Λαζαρίδου, Σαρβάνη 4, Σουλιώτη 6, Μαμαλίγκατζη 2, Καραλίδου Β., Καρακώστα.

ΑΟ ΣΕΡΡΩΝ(Δώδος): Μαραγκού 4, Τόγα 8, Μπακιρτζίδου Α. 2, Μπακιρτζίδου Μ. 11, Τζιαμπάζη, Νασιάκου 5(1), Λαδοπούλου 2.

ΑΕ Πυλαίας – Τιτάνες Δράμας 54-39

Διαιτητές: Γιαννούλης Αναστ., Θωμόπουλος

Δεκάλεπτα: 15-15, 22-21, 38-28, 54-39

ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ (Λίτσου-Γιάνναρος): Πετρίδου 11(2), Ζωγράφου, Γρηγοριάδου, Κοκκίνου 4, Βατσιτσίδου 19(5), Ζιβώνη, Καρατζά 6, Νικολαϊδου, Γαλιτσιάνου 5, Τζήμου 7.

ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ (Καρατσομπάνης): Στάικου 1, Παράσχου, Καριώτη Κ., Βαρσάμη, Σαμολαδά 12(2), Αρσένογλου 2, Γαϊτάνη Ε. 18, Γιαντσιώρη 5, Κυριακίδου, Αθανασιάδου.

Η βαθμολογία

1. Ηρακλής 12
2. Ολυμπιακός Βόλου 12
3. Απόλλων Καλαμαριάς 11
4. ΑΕ Πυλαίας 10
5. Ολύμπια Λάρισας 10
6. Αναγέννηση Ν.Ρ.  9
7. ΕΟ Σταυρούπολης 8
8. Ασπίδα Ξάνθης 8
9. Τιτάνες Δράμας 8
10. ΠΑΣ Γιάννινα 7
11. Πιερικός/Αρχέλαος 7
12. ΑΟ Σερρών 5

*Ο ΑΟ Σερρών έχει έναν μηδενισμό

Η επόμενη αγωνιστική (7η, 27/11)

ΕΟ Σταυρούπολης – Ασπίδα Ξάνθης
ΑΟ Σερρών – Απόλλων Καλαμαριάς
Αναγέννηση Ν.Ρυσίου – Πιερικός/Αρχέλαος
Τιτάνες Δράμας – ΠΑΣ Γιάννινα
Ολυμπιακός Βόλου – Ηρακλής
Ολύμπια Λάρισας – ΑΕ Πυλαίας

επιστροφή στην κορυφή