Menu

Α2 Γυναικών: Αποτελέσματα 5ης Αγωνιστικής

Ο Σπόρτιγκ πέτυχε τη νίκη της ημέρας στον 1ο Όμιλο της Α2 Γυναικών. Η ομάδα των Πατησιών στο ντέρμπι της 5ης αγωνιστικής επικράτησε με 52-45 του Φάρου Κερατσινίου.

Ο Ίκαρος Καλλιθέας που βρίσκεται στην πρώτη θέση του ομίλου έφυγε με νίκη 64-33 από την έδρα των Κυρίαρχων.

Στον 2ο Όμιλο ο πρωτοπόρος Ηρακλής συνέτριψε με 108-43 τον ΑΟ Σερρών, ενώ ο Ολυμπιακός Βόλου που είναι επίσης στην κορυφή νίκησε την ΑΕ Πυλαίας με 70-60.

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα

Αγία Παρασκευή – Άρης Πετρούπολης 58-56
Σπόρτιγκ – Φάρος Κερατσινίου 52-45
Κυρίαρχοι – Ίκαρος Καλλιθέας 33-64
Μελίσσια – Ελευθερία Μοσχάτου 56-52
Αρκάδι Ρεθύμνου – ΓΣ Ηλιούπολης 59-76
Ρεπό: ΣΔΥ Τρίπολης

Αναλυτικά οι σημερινοί αγώνες:
Κυρίαρχοι – Ίκαρος Καλλιθέας 33-64


Διαιτητές: Γαρίνη , Αυγερινός
Δεκάλεπτα : 5-22, 14-37, 24-50, 33-64

ΚΥΡΙΑΡΧΟΙ (Ζαχαρίας): Σπυριδονίδου , Χασαπίδου , Κοκκίνη 4(1) , Μπρούλια 2, Νεαρχάκου 10(2) , Παπαϊωάννου 1, Ιντσανμπούν 4, Χατζηγεωργίου 5, Κοντοδιού 2, Βόπηγ 2, Παπακωνσταντίνου

ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Ρουμπελάκης, Παναγιωτόπουλος)  : Γιγουρτάκη , Στεφάτου 3(1) , Στεφάνου 15(1) , Ευμορφοπούλου 10(1) , Τσαφαρά  3(1), Ρουμπελάκη 8, Ζαχαράκη 12, Λίτσι 2, Μόκα , Ζότοβα 6 (1), Πολίτη 5, Σκορδά.

Αγ. Παρασκευή – Άρης Πετρούπολης 58-56

Διαιτητές: Αντωνιάδης, Τσιρώνης
Δεκάλεπτα : 11-09, 26-19, 37-42, 58-56

ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Αναγνωστόπουλος , Στρατάκος) :Μακρυνίκα 9, Γκάνια , Καμμένου 15(2) , Κοντογιάνη 7 Κλείτσα 3(1), Ψωμά 3, Τριχά 6, Πετυχάκη 13, Κούκη 2

ΑΡΗΣ ΠΕΤΡ. (Κάββουρας Βαρβαρήγος) : Ναβροζίδου 6, Μαρίνη 2, Λουκάτου 13(1) Τζαμαρία , Ντάνου 12(3), Χιώτη 12, Τσέρου 7(2), Τσουμάνη 4 

Μελίσσια – Ελευθερία Μοσχάτου 56-52

Διαιτητές: Αργυρούδης, Μαυρέλης
Δεκάλεπτα: 21-10, 36-24, 40-42, 56-52

ΜΕΛΙΣΣΙΑ  (Μάλαμα, Οικονόμου): Καραβέλη 9, Τζουγκράκη 8 (2), Δούρου 2, Κοιλιαρίδη 11, Παπαδρόσου, Ζακυνθινού 7, Χριστακοπούλου 2, Βελούδου 7 (1), Νικολέτου, Καλημέρη 10

ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧ. (Τσαραπατσάνης, Παπαναστασίου): Πασχοπούλου 2, Δεγαϊτη 13 (2), Σιγάλα, Ζαχαράκη 8, Μούλτση, Σπαθάρη 17 (3), Χελιώτη 10, Καρανάσιου 2

Σπόρτιγκ – Φάρος Κερατσινίου  52-45

Διαιτητές: Ι. Ορφανός, Καρακωνσταντόπουλος
Δεκάλεπτα: 17-10, 29-23, 37-31, 52-45.

ΣΠΟΡΤΙΓΚ (Νανάκος, Δήμου): Δανδουλάκη Α, Εμμανουηλίδου 2, Δανούση 6(2), Μπρέλλου, Βαφειάδη 18(1), Κριμιτζά, Μουζάκη 8, Χαλικιά 5(1), Ιωαννίδου 9(1), Σερέπα, Δανδουλάκη Μ. 4.

ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ(Λειβάδης, Καραπακλάς): Χατζηλεοντή, Βράκα 3, Σαλιαϊ 4(1), Αθανασίου 10(2), Γκρίτσα 2, Τσέρου 6, Κεχαγιά 18, Γιαννακοπούλου, Καρακασίδου, Ακρίβου, Αλεξανδρίδου 2, Πετράκη.

Αρκάδι – ΓΣ Ηλιούπολης 59-76

Διαιτητές: Κουτσοδήμος, Μακρόπουλος
Δεκάλεπτα: 16-23, 26-42, 38-63, 59-76.

ΑΡΚΑΔΙ (Πλευράκης): Κουλούρη Ν. 4, Ρήγα, Μούκα 10 (1), Ζουμπεράκη 16, Κουλούρη Σ. 13, Μιχελιδάκη, Καζά 14, Καμπεράκη, Χαμογεωργάκη 2, Φραγγελάκη, Σταυριανουδάκη,Ταταράκη.

ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ (Γερεουδάκης, Σταμέλος): Μπότση 8 (1), Γεωργούση 17 (3), Μηνά, Κολοβού 2, Παππά, Πριόνα 18 (4), Λελεδάκη 2, Καλοπίτα, Λετζάκη, Μπακαλέξη 2, Τζέμη 6, Θεοδώρου 21 (1).

Βαθμολογία

1.Ικαρος Καλλιθέας 10
2. Σπόρτιγκ 9
3. Φάρος Κερατσινίου 8
4. Αγία Παρασκευή 8
5. Μελίσσια 7
6. ΓΣ Ηλιούπολης 7
7. Ελευθερία Μοσχάτου 6
8. Κυρίαρχοι 6
9. Άρης Πετρούπολης 5
10. Αρκάδι Ρεθύμνου 5
11.ΣΔΥ Τρίπολης 4

*Τα Μελίσσια, ο ΣΔΥ Τρίπολης, ο Αρης Πετρούπολης, η Ελευθερία Μοσχάτου και ο ΓΣ Ηλιούπολης έκαναν το ρεπό τους.

Η επόμενη αγωνιστική (6η, 20/11)

Κυρίαρχοι – Αρκάδι Ρεθύμνου
Ίκαρος Καλλιθέας – Σπόρτιγκ
ΣΔΥ Τρίπολης –Αγία Παρασκευή
Άρης Πετρούπολης – Μελίσσια
Ελευθερία Μοσχάτου – ΓΣ Ηλιούπολης

Ρεπό: Φάρος Κερατσινίου

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα

ΕΟ Σταυρούπολης – ΠΑΣ Γιάννινα 56-48
ΑΟ Σερρών – Ηρακλής 43-108
Αναγέννηση Ν.Ρ. – Ασπίδα Ξάνθης 43-33
Πιερικός/Αρχέλαος – Απόλλων Καλαμαριάς 48-53
Ολυμπιακός Βόλου – ΑΕ Πυλαίας 70-60
Ολύμπια Λάρισας – Τιτάνες Δράμας  58-32

Αναλυτικά οι σημερινοί αγώνες

Ολύμπια Λάρισας – Τιτάνες Δράμας 58-32

Δεκάλεπτα: 11-9, 29-18, 48-23, 58-32
Διαιτητές: Βασιλόπουλος-Μαλτέσιος

ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Λόφτι): Γαλατσιάτου 3, Ντριστέλα, Ράπτη, Σουλιώτη 8, Παπαστεργίου, Λιάσκου 5, Μαγδαλιανίδου 9(1), Ντούρα, Κουτσουνούρη 20(2), Καλλίδη 8, Κυλεργιώτη 5.

ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ (Καρατσομπάνης): Στάικου 2, Παράσχου, Καριώτη Κ. 2, Αρσένογλου Μ. 2, Γαϊτάνη Ε. 15(1), Γιαντσιώρη 11(1), Αρσένογλου Κ., Κυριακίδου.

Αναγέννηση Ν.Ρ. – Ασπίδα Ξάνθης 43-33

Διαιτητές: Χατζηχαρίσης, Χατζηκώστας
Δεκάλεπτα: 12-8, 22-17, 30-23, 43-33
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΝΕΟΥ ΡΥΣΙΟΥ(Μύρβαλη): Μαραγκού 6, Κουλακιώτη 2, Καλομιτσίνη 7(1), Καζαντζή 2, Ταυροπούλου 5, Τζίκου 2, Μούρτου 5, Αγαθαγγελίδου 1, Ψαρρά 6, Παπαδάκη 4, Σαλαμάνη , Βασλαματζή 1, Αθανασιάδου 2.

ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ (Καρά Αχμέτ): Καραλίδου Σ. 3(1), Κουτρουβέλη 4, Παπαδοπούλου 2, Παπαχρυσοβέργη 5, Καραλή 1, Σαρβάνη 3(1), Σουλιώτη 6, Μαμαλίγκατζη 7, Καραλίδου Β. 2, Γκιρκίζα, Σαμαρά.

ΕΟ Σταυρούπολης – ΠΑΣ Γιάννινα 56-48

Διαιτητές: Γιαννούλης Αναστ.-Θωμόπουλος
Δεκάλεπτα: 12-15, 30-24, 48-40, 56-48

ΕΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ (Μπαξεβάνος): Μυγδαλιά 17, Σαμαρά, Αντωνιάδου, Μητρακοπούλου, Πολύχρου 5(1), Τσαμπάκου 6, Κωστανάκη 17(1), Κανέλογλου, Τσάνταλη 6(1), Πεχλιβανίδου 5.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ(Σιαμέτης): Ντόκου 5(1), Γιωτίτσα Ε. 3, Βαλέκα, Μεντεσίδου 23(1), Κατσίδου, Ξανθοπούλου 11, Στεργιούλα, Σταματέλου 4, Γιωτίτσα Δ. 2, Καννή, Μπουκουβάλα.

Πιερικός/Αρχέλαος – Απόλλων Καλαμαριάς 48-53

Διαιτητές: Γεωργούλης-Παπαθωμά
Δεκάλεπτα: 14-11, 28-27, 41-43, 48-53

ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ(Τσιρογιάννη): Πουρσανίδου, Ζουγκουρίδου 11(3), Μπουμπουλέντρα, Φλώρου 15, Γκοτζαμάνη 3, Μπαγκλαρίδου 2, Μαλεζά, Κωτούλα 17(3), Δημητριάδου.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Γκογκάκης-Καρακασίδου): Σταμπή 11, Παπαρέντη 2, Καλαντίδου 4, Ακσεχέρογλου 14, Σολωμού 7(1), Φλώρου 2, Καϊμακτσή 13(2), Γραμματικού.

ΑΟ Σερρών – Ηρακλής 43-108

Διαιτητές: Ζαχαριάδης, Λάλα
Δεκάλεπτα: 11-33, 17-60, 29-90, 43-108

ΑΟ ΣΕΡΡΩΝ(Δώδος): Τόγα, Μπακιρτζίδου 6, Τζιαμπάζη 19(4), Βλαχβέη, Νασιάκου 2, Χατζηπαύλου, Λαδοπούλου Κ. 4, Λαδοπούλου Ζ., Μαραγκού 12, Στεφανίδου.

ΗΡΑΚΛΗΣ (Συρόπουλος-Τζιότζιος): Τσουμπερλή 17, Ελευθεριάδου 18(2), Κωτούλα 17(1), Γιαννούδη 14(1), Τσακίρη, Τσαμπούρη 11(3), Μαργαρίτη 8, Κομνηνού 10, Ξανθινίδου 4, Τζιότζιου 6, Λογδανίδου, Καρακούλα 3.

Ολυμπιακός Βόλου – ΑΕ Πυλαίας 70-60

Διαιτητές: Χρυσάφης-Χατζημπαλίδης
Δεκάλεπτα: 21-15, 43-28, 59-43, 70-60

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Καπουρνιώτης-Μπορίνος): Χούτα, Ντελή, Παγκαλίδου 4, Ταντουρόφσκα 10 (1), Σουλτάνη 19, Τότση, Δημητριάδου 6, Ζέρβα 14, Ζήτη 5 (1), Αγκάνη, Διαμαντοπούλου, Κοτσιάφτη 12.

ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ (Λίτσου): Μητράγκα, Ζωγράφου 2, Πετρίδου 12(1), Γρηγοριάδου, Κόκκινου 15, Βατσιτσίδου 13 (2), Ζηβώνη 2, Καρατζά 6, Γαλιτσιάνου 1, Δήμου 9.

Η βαθμολογία

1. Ηρακλής       10
2. Ολυμπιακός Βόλου      10
3. Απόλλων Καλαμαριάς9
4. ΑΕ Πυλαίας         8  
5.Ολύμπια Λάρισας          8
6. Αναγέννηση Ν.Ρ.          8
7. ΕΟ Σταυρούπολης        7 
8. Τιτάνες Δράμας7
9. ΠΑΣ Γιάννινα      6
10. Ασπίδα Ξάνθης           6
11.Πιερικός/Αρχέλαος    6
12. ΑΟ Σερρών 4 
*Ο ΑΟ Σερρών έχει έναν μηδενισμό

Η επόμενη αγωνιστική (6η, 20/11)

Πιερικός/Αρχέλαος – Ολύμπια Λάρισας
Απόλλων Καλαμαριάς –Αναγέννηση Ν. Ρ.
Ασπίδα Ξάνθης – ΑΟ Σερρών
Ηρακλής – ΕΟ Σταυρούπολης
ΠΑΣ Γιάννινα – Ολυμπιακός Βόλου
ΑΕ Πυλαίας – Τιτάνες Δράμας

 

Τελευταία τροποποίηση στιςΚυριακή, 13 Νοεμβρίου 2016 22:19
επιστροφή στην κορυφή