Menu

BCL: Με όπλο την έδρα ΑΕΚ, Άρης και ΠΑΟΚ

Δυνατοί αγώνες περιμένουν τις ελληνικές ομάδες στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής του Basketball Champions League. Αύριο (8/11) ο ΠΑΟΚ υποδέχεται τη Βιλερμπάν στις 19.00 (EΡΤ), ενώ δύο ώρες αργότερα θα γίνει το τζάμπολ της αναμέτρησης ΑΕΚ-Ντινάμο Σάσαρι (21.00, Novasports2). Την Τετάρτη (9/11) ο Άρης θα δώσει τον δικό του αγώνα, με αντίπαλο την επίσης αήττητη, Μπάνβιτ (21.00, NovaSports2).

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 4ης αγωνιστικής

Το πρόγραμμα

Α’ Όμιλος

8/11:21.00 Φράπορτ Σκαϊλάινερς-Νίμπουρκ, 21.00 Έλιος Σανς-Μπάκεν Μπέαρς

9/11:21.00 Άρης-Μπάνβιτ, 21.30 Μονακό-Ιρόνι Ναχαρίγια

Β’ Όμιλος

8/11:18.00 Χιμίκ-Κατάγια Μπάσκετ, 19.00 Αουτοντόρ Σάρατοφ-Πινάρ Καρσίγιακα, 21.30 Λε Μαν Σαρτ-Οράντεα

9/11:21.30 Ουμάνα Ρέγερ Βενέτσια-Μακάμπι Ραντ Μέντια

Γ’ Όμιλος

8/11:19.00 ΠΑΟΚ-Βιλερμπάν, 19.30 Ρόσα Ράντομ-Ουσάκ

9/11:19.00 Βέντσπιλς-Βαρέζε, 21.00 Όλντενμπουργκ-Νεπτούνας Κλαϊπέντα,

Δ’ Όμιλος

8/11:21.00 Μέγκα Λεκς-Γιουβέντους Ουτένα, 21.30 Σίντιγκας Αβελίνο-Τελενέτ Οστάνδη

9/11:21.00 Τσιμπόνα-Μόρναρ, 21.30 Ιμπεροστάρ Τενερίφε-Στρασμπούργκ

Ε’ Όμιλος

8/11:21.00 ΑΕΚ-Ντινάμο Σάσαρι

9/11:19.00 Ζολνόκι-Παρτίζαν, 19.00 Μπεσίκτας-Στέλμετ Ζιέλονα Γκόρα, 21.30 Σαρλερουά-Λούντβιχσμπουργκ

 

Η Βαθμολογία

Α’ Όμιλος: 1. Μονακό 3-0, 2. Άρης 3-0, 3. Μπάνβιτ 3-0, 4. Νίμπουρκ 2-1, 5. Φράπορτ Σκαϊλάινερς 1-2, 6. Έλιος Σανς 0-3, 7. Ιρόνι Ναχαρίγια 0-3, 8. Μπάκεν Μπέαρς 0-3

Β’ Όμιλος:1. ΛεΜαν 2-1, 2. Αουτοντόρ Σάρατοφ 2-1, 3. Μακάμπι Ραντ Μέντια 2-1, 4. Πινάρ Καρσίγιακα 2-1, 5. Ουμάνα Ρέγερ Βενέτσια 1-2, 6. Οράντεα 1-2, 7. Χιμίκ 1-2, 8. Κατάγια Μπάσκετ 1-2

Γ’ Όμιλος: 1.Νεπτούνας Κλαϊπέντα 3-0, 2. ΠΑΟΚ 2-1, 3. Όλντενμπουργκ 2-1, 4. Βέντσπιλς 1-2, 5. Ουσάκ 1-2, 6. Βιλερμπάν 1-2, 7. Ρόσα Ράντομ 1-2, 8. Βαρέζε 1-2

Δ’ Όμιλος:1. Ιμπεροστάρ Τενερίφε 3-0, 2. Σίντιγκας Αβελίνο 3-0, 3. Γιουβέντους Ουτένα 2-1, 4. Μόρναρ 2-1, 5. Στρασμπούργκ 1-2, 6. Μέγκα Λεκς 1-2, 7. Οστάνδη 0-3, 8. Τσιμπόνα 0-3

Ε’ Όμιλος:1. Μπεσίκτας 3-0, 2. ΑΕΚ 2-1, 3. Ντινάμο Σάσαρι 2-1, 4. Παρτίζαν 2-1, 5. Λούντβιχσμπουργκ 1-2, 6. Στέλμετ Ζιέλονα Γκόρα 1-2, 7. Ολάι 1-2, 8. Σαρλερουά 0-3

Τελευταία τροποποίηση στιςΔευτέρα, 07 Νοεμβρίου 2016 15:08
επιστροφή στην κορυφή