×

Προειδοποίηση

JUser: :_load: Αδυναμία φόρτωσης χρήστη με Α/Α (ID): 947
Menu

Β' Εθνική - 6η αγωνιστική

Τα αποτελέσματα της 6ης αγωνιστικής στον 1ο και τον 2ο Όμιλο της Β' Εθνικής έχουν ως εξής:

1ος Όμιλος
Εργοτέλης-Φιλαθλητικός           75-81
Μαρούσι-Κρόνος                   73-68
Περιστέρι-Πρωτέας Βούλας        69-59
Πανελευσινιακός-Απόλλωνας        81-69
Ν. Κηφισιά-Πανερυθραϊκός      64-68
Αγία Παρασκευή-Μανδραϊκός     61-79
Ιωνικός Νίκαιας BB-Παπάγος     81-77
Κορωπί-Τρίτωνας                    74-63

Εργοτέλης-Ζωγράφου 75-81
Διαιτητές: Αναστόπουλος Αν.-Κρεσταινίτης
Δεκάλεπτα: 12-24, 33-46, 49-61, 75-81
Εργοτέλης (Μακράκης): Γεωργούτσος 13, Καρακωνσταντάκης 13 (3), Σταράκης 5 (1), Βερτούδος 4, Χουχούμης 21 (4,) Σταμάτης 9 (2), Χασάπης, Δόσπρας, Σαρρής, Καραλής 10.
ΕΦΑΟΖ (Ζήβας): Παπαδημητρίου 7 (1), Γκαβασιάδης 8, Γεωργοπαπαδάκος 8 (2), Βαρνάβας 12, Ξύδης 6 (2), Καστανιώτης 10 (2), Λεγκίκας 34 (5), Γεωργιάδης, Νάκης.


Μαρούσι-Κρόνος Αγ. Δημητρίου 73-68
Διαιτητές: Μαγγουνής-Ορφανός Ιορ.
Δεκάλεπτα: 24-23, 42-35, 50-54, 73-68
Μαρούσι (Κεραμιδάς): Σεργιένκο, Στασινός 11 (3), Κουτσούγερας, Ξύδας 7, Χρονόπουλος 10 (2), Μπαλάφας 8 (1), Κανέλλης 4, Στούκας 4 (1), Σολωμός 11, Σουρλής 12 (2), Παπαγεωργόπουλος 6, Κουτσούγερας, Καπετάνιος.
Κρόνος Αγ.Δημ. (Χατζηπανηγύρης): Στραγανιώτης 11, Δανάς, Ξιούρας 3 (1), Άρχος, Ζούκας 14, Κόης 5 (1), Φρουσκλιάς 13 (1), Μπέλη, Γιαννόπουλος 8 (1), Γκαϊτάσοβ 6, Ματαλιωτάκης 8, Μπάλας.

Περιστέρι-Πρωτέας Βούλας 69-59
Διαιτητές: Πόντας-Γιακείμη
Δεκάλεπτα: 13-17, 34-29, 54-43, 69-59
Περιστέρι (Καραγιάννης): Παππάς 11(1), Ντακούλιας 10, Γοργόνης, Μαγκουνής 8(2), Πολυτάρχου 2, Μάντζαρης 7(1), Λυκογιάννης 10(1), Κατιάκος 4, Τασόπουλος 5, Γκιουζέλης 6(2), Δομπρογιάννης 3(1), Καπώνης 3(1).
Πρωτέας Β.(Μανουσέλης): Μόρφης 2, Βλάχος 2, Λάτσης, Εμμανουηλίδης 10(1), Αθηνιώτης 2, Αυγενικός 9, Βαρδαβάς 12, Πλούμης 1, Μούτσα 1, Σκουλούδης 20, Μπούρας .

Κηφισιά-Πανερυθραϊκός 64-68
Διαιτητές: Παπαθανασίου-Παυλόπουλος
Δεκάλεπτα: 22-26, 37-47, 53-56. 64-68
Κηφισιά (Λιόγας): Καμαριανός 9, Μοσχοβίτης 14 (1), Κεφάλας, Μαρίνος, Καράμπελας, Αλετράς, Παπανικολάου 2, Χατζηνικόλας 5 (1), Καραβανάς 9, Οικονομόπουλος 10, Δρακάκης 6, Ψαρόπουλος 9 (1)
Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Δέλλιος 7, Πρισκομάτης, Τσικόπουλος, Πρίτσος 5, Σοφρωνάς 2, Κούσουλας 12, Γιαουρτόγλου 18 (1), Τοπάλης 4 (1), Υφαντής 2, Αντωνίου 5 (1), Αλεξίου, Γιανναλέτσος 13


ΚΑΠ-Μανδραϊκός 61-79
Διαιτητές: Παπαφωτίου-Στρέμπας
Δεκάλεπτα: 13-19, 27-40, 47-57, 61-79
ΚΑΠ (Καρακώστας): Σκάνδαλος 2, Γραμματικας 4 (1), Κόκκας 2, Γαπκίδης 11 (2), Πανταζής 6, Καρτέρης, Καραμπάς 12 (1), Παπαθανασόπουλος, Μαλτέζος 2, Ροδοστόγλου 14 (1), θεοδωράκης, Μαργέλης 8 (2)
Μανδραϊκός:  Τζαβέλας 10, Παπανικολάου, Λυτόπουλος 12, Κούρτης Ν. 8 (1), Ζαφείρης 8 (2), Παπαπέτρος, Γεωργοπαπαδάκος 13 (3), Βαφέας 7 (1), Ψυλέας 21(1)

Ιωνικός Ν. - Παπάγου 81-77
Διαιτητές: Μηλαπίδης-Μαραμής
Δεκάλεπτα: 23-23, 45-48, 62-60, 81-77
Ιωνικός Ν. (Σκαραφίγκας): Βασιλόπουλος, Παπαγεωργίου, Καπινιάρης 13 (2), Παλαιοχωρίτης 5 (1), Βουγιούκας 4, Πετρόπουλος 15, Σπανός, Περδικάρης 16, Πάντσιος 13, Μπολάτογλου, Περσίδης 15, Καλογερίας
Παπάγου (Σορώτος): Γεωργούλης, Σιμόπουλος, Αποστολίδης 3 (1), Δέδες 20 (4), Ζώρζος 13 (1), Αρσένης 5 (1), Φακοπουλίδης 13, Γκάτζο, Χαΐκάλης 2, Κακιούζης 21



Πανελευσινιακός-Απόλλωνας Σμ. 81-69
Διαιτητές: Καλογερόπουλος Φ., Γρίβα
Δεκάλεπτα: 20-11, 45-26, 68-66, 81-69
Πανελευσινιακός (Τσαουσίδης): Αβραμίδης 9, Μιχαλούτσος 4, Ντορμπάρης, Πέτρουλας 2, Μούκας 9 (1), Μουμπάρακ 6, Σιδέρης 4, Δούκας, Ρεκουνιώτης 20, Μαντζιώρης 11, Ζούμπος 16 (1), Τσαντές.
Απόλλων Π. (Σταθούλης): Νασόπουλος 2, Μπάρδας 16 (1), Σπυρόπουλος 2, Μπασδέκης 18 (1), Κουτσούμπας, Αρναουτάκης 2, Κυπριτζόγλου, Χανιάς-Πανταζής 2, Παπουλίδης 10, Δενδρινός 12 (2), Σιώμος 3, Παπουτσής 2


Κορωπί-Τρίτων 74-63
Διαιτητές: Μπούκας-Ζακεστίδης
Δεκάλεπτα: 11-14, 34-41, 56-47, 74-63
Κορωπί (Κατσούνης): Δήμας 19 (2), Αγόρης, Θεοδωράκος, Καραμπούλας, Καραδολάμης 22 (4), Κερασοβίτης 3 (1), Αμπαράς 11 (3), Αγγελόπουλος 2, Ντάλλης 2, Σταθόπουλος 8, Μαύρος 7
Τρίτωνας (Μιχελάκος): Γρύλλης, Κούτουλας 11 (2), Πετρόπουλος 2, Καλατζής 2, Κουκουνιάς 6, Θυμνιός 15, Γεωργίου 6, Γκαβανόπουλος 15 (2), Ανδρεόπουλος 6, Βερτούδος.


Η βαθμολογία

1.Πανερυθραϊκός    11
2.Περιστέρι    11
3.Παπάγου    10
4.Μανδραϊκός    10
5.Μαρούσι    10
6.Τρίτων    9
7.Νέα Κηφισιά    9
8.Κορωπί    9
9.ΕΦΑΟΖ    9
10.Πανελευσινιακός    9
11.Ιωνικός Νικαίας    9
12.Πρωτέας Βούλας    8
13.Κρόνος Αγίου Δημητρίου    8
14.Εργοτέλης    8
15.Απόλλωνας Σμύρνης    7
16.Αγία Παρασκευή    7


Η επόμενη (7η) αγωνιστική (13/11)

ΕΦΑΟΖ - Μαρούσι
Κρόνος Αγ. Δημητρίου - Περιστέρι
Πρωτέας Βούλας - Πανελευσινιακός
Απόλλων Σμύρνης - Ν. Κηφισιά
Πανερυθραϊκός - Αγ. Παρασκευή
Μανδραϊκός - Κορωπί
Παπάγος - Εργοτέλης
Τρίτωνας - Ιωνικός Νικαίας

 

2ος Όμιλος

Τα αποτελέσματα

Ασπίδα Ξάνθης - Στρατώνι 71-64

Αίας Ευόσμου - Χαρίλαος Τρικούπης 56-64

Πολύγυρος - Πιερικός 67-72

Ευρώπη Πευκοχωρίου - Καστοριά 69-58

Γέφυρα - Ερμής Αγιάς 91-81

Ανατόλια - Καρδίτσα 64-61

Ερμής Λαγκαδά - ΧΑΝΘ 70-65 (παρ.)

Αγρίνιο-Φίλιππος Βέροιας 78-65 (5/11)

 

Οι αγώνες αναλυτικά

Ασπίδα Ξάνθης - Στρατώνι 71-64

Διαιτητές:Δημάδης, Παπαγεωργίου

Δεκάλεπτα: 14-19, 34-33, 61-44, 71-64

Ασπίδα Ξάνθης (Ιωαννίδης):Παπαδάκης 2, Γρούδος 11 (1), Τσιώγκας, Στεφανίδης 11, Καραμπίνης, Τσιαβές 9 (1), Κουτσογιάννης 14, Ασημάκης 12 (1), Παπαθανασίου 2, Μανδαλάκης 2, Πετς 8 (2)

Στρατώνι (Χατζούλης):Κελεσίδης, Ζυγούρας 2, Δελίδης 8, Σουτζόπουλος 5, Σαμαράς 12 (3), Φλιάτης Ι., Θωμαΐδης 15, Πολιτόπουλος 3 (1), Δασκαλόπουλος 19

 

Αίας Ευόσμου-Χαρίλαος Τρικούπης 55-64
Διαιτητές:Παρθενόπουλος-Τομαχείδης
Δεκάλεπτα: 17-9, 29-29, 43-47, 55-64
Αίας Ευόσμου (Μπεχλιβάνης): Αμούτζιας 10, Τσιμπής 7 (1), Κάδης 5 (1), Δεληγιάννης 3 (1), Τσιακλαγκάνος 2, Σπύρας, Καραμανώλης 3, Δεμερτζής 10 (1), Σικαλίδης 6, Κόκουρας 9, Ματζόπουλος
Χαρίλαος Τρικούπης (Ζωντός): Ιωάννου 2, Βουρνάς, Παπαδιονυσίου 26 (3), Τοπουζίδης 5 (1), Μουράτογλου 2, Παπαρέγκας 14 (2), Γεωργιάδης 3, Μουρίκης, Ψάλτου 12

Πολύγυρος-Πιερικός Αρχέλαος 67-72
Διαιτητές: Σιμητόπουλος-Θεοδώρου
Δεκάλεπτα: 18-15, 28-34, 48-55, 67-72
Πολύγυρος (Παπαδόπουλος): Πιπιλιάρης 14 (1), Ζαγορίτης, Πετρίδης, Παπασαραφιανός 3 (1), Αράπης 16 (2), Βούλγαρης 4, Χρηστίδης, Νησιώτης 8, Νούκαρης 15 (1), Ακριτίδης 2, Μίκιτς 2
Πιερικός Αρχέλαος (Χατζηιωάννου): Τζοβάρας, Ταβαντζής, Γκοντόπουλος 21 (3), Καλτσουνάς 2, Γκογκίδης 14 (2), Καραγκιολίδης 20 (4), Χανέλλι, Παπαμιχαήλ 4, Κωνσταντινίδης 8, Τσιρογιάννης 3 (1), Τσιλιγγαρίδης, Χατζηλάμπρου

Ευρώπη Πευκοχωρίου - Καστοριά 69-58

Διαιτητές:Παπαγερίδης, Ντούρας

Δεκάλεπτα: 20-8, 36-24, 47-39, 69-58

Πευκοχώρι (Καραμανλής):Παπαδόπουλος, Μητσάκης 18(4), Λεμονάκης 5(1), Μουρατίδης 11(3), Μαυρίδης 11(3), Γαρεζος 3, Καραισκάκης, Καραθανάσης, Κιγμέτογλου 9(1), Σταύρου 12(2), Μάρκου, Βαϊτερλής

Καστοριά (Σούλιος):Κυριακόπουλος 11(2), Ματενίδης 4, Απιδόπουλος 6, Ελευθεριάδης 6, Τερσενίδης 8(1), Τεπετίδης, Αντωνιάδης 14, Μπένας 7, Τσότσος 2

Γέφυρα – Ερμής Αγιάς 91-81

Διαιτητές:Παπαδόπουλος Θ., Μελανίδης

Δεκάλεπτα: 21-24, 47-43, 70-65, 91-81

Γέφυρα (Τουλούμης):Κρομήδας 2, Δανάκης 24, Βάσκος 5(1), Κολοκοτρώνης 4, Δέτσικας, Καζαμίας, Μυλωνίδης 18 (3), Βογιατζής 8(2), Ταραμάς 9, Ιατρίδης, Μπίσκας 16 (2), Καρούζος 5(1)

Ερμής Αγιάς (Γιασσάρης):Βαβάτσικος 11(2), Τσαμπαλής 10(2) , Τριανταφύλλου 17(3), Αγαπίου, Ντάλος, Μηλιώνης 5(1), Χαλκιάς 8(2), Κόμματος 10, Περρωτής 17, Γούλας 3(1), Φαρμάκης Β., Φαρμάκης Θ.

Ανατόλια-Καρδίτσα 64-61

Διαιτητές: Ευφραιμίδης-Ταρανίδης Κ.

Δεκάλεπτα: 18-13 , 34-26, 46-44, 64-61

Ανατόλια (Γκαϊτατζής):Γραβάνης, Πρωτούλης 5 , Βρέττας, Σιώπης 4, Γαλανίδης 20 (5), Τριανταφυλλίδης 9 (1), Συμεωνίδης 8, Αζίζης, Σταματογιάννης 3, Τζουβάρας 7 (1), Βεργίνης 7, Κοτσάνος 1

Καρδίτσα (Ρουμελιώτης):Σκορδάς, Δοργάνης, Πανταζής 5, Λάκκας 4, Μαυρογιάννης 6 , Παππάς Κ. 2, Κουρέπης, Καμαριώτης 12 (1), Παπαδόπουλος 13, Τριχόπουλος 13 (3),Θέος 4, Παππάς 2

Ερμής Λαγκαδά-ΧΑΝΘ 70-65 (παρ.)

Διαιτητές: Τσιρτσιμάλης-Κοϊμτζόγλου

Δεκάλεπτα: 11-11, 27-32, 40-51, 55-55, 70-65

Ερμής Λ. (Αγγελής): Καϊκλής, Ράπι, Μήνου, Ακεψιμαΐδης 7, Μάρουσιτς 24 (2), Νώτης 4, Παρίτσης 17 (1), Πιλκούδης, Μέλλιος, Σπουργίτης, Ελευθεριάδης 3, Καντάρκος 15 (1)

ΧΑΝΘ (Νικολαΐδης): Ιορδάνογλου 1, Αμπατζάς 15 (3), Βλάχος 12 (2), Σταματέλος, Ελευθεριάδης 9 (1), Ζιάκας 12 (2), Ερμείδης 6, Παπασούσης, Παπααχρήστου 1, Λευκαδίτης 9 (1), Φυλακτός, Καμπίτσης

Η βαθμολογία

(σε 6 αγώνες)

1.Ευρώπη Πευκοχωρίου 11

2.Ερμής Λαγκαδά 11

3.Καστοριά 11

4.Ανατόλια 10

5.Γέφυρα 10

6.Αγρίνιο 10

7.Ασπίς Ξάνθη 9

8.Χαρίλαος Τρικούπης 9

9.Ερμής Αγιάς 9

10.Καρδίτσα 9

11.Πιερικός Αρχέλαος 8

12.Πολύγυρος 8

13.Στρατώνι 8

14.ΧΑΝΘ 8

15.Φίλιππος Βέροιας 7

16.Αίας Ευόσμου 6

 

Η επόμενη αγωνιστική (7η, 13/11)

Πιερικός Αρχέλαος-Ευρώπη Πευκοχωρίου

Καστοριά-Γέφυρα

Ερμής Αγιάς-Αίας Ευόσμου

Χαρίλαος Τρικούπης-Ερμής Λαγκαδά

ΧΑΝΘ-Ανατόλια
Καρδίτσα-Ασπίδα Ξάνθης

Φίλιππος Βέροιας-Πολύγυρος

Στρατώνι-Αγρίνιο

Τελευταία τροποποίηση στιςΚυριακή, 06 Νοεμβρίου 2016 22:13
επιστροφή στην κορυφή