Menu

BCL: ΑΕΚ, ΠΑΟΚ, Άρης για την τρίτη τους «μάχη»

ΑΕΚ, Άρης και ΠΑΟΚ ετοιμάζουν για την τρίτη τους αναμέτρηση στο Basketball Champions League.

Η ΑΕΚ ανοίγει το «χορό» στο ΟΑΚΑ αύριο (1/11, NovaSports2HD), καθώς υποδέχεται την επίσης αήττητη Μπεσίκτας. Το τζάμπολ θα γίνει στις 19.00. Τη σκυτάλη θα πάρει ο ΠΑΟΚ, ο οποίος εκτός έδρας θα αντιμετωπίσει την ιταλική Βαρέζε (21.30, NovaSports2HD). Ο Άρης αγωνίζεται την Τετάρτη (2/11, NovaSports2HD) και θα αναμετρηθεί με την Ιρόνι Ναχαρίγια στις 19.30, εκτός έδρας.

*Τα κανάλια NovaSportsθα έχουν απευθείας τους αγώνες Παρτίζαν-Ζιέλονα Γκόρα (1/11, 19.00, NovaSports3HD) και Ντινάμο Σάσαρι-Σαρλερουά (2/11, 21.30, NovaSports2HD).

Το πρόγραμμα

Α’ Όμιλος

1/11:19.30 Μπάκεν Μπέαρς-Μονακό

2/11:19.00 Έλιος Σανς-Φράπορτ Σκαϊλάινερς, 19.00 Μπάνβιτ-Νίμπουρκ, 19.30 Ιρόνι Ναχαρίγια-Άρης

Β’ Όμιλος

1/11:19.00 Οραντέα-Αουτοντόρ Σάρατοφ, 19.00 Καρσίγιακα-Μακάμπι Ραντ Μέντια

2/11:19.00 Κατάγια-ΛεΜαν, 19.00 Χίμικ-Βενέτσια

Γ’ Όμιλος

1/11:21.30 Βαρέζε-ΠΑΟΚ

2/11:19.00 Νεπτούνας-Βιλερμπάν, 19.00 Ουσάκ-Βέντσπιλς, 19.30 Ρόσα Ράντομ-Όλντενμπουργκ

Δ’ Όμιλος

1/11:19.00 Ουτένα-Ιμπεροστάρ Τενερίφη, 19.30 Τσιμπόνα-Αβελίνο, 21.30 Στρασμπούργκ-Οστάνδη

2/11:19.00 Μόρναρ-Μέγκα Λεκς

Ε’ Όμιλος

1/11:19.00 Παρτίζαν-Ζιέλονα Γκόρα, 19.00 ΑΕΚ-Μπεσίκτας

2/11:21.00 Ρίζεν Λούντβιχσμπουργκ–Ζολνόκι, 21.30 Σάσαρι-Σαρλερουά

 

Η Βαθμολογία

Α’ Όμιλος:1.Νίμπουρκ 2-0, 2. Μπάνβιτ 2-0, 3. Άρης 2-0, 4. Μονακό 2-0, 5. Έλιος Σανς 0-2, 6. Ιρόνι Ναχαρίγια 0-2, 7. Φράπορτ Σκαϊλάινερς 0-2, 8. Μπάκεν Μπέαρς 0-2

Β’ Όμιλος:1. ΛεΜαν 2-0, 2. Αουτοντόρ Σάρατοφ 2-0, 3. Μακάμπι Ραντ Μέντια 2-0, 4. Πινάρ Καρσίγιακα 1-1, 5. Ουμάνα Ρέγερ Βενέτσια 1-1, 6. Χιμίκ 0-2, 7. Οραντέα 0-2, 8. Κατάγια Μπάσκετ 0-2

Γ’ Όμιλος: 1.Νεπτούνας Κλαϊπέντα 2-0, 2. Βέντσπιλς 1-1, 3. Βιλερμπάν 1-1, 4. ΠΑΟΚ 1-1, 5. EWEΜπάσκετς Όλντενμπουργκ 1-1, 6. Ρόσα Ράντομ 1-1, 7. Βαρέζε 1-1, 8. Ούσακ 0-2

Δ’ Όμιλος:1. Ιμπεροστάρ Τενερίφε 2-0, 2. Σίντιγκας Αβελίνο 2-0, 3. Γιουβέντους Ουτένα 2-0, 4. Μέγκα Λεκς 1-1, 5. Μόρναρ 1-1, 6. Στρασμπούργκ 0-2, 7. Τελενέτ Οστάνδη 0-2, 8. Τσιμπόνα 0-2

Ε’ Όμιλος:1. ΑΕΚ 2-0, 2. Μπεσίκτας 2-0, 3. Ντινάμο Σάσαρι 1-1, 4. Στέλμετ Ζιέλονα Γκόρα 1-1, 5. Παρτίζαν 1-1, 6. Ζολνόκι Ολάι 1-1, 7. Ρίσεν Λούντβιχσμπουργκ 0-2, 8. Πρόξιμους Σπίρου 0-1

Τελευταία τροποποίηση στιςΔευτέρα, 31 Οκτωβρίου 2016 16:11
επιστροφή στην κορυφή