×

Προειδοποίηση

JUser: :_load: Αδυναμία φόρτωσης χρήστη με Α/Α (ID): 947
Menu

Β’ Εθνική: Αποτελέσματα – Βαθμολογίες (2η αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής και τα φύλλα αγώνος στον 1ο και τον 2ο Όμιλο της Β' Εθνικής έχουν ως εξής:

1ος Όμιλος
Τα αποτελέσματα


Παπάγου - Ζωγράφου        79-75
Τρίτων - Κρόνος Αγ.Δημητρίου    73-67
Κορωπί - Πρωτέας Βούλας        72-61
Εργοτέλης - Πανερυθραϊκός     63-56
Περιστέρι - ΑΕΝ Κηφισιάς     82-65
Μανδραϊκός - Πανελευσινιακός     85-89
Ιωνικός Ν. - Απόλλωνας Σμ.     87-68
Μαρούσι - Έσπερος Πατρών    Αναβλήθηκε

Τα φύλλα αγώνος...

Παπάγου - Ζωγράφου 79-75
Διαιτητές: Παπαθανασίου, Μαραμής
Δεκάλεπτα: 20-13, 44-34, 58-57, 79-75
Παπάγου (Σορώτος): Γκάτζο, Σιμόπουλος, Αποστολίδης 9 (1), Δέδες 13 (1), Ζώρζος 3, Αρσένης 10 (2), Φακοπουλίδης 24 (2), Χαϊκαλής 6 (2), Κακιούζης 14.
Φιλαθλητικός (Ζήβας): Παπαδημητρίου 2, Γκόντγουϊν 5 (1), Γκαβασιάδης 9, Γεωργοπαπαδάκος 27 (5), Καπετζόγλου 3, Βαρνάβας 6, Ξύδης 5 (1), Καστανιώτης 11 (1), Γεωργιάδης 7 (1), Νάκης.

Ιωνικός Ν. - Απόλλων Σμ. 87-68
Διαιτητές: Τσαχάρης, Τσολάκος
Δεκάλεπτα: 26-18, 25-22, 17-16, 17-12.
Ιωνικός Ν. (Ταυρόπουλος): Παπαγεωργίου, Παναγιωταράς 7, Καπινιάρης 7 (1), Παλαιοχωρίτης 8 (2), Βουγιούκας 8, Πετρόπουλος 19 (2), Κοντραφούρης, Περδικάρης 21 (1), Πάντσιος 11 (1), Βασιλόπουλος, Περσίδης 6, Καλογερίας.
Απόλλων Σμ. (Χατζής): Κοντούδης 6 (2), Μπάρδας 18 (4), Σπυρόπουλος 5 (1), Μπασδέκης 3, Κουτσούμπας 3 (1), Αρναουτάκης 12, Κυπριτζόγλου 2, Χανιάς 2, Παμπουλίδης 15, Νιώτης, Σιώμος 2, Παπουτσής.

Εργοτέλης - Πανερυθραϊκός 63-56
Διαιτητές: Κυριακόπουλος, Νάστος
Δεκάλεπτα: 18-10, 35-18, 46-43, 63-56
Εργοτέλης (Μακράκης): Γεωργούτσος 11(1), Καρακωνσταντάκης 10, Βερτούδος 5, Σταμάτης 4(1), Χουχούμης 18(2), Χασάπης, Δόσπρας 2, Σαρρής 2, Καραλής 11(2), Σταράκης, Μανιαδής, Μαρκογιαννάκης.
Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Δέλιος 4, Πρισκομάτης, Καλλιανιώτης 8(1), Πρίτσος, Σοφρωνάς, Κούσουλας, Γιαουρτόγλου 20(6), Τσικόπουλος, Υφαντής 6, Αντωνίου, Τοπάλης 10(2), Γιανναλέτσος 8.

Τρίτωνας - Κρόνος Αγ.Δημ. 73-67
Διαιτητές: Χρηστίδης - Καλογερόπουλος
Δεκάλεπτα: 17-15, 33-31, 47-41, 73-67
Τρίτωνας (Μιχελάκος): Κούτουλας 3 (1), Πετρόπουλος 3, Καλατζής, Κουκούνιας 8, Ντιμπ 26 (6), Θυμνιός 13, Ασπρομύλος, Γεωργίου 4 (1), Γκαβανόπουλος 10 (1), Ανδρεόπουλος 6, Βερτούδος.
Κρόνος Αγ.Δημ. (Χατζηπανηγύρης): Μπάλλας, Ηλιόπουλος, Δανάς 12 (1), Ξιούρας, Άρχος 5, Ζούκας 12 (2), Κόης 3, Φρουσκλιάς 13 (3), Μπέλη 4, Γιαννόπουλος 14 (3), Γκαϊτάσοφ 4, Ματαλιωτάκης.

Περιστέρι - ΑΕΝ Κηφισσιά 82-65
Διαιτητές: Παπαφωτίου-Στρέμπας
Δεκάλεπτα: 6-12, 39-30, 55-45, 82-65
Περιστέρι (Καραγιάνης): Παππάς 11, Ντακούλιας 2, Γοργόνης, Μαγκουνής 15(1), Πολυτάρχου 9(2), Παπαντωνάκος 3(1), Μάντζαρης, Λυκογιάννης 6, Κατιάκος 26(1), Καπώνης 4, Τασόπουλος 6, Δομπρογιάννης.
ΑΕΝΚ (Λιόγας): Καμαριανός, Μοσχοβίτης 14(1), Κεφαλάς, Μαρίνος 4(1), Καράμπελας 1, Παπανικολάου 6, Χατζηνικόλας 3(1), Καραβανάς 12, Οικονομόπουλος 9(2), Δρακάκης 3, Ψαρόπουλος 13(1).

Μανδραϊκός - Πανελευσινιακός     85-89
Διαιτητές: Αποστολίδης-Γιακείμη
Δεκάλεπτα: 20-26, 42-51, 64-74, 85-89
Μανδραϊκός (Μπεκές): Τζιβελέκας 7 (1), Κοτσόπουλος 2, Παπανικολάου Δ., Λυτόπουλος 2, Κούρτης 10, Ζαφείρης 7 (1), Παπαπέτρος 3 (1), Γεωργοπαπαδάκος 15 (2), Μουστόπουλος 16, Βαφιάς, Ψυλέας 23.
Πανελευσινιακός (Τσαουσίδης): Αβραμίδης 26, Μιχαλούτσος, Ντορμπάρης, Τσάντες 3 (1), Πέτρουλας 2, Μούκας 4, Μουμπάρακ 17 (4), Ζούμπος 11 (3), Δούκας 3 (1), Ρεκουνιώτης 6, Μαντζιώρης 17 (1).

Κορωπί - Πρωτέας Β. 72-61
Διαιτητές: Μπούκας-Μαγκουνής
Δεκάλεπτα: 11-13, 32-23, 55-42, 72-61
Κορωπί (Κατσούνης): Δήμας 11, Αγόρης 7 (1), Θεοδωράκος, Καραμπούλας, Καραδολάμης 9 (1), Κερασοβίτης 10 (2), Αμπαράς 11 (3), Αγγελόπουλος 2, Ντάλλης 12 (2), Σταθόπουλος, Μαύρος 10
Πρωτέας Βούλας (Μανουσέλης): Αντωνόπουλος, Σκουλούδης 9, Μόρφης 4, Εμμανουηλίδης 8 (1), Αθηνιώτης 2, Πλούμης 5 (1), Βαρδαβάς 4, Παραγυιός 14 (1), Αυγενικός 11, Ορλάντο 4

H βαθμολογία
 
1.Περιστέρι        4
2.Παπάγου         4
3.Τρίτωνας         4
4.Ιωνικός Νικαίας     3
5.Πανελευσινιακός     3
6.Πανερυθραϊκός     3
7.Μανδραϊκός         3
8.ΑΕΝΚ             3
9.Απόλλων Σμύρνης    3
10.Κορωπί        3
11.*Εργοτέλης        2
12.Ζωγράφου        2
13.Κρόνος Αγ. Δημ.    2
14.Πρωτέας Βούλας    2
15.*Μαρούσι        1
16.**Έσπερος        

*Έχει ένα παιχνίδι λιγότερο
**Υπάρχει απόφαση του ΑΣΕΑΔ

H επόμενη (3η) αγωνιστική (16/10)
Ζωγράφου-Τρίτων
Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Κορωπί
Πρωτέας Βούλας-Ιωνικός Νικαίας
Απόλλων Σμύρνης-Εργοτέλης
Πανερυθραϊκός-Μαρούσι
Έσπερος ΑΟΠΑ-Περιστέρι
Κηφισιά-Πανελευσινιακός
Μανδραϊκός-Παπάγου

2ος Όμιλος

Τα αποτελέσματα


Φίλιππος Βέροιας-Πιερικός Αρχέλαος   77-76 (2παρ.)
Στρατώνι-Καστοριά 60-77
Ασπίδα Ξάνθης-Ερμής Αγιάς 67-69
Αγρίνιο-Χαρίλαος Τρικούπης 89-69
Πολύγυρος-ΧΑΝΘ 66-63
Πευκοχώρι-Ανατόλια 87-73
Γέφυρα-Ερμής Λαγκαδά 71-82
Καρδίτσα-Αίας Ευόσμου 70-49


Οι αγώνες αναλυτικά

Αγρίνιο-Χαρίλαος Τρικούπης 89-69

Δεκάλεπτα: 27-18, 48-39, 60-52, 89-69

Διαιτητές: Μπούσιας-Κωνσταντινόπουλος

Αγρίνιο (Μυριούνης): Τασόπουλος 10 (2), Μπερερής 23 (2), Πατσατζόπουλος, Τάσσος, Πουρνάρας, Σταμούλης, Γκρέκας 8 (2), Μήτσου 7, Γκόβας 14 (2), Μακρής 12 (1) , Κουσιάντζας 2

Χαρίλαος Τρικούπης (Ζωντός): Ιωάννου 5, Βουρνάς 2, Παπαδιονυσίου 12 (1), Τοπουζίδης, Μουράτογλου, Σταυρόπουλος 8, Παπαρέγκας 14 (1), Γεωργιάδης 11 (1), Μουρίκης 8, Ψάλτου 9

Ασπίς Ξάνθης-Ερμής Αγιάς 67-69

Διαιτητές: Ελευθεριάδης-Δημάδης

Δεκάλεπτα: 18-17, 34-35, 47-52, 67-69

Ασπίς Ξάνθης (Ιωαννίδης): Παπαδάκης, Γρούδος, Τσιώγκας 5 (1), Στεφανίδης 10 (2), Τσιαβές 4, Κουτσογιάννης 18, Ασημάκης 9 (2), Παπαθανασίου 2, Μανδαλάκης 16 (2), Πετς 3 (1)

Ερμής Αγιάς (Γιασσάρης): Τσαμπαλής 3, Μηλιώνης 1, Χαλκιάς, Κόμματος 24 (4), Περρωτής 21, Τριανταφύλλου 3 (1), Βαβάτσικος 13, Γούλας 3

Φίλιππος Βέροιας - Πιερικός Αρχέλαος 77-76

Διαιτητές: Παπαγερίδης, Ντούρας

Δεκάλεπτα: 25-14, 40-29, 47-45, 61-61, 67-67, 77-76

Φίλιππος Β. (Γκίμας-Μπλατσιώτης): Πάρος 6(2), Τσιμίδης, Βάλλιος 7(1), Παπαδόπουλος 4, Νίκος , Γεωργιάδης 8, Κοθράς 13(2), Σιόλογκας 29(2), Θεοδωρίδης 4, Σταυριανίδης 6(2)

Πιερικός Αρχέλαος (Χατζηιωάννου): Γκοντόπουλος 14(1), Καλτσουνάς , Γκογκίδης 15(2), Καραγκιολίδης 22(2), Χανέλλι, Τοπούζης 8, Κωνσταντινίδης 4, Τσιρογιάννης 13(1), Παπαμιχαήλ

Ευρώπη Πευκοχωρίου - Ανατόλια 87-73

Διαιτητές: Γερακίνης-Πιτσίλκας Β.

Δεκάλεπτα: 22-27, 41-45, 67-60, 87-73

Πευκοχώρι (Καραμανλής): Αμπατζιδης, Μητσάκης 19 (3), Λεμονάκης 7, Μουρατίδης 12, Μαυρίδης 14 (1), Γαρέζος 10 (2), Καραϊσκάκης 2, Καραθανασης, Κιγμετογλου 16 (1), Σταύρου 7, Μάρκου, Βαιντερλης

Ανατόλια (Γκαιτατζής): Ζαφειρούδης, Πρωτουλης 15 (4), Βρεττας, Σιώπης 7, Γαλανιδης 13 (3), Τριανταφυλλιδης 6 (2), Συμεωνιδης 14, Αζιζης, Σταματογιαννης 2, Τζουβαρας 10, Βεργίνης 2, Γραβανης 4

Πολύγυρος-ΧΑΝΘ 66-63

Διαιτητές: Παπαδόπουλος, Παπαγεωργίου

Δεκάλεπτα: 17-20, 35-32, 50-46, 66-63

Πολύγυρος (Παπαδόπουλος - Πεγιάς): Πιπιλιάρης 29 (2), Ζαγορίτης, Πετρίδης, Παπασαραφιανός 5 (1), Αράπης, Βούλγαρης 8 (2), Χρηστίδης, Ακριτίδης, Νουκάρης 10, Νησιώτης 14 (1), Νίκιτς

ΧΑΝΘ (Νικολαΐδης): Ιορδάνογλου 3, Αμπατζάς 15, Βλάχος 8 (1), Σταματέλος, Ελευθεριάδης, Ζιάκας 3 (1), Ερμείδης 6 (1), Γεωργάκης 3 (1), Παπαχρήστου 8, Παπαζούδης, Λευκαδιτης 13, Μελίδης 3 (1)

Καρδίτσα - Αίας Ευόσμου 70-49

Διαιτητές: Ευφραιμίδης-Ταρενίδης Κ.

Δεκάλεπτα: 20-10, 33-21, 50-32, 70-49

Καρδίτσα (Ρουμελιώτης): Σκορδάς 2, Δόγρανλης, Πανταζής 6 (1), Λάκκας 6 (2), Μαυρογιάννης 5 (1), Παππάς Κ. 8 (2), Πάσσας, Καμαριώτης 11 (2), Παπαδόπουλος 7, Τριχόπουλος 8 (2), Θέος 12 (2), Παππάς Γ. 5 (1)

Αίας (Πεχλιβάνης): Αμούτζιας, Τσιμπής 14 (2), Σεκαδάκης Γ., Καδής 4, Δεληγιάννης 9 (1), Τσιακλάγκανος 3 (1), Σπύρας, Καραμανώλης 3, Δεμερτζής 8, Σικαλίδης 2, Σεκαδάκης Δ., Κοκούρας 6

Στρατώνι - Καστοριά 60-77

Διαιτητές: Τσιρτσιμάλης, Δαμίγος

Δεκάλεπτα: 14-18, 30-33, 50-62, 60-77

Στρατώνι (Χατζούλης): Κελεσίδης 13(4), Πολιτόπουλος 2, Δελίδης 3(1), Σαμαράς 6(2), Ζυγούρας, Θωμαΐδης 7(1), Σουτζόπουλος 15(3), Φλιάτης Ι. 4, Δασκαλόπουλος 10

Καστοριά (Σούλιος): Κυριακόπουλος 10(2), Χονδρογιάννης, Ματενίδης 2, Μπέγας, Ελευθεριάδης 19(2), Χότζα, Τερσενίδης 5(1), Τασιούδης 8, Τεπετίδης 4, Αντωνιάδης 14(3), Μπένας 8, Τσότσος 8

Γέφυρα-Ερμής Λαγκαδά 71-82

Διαιτητές: Θεοδώρου-Φουτζήλας

Δεκάλεπτα: 14-21, 26-44, 46-63, 71-82

Γέφυρα (Τουλούμης): Κρομμύδας 2, Δανάκης 5 (1), Βάσκος 1, Κολοκοτρώνης 10 (2), Δέτσικας, Καζαμίας 8 (2), Μυλωνίδης 21 (2), Βογιατζής 3, Ιατρίδης, Ταραμάς 7 (1), Μπίσκας 9 (2), Καρούζος 5

Ερμής Λ. (Αγγελής): Καϊκλης 8 (1), Καμπέρης 1, Μέλλιος, Ακεψιμαΐδης 22 (4), Μάρουσιτς 8 (1), Νώτης 2, Παρίτσης 14 (2), Πιλκούδης 6, Ράπι, Ελευθεριάδης 8, Μίνου 2, Καντάρκος 7 (1).


Η επόμενη (3η) αγωνιστική (16/10)

Πιερικός Αρχέλαος-Στρατώνι
Καστοριά-Ασπίδα Ξάνθης
Ερμής Αγιάς-Αγρίνιο
Χαρίλαος Τρικούπης-Πολύγυρος
ΧΑΝΘ-Πευκοχώρι
Ανατόλια-Γέφυρα
Ερμής Λαγκαδά-Αίας Ευόσμου
Καρδίτσα-Φίλιππος Βέροιας

 

Ακολουθεί αναλυτικό ρεπορτάζ...

Τελευταία τροποποίηση στιςΚυριακή, 09 Οκτωβρίου 2016 21:59
επιστροφή στην κορυφή