Menu

Ευρωπαϊκό U20: Αποτελέσματα, βαθμολογίες, πρόγραμμα (20/7)

 

Αποτελέσματα-Βαθμολογίες

Α’ Όμιλος

Παρασκευή 15 Ιουλίου

Μαυροβούνιο-Γεωργία 78-55

Αρμενία-ΠΓΔΜ 56-67

Σάββατο 16 Ιουλίου

Πορτογαλία-Αρμενία 70-54

ΠΓΔΜ-Μαυροβούνιο 44-67

Κυριακή 17 Ιουλίου

Γεωργία-ΠΓΔΜ 85-61

Μαυροβούνιο-Πορτογαλία 66-36

Τρίτη 19 Ιουλίου

Αρμενία-Μαυροβούνιο 44-78

Πορτογαλία-Γεωργία 55-82

Τετάρτη 20 Ιουλίου

ΠΓΔΜ-Πορτογαλία54-63

Γεωργία-Αρμενία62-65

Hβαθμολογία

1.Μαυροβούνιο 4-0 289-179 8

2.Γεωργία 2-2284-2596

3.Πορτογαλία 2-2 224-2566

4.ΠΓΔΜ 1-3226-2715

5.Αρμενία 1-3 219-2775

Β’ Όμιλος

Παρασκευή 15 Ιουλίου

Ρωσία-Εσθονία 61-49

Λευκορωσία-Ισλανδία 73-68

Σάββατο 16 Ιουλίου

Πολωνία-Λευκορωσία 80-51

Ισλανδία-Ρωσία 71-65

Κυριακή 17 Ιουλίου

Εσθονία-Ισλανδία 72-75

Ρωσία-Πολωνία 60-70

Τρίτη 19 Ιουλίου

Λευκορωσία-Ρωσία 58-84

Πολωνία-Εσθονία 60-48

Τετάρτη 20 Ιουλίου

Ισλανδία-Πολωνία62-60

Εσθονία-Λευκορωσία70-72

Η βαθμολογία

1.Πολωνία 3-1 270-221 7

3.Ισλανδία 3-1 278-270 7

2.Ρωσία 2-2 270-248 6

4.Λευκορωσία 2-2254-3046

5.Εσθονία 0-4239-2684

Γ’ Όμιλος

Παρασκευή 15 Ιουλίου

Αλβανία-Μ. Βρετανία 44-62

Ολλανδία-Κόσσοβο 69-40

Ιρλανδία-Ελλάδα 47-93

Σάββατο 16 Ιουλίου

Ελλάδα-Ολλανδία 68-36

Μ. Βρετανία-Ιρλανδία 66-56

Κόσοβο-Αλβανία 62-55

Κυριακή 17 Ιουλίου

Κόσοβο-Μ. Βρετανία 58-72

Ολλανδία-Ιρλανδία 58-64

Αλβανία-Ελλάδα 35-97

Τρίτη 19 Ιουλίου

Ελλάδα-Κόσοβο 103-44

Ιρλανδία-Αλβανία 67-47

Μ. Βρετανία-Ολλανδία 48-40

Τετάρτη 20 Ιουλίου

Αλβανία-Ολλανδία 54-65

Κόσοβο-Ιρλανδία 52-67

Ελλάδα-Μ.Βρετανία 82-61

Η βαθμολογία

1.Ελλάδα 5-0 443-223 10

2.Μ.Βρετανία 4-1 309-280 9

3.Ιρλανδία 3-2 301-316 8

4.Ολλανδία 2-3 268-274 7

5.Κόσοβο 1-4 256-366 6

6.Αλβανία 0-5 235-353 5

Δ’ Όμιλος

Παρασκευή 15 Ιουλίου

Κροατία-Ρουμανία 100-67

Σλοβακία-Βουλγαρία 73-83

Σάββατο 16 Ιουλίου

Βοσνία Ερζεγοβίνη-Σλοβακία 97-51

Βουλγαρία-Κροατία 47-81

Κυριακή 17 Ιουλίου

Ρουμανία-Βουλγαρία 76-49

Κροατία-Βοσνία Ερζεγοβίνη 70-66

Τρίτη 19 Ιουλίου

Σλοβακία-Κροατία 54-92

Βοσνία Ερζεγοβίνη-Ρουμανία 73-58

Τετάρτη 20 Ιουλίου

Βουλγαρία-Βοσνία Ερζεγοβίνη 58-74

Ρουμανία-Σλοβακία 71-75

Η βαθμολογία

1.Κροατία 4-0 343-234 8

2.Βοσνία Ερζεγοβίνη 3-1 310-237 7

3.Βουλγαρία 1-3 237-3045

4.Σλοβακία 1-3 253-3435

5.Ρουμανία 1-3 272-2975

 

Η συνέχεια...

Παρασκευή 22 Ιουλίου

Προημιτελικοί

«Τ. Καμπούρης»

Θέσεις 1-8

14.15 Μαυροβούνιο-Πολωνία (53)

16.30 Κροατία-Μεγάλη Βρετανία (54)

18.45 Ελλάδα-Βοσνία Ερζεγοβίνη (56)

21.00 Ισλανδία-Γεωργία (55)

 Θέσεις 17-21

12.00 Αλβανία-Βουλγαρία (Ε1)

«Μ. Μερκούρη»

Θέσεις 9-16

12.00 Αρμενία-Εσθονία (48)

14.15 Πορτογαλία-Λευκορωσία (49)

16.30 Ρουμανία-Ολλανδία (50)

18.45 Ρωσία-ΠΓΔΜ (51)

21.00 Ιρλανδία-Σλοβακία (52)

 

Σάββατο 23 Ιουλίου

Ημιτελικοί

 «Τ. Καμπούρης»

Θέσεις 5-8

14.15 Ν49-Ν50 (59)

16.30 Ν51-Ν52 (60)

Θέσεις 1-4

18.45 Ν55-Ν56 (64)

21.00 Ν53-Ν54 (63)

«Μ. Μερκούρη»

Θέσεις 17-21

12.00 Βουλγαρία-Κόσοβο (Ε2)

Θέσεις 13-16

14.15 Η49-Η50 (57)

16.30 Η51-Η52 (58)

Θέσεις 9-12

18.45 Η53-Η54 (61)

21.00 Η55-Η56 (62)

Κυριακή 24 Ιουλίου

Τελικοί

«Τ. Καμπούρης»

12.00 Ν57-Ν58 (Θ.13-14)

14.15 Η59-Η60 (Θ. 11-12)

16.30 Ν59-Ν60 (Θ. 9-10)

18.45 Η63-Η64 (Θ. 3-4)

21.00 Ν63-Ν64 (Τελικός)

«Μ. Μερκούρη»

09.15 Ε2-Η48 (Θ. 19-20)

11.30 Ε1-Ν48 (Θ. 17-18)

13.45 Η57-Η58 (Θ. 15-16)

16.00 Η61-Η62 (Θ. 7-8)

18.15 Ν61-Ν62 (Θ. 5-6)

*Προκρίνονται οι δύο πρώτες ομάδες κάθε ομίλου και παίζουν χιαστί σε νοκ άουτ αγώνες στις 22, 23 και 24 Ιουλίου. Τα ζευγάρια των προημιτελικών είναι Α1-Β2, Δ1-Γ2, Γ1-Δ2, Β1-Α2. Συνεχίζουν σε αγώνες κατάταξης όλες οι ομάδες και από την 9η θέση και κάτω.

 

επιστροφή στην κορυφή