Menu

Γ΄ Εθνική: Αποτελέσματα – Βαθμολογίες (20η αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και τα φύλλα αγώνα για την 20η αγωνιστική της Γ΄ Εθνικής Ανδρών έχουν ως εξής:

1ος Όμιλος Νότου

Αποτελέσματα

Πεντέλη - Οίαξ Ναυπλίου 83-62

Σπαρτιατικός - Απόλλων Σμύρνης 51-75

ΦΕΑ Ν.Φ./Ν.Χ. - Χαρίλαος Τρικούπης 60-71

Ακράτα - Πόλις Καλλιθέας 70-65

Ίκαρος Καλλιθέας - ΚΑΟΚ 69-62

Γλαύκος - Κεραυνός Αιγίου 73-67

Μανδραϊκός - ΕΣΚΔ. Ν. Ιωνίας 74-70

 

Φύλλα αγώνα

Πεντέλη-Οίαξ Ναυπλίου 83-62

Δεκάλεπτα: 18-16, 42-30, 60-45, 83-62

Διαιτητές: Καμήτσος, Κοτσίρης

Πεντέλη (Χαρτοματσίδης): Σταθάκης, Μάντζιος 7 (1), Γρατσιάτος 11 (2), Γιωτάκης 5 (1), Κωνσταντάκος 8 (1), Καλογερόπουλος 18 (2), Μπίγκος 18 (2), Μουστόπουλος 4, Καρτσωνάκης 12 (4).

Οίαξ (Νόντας): Σταθογιαννόπουλος 3, Κοσσιώρης 10, Παζαράς 11 (2), Οικονόμου 12 (2), Κατσαλούλης 8, Παπασαράντος 8 (2), Παπαμήτρου, Μπαλτζής 10 (2).

 

Σπαρτιατικός-Απόλλων Σμύρνης 51-75

Δεκάλεπτα: 13-22, 25-45, 39-62, 51-75

Διαιτητές: Χαινά, Καβαδάς

Σπαρτιατικός (Τσώνης): Θεοδωρόπουλος 6 (1), Κόρο 4, Τζατζάς 2, Μανιατάκος 7, Βουργιώτης  6, Αλεξόπουλος, Βούλγαρης 2, Κυρίτσης 7, Αναγνωστάκος 9, Σταθάκος 8, Δορλής

Απόλλων (Χουχουλής): Κοντούδης 2, Γκινούτσης 8 (2), Πετρόπουλος 5, Νιότης 2, Σιώμος 14, Παπουτσής 8 (1), Αθανασάκης 4, Πάντζιος 6 (2), Θυμνιός 2, Τάσιος 5 (1), Τσελεμπής 16 (1), Μανιάς 3 (1)

 

ΦΕΑ Ν.Φ./Ν.Χ.-Χαρίλαος Τρικούπης 60-71

Δεκάλεπτα: 11-13, 29-34, 42-49, 60-71

Διαιτητές: Φάκαρος, Μπανασάκης

ΦΕΑ Ν.Φ./Ν.Χ. (Κοσμίδης): Νιφόρας, Ρωμοσιός 2, Στεφανής 14 (1), Βλασσόπουλος 9, Γόντικας 4, Νίκολλι, Μπούσι 11 (1), Μπασέας 3, Διαμαντόπουλος 12 (1), Τσίτος 5 (1), Δαρμογιάννης, Σταμάτης.

Χαρίλαος Τρικ. (Ζωντός): Ιωάννου 10 (1), Βουρνάς 18 (1), Ζαμπέτης 9, Δημητρόπουλος, Μουράτογλου 11 (2), Τριπολίδης.Ι, Γεωργιάδης 16 (1), Παπαγεωργίου, Ψάλτου 7.

 

Ακράτα-Πόλις Καλλιθέας 70-65

Δεκάλεπτα: 21-9, 37-34, 54-54, 70-65

Διαιτητές: Μαντήλας, Ζιώγας

Ακράτα (Ζιζηλάς): Σαρικάς 14 (4), Σταυρόπουλος, Βασιλάτος, Μουργέλας, Σχορτσανίτης 2, Πολυδέρας 2, Μανταλβάνος 8, Μπιτσάκος, Οικονομόπουλος 10 (1), Μαλλής 14 (3), Σακελλαρίου 2, Λάφης 18.

Πόλις Καλλιθέας (Σίμος): Μπογδανίδης 11 (3), Κόκκινος 17, Βαρθακοκοίλης 4, Χάλαρης 2, Βελιζιώτης 14 (1), Κασπαριάν 14 (1), Λάβαρης 2, Κακαργιάς.

 

Ίκαρος Καλλιθέας-ΚΑΟΚ 69-62

Δεκάλεπτα: 12-12, 26-28, 53-46, 69-62

Διαιτητές: Μακρής, Καρανικόλα

Ίκαρος Καλλιθέας (Σορώτος): Ιορδάνογλου 12 (1), Ντουζίδης 6, Αρχιμανδρίτης, Παπαπέτρου 13 (3), Φωτίου 5 (1), Χαϊκάλης, Κουρέπης, Αντωνόπουλος 9 (1), Παπαδούλης 12 (2).

ΚΑΟΚ (Μανωλιτσάκης): Μπολάνος 2, Αναγνωστόπουλος 2, Γκιώνης, Τσακιρίδης 9, Πράτης 6, Μακρής 3, Δανιήλ 4, Κατσαμάκης 13 (2), Σταυρόπουλος 19 (3), Γιαννουλάκος 4.

 

Γλαύκος-Κεραυνός Αιγίου 73-67

Δεκάλεπτα: 13-22, 35-39, 57-54, 73-67

Διαιτητές: Μαγκουνής, Γιακείμη

Γλαύκος (Πολυδωρόπολος): Καπερώνης 12 (1), Σερέτης 7, Παπανικολόπουλος 1, Σταυράκης 2, Παπαβασιλόπουλος 8, Κάλλης 25, Δρακόπουλος 6, Λιούρδης 10 (2), Μπιτίνης 2.

Κεραυνός (Λεονάρδος): Μοσχοβάκης 10 (1), Ταπεινός 2, Βασιλειάδης 9, Λυμπέρης Β. 8, Λυμπέρης Δ. 17 (4), Νικολάου 15 (2), Τσούλος 4, Πάρος 2.

 

Μανδραϊκός -ΕΣΚΔ. Ν. Ιωνίας 74-70

Δεκάλεπτα: 24-10, 45-31, 62-53, 74-70

Διαιτητές: Φραγκούλη, Ορφανός Εμμ.

Μανδραϊκός (Γρίβας): Παπαποστόλου 6 (2), Σπυρόπουλος 9, Καραλής 16 (2), Κούρτης 14 (1), Δρακωτός, Μπούτρης 1, Γιατράκος, Στέφος 12, Λαμπρόπουλος 9 (2), Καρυπίδης 7.

Ν. Ιωνία (Σαμόλης): Σαμαράς, Τόρα 15 (3), Θάνος 3 (1), Σιλιτζήρης 6, Κεφάλας 14 (4), Θεοδωράκος 7 (1), Λίτσιος 5 (1), Δήμας, Ιγγλέζος 3 (1), Μαυρίδης 6, Αναστασόπουλος 11 (3).

 

Βαθμολογία

1. Απόλλωνας Σμύρνης 38

2. Μανδραϊκός 36

3. Πόλις Καλλιθέας 33

4. ΚΑΟΚ 33 

5. Πεντέλη 32

6. Ακράτα 32

7. Χαρίλαος Τρικούπης 32

8. Κεραυνός Αιγίου 30

9. Ίκαρος Καλλιθέας 29

10. Γλαύκος 29

11. ΕΣΚΔ. Ν. Ιωνίας 26

12. ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ 26

13. Οίαξ Ναυπλίου 22

14. Σπαρτιατικός 22

 

Επόμενη αγωνιστική (21η, 20/3)

Οίαξ Ναυπλίου - Σπαρτιατικός

Απόλλων Σμύρνης - ΦΕΑ Ν.Φ./Ν.Χ.

Χαρίλαος Τρικούπης - Ακράτα

ΚΑΟΚ - Πόλις Καλλιθέας

Κεραυνός Αιγίου - Πεντέλη

ΕΣΚΔ. Ν. Ιωνίας - Γλαύκος

Ίκαρος Καλλιθέας – Μανδραϊκός

 

 

2ος Όμιλος Νότου

Αποτελέσματα

Ηλυσιακός - Πανναξιακός 53-60

Έσπερος Λαμίας - Ηρόδοτος 68-54

Κύδων Χανίων - Άρης Πετρούπολης 64-69

Ιπποκράτης Κω - Άρης Νικαίας 79-64

ΚΑΠ - Κάδμος 79-77

Μαρούσι - Σπόρτιγκ 72-65

Πρωτέας Βούλας – Τρίτωνας (16/3)

 

Φύλλα αγώνα

Ηλυσιακός - Πανναξιακός 53-60

Δεκάλεπτα: 12-18, 28-25, 41-44, 53-60

Διαιτητές: Στρέμπας, Τσαχάκης

Ηλυσιακός (Χατζηπανηγύρης): Άρχος 3, Χατζηβέρογλου 2, Γκόλιας, Χούμας 13(2), Παπαφωτίου, Μαλτέζος 3, Πελίγκος 12(2), Σπυρόγλου, Πεζός, Ολύμπιος 14(2), Κανελλόπουλος 6.

Πανναξιακός (Δαμιανίδης): Πολίτης, Καρβούνης 3, Καλαβρός, Μαγιντομπέ 8(2), Καζακίδης, Καραγιάννης, Μάκαρης 7, Ακτύπης 6, Χριστόδουλος 17, Μυλωνάς 7, Παγώνης 12(1).

 

Μαρούσι - Σπόρτιγκ 72-65

Δεκάλεπτα: 20-10, 38-28, 57-44, 72-65

Διαιτητές: Αθανασόπουλος, Αντωνιάδης

Μαρούσι (Κεραμιδάς): Ξύδας 7(1) Στασινός Ορ. 2, Πολυχρονόπουλος 14(1), Μπαλαμπάνης 7, Ραλλάτος 2, Μπαλάφας 3(1), Σκιαθίτης, Γεωργίου 10, Καννέλης 5, Σουρλής 11(3), Καπετάνιος 7, Παπαδημητρίου 4

Σπόρτιγκ (Αρβανίτης): Καστανιώτης 4, Χατζηνικόλας 20, Τσαμπής 12, Παπαπέτρος 11, Κουζούρης, Σκυλάκος, Κούτρης 1, Χασάπης 2, Καραμπάτος, Αγγέλης 15(1), Κεχαγιάς.

 

Έσπερος Λαμίας – Ηρόδοτος 68-54

Δεκάλεπτα: 6-11, 23-27, 51-42, 68-54

Διαιτητές:  Καλαϊτζάκης, Αυγερινός

Έσπερος Λαμίας (Σοφογιάννης): Ρόκας, Σμυρνής 3 (1), Τουλούπης, Αργύρης, Στογίλκοβιτς 12 (2), Φύκας Φ. 3 (1), Φύκας Π. 6, Σοφογιάννης Μ 15 (2), Φούντας 10, Ζαχαράκης 15 (3), Ξηρός 4.

Ηρόδοτος (Σταθάκης): Δρόσος 6, Μαϊστρέλης 12, Βερτούδος 6, Καρλάφτης 4, Μίχος 15, Αλετράς, Σταθάκης 8, Μητρόπαπας, Χαρωνίτης 3.

 

Κύδων – Άρης Πετρούπολης 64-69

Δεκάλεπτα: 16-25, 33-40, 49-55, 64-69 

Διαιτητές: Κωνσταντινίδου, Τσακαλογιάννης

Κύδων Χανίων (Σδράκας): Βλαχάκης 4 (1), Υφαντόπουλος 8 (2), Αλεξίου 15 (1), Χοχλάκης, Ζανιδάκης, Τσαρουχάς 11, Τσαμπάς 6, Μπαγάκης, Κολαρετάκης 5, Αδοντάκης 6, Λιονάκης 7, Κοντογιάννης 2.

Άρης Πετρούπολης (Κακαλιάς): Βενιτουράκης 3 (1), Ηλιόπουλος 4, Χρονόπουλος 23 (4), Μπαζιώτης 8(1), Κώτσιας, Μπινιάρης, Παπαγεωργόπουλος 6, Μακρόπουλος 16, Βεντούρης 9 (3).

 

Ιπποκράτης Κω – Άρης Νικαίας 79-64

Δεκάλεπτα: 29-12, 41-37, 59-56, 79-64

Διαιτητές: Αποστολίδης, Ουσταμπασίδης

Ιπποκράτης Κω (Αλμπάνης): Δημητρίεβιτς, Κανταρέγια, Τσούφλας, Γκοράτσας 9 (3), Σκούφης 12 (2), Μελεούνης 2, Ασημακόπουλος 25 (1), Βουρλούμης, Χαρίσης 19, Ψάλτου 8 (1), Χρήστου 2, Τσιλιγκίρης 2.

Άρης Νικαίας (Ζερβουλάκος): Γεωργούτσος 14, Φωστέρης 17, Αλσαντζής 7, Κουκουβάκης, Θεοδοσίου 4, Στογιάνοβιτς 13, Γαλίτης, Κόλλιας 6, Τραμπάρης, Ζήσης, Τσακαλοφίδης, Κωνσταντόπουλος.

 

Αγ. Παρασκευή - Κάδμος 79-77

Δεκάλεπτα: 15-14, 33-28, 55-52, 79-77

Διαιτητές: Νάστος, Ρίζος

ΚΑΠ (Καρακώστας): Σκάνδαλος Χ. 18(1), Σκάνδαλος Γ.  4, Βασιλόπουλος 12(3), Δρίβας 4(1), Βαρνάς 1, Παπουλίδης 22, Σκούταρης 6, Ψωμαδέρης 12, Κούργιας.

Κάδμος (Αναστασίου): Στεφάνου 1, Πανταζής 6(1), Παπαδάκης 5, Γκρινιάρης 19(4), Χαράτσης 24(4), Τσιριμώκος 14(4), Δρακάκης 2, Τσαπρούνης 6, Κουπές, Γιάννου.

 

Βαθμολογία

1. Μαρούσι 35

2. ΚΑΠ 34

3. Πρωτέας Βούλας 34

4. Κάδμος 33

5. Τρίτων 32

6. Ιπποκράτης Κω 32

7. Άρης Πετρούπολης 32

8. Πανναξιακός 30

9. Άρης Νικαίας 29

10. Κύδων Χανίων 27

11. Ηλυσιακός 25

12. Έσπερος Λαμίας 24

13. Ηρόδοτος 22

14. Σπόρτιγκ 22

* Μαρούσι, Πρωτέας Βούλας, Άρης Πετρούπολης, Πανναξιακός έχουν έναν αγώνα λιγότερο.

** Ο Τρίτων έχει δύο αγώνες λιγότερους.

 

Επόμενη αγωνιστική (21η, 20/3)

Τρίτων - Έσπερος Λαμίας

Ηρόδοτος - ΚΑΠ

Κάδμος - Ιπποκράτης Κω

Άρης Πετρούπολης - Άρης Νικαίας

Πανναξιακός - Πρωτέας Βούλας

Σπόρτιγκ - Ηλυσιακός

Κύδων Χανίων - Μαρούσι

 

 

1ος Όμιλος Βορρά

Αποτελέσματα

Αίας Ευόσμου – Πρωτέας Γρεβενών  87-55

Διόσκουροι Κοζάνης – Καρδίτσα  58-68

Ερμής Αγιάς – Πτολεμαϊδα  82-59

Μακεδονικός – Σιάτιστα  88-56

Εύαθλος – ΑΓΣ Ιωαννίνων  53-70

 

Φύλλα αγώνα

Εύαθλος - ΑΓΣ Ιωαννίνων  53-70

Δεκάλεπτα: 11-18, 28-31, 40-54, 53-70

Διαιτητές: Παπανικολάου, Μαραθιώτης.

Εύαθλος (Παπαδόπουλος): Παπαδόπουλος Σ. 3(1), Καλογεράκης, Βαρβούτας 1, Ζεμπεκίδης 8(1), Κηρύκος, Παπαρίδης, Πούλος, Πολυχρονίδης 3(1), Τσελέκης 5, Γκαντίδης 9(2), Σιδηρόπουλος 13(1), Κούτουλας 11.

ΑΓΣ Ιωαννίνων (Τσουκανέλης): Γεωργίου, Σκορίλας 9 (1), Μπαρτζώκας, Κοντός 10 (2), Αντωνίου, Μάντζιος 11, Μάκης, Πάτρας 14 (2), Χρήστου, Φίλιος 4, Αυγερινός 22 (4).

 

Μακεδονικός - Σιάτιστα 88-56

Δεκάλεπτα: 28-7, 44-24, 72-44, 88-56

Διαιτητές: Ρούκας, Κολοκυθάς

Μακεδονικός (Μύθου): Χαρτόπουλος 7, Κοντσές Α. 11 (1), Ντισλής 18 (4), Λυχριδάς 5, Κομματάς 7 (1), Χαλάτσης 6, Παπαγρηγορίου 1, Μποβασιανός 2, Νταράκης 16, Γραβάνης 4, Παρχαρίδης 6, Μπαρζού 5.

Σιάτιστα (Τσιαούσης): Γεωργάκας 3, Καλαμπούκας 13 (1), Γράβας 4, Ρέππας Χρ. 9 (3), Ρέππας Ν. 3 (1), Παπαθωμάς, Τσιαούσης 17, Δεληγιάννης 4, Καρακουλάκης 1, Κουζιώνης 2, Κατσιάνης.

 

Αίας Ευόσμου – Πρωτέας Γρεβενών  87-55

Δεκάλεπτα: 22-10, 49-24, 53-37, 87-55

Διαιτητές: Τσουμαχίδης, Καρακώστας

Αίας Ευόσμου (Χατζούλης): Αμούτζιας 18(1), Καδής, Μαυρίδης, Τέντζος Α. 3(1), Μαυρίδης 21(2), Παπαδόπουλος 2, Σπύρας 9(2), Λύτας 9(1), Δελίδης 18(2), Σικαλίδης 7, Τέντζος Θ., Καπίδης.

Πρωτέας Γρεβενών (Χασιώτης): Τσούκας 9(3), Γιαννάκης 4, Κολοβός, Ρίγκος 5, Τζήμου 2, Γρίδας, Μαρκόπουλος, Συλλάκος, Κιούρκας 8, Μποζιάρης 13(3), Κλωνάρας 4, Ζίμπρας, Μαλιούρας 10.

 

Διόσκουροι Κοζάνης – Καρδίτσα  58-68

Δεκάλεπτα: 14-25, 22-41, 37-52, 58-68

Διαιτητές: Δαμίγος, Γαζέτας

Διόσκουροι Κοζάνης (Χωλόπουλος): Σισμάνης 2, Σκορδάρης 8, Ντόβας 18(3), Βλάχος 13(1), Ζολώτας 2, Νικολάου 6(1), Καρανώτας 7, Ανδρίτσος 2.

Καρδίτσα (Φόρος): Δεσπούλης, Πανάρας 15(2), Γεωργίου 7(1), Τσιαμούρας, Βούλγαρης, Πάσσας, Θέος 15, Καμαριώτης 15(3), Παπαδόπουλος 10, Αντωνίου 6(1).

 

Ερμής Αγιάς - Πτολεμαΐδα 82-59

Δεκάλεπτα: 26-19, 43-31, 62-43, 82-59

Διαιτητές: Ι. Αγραφιώτης Ι., Πράττος

Ερμής Αγιάς (Γιασάρης): Δαουλάρης 10 (2), Κόμματος 20 (2), Περρωτής 19, Χαλκιάς, Μηλιώνης 11 (3), Καλεμτζάκης 8, Γούλας 14 (2), Καμπούρης, Αργυρούλης, Σπανός, Ντεβές, Παπαζήσης.

Πτολεμαΐδα (Μουρουζίδης): Μαλούτας, Τούζος 13 (3), Καλομενίδης 11 (2), Τσολάκης, Κλωναράς 19 (1), Τσιακλαγκάνος 7, Σαχπατζίδης, Πανίδης 5, Σκορδάς, Πλεξίδας, Χατζηνερατζής 2, Ναϊπλής 2.

 

Βαθμολογία

1. Καρδίτσα  35

2. Αίας Ευόσμου 29

3. Ερμής Αγιάς  28

4. Μακεδονικός 28

5. ΑΓΣ Ιωαννίνων 28

6. Πρωτέας Γρεβενών  25

7. Ευαθλος 25

8. Διόσκουροι Κοζάνης 25

9. Μελίκη  24

10. Αριστοτέλης Φλώρινας 20

11. Σιάτιστα 20

12. Πτολεμαΐδα 18

*Καρδίτσα και Εύαθλος έχουν ένα παιχνίδι περισσότερο, Ερμής Αγιάς και Διόσκουροι Κοζάνης ένα λιγότερο.

 

Επόμενη αγωνιστική (21η, 20/3)

Πρωτέας Γρεβενών - Διόσκουροι Κοζάνης

Μελίκη - Ερμής Αγιάς

Σιάτιστα - Αίας Ευόσμου

ΑΓΣ Ιωαννίνων - Μακεδονικός

Αριστοτέλης - Φλώρινας-Εύαθλος

 

 

2ος Όμιλος Βορρά

Αποτελέσματα

Ζέφυρος – Ασπίδα Ξάνθης  51-55

Γέφυρα – Χαλκηδόνα  67-60

ΒΑΟ – ΑΕ Κομοτηνής  72-79

Ελευθερούπολη – Αρετσού (αναβλήθηκε)

Ικαροι Σερρών – Ορφέας Ν. Σκοπού  64-73

Γαλάτιστα – ΧΑΝΘ 63-73

ΓΑΣ Κομοτηνής – Αγ. Βαρβάρα 72-81

 

Φύλλα αγώνα

Γέφυρα – Χαλκηδόνα  67-60

Δεκάλεπτα: 14-19, 31-35, 45-49, 67-60

Διαιτητές: Κοϊμτζόγλου, Παπαδόπουλος Χαρ.

Γέφυρα (Τουλούμης): Τουλούμης 20(2), Δανάκης 23(2), Δώνης, Τολιόπουλος 2, Μπάρκος, Μυλωνίδης 9, Κουλουμπής 6, Γεράκης, Αλμπάντης 2, Σιόλογκας, Χαρισσόπουλος, Σαραφίδης 5(1).

Χαλκηδόνα (Οκλαλιώτης): Μαρκίδης 4, Σιδηρόπουλος 6(2), Δέτσικας 7, Μπατάκος 7, Σεφερίδης 9(1), Μακαλέκας 3(1), Μαραπίδης 10(2), Ευαγγελίδης 4, Παναγόπουλος, Μάντσος 10.

 

ΒΑΟ – ΑΕ Κομοτηνής  72-79

Δεκάλεπτα: 15-21, 40-33, 51-58, 72-79

Διαιτητές: Ξέρας, Παζόλης

ΒΑΟ(Κατσής): Παρασκευάς 6(1), Τσιώγκας-Τζουβάρας 11(3), Λεπτοκαρίδης 20(1), Γαλανίδης 13(3), Παπαβασιλείου 3(1), Γεωργιάδης 5, Χολέβας 3, Γρηγοριάδης 2, Δέλλας 8.

ΑΕ Κομοτηνής (Κουκοβίνος): Σταματέλος 17(1), Χονδρόπουλος 10(2), Κουτσοβασίλης 13(3), Σιμάκης 20 (1), Βακρίνος 2, Χατζηπαυλίδης 2, Θεοδωρίδης 7, Χατζηδημητρίου 6, Κανόρας 3, Μποντίδης. 

 

ΓΑΣ Κομοτηνής – Αγ. Βαρβάρα 72-81

Δεκάλεπτα: 20-17, 36-38, 56-60, 72-81

Διαιτητές: Σιταρίδης, Πετανίδου

ΓΑΣ Κομοτηνής (Βελή-Ντίνας): ΑΘανασίου 3 (1), Μιχαηλίδης, Μπούντας 3 (1), Λεχούδης 18 (1), Μαγκουνής 15, Μπεκρής 16 (3), Στασινόπουλος, 2, Χαλίλ 14.

Αγ. Βαρβάρα (Καμαρακης): Σαµαράς 13 (3), Μπάμπουλης 14 (3), Μαλαθούνης, Μητρούλης, Ράµµος 11 (1), Μπανασάς, Γ. Σουλιδης, Κουµλέλης 15, Χαριζανης 13, Κάτσικας, Αγανικόλας, Μανάκας 15.

 

Γαλάτιστα – ΧΑΝΘ 63-73

Δεκάλεπτα: 10-20, 26-44, 51-49, 63-73

Διαιτητές: Γερακίνης, Λελούδας

Γαλάτιστα (Μητακίδης): Πέτρουλας 9, Κουλαξής 7, Δάγκας 4, Τσακίρης, Τσιοκάνος, Καρανώτας 16, Γιαχανατζής 10 (2), Ρίζος 7 (1), Σιούλας, Καραϊσκος 10 (1).

ΧΑΝΘ (Καραπιπερίδης): Βλάχος 1, Παυλέας 9 (2), Λεµονιάς 2, Σταματέλλος 4, Ελευθεριάδης 16 (1), Ζιάκας 17 (4), Ερµείδης 2, Παπαχρήστου 3 (1), Δαβάνης 17, Μελίδης 2.

 

Ικαροι Σερρών – Ορφέας Ν. Σκοπού  64-73

Δεκάλεπτα: 17-10, 36-28, 47-49, 64-73

Διαιτητές: Τσιρτσιµάλης, Τζιβελεκίδου

Ικαροι Σερρών (Ποργιόπουλος): Γεωργιανός 14 (1), Τράκας 5 (1), Καλογεράτος 9 (3), Θολιώτης 9 (1), Γκούτζιας 9, Γρίψιος 10, Παπαδόπουλος 8, Δαλαγκόζης, Φραγκούλης.

Ορφέας Ν. Σκοπού (Κοκολιός): Πεχλιβάνης 17 (3), Παπάς 2, Δεµερτζής 12, Χατζής 10 (2), Καβαργύρης 4, Τσανάκας 5 (1), Ιωσηφίδης 6, Κηπουρός 17 (1), Κουντσιαντζης.

 

Βαθμολογία

1. Γέφυρα 39

2. Ασπίδα Ξάνθης 37

3. ΧΑΝΘ 36

4. Ίκαροι Σερρών 33

5. Κομοτηνή 32

6. Ζέφυρος 31

7. ΑΕ Κομοτηνής 31

8. Ορφέας Νέου Σκοπού 30

9. Αγία Βαρβάρα 28

10. Χαλκηδόνα 25

11. Γαλάτιστα 24

12. ΑΟ Αρέτσου 23

13. ΒΑΟ 23

14. Ελευθερούπολη 22

*Αρετσού και Ελευθερούπολη έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο.

**Η Χαλκηδόνα έχει μείον τρεις βαθμούς.

 

Επόμενη αγωνιστική (21η, 20/3)

Ασπίδα Ξάνθης - Γέφυρα

Χαλκηδόνα - ΒΑΟ

ΜΓΣ Κομοτηνής - Ελευθερούπολη

Ορφέας Νέου Σκοπού - Αρετσού Καλαμαριάς

ΧΑΝΘ - Ζέφυρο

Αγία Βαρβάρα - Γαλάτιστα

Ίκαροι Σερρών - ΓΑΣ Κομοτηνής

 

Τελευταία τροποποίηση στιςΔευτέρα, 07 Μαρτίου 2016 00:45
επιστροφή στην κορυφή