Menu

Γ΄ Εθνική Ανδρών: Αποτελέσματα – Βαθμολογίες (18η αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και τα φύλλα αγώνα για την 18η αγωνιστική της Γ΄ Εθνικής Ανδρών έχουν ως εξής:

1ος Όμιλος Νότου

Αποτελέσματα

Μανδραϊκός - Οίαξ Ναυπλίου 78-54

Γλαύκος - Απόλλων Σμύρνης 44-60

Πεντέλη - Χαρίλαος Τρικούπης 60-59

Σπαρτιατικός - Πόλις Καλλιθέας 75-82

ΦΕΑ ΝΧ/ΝΦ - Ακράτα 87-54

ΕΣΚΔ. Ν. Ιωνίας - ΚΑΟΚ 98-89

Ίκαρος Καλλιθέας - Κεραυνός Αιγίου 70-72

 

Φύλλα αγώνα

Μανδραϊκός - Οίαξ Ναυπλίου 78-54

Δεκάλεπτα: 12-15, 35-25, 55-36, 78-54

Διαιτητές: Κώτσου, Χατζημάρκος

Μανδραϊκός (Γρίβας): Παπαποστόλου 5 (1), Σπυρόπουλος 16 (5), Περλορέντζος, Καραλής 12 (2), Κούρτης 4, Δρακωτός 2, Μπούτρης 6 (2), Γιατράκος, Στέφος 10, Λαμπρόπουλος 7 (1), Καμπερίδης 5 (1), Καρυπίδης 11.

Οίαξ (Νόντας): Σταθογιαννόπουλος 2, Κοσσιώρης 16 (1), Παζαράς 6, Οικονόμου 8 (1), Κατσαλούλης 15, Παπασαράντος 6 (2), Μπούνος, Παπαμήτρου, Μπαλτζής 1.

 

Γλαύκος - Απόλλων Σμύρνης 44-60

Δεκάλεπτα: 14-21, 24-33, 36-48, 44-60

Διαιτητές: Σταθόπουλος, Ζιώγας

Γλαύκος (Πολυδωρόπουλος): Καπερώνης, Σερέτης 10, Σουλιώτης 4, Τασόπουλος 4, Κουμπούρας, Μαυράκης 2, Παπαβασιλόπουλος 4, Καλντής 4, Δρακόπουλος 4, Λιούρδης 6, Πιπίνης 6.

Απόλλων (Χουχουλής-Χατζής): Κοντούδης 5 (1), Γκιμούτσης, Πετρόπουλος 2, Νιότης 2, Σιώμος, Αρναουτάκης 7 (1), Παπουτσής, Αθανασάκης 3, Πάντζιος 7 (1), Θυμιός 16, Τάσιος, Τσελεμπής 18 (2).

 

Πεντέλη - Χαρίλαος Τρικούπης 60-59

Δεκάλεπτα: 18-15, 41-26, 53-42, 60-59

Διαιτητές: Κοτσίμπος, Λογοθέτης

Πεντέλη (Χαρτοματσίδης): Μάντζιος 3, Γρατσιάτος 10 (1), Λίτσο 9, Αποστολόπουλος 6, Γιωτάκης, Κωνσταντάκος, Γάσπαρης, Καλογερόπουλος 13 (2), Μπίγκος 4, Μουστόπουλος 12, Καρτσωνάκης 3 (1).

Χαρίλαος Τρικ. (Ζωντός): Ιωάννου 12 (1), Βουρνάς 7, Ζαμπέτης, Σταμούλης 9 (3), Μουράτογλου 4, Σταυρόπουλος, Δημητρόπουλος 4 (1), Γεωργιάδης 10, Τριπολίδης.Ι, Ψάλτου 13.

 

Σπαρτιατικός - Πόλις Καλλιθέας 75-82

Δεκάλεπτα: 11-18, 27-41, 54-61, 75-82

Διαιτητές: Κουτσοδήμος, Μαυρατζάς

Σπαρτιακός (Τσώνης): Σταθάκος 4, Μανιατάκος 10, Βουργιώτης 16 (2), Κυρίτσης , Αγγελόπουλος 13, Κάτσαρης 24 (4), Θεοδωρόπουλος, Αναγνωστάκος 6, Τζατζάς, Κόρο, Βούλγαρης 2.

Πόλις Καλλιθέας (Σίμος): Μπογδανίδης 12 (2), Κόκκινος 26, Βαρθακοκοίλης 5, Βελιζιώτης 10 (1), Κασπαριάν 25 (3), Λάβαρης 2, Τσεμπελής, Παπατρέχας, Κωνσταντίνου 2.

 

ΦΕΑ ΝΧ/ΝΦ - Ακράτα 87-54

Δεκάλεπτα: 23-9, 39-25, 57-40, 87-54

Διαιτητές: Νάστος, Καρανικόλα

ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ (Κοσμίδης): Στεφανής 11, Βλασσόπουλος 20 (3), Γόντικας 13 (3), Νίκολλι 10 (1), Μπούσι 13 (1), Μπασέας 4, Διαμαντόπουλος 6 (2), Σταμάτης 2, Τσίτος 2, Νιφόρας 2, Δαρμογιάννης 4.

Ακράτα (Ζίζιλας): Σαρίκας 14, Σταυρόπουλος, Παναγόπουλος, Σακελλαρίου 10, Σχορτσιανίτης 5, Πολυδέρας 10, Μανταλβάνος, Μπιτσάκος 2, Οικονομόπουλος 1, Μαλλής 4, Λάφης 8, Μουργελάς.

 

ΕΣΚΔ. Ν. Ιωνίας - ΚΑΟΚ 98-89

Δεκάλεπτα: 24-25, 50-44, 72-67, 98-89

Διαιτητές: Φάκαρος, Μαρίγλη

Ν. Ιωνία (Σαμόλης): Τόρα 12 (2), Θάνος 24 (6), Σιλιτζήρης 9, Φαναριώτης, Θεοδωράκος 9, Λίτσιος 7, Δήμας 9, Σταυρόπουλος, Νικολακόπουλος, Ιγγλέζος, Αναστασόπουλος 28 (4).

ΚΑΟΚ (Μανωλιτσάκης): Μπολάνος, Αναγνωστόπουλος 4, Πάππος, Κατσαμάκης 20 (3), Τσακιρίδης 12 (1), Πρατής, Δανιήλ 18 (3), Γκιώνης, Σταυρόπουλος 18 (3), Σταυριανόπουλος 14 (2), Γιαννουλάκος.

 

Ίκαρος Καλλιθέας - Κεραυνός Αιγίου 70-72

Δεκάλεπτα: 11-16, 34-37, 49-49, 70-72

Διαιτητές: Βαλούρδος, Μπανασάκης

Ίκαρος Καλλιθέας (Σορώτος): Ιορδάνογλου 7 (1), Ντουζίδης 4 (1), Κουρέπης 6, Οικονόμου 12, Παπαπέτρου 24 (4), Φωτίου 2, Χαϊκάλης 2, Σάλεχ, Αντωνόπουλος 13, Παπαδούλης.

Κεραυνός (Λεονάρδος): Μοσχοβάκης 23 (1), Ταπεινός 3, Γκούμας, Βασιλειάδης 5, Τριανταφυλλόπουλος, Λυμπέρης Β. 17, Σκόνδρας 6, Τρυφωνόπουλος 7, Λυμπέρης Δ. 9 (3), Νικολάου 2, Θωμάς.

 

Βαθμολογία

1. Απόλλωνας Σμύρνης 34

2. Μανδραϊκός 32

3. Πόλις Καλλιθέας 30

4. ΚΑΟΚ 30 

5. Πεντέλη 29

6. Ακράτα 29

7. Χαρίλαος Τρικούπης 28

8. Κεραυνός Αιγίου 28

9. Ίκαρος Καλλιθέας 25

10. Γλαύκος 25

11. ΕΣΚΔ. Ν. Ιωνίας 24

12. ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ 24

13. Οίαξ Ναυπλίου 20

14. Σπαρτιατικός 20

 

Επόμενη αγωνιστική (19η, 28/2)

Οίαξ Ναυπλίου - Γλαύκος

Απόλλων Σμύρνης - Πεντέλη

Χαρίλαος Τρικούπης - Σπαρτιατικός

Πόλις Καλλιθέας - ΦΕΑ Ν.Φ./Ν.Χ.

ΚΑΟΚ - Ακράτα

Κεραυνός Αιγίου - Μανδραϊκός

ΕΣΚΔ. Ν. Ιωνίας - Ίκαρος Καλλιθέας

 

 

2ος Όμιλος Νότου

Αποτελέσματα

Μαρούσι - Τρίτων (12/3)

Ηλυσιακός - Ηρόδοτος 64-63

Πρωτέας Βούλας - Κάδμος 77-49

Έσπερος Λαμίας - Άρης Νικαίας 86-87 (69-69 κ.α.)

ΚΑΠ - Ιπποκράτης Κω 60-56

Σπόρτιγκ - Άρης Πετρούπολης 75-93

Κύδων Χανίων - Πανναξιακός 67-65

 

Φύλλα αγώνα

Έσπερος Λαμίας - Άρης Νικαίας 86-87 (69-69 κ.α.)

Δεκάλεπτα: 19-16, 38-38, 58-53, 69-69, 79-79(α΄παρ.),  86-87 (β΄παρ.)

Διαιτητές: Λιότσος, Τσακαλογιάννης

Έσπερος Λαμίας (Σοφογιάννης): Ρόκας 1, Γεωργιάδης 9(1), Κουτκιάς, Στογίλκοβιτς 1,Κατσίμπος 11(1), Φύκας 4, Σοφογιάννης Μ. 17(2), Φούντας 10, Ζαχαράκης 25(6), Αργύρης 2, Ξηρός 6.

Άρης Νικαίας (Ζερβουλάκος): Γεωργούτσος 21, Φωστέρης 22(4), Αλσαντζής 7(1), Κουκουβάκης 1, Θεοδοσίου 6(2), Στογιάνοβιτς 14(1), Γαλίτης 6, Πεταλάς, Κόλλιας 10, Ζήσης.

 

Πρωτέας Βούλας - Κάδμος 77-49

Δεκάλεπτα: 25-11, 42-26 , 62-37 , 77-49

Διαιτητές: Σοφιανόπουλος, Καπράνος

Πρωτέας Βούλας (Μανουσέλης, Ποδαράς): Γιώργαρος 4, Κονδύλης 6(2), Εμμανουηλίδης 9(1), Αθηνιώτης 8(1), Ζευκιλής 2, Βαρδαβάς 14, Μόρφης 4,  Χανιάς 5, Πεφάνης 11(3), Πέρβι 10(2), Μούτσα 2, Καλογεριάς 2.

Κάδμος (Αναστασίου): Στεφάνου, Πανταζής, Παπαδάκης 2, Γκρινιάρης 9, Τσιριμώκος, Σπηλιωτόπουλος, Χαράτσης 8(1), Τσαπρούνης 2, Κουμπές 4, Γιάννου, Δρακάκης 9, Μητρόπουλος 15(3).

 

Κύδωνας Χανίων – Πανναξιακός 67-65

Δεκάλεπτα: 12-17, 30-32, 47-42, 67-65

Διαιτητές: Μηλαπίδης, Πολυχρόνης

Κύδωνας Χανίων (Σδράκας): Βλαχάκης 3, Υφαντόπουλος 15 (5), Αλεξίου 9, Παπαμαστοράκης, Χοχλάκης, Τσαρουχάς 17 (3), Τσαμπάς 2, Μπαγάκης, Κολαρετάκης 4, Αδοντάκης 15, Λιονάκης 2, Κοντογιάννης.

Πανναξιακός (Δαμιανίδης): Καρβούνης 6 (2), Μαγιντόμπε 12 (1), Καζακίδης, Καραγιάννης, Κυριακόπουλος, Μάκαρης 9, Ακτύπης 13 (2), Χριστοδούλου 14, Μυλωνάς 6, Παγώνης 5.

 

ΚΑΠ – Ιπποκράτης Κω 60-56

Δεκάλεπτα: 21-18, 35-27, 49-43, 60-56

Διαιτητές: Μπούκας, Τσολάκος 

ΚΑΠ (Καρακώστας): Σκάνδαλος Χ. 11, Σκάνδαλος Γ., Βασιλόπουλος 11, Αριστοτέλους, Δρίβας, Σβαρνάς, Γρύλλης 14, Παπουλίδης 15, Σκούταρης 9, Παπαγιαννακόπουλος, Καρακατσάνης, Κούργιας. 

Ιπποκράτης Κω (Αλμπάνης): Δημητρίεβιτς, Κουκουράβας 11, Γκοράτσας 7, Πλευράκης, Σκούφης 10, Μελεούνης, Ασημακόπουλος 13, Τσιλιγκίρης 2, Χαρίσης 7, Ψάλτου 6, Κανταρέγια, Βουρλούμης.

 

Σπόρτιγκ - Άρης Πετρούπολης 75-93

Δεκάλεπτα: 19-26, 38-52, 50-70, 75-93

Διαιτητές: Σπυρόπουλος Σ., Καρακωνσταντόπουλος

Σπόρτιγκ (Αρβανίτης): Τσαμπής 19 (1), Παπαπέτρος 16 (1), Σταθόπουλος, Χουζούρης 3 (1), Κούτρης, Χατζηνικόλας 22 (1), Χασάπης, Καραμπάτος, Αγγέλης 15 (3)

Άρης Πετρούπολης (Κακαλιάς): Καραουλάνης, Βενιτουράκης 11 (3), Ηλιόπουλος 6, Γραμμένος, Χρονόπουλος 15 (5), Μπαζιώτης 10, Κότσιας, Αρτεμάκης 6, Μπινιάρης 4, Παπαγεωργόπουλος 10, Μακρόπουλος 22, Βεντούρης 9 (3)

 

Ηλυσιακός - Ηρόδοτος 64-63

Δεκάλεπτα: 20-17, 33-22, 45-39, 64-63

Διαιτητές: Ρίζος, Τσιμπούρης

Ηλυσιακός (Χατζηπανήγυρης): Άρχος 6 (2), Γκόλιας 1, Χουμάς 11 (2), Μαλτέζος 15, Κανελόπουλος 1, Πελίγκος 5 (1), Ολύμπιος 15 (5).

Ηρόδοτος (Δημητριάδης): Δρόσος 3 (1), Μαϊστρέλης 20 (5), Βερτούδος 10, Καρλάφτης 3 (1), Μίχος 19, Αλετράς 1, Σταθάκης 5, Μητρόπαπας, Χαρωνίτης 2.

 

Βαθμολογία

1. Πρωτέας Βούλας 32

2. Μαρούσι 31

3. ΚΑΠ 31

4. Κάδμος 30

5. Τρίτων 30

6. Ιπποκράτης Κω 29

7. Άρης Πετρούπολης 28

8. Πανναξιακός 27

9. Άρης Νικαίας 26

10. Κύδων Χανίων 24

11. Ηλυσιακός 23

12. Έσπερος Λαμίας 21

13. Ηρόδοτος 20

14. Σπόρτιγκ 20

* Τρίτων, Μαρούσι, Πανναξιακός και Άρης Πετρούπολης έχουν έναν αγώνα λιγότερο

 

Επόμενη αγωνιστική (19η, 28/2)

Τρίτων - Ηρόδοτος

Ηλυσιακός - Πρωτέας Βούλας

Κάδμος - Έσπερος Λαμίας

Άρης Νικαίας - ΚΑΠ

Άρης Πετρούπολης - Ιπποκράτης Κω

Πανναξιακός - Μαρούσι

Σπόρτιγκ - Κύδων Χανίων

 

 

1ος Όμιλος Βορρά

Αποτελέσματα

Εύαθλος – Πρωτέας Γρεβενών  77-55

Μακεδονικός – Καρδίτσα  75-84

Αίας Ευόσμου – Μελίκη  58-67

Διόσκουροι Κοζάνης – Πτολεμαΐδα  64-34

Αριστοτέλης Φλώρινας- Σιάτιστα  84-67

 

Φύλλα αγώνα

Αίας Ευόσμου – Μελίκη  58-67

Δεκάλεπτα: 5-18, 18-42, 42-48, 58-67

Διαιτητές: Κατρακάρης, Μπακάλης

Αίας Ευόσμου (Χατζούλης): Αμούτζιας 4, Καδής 4, Μαυρίδης 16 (1), Παπαδόπουλος, Λύτας 10, Βελίδης 14 (2), Σικαλίδης 10 (2), Τέντζος, Καπίδης.

Μελίκη  (Ασλανίδης): Λιόλιος 27 (3), Μαυρίδης 12 (2), Δημητριάδης 11 (1), Γιαννόπουλος, Κωσταμπίτσης, Παπαρώσης, Σταυρουλάκης 9 (1), Τζαφέρης, Κωσταμπάσης 8, Ρογκότης.

 

Εύαθλος – Πρωτέας Γρεβενών  77-55

Δεκάλεπτα: 26-11, 45-26, 61-40, 77-55

Διαιτητές: Φακίτσας, Πιτσίλκας Β.

Εύαθλος (Παπαδόπουλος): Παπαδόπουλος Σ. 9, Ημερίδης 19 (3), Ζεμπεκίδης 3 (1), Κηρύκος, Πούλος 7, Γκαντίδης 6, Σιδηρόπουλος 11, Πολυχρονίδης 19 (4) Τσελέκης 3, Κούτουλας.

Πρωτέας Γρεβενών (Χασιώτης): Τσούκας 2, Γιαννάκης 5 (1), Μπαρτζώκας, Ασλανίδης, Κολοβός, Κιούρκας 15 (2), Ρίγκος 2, Τζήμου 10 (1), Γρίδας, Συλλάκος 6, Μποζιάρης 4, Μαλλιούρας 11.

 

Μακεδονικός – Καρδίτσα  75-84

Δεκάλεπτα: 20-20, 35-42, 56-64, 75-84

Διαιτητές: Κατωτικίδης, Παπανικολάου

Μακεδονικός (Μύθου): Χαρτόπουλος 9 (1), Κοντσές Α. 6, Ντισλής 26 (3), Λυχριδάς, Κομμάτας, Χαλάτσης 11 (1), Παπαγρηγορίου, Μποβασιανός, Νταράκης 20, Γραβάνης 1, Παρχαρίδης 2, Μπαρζού.

Καρδίτσα  (Φόρος): Δεσπούλης 12, Πανάρας 23 (5), Γεωργίου 11 (1), Αντωνίου 6, Πάσσας, Θέος 9, Βούλγαρης, Καμαριώτης 13 (2), Κουρέπης, Παπαδοπουλος 10, Μπρούτσος, Τσιαμούρας.

 

Διόσκουροι Κοζάνης – Πτολεμαΐδα  64-34

Δεκάλεπτα: 15-7, 27-18, 46-24, 64-34

Διαιτητές: Δαμίγος, Γραικός

Διόσκουροι Κοζάνης (Χωλόπουλος): Τσαουσίδης, Σισμάνης 2, Σκορδάρης 4, Ντόβας 15 (2) , Βλάχος 13 (1), Μανακίτσας, Ζολώτας, Ατματζίδης 4, Νικολάου 17 (1), Χαρακτσής 2, Καρανώτας 4, Ανδρίτσος 3.

Πτολεμαϊδα  (Μουρουζίδης): Τούζος 3 (1), Δήμου, Καλομενίδης 2, Τσολάκης, Κλωνάρας 13, Τσιακλάκανος 6 , Σαχπατζίδης, Πανίδης 2 , Πλεξίδας 3, Σκορδάς, Χατζηνεράτζης, Ναϊπλής 5 (1).

 

Βαθμολογία

1. ΑΣ Καρδίτσας 32

2. Ερμής Αγιάς  26

3. Αίας Ευόσμου 25

4. ΑΓΣ Ιωαννίνων 24

5. Μακεδονικός 24

6. Μελίκη  23

7. Πρωτέας Γρεβενών  23

8. Διόσκουροι Κοζάνης  22

9. Εύαθλος Πολυκάστρου  22

10. Αριστοτέλης Φλώρινας 19

11. Σιάτιστα  18

12. Πτολεμαΐδα  17

*ΑΣ Καρδίτσας, Μελίκη, Εύαθλος, Αριστοτέλης και Πτολεμαϊδα έχουν έναν αγώνα περισσότερο, ενώ οι Διόσκουροι Κοζάνης έναν λιγότερο.

 

Επόμενη αγωνιστική (19η, 28/2)

Πρωτέας Γρεβενών – Μακεδονικός

Καρδίτσα – Αίας Ευόσμου

Μελίκη – Διόσκουροι Κοζάνης

Σιάτιστα – Εύαθλος

ΑΓΣ Ιωαννίνων – Αριστοτέλης Φλώρινας

 

 

2ος Όμιλος Βορρά

Αποτελέσματα

ΓΑΣ Κομοτηνή – Ασπίδα Ξάνθης  62-63

Γαλάτιστα – Χαλκηδόνα  76-78

Ζέφυρος 02 – ΑΕ Κομοτηνής  64-68

Γέφυρα – Αρετσού   77-59

ΒΑΟ – Ελευθερούπολη  87-58

Αγ. Βαρβάρα – Ορφέας Ν. Σκοπού 68-77

Ικαροι Σερρών – ΧΑΝΘ  72-69

 

Φύλλα αγώνα

Γαλάτιστα – Χαλκηδόνα  76-78

Δεκάλεπτα: 17-21, 35-40, 58-61, 76-78

Διαιτητές: Παπαγεωργίου, Σαρακενίδης

Γαλάτιστα (Μητακίδης): Ρίζος 2, Κουλαξής 22 (4), Γρηγορίου 8, Ματσούκης , Γιαχανατζής 9 (1), Δεμόνης, Δάγκας, Ματσούκης, Παπούλιος, Γιαλιάς, Τσακίρης, Καρανώτας 11 (1), Καραϊσκος 24 (3).

Χαλκηδόνα (Οκλαλιώτης): Μαρκίδης 17, Σιδηρόπουλος 3, Δέτσικας 13, Μπατάκος 4, Σεφερίδης , Μακαλέκας 5 (1), Μαραπίδης 20 (4), Αλεξιάδης, Λαϊδης, Παπαδόπουλος 2, Μάρτσος 14 (2), Σεφερίδης.

 

ΒΑΟ – Ελευθερούπολη  87-58

Δεκάλεπτα: 26-12, 37-23, 59-41, 87-58

Διαιτητές: Τσιαπλής, Τσιρόγλου

ΒΑΟ (Κατσής): Τσιώγκας 2, Τζουβάρας 2, Λεπτοκαρύδης 15 (2), Γαλανίδης 18 (1), Παπαβασιλείου 8 (2), Γεωργιάδης 5, Δέλλας 1, Παρασκευάς 3, Ζησόπουλος, Ριζόπουλος 6 (2), Χολέβας 13 (1), Γρηγοριάδης 14.

Ελευθερούπολη (Παπαδόπουλος): Ανίσογλου 6 (2), Καρατσομπάνης 2, Ρότσας 5 (1), Κωνσταντάρας, Κουκουλίδης 7, Αδαμόπουλος 18 (1), Αμπεριάδης 4, Δανίκας 7, Σφουγγάρης 2, Λαζαρίδης 3 (1), Πανδής 4.

 

Ικαροι Σερρών – ΧΑΝΘ  72-69

Δεκάλεπτα: 16-20, 34-30, 50-51, 72-69

Διαιτητές: Τσουμαχίδης, Ζάχαρης

Ικαροι Σερρών (Ποργιόπουλος): Δαλαγκόζης, Γρίψιος 17 (1),Καλογεράτος 17 (4), Γεωργιανός 6, Τράκας 8 (1), Παπαδόπουλος 2, Γκούτζιας 12, Θολιώτης 10 (2), Φραγκούλης.

ΧΑΝΘ (Καραπιπερίδης): Βλάχος 6, Παυλέας 5, Λεμονιάς, Σταματέλλος, Ελευθεριάδης 19, Ζιάκας 16 (3), Ερμείδης 3 (1), Παπαχρήστου, Δαβάνης 8, Μελίδης 12 (1).

 

Γέφυρα – Αρετσού   77-59

Δεκάλεπτα: 22-16, 40-33, 62-43, 77-59

Διαιτητές: Σιταρίδης, Τσανακτσίδης

Γέφυρα (Τουλούμης): Τουλούμης 14, Δανάκης 10 (1), Τολιόπουλος 2, Μπάρκος 8(2), Μυλωνίδης 23 (2), Μπίσκας 11(2), Κουλουμπής  7(1), Γεράκης, Σιολόγκας, Χαρισόπουλος 2, Τσακιρμπάρογλου, Σαραφίδης.

Αρετσού  (Πετρόπουλος) : Πετρίδης 12 (1), Ντομόπουλος 13 (1), Στυλιανίδης 6, Μπεγιάζης 3, Παντελίδης 10 (2), Καραδήμος 8, Οικονόμου 2, Σταυράκης 4.

 

ΓΑΣ Κομοτηνή – Ασπίδα Ξάνθης  62-63

Δεκάλεπτα: 15-20, 25-33, 37-49, 62-63

Διαιτητές: Κοϊμτζόγλου, Αγραφιώτης Ι.

ΓΑΣ Κομοτηνή (Βελή- Ντίνας): Καραμπέκης 14, Μπεκρής 11 (2), Στασινόπουλος 2, Λεχούδης 20 (2), Μαγκώνης 11 (1), Χαλίλ 4, Αθανασίου, Μπούντας.

Ασπίδα Ξάνθης (Ιωαννίδης-Κωτάκης): Καραμπίνης 10 (1), Χατζημιχαηλίδης 4, Παλλάκης 5 (1), Κουτσογιάννης 17, Πετς 6, Στεφανίδης  12 (1), Τσιώγκας 3 (1), Παπαδάκης 6 (1) Τσίλογλου, Γρούδος.

 

Ζέφυρος – ΑΕ Κομοτηνής  64-68

Δεκάλεπτα: 12-11, 36-30, 50-47, 64-68

Διαιτητές: Δημάδης, Χατζηχαρίσης

Ζέφυρος (Κοντονάσιος): Μυλωνάς 15, Τσάμογλου, Ουρκέλογλου, Γκιζέλης, Μήτσικας 8, Πατίκας 9 (3), Αποστολίδης 4, Μυστηλιάδης 16 (3), Κλουντζός 8 (2), Λιούνης, Αλεξανδρίδης 4.

ΑΕ Κομοτηνής (Κουκοβίνος): Σταματέλος 6, Κουτσοβασίλης 10 (1) Σιμάκης 18 (2), Τελούδης 15 (1), Βάκρινος 3, Χατζηπαυλίδης 7 (1), Θεοδωρίδης 3 , Βαχαρίδης,  Χατζηδημητρίου 4  Καναράς 2.

 

Αγ. Βαρβάρα – Ορφέας Ν. Σκοπού 68-77

Δεκάλεπτα: 19-14, 33-30, 52-51, 68-77

Διαιτητές: Παπαδόπουλος Χαρ., Κουκουλεκίδης

Αγ. Βαρβάρα (Καμαράκης): Σαμαράς 5 (1), Μπάμπουλης 14 (1), Μαλαθούνης 4, Μητρούλης, Ράμμος 10, Γ. Σουλίδης, Κουμλέλης 15 (1), Χαριζάνης 4, Μανάκας 16.

Ορφέας Ν. Σκοπού (Κοκολιός): Πεχλιβάνης 13 (1), Κουτσιαντζής, Δεμερτζής 11 (1), Χατζής 10 (2), Παππάς 3 (1), Τσανάκας 17 (5), Καβαργύρης 2, Ιωσηφίδης 4, Κηπουρός 17 (1).

 

Βαθμολογία

1. Γέφυρα  35

2. Ασπίδα Ξάνθης 33

3. ΧΑΝΘ  32

4. Ικαροι Σερρών  31

5. ΓΑΣ Κομοτηνή   30

6. Ζέφυρος  29

7. ΑΕ Κομοτηνής 28

8. Ορφέας Νέου Σκοπού  26

9. Αγία Βαρβάρα  24

10. Χαλκηδόνα  22

11. Γαλάτιστα  22

12. ΒΑΟ   21

13. Ελευθερούπολη  21

14. Αρετσού  21

*Η Χαλκηδόνα έχει μείον τρεις βαθμούς

 

Επόμενη αγωνιστική (19η, 28/2)

Ασπίδα Ξάνθης – Γαλάτιστα

Χαλκηδόνα – Ζέφυρος 02

ΑΕ Κομοτηνής – Γέφυρα

Αρετσού – ΒΑΟ

Ορφέας Ν. Σκοπού – Ελευθερούπολη

ΧΑΝΘ – ΓΑΣ Κομοτηνής

Αγ. Βαρβάρα – Ικαροι Σερρών

 

 

Τελευταία τροποποίηση στιςΔευτέρα, 22 Φεβρουαρίου 2016 18:13
επιστροφή στην κορυφή