Menu

Α2 Γυναικών: Αποτελέσματα 17ης Αγωνιστικής

Σπουδαίο παιχνίδι έγινε στην Καλλιθέα για την 17η Αγωνιστική του 1ου Ομίλου της Α2 Γυναικών. Ο τοπικός Ίκαρος κατάφερε να λυγίσει στην παράταση την αντίσταση του Σπόρτιγκ με 62-58 και βελτίωσε έτσι τη βαθμολογική του θέση.

Στο 2ο Όμιλο ο Άρης ανέβασε ρυθμό στο β’ ημίχρονο νικώντας τον ΑΟ Σερρών με 62-47 και συνεχίζει να είναι αήττητος.

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Αποτελέσματα της 17ης αγωνιστικής:

Παλαιό Φάληρο-Αρίς Καλαμάτας 68-46

Έσπερος Πάτρας - Αγία Παρασκευή 48-55

ΟΑ Χανίων -Μελίσσια 62-74

Ίκαρος Καλλιθέας-Σπόρτιγκ 62-58 (57-57 κ.α.)

Φάρος Κερατσινίου-Πανιώνιος 56-51

Ρεπό: Δάφνη Αγ. Δημητρίου

Οι σημερινές αναμετρήσεις:

Φάρος Κερατσινίου-Πανιώνιος 56-51

Διαιτητές: Φασόλης, Πλιάκας.

Δεκάλεπτα: 15-19, 28-34, 39-50, 56-51.

ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ (Λειβάδης): Βράκα 2, Σαλιάι 9 (1), Αθανασίου 12 (4), Γκριτζά 3, Τσέρου 20, Πετράκη 8 (2), Σπυριδονίδου, Κουταλιανού 2.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Τσίκληρας, Γιαννουλάκης): Μπότσαρη 12, Σταμπούρλου 3 (1), Θεοδωρομανωλάκη 9, Στεφανίδου 15 (2), Μπάμπη, Γρηγορίου 2, Παναγιωτοπούλου 10.

Ίκαρος Καλλιθέας-Σπόρτιγκ 62-58 παρ.  

Διαιτητές: Ιορδ. Ορφανός, Δελαγραμμάτικας.

Δεκάλεπτα: 3-15, 17-28, 41-38, 57-57 (κ.α.), 62-58 (παρ.)

ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Ρουμπελάκης): Γιγουρτάκη 14 (1), Στεφάτου 3 (1), Στεφάνου 10 (1), Ευμορφοπούλου 7, Ρουμπελάκη 8 (2), Παπαϊωάννου, Ζότοβα 10 (2), Φάρου 10.

ΣΠΟΡΤΙΓΚ (Νανάκος): Παυλοπούλου, Ναβροζίδου 6, Οικονομίδου 8 (1), Φουράκη Β. 3, Βαφειάδη 13 (2), Τζαμαρία 5 (1), Βούλγαρη 11 (1), Γιαννακάκου, Φουράκη Στ. 12.

ΟΑ Χανίων – ΚΑΟ Μελισσίων 62-74

Διαιτητές: Χαϊνά, Κοτσίρης.

Δεκάλεπτα: 10-19, 29-40, 51-58, 62-74.

ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ (Καρκανάκης): Πρασιανάκη 2, Καραβέλη 10 (2), Κασωμένου 7, Φουράκη, Σταχτιάρη 7, Παπαδοκοκολάκη,, Γαλητσιάνου 8 (2), Μοσχοπούλου 26 (3), Βαρυπατάκη 2.

ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ (Κουκής): Καραβέλη 13, Δούρου, Κοιλιαρίδη 32 (3), Πολίτη 3, Ζακυνθινού 3, Καπερώνη 6, Κοτσιάφτη 2, Χριστακοπούλου, Αστραντίνη 14 (4).

Παλαιό Φάληρο – Αρίς Καλαμάτας 68-46

Διαιτητές: Μαραγκάκης, Κατσαμπρακάκης.

Δεκάλεπτα: 20-13, 38-23, 53-40, 68-46.

ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ (Κούτσης): Παναγιωτονάκου 9 (1), Ψωμά, Νεαρχάκου 2, Πριόνα 5 (1), Δεγαΐτη 7 (1), Μοίρα 15, Μουστάκα 4, Γκαγκανάτσου 4, Κατσιμάρδου 2, Χαϊκάλη 18 (3), Ψυχογιού, Τζάρου.

ΑΡΙΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ (Μπακογιάννης): Θάνου 4 (1), Μπακετέα 17 (1), Φωτεινάκη 12, Αντωνογειανάκη 9, Σαμιώτη, Μπουγά 2, Τσιάμα 2.

Έσπερος Πάτρας - Αγία Παρασκευή 48-55

Διαιτητές: Ντίσιος, Λεκατσάς.

Δεκάλεπτα: 19-12, 32-25, 42-48, 48-55.

ΈΣΠΕΡΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Μπαζίνας): Αντωνίου 3, Φλογερά 4, Μαρίνη 15, Μαρουντά 11 (1), Ψυρρή 5 (1), Ντάρλα, Ανέστη, Λαγοπάτη 6, Λανταβού 4.

ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Αναγνωστόπουλος): Γκάνια, Κοντογιάννη 11, Χαρίτου 12 (3), Τσιαδή 1, Κανιαδάκη, Βελούδου 4, Λωσταράκου 6, Καράμπελα Γιουκάκη 15 (4), Κούκη, Μερισιώτη 6.

Bαθμολογία (17 Αγώνες)

1. Δάφνη Αγ. Δημητρίου 29 (14-1)

2. Πανιώνιος 28 (12-4)

3. Σπόρτιγκ 27 (11-5)

4. Φάρος Κερατσινίου 25 (10-5)

5. Μελίσσια 25 (9-7)

6. Παλαιό Φάληρο 25 (9-7)

7. Ίκαρος Καλλιθέας 24 (9-6)

8. Αγία Παρασκευή 23 (8-7)

9. Χανιά 17 (2-13)

10. Έσπερος ΑΟΠΑ 17 (1-15)

11. Αρίς Καλαμάτας 15 (0-15)

Επόμενη αγωνιστική (18η, 28/02):

Αγία Παρασκευή-ΟΑ Χανίων

Αρίς Καλαμάτας-Έσπερος Πάτρας

Δάφνη Αγ. Δημητρίου-Παλαιό Φάληρο

Σπόρτιγκ-Φάρος Κερατσινίου

ΚΑΟ Μελισσίων -Ίκαρος Καλλιθέας

Ρεπό: Πανιώνιος

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Αποτελέσματα 17ης αγωνιστικής:

ΑΕ Πυλαίας - Τιτάνες Δράμας 43-55

Άρης-ΑΟ Σερρών 62-47

Απόλλων Καλ.-Νίκη Βόλου 53-32

Ολυμπιακός Β.-Παναθλητικός 70-60

Αναγέννηση ΝΡ-Γιάννινα 53-33

Τετάρτη 9 Μαρτίου

17.30 Ηρακλής-Ολύμπια Λάρ.

Οι σημερινές αναμετρήσεις:

ΑΕ Πυλαίας – Τιτάνες Δράμας 43-55

Διαιτητές: Λαδάς, Παπανικολάου

Δεκάλεπτα: 10-20, 20-34, 28-38, 43-55

ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ (Λίτσου):  Γρηγοριάδου 5(1), Ντόζη, Δραγκόλα 4, Παπαδάκη 11, Γραμματικού, Σταματέλου, Νότη 13(2), Βούλγαρη, Βατσιτσίδου 10.

ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ(Μυλωνά): Θωμά 8(1), Γαϊτανίδου 6, Χρυσοστομίδου 5(1), Γαϊτάνη Α. 18, Γαϊτάνη Ε. 18(2),  Καριώτη Κ., Καριώτη Μ.

Αναγέννηση Ν.Ρ. – ΠΑΣ Γιάννινα 53-33

Διαιτητές: Ζαχαριάδης, Παναγιωτίδης

Δεκάλεπτα: 13-9, 28-18, 39-25, 53-33

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΝΕΟΥ ΡΥΣΙΟΥ(Μύρβαλη): Πετρίδου 10, Μούρτου 8, Αθανασιάδου 6, Τζίκου 2, Ταυροπούλου 4(1), Καζαντζή Σπ. 2, Βασιλειάδου 13(1), Βασλαματζή 8(1), Μαραγκού, Σαλαμάνη, Κουρλατσά.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Σιαμέτης): Ντόκου 8(1), Σαρηγιαννίδου 14, Τσιακτσίρα 1, Μεντεσίδου 5, Παπαδιαμάντη 2, Λαδοπούλου, Σταύρου, Γιοπίτσα 1, Βαλάκου 2. 

Απόλλων Καλαμαριάς – Νίκη Βόλου 53-32

Διαιτητές: Θεοδωρίδης, Θωμόπουλος

Δεκάλεπτα: 19-7, 28-15, 44-21, 53-32

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Γκογκάκης): Πατσίκα, Παπαρέντη, Καραγεωργίου 6, Αραμπατζή, Παλλάνη 2, Καλαντίδου 8, Μαϊδάτση, Καζαντζή Β. 17(1), Μπαδινάκη, Καζαντζή Στ. 4, Καϊμακτσή 9, Σολωμού 7.

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ(Στεργιόπουλος): Χρήστου 4, Γεροκώστα, Ντέγκα 5(1), Παρασχάκη 2, Κοπάνου, Στρίγκου, Ντόβα 9, Παγκαλίδου 12.

Άρης – ΑΟ Σερρών 62-47

Διαιτητές: Λελούδας, Γεωργούλης

Δεκάλεπτα: 16-16, 38-30, 55-40, 62-47

ΑΡΗΣ (Ατακτίδης): Τσινέκε Κ. 2, Σικαλίδου, Βουλγαράκη, Τσικέκε Ε. 14, Αντωνιάδου Α. 3, Αντωνιάδου Σ. 2, Κιλαζίδου 6(12ασ.), Γιαννοπούλου 13(1τρ., 9ρ.), Τράντα 4, Θωμόγλου 4, Ακσεχέρογλου 9(12ρ.), Γιαννουσίου 5.

ΑΟ ΣΕΡΡΩΝ (Δώδος): Τσιαμπάζη 6(2), Χωλοπούλου Ν. 10, Μαρίνου, Γκλεζάκη 18, Τόγα 5, Πρόικου 8(2), Στεφανίδου.

Ολυμπιακός Βόλου – Παναθλητικός

Διαιτητές: Κοντογιάννης, Παζώλης

Δεκάλεπτα: 22-13, 41-27, 56-44, 70-60

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Καπουρνιώτης): Κυριατζίδου 6, Σαρακατσάνη, Γαλιατσάτου 7, Αγαγιώτη 11(3), Σουλτάνη 18(1), Ντελή, Ζέρβα 14, Χούτα, Ζήτη 8(1), Αγκάνη, Διαμαντοπούλου, Μπαλλά 6.

ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ (Συρόπουλος): Κωτούλα 14(1), Αναστασιάδου 20, Σταμούλη, Τόσκα, Καλομιτσίνη 1, Ζιώγα, Τσαμπούρη 15(1), Κοστανάκη, Μπαμπικέρ 2, Κουλουμπή 4, Γιαννούδη 4, Κοματσιούλη. 

Βαθμολογία (17 Αγώνες):

1.Αρης 34
2.Παναθλητικός 31
3.Ολυμπιακός Βόλου 30
4. Ολύμπια Λάρισας 27
5.Απόλλων Καλαμαριάς 26
6.ΑΟ Σερρών 24
7.Τιτάνες Δράμας 24
8.ΠΑΣ Γιάννινα 23
9.Ηρακλής 22
10.ΑΕ Πυλαίας 22
11. Αναγέννηση Ν.Ρ. 20
12.Νίκη Βόλου 18

*Ολύμπια Λάρισας και Ηρακλής έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο

*Η Αναγέννηση Νέου Ρυσίου και η ΑΕ Πυλαίας έχουν έναν μηδενισμό

Επόμενη αγωνιστική (28/2)

ΠΑΣ Γιάννινα-Ηρακλής

Παναθηλητικός-Αναγέννηση Ν. Ρυσίου

Τιτάνες Δράμας- ΑΣ Ολυμπιακός Βόλου

ΓΣ Νίκη Βόλου-ΑΕ Πυλαίας

Ολύμπια Λάρισας-ΑΣ Άρης

ΑΟ Σερρών-Απόλλων Καλαμαριάς

 

Τελευταία τροποποίηση στιςΔευτέρα, 22 Φεβρουαρίου 2016 14:28
επιστροφή στην κορυφή