Menu

Γ΄ Εθνική Ανδρών: Αποτελέσματα – Βαθμολογίες (17η αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και τα φύλλα αγώνα για την 17η αγωνιστική της Γ΄ Εθνικής έχουν ως εξής:

1ος Όμιλος Νότου

Αποτελέσματα

Οίαξ Ναυπλίου – Ίκαρος Καλλιθέας 71-73

Απόλλων Σμύρνης – Μανδραϊκός 64-56

Χαρίλαος Τρικούπης – Γλαύκος 64-55

Πόλις Καλλιθέας – Πεντέλης 77-69

Ακράτα – Σπαρτιατικός 78-77

ΚΑΟΚ – ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ 72-62

Κεραυνός Αιγίου – ΕΣΚΔ. Ν. Ιωνίας 99-91 (72-72 κ.α.)

 

Φύλλα αγώνα

Οίαξ Ναυπλίου – Ίκαρος Καλλιθέας 71-73

Δεκάλεπτα: 24-15, 43-35, 52-57, 71-73

Διαιτητές: Κρεσταινίτης, Μακρόπουλος

Οίαξ (Νόντας): Σταθογιαννόπουλος, Κοσιώρης 14 (1), Στατεράς 4, Οικονόμου 21 (2), Κατσαλούλης 12, Παπασαράντος 5 (1), Παζαράς 6, Παπαμήτρου, Μπαλτζής 9, Ρωκίζας, Καβουλάς, Μπακρισώρης.

Ίκαρος Καλλιθέας (Σορώτος): Ιορδάνογλου 3, Ντουζίδης 13 (2), Κουρέπης, Οικονόμου 17 (1), Παπαπέτρου 15 (2), Φωτίου 11 (2), Χαϊκάλης, Σάλεχ, Αντωνόπουλος 8 (2), Παπαδούλης 6 (2), Αρχιμανδρίτης, Κακαριάς.

 

Απόλλων Σμύρνης – Μανδραϊκός 64-56

Δεκάλεπτα: 16-20, 30-26, 47-36, 64-56

Διαιτητές: Ραχιώτης, Χρηστίδης Π.

Απόλλων (Χουχούλης): Κοντούδης 6 (1), Νιώτης, Γκινούτσης, Πετρόπουλος 6 (1), Σιώμος, Αρναουτάκης 4, Παπουτσής, Αθανασάκης, Πάντσιος 16 (3), Τσελεμπής 14 (1), Τάσιος 4 (1), Θυμιός 14.

Μανδραϊκός (Γρίβας): Παπαποστόλου 3 (1), Σπυρόπουλος 4, Καραλής 7, Μπούτρης, Γιατράκος 2, Κούρτης 8 (1), Στέφος 17, Λαμπρόπουλος 8 (2), Καμπερίδης, Καρυπίδης 7 (1), Δρακωτός.

 

Χαρίλαος Τρικούπης – Γλαύκος 64-55

Δεκάλεπτα: 24-9, 42-26, 51-42, 64-55

Διαιτητές: Πόντας, Τσαχάκης

Χαρίλαος Τρικ. (Ζωντός): Ιωάννου 5, Βουρνάς 8, Ζαμπέτης 9, Σταμούλης 6 (1), Μουράτογλου 14 (1), Δημητρόπουλος, Γεωργιάδης 12 (4), Τριπολίδης.Ι, Παπαγεωργίου 2, Ψάλτου 8.

Γλαύκος (Πολυδωρόπολος): Καπερώνης 10 (2), Σερέτης 8, Λιβιεράτος 3, Κουμπούρης, Τασόπουλος 4, Σταυράκης, Παπαβασιλόπουλος 2, Κάλλης 16 (3), Μπιτινής 2, Λιούρδης 10..

 

Πόλις Καλλιθέας – Πεντέλης 77-69

Δεκάλεπτα: 23-11, 39-29, 52-47, 77-69  

Διαιτητές: Χρηστίδης Ηλ., Αναστασίου

Πόλις Καλλιθέας (Σίμος): Μπογδανίδης 7 (1), Κόκκινος 20, Βαρθακοκοίλης 10 (1), Βελιζιώτης 16 (1), Κασπαριάν 20 (3), Λάβαρης, Κακαργιάς 2, Κωνσταντίνου 2.

Πεντέλη (Χαρτοματσίδης): Μάντζιος, Γρατσιάτος 3, Λίτσο 7 (2), Αποστολόπουλος 13 (4), Γάσπαρης, Καλογερόπουλος, Μπίγκος 14 (2), Μουστόπουλος 23, Καρτσωνάκης 9 (3).

 

Ακράτα – Σπαρτιατικός 78-77

Δεκάλεπτα: 22-15, 38-32, 54-60, 78-77

Διαιτητές: Λύρας, Αργυρούδης

Ακράτα (Ζίζιλας): Σαρίκας 21 (5), Σταυρόπουλος 2, Σχορτσανίτης 4, Πολύδωρας, Λάφης 8, Μπιτσάκος 2, Οικονομόπουλος, Μαλλής 25 (7), Μανταλβάνος 12, Σακελλαρίου 4.

Σπαρτιακός (Τσώνης): Σταθάκος 7, Μανιατάκος 11 (1), Βουργιώτης 8, Κυρίτσης 11 (1), Αγγελόπουλος 11 (3), Κάτσαρης 21 (2), Θεοδωρόπουλος, Αναγνωστάκος 6, Τζατζάς, Κόρο 2.

 

ΚΑΟΚ – ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ 72-62

Δεκάλεπτα:  21-16, 31-32, 49-46, 72-62

Διαιτητές: Λογοθέτης, Λαμπίρης

ΚΑΟΚ (Μανωλιτσάκης): Μπολάνος 1, Πράττης 4 (1), Πάππος 9 (3), Κατσαμάκης 1, Τσακιρίδης 27 (4), Μακρής, Αναγνωστόπουλος 2, Γκιώνης, Σταυρόπουλος 10, Σταυριανόπουλος 7 (1), Γιαννουλάκος 11

ΦΕΑ (Κοσμίδης): Νιφόρας, Στεφανής 2, Βλασόπουλος 14 (1), Γόντικας, Νικολί, Μπούσι 11 (3), Μπασέας 9, Διαμαντόπουλος 16 (2), Δαρμογιάννης 2, Σταμάτης 2, Τσίτος 6.

 

Κεραυνός Αιγίου – ΕΣΚΔ. Ν. Ιωνίας 99-91 (72-72 κ.α., 86-86 α' παρ.)

Δεκάλεπτα: 13-26, 33-42, 58-64, 72-72, 86-86 (α' παρ.), 99-91 (β' παρ.)

Διαιτητές: Σταθόπουλος, Ασημακάκη

Κεραυνός (Λεονάρδος): Μοσχοβάκης 32 (2), Ταπεινός 8 (2), Γκούμας, Βασιλειάδης 12 (2), Τρυφωνόπουλος 9 (1), Λυμπέρης Β. 9, Σκόνδρας 6 (1), Λυμπέρης Δ. 3 (1), Νικολάου 20 (2), Γκουρβέλος.

Ν. Ιωνία (Σαμόλης): Τόρα 12 (1), Θάνος 19 (3), Σιλιτζήρης 4, Μαυρίδης 5, Θεοδωράκος, Λίτσιος 22, Δήμας 2, Σταυρόπουλος, Νικολακόπουλος, Ιγγλέζος, Αναστασόπουλος 27 (7).

 

Βαθμολογία

1. Απόλλωνας Σμύρνης 32

2. Μανδραϊκός 30

3. ΚΑΟΚ 29

4. Πόλις Καλλιθέας 28

5. Ακράτα 28

6. Πεντέλη 27

7. Χαρίλαος Τρικούπης 27

8. Κεραυνός Αιγίου 26

9. Ίκαρος Καλλιθέας 24

10. Γλαύκος 24

11. ΕΣΚΔ. Ν. Ιωνίας 22

12. ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ 22

13. Οίαξ Ναυπλίου 19

14. Σπαρτιατικός 19

 

Επόμενη αγωνιστική (18η, 21/2)

Μανδραϊκός – Οίαξ Ναυπλίου

Γλαύκος – Απόλλων Σμύρνης

Πεντέλη – Χαρίλαος Τρικούπης

Σπαρτιατικός – Πόλις Καλλιθέας

ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ – Ακράτα

ΕΣΚΔ. Ν. Ιωνίας – ΚΑΟΚ

Ίκαρος Καλλιθέας – Κεραυνός Αιγίου

 

 

2ος Όμιλος Νότου

Αποτελέσματα

Τρίτων - Κύδων Χανίων 67-46

Ηρόδοτος - Μαρούσι 58-72

Κάδμος - Ηλυσιακός 69-48

Άρης Νικαίας - Πρωτέας Βούλας 54-69

Ιπποκράτης Κω  - Έσπερος Λαμίας 72-81

Άρης Πετρούπολης - ΚΑΠ 83-79

Πανναξιακός - Σπόρτιγκ 81-78

 

Φύλλα αγώνα

Κάδμος – Ηλυσιακός 69-48

Δεκάλεπτα: 17-13, 32-20, 45-33, 69-48 

Διαιτητές: Φάκαρος, Παπαδημητρόπουλος

Κάδμος (Αναστασίου): Γιάννου, Στεφάνου 8(2), Δρακάκης 10, Τσιριμώκος 3(1), Μητρόπουλος 5(1), Κουμπές, Χαράτσης 7, Πανταζής 5(1), Σπηλιωτόπουλος, Γκρινιάρης 23(3), Παπαδάκης 4, Τσαπρούνης 4.

Ηλυσιακός (Χατζηπανηγύρης): Παντελάκης 4, Παπαφωτίου 2, Ολύμπιος 7(1), Άρχος 2, Πεζός, Χατζηβέρογλου 1, Πελίγκος 2, Κανελλόπουλος 3, Χούμας 12(2), Γκόλιας 3(1), Μαλτέζος 12.

 

Τρίτων – Κύδωνας 67-46

Δεκάλεπτα: 23-10, 39-20, 51-36, 67-46

Διαιτητές: Κοντίλης, Καμήτσος

Τρίτων (Μιχελάκος): Κυριακόπουλος 5 (1), Σμυρλής, Ζαχαριάς, Κουρής 19 (3), Κουκουλιάς 4, Καλατζής, Γκαβανόπουλος, Ζακυνθινός 4, Παπαργυρόπουλος 16 (1), Πλουτέσκι 6 (1), Ανδρεόπουλος 14, Βερτούρδος.

Κύδωνας Χανίων (Σδράκας): Βλαχάκης 7 (1), Υφαντόπουλος 9 (1), Αλεξίου 9 (2), Παπαμαστοράκης 3 (1), Πούρος, Χοχλάκης 2, Τσαμπάς 9, Μπαγάκης, Κολαρετάκης, Γκιούλης 2, Λιονάκης 3, Κοντογιάννης 2.

 

Ηρόδοτος - Μαρούσι 58-72

Δεκάλεπτα: 17-19, 28-30, 40-51, 58-72

Διαιτητές: Ντάνος, Χουγιάζος

Ηρόδοτος (Δημητριάδης): Δρόσος 3 (1), Σμαραγδάκης 2, Μαϊστρέλης 6, Βερτούδος 2, Ζερβουδάκης, Καρλάφτης 2, Μίχος 15 (10 ριμπ.), Αλέτρας, Σταθάκης 7, Μητρόπαππας 11, Πυργιώτης 2, Χαρωνίτης 8 (1).

Μαρούσι (Κεραμιδάς): Ξυδάς 11, Στασινός 0., Πολυχρονόπουλος, Στασινός Ι., Ραλλάτος 11, Μπαλάφας 23 (2), Σκιαθίτης 3 (1), Γεωργίου 5, Κανέλλης 6 (1), Σουρλής 11 (1), Παπαδημητρίου 2, Τσουπάκης.

 

Πανναξιακός – Σπόρτιγκ 81-78

Δεκάλεπτα: 24-22, 44-40, 64-56, 81-78

Διαιτητές: Ρίζος, Γεράνιος

Πανναξιακός (Δαμιανίδης): Πολίτης 12 (4), Καρβούνης 11 (2), Καλαβρός, Καραγιάννης, Μαγιντόμπε 5 (1), Καζακίδης 3 (1), Μάκαρης 4, Ακτύπης-Γούνες 16, Χριστόδουλος 18, Μυλωνάς, Παγώνης 12.

Σπόρτιγκ (Αρβανίτης): Καστανιώτης 10,Τσαμπής 31 (4), Παπαπέτρος 12 (1), Χουζούρης-Κοιλάκος, Κούτρης, Χατζηνικόλας 12, Καραμπάτος 4, Αγγελής 9 (1), Σταθόπουλος

 

Άρης Πετρούπολης - ΚΑΠ 83-79

Δεκάλεπτα: 22-21, 26-34, 59-55, 83-79

Διαιτητές: Παυλόπουλος, Ουσταμπασίδης

Άρης Πετρούπολης (Κακαλιάς): Καραουλάνης, Βενιντουράκης 9 (2), Ηλιόπουλος 23 (7), Δερβετζής, Χρονόπουλος 3 (1), Μπαζιώτης 16 (3), Κότσιας, Αρτεμάκης, Μπινιάρης, Παπαγεωργόπουλος 12 (1), Μακρόπουλος 17, Βεντούρης 3 (1)

ΚΑΠ (Ταυρόπουλος): Σκάνδαλος Χ. 33 (3), Σκάνδαλος Γ. 2, Βασιλόπουλος, Γρίβας 11 (1), Γρύλλης 7, Παπουλίδης 12, Σκούταρης 4, Παπαγιαννακόπουλος, Ψωμαδέρης 10

 

Ιπποκράτης Κω – Έσπερος Λαμίας 72-81

Δεκάλεπτα: 21-26, 41-41, 53-56, 72-81

Διαιτητές: Σπυρόπουλος Σπ., Σκαλτσής

Ιπποκράτης Κω (Αλμπάνης): Χρήστου, Κουκουράβας 9, Τσιλιγκίρης, Σκούφης 4, Γκοράτσας 7, Μελεούνης 4, Ασημακόπουλος 13, Χαρίσης 24, Ψάλτου, Δημητρίεβιτς, Κανταρέγια, Τσατάλας 11.

Έσπερος Λαμίας (Σοφογιάννης): Ρόκας 4, Στογίλκοβιτς 8, Φύκας, Σοφογιάννης Μ. 27, Γεωργιάδης 7, Φούντας 7, Ζαχαράκης 25, Αργύρης 3, Ξηρός.

 

Άρης Νικαίας – Πρωτέας Βουλάς 54-69

Δεκάλεπτα: 16-10, 26-31, 39-52, 54-69

Διαιτητές: Παπαθανασίου, Σιώκας

Άρης Νικαίας (Ζερβουλάκος): Γεωργούτσος 13, Φωστέρης 6(1), Αλσαντζής 2, Κουκουβάκης, Θεοδοσίου 9(2), Στογιάνοβιτς 16(2), Γαλίτης 2, Κωνσταντόπουλος, Πεταλάς, Κόλλιας 6, Τράμπαλης.

Πρωτέας Βούλας (Μανουσέλης, Ποδαράς): Γιώργαρος 11(1), Κονδύλης 3(1), Παπάδης 2, Εμμανουηλίδης 2, Αθηνιώτης 5, Ζευκιλής 4, Βαρδαβάς 9, Χανιάς 7, Πεφάνης, Πέρβι 19(1), Μούτσα 7.

 

Βαθμολογία

1. Μαρούσι 31

2. Τρίτων 30

3. Πρωτέας Βούλας 30

4. ΚΑΠ 29

5. Κάδμος 29

6. Ιπποκράτης Κω 28

7. Πανναξιακός 26

8. Άρης Πετρούπολης 26

9. Άρης Νικαίας 25

10. Κύδων Χανίων 22

11. Ηλυσιακός 21

12. Έσπερος Λαμίας 20

13. Ηρόδοτος 19

14. Σπόρτιγκ 19

*Πανναξιακός και Άρης Πετρούπολης έχουν έναν αγώνα λιγότερο.

 

Επόμενη αγωνιστική (18η, 21/2)

Μαρούσι - Τρίτων

Ηλυσιακός - Ηρόδοτος

Πρωτέας Βούλας - Κάδμος

Έσπερος Λαμίας - Άρης Νικαίας

ΚΑΠ - Ιπποκράτης Κω

Σπόρτιγκ - Άρης Πετρούπολης

Κύδων Χανίων - Πανναξιακός

 

 

1ος Όμιλος Βορρά

Αποτελέσματα

Πρωτέας Γρεβενών – Αριστοτέλης Φλώρινας  76-66

Καρδίτσα – Εύαθλος  80-63

Μελίκη – Μακεδονικός  89-90

Πτολεμαΐδα – Αίας Ευόσμου  69-73

Ερμής Αγιάς – Διόσκουροι Κοζάνης 87-73

Σιάτιστα – ΑΓΣ Ιωαννίνων  57-63

 

Φύλλα αγώνα

Πρωτέας Γρεβενών – Αριστοτέλης Φλώρινας  76-66

Δεκάλεπτα: 17-9, 36-24, 57-45, 76-66

Διαιτητές:  Τσούλης, Πράττος

Πρωτέας Γρεβενών (Χασιώτης): Τσούκας 11 (1), Γιαννάκης 15 (3), Μπαρτζώκας 4, Κολοβός 10, Κιούρκας 17 (1),  Ρίγκος 4, Τζήμου 13 (3), Γρίδας, Zήμπρας 2, Μαρκόπουλος.

Αριστοτέλης Φλώρινας (Μαυρουδίου): Μαυρουδίου 3 (1), Βίτκας 4, Ρούζιος 13, Παπαπαϊωακείμ 15, Καραβατακης,  Κεσίδης, Μηλιός, Παπαδημητρίου 27 (6), Βασίλείου 4.

 

Πτολεμαΐδα – Αίας Ευόσμου  69-73

Δεκάλεπτα: 13-12, 30-34, 46-51, 69-73

Διαιτητές: Κοντογιάννης, Παζόλης

Πτολεμαϊδα (Μουρουζίδης): Δήμου, Καλομενίδης 14 (2), Τσολάκης, Κλωνάρας 17 (1), Τσιακλάκανος 5 (1), Σαχπατζίδης, Πανίδης 8, Πλεξίδας 6, Τούζος 14 (4), Σκορδάς, Χατζηνεράτζης, Ναϊπλής 5.

Αίας Ευόσμου (Χατζούλης): Αμούτζιας 18 (2), Καδής 15 (1), Μαυρίδης 11 (1), Παπαδόπουλος, Σπύρας, Λύτας 5 (1), Δελίδης 11 (3), Σικαλίδης 13 (3), Καπίδης.

 

Μελίκη – Μακεδονικός  89-90

Δεκάλεπτα: 24-24, 47-51, 75-68, 89-90

Διαιτητές: Τσουμαχίδης, Καρακώστας

Μελίκη (Ασλανίδης): Λιόλιος 16 (4), Μαυρίδης 21 (2), Δημητριάδης 11 (1), Γιαννόπουλος, Παπαδόπουλος, Κοτζάμπασης 18 (3), Παπαρώσης, Σταυρουλάκης 9 (2), Ρογκότης 4, Τζουνόπουλος 10, Τζαφέρης Σ., Τζαφέρης Χρ., Κωσταμπίτσης.

Μακεδονικός (Μύθου): Χαρτόπουλος 16, Κοντσές Α. 3, Κοντσές Β., Ντισλής 30 (2), Λυχριδάς, Κομμάτας, Παπαγρηγορίου, Μποβασιανός 5, Νταράκης 23, Γραβάνης, Παρχαρίδης 13 (3), Μπαρζού.

 

Σιάτιστα – ΑΓΣ Ιωαννίνων 57-63

Δεκάλεπτα: 15-22, 32-37, 43-51, 57-63

Διαιτητές: Μαραθιώτης, Μπίκης

ΑΓΣ Ιωαννίνων (Τσουκανέλης): Γεωργίου 5, Σκορίλας 3 (1), Μπαρτζώκας 7, Κοντός 15 (3), Αντωνίου, Μουζακίτης 5 (1), Μάντζιος , Μάκης 2, Πάτρας 12 (1), Φίλιος 5 (1), Αυγερινός 9 (3).

 

Καρδίτσα – Εύαθλος  80-63

Δεκάλεπτα: 35-10, 41-29, 61-47, 80-63

Διαιτητές: Κατωτικίδης, Παπανικολάου

Καρδίτσα (Φόρος): Δεσπούλης 4, Πανάρας 18 (3), Γεωργίου 1, Αντωνίου 11 (1), Πάσσας, Θέος 14, Βούλγαρης 2, Καμαριώτης 10 (1), Κατσαρός, Κουρέπης 2, Παπαδοπουλος 16, Μπρούτσος 2.

Εύαθλος  (Παπαδόπουλος): Παπαδόπουλος Σ. 6, Ημερίδης 9 (1),  Ζεμπεκίδης 7 (1), Κηρύκος, Πούλος 5 (1), Γκαντίδης 12, Σιδηρόπουλος 17, Καλογεράκης, Βαρβούτας 7 (1).

 

Ερμής Αγιάς – Διόσκουροι Κοζάνης 87-73

Δεκάλεπτα:  20-16, 46-30, 65-49, 87-73

Διαιτητές: Πετανίδου, Αγραφιώτης Ι.

Ερμής Αγιάς (Γιασσάρης): Δαουλάρης 13 (1), Kόμματος 24 (3), Περρωτής 9,  Χαλκιάς 6 (2), Μηλιώνης 19 (5), Καλεμτζάκης 15 (3), Γούλας 1, Καμπούρης,  Αργυρούλης, Σπανός, Ριζούλης, Ντεβές.

Διόσκουροι Κοζάνης (Χωλόπουλος): Σισμάνης 4, Σκορδάρης 18 (2), Ντόβας 15 (1), Βλάχος 19 (1),  Μανακίτσας, Ζολώτας 7, Αιματζίδης, Νικολάου, Χαρακτσής, Καρανώτας 10,  Ανδρίτσος.

 

Βαθμολογία

1. ΑΣ Καρδίτσας 30

2. Ερμής Αγιάς 26

3. Αίας Ευόσμου 24

4. ΑΓΣ Ιωαννίνων 24

5. Μακεδονικός 23

6. Πρωτέας Γρεβενών 22

7. ΓΑΣ Μελίκης 21

8. Διόσκουροι Κοζάνης 20

9. Εύαθλος Πολυκάστρου 20

10. Σιάτιστα 17

11. Πτολεμαϊδα 16

*Αίας Ευόσμου, Μακεδονικός, Πρωτέας Γρεβενών και Σιάτιστα έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο, ενώ οι Διόσκουροι Κοζάνης δύο.

 

Επόμενη αγωνιστική (18η, 21/2)

Εύαθλος – Πρωτέας Γρεβενών

Μακεδονικός – Καρδίτσα

Αίας Ευόσμου – Μελίκη

Διόσκουροι Κοζάνης – Πτολεμαΐδα

Αριστοτέλης Φλώρινας- Σιάτιστα

 

 

2ος Όμιλος Βορρά

Αποτελέσματα

Ασπίδα Ξάνθης – Ικαροι Σερρών  60-48

Χαλκηδόνα – ΓΑΣ Κομοτηνής  72-54

ΑΕ Κομοτηνής – Γαλάτιστα  74-69

Αρετσού – Ζέφυρος 02  53-61

Ελευθερούπολη – Γέφυρα  50-57

Ορφέας Ν. Σκοπού – ΒΑΟ  80-67

ΧΑΝΘ – Αγ. Βαρβάρα  80-56

 

Φύλλα αγώνα

ΑΕ Κομοτηνής – Γαλάτιστα  74-69

Δεκάλεπτα: 12-14, 31-36, 50-50, 74-69

Διαιτητές: Δημάδης, Κατρακάρης

ΑΕ Κομοτηνής (Κουκοβίνος): Σταματέλος 7, Κουτσοβασίλης 12 (3) Γεροντίτης, Σιμάκης 10, Τελούδης 24 (3), Βάκρινος 4, Χατζηπαυλίδης 2, Θεοδωρίδης 6, Χατζηδημητρίου 9 (1), Τερζίδης.

Γαλάτιστα (Μυστακίδης): Ρίζος, Κουλαξής 16, Γρηγορίου 21 (3), Δάγκας 2, Γιαχανατζής 4 (1), Ακριτίδης 2, Καρανώτας 12 (1), Τσακίρης, Καραϊσκος 11 (1) Γιαλιάς 1.

 

ΧΑΝΘ – Αγ. Βαρβάρα  80-56

Δεκάλεπτα: 20-12, 29-31, 55-43, 80-56

Διαιτητές: Κέτουλας, Δολγύρας

ΧΑΝΘ (Καραπιπερίδης): Βλάχος 2, Παυλέας 4 (1), Λεμονιάς 2, Σταματέλλος 14 (4), Ελευθεριάδης 20, Ζιάκας 10 (2), Ερμείδης, Παπαχρήστου 6 (1), Γιανλάρης, Δαβάνης 14 (1), Μελίδης 8.

Αγ. Βαρβάρα (Καμαράκης): Μαλαθούνης 1, Μπάμπουλης 8 (1), Μητρούλης, Ράμμος 4, Γ. Σουλίδης 6 (2), Κουμλέλης 11, Χαριζάνης 4, Κάτσικας 7 (1), Αγανικόλας, Μανάκας 15.

 

Ορφέας Ν. Σκοπού – ΒΑΟ  80-67

Δεκάλεπτα: 19-18, 41-30, 52-47, 80-67

Διαιτητές: Ρούκας, Σαρακενίδης

Ορφέας Ν. Σκοπού (Κοκολιός): Πεχλιβάνης 16 (3), Παππάς 10 (2), Δεμερτζής 15, Κουτσιάντζης, Σουλούγκας 2, Χατζής 4, Τσανάκας, Καβαργύρης 6, Αποστόλου 7 (1), Ιωσηφίδης, Κηπουρός 18, Ποδώνης 2, Αξιαρλής 2.

ΒΑΟ (Κατσής): Τσιώγκας, Τζουβάρας 15 (4), Λεπτοκαρίδης 8, Γαλανίδης 11, Παπαβασιλείου 11 (3), Γεωργιάδης 6, Γρηγοριάδης 6, Παρασκευάς 10, Ζησόπουλος.

 

Αρετσού – Ζέφυρος 53-61

Δεκάλεπτα: 9-13, 23-34, 35-53, 53-61

Διαιτητές: Τζιβελεκίδου, Κουκουλεκίδης

Αρετσού (Πετρόπουλος) : Πετρίδης 16 (2) ,Αποστόλου 2, Ντομόπουλος 5 (1), Στυλιανίδης 14 (3), Παντελίδης 7(2), Καραδήμος, Οικονόμου 2, Πεγιάζης, Μωϊσίδης 7.

Ζέφυρος (Κοντονάσιος): Μυλωνάς 14, Τσάμογλου, Ουρκέλογλου, Γκιζέλης 3 (1), Μήτσικας 9 (1), Πατίκας 5 (1), Αποστολίδης 2, Μυστηλιάδης 11 (3), Κλουντζός 6 (1), Αλεξανδρίδης 11 (3) Λιούνης.

 

Ελευθερούπολη – Γέφυρα  50-57

Δεκάλεπτα: 15-11, 31-22, 39-43, 50-57

Διαιτητές: Παπαγερίδης, Ντούρας

Ελευθερούπολη (Παπαδόπουλος): Παπαζούδης 4, Καρατσομπάνης 5, Ρότσας 8 (2), Αδαμόπουλος 17 (4), Αμπεριάδης 2, Δανίκας 7, Λαζαρίδης, Πανδής 7.

Γέφυρα (Τουλούμης): Τουλούμης 10, Κουλουμπής 3, Δανάκης 8 (1), Τολιόπουλος, Μυλωνίδης 20 (1), Γεράκης 6, Σαραφίδης 3 (1), Μπίσκας 7.

 

Χαλκηδόνα – ΓΑΣ Κομοτηνής  72-54

Δεκάλεπτα: 22-19, 35-31, 51-39, 72-54

Διαιτητές: Μελανίδης, Χατζηχαρίσης

Χαλκηδόνα (Οκλαλιώτης): Μαρκίδης 12, Σιδηρόπουλος 1, Δέτσικας 4, Μπατάκος 13, Σεφερίδης 2, Μακαλέκας 3 (1), Μαραπίδης 13 (2), Αλεξιάδης, Λαϊδης 4, Παπαδόπουλος 2, Μάντσος 16 (2) Παναγόπουλος 2.

ΓΑΣ Κομοτηνής (Βελή- Ντίνας): Καραμπέκης 16 (2), Μπεκρής 12 (2), Στασινόπουλος 8, Λεχούδης 12 (1), Μαγκώνης 3 (1), Καλαντζής, Πασχαλινόπουλος, Γκουτσίδης, Μπούντας 3, Πιταντζής.

 

Βαθμολογία

1. Γέφυρα 33

2. ΧΑΝΘ   31

3. Ασπίδα Ξάνθης 31

4. ΓΑΣ Κομοτηνή 29

5. Ικαροι Σερρών 29

6. Ζέφυρος  28

7. ΑΕ Κομοτηνής 26

8. Ορφέας Νέου Σκοπού 24

9. Αγία Βαρβάρα  23

10. Γαλάτιστα 21

11. Χαλκηδόνα 20

12. Ελευθερούπολη  20

13. Αρετσού  20

14. ΒΑΟ 18

*Η Χαλκηδόνα έχει -3 βαθμούς

 

Επόμενη αγωνιστική (18η, 21/2)

ΓΑΣ Κομοτηνή – Ασπίδα Ξάνθης

 Γαλάτιστα – Χαλκηδόνα

 Ζέφυρος 02 – ΑΕ Κομοτηνής

 Γέφυρα – Αρετσού

 ΒΑΟ – Ελευθερούπολη

 Αγ. Βαρβάρα – Ορφέας Ν. Σκοπού

 Ικαροι Σερρών – ΧΑΝΘ

 

 

Τελευταία τροποποίηση στιςΤρίτη, 16 Φεβρουαρίου 2016 14:20
επιστροφή στην κορυφή