Menu

Α2 Γυναικών: Αποτελέσματα 16ης Αγωνιστικής

Η Δάφνη Αγίου Δημητρίου στον 1ο Όμιλο της Α2 Γυναικών συνέχισε με νίκες (72-44 τον Αρίς Καλαμάτας), ενώ το Παλαιό Φάληρο επικράτησε στην έδρα της Αγίας Παρασκευής με 70-59. Στον 2ο Όμιλο ο αήττητος Άρης επιβλήθηκε άνετα εκτός έδρας με 75-31 της Νίκης Βόλου.

Όσον αφορά στον αγώνα Απόλλων Καλαμαριάς – ΑΕ Πυλαίας δεν ολοκληρώθηκε ποτέ, καθώς η φιλοξενούμενη ομάδα αποχώρησε από το παρκέ στο 33ο λεπτό.

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα της 16ης αγωνιστικής:

Αρίς Καλαμάτας-Δάφνη Αγ. Δημητρίου 44-72

Σπόρτιγκ- ΟΑ Χανίων 76-51

ΚΑΟ Μελισσίων -Έσπερος Πάτρας 109-59

Αγία Παρασκευή-Παλαιό Φάληρο 59-70

Πανιώνιος-Ίκαρος Καλλιθέας 64-37

Ρεπό: Φάρος Κερατσινίου

Αναλυτικά οι αναμετρήσεις:

Αρίς Καλαμάτας-Δάφνη Αγ. Δημητρίου 44-72

Διαιτητές: Ελ Ανύ, Καββαδάς.

Δεκάλεπτα: 12-18, 31-37, 38-58, 44-72.

ΑΡΙΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ (Μπακογιάννης): Κουτέλα Γ. 14, Θάνου 6 (1), Μπακετέα 8, Φωτεινάκη 11, Αντωνογειανάκη 5, Σαμιώτη, Κουτέλα Ι., Κεφαλά, Τσιάνα.

ΔΑΦΝΗ ΑΓ.ΔΗΜ. (Μπουμπούς): Αλεξανδρή 6, Μανώλη 14 (2), Παπακωνσταντίνου 6, Γιαμπάνη 18, Μαγαλιού 9 Τετενέ 3, Τσουκαλά 14, Ζουρτσάνου 2, Γιαννέλη, Μάλαμα.

Αγία Παρασκευή-Παλαιό Φάληρο 59-70

Διαιτητές: Αθανασόπουλος, Τεφτίκης.

Δεκάλεπτα: 15-20, 27-40, 44-59, 59-70.

ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Αναγνωστόπουλος): Κοντογιάννη 3, Χαρίτου 8 (2), Καζαντζίδου 7 (1) Κανιαδάκη, Βελούδου, Λωσταράκου 11, Τσιαδή 7, Καράμπελα, Γιουκάκη 15 (4), Κούκη 2, Μερισιώτη 6.

ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ (Κούτσης): Παναγιωτονάκου, Ψωμά 2, Νεαρχάκου 9 (2) Πριόνα 7, Δεγαΐτη 8 (2) Μοίρα 20, Μουστάκα 10, Γκαγκανάτσου 2, Τζάρου,Κατσιμάρδου, Χαϊκάλη 12 (1), Ψυχογιού.

ΚΑΟ Μελισσίων - Έσπερος Πάτρας 109-59

Διαιτητές: Ροδίτης, Μυλωνάς

Δεκάλεπτα: 35-7, 63-28, 91-40,109-59.

ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ (Κουκής): Καραβέλη 12, Νικολέτου 2, Ντακόστα-Τσιμπούλη, Δούρου 13, Κοιλιαρίδη 14 (4), Πολίτη 4, Ζακυνθινού 8, Χριστακοπούλου 15 (3), Καπερώνη 12 (2), Κοτσιάφτη 10, Σαπαλίδου, Αστραντίνη 19 (5).

ΈΣΠΕΡΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Μπαζίνας): Αντωνίου 4, Φλογερά 5, Τσιακμά 2, Μαρίνη 3, Μαρουντά 14, Ψυρρή 8, Ντάρλα 1, Ανέστη, Παπανδριοπούλου, Λαγοπάτη 22.

Σπόρτιγκ-ΟΑ Χανίων 76-51

Διαιτητές: Μαρουδιάς, Αντωνίου.

Δεκάλεπτα: 17-11, 35-28, 53-39, 76-51

ΣΠΟΡΤΙΓΚ (Νανάκος): Παυλοπούλου 2, Ναβροζίδου 18 (2), Οικονομίδου, Φουράκη Β. 5 (1), Βαφειάδη 8 (1), Τζαμαρία 11 (1), Σερέπα, Κατσαμπίρη 2, Μυριούνη 2, Βούλγαρη 6 (2), Γιαννακάκου 4, Φουράκη Σ. 18.

ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ (Καρκανάκης): Πρασιανάκη, Καραβέλη 14 (2), Σκορδυλάκη, Κασωμένου, Μπρέλου 9, Φουράκη, Σταχτιάρη 2, Ζουμαδάκη, Γαλητσιάνου 8 (2), Μοσχοπούλου 16 (2), Βαρυπατάκη 2.

Πανιώνιος-Ίκαρος Καλλιθέας 64-37

Διαιτητές: Αντωνιάδης, Χ. Παπαδόπουλος.

Δεκάλεπτα: 26-5, 41-11, 52-28, 64-37.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Τσίκληρας, Γιαννουλάκης): Μαλανδράκη, Μαχλά 2, Μπότσαρη 7 (1), Σταμπούρλου 7 (1), Θεοδωρομανωλάκη 10 (2), Στεφανίδου 23 (2), Γρηγορίου 11, Μπάμπη, Παναγιωτοπούλου 4, Πούλου.

ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Ρουμπελάκης): Γιγουρτάκη 2, Στεφάτου 11 (3), Στεφάνου 2, Ευμορφοπούλου 4, Ακρίβου, Ρουμπελάκη 12, Σταυροπούλου, Παπαϊωάννου, Ζότοβα 5 (1), Νικολαΐδου, Φάρου, Λύρου.

Η βαθμολογία (16 Αγώνες):

1. Δάφνη Αγ. Δημητρίου 29 (14-1)

2. Πανιώνιος 27 (12-3)

3. Σπόρτιγκ 26 (11-4)

4. Φάρος Κερατσινίου 23 (9-5)

5. Μελίσσια 23 (8-7)

6. Παλαιό Φάληρο 23 (8-7)

7. Ίκαρος Καλλιθέας 22 (8-6)

8. Αγία Παρασκευή 21 (7-7)

9. Χανιά 16 (2-12)

10. Έσπερος ΑΟΠΑ 16 (1-14)

11. Αρίς Καλαμάτας 14 (0-14)

Επόμενη αγωνιστική (17η, 21/02):

Παλαιό Φάληρο-Αρίς Καλαμάτας

Έσπερος Πάτρας -Αγία Παρασκευή

ΟΑ Χανίων – ΚΑΟ Μελισσίων

Ίκαρος Καλλιθέας-Σπόρτιγκ

Φάρος Κερατσινίου-Πανιώνιος

Ρεπό: Δάφνη Αγ. Δημητρίου

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα της 16ης αγωνιστικής:

Νίκη Βόλου-Άρης 31-75

Ολύμπια Λάρ.-Αναγέννηση Ν.Ρ. 65-46

ΑΟ Σερρών -Ηρακλής 52-44

ΠΑΣ Γιάννινα-Ολυμπιακός Β. 39-58

Παναθλητικός-Τιτάνες Δράμας 80-49

Απόλλων Καλ.-Πυλαία διακοπή

Αναλυτικά οι αναμετρήσεις:

Νίκη Βόλου-Άρης 31-75

Διαιτητές: Παπαθωμά-Γεωργούλης

Δεκάλεπτα: 9-20, 18-38, 25-60, 31-75

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ(Στεργιόπουλος): Χρήστου 2, Γεροκώστα 4(1), Ντέγκα, Παρασχάκη 6, Κοπάνου 4, Παγκαλίδου 15(1), Μυριτζή, Μιχαηλίδου, Στρίγκου, Ντόβα.

ΑΡΗΣ (Ατακτίδης): Τσινέκε Κ. 7(1), Τσινέκε Ε. 14, Βουλγαράκη 14, Θωμόγλου 3, Αντωνιάδου Α. 6, Κιλαζίδου 10(2), Γιαννοπούλου 8, Τράντα 7, Ακσεχέρογλου 6.

Ολύμπια Λάρ.-Αναγέννηση Ν.Ρ. 65-46

Διαιτητές: Ντόγκας, Παπανικολάου

Δεκάλεπτα: 18-11, 34-19, 45-27, 65-46

ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Καπνιά-Κουτσουνούρη): Νταουντάκη 2, Δεληγιάννη 17, Κουτσουνούρη 12, Χαβαλέ 22(1), Ράπτη, Κυριτσάκα 3(1), Σουλιώτη 6, Καλίδη 4.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΝΕΟΥ ΡΥΣΙΟΥ(Μύρβαλη): Νάστου 11, Μαραγκού 2, Μούρτου 8, Ταυροπούλου 6, Καζαντζή Σπ. 2, Πετρίδου 5(1), Τζίκου 12, Βασλαματζή.

Παναθλητικός-Τιτάνες Δράμας 80-49

Δεκάλεπτα: 19-12, 40-25, 65-33, 80-49

Διαιτητές: Χρυσάφης-Χατζημπαλίδης

ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ (Συρόπουλος): Κωτούλα 19(4), Σταμούλη, Αναστασιάδου 6, Ζιώγα 5, Τσαμπούρη 23(7), Κοστανάκη 5(1), Μπαμπικέρ, Τσακίρη 2, Κοματσιούλη 3, Κουλουμπή 4, Γιαννούδη 11, Καλομιτσίνη 2.

ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ(Μυλωνά): Θωμά 8(2), Γαϊτανίδου 4, Χρυσοστομίδου 8(2), Γαϊτάνη Α. 6, Γαϊτάνη Ε. 18(2), Καριώτη Μ., Καριώτη Κ., Αρσένογλου Κ. 5(1), Αρσένογλου Μ.

ΑΟ Σερρών-Ηρακλής 52-44

Διαιτητές: Εκίζογλου, Λαδάς

Δεκάλεπτα: 16-10, 24-22, 37-31, 52-44

ΑΟ ΣΕΡΡΩΝ (Δώδος): Χωλοπούλου Ν. 12 (1), Τόγα 2, Μπακιρτζίδου 10, Τζιαμπάζη 15 (5), Γκλεζάκη 9, Πρόικου 4, Στεφανίδου.

ΗΡΑΚΛΗΣ (Καφαντάρη): Τσουμπερλή 2, Ελευθεριάδου 2, Παπαβασιλείου 10, Ξανθοπούλου 2, Καρρά 6, Γεροστεργίου 5, Τσίτσου 9, Λογδανίδου 6, Ντάλα 2, Οικονόμου, Μαρκουλάκη.

ΠΑΣ Γιάννινα-Ολυμπιακός Β. 39-58

Διαιτητές: Γραικός, Μαλτέσιος

Δεκάλεπτα: 7-21, 18-37, 31-49, 39-58

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Σιαμέτης): Ντόκου 10(2), Σταμκοπούλου 1, Σαρηγιαννίδου 13(1), Τσιακτσίρα, Μεντεσίδου 11(1), Λαδοπούλου 1, Κατσίδου, Σταύρου, Παπαδιαμάντη, Βαλάκου 2, Πετρίδη 1.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ(Καπουρνιώτης-Μπορίνος): Κυριατζίδου 17(3), Βογιατζάκη, Γαλιατσάτου 7, Αγαγιώτη 4, Σουλτάνη 4, Ντελή, Χούτα, Ζέρβα 13, Ζήτη 3(1), Αγκάνη 2, Διαμαντοπούλου, Μπαλλά 8.

Η βαθμολογία (16 Αγώνες):

1. Άρης 32 (16-0)

2. Παναθλητικός 30 (14-2)

3. Ολυμπιακός Βόλου 28 (12-4)

4. Ολύμπια Λάρισας 27 (11-5)

5. ΑΟ Σερρών 23 (7-9)

6. Απόλλων Καλαμαριάς 22 (7-8)

7. Ηρακλής 22 (6-10)

8. ΠΑΣ Γιάννινα 22 (6-10)

9. Τιτάνες Δράμας 22 (6-10)

10. ΑΕ Πυλαίας 21 (6-9)

11. Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 18 (3-12)

12. Νίκη Βόλου 17 (1-15)

Η Αναγέννηση Ν. Ρ. εχει ένα μηδενισμό.

 **Εκκρεμεί το ματς Απόλλων Κ.- ΑΕ Πυλαίας

Επόμενη αγωνιστική (17η, 21/02)

ΑΕ Πυλαίας-Τιτάνες Δράμας

Ολυμπιακός Β.-Παναθλητικός

Αναγέννηση ΝΡ-ΠΑΣ Γιάννινα

Ηρακλής-Ολύμπια Λ.

Άρης-ΑΟ Σερρών

Απόλλων Καλ.-Νίκη Βόλου

 

Τελευταία τροποποίηση στιςΚυριακή, 14 Φεβρουαρίου 2016 20:30
επιστροφή στην κορυφή