Menu

Γ΄ Εθνική Ανδρών: Αποτελέσματα – Βαθμολογίες (16η αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και τα φύλλα αγώνα για την 16η αγωνιστική της Γ΄ Εθνικής έχουν ως εξής:

1ος Όμιλος Νότου

Αποτελέσματα

ΕΣΚΔ. Ν. Ιωνίας – Οίαξ Ναυπλίου 91-82

Ίκαρος Καλλιθέας – Απόλλων Σμύρνης 67-72

Μανδραϊκός – Χαρίλαος Τρικούπης 74-62

Γλαύκος – Πόλις Καλλιθέας 80-59

Πεντέλη – Ακράτα 92-71

Σπαρτιατικός – ΦΕΑ ΝΧ/ΝΦ 58-68

Κεραυνός Αιγίου – ΚΑΟΚ 56-48

 

Φύλλα αγώνα

ΕΣΚΔ. Ν. Ιωνίας – Οίαξ Ναυπλίου 91-82

Δεκάλεπτα: 29-18, 47-42, 63-61, 91-82

Διαιτητές: Κανελλόπουλος, Τσιμπούρης

Ν. Ιωνία (Σαμόλης): Καλασούντας, Τόρα 27 (7), Θάνος 8 (2), Σιλιτζήρης 2, Μαυρίδης 9 (1), Θεοδωράκος 16 (4), Λίτσιος 4, Δήμας 2, Σταυρόπουλος, Νικολακόπουλος, Ιγγλέζος 3 (1), Αναστασόπουλος 20 (3).

Οίαξ (Νόντας): Κοσιώρης 6, Κατσαλούλης 22 (3), Παπασαράντος 19 (5), Φλεβάρης 17 (1), Παζαράς 9, Παπαμήτρου, Μπαλτζής 9 (1).

 

Ίκαρος Καλλιθέας – Απόλλων Σμύρνης 67-72

Δεκάλεπτα: 14-24, 29-38, 45-53, 67-72.

Διαιτητές: Καρδάρης, Τσάτσης

Ίκαρος Καλλιθέας (Σορώτος): Ιορδάνογλου 3, Ντουζίδης 4, Κουρέπης 6, Οικονόμου 24, Παπαπέτρου 4 (1), Φωτίου 5, Χαϊκάλης 7, Σάλεχ 3, Αντωνόπουλος 11 (1), Παπαδούλης.

Απόλλων (Χουχούλης): Κοντούδης 3 (1), Νιώτης, Πετρόπουλος 8, Αρναουτάκης 6, Παπουτσής, Αθανασάκης 14, Πάντσιος 17, Τσελεμπής 16 (2), Τάσιος 5 (1), Θυμιός 3.

 

Μανδραϊκός – Χαρίλαος Τρικούπης 74-62

Δεκάλεπτα: 18-18, 32-34, 52-53, 74-62

Διαιτητές: Σοφιανόπουλος, Μαρίγλη

Μανδραϊκός (Γρίβας): Παπαποστόλου 3 (1), Σπυρόπουλος 6, Καραλής 11 (2), Μπούτρης, Γιατράκος, Κούρτης 24 (3), Στέφος 14, Λαμπρόπουλος, Καμπερίδης, Καρυπίδης 16 (1), Περλέτζος, Δρακωτός.

Χαρίλαος Τρικ. (Ζωντός): Ιωάννου 10 (2), Βουρνάς 10, Ζαμπέτης 9 (1), Σταμούλης, Μπαλτάς, Μουράτογλου 10 (2), Σταυρόπουλος 2, Δημητρόπουλος, Γεωργιάδης 11 (1), Τριπολίδης.Ι, Καρέτσος, Ψάλτου 10.

 

Γλαύκος – Πόλις Καλλιθέας 80-59

Δεκάλεπτα: 21-20, 41-35, 49-46, 80-59

Διαιτητές: Λουκαράκης, Μαγκαφά

Γλαύκος (Πολυδωρόπολος): Καπερώνης 3 (1), Σερέτης 7 (1), Λιβιεράτος 1, Δορμπαράκης, Τασόπουλος 9, Καρβέλας 2, Σταυράκης 3, Παπαβασιλόπουλος 9 (2), Κάλλης 21 (3), Παλαδινός, Μπιτινής 2, Λιούρδης 23..

Πόλις Καλλιθέας (Σίμος): Μπογδανίδης 8 (1), Καβελάρης Η. 2, Κόκκινος 16, Βαρθακοκοίλης 7 (1), Καβελάρης Ι. 2, Βελιζιώτης, Κασπαριάν 15, Κακαργιάς 4, Κωνσταντίνου 3 (1), Μανίκας 2.

 

Πεντέλη – Ακράτα 92-71

Δεκάλεπτα: 28-16, 53-42, 67-58, 92-71

Διαιτητές: Μακρής, Φάκαρος

Πεντέλη (Χαρτοματσίδης): Σταθάκης 2, Μάντζιος 2, Γρατσιάτος 8, Λίτσο 14 (2), Αποστολόπουλος 20 (4), Γιωτάκης, Κωνσταντάκος, Γάσπαρης, Καλογερόπουλος 21 (4), Μπίγκος 3, Μουστόπουλος 13, Καρτσωνάκης 9 (2).

Ακράτα (Ζίζιλας): Σαρίκας 13 (2), Σταυρόπουλος, Παναγόπουλος 2, Μουργέλας, Σχορτσανίτης 6, Πολύδερας 4, Λάφης 17, Μπιτσάκος, Οικονομόπουλος 7 (2), Μαλλής 14 (3), Μανταλβάνος 6, Σακελλαρίου 2.

 

Σπαρτιατικός – ΦΕΑ ΝΧ/ΝΦ 58-68

Δεκάλεπτα: 15-22, 31-33, 43-56, 58-68

Διαιτητές: Σπυρόπουλος, Ντάνος

Σπαρτιακός (Τσώνης): Σταθάκος 10, Μανιατάκος 8, Βούλγαρης 6, Βουργιώτης 2, Κυρίτσης 2, Αγγελόπουλος 11  (3), Κάτσαρης 9 (3), Θεοδωρόπουλος 3 (1), Αναγνωστάκος 3, Τζατζάς 1, Αλεξόπουλος 3 (1),  Κόρο.

ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ (Κοσμίδης): Στεφανής 10, Βλασσόπουλος 6, Γόντικας 9, Νίκολλι 2, Μπούσι 15 (4), Μπασέας 13 (1), Διαμαντόπουλος 13 (2), Νιφόρας, Τσίτος, Δαρμογιάννης.

 

Κεραυνός Αιγίου – ΚΑΟΚ 56-48

Δεκάλεπτα: 11-22, 30-28, 39-37, 56-48

Διαιτητές: Κοτσίμπος, Νάστος

Κεραυνός (Λεονάρδος): Μοσχοβάκης 25 (1), Ταπεινός 7 (2), Γκούμας, Βασιλειάδης 5 (1), Τριανταφυλλόπουλος, Λυμπέρης Β., Σκόνδρας 12, Λυμπέρης Δ. 7 (1), Νικολάου, Θωμάς.

ΚΑΟΚ (Μανωλιτσάκης): Μπολάνος, Πάππος 3 (1), Κατσαμάκης 4 (1), Τσακιρίδης 12 (1), Πρατής 4 (1), Δανιήλ 2, Σταυρόπουλος 14 (2), Σταυριανόπουλος 5 (1), Γιαννουλάκος 4.

 

Βαθμολογία

1. Απόλλωνας Σμύρνης 30

2. Μανδραϊκός 29

3. ΚΑΟΚ 27

4. Πεντέλη 26

5. Πόλις Καλλιθέας 26

6. Ακράτα 26

7. Χαρίλαος Τρικούπης 25

8. Κεραυνός Αιγίου 24

9. Γλαύκος 23

10. Ίκαρος Καλλιθέας 22

11. ΕΣΚΔ. Ν. Ιωνίας 21

12. ΦΕΑ ΝΧ/ΝΦ 21

13. Οίαξ Ναυπλίου 18

14. Σπαρτιατικός 18

 

Επόμενη αγωνιστική (17η, 14/2)

Οίαξ Ναυπλίου – Ίκαρος Καλλιθέας

Απόλλων Σμύρνης – Μανδραϊκός

Χαρίλαος Τρικούπης – Γλαύκος

Πόλις Καλλιθέας – Πεντέλης

Ακράτα – Σπαρτιατικός

ΚΑΟΚ – ΦΕΑ ΝΧ/ΝΦ

Κεραυνός – ΕΣΚΔ. Ν. Ιωνίας

 

 

2ος Όμιλος Νότου

Αποτελέσματα

Σπόρτιγκ - Τρίτων 55-75

Κύδων - Ηρόδοτος 60-51

Μαρούσι - Κάδμος 78-67

Ηλυσιακός - Άρης Νικαίας 73-71

Πρωτέας Βούλας - Ιπποκράτης Κω 77-66

Έσπερος Λαμίας - ΚΑΠ 67-69

Πανναξιακός - Άρης Πετρούπολης (ανεβλήθη)

 

Φύλλα αγώνα

Ηλυσιακός - Άρης Νικαίας 73-71

Δεκάλεπτα: 23-10, 34-34, 58-54, 73-71

Διαιτητές: Χρηστίδης Π., Καλογερόπουλος Φ.

Ηλυσιακός (Χατζηπανηγύρης): Παντελάκης, Άρχος 13(1), Χατζηβέρογλου 5, Γκολιάς, Χούμας 19(4), Παπαφωτίου, Μαλτέζος 19, Λιγνός, Πελίγκος 17(4), Θώδος.

Άρης Νικαίας (Ζερβουλάκος): Γεωργούτσος 24, Φωστέρης 11(3), Αλσαντζής 7(2), Κουκουβάκης 2, Θεοδοσίου 3(1), Στογιάνοβιτς 13(1), Γαλίτης 2, Κωνσταντόπουλος, Πεταλάς 2, Ζήσης, Τράμπαλης 3(1), Πυρομάλης.

 

Πρωτέας Βούλας – Ιπποκράτης Κω  77-66 

Δεκάλεπτα: 15-14, 39-26, 57-45, 77-66

Διαιτητές: Δημόπουλος, Καρακάσης

Πρωτέας Βούλας (Μανουσέλης, Ποδαράς): Γιώργαρος, Παπάδης 1, Εμμανουηλίδης 18(2), Αθηνιώτης 5(1), Ζευκιλής 21(1), Βαρδαβάς 9, Μόρφης 2, Χανιάς 4, Πεφάνης 2, Πέρβι 15 (4), Μούτσα, Καλογεριάς.

Ιπποκράτης Κω (Κανενόπουλος): Δημητρίεβιτς, Κουκουράβας 21(3), Τσιλιγκίρης 1, Σκούφης 11(3), Γκοράτσας 11(3), Μελκούνης , Ασημακόπουλος 14(1), Γιαννούλης, Χαρίσης 4, Ψάλτου, Κανταρέγιας, Τσατάλας 4(1).

 

Μαρούσι - Κάδμος 78-67

Δεκάλεπτα: 18-16, 40-33, 54-50, 78-67

Διαιτητές: Κουτσοδήμος, Μαυρατζάς

Μαρούσι (Κεραμιδάς): Ξύδας 7 (1), Στασινός 1, Πολυχρονόπουλος, Ραλλάτος 17, Μπαλάφας 25 (4), Σκιαθίτης, Γεωργίου 7, Κανέλλης 5 (1), Σουρλής 10 (2), Παπαδημητρίου 6.

Κάδμος (Αναστασίου): Στεφάνου, Πανταζής 6, Παπαδάκης, Γκρινιάρης 26 (3), Τσιριμώκος 12(2), Σπιλιώπουλος, Χαράτσης 2, Τσαπρούνης 8, Κουμπές, Γιάννου, Δρακάκης 10, Μητρόπουλος 3(1).

 

Σπόρτιγκ - Τρίτων 55-75

Δεκάλεπτα: 17-22, 29-41, 46-54, 55-75

Διαιτητές: Φασόλης, Πλιάκας

Σπόρτιγκ (Αρβανίτης): Καστανιώτης 9, Τσαμπής 17(1), Σταθόπουλος, Χουζούρης, Κούτρης, Χατζηνικόλας 8(2),  Χασάπης, Καραμπάτος 13(1), Αγγελής 2 .

Τρίτων (Μιχελάκος): Κυριακόπουλος, Σμυρλής 2, Ζαχαριάς, Κουρής 16(2), Κουκουνιάς 17, Καλατζής, Γκαβανόπουλος 6, Ζακυνθινός 9, Παπαργυρόπουλος 6, Πλουτέτσκι 3, Ανδρεόπουλος 8, Βερτούδος 8(2).

 

Κύδων Χανίων – Ηρόδοτος  60-51

Δεκάλεπτα: 16-11, 36-22, 51-35, 60-51

Διαιτητές: Βαλούρδος, Χριστινάκης

Κύδων Χανίων (Σδράκας): Βλαχάκης 3(1), Υφαντόπουλος 8(1), Αλεξίου 19(2), Παπαμαστοράκης, Πούρος, Τσαμπάς 2, Γκιούλης 2, Μπαγάκης 8(2), Κολαρετάκης 4, Αδοντάκης 10, Λιονάκης 4, Κοντογιάννης.

Ηρόδοτος (Δημητριάδης): Δρόσος 1, Μαϊστρέλης 6, Βεργούδης 10, Ζερβουδάκης 6, Καρλάφτης 2, Μίχος, Αλετράς, Σταθάκης 10, Μητρόπαπας 5, Πυργιώτης 7, Χαρωνίτης 4.

 

Εσπέρος Λαμίας - ΚΑΠ 67-69

Δεκάλεπτα: 17-16, 35-35, 45-52, 67-69

Διαιτητές: Λιότσος, Σταθόπουλος

Έσπερος Λαμίας (Σοφογιάννης): Ρόκας 6 (2), Σμυρνής, Γεωργιάδης 11(2), Κουτκιάς 4, Στογίλκοβιτς 4, Κατσίμπας 5(1), Φύκας Π. 4, Σοφογιάννης Μ. 19 (4), Φούντας 6, Ζαχαράκης 8, Αργύρης, Ξηρός.

ΚΑΠ (Ταυρόπουλος): Σκάνδαλος Χ. 14, Σκάνδαλος Γ., Βασιλόπουλος 3, Αριστοτέλους, Δρίβας 1, Σβαρνάς, Γρυλλής 11, Παπουλίδης 14, Σκούταρης 9, Παπαγιαννακόπουλος, Ψωμαδέρης 17, Κούργιας.

 

Βαθμολογία

1. Μαρούσι 29

2. ΚΑΠ 28

3. Πρωτέας Βούλας 28

4. Ιπποκράτης Κω 27

5. Κάδμος 27

6. Τρίτων 26

7. Άρης Πετρούπολης 24

8. Πανναξιακός 23

9. Άρης Νικαίας 23

10. Κύδων 21

11. Ηλυσιακός 20

12. Έσπερος Λαμίας 18

13. Σπόρτιγκ 17

14. Ηρόδοτος 16

*Ηρόδοτος, Τρίτων, Άρης Πετρούπολης και Σπόρτιγκ έχουν από έναν αγώνα λιγότερο, ενώ ο Πανναξιακός έχει δύο αγώνες λιγότερους. 

 

Επόμενη αγωνιστική (17η , 14/2)

Τρίτων - Κύδων Χανίων

Ηρόδοτος - Μαρούσι

Κάδμος - Ηλυσιακός

Άρης Νικαίας - Πρωτέας Βούλας

Ιπποκράτης κω - Έσπερος Λαμίας

Άρης Πετρούπολης - ΚΑΠ

Πανναξιακός – Σπόρτιγκ

 

 

1ος Όμιλος Βορρά

Αποτελέσματα

ΑΓΣ Ιωαννίνων – Πρωτέας Γρεβενών  82-65

Αριστοτέλης Φλώρινας – Καρδίτσα  45-86

Εύαθλος – Μελίκη  70-49

Μακεδονικός – Πτολεμαΐδα  86-72

Αίας Ευόσμου – Ερμής Αγιάς  82-68

 

Φύλλα αγώνα

Αίας Ευόσμου – Ερμής Αγιάς  82-68

Δεκάλεπτα: 32-24, 52-35, 68-52, 82-68

Διαιτητές: Μαντήλας, Ζιώγας

Αίας Ευόσμου (Χατζούλης): Αμούτζιας 15 (1), Καδής 2, Μαυρίδης 20 (2), Παπαδόπουλος, Σπύρας 3 (1), Λύτας 13 (3), Δελίδης 24 (6), Σικαλίδης 5 (1), Τέντζος Αθ, Τέντζος Θωμ. Καπίδης.

Ερμής Αγιάς (Γιασσάρης): Δαουλάρης 7 (1), Κόμματος 28 (5), Περρωτής 9, Χαλκιάς , Μηλιώνης 11 (1), Γούλας 2, Καλεμτζάκης 11 (1), Στεργιούλας, Ντεβές.

 

Εύαθλος – Μελίκη 70-49

Δεκάλεπτα: 16-16, 37-26, 59-40, 70-49

Διαιτητές: Δαμίγος, Λουλουδιάδης

Εύαθλος (Παπαδόπουλος): Παπαδόπουλος 8 (2), Ημερίδης 13, Βαρβούτας 2, Ζεμπεκίδης 4 (1) , Κηρύκος, Πούλος 12 (1), Πολυχρονίδης 6 (2), Τσελέκης 4, Γκαντίδης 10, Σιδηρόπουλος 9 (1), Κουτούλας 2, Καλογεράκης.

Μελίκη (Ασλανίδης): Λιόλιος 10 (2), Μαυρίδης 9, Δημητριάδης 13 (1), Παπαδόπουλος, Κοτζάμπασης 6 (1), Παπαρώσης, Σταυρουλάκης 8 (1), Ρογκότης, Τζουνόπουλος 3.

 

Αριστοτέλης Φλώρινας – Καρδίτσα  45-86

Δεκάλεπτα: 15-34, 21-57, 35-71, 45-86

Διαιτητές: Κέτουλας, Δολγύρας

Αριστοτέλης Φλώρινας (Μαυρουδίου): Μαυρουδίου 2, Κέκελης, Βίτκας 2, Ρούζιος 5(1), Παπαπαϊωακείμ 15, Βασιλείου 6, Καραβατακης, Αραπίδης, Κεσίδης 7(1), Κοΐδης, Τραϊανού 2, Συμεών 6(1).

Καρδίτσα  (Φόρος): Δεσπούλης 2, Πανάρας 8(2), Γεωργίου 14(2), Αντωνίου 10, Πάσσας 3, Θέος 14, Βούλγαρης 2, Καμαριώτης 16(1), Τσιαμούρας 4, Κατσαρός 1, Κουρέπης 2, Παπδοπουλος 10.

 

ΑΓΣ Ιωαννίνων – Πρωτέας Γρεβενών  82-65

Δεκάλεπτα: 18-20, 45-41, 70-55, 82-65

Διαιτητές: Παπαδόπουλος Χαρ., Αγραφιώτης

ΑΓΣ Ιωαννίνων (Τσουκανέλης): Γεωργίου 4, Σκορίλας 3(1), Μπαρτζώκας 12, Κοντός 12, Αντωνίου 2, Μουζακίτης 6(2), Χρήστου, Μάντζιος 2, Μάκης 9(1), Πάτρας 14, Φίλιος 9(1), Αυγερινός 9(1).

Πρωτέας Γρεβενών (Χασιώτης): Τσούκας 8(2), Γιαννάκης 3, Κλωνάρας 1, Μπαρτζώκας, Κολοβός, Κιούρκας 19(3), Μπόζιαρης 5(1), Μαλιούρας 10, Ρίγκος 7(1) , Τζήμου 12(1), Γρίβας.

 

Μακεδονικός – Πτολεμαΐδα 86-72

Δεκάλεπτα: 26-21, 41-36, 59-56, 86-72

Διαιτητές: Μπακάλης, Ζαχαριάδης

Μακεδονικός (Μύθου): Χαρτόπουλος 10, Κοντσές Α. 6, Ντισλής 32 (5), Λυχριδάς 3 (1), Κομμάτας, Χαλάτσης 7, Παπγρηγορίου, Μποβασιανός 2, Πυλακούτας 4, Νταράκης 12, Γραβάνης 2, Παρχαρίδης 8 (2).

Πτολεμαΐδα (Μουρουζίδης): Καλομενίδης 12 (4), Τσολάκης 4, Κλωνάρας 19, Τσιακλάκανος 21 (3), Σαχπατζίδης, Πανίδης 10, Πλεξίδας, Τούζος 6 (2) , Σκορδάς, Χατζηνεράτζης, Ναϊκλής.

 

Βαθμολογία

1. ΑΣ Καρδίτσας 28

2. Ερμής Αγιάς 24

3. ΑΓΣ Ιωαννίνων 22

4. Αίας Ευόσμου 22

5. Μακεδονικός 21

6. ΓΑΣ Μελίκης 20

7. Πρωτέας Γρεβενών 20

8. Διόσκουροι Κοζάνης 19

9. Εύαθλος Πολυκάστρου 19

10. ΓΣ Σιάτιστας 16

11. Αριστοτέλης Φλώρινας 16

12. ΑΠΣ Πτολεμαΐδας 15

 

Επόμενη αγωνιστική (17η, 14/2)

Πρωτέας Γρεβενών – Αριστοτέλης Φλώρινας

Καρδίτσα – Εύαθλος

Μελίκη – Μακεδονικός

Πτολεμαΐδα – Αίας Ευόσμου

Ερμής Αγιάς – Διόσκουροι Κοζάνης

Σιάτιστα – ΑΓΣ Ιωαννίνων

 

 

2ος Όμιλος Βορρά

Αποτελέσματα

Αγία Βαρβάρα – Ασπίδα Ξάνθης 65-63

Ίκαροι Σερρών – Χαλκηδόνα  70-63

ΓΑΣ Κομοτηνής – Α.Ε. Κομοτηνής  77-67

Γαλάτιστα – Αρετσού Καλαμαριάς  68-64

Ζέφυρος – Ελευθερούπολη 79-74

Γέφυρα – ΒΑΟ  81-78

ΧΑΝΘ – Ορφέας Νέου Σκοπού  75-50

 

Φύλλα αγώνα

Γαλάτιστα – Αρετσού Καλαμαριάς 68-64

Δεκάλεπτα: 17-18, 31-26, 45-40, 68-64

Διαιτητές:  Κοϊμτζόγλου, Πετανίδου

Γαλάτιστα (Μητακίδης): Κουλαξής 12 (1), Ματσούκης 3, Δάγκας 2, Γιαχανατζής 9 (1), Ακριτίδης , Καρανώτας 13, Τσακίρης, Καραϊσκος 21, Πέτρουλας 5 (1), Ρίζος 2, Θεολόγης. 

Αρετσού Καλαμαριάς(Πετρόπουλος): Πετρίδης 13 (1), Αποστόλου, Ντομόπουλος 9 (1), Στυλιανίδης 12, Παντελίδης 7, Καραδήμος 15 (3), Φώτογλου 8, Οικονόμου, Μωϊσίδης, Μπεγιάζης, Δελούδης, Σταυράκης.

 

Αγία Βαρβάρα – Ασπίδα Ξάνθης 65-63

Δεκάλεπτα: 19-14, 34-27, 45-51, 65-63

Διαιτητές: Τσιρτσιμάλης, Μαραθιώτης

Αγία Βαρβάρα (Καμαράκης): Σαμαράς 6, Μπάμπουλης 15 (1), Μητρούλης, Ράμμος 2, Γ. Σουλίδης, Κουμλέλης 11, Χαριζάνης 13 (1), Κάτσικας 1, Μανάκας 17.

Ασπίδα Ξάνθης (Ιωαννίδης- Παναγιωτόπουλος): Κουμπάνης 4, Παπαδάκης 3, Τσιώγκας 5 (1), Στεφανίδης 22 (5), Χατζημιχαηλίδης 11 (2), Κουτσογιάννης 12, Παλλάκης, Πετς 6.

 

Ζέφυρος – Ελευθερούπολη  79-74

Δεκάλεπτα: 21-17, 44-35, 64-60, 79-74

Διαιτητές: Παπανικολάου, Μελανίδης

Ζέφυρος (Κοντονάσιος): Φωτιάδης 2, Μυλωνάς 18, Αλεξανδρίδης 2, Κλουντζός 7, Ουρκέλογλου 5 (1), Μήτσικας 4, Πατίκας 12 (3), Αποστολίδης 6 (1), Μυστιλιάδης 23, Λιούνης, Τσαμόγλου.

Ελευθερούπολη (Παπαδόπουλος): Παπαζούδης 9 (3), Ανίσογλου, Καρατσομπάνης 4, Ρότσας 9 (3), Αδαμόπουλος 19 (3), Αμπεριάδης 10, Δανίκας 14, Πανδής 9.

 

ΧΑΝΘ – Ορφέας Νέου Σκοπού  75-50

Δεκάλεπτα: 35-13, 51-31, 60-42, 75-50

Διαιτητές: Τσουμαχίδης, Καρακώστας

ΧΑΝΘ (Καραπιπερίδης): Βλάχος 14 (3), Παυλέας 7 (1), Λεμονιάς 2, Σταματέλλος 11 (3), Ελευθεριάδης 4, Ζιάκας 6 (1), Ερμείδης 6 (2), Παπαχρήστου 2, Γιανλλάρης, Δαβάνης 19, Μελίδης 4.

Ορφέας Νέου Σκοπού (Κοκολιός): Πεχλιβάνης 9 (1), Κουτσιάντζης, Δεμερτζής 9, Σουλούγκας 8 (2), Χατζής 3, Παππάς, Τσανάκας 3 (1), Καβαργύρης 6, Αποστόλου 3 (1), Τσαρτσίδης, Κηπουρός 9, Γουλιανός.

 

Γέφυρα – ΒΑΟ  81-78

Δεκάλεπτα: 16-20, 42-36, 62-52, 81-78

Διαιτητές: Σιταρίδης, Εμμανουήλ

Γέφυρα (Τουλούμης): Τουλουμης 29 (4) Κουλουμπής 8, Τολιόπουλος 8, Μπάρκος, Μυλωνίδης 22 (2), Κατζιμπαρόλγλου , Γεράκης, Μπίσκας 14, Σιόλογκας .

ΒΑΟ (Κατσής):  Παρασκευάς 17 (3),Τζουβάρας 6  (2), Λεπτοκταρίδης 24 (4), Γαλανίδης 13 (2), Γιαννάκης , Δέλλας 4, Γεωργιάδης 3, Γρηγοριάδης 11.

 

ΓΑΣ Κομοτηνής – ΑΕ Κομοτηνής 77-67

Δεκάλεπτα: 21-28, 37-33, 59-50, 77-67

Διαιτητές: Θεοδώρου, Κουκουλεκίδης

ΓΑΣ Κομοτηνής (Βελή- Ντίνας): Καραμπέκης 20, Μπεκρής 14 (4), Στασινόπουλος 18, Λεχούδης 6 (1), Μαγκώνης, Χαλίλ 4, Καλαντζής 15 (4), Αθανασίου, Λελούδης, Πίτατζης, Πασχαλινόπουλος, Μπούντας. 

ΑΕ Κομοτηνής (Κουκοβίνος): Σταματέλος 15 (1), Κουτσοβασίλης 9, Σιμάκης 15, Τελούδης 5 (1), Βάκρινος 8 (1), Χατζηπαυλίδης, Θεοδωρίδης 6, Βαζαρίδης 2,  Χατζηδημητρίου 5 (1),  Καναράς 2, Τερζίδης.

 

Ίκαροι Σερρών – Χαλκηδόνα 70-63

Δεκάλεπτα: 12-10, 28-27, 49-42, 70-63

Διαιτητές: Παπαγεωργίου, Εκιζόγλου

Ίκαροι Σερρών (Ποργιόπουλος): Καλογεράτος 6 (2), Γεωργιανός 20, Τράκας 14 (2), Γρίψιος 12, Παπαδόπουλος Γ. 5, Θολιώτης 5 (1), Κάτος, Γκούντζιας 8, Βουρλίδας. 

Χαλκηδόνα (Οκλαλιώτης): Σιδηρόπουλος, Μπατάκος 18 (1), Σεφερίδης 6, Μακαλέκας, Μαραπίδης 23 (6), Αλεξιάδης, Λαϊδης, Μαρκίδης 11 (1), Παπαδόπουλος 2, Δέτσικας 3 (1), Παναγόπουλος.

 

Βαθμολογία

1. ΚΣ Γέφυρας 31

2. ΧΑΝΘ 29 16

3. Ασπίδα Ξάνθης 29

4. ΓΑΣ Κομοτηνή 28

5. Ικαροι Σερρών 28

6. Ζέφυρος 26

7. ΑΕ Κομοτηνής 24

8. Αγία Βαρβάρα 22

9. Ορφέας Νέου Σκοπού 22

10. ΑΟ Γαλάτιστας 20

11. Αρετσού 19

12. ΓΣ Ελευθερούπολης 19

13. ΓΑΣ Χαλκηδόνας 18

14. ΒΑΟ 18

*Ο ΓΑΣ Χαλκηδόνας έχει -3 βαθμούς

 

Επόμενη αγωνιστική (17η, 14/2)

Ασπίδα Ξάνθης – Ικαροι Σερρών

Χαλκηδόνα – ΓΑΣ Κομοτηνή

ΑΕ Κομοτηνής – Γαλάτιστα

Αρετσού – Ζέφυρος 02

Ελευθερούπολη –  Γέφυρα

Ορφέας Ν. Σκοπού – ΒΑΟ

ΧΑΝΘ – Αγ. Βαρβάρα

Τελευταία τροποποίηση στιςΤρίτη, 16 Φεβρουαρίου 2016 14:35
επιστροφή στην κορυφή