Menu

Α2 Γυναικών: Αποτελέσματα 15ης Αγωνιστικής

Η Δάφνη Δαφνίου συνεχίζει τη νικηφόρα πορεία της στον 1ο Όμιλο του Πρωταθλήματος της Α2 Γυναικών. Για την 15η Αγωνιστική έστω και δύσκολα επιβλήθηκε της Αγίας Παρασκευής με 67-63 και παραμένει το πρώτο φαβορί για την άνοδο. Στον 2ο Όμιλο ο Άρης νίκησε με 56-46 τον Απόλλωνα Καλαμαριάς και εξακολουθεί να είναι αήττητος.

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα της 15ης αγωνιστικής:

Χανιά-Πανιώνιος 55-78

Έσπερος ΑΟΠΑ-Σπόρτιγκ  36-84

Παλαιό Φάληρο-Μελίσσια 59-72

Δάφνη Αγ. Δημητρίου-Αγ. Παρασκευή 67-63

Ίκαρος Καλλιθέας-Φάρος Κερατσινίου 62-58

Ρεπό: Αρίς Καλαμάτας

Αναλυτικά οι σημερινές αναμετρήσεις:

Δάφνη Αγ. Δημητρίου-Αγ. Παρασκευή 67-63

Διαιτητές: Aυγερινός, Δαβιδέλης.

Δεκάλεπτα: 29-17, 44-40, 52-53, 67-63.

ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ. (Μπουμπούς): Αλεξανδρή 25 (3), Μανώλη 3, Γιαμπάνη 10, Μαγαλιού 13 (1), Τσουκαλά 15, Τετενέ 1 Γιαννέλη Παπακωνσταντίνου, Ζουρτσάνου.

ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Αναγνωστόπουλος): Κοντογιάννη 2, Χαρίτου 6 (2), Καζαντζίδου 21 (2), Βελούδου 2, Λωσταράκου 4, Τσιαδή 8, Γιουκάκη 13, Κούκη 2, Μερισιώτη 5, Κανιαδάκη.

Έσπερος Πάτρας - Σπόρτιγκ 36-84

Διαιτητές: Ασημακάκη, Ντάγκας.

Δεκάλεπτα: 7-27, 16-54, 26-71, 36-94.

ΕΣΠΕΡΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Μπαζίνας): Φλογερά 4, Μαρούντα 4, Αντωνίου 1, Ντάρλα 9 (2), Λαγοπάτη 12, Λάνταβου 6, Μαρίνη, Τσιακμά, Αζναουρίδη, Ανέστη, Παπανδριοπούλου.

ΣΠΟΡΤΙΓΚ (Νανάκος): Παυλοπούλου 2, Μαυροζίδου 14, Οικονομίδου 10 (2), Β. Κουράκη 11 (3), Βαφειάδη 6, Τζαμαρία 16 (1), Βούλγαρη 4, Γιαννακάκου 2, Στ, Κουράκη 19, Σερέπα, Λέρη, Μυριούνη.

Ίκαρος Καλλιθέας-Φάρος Κερατσινίου 62-58

Διαιτητές: Αργυρούδης, Κοτσώνης.

Δεκάλεπτα: 15-14, 32-27, 49-39, 62-58.

ΊΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Ρουμπελάκης): Γιγουρτάκη 4, Στεφάτου 18 (1), Στεφάνου 12 (1), Ευμορφοπούλου 9, Ρουμπελάκη 8 (2), Κανελέτη, Παπαϊωάννου, Ζότοβα 7, Φάρου 4, Λύρου.

ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ (Λειβάδης): Καρακασίδου, Βράκα 4 (1), Σαλιάϊ 20 (1), Αθανασίου 8 (2), Γκριτζά 14, Τσέρου 2, Πετράκη 4, Σπυριδονίδου, Μεγαλέμου, Κουταλιανού 6.

ΟΑ Χανίων-Πανιώνιος 55-78

Διαιτητές: Μακρόπουλος, Γεράνιος.

Δεκάλεπτα: 10-25, 22-43, 36-58, 55-78.

ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ (Καρκανάκης): Πρασιανάκη, Καραβέλη 6 (1), Σκορδυλάκη, Κασωμένου 11, Παπαδοκοκολάκη, Φουράκη 2, Σταχτιάρη 11, Ζουμαδάκη, Μπρέλλου 8, Γαλητσιάνου 5, Μοσχοπούλου 11 (1), Βαρυπατάκη 1.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Τσίκληρας, Γιαννουλάκης): Μήτση 4, Μπότσαρη 6, Σταμπούρλου 20, Θεοδωρομανωλάκη 11, Στεφανίδου 20 (1), Γρηγορίου 11, Μπάμπη, Παναγιωτοπούλου 6.

Παλαιό Φάληρο- ΚΑΠ Μελισσίων 59-72

Διαιτητές: Λαζαρίδης, Ουτσμπασίδης.

Δεκάλεπτα: 12-23, 35-38, 48-50, 59-72.

ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ (Κούτσης): Παναγιωτονάκου, Νεαρχάκου 5 (1), Πριόνα 2, Ψωμά 6, Μοίρα 17, Μουστάκα 3 (1), Χαϊκάλη 26 (3) , Ψυχογιού, Κατσιμάρδου, Ραπτοπούλου.

ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ (Κουκής): Καραβέλη 16, Αστραντίνη 7 (1), Δούρου, Κοιλιαρίδη 23 (1), Πολίτη, Ζακυνθινού 13 (1), Χριστακοπούλου, Καπερώνη 11, Κοτσιαύτη 2.

Βαθμολογία (15 Αγώνες):

1. Δάφνη Αγ. Δημητρίου 27 (13-1)

2. Πανιώνιος ΓΣ 25 (11-3)

3. Σπόρτιγκ 24 (10-4)

4. Φάρος Κερατσινίου 21 (8-5)

5. Ίκαρος Καλλιθέας 21 (8-5)

6. Μελίσσια 21 (7-7)

7. Παλαιό Φάληρο 21 (7-7)

8. Αγ. Παρασκευή 20 (7-6)

9. Έσπερος ΑΟΠΑ 15 (1-13)

10. Χανιά 14 (2-10)

11. Αρίς Καλαμάτας 13 (0-13)

Επόμενη αγωνιστική (16η, 14/02):

Σπόρτιγκ-Χανιά

Μελίσσια-Έσπερος ΑΟΠΑ

Αγ. Παρασκευή-Παλαιό Φάληρο

Άρις Καλαμάτας-Δάφνη Αγ. Δημητρίου

Πανιώνιος-Ίκαρος Καλλιθέας

Ρεπό: Φάρος Κερατσινίου

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα της 15ης αγωνιστικής:

ΑΕ Πυλαίας-Παναθλητικός 42-85

Τιτάνες Δράμας-ΠΑΣ Γιάννινα 63-66

Ολυμπιακός Βόλου-Ολύμπια Λάρισας 69-51

Αναγέννηση Νέου Ρυσίου-ΑΟ Σερρών 60-43

Ηρακλής-Νίκη Βόλου 96-34

Άρης-Απόλλων Καλαμαριάς 56-46

Οι σημερινές αναμετρήσεις:

Άρης-Απόλλων Καλαμαριάς 56-46

Διαιτητές: Καρκαλέτσης, Σελεβός

Δεκάλεπτα: 16-12, 32-27, 42-38, 56-46

ΑΡΗΣ (Ατακτίδης): Τσινέκε Κ., Αντωνιάδου Α. 7(4κλ.), Κιλαζίδου 6(6ασ.), Βουλγαράκη 6, Τσινέκε Ε. 6(2), Γιαννοπούλου 17(12ρ.), Τράντα 8, Ακσεχέρογλου 6(8ρ.).

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Γκογκάκης): Παπαρέντη, Αραμπατζή, Παλλάνη 17(2), Καλαντίδου 11, Καζαντζή Β. 10(2), Καζαντζή Στ. 2, Καϊμακτσή 6, Σολωμού.

Ολυμπιακός Βόλου-Ολύμπια Λάρισας 69-51

Διαιτητές: Σαρακενίδης, Χρυσάφης

Δεκάλεπτα: 23-8, 37-27, 53-35, 69-51

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ(Καπουρνιώτης): Κυριατζίδου 19(1), Σαρακατσάνη 4, Γαλιατσάτου 6, Αγαγιώτη, Σουλτάνη 16, Αρτεμισίου, Ντελή, Ζέρβα 17, Ζήτη 2, Αγκάνη, Διαμαντοπούλου, Μπαλλά 5.

ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Καπνιά): Νταουντάκη, Δεληγιάννη 9, Κουτσουνούρη 11(1), Χαβαλέ 13(1), Ράπτη, Κυριτσάκα 7(1), Σουλιώτη 10(2), Καλίδη 1.

ΑΕ Πυλαίας-Παναθλητικός 42-85

Διαιτητές: Τριανταφυλλίδης, Τσανακτσίδης

Δεκάλεπτα: 9-29, 26-49, 33-68, 42-85

ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ (Λίτσου): Λάλου 3(1), Γρηγοριάδου 2, Ντόζη 2, Ντάμπη 3(1), Δραγκόλα, Παπαδάκη 15, Γραμματικού 2, Σταματέλου, Νότη 3, Τζήμου 7, Βατσιτσίδου 5.

ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ (Συρόπουλος): Κωτούλα 19(4), Σταμούλη, Αναστασιάδου 7, Τόσκα 4, Καλομιτσίνη 7(1), Ζιώγα, Τσαμπούρη 30(8), Μπαμπικέρ, Τσακίρη 1, Κοματσιούλη 3(1), Κουλουμπή 10, Γιαννούδη 4.

Αναγέννηση Νέου Ρυσίου-ΑΟ Σερρών 60-43

Διαιτητές: Κολοκυθάς, Παναγιωτίδης

Δεκάλεπτα: 15-12, 26-24, 39-28, 60-43

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΝΕΟΥ ΡΥΣΙΟΥ(Μύρβαλη-Αποστολίδου): Μαραγκού, Πετρίδου 11(3), Νάστου 15(1), Μούρτου, Ταυροπούλου 3(1), Καζαντζή Σπ. 11(1), Αθανασιάδου 4, Βασιλειάδου 11, Τζίκου 2, Βασλαματζή 3(1).

ΑΟ ΣΕΡΡΩΝ (Δώδος): Ανδρεάδη, Μπακιρτζίδου 14, Τσιαμπάζη 13(3), Γκλεζάκη 7, Τόγα 5, Πρόικου 4, Στεφανίδου.

Τιτάνες Δράμας-ΠΑΣ Γιάννινα 63-66

Διαιτητές: Παπαθανασίου, Βασιλόπουλος

Δεκάλεπτα: 24-17, 36-35, 57-47, 63-66

ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ(Μυλωνά): Θωμά 10(2), Γαϊτανίδου 12, Χρυσοστομίδου 6(2), Γαϊτάνη Α. 20, Γαϊτάνη Ε. 11(1), Καριώτη Μ., Αλεξοπούλου, Καριώτη Κ., Αρσένογλου Μ., Αρσένογλου Κ. 4.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Σιαμέτης): Ντόκου 16(2), Σαρηγιαννίδου 20(2), Τσιακτσίρα 5(1), Μεντεσίδου 17, Λαδοπούλου, Σταύρου 2, Γιοτίτσα 6, Βαλάκου.

Ηρακλής-Νίκη Βόλου 96-34

Διαιτητές: Παπανικολάου, Θωμόπουλος

Δεκάλεπτα: 20-12, 43-22, 76-32, 96-42

ΗΡΑΚΛΗΣ (Καφαντάρη): Παπαβασιλείου 9(1), Ντάλα 8(2), Τσουμπερλή 11, Οικονόμου 2, Γεροστεργίου 13, Ξανθοπούλου 10(1), Τσίτσου 9(1), Λογδανίδου 10, Ψαρρά 9(1), Μαρκουλάκη 2, Ελευθεριάδου 13(2).

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ(Στεργιόπουλος): Χρήστου 3, Γεροκώστα, Ντέγκα, Παρασχάκη 5, Κοπάνου 3, Μουρδουκούτα, Παγκαλίδου 20(3), Μάντζου 11.

Βαθμολογία (15 Αγώνες):

1. Άρης 30 (15-0)

2. Παναθλητικός 28 (13-2)

3. Ολυμπιακός Βόλου 26 (15-10)

4. Ολύμπια Λάρισας 25 (14-11)

5. Απόλλων Καλαμαριάς 22 (7-8)

6. Τιτάνες Δράμας 21 (6-9)

7. ΑΟ Σερρών 21 (6-9)

8. ΑΕ Πυλαίας 21 (6-9)

9. ΠΑΣ Γιάννινα 21 (6-9)

10. Ηρακλής 21 (6-9)

11. Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 17 (3-11)

12. Νίκη Βόλου 16 (1-14)

*Η Αναγέννηση Ν. Ρ. έχει ένα μηδενισμό

Επόμενη αγωνιστική (16η, 14/02)

Νίκη Βόλου-Άρης

ΑΟ Σερρών -Ηρακλής

ΠΑΣ Γιάννινα-Ολυμπιακός Β.

Ολύμπια Λ.-Αναγέννηση Ν.Ρ.

Παναθλητικός-Τιτάνες Δρ.

Απόλλων Καλ.-ΑΕ Πυλαίας

 

επιστροφή στην κορυφή