Menu

Γ΄ Εθνική Ανδρών: Αποτελέσματα – Βαθμολογίες (15η αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και τα φύλλα αγώνα την 15ης αγωνιστική της Γ΄ Εθνικής έχουν ως εξής: 

1ος Όμιλος Νότου

Αποτελέσματα

Οίαξ Ναυπλίου – Κεραυνός Αιγίου 63-69

Απόλλων Σμύρνης – ΕΣΚΔ. Ν. Ιωνίας 73-59

Χαρίλαος Τρικούπης – Ίκαρος Καλλιθέας 79-61

Πόλις Καλλιθέας – Μανδραϊκός 64-76

Ακράτα – Γλαύκος 66-60

ΦΕΑ ΝΧ/ΝΦ – Πεντέλη 70-84

Σπαρτιατικός – ΚΑΟΚ 59-72

 

Φύλλα αγώνα

Οίαξ Ναυπλίου – Κεραυνός Αιγίου 63-69

Δεκάλεπτα: 11-18, 25-31, 40-46, 63-69

Διαιτητές: Σιώκας, Αντωνίου

Οίαξ (Νόντας):. Σταθογιαννόπουλος, Μαρτίνος, Κοσιώρης 6, Στατεράς, Οικονόμου 23 (3), Κατσαλούλης 10, Παπασαράντος 3, Φλεβάρης, Ευστρατίου 4, Παζαράς 9 (1), Παπαμήτρου, Μπαλτζής 8 (2).

Κεραυνός (Λεονάρδος): Μοσχοβάκης 20, Ταπεινός 13 (2), Γκούμας, Βασιλειάδης 2, Παρίσης, Σκόνδρας 9 (1), Λυμπέρης Δ. 12 (2), Τρυφωνόπουλος 3, Θωμάς.

 

Απόλλων Σμύρνης – ΕΣΚΔ. Ν. Ιωνίας 73-59

Δεκάλεπτα: 18-18, 40-34, 57-46, 73-59

Διαιτητές: Σκαλτσής, Φραγκούλη

Απόλλων (Χατζής): Κοντούδης 16 (5), Γκινούτσης 4, Πετρόπουλος 3, Νιώτης, Αρναουτάκης 2, Παπουτσής, Αθανασάκης 12, Πάντσιος 15 (1), Τσελεμπής 15 (2), Τάσιος 3 (1), Σιώμος, Θυμιός 3.

Ν. Ιωνία (Σαμόλης): Καλασούντας 5 (1), Τόρα 3 (1), Θάνος 13 (1), Κεφάλας 1, Μαυρίδης, Θεοδωράκος 7 (1), Λίτσιος 10, Δήμας 10, Σταυρόπουλος, Νικολακόπουλος, Ιγγλέζος, Αναστασόπουλος 10 (2).

 

Χαρίλαος Τρικούπης – Ίκαρος Καλλιθέας 79-61

Δεκάλεπτα: 21-13, 39-32, 56-46, 79-61

Διαιτητές: Κωνσταντινίδου, Τσακαλογιάννης

Χαρίλαος Τρικ. (Ζωντός): Ιωάννου 12, Βουρνάς 8, Ζαμπέτης 2, Σταμούλης, Μπαλτάς 2, Μουράτογλου 5, Σταυρόπουλος 18, Δημητρόπουλος, Γεωργιάδης 11, Τριπολίδης Ι., Καρέτσος, Ψάλτου 21.

Ίκαρος Καλλιθέας (Σορώτος): Ιορδάνογλου 11 (1), Ντουζίδης 2, Κακαριάς, Κουρέπης 5, Οικονόμου 10, Παπαπέτρου 6, Φωτίου 5, Χαϊκάλης, Σάλεχ, Αντωνόπουλος 16 (3), Παπαδούλης 6 (2), Ψαράς.

 

Πόλις Καλλιθέας – Μανδραϊκός 64-76

Δεκάλεπτα: 15-20, 23-40, 39-58, 64-76

Διαιτητές: Τσαχάκης, Πολυχρόνης

Πόλις Καλλιθέας (Σίμος): Χάλαρης 21 (5), Κόκκινος 16, Βαρθακοκοίλης 11 (2), Βελιζιώτης 8, Κασπαριάν 5 (1), Λάβαρης, Κακαργιάς, Κωνσταντίνου, Μανίκας 3 (1).

Μανδραϊκός (Γρίβας):. Παπαποστόλου, Σπυρόπουλος 5, Καραλής 15 (4), Κούρτης 13 (1), Μπούτρης 2, Στέφος 21, Λαμπρόπουλος 9 (3), Καρυπίδης 7, Καμπερίδης, Γιατράκος 4.

 

Ακράτα – Γλαύκος 66-60

Δεκάλεπτα: 17-14, 28-25, 46-34, 66-60. 

Διαιτητές: Αναστόπουλος, Ορφανός Ι.

Ακράτα (Ζίζιλας): Σαρίκας 14 (1), Σταυρόπουλος 1, Βασιλάτος, Σακελλαρίου 3 (1), Σχορτσανίτης 4, Πολύδερας 6, Λάφης 7, Μπιτσάκος 6, Οικονομόπουλος 5 (1), Μαλλής 11, Μανταλβάνος 9.

Γλαύκος (Πολυδωρόπολος): Καπερώνης 12 (4), Σερέτης 17 (1), Λιβιεράτος, Παπανικολόπουλος 7 (1), Τασόπουλος 7, Παπαβασιλόπουλος 4 (1), Κάλλης 5, Μπιτινής, Λιούρδης 8 (2).. 

 

ΦΕΑ ΝΧ/ΝΦ – Πεντέλη 70-84

Δεκάλεπτα: 12-18, 33-41, 52-65, 70-84

Διαιτητές: Καλογερόπουλος Φ., Σιδέρης

ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ (Κοσμίδης): Τσίτος, Ρωμοσιός 3, Στεφανής 6, Βλασσόπουλος 6, Γόντικας 7 (1), Νίκολλι 3 (1), Μπούσι 20 (4), Μπασέας 4, Διαμαντόπουλος 9, Σταμάτης 5, Μυστιλόγλου 2, Νιφόρας 5

Πεντέλη (Χαρτοματσίδης): Σταθάκης 4 (1), Μάντζιος 7, Λίτσο 18 (4), Αποστολόπουλος 1, Γιωτάκης 1, Κωνσταντάκος 1, Γάσπαρης, Καλογερόπουλος 14, Μπίγκος 9, Ράμπας, Μουστόπουλος 15, Καρτσωνάκης 14 (4).

 

Σπαρτιατικός – ΚΑΟΚ 59-72

Δεκάλεπτα: 15-13, 34-32, 41-52, 59-72

Διαιτητές: Κρεσταινίτης, Κανελλόπουλος

Σπαρτιακός (Τσώνης): Σταθάκος 5, Μανιατάκος 13, Βούλγαρης 2, Βουργιώτης 3 (1), Κυρίτσης 10 (2), Αγγελόπουλος 15 (1), Κάτσαρης 2, Θεοδωρόπουλος 4, Αναγνωστάκος 5, Τζατζάς , Κόρο.

ΚΑΟΚ (Μανωλιτσάκης): Μπολάνος, Αναγνωστόπουλος 6, Πάππος 3 (1), Κατσαμάκης 12 (2), Τσακιρίδης 9 (1), Πράτης 16 (4), Δανιήλ 6 (2), Γκιώνης, Σταυρόπουλος 12 (2), Σταυριανόπουλος 8 (1), Γιαννουλάκος.

 

Βαθμολογία

1. Απόλλωνας Σμύρνης 28

2. Μανδραϊκός 27

3. ΚΑΟΚ 26

4. Πόλις Καλλιθέας 25

5. Ακράτα 25

6. Χαρίλαος Τρικούπης 24

7. Πεντέλη 24

8. Κεραυνός Αιγίου 22

9. Γλαύκος 21

10. Ίκαρος Καλλιθέας 21

11. ΕΣΚΔ. Ν. Ιωνίας 19

12. ΦΕΑ ΝΧ/ΝΦ 19

13. Οίαξ Ναυπλίου 17

14. Σπαρτιατικός 17

 

Επόμενη αγωνιστική (16η, 7/2)

ΕΣΚΔ. Ν. Ιωνίας – Οίαξ Ναυπλίου

Ίκαρος Καλλιθέας – Απόλλων Σμύρνης

Μανδραϊκός – Χαρίλαος Τρικούπης

Γλαύκος – Πόλις Καλλιθέας

Πεντέλη – Ακράτα

Σπαρτιατικός – ΦΕΑ ΝΧ/ΝΦ

Κεραυνός Αιγίου – ΚΑΟΚ.

 

 

2ος Όμιλος Νότου

Αποτελέσματα

Τρίτων - Πανναξιακός (ανεβλήθη)

Ηρόδοτος - Σπόρτιγκ (ανεβλήθη)

Κάδμος - Κύδων Χανίων (ανεβλήθη)

Άρης Νικαίας - Μαρούσι 61-78

Ιπποκράτης Κω - Ηλυσιακός 70-48

ΚΑΠ - Πρωτέας Βούλας 79-74

Έσπερος Λαμίας - Άρης Πετρούπολης 59-68

 

Φύλλα αγώνα

ΚΑΠ - Πρωτέας 79-74

Δεκάλεπτα: 12-16, 31-30, 54-41, 79-74

Διαιτητές: Πόντας, Αποστολίδης

ΚΑΠ (Ταυρόπουλος): Σκάνδαλος Χ. 18(1), Σκάνδαλος Γ.,  Βασιλόπουλος, Αριστοτέλους, Δριβας 8(2), Σβάρνας, Γρύλλας 7, Παπουλίδης 21, Σκούταρης 16(2), Παπαθανασόπουλος, Ψωμαδέλης 3, Κουρέας 6.

 

Πρωτέας (Μανουσέλης, Ποδαράς): Κονδύλης , Λάτσης 6, Γιώργαρος 7, Εμμανουηλίδης 18(1), Αθηνιώτης 17(3), Ζευκίλης 6, Βαρδαβάς 8, Μόρφης 3(1), Πεφάνης 2, Πέρβι 7(1).

 

Έσπερος Λαμίας - Άρης Πετρούπολης 59-68

Δεκάλεπτα: 9-24, 26-43, 42-54, 59-68

Διαιτητές: Χαραλαμπάκης - Μπανασάκης

Έσπερος Λαμίας (Σοφογιάννης): Ρόκας 9 (1), Σμυρνής, Κουτκιάς 4, Στογιάκοβιτς 4, Κατσίμπας, Φύκας 7 (1), Σοφογιάννης 16 (2), Φούντας 10, Ζαχαράκης 9 (1), Αργύρης, Ξηρός.

Άρης Πετρούπολης (Κακκαλιάς): Γραμμένος, Βενιτουράκης 6 (2), Ηλιόπουλος 14 (1), Δερβετζής, Χρονόπουλος 3 (1), Μπαζιώτης 7 (1), Κώτσιας, Αρτεμάκης 4, Μπινιάρης, Παπαγεωργόπουλος 15, Μακρόπουλος 17, Βεντούρης 2

 

Ιπποκράτης – Ηλυσιακός 70-48

Τα δεκάλεπτα: 19-11, 32-25, 47-43, 70-48

Διαιτητές: Γρίβα, Φασόλης

Ιπποκράτης Κω (Κανενόπουλος): Δημητρίεβιτς 6 (2), Κουκουράβας 9, Τσιλιγκίρης, Πλευράκης 1, Γκοράτσας 8 (2), Μελεούνης, Ασημακόπουλος 21 (2), Σκούφης 5 (1), Χαρίσης 16, Ψάλτου 3 (1), Τσατάλας.

Ηλυσιακός (Χατζηπανηγύρης): Παντελάκης, Άρχος 6 (2), Χατζηβέρογλου 9, Χούμας 12 (2), Παπαφωτίου, Μαλτέζος 5, Κανελλόπουλος 3, Πελίγκος 3 (1), Θώδος 8, Ολύμπιος 2.

 

Άρης Νικαίας - Μαρούσι 61-78

Δεκάλεπτα: 14-16, 30-45, 42-63, 61-78

Διαιτητές: Στρέμπας, Μαγκουνής

Άρης Νικαίας (Ζερβουλάκος): Γεωργούτσος 17, Φωστέρης 16(3), Αλσαντζής 3(1), Κουκουβάκης, Θεοδοσίου 5(1), Στογιάνοβιτς 9(1), Γαλίτης 2, Κόλλιας 3, Πεταλάς 2, Ζήσης 4, Τράμπαλης.

Μαρούσι (Κεραμιδάς): Ξύδας 3(1), Στασινός Ο. 1, Στασινός Ι. 3(1), Πολυχρονόπουλος, Τουπάκης 2, Ραλλάτος 9 , Μπαλάφας 20(4), Σκιαθίτης 1(3), Γεωργίου 10(1), Κανέλλης 13(1), Σουρλής 10(2), Παπαδημητρίου 6.

 

Βαθμολογία

1. Μαρούσι 27

2. ΚΑΠ 26

3. Πρωτέας Βούλας 26

4. Ιπποκράτης Κω 26

5. Άρης Πετρούπολης 24

6. Κάδμος 24*

7. Πανναξιακός 23*

8. Τρίτων 22**

9. Άρης Νικαίας 22

10. Κύδων Χανίων 18*

11. Ηλυσιακός 18

12. Έσπερος Λαμίας 17

13. Σπόρτιγκ 16*

14. Ηρόδοτος 14**

* Έχουν έναν αγώνα λιγότερο

** Έχουν δύο αγώνες λιγότερους

 

Επόμενη αγωνιστική (16η, 7/2)

Σπόρτιγκ - Τρίτων

Κύδων Χανίων - Ηρόδοτος

Μαρούσι - Κάδμος

Ηλυσιακός - Άρης Νικαίας

Πρωτέας Βούλας - Ιπποκράτης Κω

Έσπερος Λαμίας - ΚΑΠ

Πανναξιακός - Άρης Πετρούπολης

 

 

1ος Όμιλος Βορρά

Αποτελέσματα

Πρωτέας Γρεβενών – Σιάτιστα  74-61

Καρδίτσα – ΑΓΣ Ιωαννίνων 90-75

Μελίκη – Αριστοτέλης Φλώρινας 76-55

Πτολεμαϊδα – Εύαθλος  66-77

Ερμής Αγιάς – Μακεδονικος  97-78

 

Φύλλα αγώνα

Καρδίτσα – ΑΓΣ Ιωαννίνων 90-75

Δεκάλεπτα: 28-16, 44-34, 75-49, 90-75

Διαιτητές: Ντόγκας, Χατζηχαρίσης

Καρδίτσα (Φόρος): Δεσπούλης 10, Πανάρας 24 (4), Γεωργίου 3, Αντωνίου 5 (1), Πάσσας 8, Θέος 9, Βούλγαρης, Καμαριώτης 20 (2), Τσιαμούρας 4, Κατσαρός, Κουρέπης 7.

ΑΓΣ Ιωαννίνων (Τσουκανέλης): Γεωργίου 16, Σκορίλας, Μπαρτζώκας 11, Κοντός 7 (1), Αντωνίου, Μουζακίτης, Χρήστου, Μάντζιος, Μάκης, Πάτρας 23 (2), Φίλιος 4, Αυγερινός 14 (3), Κανδής.

 

Ερμής Αγιάς – Μακεδονικός  97-78

Δεκάλεπτα: 27-14, 49-38, 67-56, 97-78

Διαιτητές: Παπαδόπουλος Θ., Μελανίδης

Ερμής Αγιάς (Γιασάρης): Δαουλάρης 34 (7), Κόμματος 19 (4), Περρωτής 7, Γκανέτσας 8, Χαλκιάς 5 (1), Μηλιώνης 14 (4), Καλεμτζάκης 5, Γούλας 5 Καμπούρης , Αργυρούλης, Ζέικος, Παπαζήσης.

Μακεδονικός (Μύθου): Χαρτόπουλος 6, Ντισλής 14, Λυχριδάς 5, Κομμάτας, Χαλάτσης 6 , Παπγρηγορίου 2, Μποβασιανός 2, Πυλακούτας 6 (1), Νταράκης 21, Γραβάνης 7, Παρχαρίδης 9 (1).

 

Πρωτέας Γρεβενών – Σιάτιστα  74-61

Δεκάλεπτα: 24-12, 36-29, 57-41, 74-61

Διαιτητές: Κέτουλας, Δολγύρας

Πρωτέας Γρεβενών (Χασιώτης): Τσούκας, Γιαννάκης 7 (1), Κλωνάρας 7 (1), Μπαρτζώκας, Κολοβός, Κιούρκας 2, Μπόζιαρης 6 (2), Μαλιούρας 16, Ρίγκος 9 (1), Τζήμου 27 (2), Γρίδας.

Σιάτιστα (Μπαρτζώκας): Γεωργάκας 2,  Γράβας 3 (1), Ρέππας Χρ. 20 (2), Παπαθωμάς,  Τσιαούσης 11,  Καλαμπούκας 15 (1) , Δεληγιάννης, Καρακουλάκης 10 (1).

 

Μελίκη – Αριστοτέλης Φλώρινας 76-55

Δεκάλεπτα: 20-8, 43-25, 65-34, 76-55

Διαιτητές: Εκίζογλου, Λαδάς

Μελίκη (Ασλανίδης): Λιόλιος 10 (2), Μαυρίδης 32 (3), Δημητριάδης 7 (1), Γιαννόπουλος 2, Παπαδόπουλος, Κοτζάμπασης 13 (2), Παπαρώσης, Σταυρουλάκης 10 (1), Ρογκότης, Τζουνόπουλος 2μ Τζαφέρης Σ., Τζαφέρης Χρ.

Αριστοτέλης Φλώρινας (Μαυρουδίου): Μαυρουδίου 3 (1) , Κέκελης-, Βίτκας12 (1), Παπαδημητρίου 5, Ρούζιος  13 (1), Παπαπαϊωακείμ 15, Κεσίδης, Βασιλείου , Καραβατακης 5 (1), Αραπίδης- Κεσίδης 2, Κοΐδης

 

Πτολεμαΐδα – Εύαθλος  66-77

Δεκάλεπτα: 20-25, 37-47, 54-63, 66-77

Διαιτητές: Γραικός, Κουκουλεκίδης

Πτολεμαΐδα (Μουρουζίδης): Καλομενίδης 7 (1), Τσολάκης 7 (1), Κλωνάρας 7 (1), Τσιακλάκανος 17 (3), Σαχπατζίδης, Πανίδης 11 (1), Πλεξίδας, Τούζος 14 (4), Σκορδάς, Χατζηνεράτζης, Ναϊκλής 3 (1).

Εύαθλος (Παπαδόπουλος): Παπαδόπουλος 9 (2), Ημερίδης 33 (2), Βαρβούτας, Ζεμπεκίδης 3 (1), Κηρύκος 3 (1), Πούλος 12, Πολυχρονίδης 3 (1), Τσελέκης 7, Γκαντίδης, Σιδηρόπουλος 7, Κοτούλας.

 

Βαθμολογία

1. ΑΣ Καρδίτσας 26

2. Ερμής Αγιάς 23

3. Αίας Ευόσμου 20

4. ΑΓΣ Ιωαννίνων 20

5. Μακεδονικός 19

6. Διόσκουροι Κοζάνης 19

7. Πρωτέας Γρεβενών 19

8. ΓΑΣ Μελίκης 19

9. Εύαθλος Πολυκάστρου 17

10. ΓΣ Σιάτιστας 16

11. Αριστοτέλης Φλώρινας 15

12. ΑΠΣ Πτολεμαϊδας 14

 

Επόμενη αγωνιστική (16η, 7/2)

ΑΓΣ Ιωαννίνων – Πρωτέας Γρεβενών

Αριστοτέλης Φλώρινας – Καρδίτσα

Εύαθλος – Μελίκη

Μακεδονικός – Πτολεμαΐδα

Αίας Ευόσμου – Ερμής Αγιάς

 

 

2ος Όμιλος Βορρά

Αποτελέσματα

Ασπίδα Ξάνθης – ΧΑΝΘ  68-65

Χαλκηδόνα – Αγ. Βαρβάρα 76-59

ΑΕ Κομοτηνής – Ικαροι Σερρών 73-78

Αρετσού – ΓΑΣ Κομοτηνής  69-89

Ελευθερούπολη – Γαλάτιστα 93-80

ΒΑΟ – Ζέφυρος 58-69

Γέφυρα – Ορφέας Ν. Σκοπού  69-64

 

Φύλλα αγώνα

Αρετσού – ΓΑΣ Κομοτηνής  69-89

Δεκάλεπτα: 24-20, 38-44, 58-68, 69-89

Διαιτητές: Πιτσίλκας Β., Σαρακενίδης

Αρετσού (Πετρόπουλος): Πετρίδης 8 (2), Οικονόμου 2, Αποστόλου 1, Λελικούσης-, Σταράκης, Ντομόπουλος 7, Στυλιανίδης 9 ( 1), Παντελιάδης 2, Καραδήμας 25 (4), Φωτόπουλος 15 (2).

ΓΑΣ Κομοτηνής (Βελή- Ντίνας): Γκουτσίδης, Λελούδης, Μπούντας 6, Λεχούδης 5 (1), Καραμπέκης 36 (1), Μπεκρής 14 (2), Καλατζής 12 (3), Στασινόπουλος 16, Πασχαλινόπουλος.

 

ΑΕ Κομοτηνής – Ικαροι Σερρών 73-78

Δεκάλεπτα: 19-15, 38-40, 53-60, 73-78

Διαιτητές: Φούτζηλας, Αγραφιώτης Γ.

ΑΕ Κομοτηνής (Κουκοβίνος): Σταματέλος 19 (3), Χατζηδημητρίου, Μπάδινας 4 (1), Κουτσοβασίλης 6 (1), Μπαταρίδης, Σιμάκης 12 (1), Χατζηπαυλίδης 2, Τελούδης 20 (2), Πανάρας, Γεροντίτης 6, Θεοδωρίδης 4.

Ικαροι Σερρών (Ποριόπουλος): Γρίψιος 14 (2), Καλογεράτος 14 (2), Γεωργιανός 16, Τράκας 6, Παπαδόπουλος, Γκουντζιάς 6, Θολιώτης  22 (4), Κάτος, Δαλαγκόζης.

 

Γέφυρα – Ορφέας Ν. Σκοπού  69-64

Δεκάλεπτα: 21-25, 38-39, 57-51, 69-64

Διαιτητές: Κατρακάρης, Μπακάλης

Γέφυρα (Τουλούμης): Τουλούμης 13 (3), Δανάκης 10, Κουλουμπής 8,  Τολιόπουλος 5, Δώνης, Μπάρκος, Μυλωνίδης 21 (3), Τσακιμπαρλόγλου, Σαραντίδης, Γεράκης 2, Μπίσκας 10 (2), Αλμπάντης.

Ορφέας Ν. Σκοπού (Κοκολιός): Πεχλιβάνης 6, Δεμερτζής 15 (2), Σουλούγκας 7 (1), Χατζής 2, Παπάς 5 (1), Τσανάκας 6, Καβαργύρης 10, Ιωσηφίδης 2, Κηπουρός 11 (2).

 

Ασπίδα Ξάνθης – ΧΑΝΘ  68-65

Δεκάλεπτα: 13-14, 40-29, 58-47, 68-65

Διαιτητές: Ταρενίδης, Ελευθεριάδης

Ασπίδα Ξάνθης (Ιωαννίδης): Κουμπάνης 2, Παπαδάκης 7, Γρούλος, Τσίωγκας 11(3), Στεφανίδης 13 (2), Χατζημιχαηλίδης 5 (1), Κουτσογιάννης 26 (2), Καραμπίνης, Παλλάκης 2, Πετς 2.

ΧΑΝΘ (Καραπιπερίδης): Βλάχος 9 (3), Παυλέας 13 (1), Σταματέλλος 11 (3), Ελευθεριάδης 17, Ζιάκας 8 (1), Ερμείδης 3 (1), Παπαχρήστου, Δαβάνης, Αγγελίδης, Μελίδης 4.

 

Ελευθερούπολη – Γαλάτιστα 93-80

Δεκάλεπτα: 26-30, 48-46, 68-63, 93-80

Διαιτητές: Δημάδης, Παπαγεωργίου

Ελευθερούπολη (Παπαδόπουλος): Παπαζούδης 18 (3), Κωνσταντάρας, Καρατσομπάνης 5, Ρότσας 16 (4), Αδαμόπουλος 17 (3), Αμπεριάδης 6, Δανίκας 12, Λαζαρίδης, Πανδής 17, Σφουγγάρης 2, Μακρής, Κουκουλίδης.

Γαλάτιστα (Μητακίδης): Ρίζος, Κουλαξής 8 (1), Γρηγορίου 6, Ματσούκης, Δάγκας, Γιαχανατζής 26 (1), Ακριτίδης 10, Καρανώτας 12 (1), Τσακίρης, Πετρούλας, Καραϊσκος 18 (2), Τσιόκανος.

 

Χαλκηδόνα – Αγ. Βαρβάρα 76-59

Δεκάλεπτα: 19-13, 43-37, 62-42, 76-59

Διαιτητές: Πιτσίλκας Μ., Χρυσάφη

Χαλκηδόνα (Οκλαλιώτης): Αλεξιάδης, Μαρκίδης 2, Σιδηρόπουλος 6, Μαραπίδης 21 (5), Δέτσικας 5, Λαϊδης, Μπατάκας 14 (1), Σεφερίδης, Μάντσος 25, Μακαλέκας 3 (1), Παπαδόπουλος, Ευαγγελίδης.

Αγ. Βαρβάρα (Καμαράκης): Σαμαράς, Μπάμπουλης 3, Μητρούλης 3 (1), Ράμμος 17 (2), Γ. Σουλίδης, Κουμλέλης 14, Χαριζάνης 11, Κάτσικας, Αγανικόλας, Μανάκας 11, Μαλαθούνης, Μπανάσας.

 

ΒΑΟ – Ζέφυρος 58-69

Δεκάλεπτα: 18-18, 33-41, 40-51, 58-69

Διαιτητές:  Δαμίγος, Μαραθιώτης

ΒΑΟ (Κατσής): Παρασκευάς 2, Ριζόπουλος, Τζουβάρας 12 (3), Λεπτοκαρίδης 11, Γαλανίδης 12 (1), Παπαβασιλείου,  Γεωργιάδης 8, Δέλλας 3, Γρηγοριάδης 10, Ζησόπουλος.

Ζέφυρος (Κοντονάσιος): Φωτιάδης, Μυλωνάς 14, Αλεξανδρίδης 3 (1), Κλουντζός 7 (1), Ουρκέρογλου 3 (1), Πατίκας 2, Αποστολίδης 8 (1), Τσάμογλου, Μυστηλιάδης 7 (1), Μήτσικας 22 (4), Λιούνης.

 

Βαθμολογία

1. ΚΣ Γέφυρας 29

2. Ασπίδα Ξάνθης 28

3. ΧΑΝΘ 27

4. ΓΑΣ Κομοτηνή 26

5. Ικαροι Σερρών 26

6. Ζέφυρος 24

7. ΑΕ Κομοτηνής 23

8. Ορφέας Ν. Σκοπού  21

9. Αγ. Βαρβάρα  20

10. ΑΟ Γαλάτιστας 18

11. ΓΣ Ελευθερούπολης 18

12. Αρετσού 18

13. ΓΑΣ Χαλκηδόνας 17

14. ΒΑΟ 17 15

 

Επόμενη αγωνιστική (16η, 7/2)

Αγία Βαρβάρα – Ασπίδα Ξάνθης

 Ίκαροι Σερρών – Χαλκηδόνα

 ΓΑΣ Κομοτηνής – Α.Ε. Κομοτηνής

 Γαλάτιστα – Αρετσού Καλαμαριάς

 Ζέφυρος – Ελευθερούπολη

 Γέφυρα – ΒΑΟ

 ΧΑΝΘ – Ορφέας Νέου Σκοπού

Τελευταία τροποποίηση στιςΚυριακή, 31 Ιανουαρίου 2016 23:47
επιστροφή στην κορυφή